- ALL MATCH
- Asia
- Algeria
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Azerbaijan
- Belarus
- Belgium
- Bosnia
- Brazil
- Bulgaria
- Chile
- China
- Colombia
- Denmark
- England
- Estonia
- Finland
- France
- North Macedonia
- Georgia
- Germany
- Netherlands
- Iceland
- Indonesia
- International
- Ireland
- Israel
- South Korea
- Lithuania
- Mexico
- Norway
- Peru
- Poland
- Portugal
- Venezuela
- Romania
- Russia
- Sudan
- Sweden
- Turkey
- Africa
- United States
AFF U-19 Youth Championship | |||
2019-08-19 09:30:00 | Indonesia U18 | 5 - 0 | Myanmar U18 |
2019-08-19 12:30:00 | Malaysia U18 | 0 - 1 | AustraliaU18 |
Algeria U20 Youth League | |||
2019-08-19 08:00:00 | CS Constantine U21 | 2 - 1 | USM Alger U21 |
2019-08-19 08:00:00 | Paradou AC U21 | 4 - 1 | MC Alger U21 |
2019-08-19 08:00:00 | CR Belouizdad U21 | 3 - 0 | NC Magra U21 |
2019-08-19 08:20:00 | JS Kabylie U21 | 3 - 0 | US Biskra U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2019-08-19 19:30:00 | Paradou AC | 1 - 2 | MC Alger |
2019-08-19 20:00:00 | JS kabylie | 3 - 2 | Biskra |
2019-08-19 20:00:00 | CR Belouizdad | 2 - 1 | MC Magra |
2019-08-19 20:00:00 | CS Constantine | 0 - 0 | USM Alger |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2019-08-19 18:30:00 | Excursionistas | 2 - 0 | Ituzaingo |
2019-08-19 18:30:00 | San Martin Burzaco | 3 - 0 | Canuelas FC |
2019-08-19 18:30:00 | Club Lujan | 2 - 2 | Sportivo Italiano |
2019-08-19 18:30:00 | Deportivo Merlo | 1 - 0 | Argentino de Merlo |
2019-08-19 18:30:00 | Deportivo Laferrere | 2 - 0 | Leandro N Alem |
2019-08-19 18:30:00 | Berazategui | 2 - 1 | General Lamadrid |
Argentine Division 1 | |||
2019-08-19 18:30:00 | Atletico Tucuman | 1 - 0 | Godoy Cruz Antonio Tomba |
2019-08-19 20:45:00 | Colon de Santa Fe | 2 - 1 | Gimnasia La Plata |
2019-08-19 23:00:00 | Estudiantes La Plata | 3 - 0 | Independiente |
Argentine Division 2 | |||
2019-08-19 18:35:00 | Nueva Chicago | 0 - 0 | Deportivo Moron |
Armenia Premier League | |||
2019-08-19 15:15:00 | FC Pyunik | 1 - 4 | Ararat Yerevan |
Australia Victoria State League 1 | |||
2019-08-19 10:30:00 | Whittlesea United | 2 - 4 | North Sunshine Eagles |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2019-08-19 08:15:00 | Kingston CityU20 | 1 - 2 | Dandenong City U21 |
Azerbaijan Premier League | |||
2019-08-19 15:59:00 | FC Neftci Baku | 1 - 1 | Sabah FK Baku |
Belarusian Premier League | |||
2019-08-19 15:00:00 | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 5 | Shakhter Soligorsk |
Belgian Pro League | |||
2019-08-19 18:30:00 | Zulte-Waregem | 3 - 1 | Charleroi |
Belgian U21 | |||
2019-08-19 13:00:00 | Royal Charleroi U21 | 5 - 1 | RS Waasland Beveren U21 |
2019-08-19 17:30:00 | Royal Antwerp FC U21 | 1 - 1 | St. Gilloise U21 |
2019-08-19 17:30:00 | Racing Genk U21 | 3 - 3 | KV Mechelen U21 |
2019-08-19 17:30:00 | KV Oostende U21 | 5 - 1 | Lommel SK U21 |
2019-08-19 17:30:00 | Excelsior Mouscron U21 | 2 - 1 | Beerschot Wilrijk U21 |
2019-08-19 17:30:00 | KAA GentU21 | 6 - 1 | St.-Truidense U21 |
2019-08-19 18:00:00 | Kortrijk U21 | 0 - 1 | AS Eupen U21 |
2019-08-19 18:05:00 | Cercle Brugge U21 | 1 - 1 | Excelsior Virton U21 |
2019-08-19 18:30:00 | Roeselare U21 | 2 - 0 | Lokeren U21 |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2019-08-19 18:30:00 | Sarajevo | 2 - 1 | Radnik Bijeljina |
Brasileiro, Serie C | |||
2019-08-19 23:00:00 | Volta Redonda | 2 - 2 | Juventude |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2019-08-19 15:45:00 | AD Itaborai U20 | 0 - 2 | Angra Dos Reis RJ U20 |
Brazil Copa Gaucho | |||
2019-08-19 18:00:00 | Gremio (RS) | 0 - 2 | Sao Jose PoA RS |
Brazil L | |||
2019-08-19 14:00:00 | Juventus RJ | 0 - 3 | Bela Vista |
Brazil Serie B | |||
2019-08-19 23:00:00 | Oeste | 0 - 2 | Coritiba PR |
2019-08-19 23:00:00 | Criciuma | 0 - 2 | Bragantino |
Bulgaria B PFG | |||
2019-08-19 15:00:00 | Litex Lovech | 1 - 2 | Pirin Blagoevgrad |
2019-08-19 16:30:00 | Ludogorets Razgrad II | 0 - 0 | PFK Montana |
2019-08-19 17:00:00 | CSKA 1948 Sofia | 5 - 1 | Chernomorets Pomorie |
Bulgaria Premier League | |||
2019-08-19 17:30:00 | Lokomotiv Plovdiv | 3 - 1 | FC Dunav Ruse |
Calcutta Football League | |||
2019-08-19 09:30:00 | Mohammedan SC | 1 - 1 | Southern Samity |
Chile Primera B | |||
2019-08-19 23:30:00 | Deportes Santa Cruz | 2 - 3 | San Luis Quillota |
Chinese FA Cup | |||
2019-08-19 11:35:00 | Dalian Pro | 2 - 3 | Shanghai Shenhua |
Chinese Women’s Super League | |||
2019-08-19 11:35:00 | Changchun Masses Properties (w) | 1 - 1 | Shanghai RCB (w) |
Colombia Copa Premier | |||
2019-08-19 23:00:00 | Deportivo Pereira | 1 - 0 | Boyaca Chico |
Denmark Reserve League | |||
2019-08-19 11:00:00 | Sonderjyske Reserve | 0 - 0 | Odense BK Reserve |
Denmark Superligaen | |||
2019-08-19 17:00:00 | Aarhus AGF | 2 - 0 | AC Horsens |
England Northern League Division One | |||
2019-08-19 18:45:00 | Brighouse Town | 0 - 1 | Marske United |
England Northern Premier League | |||
2019-08-19 18:45:00 | Basford Utd | 0 - 1 | Matlock Town |
England Ryman(Isthmian) League | |||
2019-08-19 18:45:00 | Aveley | 0 - 0 | Hullbridge Sports |
England U23 1.Liga | |||
2019-08-19 12:00:00 | Leeds United U23 | 3 - 2 | Millwall U23 |
2019-08-19 13:00:00 | Burnley U23 | 1 - 1 | Coventry City U23 |
2019-08-19 13:00:00 | Wigan U23 | 1 - 4 | Bristol City U23 |
2019-08-19 18:00:00 | Sheffield Utd U23 | 1 - 2 | Watford U23 |
England U23 Premier League | |||
2019-08-19 18:00:00 | Chelsea U23 | 3 - 0 | Liverpool U23 |
2019-08-19 18:00:00 | Leicester City U23 | 1 - 1 | Blackburn Rovers U23 |
2019-08-19 18:00:00 | Southampton U23 | 0 - 1 | Derby County U23 |
2019-08-19 18:00:00 | Fulham U23 | 1 - 3 | West Bromwich U23 |
2019-08-19 18:00:00 | Swansea City U23 | 1 - 1 | Aston Villa U23 |
English Premier League | |||
2019-08-19 19:00:00 | Wolves | 1 - 1 | Manchester United |
Estonia II Liiga | |||
2019-08-19 17:30:00 | JK Tallinna Kalev III | 2 - 2 | JK Poseidon |
Estonia Teine Liiga | |||
2019-08-19 16:30:00 | Pohja-Tallinna JK Volta | 0 - 2 | FC Nomme United |
Finland Kolmonen | |||
2019-08-19 15:59:00 | AC Barca | 5 - 4 | JPS |
Finland Veikkausliga | |||
2019-08-19 15:30:00 | Lahti | 3 - 2 | Honka Espoo |
2019-08-19 15:30:00 | SJK Seinajoen | 0 - 0 | RoPS Rovaniemi |
2019-08-19 15:30:00 | Vaasa VPS | 2 - 1 | IFK Mariehamn |
Finland Ykkonen | |||
2019-08-19 15:30:00 | TPS Turku | 2 - 2 | Mypa |
France Ligue 2 | |||
2019-08-19 18:45:00 | AJ Auxerre | 2 - 2 | Guingamp |
FYR Macedonia Cup | |||
2019-08-19 15:00:00 | FK Novo Crnilishte | 0 - 22 | Bregalnica Stip |
Georgia Division | |||
2019-08-19 13:30:00 | Guria Lanchkhuti | 2 - 0 | Gagra Tbilisi |
2019-08-19 13:30:00 | FC Shevardeni | 5 - 1 | FC Kolkheti Poti |
2019-08-19 13:30:00 | FC Telavi | 1 - 2 | Samtredia |
German 3.Liga | |||
2019-08-19 17:00:00 | Hallescher FC | 1 - 2 | Bayern Munchen (Youth) |
German Bundesliga 2 | |||
2019-08-19 18:30:00 | VfL Osnabruck | 4 - 0 | Darmstadt |
Gibraltar Premier Division | |||
2019-08-19 18:30:00 | St Joseph's | 7 - 0 | College 1975 FC |
Holland Jupiler League | |||
2019-08-19 18:00:00 | Jong Ajax (Youth) | 3 - 3 | NEC Nijmegen |
2019-08-19 18:00:00 | AZ Alkmaar (Youth) | 1 - 2 | Excelsior SBV |
2019-08-19 18:00:00 | FC Utrecht (Youth) | 2 - 1 | FC Oss |
Holland Reserve League | |||
2019-08-19 11:00:00 | FC Groningen Reserves | 1 - 5 | Vitesse Arnhem (Youth) |
2019-08-19 16:30:00 | De Graafschap (R) | 2 - 1 | Cambuur Reserve |
2019-08-19 16:30:00 | Go Ahead Eagles Reserve | 2 - 1 | Jong FC Zwolle Reserve |
2019-08-19 16:30:00 | SC Heerenveen Reserve | 2 - 1 | FC Emmen Reserves |
2019-08-19 16:30:00 | Roda JC Kerkrade Reserve | 1 - 1 | Dordrecht Reserve |
2019-08-19 16:30:00 | Willem II Reserves | 3 - 0 | FC Eindhoven Reserves |
2019-08-19 16:30:00 | RKC Waalwijk Reserve | 3 - 1 | VVV Venlo Reserve |
Iceland Premier Division | |||
2019-08-19 18:00:00 | KR Reykjavik | 1 - 0 | Vikingur Reykjavik |
2019-08-19 19:15:00 | Breidablik | 3 - 3 | Valur Reykjavik |
Iceland U19 League | |||
2019-08-19 19:00:00 | Afturelding Hviti U19 | 6 - 2 | Selfordshack U19 |
Iceland Women's Division 1 | |||
2019-08-19 18:00:00 | Trottur Reykjavik (w) | 2 - 0 | Afturelding/Fram (w) |
2019-08-19 18:00:00 | IR Reykjavik (w) | 0 - 1 | Hafnarfjordur (w) |
2019-08-19 18:00:00 | Grindavik (w) | 1 - 1 | Fjolnir (w) |
2019-08-19 19:15:00 | Haukar (w) | 4 - 1 | IA Akranes (w) |
Indonesia Division 1 | |||
2019-08-19 07:30:00 | Mitra Kukar | 0 - 1 | Madura FC |
Indonesia Liga 1 | |||
2019-08-19 08:30:00 | Persikabo 1973 | 3 - 1 | PSS Sleman |
2019-08-19 11:30:00 | Arema Malang | 2 - 1 | Barito Putera |
2019-08-19 11:30:00 | Pusamania Borneo FC | 1 - 1 | Persipura Jayapura |
Indonesia Super League U20 | |||
2019-08-19 01:15:00 | Badak Lampung U20 | 1 - 2 | Semen Padang U20 |
2019-08-19 02:00:00 | PS TIRA U20 | 0 - 3 | Persija Jakarta U20 |
2019-08-19 07:45:00 | Arema FC U20 | 0 - 1 | PS Barito Putera U20 |
2019-08-19 08:30:00 | Persib Bandung U20 | 1 - 2 | Persela Lamongan U20 |
2019-08-19 08:30:00 | PSS Sleman U20 | 1 - 2 | Bhayangkara FC U20 |
2019-08-19 08:30:00 | PSIS Semarang U20 | 4 - 0 | Madura United U20 |
International Club Friendly | |||
2019-08-19 08:35:00 | Mahidol University | 3 - 0 | Thonburi University |
2019-08-19 13:00:00 | Kenya Military | 1 - 2 | Tanzania Military |
2019-08-19 13:00:00 | Samsunspor | 3 - 2 | Belediye Vanspor |
2019-08-19 14:00:00 | Akratitos Neon Liosion | 0 - 1 | Proodeftiki FC |
2019-08-19 14:10:00 | Banni Yas U21 | 0 - 2 | Al Ain U21 |
2019-08-19 14:30:00 | Darica Genclerbirligi | 3 - 2 | Al Sahel |
2019-08-19 15:00:00 | Silivrispor | 2 - 1 | Eyupspor |
2019-08-19 15:30:00 | Romania (w) U19 | 2 - 6 | Ukraine (w) U19 |
2019-08-19 15:40:00 | Tirsense | 2 - 0 | R F |
2019-08-19 18:40:00 | Bologna U20 | 4 - 1 | Carpi U19 |
2019-08-19 18:50:00 | Villena CF | 1 - 1 | UD Petrelense CF |
Ireland League Cup | |||
2019-08-19 18:45:00 | Dundalk | 6 - 1 | Bohemians |
Ireland Leinster Senior League | |||
2019-08-19 17:45:00 | Bluebell United | 4 - 0 | Booth Road Celtic |
Ireland Premier Division | |||
2019-08-19 19:00:00 | Waterford United | 1 - 5 | Shamrock Rovers |
Israel Ligat Al Toto Cup | |||
2019-08-19 15:59:00 | Ashdod MS | 1 - 1 | Bnei Yehuda Tel Aviv |
2019-08-19 17:30:00 | Hapoel Tel Aviv | 2 - 3 | Hapoel Kfar Saba |
Ivory Coast Premier Division | |||
2019-08-19 15:30:00 | ASEC MIMOSAS | 1 - 1 | Racing Club Abidjan |
K League Challenge League | |||
2019-08-19 10:00:00 | Daejeon Citizen | 1 - 2 | Bucheon FC 1995 |
2019-08-19 10:00:00 | Jeonnam Dragons | 2 - 0 | Ansan Mugunghwa FC |
Kazakhstan Division 2 | |||
2019-08-19 11:30:00 | Kyran Reserves | 3 - 3 | FK Taraz Reserves |
2019-08-19 12:00:00 | FK Aktobe Reserves | 6 - 0 | FC Ruzayevka Reserves |
Lithuania - 2.Division | |||
2019-08-19 15:59:00 | Banga Gargzdai | 0 - 1 | Dziugas Telsiai |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2019-08-19 23:00:00 | Club America (w) | 3 - 1 | Monarcas Morelia (w) |
Norway Division 4 | |||
2019-08-19 15:00:00 | Kongsvinger IL B | 0 - 2 | Rosenborg B |
2019-08-19 15:59:00 | Vardeneset | 1 - 3 | Start Kristiansand B |
2019-08-19 17:00:00 | SK Herd | 1 - 1 | Molde B |
2019-08-19 17:00:00 | Traff | 2 - 5 | Stabaek B |
2019-08-19 17:00:00 | Mjondalen IF B | 1 - 2 | Orn-Horten |
2019-08-19 17:00:00 | Viking B | 2 - 1 | Staal Jorpeland |
2019-08-19 17:00:00 | Sogndal B | 4 - 3 | Fana |
2019-08-19 17:00:00 | Verdal | 0 - 0 | Ray Heim B team |
2019-08-19 17:10:00 | Valerenga B | 6 - 0 | Drobak-Frogn IL |
2019-08-19 18:00:00 | Donn | 2 - 4 | Floy |
2019-08-19 18:00:00 | Donn | 2 - 4 | Flekkeroy |
Norwegian Tippeligaen | |||
2019-08-19 17:00:00 | Sarpsborg 08 | 1 - 1 | Bodo Glimt |
Peru Primera Division | |||
2019-08-19 20:00:00 | Ayacucho Futbol Club | 3 - 2 | Alianza Universidad |
Poland Ekstraklasa | |||
2019-08-19 15:59:00 | Korona Kielce | 0 - 1 | Pogon Szczecin |
Portugal Primeira Liga | |||
2019-08-19 19:15:00 | CD Tondela | 1 - 2 | Portimonense |
Portugal U23 | |||
2019-08-19 10:00:00 | Feirense U23 | 1 - 1 | Vitoria Guimaraes U23 |
2019-08-19 14:00:00 | Braga U23 | 3 - 1 | Maritimo U23 |
2019-08-19 15:00:00 | Benfica U23 | 1 - 0 | Belenenses U23 |
2019-08-19 16:45:00 | Estoril U23 | 2 - 2 | Rio Ave U23 |
2019-08-19 19:00:00 | Aves U23 | 0 - 4 | Sporting Lisbon Sad U23 |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2019-08-19 01:00:00 | Deportivo Cali | 1 - 0 | Dep.Independiente Medellin |
Primera Division de Venezuela | |||
2019-08-19 20:00:00 | Estudiantes Caracas SC | 0 - 1 | Deportivo La Guaira |
2019-08-19 20:00:00 | Zulia FC | 3 - 2 | Trujillanos |
Queensland U20 League | |||
2019-08-19 09:30:00 | Western Pride U20 | 2 - 1 | Eastern Suburbs U20 |
Romania Liga I | |||
2019-08-19 15:00:00 | FC Voluntari | 0 - 3 | Gaz Metan Medias |
2019-08-19 18:00:00 | Astra Giurgiu | 1 - 1 | FC Viitorul Constanta |
Russia Premier League | |||
2019-08-19 17:00:00 | Spartak Moscow | 2 - 1 | CSKA Moscow |
Scotland Development League | |||
2019-08-19 18:45:00 | Airdrieonians Reserves | 2 - 1 | Albion Reserves |
2019-08-19 18:45:00 | Alloa Athletic (R) | 2 - 3 | Ayr United Reserve |
2019-08-19 18:45:00 | East Kilbride Reserves | 4 - 0 | BSC Glasgow (R) |
Scottish Reserves League | |||
2019-08-19 13:00:00 | Dunfermline Reserves | 4 - 1 | Queen of South (R) |
2019-08-19 13:00:00 | Ross County (R) | 3 - 3 | Motherwell FC (R) |
2019-08-19 18:30:00 | Queens Park Reserves | 2 - 3 | East Stirlingshire Reserves |
Sudanese Premier League | |||
2019-08-19 14:00:00 | Ahli Marawi | 2 - 3 | Al Merreikh |
2019-08-19 17:00:00 | El-Ahli Atbara | 1 - 2 | Al Shorta Al Qadarif |
Sweden 3.div Mellersta Norrland | |||
2019-08-19 17:30:00 | BKV Norrtalje | 0 - 2 | IFK Osterakers Fk |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2019-08-19 17:30:00 | Newroz FC | 1 - 2 | Motala AIF FK |
Sweden Superettan | |||
2019-08-19 17:00:00 | Varbergs BoIS FC | 0 - 0 | IK Brage |
Swedish Allsvenskan | |||
2019-08-19 17:00:00 | Helsingborg | 1 - 2 | IFK Goteborg |
2019-08-19 17:00:00 | Elfsborg | 4 - 1 | Ostersunds FK |
2019-08-19 17:00:00 | Djurgardens | 3 - 0 | AFC Eskilstuna |
Turkey 1. Lig | |||
2019-08-19 17:00:00 | Eskisehirspor | 1 - 1 | Keciorengucu |
Turkey Super Lig | |||
2019-08-19 17:00:00 | Fenerbahce | 5 - 0 | Gazisehir Gaziantep |
UAFA Club Cup | |||
2019-08-19 17:00:00 | ASAS Djibouti Telecom | 0 - 3 | C.A.Bizertin |
2019-08-19 17:00:00 | Volcan Club | 0 - 3 | C.A.Bizertin |
2019-08-19 20:00:00 | Volcan Club | 0 - 5 | JS Saoura |
Uganda Premier League | |||
2019-08-19 13:00:00 | Wakiso Giants FC | 2 - 2 | URA Kampala |
USA Major League Soccer | |||
2019-08-19 02:25:00 | Portland Timbers | 0 - 2 | Atlanta United |
Venezuela U20 League | |||
2019-08-19 17:00:00 | Estudiantes Merida Reserves | 2 - 1 | Academia Puerto Cabello Reserves |
VIC Premier League | |||
2019-08-19 10:30:00 | Kingston City | 1 - 3 | Dandenong City SC |
WK League | |||
2019-08-19 10:00:00 | Boeun Sangmu (w) | 1 - 1 | Sejong Gumi Sportstoto (w) |
2019-08-19 10:00:00 | Changnyeong (w) | 1 - 4 | Gyeongju FC (w) |
2019-08-19 10:00:00 | Seoul Amazones (w) | 2 - 1 | KSPO FC (w) |
2019-08-19 10:00:00 | Suwon FMC (w) | 1 - 1 | Hyundai Steel Red Angels (w) |
Women’s ASEAN Football Championship | |||
2019-08-19 08:00:00 | Malaysia (w) | 4 - 0 | Singapore (w) |
2019-08-19 11:00:00 | Thailand (w) | 9 - 0 | Timor Leste (w) |