- ALL MATCH
- Albania
- Algeria
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Belarus
- Belgium
- Bolivia
- Bosnia
- Brazil
- Bulgaria
- Canada
- China
- Croatia
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- England
- Estonia
- International
- Finland
- France
- Spain
- North Macedonia
- Georgia
- Germany
- Ghana
- Netherlands
- Hungary
- Iceland
- Indonesia
- Ireland
- Italy
- Japan
- South Korea
- Kazakhstan
- Kenya
- Latvia
- Lithuania
- Mexico
- Moldova
- Montenegro
- Myanmar
- United States
- Norway
- Panama
- Paraguay
- Peru
- Poland
- Portugal
- Colombia
- Venezuela
- Romania
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Sweden
- Switzerland
- Syria
- Thailand
- Tunisia
- Turkey
- Ukraine
- Uruguay
- Uzbekistan
Albania Super league | |||
2017-05-27 15:00:00 | KF Laci | 2 - 1 | Teuta Durres |
2017-05-27 15:00:00 | Vllaznia Shkoder | 0 - 0 | KF Tirana |
2017-05-27 15:00:00 | Luftetari | 1 - 0 | KS Perparimi Kukesi |
2017-05-27 15:00:00 | Skenderbeu Korca | 2 - 2 | Partizani Tirana |
2017-05-27 15:00:00 | KS Korabi Peshkopi | 0 - 3 | Flamurtari |
Algeria U20 Youth League | |||
2017-05-27 15:00:00 | MC Alger U21 | 1 - 2 | CR Belouizdad U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2017-05-27 21:35:00 | MC Alger | 1 - 0 | CR Belouizdad |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2017-05-27 15:00:00 | Sportivo Barracas | 2 - 0 | Sacachispas |
2017-05-27 18:30:00 | Canuelas FC | 2 - 1 | Defensores Unidos |
2017-05-27 18:30:00 | Deportivo Armenio | 2 - 0 | Defensores de Cambaceres |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2017-05-27 16:05:00 | CA Fenix Pilar | 1 - 1 | Deportivo Moron |
Argentine Division 1 | |||
2017-05-27 17:00:00 | Colon de Santa Fe | 1 - 2 | Gimnasia La Plata |
2017-05-27 19:15:00 | Banfield | 3 - 1 | Temperley |
2017-05-27 20:15:00 | Newells Old Boys | 3 - 2 | Olimpo Bahia Blanca |
2017-05-27 22:30:00 | CA Huracan | 1 - 1 | Boca Juniors |
2017-05-27 22:30:00 | San Martin San Juan | 4 - 2 | Sarmiento Junin |
Argentine Division 2 | |||
2017-05-27 00:05:00 | Ferrol Carril Oeste | 0 - 0 | Chacarita juniors |
2017-05-27 16:05:00 | Almagro | 2 - 0 | Instituto |
2017-05-27 18:30:00 | CA Brown Adrogue | 0 - 1 | Estudiantes de San Luis |
2017-05-27 18:30:00 | All Boys | 0 - 2 | San Martin Tucuman |
2017-05-27 20:00:00 | Atletico Parana | 1 - 0 | Douglas Haig |
Armenia Premier League | |||
2017-05-27 13:00:00 | FC Pyunik | 2 - 1 | Ararat Yerevan |
2017-05-27 15:00:00 | Gandzasar Kapan | 2 - 1 | Urartu |
Australia Brisbane Premier League | |||
2017-05-27 07:00:00 | Peninsula Power | 0 - 3 | Eastern Suburbs Brisbane |
2017-05-27 08:05:00 | Grange Thistle SC | 3 - 1 | Logan Lightning |
2017-05-27 08:15:00 | Holland Park Hawks FC | 5 - 2 | Albany Creek |
2017-05-27 09:00:00 | Souths United | 3 - 1 | Mitchelton FC |
2017-05-27 09:00:00 | Queensland Lions SC | 5 - 1 | Capalaba Bulldogs |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2017-05-27 05:00:00 | Acacia Ridge Reserves | 2 - 2 | North Pine United Reserve |
2017-05-27 05:45:00 | Holland Park Hawks Reserve | 0 - 2 | Albany Creek Reserve |
2017-05-27 05:45:00 | Grange Thistle SC Reserve | 1 - 1 | Logan Lightning Reserve |
2017-05-27 06:45:00 | Queensland Lions SC Reserve | 3 - 2 | Capalaba Reserve |
2017-05-27 06:45:00 | Souths United Reserves | 1 - 2 | Mitchelton FC Reserve |
Australia Capital Gatorade Premier League | |||
2017-05-27 05:00:00 | Australian Institute Of Sport Am | 3 - 3 | Canberra FC |
2017-05-27 05:00:00 | Monaro Panthers | 0 - 5 | West Canberra Wanderers |
2017-05-27 05:00:00 | Gungahlin United | 3 - 0 | Riverina Rhinos |
Australia Capital Territory U20 League | |||
2017-05-27 03:00:00 | Monaro Panthers U20 | 0 - 4 | Woden Weston U20 |
Australia New South Wales League 2 | |||
2017-05-27 05:00:00 | Ted Reiter Mountain City Rovers | 4 - 0 | Bankstown Berries FC |
2017-05-27 09:00:00 | Blacktown Spartans | 3 - 7 | Northern Tigers |
2017-05-27 09:00:00 | Marconi Stallions | 3 - 2 | St George Saints |
2017-05-27 09:00:00 | Western Sydney Wanderers AM | 1 - 2 | North Shore Marin |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2017-05-27 04:00:00 | Weston Pud(w) | 0 - 4 | Brisbane Olympic (w) |
Australia U20 | |||
2017-05-27 05:00:00 | Subiaco U20 | 1 - 1 | Cockburn City U20 |
2017-05-27 05:00:00 | ECU Joondalup U20 | 3 - 1 | Joondalup United U20 |
2017-05-27 05:00:00 | Bayswater U20 | 2 - 0 | Inglewood United U20 |
2017-05-27 05:00:00 | Stirling Lions U20 | 0 - 4 | FloreatAthena U20 |
2017-05-27 05:00:00 | Balcatta U20 | 0 - 4 | Sorrento F.C. U20 |
2017-05-27 05:00:00 | Perth Glory FC U20 | 1 - 2 | Armadale SC U20 |
2017-05-27 07:30:00 | APIA Leichhardt Tigers U20 | 5 - 1 | Sydney United 58 U20 |
Australia U20 League | |||
2017-05-27 02:30:00 | Northcote City U20 | 6 - 0 | Bendigo CIty U20 |
2017-05-27 02:30:00 | Melbourne Victory FC U20 | 2 - 2 | Whittlesea Ranges U20 |
2017-05-27 02:45:00 | Box Hill United U20 | 1 - 2 | Murray United FC U20 |
2017-05-27 02:45:00 | Sunshine George Cross U20 | 6 - 2 | Moreland Zebras U21 |
Australia Victoria State League | |||
2017-05-27 05:00:00 | Old Scotch SC | 2 - 1 | Seaford United |
Australia Victoria State League 1 | |||
2017-05-27 02:30:00 | New Town Eagles | 7 - 0 | Metro |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2017-05-27 03:00:00 | Avondale FC U21 | 2 - 2 | Heidelberg United U21 |
2017-05-27 05:00:00 | Green Gully Cavaliers U21 | 4 - 1 | Kingston CityU20 |
2017-05-27 06:15:00 | Hume City U21 | 4 - 0 | St Albans Saints U21 |
Australia Women Brisbane Premier League | |||
2017-05-27 04:35:00 | Peninsula Power BPL (w) | 2 - 4 | Eastern Suburbs BPL (w) |
2017-05-27 08:15:00 | Mitchelton (w) | 6 - 1 | Capalaba (w) |
Australian cloth | |||
2017-05-27 07:00:00 | Acacia Ridge | 0 - 0 | North Pine United |
2017-05-27 08:00:00 | The Gap BPL | 3 - 3 | University of Queensland |
2017-05-27 08:05:00 | Mount Gravatt Hawks | 1 - 4 | Brisbane Wolves |
Australian Welsh League | |||
2017-05-27 09:00:00 | Fraser Park FC | 4 - 1 | Sydney University |
2017-05-27 09:00:00 | Stanmore Hawks | 1 - 0 | Granville Rage |
2017-05-27 09:00:00 | Dunbar Rovers FC | 3 - 1 | Inter Lions |
Austria Landesliga | |||
2017-05-27 12:00:00 | Sportunion Mauer | 4 - 3 | Team Wiener Linien |
2017-05-27 15:00:00 | Wiener Viktoria | 3 - 2 | FV Austria XIII |
2017-05-27 15:00:00 | Mauerwerk | 5 - 1 | SV Gerasdorf Stammer |
2017-05-27 15:00:00 | ASK Elektra | 4 - 2 | Post SV Wien |
2017-05-27 15:00:00 | ASV Bruck | 4 - 1 | SV Wurmla |
Austrian 3.Liga | |||
2017-05-27 14:00:00 | ATSV Stadl Paura | 1 - 3 | Sturm Graz (Youth) |
2017-05-27 14:00:00 | USK Anif | 4 - 1 | Viessmann SC Hard |
2017-05-27 15:00:00 | FC Pinzgau Saalfelden | 0 - 0 | FC Dornbirn 1913 |
2017-05-27 15:00:00 | Salzburger AK 1914 | 0 - 0 | VfB Hohenems |
2017-05-27 15:00:00 | SV Austria Salzburg | 1 - 1 | Worgl Obi SV |
2017-05-27 15:00:00 | USC Eugendorf | 4 - 1 | FC Wacker Innsbruck Amateure |
Bahrain National Youth League | |||
2017-05-27 15:59:00 | Olaria RJ U20 | 3 - 0 | Gremio Sampaio (Youth) |
Bangladesh Federation Cup | |||
2017-05-27 12:00:00 | Rahmatganj MFS | 3 - 1 | Muktijoddha SKC |
Belarus Pershaya Liga | |||
2017-05-27 11:00:00 | Energetik-BGU Minsk | 2 - 1 | Osipovichy |
2017-05-27 14:00:00 | Khimik Svetlogorsk | 2 - 0 | Torpedo-MAZ Minsk |
2017-05-27 14:00:00 | FK Orsha | 1 - 2 | Kommunalnik Slonim |
2017-05-27 15:00:00 | Volna Pinsk | 4 - 2 | FK Lida |
2017-05-27 15:00:00 | FC Baranovichi | 1 - 0 | FC Belshina Babruisk |
2017-05-27 15:00:00 | Smorgon FC | 0 - 0 | Smolevichy-STI |
2017-05-27 15:00:00 | Granit Mikashevichi | 3 - 1 | Luch Minsk |
2017-05-27 15:00:00 | Neman Agro | 0 - 3 | Lokomotiv Gomel |
Belarus Womens Premier League | |||
2017-05-27 09:00:00 | RGUOR Minsk (w) | 0 - 0 | Bobruichanka Bobruisk (w) |
2017-05-27 11:00:00 | Neman Grodno (w) | 0 - 2 | Energetik-BGU Minsk (w) |
2017-05-27 12:00:00 | Nadezhda (w) | 0 - 5 | FK Minsk (w) |
Belarusian Premier League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Naftan Novopolock | 0 - 1 | FC Minsk |
2017-05-27 14:00:00 | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 0 | Slavia Mozyr |
2017-05-27 15:00:00 | FC Torpedo Zhodino | 1 - 0 | FC Gomel |
Belgian First Amateur Division | |||
2017-05-27 18:00:00 | Beerschot Wilrijk | 2 - 2 | KSK Heist |
2017-05-27 18:00:00 | Dessel Sport | 0 - 0 | Excelsior Virton |
Belgian Pro League | |||
2017-05-27 18:30:00 | Racing Genk | 3 - 0 | Sint-Truidense |
Bolivia Nacional B | |||
2017-05-27 19:00:00 | Destroyers | 2 - 2 | Club Aurora |
Bolivia Primera Division | |||
2017-05-27 19:00:00 | Nacional Potosi | 2 - 1 | Club Guabira |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2017-05-27 15:00:00 | Mladost Doboj Kakanj | 2 - 2 | NK Metalleghe-BSI |
2017-05-27 15:00:00 | Olimpik Sarajevo | 0 - 1 | Vitez |
2017-05-27 15:00:00 | NK Siroki Brijeg | 1 - 1 | NK Celik |
BRA D4 | |||
2017-05-27 18:00:00 | Sao Bernardo | 1 - 0 | EC Internacional SC |
2017-05-27 18:00:00 | Bangu | 1 - 0 | Portuguesa Desportos |
2017-05-27 18:30:00 | Boavista S.C. | 2 - 2 | Espirito Santo ES |
2017-05-27 19:00:00 | AA Luziania | 1 - 1 | Uniao Rondoniense(MT) |
2017-05-27 19:00:00 | Brusque FC | 3 - 1 | XV de Piracicaba |
2017-05-27 19:00:00 | Anapolis FC | 1 - 1 | Comercial-MS |
2017-05-27 19:00:00 | Sao Jose PoA RS | 4 - 0 | Metropolitano SC |
2017-05-27 20:00:00 | Altos/PI | 4 - 0 | Cordino |
2017-05-27 20:00:00 | Red Bull Brasil SP | 3 - 1 | Caldense MG |
2017-05-27 21:30:00 | Juazeirense | 0 - 0 | Souza |
Brasileiro, Serie C | |||
2017-05-27 18:30:00 | Tombense | 2 - 1 | Mogi Mirim EC |
2017-05-27 19:00:00 | Moto Club Sao Luis MA | 4 - 0 | Confianca SE |
2017-05-27 19:00:00 | Bragantino | 1 - 0 | Ypiranga(RS) |
2017-05-27 20:00:00 | Sao Bento | 2 - 1 | Macae |
2017-05-27 23:00:00 | Salgueiros AC | 1 - 2 | Fortaleza |
Brazil Campeonato Paulista C | |||
2017-05-27 18:00:00 | Manthiqueira/SP | 0 - 3 | Mauaense SP |
2017-05-27 18:00:00 | Primavera | 1 - 0 | Gremio Osasco |
2017-05-27 19:00:00 | Gremio Barueri SP | 0 - 0 | Vocem SP |
2017-05-27 22:00:00 | Inter de Limeira | 0 - 2 | Nacional SP |
2017-05-27 22:30:00 | Sao Jose Dos Campos/SP | 1 - 0 | Uniao Mogi |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2017-05-27 18:00:00 | Capivariano FC SP Youth | 2 - 1 | Ponte Preta (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Penapolense (Youth) | 2 - 1 | Catanduvense SP (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Batatais FC Youth | 4 - 0 | Votuporanguense (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Rio Branco (Youth) | 0 - 4 | XV de Piracicaba (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | CA Taboao da Serra (Youth) | 1 - 3 | Portuguesa (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Juventus-AC (Youth) | 1 - 0 | Bragantino SP Youth |
2017-05-27 18:00:00 | Santos (Youth) | 2 - 0 | Sao Bento SP (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Palmeiras (Youth) | 2 - 2 | Red Bull Brasil SP (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Sao Paulo (Youth) | 2 - 0 | Sao Caetano (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Sao Bernardo/SPU20 | 1 - 2 | Agua Santa SP Youth |
2017-05-27 18:00:00 | Matonense SP Youth | 0 - 1 | Gremio Novorizontin (Youth) |
2017-05-27 18:00:00 | Mogi Mirim (Youth) | 4 - 7 | Desportivo Brasil Youth |
2017-05-27 18:00:00 | Comercial MS (Youth) | 1 - 2 | Noroeste (Youth) |
Brazil Campeonato U19 | |||
2017-05-27 18:30:00 | Rio Branco AC U19 | 1 - 2 | Sao Joseense U19 |
2017-05-27 18:30:00 | Operario PR U19 | 4 - 0 | Campo Mourao U19 |
Brazil Serie A | |||
2017-05-27 19:00:00 | Vasco da Gama | 3 - 2 | Fluminense RJ |
2017-05-27 22:00:00 | Sao Paulo | 2 - 0 | Palmeiras |
Brazil Serie B | |||
2017-05-27 00:30:00 | Goias | 1 - 1 | Brasil de Pelotas |
2017-05-27 19:30:00 | Londrina PR | 3 - 1 | Luverdense |
2017-05-27 19:30:00 | Nautico (PE) | 0 - 2 | Ceara |
2017-05-27 19:30:00 | SC Paysandu Para | 1 - 0 | Internacional RS |
2017-05-27 19:30:00 | ABC RN | 1 - 0 | Vila Nova |
2017-05-27 22:00:00 | Juventude | 2 - 1 | Parana PR |
Bulgaria B PFG | |||
2017-05-27 14:30:00 | Ludogorets Razgrad II | 4 - 2 | Spartak Pleven |
2017-05-27 14:30:00 | Oboriste | 2 - 0 | Septemvri Sofia |
2017-05-27 14:30:00 | Levski Karlovo | 1 - 0 | Chernomorets Pomorie |
2017-05-27 14:30:00 | Bansko | 1 - 4 | Lokomotiv Sofia |
2017-05-27 14:30:00 | PFC Nesebar | 2 - 2 | Etar |
2017-05-27 14:30:00 | Tsarsko Selo | 5 - 3 | Botev Vratsa |
2017-05-27 14:30:00 | FC Sozopol | 3 - 2 | Botev Galabovo |
2017-05-27 14:30:00 | Vitosha Bistritsa | 2 - 1 | CSKA Sofia B |
Cameroon Elite two | |||
2017-05-27 12:30:00 | Dynamo de Douala | 1 - 0 | Tonnerre Yaounde |
2017-05-27 14:30:00 | Douala AC 2000 | 1 - 2 | Avion Academy |
Canadian Premier Soccer League | |||
2017-05-27 18:00:00 | FC Vorkuta | 7 - 0 | Milton SC |
Central Premier League | |||
2017-05-27 02:30:00 | Miramar Rangers | 2 - 3 | Western Suburbs |
2017-05-27 02:30:00 | Stop Out | 1 - 4 | Wairarapa United |
Chile Primera D | |||
2017-05-27 15:59:00 | Chimbarongo FC | 0 - 2 | Deportivo Estacion Central |
2017-05-27 19:30:00 | CD Rengo Unido | 2 - 1 | Brujas |
2017-05-27 21:00:00 | Deportes Limache | 1 - 1 | Linares Unido |
2017-05-27 23:00:00 | Real Juventud San Joaquin | 4 - 1 | AC Colina |
Chinese Football Association Jia League | |||
2017-05-27 07:00:00 | Lijiang FeiHu FC | 2 - 1 | Beijing BeiKong |
2017-05-27 08:00:00 | Baoding Rongda FC | 1 - 1 | Meizhou Hakka |
2017-05-27 11:00:00 | Shaoxing Keqiao Yuejia | 1 - 3 | Dalian Chaoyue |
2017-05-27 11:35:00 | Inner Mongolia Zhongyou | 1 - 3 | Wuhan FC |
2017-05-27 11:35:00 | Shenzhen FC | 1 - 1 | Xinjiang Tianshan Leopard |
Chinese Football Association Yi League | |||
2017-05-27 07:00:00 | Shenyang City Public | 0 - 3 | Hebei Zhuoao |
2017-05-27 07:00:00 | Hainan Boying Seamen | 1 - 3 | Sichuan Longfor |
2017-05-27 07:00:00 | Shanghai Juju Sports | 1 - 2 | Jiangxi Liansheng FC |
2017-05-27 07:00:00 | Jiangsu Luzhiying | 1 - 2 | Dalian Chanjoy |
2017-05-27 07:30:00 | Inner Mongolia Caoshangfei F.C | 0 - 1 | Heilongjiang Lava Spring |
2017-05-27 07:30:00 | Yinchuan Helanshan | 2 - 0 | ShenYang DongJin |
2017-05-27 07:30:00 | Shanxi Chang An Athletic FC | 0 - 0 | Qingdao Manatee |
2017-05-27 08:00:00 | Hunan Billows | 0 - 1 | ChengDu QianBao |
2017-05-27 11:30:00 | Guangdong Southern Tigers | 0 - 2 | Shenzhen Renren |
2017-05-27 11:35:00 | Nantong Zhiyun | 2 - 1 | Zhengjiang Huasa FC |
Chinese Super League | |||
2017-05-27 07:30:00 | Liaoning FC | 3 - 1 | Yanbian |
2017-05-27 07:30:00 | Guizhou Hengfeng F.C. | 2 - 2 | Jiangsu Suning FC |
2017-05-27 11:35:00 | Hebei FC | 2 - 1 | Changchun Yatai |
2017-05-27 11:35:00 | Tianjin Tianhai | 3 - 0 | Tianjin Tigers |
2017-05-27 11:35:00 | Shanghai Port | 5 - 1 | Beijing Guoan |
Columbia women's League | |||
2017-05-27 21:00:00 | Envigado FC (w) | 2 - 1 | Atletico Huila (w) |
Croatia 1.Division | |||
2017-05-27 14:00:00 | Inter Zapresic | 0 - 3 | Istra 1961 Pula |
2017-05-27 17:00:00 | Dinamo Zagreb | 5 - 2 | Rijeka |
Croatia 2.HNL | |||
2017-05-27 15:00:00 | Jadran Porec | 3 - 2 | NK Vrbovec |
Czech Group D League | |||
2017-05-27 08:15:00 | TJ Sokol Kratonohy | 5 - 3 | Spartak Chrastava |
2017-05-27 08:15:00 | Spolana Neratovice | 0 - 1 | Hostoun |
2017-05-27 08:15:00 | Pardubice B | 5 - 2 | FK Pencin Turnov |
2017-05-27 08:30:00 | Tj Rotas Rotava | 2 - 2 | FK Nejdek |
2017-05-27 11:10:00 | FK Kostelec Nad Orlici | 2 - 5 | Spartak Rychnov |
2017-05-27 13:00:00 | Sokol Citice | 1 - 2 | Hvezda Cheb |
Czech Republic Cambrinus Liga Women's | |||
2017-05-27 11:20:00 | Hradec Kralove (w) | 8 - 1 | Brno (w) |
2017-05-27 15:00:00 | Sparta Praha (w) | 1 - 3 | Slavia Praha (w) |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2017-05-27 08:15:00 | Litomerice | 1 - 2 | Benatky Nad Jizerou |
2017-05-27 08:15:00 | FC Pisek | 0 - 1 | SK Viktorie Jirny |
2017-05-27 08:15:00 | Olymp.Hradec Kralove | 2 - 2 | SK Zapy |
2017-05-27 08:15:00 | Slavoj Vysehrad | 1 - 2 | Domazlice |
2017-05-27 08:30:00 | FK Kraluv Dvur | 2 - 1 | FC Tachov |
2017-05-27 15:00:00 | HFK Olomouc | 2 - 1 | Zlin B |
2017-05-27 15:00:00 | Blansko | 1 - 0 | Sigma Olomouc B |
2017-05-27 15:00:00 | Hlucin | 0 - 2 | Spartak Hulin |
2017-05-27 15:00:00 | Mohelnice | 1 - 0 | Otrokovice |
2017-05-27 15:00:00 | HFK Trebic | 1 - 1 | Odra Petrkovice |
2017-05-27 15:00:00 | FK Horovicko | 2 - 5 | Chrudim |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2017-05-27 15:00:00 | Hradec Kralove | 1 - 0 | Bohemians 1905 |
2017-05-27 15:00:00 | MFK Karvina | 0 - 2 | Baumit Jablonec |
2017-05-27 15:00:00 | Slovan Liberec | 4 - 0 | Mlada Boleslav |
2017-05-27 15:00:00 | FC Viktoria Plzen | 2 - 0 | Vysocina jihlava |
2017-05-27 15:00:00 | Marila Pribram | 0 - 2 | Tescoma Zlin |
2017-05-27 15:00:00 | Slavia Praha | 4 - 0 | Brno |
2017-05-27 15:00:00 | Teplice | 0 - 1 | Dukla Prague |
2017-05-27 15:00:00 | Synot Slovacko | 1 - 1 | Sparta Praha |
Czech Republic U19 League | |||
2017-05-27 09:00:00 | Teplice U19 | 1 - 4 | Sparta Praha U19 |
2017-05-27 09:00:00 | Slavia Praha U19 | 5 - 1 | Vysocina Jihlava U19 |
2017-05-27 09:00:00 | Viktoria Plzen U19 | 2 - 2 | Banik Ostrava U19 |
2017-05-27 10:00:00 | Hradec Kralove U19 | 3 - 1 | Opava U19 |
2017-05-27 10:00:00 | MFK Karvina U19 | 0 - 1 | Pardubice U19 |
2017-05-27 12:00:00 | Slovacko U19 | 1 - 0 | Mlada Boleslav U19 |
Danish 1st Division | |||
2017-05-27 13:00:00 | AB Copenhagen | 1 - 1 | Skive IK |
2017-05-27 13:00:00 | Helsingor | 1 - 0 | Naestved |
2017-05-27 13:00:00 | Hobro | 1 - 0 | Vendsyssel |
2017-05-27 13:00:00 | Fredericia | 3 - 1 | Vejle |
2017-05-27 13:00:00 | Herfolge Boldklub Koge | 1 - 0 | Roskilde |
2017-05-27 13:00:00 | Nykobing FC | 2 - 0 | Fremad Amager |
Danish U17 | |||
2017-05-27 10:45:00 | VejleU17 | 0 - 2 | Herfolge KogeU17 |
2017-05-27 12:15:00 | Esbjerg FB U17 | 1 - 3 | AalborgU17 |
2017-05-27 13:15:00 | Nordsjaelland U17 | 4 - 5 | LYNGBY FODBOLD CLUB U17 |
Denmark - 2.Liga | |||
2017-05-27 13:00:00 | Jammerbugt | 1 - 1 | Holbaek |
2017-05-27 13:00:00 | FC Sydvest | 0 - 1 | HIK Hellerup |
2017-05-27 13:00:00 | Fredensborg BI | 0 - 6 | Odder IGF |
2017-05-27 13:00:00 | BK Frem | 1 - 1 | Naesby |
2017-05-27 13:00:00 | FC Svendborg | 0 - 2 | Vegar |
2017-05-27 13:00:00 | VSK Arhus | 0 - 1 | Middelfart G og |
Denmark - 4.Liga | |||
2017-05-27 09:00:00 | IF Skjold Sæby | 1 - 1 | AGF Aarhus (Youth) |
2017-05-27 11:30:00 | Fredericia FF | 0 - 3 | Varde |
Denmark Woman League Divison 2 | |||
2017-05-27 11:00:00 | Greve (w) | 4 - 1 | Hillerod GI (w) |
2017-05-27 13:00:00 | Osterbro IF (w) | 1 - 2 | Herlufsholm GF (w) |
Denmark Womans League | |||
2017-05-27 09:00:00 | VSK Aarhus(w) | 0 - 1 | Varde (w) |
2017-05-27 10:30:00 | Sonderjyske (w) | 1 - 4 | Naesby BK (w) |
2017-05-27 11:00:00 | Kolding BK (w) | 0 - 2 | Fortuna Hjorring (w) |
2017-05-27 11:00:00 | Odense BK (w) | 0 - 0 | Sundby BK (w) |
2017-05-27 12:15:00 | Skovlunde IF (w) | 4 - 1 | Skovbakken (w) |
Denmark Youth U19 | |||
2017-05-27 10:30:00 | Aarhus AGF U19 | 1 - 4 | Midtjylland U19 |
2017-05-27 10:30:00 | Esbjerg U19 | 2 - 0 | Aalborg BK U19 |
2017-05-27 11:00:00 | Nordsjaelland U19 | 5 - 4 | Lyngby Fodbold Club U19 |
2017-05-27 11:00:00 | Randers Freja U19 | 2 - 2 | Odense BK U19 |
Dominican Republic Liga | |||
2017-05-27 20:00:00 | UniversidadO M | 2 - 0 | Atlantico FC |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2017-05-27 21:00:00 | SC Imbabura | 0 - 1 | Olmedo Riobamba |
2017-05-27 21:00:00 | Mushuc Runa | 0 - 1 | Sociedad Deportiva Aucas |
2017-05-27 21:00:00 | Manta FC | 1 - 0 | CD Cologne |
England FA Cup | |||
2017-05-27 16:30:00 | Chelsea | 1 - 2 | Arsenal |
Estonia Cup | |||
2017-05-27 13:00:00 | FCI Tallinn | 2 - 0 | Tartu JK Maag Tammeka |
Estonia Esi Liiga | |||
2017-05-27 10:00:00 | FC Maardu | 6 - 2 | Tartu FC Santos |
Estonia Teine Liiga | |||
2017-05-27 10:00:00 | Vandra JK Vaprus | 5 - 3 | JK Tallinna Kalev II |
FFSA PL | |||
2017-05-27 05:30:00 | Adelaide Raiders SC | 2 - 3 | Sturt Lions |
2017-05-27 05:30:00 | Modbury Jets | 0 - 1 | Western Strikers SC |
2017-05-27 05:30:00 | The Cove FC | 1 - 0 | White City Woodville |
2017-05-27 05:30:00 | Poet Adelarde Pirates | 1 - 5 | Adelaide Hills |
2017-05-27 05:30:00 | Noarlunga United | 0 - 2 | Adelaide Panthers |
2017-05-27 09:30:00 | Adelaide Victory | 3 - 3 | Salisbury United |
FFSA Premier League | |||
2017-05-27 05:30:00 | Adelaide City FC | 2 - 1 | Campbelltown City SC |
2017-05-27 05:30:00 | West Adelaide SC | 0 - 2 | Croydon Kings |
2017-05-27 05:30:00 | West Torrens Birkalla | 1 - 1 | Metrostars SC |
2017-05-27 09:30:00 | Cumberland United FC | 0 - 2 | Adelaide Blue Eagles |
2017-05-27 09:30:00 | Adelaide Olympic | 3 - 5 | Adelaide United FC (Youth) |
FFSA SLR | |||
2017-05-27 01:30:00 | Adelaide City Reserve | 2 - 1 | Campbelltown City Reserve |
2017-05-27 03:30:00 | West Adelaide Reserve | 2 - 1 | Croydon Kings Reserve |
2017-05-27 03:30:00 | West Torrens Birkalla B | 0 - 1 | North Eastern MetroStars Reserve |
2017-05-27 07:30:00 | Cumberland United Reserves | 2 - 2 | Adelaide Blue Eagles Reserve |
FIFA U-20 World Cup | |||
2017-05-27 08:00:00 | Costa Rica U20 | 1 - 0 | Zambia U20 |
2017-05-27 08:00:00 | Portugal U20 | 2 - 1 | Iran U20 |
2017-05-27 11:00:00 | Japan U20 | 2 - 2 | Italy U20 |
2017-05-27 11:00:00 | Uruguay U20 | 0 - 0 | South Africa U20 |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2017-05-27 14:00:00 | MuSa | 3 - 1 | Peimari United |
2017-05-27 14:00:00 | TPV Tampere | 1 - 1 | FC Jazz |
2017-05-27 14:00:00 | PK Keski Uusimaa | 0 - 0 | Kultsu Lappeenranta |
2017-05-27 14:00:00 | GBK Kokkola | 1 - 0 | OTP |
2017-05-27 14:00:00 | Jakobstads Bollklubb | 4 - 2 | TP47 Tornio |
Finland Kolmonen | |||
2017-05-27 11:30:00 | ToVe Pori | 5 - 0 | MaPS Masku |
2017-05-27 12:00:00 | Malmin Palloseura Helsinki | 2 - 3 | HooGee |
2017-05-27 12:00:00 | PaiHa | 0 - 5 | P-Iirot |
Finland Veikkausliga | |||
2017-05-27 12:00:00 | HIFK | 0 - 2 | Inter Turku |
2017-05-27 12:00:00 | Lahti | 0 - 0 | HJK Helsinki |
2017-05-27 12:00:00 | PS Kemi Kings | 0 - 1 | Vaasa VPS |
2017-05-27 14:00:00 | Jyvaskyla JK | 3 - 1 | Ilves Tampere |
2017-05-27 14:00:00 | RoPS Rovaniemi | 0 - 1 | KuPs |
2017-05-27 15:00:00 | SJK Seinajoen | 1 - 1 | IFK Mariehamn |
Finland Ykkonen | |||
2017-05-27 14:00:00 | FC Haka | 1 - 2 | OPS-jp |
France U19 League Cup | |||
2017-05-27 15:15:00 | Marseille U19 | 1 - 1 | Montpellier U19 |
French Cup | |||
2017-05-27 19:00:00 | Angers | 0 - 1 | Paris Saint Germain (PSG) |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2017-05-27 11:15:00 | EiPozo Murcia Turistica Futsal | 3 - 2 | F.C.Barcelona Futsal |
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga | |||
2017-05-27 14:30:00 | Academy Pandev | 1 - 1 | FK Skopje |
2017-05-27 14:30:00 | Metalurg Skopje | 0 - 1 | FK Teteks Tetovo |
2017-05-27 14:30:00 | FK Tikves Kavadarci | 2 - 1 | Horizont Turnovo |
2017-05-27 14:30:00 | Vardar Negotino | 1 - 0 | FK Gorno Lisice |
Georgia Division | |||
2017-05-27 13:00:00 | Samgurali Tskh | 0 - 1 | Gagra Tbilisi |
2017-05-27 13:00:00 | Guria Lanchkhuti | 1 - 1 | Spartaki Tskhinvali |
Georgia Primera Division | |||
2017-05-27 14:00:00 | FC Kolkheti Poti | 0 - 0 | Dila Gori |
German Junioren Bundesliga Cup | |||
2017-05-27 09:00:00 | Eintracht Braunschweig U19 | 3 - 0 | Carl Zeiss Jena U19 |
Germany Cup | |||
2017-05-27 18:00:00 | Eintracht Frankfurt | 1 - 2 | Borussia Dortmund |
Germany Oberliga Niedersachsen - Full Time Result | |||
2017-05-27 14:00:00 | TuRU Dusseldorf | 0 - 3 | SC Dusseldorf West |
Germany Oberliga NOFV | |||
2017-05-27 12:00:00 | FSV 08 Bissingen | 4 - 0 | Rot-Weiss Frankfurt |
Germany Woman's Cup | |||
2017-05-27 14:15:00 | SC Sand (w) | 1 - 2 | VfL Wolfsburg (w) |
Germany Youth U17 League | |||
2017-05-27 11:00:00 | FC Schalke 04 U17 | 1 - 0 | Monchengladbach U17 |
Ghana Premier League | |||
2017-05-27 15:00:00 | Great Olympics | 1 - 0 | Berekum Chelsea |
2017-05-27 15:15:00 | Ebusua Dwarfs | 3 - 1 | Elmina Sharks |
GRE U20 | |||
2017-05-27 08:30:00 | Platanias U20 | 0 - 1 | AEK Athens U20 |
2017-05-27 10:00:00 | Kerkyra U20 | 1 - 0 | Levadiakos U20 |
Holland Ligue 3 | |||
2017-05-27 12:45:00 | Harkemase Boys | 1 - 4 | Lisse |
2017-05-27 13:00:00 | Spakenburg | 2 - 3 | Rijnsburgse Boys |
Holland Youth Eredivisie | |||
2017-05-27 12:35:00 | Feyenoord U19 | 1 - 0 | PSV Eindhoven U19 |
Hong Kong Premier League | |||
2017-05-27 07:00:00 | Eastern A.A Football Team | 3 - 0 | Southern District |
Hungary Borsodi Liga | |||
2017-05-27 17:00:00 | Ferencvarosi TC | 2 - 0 | Ujpesti |
2017-05-27 17:00:00 | Vasas | 1 - 1 | Mezokovesd Zsory |
2017-05-27 17:00:00 | Paksi SE Honlapja | 1 - 1 | MTK Hungaria |
2017-05-27 17:00:00 | Diosgyor VTK | 1 - 3 | Debrecin VSC |
2017-05-27 17:00:00 | Budapest Honved | 1 - 0 | Fehervar Videoton |
2017-05-27 17:00:00 | Szombathelyi Haladas | 1 - 2 | Gyirmot SE |
Hungary NB III | |||
2017-05-27 15:59:00 | Morahalmi VSE | 0 - 1 | Hodmezovasarhelyi |
Hungary U19 A League | |||
2017-05-27 08:00:00 | Ferencvarosi U19 | 1 - 1 | MTK Budapest U19 |
2017-05-27 08:00:00 | Illes Akademia Haladas U19 | 4 - 1 | Gyori ETO U19 |
2017-05-27 08:00:00 | Vasas U19 | 2 - 2 | Puskas Akademia FehervarU19 |
2017-05-27 10:05:00 | Debrecin VSC U19 | 0 - 3 | Budapest Honved U19 |
Iceland 4 Deild | |||
2017-05-27 13:00:00 | KFS Vestmannaeyjar | 2 - 3 | Vatnaliljur |
Iceland Division 1 | |||
2017-05-27 15:59:00 | Thor Akureyri | 2 - 1 | Haukar Hafnarfjordur |
Iceland Division 2 | |||
2017-05-27 14:00:00 | Magni | 2 - 1 | Sindri |
2017-05-27 14:00:00 | Vestri | 3 - 2 | Volsungur husavik |
2017-05-27 14:00:00 | Afturelding | 5 - 1 | Tindastoll Sauda |
2017-05-27 14:00:00 | KF Fjardabyggd | 2 - 7 | UMF Njardvik |
Iceland Premier Division | |||
2017-05-27 14:00:00 | KA Akureyri | 2 - 2 | Vikingur Reykjavik |
2017-05-27 15:59:00 | IBV Vestmannaeyjar | 1 - 4 | Akranes |
Iceland Women's Division 1 | |||
2017-05-27 14:00:00 | IA Akranes (w) | 1 - 2 | HK Vikingur (w) |
2017-05-27 14:00:00 | Keflavik (w) | 1 - 3 | IR Reykjavik (w) |
Indonesia Liga 1 | |||
2017-05-27 13:30:00 | Sriwijaya FC | 0 - 0 | Madura United |
2017-05-27 13:30:00 | Persikabo 1973 | 3 - 2 | Persela Lamongan |
International Club Friendly | |||
2017-05-27 07:00:00 | Marconi Stallions U20 | 2 - 1 | St.George Saints U20 |
2017-05-27 09:35:00 | Sevilla U18 | 2 - 1 | Deportivo La Coruna U18 |
2017-05-27 10:40:00 | Shamrock Rovers Darwin FC | 3 - 5 | Casuarina FC |
2017-05-27 13:00:00 | AS Fidelis Andria U19 | 0 - 2 | Catania U19 |
2017-05-27 15:00:00 | SSV Jahn Regensburg II | 0 - 1 | FSV Erlangen Bruck |
2017-05-27 18:00:00 | Tigres Brasil | 4 - 0 | Goncalense |
2017-05-27 18:00:00 | Barra da Tijuca | 0 - 3 | Sao Goncalo |
2017-05-27 18:00:00 | Olaria | 1 - 1 | Sampaio Correa |
International Friendly | |||
2017-05-27 12:30:00 | Moldova (w) U18 | 1 - 1 | Romania (w) U18 |
2017-05-27 13:00:00 | Bulgaria (w) U18 | 1 - 2 | Croatia (w) U18 |
2017-05-27 13:30:00 | Uzbekistan U22 | 3 - 4 | Russia U21 |
2017-05-27 23:15:00 | Honduras | 2 - 2 | El Salvador |
2017-05-27 23:30:00 | Mexico | 1 - 2 | Croatia |
Ireland First Division | |||
2017-05-27 18:15:00 | Cobh Ramblers | 0 - 0 | Waterford United |
2017-05-27 18:30:00 | Longford Town | 5 - 0 | Wexford (Youth) |
Ireland U19 League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Bray Wanderers U19 | 2 - 1 | Galway United U19 |
2017-05-27 13:15:00 | Bohemians U19 | 2 - 1 | Derry City U19 |
Israel Youth League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Hapoel Bnei Lod U19 | 1 - 2 | Hapoel Ashkelon U19 |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2017-05-27 14:00:00 | AS Roma U20 | 2 - 1 | Genoa U20 |
Italian Serie A | |||
2017-05-27 15:59:00 | Atalanta | 1 - 0 | Chievo |
2017-05-27 15:59:00 | Bologna | 1 - 2 | Juventus |
Italian Serie B | |||
2017-05-27 18:30:00 | Benevento | 1 - 0 | Perugia |
Italy C1 | |||
2017-05-27 14:30:00 | Venezia | 2 - 4 | Foggia |
Ivory Coast Premier Division | |||
2017-05-27 18:00:00 | Moossou FC | 0 - 0 | Africa Sports |
J-League Division 1 | |||
2017-05-27 05:00:00 | Hiroshima Sanfrecce | 0 - 0 | Jubilo Iwata |
2017-05-27 05:00:00 | Shimizu S-Pulse | 1 - 3 | Yokohama Marinos |
2017-05-27 06:00:00 | Kashiwa Reysol | 4 - 2 | Omiya Ardija |
2017-05-27 10:00:00 | Sagan Tosu | 1 - 0 | Consadole Sapporo |
J-League Division 2 | |||
2017-05-27 04:00:00 | Renofa Yamaguchi | 0 - 1 | Machida Zelvia |
2017-05-27 06:00:00 | Kyoto Sanga | 1 - 1 | FC Gifu |
2017-05-27 06:00:00 | JEF United Ichihara Chiba | 4 - 2 | Ehime FC |
2017-05-27 07:00:00 | Shonan Bellmare | 0 - 1 | Montedio Yamagata |
2017-05-27 07:00:00 | Tokushima Vortis | 1 - 1 | Kamatamare Sanuki |
2017-05-27 09:00:00 | Yokohama FC | 1 - 2 | Nagoya Grampus |
2017-05-27 10:00:00 | V-Varen Nagasaki | 1 - 0 | Tokyo Verdy |
Japan Challenge League Women | |||
2017-05-27 03:00:00 | Bunnys Kyoto (w) | 2 - 1 | JFA Academy Fukushima (w) |
Japan Football League | |||
2017-05-27 04:00:00 | Run Mel Aomori | 3 - 1 | Honda Lock SC |
2017-05-27 04:00:00 | Yokogawa Musashino | 2 - 1 | Veertien Kuwana |
Japan Women's Football League 1 | |||
2017-05-27 04:00:00 | Vegalta Sendai (w) | 1 - 1 | Nagano Parceiro (w) |
2017-05-27 06:00:00 | Albirex Niigata (w) | 0 - 4 | NTV Beleza (w) |
Japan Women's Football League 2 | |||
2017-05-27 04:00:00 | Orca Kamogawa FC (w) | 3 - 0 | Kibi International University (w) |
K League Challenge League | |||
2017-05-27 10:00:00 | FC Anyang | 1 - 2 | Gyeongnam FC |
Kazakhstan Premier League | |||
2017-05-27 13:00:00 | FK Taraz | 1 - 0 | Tobol Kostanai |
2017-05-27 13:00:00 | FK Aktobe Lento | 1 - 2 | Irtysh Pavlodar |
Kenya Premier League | |||
2017-05-27 12:00:00 | Bandari | 0 - 0 | Kakamega Homeboyz |
2017-05-27 12:00:00 | Deckard Lian | 1 - 1 | Muhoroni Youth |
2017-05-27 12:00:00 | Nzoia United | 1 - 1 | Sofapaka FC |
2017-05-27 12:00:00 | Chemelil Sugar | 2 - 1 | Ulinzi Stars Nakuru |
Korea Challengers League | |||
2017-05-27 06:00:00 | Cheongju Jikji | 0 - 5 | Gyeongju Citizen |
2017-05-27 06:00:00 | Pocheon FC | 1 - 0 | Yangpyeong |
2017-05-27 06:00:00 | Paju Citizen FC | 2 - 1 | Hwaseong FC |
2017-05-27 06:00:00 | Gimpo FC | 1 - 0 | Jeonju Citizen FC |
2017-05-27 06:00:00 | Icheon Citizen | 2 - 0 | Cheongju City FC |
2017-05-27 06:00:00 | Yangju Citizen | 2 - 1 | Chuncheon Citizen |
2017-05-27 06:00:00 | Pyeongtaek Citizen | 2 - 1 | Pyeongchang FC |
2017-05-27 06:00:00 | Goyang FC | 2 - 3 | Siheung City |
2017-05-27 06:00:00 | FC Uijeongbu | 6 - 0 | Busan |
2017-05-27 07:00:00 | Jungnang Chorus Mustang FC | 3 - 1 | Buyeo SC |
Korea League | |||
2017-05-27 07:00:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | 2 - 0 | Suwon Samsung Bluewings |
2017-05-27 09:00:00 | Pohang Steelers | 1 - 2 | Gangwon FC |
2017-05-27 10:00:00 | FC Seoul | 0 - 0 | Ulsan Hyundai FC |
Korea National League | |||
2017-05-27 06:00:00 | Busan Transportation Corporation | 0 - 2 | Gimhae City |
2017-05-27 06:00:00 | Gyeongju KHNP | 3 - 2 | Mokpo City |
2017-05-27 06:00:00 | Daejeon Korail | 0 - 0 | Cheonan City |
2017-05-27 10:00:00 | Gangneung City | 3 - 3 | Changwon City |
Latvia Division 2 | |||
2017-05-27 11:00:00 | BFC Daugavpils | 1 - 2 | Olaine |
2017-05-27 12:00:00 | Tukums-2000 | 4 - 0 | FK Smiltene BJSS |
2017-05-27 13:00:00 | Rigas Tehniska Universitate | 3 - 1 | JDFS Alberts |
Latvian Higher League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Jelgava | 1 - 0 | FK Ventspils |
2017-05-27 15:00:00 | Riga FC | 1 - 1 | FK Spartaks Jurmala |
Liga de Elite | |||
2017-05-27 10:30:00 | Windsor Arch Ka I | 1 - 1 | PSP Macau |
2017-05-27 13:05:00 | CD Monte Carlo | 2 - 1 | Benfica de Macau |
Lithuania cup | |||
2017-05-27 10:00:00 | FK Panevezys | 3 - 0 | Kauno Zalgiris |
2017-05-27 13:00:00 | Sveikata | 1 - 2 | Lietava Jonava |
2017-05-27 14:00:00 | Garr and Ava | 1 - 0 | Atomsfera Mazeikiai |
2017-05-27 14:00:00 | Silute | 0 - 1 | Stumbras |
2017-05-27 14:00:00 | Adiada | 0 - 8 | DFK Dainava Alytus |
2017-05-27 15:00:00 | Dziugas Telsiai | 5 - 0 | FK Tauras Taurage |
2017-05-27 15:59:00 | Banga Gargzdai | 1 - 1 | FK Zalgiris Vilnius |
2017-05-27 17:00:00 | Panerys Vilnius | 2 - 1 | Nevezis Kedainiai |
Mexico Youth U20 | |||
2017-05-27 21:00:00 | Club America U20 | 1 - 1 | Chivas Guadalajara U20 |
Moldova Division 2 | |||
2017-05-27 14:00:00 | Gagauziya | 0 - 2 | Dacia-Buiucani |
Montenegro Division 2 | |||
2017-05-27 17:30:00 | KOM Podgorica | 2 - 0 | FK Bratstvo Cijevna |
2017-05-27 17:30:00 | Otrant | 2 - 0 | Celik Niksic |
2017-05-27 17:30:00 | Jezero Plav | 1 - 1 | OSK Igalo |
2017-05-27 17:30:00 | Mornar | 6 - 1 | Radnicki Berane |
2017-05-27 17:30:00 | FK Berane | 4 - 1 | Cetinje |
Montenegro Prva Crnogorska Liga | |||
2017-05-27 15:30:00 | FK Buducnost Podgorica | 4 - 1 | Jedinstvo Bijelo Polje |
2017-05-27 15:30:00 | OFK Titograd | 7 - 2 | Lovcen Cetinje |
2017-05-27 15:30:00 | FK Zeta | 1 - 0 | Bokelj Kotor |
2017-05-27 15:30:00 | Decic Tuzi | 0 - 0 | FK Iskra Danilovgrad |
2017-05-27 15:30:00 | FK Sutjeska Niksic | 2 - 0 | FK Rudar Pljevlja |
2017-05-27 15:30:00 | FK Grbalj Radanovici | 1 - 0 | OFK Petrovac |
Myanmar Professional League | |||
2017-05-27 09:30:00 | Zwekapin United | 0 - 5 | Magway |
National Premier Leagues Western Australia | |||
2017-05-27 07:00:00 | Perth Glory (Youth) | 0 - 0 | Armadale SC |
2017-05-27 07:00:00 | ECU Joondalup | 2 - 2 | Joondalup United |
2017-05-27 07:00:00 | Bayswater City | 1 - 4 | Inglewood United |
2017-05-27 07:00:00 | Balcatta FC | 0 - 3 | Sorrento F.C. |
2017-05-27 07:00:00 | Mandurah City | 0 - 5 | Perth SC |
2017-05-27 07:00:00 | Stirling Lions | 1 - 0 | Floreat Athena |
2017-05-27 07:00:00 | Subiaco AFC | 0 - 1 | Cockburn City |
New Zealand Mainland Premier League | |||
2017-05-27 02:45:00 | Cashmere Technical | 7 - 0 | Nomads |
2017-05-27 02:45:00 | FC Twenty 11 | 0 - 1 | Ferrymead Bays |
New Zealand Northern Premier Reserves | |||
2017-05-27 00:30:00 | East Coast Bays Reserves | 3 - 2 | Eastern Suburbs Auckland Reserves |
2017-05-27 00:30:00 | Glenfield Rovers Reserves | 2 - 0 | Forrest Hill Milford Reserves |
New Zealand South Premier League | |||
2017-05-27 02:45:00 | OtagoUniversity | 2 - 4 | Queenstown Rovers |
North American Soccer League | |||
2017-05-27 23:20:00 | New York Cosmos | 0 - 0 | San Francisco Deltas |
2017-05-27 23:30:00 | Miami FC | 1 - 1 | Puerto Rico FC |
Northern Ireland League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Portstewart | 3 - 0 | Dollingstown |
Northern New Zealand League | |||
2017-05-27 02:45:00 | Hamilton Wanderers | 1 - 7 | Birkenhead United |
2017-05-27 03:00:00 | Manurewa AFC | 1 - 2 | Bay Olympic |
2017-05-27 03:00:00 | East Coast Bays | 0 - 1 | Eastern Suburbs AFC |
2017-05-27 03:00:00 | Glenfield Rovers | 1 - 1 | Forrest Hill Milford |
Northern NSW U20 League | |||
2017-05-27 02:30:00 | Lambton Jaffas U20 | 1 - 5 | Hamilton Olympic U20 |
2017-05-27 02:30:00 | Valentine Phoenix U20 | 0 - 2 | Charlestown City Blues U20 |
Norway 2.Liga | |||
2017-05-27 13:00:00 | Vard Haugesund | 2 - 0 | Honefoss BK |
2017-05-27 14:00:00 | Grorud | 3 - 0 | Follo |
Norway Adeccoligaen | |||
2017-05-27 13:00:00 | Start Kristiansand | 3 - 2 | Jerv |
Norway Division 4 | |||
2017-05-27 11:00:00 | FK Tonsberg | 2 - 1 | Staal Jorpeland |
2017-05-27 12:00:00 | Mo IL | 1 - 2 | Kolstad |
2017-05-27 12:00:00 | Os Turn Fotball | 1 - 3 | Sotra |
2017-05-27 12:00:00 | Brattvag | 2 - 2 | Spjelkavik |
2017-05-27 12:00:00 | Flisa | 2 - 1 | Ready |
2017-05-27 12:00:00 | Korsvoll | 0 - 3 | Eidsvold Turn |
2017-05-27 12:00:00 | Frigg | 3 - 1 | Redalen |
2017-05-27 13:00:00 | Gjovik Lyn | 3 - 2 | Lokomotiv Oslo |
2017-05-27 14:00:00 | Lyn Oslo | 3 - 2 | Valdres FK |
2017-05-27 14:00:00 | Traff | 2 - 2 | Sverresborg |
2017-05-27 14:00:00 | Junkeren | 2 - 2 | Verdal |
2017-05-27 14:00:00 | Stjordals Blink | 2 - 1 | Tillerbyen FK |
2017-05-27 14:00:00 | Mosjoen | 3 - 0 | Orkla |
2017-05-27 14:00:00 | Orn-Horten | 1 - 0 | Holmen |
2017-05-27 14:00:00 | Drobak-Frogn IL | 3 - 3 | Oppsal |
2017-05-27 14:00:00 | Funnefoss/Vormsund | 0 - 0 | Skedsmo |
2017-05-27 14:00:00 | Harstad | 2 - 0 | Salangen |
2017-05-27 14:00:00 | IL Express | 0 - 2 | IF Floya |
2017-05-27 15:59:00 | Pors Grenland | 4 - 1 | Brodd |
Norwegian Tippeligaen | |||
2017-05-27 15:59:00 | Sandefjord | 0 - 0 | Odd Grenland |
NSW Premier League | |||
2017-05-27 09:50:00 | A.P.I.A. Leichhardt Tigers | 1 - 0 | Sydney United |
NSW-N Premier League | |||
2017-05-27 04:30:00 | Adamstown Rosebuds FC | 2 - 3 | Newcastle Jets FC (Youth) |
2017-05-27 04:30:00 | Lambton Jarvis | 3 - 2 | Hamilton Olympic |
2017-05-27 04:30:00 | Valentine | 3 - 1 | Charleston City Blues |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2017-05-27 02:00:00 | Costa Del Este | 1 - 1 | CA Independente |
Paraguayan Division 2 | |||
2017-05-27 14:00:00 | Sportivo Iteno | 0 - 3 | Deportivo Santani |
2017-05-27 19:00:00 | Ovetense FC | 1 - 1 | 29 de setiembre |
2017-05-27 19:00:00 | Olimpia de Ita | 1 - 2 | Deportivo Liberacion |
2017-05-27 19:00:00 | caacupe | 2 - 2 | 3 De Febrero |
Peru Primera Division | |||
2017-05-27 17:30:00 | Ayacucho Futbol Club | 5 - 3 | Comerciantes Unidos |
2017-05-27 20:00:00 | Sporting Cristal | 2 - 0 | Sport Huancayo |
2017-05-27 22:45:00 | Sport Rosario | 1 - 0 | Deportivo Municipal |
POL WD1 | |||
2017-05-27 11:00:00 | UKS Lodz (w) | 0 - 1 | AZS PWSZ Walbrzych (w) |
2017-05-27 11:00:00 | KKPK Medyk Konin (w) | 2 - 1 | GKS Gornik Leczna (w) |
2017-05-27 11:00:00 | Czarni Sosnowiec (w) | 2 - 0 | AZS Wroclaw (w) |
2017-05-27 11:00:00 | MKS Olimpia Szczecin (w) | 7 - 1 | TS Mitech Zywiec (w) |
2017-05-27 11:00:00 | Sztorm Gdansk (w) | 1 - 2 | GOSiR Piaseczno (w) |
2017-05-27 11:00:00 | AZS UJ Krakow (w) | 2 - 1 | Biala Podlaska (w) |
Poland Division 2 | |||
2017-05-27 13:00:00 | Stargard Szczecinski | 2 - 2 | Warta Poznan |
2017-05-27 13:00:00 | Kotwica Kolobrzeg | 2 - 2 | Polonia Warszawa |
2017-05-27 13:00:00 | Polonia Bytom | 1 - 1 | Stal Stalowa Wola |
2017-05-27 13:00:00 | Puszcza Niepolomice | 0 - 0 | Gryf Wejherowo |
2017-05-27 13:00:00 | Radomiak Radom | 0 - 1 | KS Legionovia Legionowo |
2017-05-27 13:00:00 | Rakow Czestochowa | 3 - 0 | Odra Opole |
2017-05-27 13:00:00 | Rozwoj Katowice | 0 - 2 | GKS Belchatow |
2017-05-27 13:00:00 | Siarka Tarnobrzeg | 2 - 4 | KS Energetyk ROW |
2017-05-27 13:00:00 | Olimpia Zambrow | 2 - 3 | Olimpia Elblag |
Poland Division 4 | |||
2017-05-27 18:00:00 | KSZO Ostrowiec | 2 - 0 | Garbarnia Krakow |
Poland Ekstraklasa | |||
2017-05-27 15:59:00 | Gornik Leczna | 1 - 3 | Zaglebie Lubin |
2017-05-27 15:59:00 | Piast Gliwice | 4 - 0 | Wisla Plock |
2017-05-27 15:59:00 | Slask Wroclaw | 2 - 0 | Cracovia Krakow |
2017-05-27 15:59:00 | Arka Gdynia | 1 - 1 | Ruch Chorzow |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2017-05-27 08:00:00 | Wroclaw Academy Youth | 3 - 2 | Gryf Slupsk Youth |
2017-05-27 08:00:00 | SMS Lodz Youth | 2 - 1 | Znicz Pruszkow Youth |
2017-05-27 10:00:00 | Lechia Gdansk (Youth) | 3 - 1 | Lech Poznan (Youth) |
2017-05-27 10:00:00 | Stal Mielec Youth | 1 - 0 | Korona Kielce (Youth) |
2017-05-27 11:00:00 | GKS Belchatow (Youth) | 0 - 3 | LKS Lodz (Youth) |
2017-05-27 12:00:00 | Zaglebie Lubin (Youth) | 2 - 2 | Salos Szczecin Youth |
2017-05-27 12:00:00 | Jagiellonia Bialystok (Youth) | 0 - 0 | Polonia Warszawa (Youth) |
2017-05-27 12:35:00 | Warta Poznan U19 | 2 - 2 | Miedz Legnica Youth |
2017-05-27 14:30:00 | Pogon Szczecin(Youth) | 3 - 0 | Arka Gdynia (Youth) |
Portugal Campeonato Nacional | |||
2017-05-27 15:59:00 | CD Gouveia | 1 - 0 | Atletico Sport Reguengos |
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 | |||
2017-05-27 15:59:00 | FC Porto U19 | 1 - 1 | Sporting Lisbon U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Braga U19 | 2 - 0 | Academica Coimbra U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Rio Ave U19 | 2 - 2 | Vitoria SC Guimaraes U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Pacos Ferreira U19 | 0 - 0 | Leixoes U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Feirense U19 | 2 - 1 | Oliveirense U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Padroense U19 | 0 - 2 | Gil Vicente U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Moreirense U19 | 0 - 0 | Chaves U19 |
2017-05-27 15:59:00 | GD Estoril-Praia U19 | 4 - 3 | oeiras U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Nacional U19 | 0 - 0 | Loures U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Vitoria FC Setubal U19 | 1 - 0 | Uniao Leiria U19 |
2017-05-27 15:59:00 | Sacavenense U19 | 3 - 2 | Associacao Naval U19 |
Portugal Segunda Liga | |||
2017-05-27 15:59:00 | Praiense | 0 - 1 | Leixoes |
2017-05-27 15:59:00 | Viseu | 2 - 0 | Merelinense |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2017-05-27 00:45:00 | Deportes Tolima | 1 - 1 | La Equidad |
2017-05-27 23:00:00 | Atletico Bucaramanga | 1 - 0 | America de Cali |
2017-05-27 23:00:00 | Deportivo Cali | 1 - 1 | Millonarios |
2017-05-27 23:00:00 | Independiente Santa Fe | 1 - 1 | Alianza Petrolera |
2017-05-27 23:00:00 | Aguilas Doradas | 0 - 1 | Jaguares de Cordoba |
Primera Division de Ecuador | |||
2017-05-27 17:00:00 | CD El Nacional | 3 - 1 | CD Clan Juvenil |
2017-05-27 20:00:00 | Faure Za Amarilla | 0 - 2 | Guayaquil City |
Primera Division de Paraguay | |||
2017-05-27 22:00:00 | Rubio nu | 0 - 1 | Olimpia Asuncion |
Primera Division de Venezuela | |||
2017-05-27 21:00:00 | Deportivo La Guaira | 3 - 2 | Deportivo Tachira |
QLD Premier League | |||
2017-05-27 05:00:00 | Redlands United FC | 4 - 2 | Sunshine Coast FC |
2017-05-27 07:00:00 | SWQ Thunder | 1 - 0 | Brisbane City |
2017-05-27 08:00:00 | Brisbane Strikers | 2 - 2 | Western Pride |
2017-05-27 08:30:00 | Gold Coast City | 5 - 1 | Cairns FC |
2017-05-27 09:00:00 | North Queensland Fury | 1 - 2 | Moreton Bay United |
2017-05-27 09:15:00 | Brisbane Roar (Youth) | 0 - 4 | Brisbane Olympic United FC |
Queensland U20 League | |||
2017-05-27 04:45:00 | SWQ Thunder U20 | 2 - 8 | Brisbane City U20 |
2017-05-27 05:45:00 | Palm Beach Sharks U20 | 1 - 2 | Moreton Bay Jets U20 |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2017-05-27 08:00:00 | CSM Ramnicu Valcea | 0 - 3 | Dunarea Calarasi |
2017-05-27 08:00:00 | Chindia Targoviste | 3 - 0 | Unirea Tarlungeni |
Romania Cup | |||
2017-05-27 17:45:00 | FC Voluntari | 1 - 1 | Astra Giurgiu |
Scotland FA Cup | |||
2017-05-27 14:00:00 | Aberdeen | 1 - 2 | Celtic FC |
Senegal Premier League cup | |||
2017-05-27 17:00:00 | US Ouakam Dakar | 0 - 0 | AS Dakar Sacre Coeur |
Serbia Cup | |||
2017-05-27 15:59:00 | Partizan Belgrade | 1 - 0 | Crvena Zvezda |
Serbia Prva Liga | |||
2017-05-27 13:00:00 | Indjija | 2 - 0 | Macva Sabac |
2017-05-27 13:00:00 | FK Bezanija | 4 - 1 | Sevojno Uzice |
2017-05-27 13:00:00 | Dinamo Vranje | 3 - 3 | Zemun |
2017-05-27 13:00:00 | Jagodina | 3 - 1 | Proleter |
2017-05-27 13:00:00 | FK Buducnost Dobanovci | 3 - 0 | Radnicki Pirot |
2017-05-27 13:00:00 | OFK Beograd | 5 - 2 | Kolubara |
2017-05-27 13:00:00 | FK Sindelic Nis | 3 - 2 | OFK Odzaci |
2017-05-27 13:00:00 | CSK Pivara Celarevo | 1 - 2 | BSK Borca |
Slovak Super Liga | |||
2017-05-27 15:30:00 | MFK Ruzomberok | 2 - 0 | Dunajska Streda |
2017-05-27 15:30:00 | Trencin | 4 - 0 | Tatran Presov |
2017-05-27 15:30:00 | Spartak Trnava | 3 - 1 | Zlate Moravce |
2017-05-27 15:30:00 | MSK Zilina | 4 - 0 | Sport Podbrezova |
2017-05-27 15:30:00 | Slovan Bratislava | 3 - 1 | Michalovce |
Slovakia 2. Liga | |||
2017-05-27 15:00:00 | Haniska | 1 - 1 | Lipany |
Slovakia 3.Liga | |||
2017-05-27 15:00:00 | MFK Detva | 0 - 0 | SKM Liptovsky Hradok |
2017-05-27 15:30:00 | SD Brunsvik | 0 - 1 | Lenart |
Slovenia 1.Liga | |||
2017-05-27 14:55:00 | FC Koper | 0 - 1 | ND Gorica |
2017-05-27 14:55:00 | Maribor | 1 - 0 | Krsko Posavlje |
2017-05-27 14:55:00 | Domzale | 1 - 4 | NK Publikum Celje |
2017-05-27 14:55:00 | NK Rudar Velenje | 0 - 0 | Radomlje |
2017-05-27 14:55:00 | NK Olimpija Ljubljana | 1 - 0 | NK Aluminij |
Slovenia 2.Liga | |||
2017-05-27 15:00:00 | Brda | 3 - 0 | Krka |
2017-05-27 15:00:00 | Zarica Kranj | 2 - 3 | NK Brezice |
2017-05-27 15:00:00 | NK Verzej | 4 - 0 | Ankaran Hrvatini Mas Tech |
South Africa Premier Soccer League | |||
2017-05-27 13:00:00 | Ajax Cape Town | 0 - 1 | Baroka FC |
2017-05-27 13:00:00 | Free State Stars | 0 - 0 | Chippa United |
2017-05-27 13:00:00 | Lamontville Golden Arrows | 2 - 1 | Orlando Pirates |
2017-05-27 13:00:00 | Highlands Park | 2 - 2 | Mamelodi Sundowns |
2017-05-27 13:00:00 | Kaizer Chiefs | 1 - 0 | Bidvest Wits |
2017-05-27 13:00:00 | Maritzburg United | 1 - 1 | Royal AM |
2017-05-27 13:00:00 | Polokwane City FC | 4 - 2 | Cape Town City |
2017-05-27 13:00:00 | Supersport United | 0 - 1 | Platinum Stars |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2017-05-27 15:30:00 | Pena Sport | 0 - 3 | Las Palmas Atletico |
2017-05-27 15:59:00 | G. Segoviana | 4 - 0 | Atletico Malagueno |
2017-05-27 15:59:00 | CA Cirbonero | 1 - 0 | CD Guadalajara |
2017-05-27 15:59:00 | Naxara | 1 - 1 | Mar Menor |
2017-05-27 15:59:00 | Ecija Balompie | 1 - 0 | Cultural de Durango |
2017-05-27 15:59:00 | CD Vitoria(SPA) | 0 - 0 | CD Azuaga |
2017-05-27 15:59:00 | Atletico Astorga | 1 - 0 | Algeciras |
Spanish Copa Del Rey | |||
2017-05-27 19:30:00 | FC Barcelona | 3 - 1 | Alaves |
Spanish Segunda Division | |||
2017-05-27 14:00:00 | SD Huesca | 1 - 0 | CD Lugo |
2017-05-27 15:59:00 | Sevilla Atletico | 3 - 3 | Cadiz |
2017-05-27 15:59:00 | Real Valladolid | 1 - 0 | Getafe |
2017-05-27 15:59:00 | Almeria | 2 - 0 | Mirandes |
Spanish Segunda Division B | |||
2017-05-27 15:59:00 | Valencia CF Mestalla | 3 - 1 | Celta vigo b |
2017-05-27 15:59:00 | La Hoya Lorca CF | 0 - 0 | Albacete |
SVK U19 A | |||
2017-05-27 09:00:00 | FK Senica U19 | 4 - 1 | MSK Zilina U19 |
2017-05-27 09:00:00 | MFK Zemplin Michalovce U19 | 1 - 1 | Dukla Banska Bystrica U19 |
2017-05-27 09:00:00 | Slovan Bratislava U19 | 3 - 1 | Partizan Bardejov U19 |
2017-05-27 09:00:00 | FC Tatran Presov U19 | 3 - 0 | DAC Dunajska Streda U19 |
2017-05-27 09:00:00 | Trencin U19 | 1 - 1 | ZP Sport Podbrezova U19 |
2017-05-27 12:00:00 | FC Nitra U19 | 5 - 0 | MFK Kosice U19 |
Swden Women Divi.1 | |||
2017-05-27 12:00:00 | Hovas Billdal IF (w) | 4 - 2 | Sundsvalls DFF (w) |
2017-05-27 12:00:00 | Vaxjo FF (w) | 2 - 1 | IFK Kalmar (w) |
2017-05-27 13:00:00 | Holmalunds IF (w) | 0 - 3 | Vasteras BK30 (w) |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2017-05-27 12:00:00 | IFK Lidingo FK | 0 - 2 | FC Gute |
2017-05-27 12:00:00 | KSF Prespa Birlik | 3 - 1 | Hassleholms IF |
2017-05-27 13:00:00 | Anundsjo IF | 1 - 2 | Skelleftea FF |
2017-05-27 14:00:00 | Bodens BK | 1 - 1 | Soderhamns FF |
Sweden Division 1 | |||
2017-05-27 14:00:00 | Qviding FIF | 1 - 0 | IK Oddevold |
2017-05-27 14:00:00 | Utsiktens BK | 2 - 1 | Karlskrona AIF |
2017-05-27 14:00:00 | Sollentuna United | 1 - 2 | Sandvikens IF |
Sweden Superettan | |||
2017-05-27 14:00:00 | Norrby IF | 3 - 0 | IK Frej Taby |
2017-05-27 14:00:00 | Dalkurd FF | 3 - 0 | Atvidabergs |
2017-05-27 14:00:00 | Varbergs BoIS FC | 3 - 5 | Falkenberg |
2017-05-27 15:59:00 | Degerfors IF | 2 - 1 | GAIS |
Sweden U19 | |||
2017-05-27 11:00:00 | Gefle IF U19 | 1 - 0 | Sollentuna FK U19 |
2017-05-27 12:00:00 | Kalmar FF U19 | 1 - 2 | Gais Goteborg U19 |
2017-05-27 12:00:00 | Angelholms FF U19 | 2 - 0 | Osters U19 |
2017-05-27 12:00:00 | Hacken U19 | 3 - 3 | IFK Goteborg U19 |
2017-05-27 12:00:00 | Djurgardens U19 | 1 - 2 | Hammarby U19 |
2017-05-27 13:00:00 | Trelleborg U19 | 1 - 0 | Malmo U19 |
2017-05-27 14:00:00 | Brommapojkarna U19 | 8 - 0 | Assyriska U19 |
2017-05-27 14:00:00 | Orebro U19 | 1 - 1 | Taby IS U19 |
Swedish Allsvenskan | |||
2017-05-27 14:00:00 | Djurgardens | 4 - 1 | AFC Eskilstuna |
2017-05-27 14:00:00 | Kalmar | 3 - 0 | GIF Sundsvall |
2017-05-27 15:59:00 | IFK Norrkoping FK | 3 - 2 | Halmstads |
Swiss Challenge League | |||
2017-05-27 17:00:00 | Chiasso | 2 - 2 | Le Mont LS |
2017-05-27 17:00:00 | Neuchatel Xamax | 4 - 1 | Winterthur |
2017-05-27 17:00:00 | Schaffhausen | 0 - 4 | FC Zurich |
2017-05-27 17:00:00 | Servette | 1 - 0 | Aarau |
2017-05-27 17:00:00 | Wohlen | 2 - 1 | FC Wil 1900 |
Switzerland - 2.Liga | |||
2017-05-27 15:00:00 | FC Red Star Zurich | 2 - 3 | FC Balzers |
2017-05-27 15:00:00 | FC Seefeld | 1 - 1 | FC Seuzach |
2017-05-27 15:00:00 | Bellinzona | 4 - 2 | Thalwil |
2017-05-27 15:00:00 | FC St.Gallen U21 | 2 - 2 | Grasshoppers U21 |
2017-05-27 15:00:00 | USV Eschen Mauren | 2 - 1 | Locarno |
2017-05-27 15:00:00 | FC Gossau | 3 - 1 | FC Mendrisio Stabio |
2017-05-27 15:00:00 | FC Wettswil Bonstetten | 1 - 2 | FC Winterthur U21 |
2017-05-27 15:00:00 | Yverdon | 3 - 0 | Lausanne SportsU21 |
2017-05-27 15:00:00 | FC Fribourg | 3 - 1 | Young Boys U21 |
2017-05-27 15:00:00 | Grand-Lancy | 1 - 1 | Stade Ouchy |
2017-05-27 15:00:00 | FC Martigny Sports | 5 - 1 | La Sarraz-Eclepens |
2017-05-27 15:00:00 | Echallens | 0 - 1 | FC Naters |
2017-05-27 15:00:00 | Vevey Sports | 1 - 5 | Dudingen |
2017-05-27 15:00:00 | Azzurri 90 | 1 - 1 | Etoile Carouge |
2017-05-27 15:00:00 | Muri | 4 - 2 | Baden |
2017-05-27 15:00:00 | FC Luzern U21 | 2 - 0 | Wangen |
2017-05-27 15:00:00 | Sursee | 2 - 1 | FC Schotz |
2017-05-27 15:00:00 | FC Thun U21 | 4 - 1 | Bassecourt |
2017-05-27 15:00:00 | solothurn | 1 - 1 | Delemont |
2017-05-27 15:00:00 | FC Black Stars Basel | 4 - 5 | SC Buochs |
2017-05-27 15:00:00 | Zug 94 | 1 - 2 | FC Munsingen |
Switzerland 1.Liga Promotion | |||
2017-05-27 14:00:00 | FC Tuggen | 2 - 1 | United Zurich |
2017-05-27 14:00:00 | Bruhl SG | 4 - 1 | Bavois |
2017-05-27 14:00:00 | FC Zurich U21 | 1 - 0 | Kriens |
Switzerland Division 1 Women | |||
2017-05-27 15:30:00 | FC Zurich Frauen (w) | 1 - 1 | FC Neunkirch (w) |
Syrian League | |||
2017-05-27 19:30:00 | Teshrin SC | 3 - 0 | Al-Majd Damascus |
TAS Premier Championship | |||
2017-05-27 04:30:00 | Beach City | 1 - 1 | University of Tasmania SC |
2017-05-27 06:30:00 | Devonport City B | 5 - 3 | Launceston City B |
TAS Premier League | |||
2017-05-27 04:00:00 | Devonport City | 1 - 0 | Launceston City |
2017-05-27 04:10:00 | South Hobart | 6 - 2 | Olympia Warriors |
Thai Division 1 League | |||
2017-05-27 11:00:00 | Chainat FC | 3 - 1 | Kasetsart University FC |
2017-05-27 11:00:00 | Army United F.C. | 1 - 4 | Ang Thong FC |
2017-05-27 12:00:00 | Bangkok | 2 - 1 | Rayong FC |
2017-05-27 12:00:00 | Lampang FC | 2 - 1 | Chiangmai FC |
Thai Premier League | |||
2017-05-27 11:00:00 | Ratchaburi FC | 3 - 2 | Thailand Honda FC |
2017-05-27 12:00:00 | Buriram United | 2 - 1 | Bangkok United FC |
2017-05-27 12:00:00 | BEC Tero Sasana | 1 - 3 | Chonburi Shark FC |
2017-05-27 13:00:00 | Sisaket FC | 2 - 2 | Port FC |
The women's league of Argentina | |||
2017-05-27 18:30:00 | CA Independiente (w) | 0 - 1 | UBA (w) |
Tunisian Cup | |||
2017-05-27 14:30:00 | CS.Hammam-Lif | 0 - 3 | Club Africain |
Turkey 3. Ligi B | |||
2017-05-27 14:00:00 | Erbaaspor S | 0 - 1 | Silivrispor |
Turkey Super Lig | |||
2017-05-27 13:00:00 | Kasimpasa | 0 - 3 | Antalyaspor |
2017-05-27 13:00:00 | Konyaspor | 0 - 3 | Akhisar Bld.Geng |
2017-05-27 15:00:00 | Istanbul Buyuksehir Belediyesi | 2 - 1 | Adanaspor |
2017-05-27 15:59:00 | Fenerbahce | 1 - 1 | Trabzonspor |
Turkey U21 Super League | |||
2017-05-27 10:00:00 | Konyaspor U21 | 1 - 1 | Akhisar Bld.Geng U21 |
2017-05-27 11:00:00 | Istanbul Buyuksehir Belediyesi U21 | 6 - 1 | Adanaspor U21 |
2017-05-27 11:00:00 | Kasimpasa U21 | 1 - 2 | Antalyaspor U21 |
2017-05-27 13:00:00 | Fenerbahce U21 | 2 - 3 | Trabzonspor U21 |
Uganda Cup | |||
2017-05-27 13:00:00 | Sadolin Paints | 2 - 1 | Paidha Black Angels |
Ukraine Division 2 | |||
2017-05-27 14:00:00 | Hirnyk-Sport | 1 - 0 | Arsenal Kyiv |
2017-05-27 14:00:00 | Skala Stryi | 3 - 1 | FK Poltava |
2017-05-27 14:00:00 | Desna Chernihiv | 2 - 2 | Obolon Kiev |
2017-05-27 14:00:00 | FK Avanhard Kramatorsk | 2 - 1 | FC Mariupol |
2017-05-27 14:00:00 | Kolos Kovalyovka | 5 - 3 | MFK Mikolaiv |
2017-05-27 14:00:00 | Ternopil | 0 - 0 | Naftovik Ukrnafta |
2017-05-27 14:00:00 | Veres | 0 - 0 | Cherkaskyi Dnipro |
2017-05-27 14:00:00 | FC Bukovyna chernivtsi | 1 - 1 | Gelios Kharkiv |
2017-05-27 14:00:00 | FC Inhulets Petrove | 1 - 3 | FC Sumy |
Ukraine U19 Liga | |||
2017-05-27 09:00:00 | FC Vorskla U19 | 4 - 1 | Stal Kamianske U19 |
2017-05-27 09:00:00 | Chernomorets Odessa U19 | 6 - 0 | Skala Stryi U19 |
2017-05-27 11:00:00 | Volyn U19 | 1 - 2 | Zorya U19 |
2017-05-27 13:00:00 | FC Shakhtar Donetsk U19 | 1 - 3 | Olimpic Donetsk U19 |
2017-05-27 14:00:00 | Arsenal Kyiv U19 | 0 - 2 | Karpaty U19 |
Ukrainian Premier League | |||
2017-05-27 14:00:00 | Zirka Kirovohrad | 0 - 1 | Stal D. |
2017-05-27 14:00:00 | Volyn | 0 - 1 | FC Karpaty Lviv |
2017-05-27 14:00:00 | FC Vorskla Poltava | 1 - 0 | FC Dnipro Dnipropetrovsk |
Uruguay Primera Division | |||
2017-05-27 18:30:00 | Defensor Sporting Montevideo | 2 - 2 | El Tanque Sisley |
2017-05-27 18:30:00 | Liverpool URU | 2 - 3 | Boston River |
2017-05-27 18:30:00 | Plaza Colonia | 0 - 0 | Rampla Juniors FC |
2017-05-27 22:05:00 | CA Penarol | 3 - 0 | Centro Atletico Fenix |
Uruguay Segunda | |||
2017-05-27 13:15:00 | Torque | 2 - 2 | Rentistas |
2017-05-27 13:15:00 | Miramar Misiones FC | 1 - 2 | Villa Espanola |
2017-05-27 18:00:00 | Canadian SC | 1 - 1 | Cerro Largo |
USA Major League Soccer | |||
2017-05-27 19:10:00 | Seattle Sounders | 1 - 0 | Portland Timbers |
2017-05-27 23:00:00 | Vancouver Whitecaps | 0 - 1 | DC United |
2017-05-27 23:30:00 | New York Red Bulls | 2 - 1 | New England Revolution |
USA National Premier Soccer League | |||
2017-05-27 02:30:00 | Fresno Fuego | 4 - 2 | Ventura County Fusion |
2017-05-27 22:00:00 | Boston | 2 - 3 | Seacoast Utd Phantoms |
2017-05-27 22:30:00 | Hershey | 2 - 3 | Buxmont Torch FC |
2017-05-27 23:00:00 | Charlotte Eagles | 1 - 3 | Myrtle Beach Mutiny |
2017-05-27 23:00:00 | New York Red Bull U23 | 3 - 1 | Ocean City Noreasters |
2017-05-27 23:00:00 | Bostong | 6 - 1 | Coast associated |
2017-05-27 23:30:00 | Reading United | 2 - 0 | FA Euro |
2017-05-27 23:30:00 | Westchester Flames | 0 - 0 | AC Connecticut |
USA Women | |||
2017-05-27 20:00:00 | Chicago Red Stars (w) | 3 - 2 | North Carolina (w) |
2017-05-27 20:00:00 | Houston Dash (w) | 0 - 2 | OL Reign Reign (w) |
2017-05-27 23:00:00 | Gotham FC (W) | 2 - 1 | Orlando Pride (w) |
USA Women Premier League | |||
2017-05-27 23:30:00 | Houston N election (w) | 0 - 0 | Oscar Ding Yili (w) |
USL Championship | |||
2017-05-27 00:30:00 | Swope Park Rangers | 0 - 1 | San Antonio |
2017-05-27 18:00:00 | Ottawa Fury | 5 - 3 | Richmond Kickers |
2017-05-27 21:00:00 | FC Cincinnati | 1 - 0 | Toronto FC II |
2017-05-27 23:30:00 | Orlando City U23 | 1 - 3 | Charlotte Independence |
2017-05-27 23:30:00 | Tampa Bay Rowdies | 1 - 1 | Saint Louis FC |
Uzbek League | |||
2017-05-27 13:30:00 | Shurtan Guzor | 0 - 1 | OTMK Olmaliq |
2017-05-27 14:00:00 | Lokomotiv Tashkent | 4 - 0 | Neftchi Fargona |
2017-05-27 14:00:00 | Navbahor Namangan | 1 - 1 | Kuruvchi Bunyodkor |
Venezuela Cup | |||
2017-05-27 19:00:00 | Estudiantes Caracas SC | 1 - 2 | Gran Valencia FC |
2017-05-27 19:30:00 | Academia Puerto Cabello | 0 - 1 | Union Atletico Falcon |
2017-05-27 19:30:00 | Univ Los Andes | 2 - 0 | Atletico El Vigia |
VIC Premier League | |||
2017-05-27 05:00:00 | Avondale FC | 0 - 3 | Heidelberg United |
2017-05-27 07:00:00 | Green Gully Cavaliers | 3 - 3 | Kingston City |
2017-05-27 09:00:00 | Hume City | 2 - 1 | St Albans Saints |
VIC Women’s Premier League | |||
2017-05-27 04:30:00 | Calder United SC (w) | 1 - 0 | Southern United (w) |
Victorian State League Division 1 | |||
2017-05-27 05:00:00 | Melbourne Victory FC (Youth) | 1 - 2 | Whittlesea Ranges |
2017-05-27 05:00:00 | Northcote City | 2 - 1 | Bendigo |
2017-05-27 05:00:00 | Springvale White Eagles | 2 - 4 | Goulburn Valley Suns |
2017-05-27 05:15:00 | Box Hill United SC | 5 - 4 | Murray United FC |
2017-05-27 05:15:00 | Sunshine Georgies | 1 - 2 | Moreland Zebras |
2017-05-27 08:10:00 | Ballarat Red Devils | 1 - 0 | Brunswick City |
Women Norwegian Toppserien | |||
2017-05-27 10:00:00 | Trondheims Orn (w) | 3 - 1 | Grand Bodo (w) |
2017-05-27 13:00:00 | Sandviken (w) | 1 - 2 | LSK Kvinner (w) |
2017-05-27 13:00:00 | Avaldsnes (w) | 2 - 2 | Arna Bjornar (w) |
2017-05-27 13:00:00 | Kolbotn (w) | 0 - 2 | Klepp (w) |