- ALL MATCH
- Asia
- Algeria
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Bangladesh
- Belarus
- Belgium
- Brazil
- Bulgaria
- Africa
- Chile
- Colombia
- Americas
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Egypt
- England
- Finland
- France
- Germany
- Netherlands
- Iceland
- International
- Ireland
- Israel
- Italy
- Jamaica
- Jordan
- Kazakhstan
- Latvia
- Malta
- Mexico
- Norway
- Qatar
- Romania
- Russia
- Scotland
- Serbia
- Slovenia
- Spain
- Sweden
- Turkey
- South Korea
- Zimbabwe
AFC Cup | |||
2019-04-15 15:30:00 | Al Ittihad (SYR) | 0 - 2 | Al-Jazeera |
2019-04-15 15:50:00 | Al Kuwait SC | 2 - 1 | Najma Manama |
Algeria U20 Youth League | |||
2019-04-15 12:05:00 | NA Hussein Dey U21 | 0 - 0 | AS Ain Mlila U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2019-04-15 15:00:00 | NA Hussein Dey | 1 - 1 | AS Ain Mlila |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2019-04-15 18:30:00 | Defensores de Cambaceres | 0 - 0 | CA Atlas |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2019-04-15 18:30:00 | Sportivo Barracas | 2 - 1 | Victoriano Arenas |
2019-04-15 18:30:00 | General Lamadrid | 1 - 0 | Leandro N Alem |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2019-04-15 18:30:00 | Barracas Central | 1 - 0 | UAI Urquiza |
Argentina Super League Cup | |||
2019-04-15 22:00:00 | Patronato Parana | 1 - 1 | Godoy Cruz Antonio Tomba |
Argentine Division 2 | |||
2019-04-15 18:35:00 | Nueva Chicago | 1 - 0 | Sarmiento Junin |
Armenia Division 2 | |||
2019-04-15 12:00:00 | Alashkert B Martuni | 3 - 1 | Yerevan FC |
2019-04-15 12:00:00 | Banants C | 0 - 0 | Gandzasar Kapan B |
2019-04-15 12:00:00 | Rail Locomotive | 3 - 3 | Ararat Yerevan II |
Armenia Premier League | |||
2019-04-15 11:00:00 | FC Avan Academy | 1 - 1 | Urartu |
2019-04-15 12:00:00 | Shirak | 0 - 0 | FC Artsakh |
Australia Victoria State League 1 | |||
2019-04-15 11:45:00 | Whittlesea United | 2 - 1 | Essendon Royals |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2019-04-15 08:15:00 | Kingston CityU20 | 1 - 1 | Green Gully Cavaliers U21 |
Bangladesh Premier League | |||
2019-04-15 09:45:00 | Agrani Bank Ltd SC | 0 - 1 | Fakirapool Young Mens Club |
Belarusian Premier League | |||
2019-04-15 15:59:00 | Shakhter Soligorsk | 1 - 0 | Slutsksakhar Slutsk |
Belgian U21 | |||
2019-04-15 13:00:00 | Racing Genk U21 | 2 - 0 | Royal Antwerp FC U21 |
Belgium Reserve 1 League | |||
2019-04-15 13:00:00 | Genk R | 2 - 0 | Antwerp Reserves |
Belgium Youth Cup | |||
2019-04-15 17:30:00 | Anderlecht R | 0 - 0 | Oud-Heverlee Leuven R |
Brazil Campeonato Gaucho 2 | |||
2019-04-15 18:00:00 | Novo Horizonte | 0 - 2 | Real Sport Club Capao Da Conoa |
Brazil Campeonato Paulista | |||
2019-04-15 23:00:00 | Red Bull Brasil SP | 0 - 0 | Ponte Preta |
Bulgaria B PFG | |||
2019-04-15 14:30:00 | Arda | 2 - 0 | PFK Montana |
2019-04-15 15:59:00 | CSKA 1948 Sofia | 2 - 1 | Pirin Blagoevgrad |
Bulgaria Premier League | |||
2019-04-15 17:00:00 | Vitosha Bistritsa | 3 - 0 | Etar |
CAF U-17 Championship | |||
2019-04-15 11:00:00 | Guinea U17 | 0 - 2 | Cameroon U17 |
2019-04-15 14:00:00 | Morocco U17 | 1 - 1 | Senegal U17 |
Chile Primera Division | |||
2019-04-15 00:30:00 | Cobresal | 1 - 0 | Universidad de Concepcion |
Chinese STU | |||
2019-04-15 07:30:00 | Wuhan Jianghan (w) | 2 - 0 | dalian QuanJian(w) |
Colombia Copa Premier | |||
2019-04-15 23:00:00 | Boyaca Chico | 0 - 0 | Orsomarso |
2019-04-15 23:00:00 | Leones | 1 - 1 | Real Cartagena |
Colombia U20 League | |||
2019-04-15 20:00:00 | Bogota FC U20 | 1 - 1 | Llaneros U20 |
CONCACAF U17 Championship | |||
2019-04-15 02:10:00 | Ecuador U17 | 4 - 1 | Argentina U17 |
Cyprus 1 Division | |||
2019-04-15 15:59:00 | Anorthosis Famagusta FC | 3 - 2 | Ermis Aradippou |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2019-04-15 15:59:00 | Mlada Boleslav | 1 - 2 | Slovan Liberec |
Czech Republic U21 League | |||
2019-04-15 09:00:00 | Slovan LiberecU21 | 4 - 0 | Banik OstravaU21 |
2019-04-15 11:00:00 | Marila Pribram U21 | 3 - 0 | Slavia PrahaU21 |
2019-04-15 11:00:00 | FCBohemians1905 U21 | 3 - 2 | Synot SlovackoU21 |
2019-04-15 11:00:00 | FC Viktoria PlzenU21 | 1 - 5 | BrnoU21 |
2019-04-15 11:30:00 | Zlin U21 | 5 - 1 | FK Baumit JablonecU21 |
2019-04-15 12:00:00 | Dukla PrahaU21 | 1 - 2 | Fotbal Trinec U21 |
Denmark Reserve League | |||
2019-04-15 12:00:00 | Viborg Reserve | 3 - 2 | Silkeborg IF Reserve |
Denmark Superligaen | |||
2019-04-15 17:00:00 | Sonderjyske | 0 - 1 | Aarhus AGF |
Egyptian Premier League | |||
2019-04-15 15:30:00 | Misr Elmaqasah | 1 - 2 | Petrojet |
2019-04-15 18:00:00 | Enppi | 4 - 0 | El Gounah |
England County cup | |||
2019-04-15 18:45:00 | Boreham Wood | 2 - 0 | Cheshunt |
2019-04-15 18:45:00 | Curzon Ashton FC | 3 - 1 | Mossley |
England Reserves League | |||
2019-04-15 12:00:00 | Milton Keynes Dons (R) | 1 - 2 | Bristol Rovers Reserve |
England U23 1.Liga | |||
2019-04-15 12:00:00 | Crystal Palace U23 | 2 - 2 | Leeds United U23 |
2019-04-15 13:00:00 | Millwall U23 | 0 - 0 | Sheffield Utd U23 |
2019-04-15 13:00:00 | Queens Park Rangers U23 | 0 - 2 | Sheffield Wed U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Bristol City U23 | 2 - 1 | Birmingham City U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Cardiff City U23 | 3 - 2 | Bolton Wanderers U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Colchester United U23 | 0 - 2 | Crewe Alexandra U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Ipswich U23 | 1 - 4 | Nottingham Forest U23 |
England U23 Premier League | |||
2019-04-15 18:00:00 | Blackburn Rovers U23 | 3 - 1 | Manchester City U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Chelsea U23 | 1 - 3 | Arsenal U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Derby County U23 | 2 - 2 | West Ham U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Everton U23 | 1 - 0 | Brighton U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Swansea City U23 | 1 - 2 | Tottenham Hotspur U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Newcastle U23 | 0 - 5 | Manchester United U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Sunderland U23 | 1 - 1 | Fulham U23 |
2019-04-15 18:00:00 | Wolves U23 | 2 - 1 | Stoke City U23 |
English Premier League | |||
2019-04-15 19:00:00 | Watford | 0 - 1 | Arsenal |
Finland Veikkausliga | |||
2019-04-15 15:30:00 | HIFK | 0 - 1 | Lahti |
2019-04-15 15:30:00 | Honka Espoo | 1 - 3 | IFK Mariehamn |
France Ligue 2 | |||
2019-04-15 18:45:00 | Paris FC | 2 - 2 | Lorient |
German 3.Liga | |||
2019-04-15 17:00:00 | Wurzburger Kickers | 0 - 0 | Karlsruher SC |
German Bundesliga 2 | |||
2019-04-15 18:30:00 | FC Koln | 1 - 1 | Hamburger SV |
Germany Regionalliga | |||
2019-04-15 18:15:00 | Bayern Munchen (Youth) | 1 - 1 | TSV 1860 Rosenheim |
Gibraltar Premier Division | |||
2019-04-15 18:30:00 | Mons Calpe SC | 6 - 0 | Lions Gibraltar |
Holland Jupiler League | |||
2019-04-15 18:00:00 | Jong Ajax (Youth) | 5 - 2 | Go Ahead Eagles |
Holland Reserve League | |||
2019-04-15 12:00:00 | FC Emmen Reserves | 4 - 1 | Willem II Reserves |
2019-04-15 12:00:00 | Fortuna Sittard Reserve | 1 - 3 | FC Twente Enschede Reserve |
2019-04-15 16:30:00 | Jong FC Zwolle Reserve | 3 - 1 | Heracles Almelo Reserves |
2019-04-15 16:30:00 | Jong Den Haag Reserve | 1 - 4 | NEC Nijmegen Reserve |
2019-04-15 16:30:00 | NAC Breda Reserve | 0 - 1 | SC Heerenveen Reserve |
2019-04-15 16:30:00 | RKC Waalwijk Reserve | 3 - 0 | Feyenoord Reserve |
2019-04-15 16:30:00 | Roda JC Kerkrade Reserve | 3 - 1 | Dordrecht Reserve |
2019-04-15 16:30:00 | VVV Venlo Helmond Sport Reserve | 3 - 1 | Cambuur Reserve |
2019-04-15 17:30:00 | FC Eindhoven Reserves | 2 - 3 | Achilles 29 Reserves |
Iceland Cup | |||
2019-04-15 20:00:00 | KB Breidholt | 2 - 1 | Snaefell |
Iceland Women's League Cup | |||
2019-04-15 18:15:00 | Thor KA Akureyri (w) | 3 - 3 | Breidablik (w) |
India Kerala Premier League | |||
2019-04-15 10:30:00 | Chirag United Kerala | 4 - 2 | Kovalam FC |
India Santosh Trophy | |||
2019-04-15 03:00:00 | Karnataka | 5 - 1 | Assam |
2019-04-15 10:30:00 | Punjab | 1 - 0 | Sikkim Police |
International Club Friendly | |||
2019-04-15 16:30:00 | Team Rhino FC | 1 - 1 | Lions Of Banjul |
2019-04-15 17:00:00 | Valerenga B | 8 - 2 | Follo |
2019-04-15 18:00:00 | Cruzeiro RN(w) | 2 - 4 | Lusaca BA (w) |
International Friendly | |||
2019-04-15 08:00:00 | Wales U16 | 1 - 2 | Northern Ireland U16 |
2019-04-15 12:30:00 | Bulgaria U16 | 2 - 0 | Luxembourg U16 |
Ireland Leinster Senior League | |||
2019-04-15 17:30:00 | Ballyfermot United | 0 - 7 | St Francis FC |
Ireland Premier Division | |||
2019-04-15 18:45:00 | UC Dublin | 2 - 1 | Cork City |
2019-04-15 18:45:00 | Dundalk | 1 - 0 | Bohemians |
2019-04-15 18:45:00 | St. Patricks Athletic | 1 - 3 | Derry City |
2019-04-15 18:45:00 | Sligo Rovers | 0 - 0 | Waterford United |
Israel Leumit League | |||
2019-04-15 15:59:00 | Hapoel Kfar Saba | 1 - 0 | Hapoel Ramat Gan |
2019-04-15 15:59:00 | Beitar Tel Aviv Ramla | 1 - 2 | Sectzya Nes Ziona |
2019-04-15 15:59:00 | Hapoel Natzrat Illit | 1 - 2 | Hapoel Katamon Jerusalem |
Israel Premier League | |||
2019-04-15 18:00:00 | Maccabi Tel Aviv | 0 - 0 | Hapoel Beer Sheva |
Italian Serie A | |||
2019-04-15 18:30:00 | Atalanta | 0 - 0 | Empoli |
Italian Serie B | |||
2019-04-15 19:00:00 | Livorno | 0 - 1 | Brescia |
Italy C1 | |||
2019-04-15 18:45:00 | Imolese | 3 - 1 | Feralpisalo |
Jamaica Premier League | |||
2019-04-15 22:30:00 | Waterhouse FC | 1 - 0 | Cavalier FC |
Jordan League Division 1 | |||
2019-04-15 13:00:00 | Blama | 3 - 0 | Al Wehda |
2019-04-15 13:00:00 | Kufer Soom | 2 - 1 | Sahab SC |
Kazakhstan Division 1 | |||
2019-04-15 09:00:00 | Astana B | 4 - 1 | FC Aktobe-Zhas |
2019-04-15 10:00:00 | Bulat Temirtau | 0 - 2 | Altay FK |
2019-04-15 10:00:00 | Zhetysu II | 3 - 2 | Akzhayik Oral |
Kazakhstan Division 2 | |||
2019-04-15 09:00:00 | FK Taraz Reserves | 0 - 0 | Zhetysu Taldykorgan Reserves |
2019-04-15 09:00:00 | FC Irtysh Pavlodar Reserves | 2 - 3 | Ordabasy Reserves |
2019-04-15 09:00:00 | Okzhetpes Kokshetau Reserves | 1 - 3 | FK Arys |
2019-04-15 10:00:00 | Akademia Ontustyk Reserves | 4 - 3 | Altay Reserves |
Latvian Higher League | |||
2019-04-15 15:00:00 | BFC Daugavpils | 0 - 1 | Rigas Futbola skola |
Malaysia President Cup | |||
2019-04-15 08:45:00 | Kelantan U21 | 0 - 2 | Selangor PKNS U21 |
2019-04-15 08:45:00 | Johor FC U21 | 4 - 2 | Sabah U21 |
2019-04-15 08:45:00 | Kuala Lumpur FA U21 | 0 - 0 | Felda United U21 |
2019-04-15 08:45:00 | Negeri Sembilan NAZA U21 | 3 - 1 | Sarawak U21 |
2019-04-15 08:45:00 | Pulau Pinang U21 | 1 - 0 | Selangor United U21 |
2019-04-15 08:45:00 | Terengganu U21 | 0 - 1 | Perak U21 |
2019-04-15 08:45:00 | UiTM U21 | 1 - 4 | Pahang U21 |
2019-04-15 09:00:00 | PDRM U21 | 0 - 4 | PKNP FC U21 |
2019-04-15 09:00:00 | Petaling Jaya City FC U21 | 3 - 0 | ATM U21 |
Malta Premier League | |||
2019-04-15 15:59:00 | Sliema Wanderers FC | 0 - 0 | Senglea Athletic |
2019-04-15 17:00:00 | Gzira United | 1 - 0 | Floriana F.C. |
2019-04-15 18:15:00 | Hibernians FC | 1 - 3 | Qormi F.C |
Mauritania Division 1 | |||
2019-04-15 16:30:00 | FC Deuz | 1 - 2 | AS Armee |
2019-04-15 18:30:00 | JAHE | 0 - 0 | AS Garde Nationale |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2019-04-15 22:00:00 | Veracruz (w) | 1 - 0 | Toluca (w) |
Mexico Segunda Division | |||
2019-04-15 22:00:00 | Deportivo Gladiadores | 1 - 2 | Deportivo Cafessa |
Norway 2.Liga | |||
2019-04-15 15:59:00 | Baerum SK | 0 - 5 | Odd Grenland 2 |
Norway Division 4 | |||
2019-04-15 12:00:00 | Junkeren | 8 - 0 | Tromso B |
2019-04-15 15:59:00 | Bryne B | 2 - 0 | Start Kristiansand B |
2019-04-15 15:59:00 | Steinkjer FK | 1 - 2 | Ray Heim B team |
2019-04-15 17:00:00 | Rosenborg B | 5 - 2 | Orkla |
2019-04-15 18:00:00 | Sparta Sarpsborg B | 4 - 3 | Lorenskog |
Paraguay reserve team league | |||
2019-04-15 11:55:00 | Club General Diaz Reserves | 1 - 1 | Libertad Asuncion Reserves |
2019-04-15 11:55:00 | Nacional Asuncion Reserves | 2 - 3 | Deportivo Santani Reserves |
Peru Reserves League | |||
2019-04-15 15:00:00 | Alianza Lima Reserves | 0 - 1 | Universitario de Deportes Reserves |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2019-04-15 00:30:00 | America de Cali | 0 - 1 | Deportivo Cali |
Primera Division de Mexico | |||
2019-04-15 01:30:00 | Monterrey | 4 - 0 | Santos Laguna |
Qatar Reserve League | |||
2019-04-15 15:15:00 | Al Khor Reserves | 2 - 2 | Al Gharafa U23 |
2019-04-15 15:15:00 | Qatar SC Doha U23 | 1 - 5 | Al Shahaniya Reserves |
Queensland U20 League | |||
2019-04-15 09:30:00 | Western Pride U20 | 2 - 3 | Moreton Bay Jets U20 |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2019-04-15 15:00:00 | Arges | 2 - 0 | CS Mioveni |
Romania Liga I | |||
2019-04-15 18:00:00 | Sepsi OSK Sfantul Gheorghe | 0 - 1 | Astra Giurgiu |
Russia Division 2 | |||
2019-04-15 08:30:00 | SY Sakhalinsk | 2 - 0 | Irtysh 1946 Omsk |
2019-04-15 11:00:00 | Sibir b | 0 - 1 | Dinamo Barnaul |
2019-04-15 14:00:00 | FC Lada Togliatti | 0 - 1 | Volga Ulyanovsk |
2019-04-15 15:00:00 | FK Chayka Pesch | 5 - 0 | Krasnodar III |
S.F.L. Under 20 Youth Division | |||
2019-04-15 11:00:00 | Celtic U20 | 0 - 2 | Glasgow Rangers Reserve |
2019-04-15 13:00:00 | Aberdeen U20 | 3 - 1 | St. Johnstone U20 |
2019-04-15 13:00:00 | Falkirk U20 | 3 - 0 | Queen of South (R) |
2019-04-15 13:00:00 | Hamilton FC U20 | 3 - 0 | Greenock Morton U20 |
2019-04-15 13:00:00 | Hibernian FC U20 | 2 - 0 | Dundee United U20 |
2019-04-15 13:00:00 | Kilmarnock U20 | 0 - 5 | Hearts U20 |
2019-04-15 13:00:00 | Partick Thistle U20 | 0 - 2 | Dunfermline Athletic U20 |
2019-04-15 13:00:00 | St. Mirren U20 | 3 - 0 | Ross County (R) |
Senegal Ligue 2 | |||
2019-04-15 15:59:00 | Amitie FC | 1 - 1 | Diambars |
2019-04-15 18:00:00 | CNEPS | 2 - 1 | EJ Fatick |
Serbia Prva Liga | |||
2019-04-15 15:59:00 | FK Trajal Krusevac | 3 - 1 | Teleoptik |
Slovenia U19 | |||
2019-04-15 15:00:00 | NK Interblock U19 | 0 - 2 | Domzale U19 |
Spanish La Liga | |||
2019-04-15 19:00:00 | Leganes | 1 - 1 | Real Madrid |
Sweden Folksam U21 Superettan | |||
2019-04-15 15:00:00 | Jonkopings Sodra U21 | 0 - 0 | Gais Goteborg U21 |
Sweden Superettan | |||
2019-04-15 17:00:00 | Trelleborgs FF | 1 - 1 | Norrby IF |
2019-04-15 17:00:00 | Orgryte | 2 - 0 | IK Frej Taby |
Sweden U19 | |||
2019-04-15 12:00:00 | Malmo U19 | 4 - 2 | Atvidabergs FF U19 |
Swedish Allsvenskan | |||
2019-04-15 17:00:00 | Djurgardens | 2 - 1 | IFK Goteborg |
2019-04-15 17:00:00 | Helsingborg | 2 - 1 | Hammarby |
Turkey 1. Lig | |||
2019-04-15 15:59:00 | Adana Demirspor | 2 - 2 | Altay Spor Kulubu |
2019-04-15 15:59:00 | Altinordu | 1 - 2 | Umraniyespor |
Turkey Super Lig | |||
2019-04-15 17:00:00 | Erzurum BB | 2 - 1 | Akhisar Bld.Geng |
Turkey U21 Ligi 1 | |||
2019-04-15 10:00:00 | Adana Demirspor U21 | 2 - 0 | Altay U21 |
Turkey U21 Super League | |||
2019-04-15 10:00:00 | Buyuksehir Belediye Erzurumspor U21 | 3 - 1 | Akhisar Bld.Geng U21 |
UAFA Club Cup | |||
2019-04-15 16:25:00 | Al Ahli Jeddah | 1 - 0 | Al Hilal |
Uruguay Reserve League | |||
2019-04-15 13:30:00 | CA River Plate Reserves | 3 - 1 | Atletico Fenix Reserves (RUR) |
Uruguay U19 League | |||
2019-04-15 15:59:00 | Deportivo Maldonado U19 | 1 - 0 | Cerro U19 |
Uzbekistan League Women | |||
2019-04-15 11:00:00 | Bunyodkor Tashkent(w) | 5 - 2 | Metallurg(w) |
Venezuela Segunda Division | |||
2019-04-15 19:40:00 | CA Furrial | 1 - 1 | Yaracuy FC |
VIC Premier League | |||
2019-04-15 10:30:00 | Kingston City | 0 - 4 | Green Gully Cavaliers |
Victorian State League Division 1 | |||
2019-04-15 10:30:00 | FC Bulleen Lions | 1 - 0 | Box Hill United SC |
WK League | |||
2019-04-15 10:00:00 | Sejong Gumi Sportstoto (w) | 1 - 1 | Suwon FMC (w) |
2019-04-15 10:00:00 | KSPO FC (w) | 3 - 1 | Changnyeong (w) |
2019-04-15 10:00:00 | Hyundai Steel Red Angels (w) | 2 - 1 | Gyeongju FC (w) |
2019-04-15 10:00:00 | Seoul Amazones (w) | 0 - 2 | Boeun Sangmu (w) |
Zimbabwe Premier | |||
2019-04-15 13:00:00 | Mushowani Stars | 2 - 2 | FC Platinum |