- ALL MATCH
- Algeria
- Angola
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Bahrain
- Belarus
- Belgium
- Bolivia
- Bosnia
- Morocco
- Brazil
- Bulgaria
- Africa
- Chile
- China
- Colombia
- Americas
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- England
- Estonia
- Malaysia
- Faroe
- Finland
- France
- Georgia
- Germany
- Ghana
- Greece
- Netherlands
- Hungary
- Iceland
- India
- International
- Iraq
- Ireland
- Israel
- Italy
- Japan
- Jamaica
- Jordan
- South Korea
- Cambodia
- Kazakhstan
- Kenya
- Kosovo
- Kuwait
- Lebanon
- Guatemala
- Lithuania
- North Macedonia
- Malta
- Mexico
- Montenegro
- New Zealand
- Northern Ireland
- Norway
- Panama
- Poland
- Portugal
- El Salvador
- Paraguay
- Uruguay
- Venezuela
- Qatar
- Romania
- Russia
- San Marino
- Saudi Arabia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Spain
- Sudan
- Sweden
- Switzerland
- Syria
- Thailand
- Turkey
- UAE
- Ukraine
- United States
- Uzbekistan
- Vietnam
- Zimbabwe
Algeria U20 Youth League | |||
2018-03-17 12:00:00 | JS Saoura U21 | 3 - 0 | Olympique Medea U21 |
2018-03-17 12:00:00 | MC Oran U21 | 3 - 0 | US Biskra U21 |
2018-03-17 12:00:00 | CS Constantine U21 | 2 - 2 | CR Belouizdad U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2018-03-17 15:00:00 | MC Oran | 5 - 0 | Biskra |
2018-03-17 15:59:00 | JS Saoura | 2 - 0 | OM Medea |
Angola Girabola League | |||
2018-03-17 15:00:00 | Domant | 1 - 2 | Kabuscorp do Palanca |
2018-03-17 15:00:00 | Sagrada Esperanca | 2 - 1 | Estrela Clube 1 de Maio |
Antigua Barbuda Premier Division | |||
2018-03-17 21:00:00 | Tryum | 0 - 3 | Pigotts Bullets FC |
2018-03-17 23:00:00 | SAP FC | 2 - 2 | Empire FC |
Argentina Cup | |||
2018-03-17 20:00:00 | Deportivo Camioneros | 0 - 0 | Independiente Chivilcoy |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2018-03-17 19:00:00 | General Lamadrid | 2 - 0 | Argentino de Merlo |
2018-03-17 19:00:00 | Liniers | 2 - 0 | Yupanqui |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2018-03-17 19:00:00 | Deportivo Laferrere | 1 - 0 | Uhl Que Sa |
2018-03-17 19:00:00 | Argentino de Quilmes | 2 - 1 | Excursionistas |
2018-03-17 19:00:00 | Defensores de Cambaceres | 3 - 2 | Canuelas FC |
2018-03-17 19:00:00 | Ferrocarril Midland | 1 - 2 | Berazategui |
2018-03-17 22:00:00 | Central Cordoba | 0 - 0 | Club Lujan |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2018-03-17 16:05:00 | Defensores de Belgrano | 1 - 1 | Atletico Atlanta |
Argentina Reserve League | |||
2018-03-17 12:05:00 | San Lorenzo Reserves | 0 - 7 | Olimpo B Blanca Reserves |
Argentine Division 1 | |||
2018-03-17 00:15:00 | Colon de Santa Fe | 1 - 2 | Lanus |
2018-03-17 16:15:00 | Argentinos juniors | 1 - 0 | Newells Old Boys |
2018-03-17 16:15:00 | Temperley | 1 - 2 | CA Huracan |
2018-03-17 18:30:00 | San Martin San Juan | 3 - 0 | Gimnasia La Plata |
2018-03-17 20:45:00 | San Lorenzo | 2 - 0 | Olimpo Bahia Blanca |
2018-03-17 23:00:00 | Talleres Cordoba | 1 - 0 | Defensa Y Justicia |
Argentine Division 2 | |||
2018-03-17 14:05:00 | Flandria | 1 - 1 | Deportivo Riestra |
2018-03-17 18:30:00 | CA Brown Adrogue | 0 - 2 | Gimnasia Jujuy |
2018-03-17 20:00:00 | Ferrol Carril Oeste | 2 - 1 | Villa Dalmine |
2018-03-17 20:05:00 | Almagro | 1 - 1 | San Martin Tucuman |
2018-03-17 22:05:00 | Agropecuario de Carlos Casares | 1 - 0 | Estudiantes de San Luis |
Armenia Premier League | |||
2018-03-17 10:00:00 | FC Pyunik | 3 - 1 | Alashkert |
Australia A-League | |||
2018-03-17 06:40:00 | Wellington Phoenix | 0 - 1 | Newcastle Jets |
2018-03-17 08:50:00 | Sydney FC | 1 - 2 | Brisbane Roar |
Australia Brisbane Premier League | |||
2018-03-17 08:00:00 | Bayside United FC | 3 - 0 | Taringa Rovers |
2018-03-17 08:00:00 | North Pine United | 0 - 2 | University of Queensland |
2018-03-17 08:10:00 | Albany Creek | 1 - 0 | Acacia Ridge |
2018-03-17 08:15:00 | The Gap | 1 - 2 | Virginia United |
2018-03-17 09:00:00 | Mount Gravatt Hawks | 0 - 2 | Centenary Stormers |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2018-03-17 05:55:00 | Albany Creek Reserve | 0 - 1 | Acacia Ridge Reserves |
Australia New South Wales League 2 | |||
2018-03-17 08:00:00 | Northern Tigers | 4 - 2 | Macarthur Rams |
2018-03-17 08:00:00 | Hills United FC | 3 - 2 | Western Sydney Wanderers AM |
2018-03-17 08:00:00 | St George Saints | 4 - 0 | Canterbury Bankstown FC |
Australia New South Wales NPL Women | |||
2018-03-17 02:30:00 | Adelaide City (w) | 1 - 0 | West Adelaide Women |
Australia Northern NSW Premier League | |||
2018-03-17 03:30:00 | Newcastle Jets FC (Youth) | 2 - 2 | Adamstown Rosebuds FC |
2018-03-17 08:00:00 | Maitland | 2 - 1 | Weston Workers FC |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2018-03-17 05:00:00 | Dare southwest Queensland (w) | 2 - 4 | Eastern Suburbs SC (w) |
2018-03-17 07:00:00 | Weston Pud(w) | 1 - 4 | Capalaba (w) |
Australia U20 | |||
2018-03-17 05:00:00 | ECUJoondalup U20 | 1 - 0 | Cork city U20 |
2018-03-17 05:00:00 | Balcatta U20 | 0 - 3 | Sorrento F.C. U20 |
2018-03-17 05:00:00 | Bayswater U20 | 4 - 2 | Inglewood United U20 |
2018-03-17 05:00:00 | Forrestfield United U20 | 1 - 3 | Perth Glory FC U20 |
2018-03-17 05:00:00 | Stirling Lions U20 | 0 - 0 | Armadale SC U20 |
2018-03-17 06:30:00 | Sydney United 58 U20 | 2 - 0 | Blacktown City FC U20 |
2018-03-17 09:00:00 | Joondalup United U20 | 1 - 2 | Subiaco U20 |
2018-03-17 23:00:00 | Hakoah Sydney City East U20 | 1 - 1 | Manly United U20 |
Australia U20 League | |||
2018-03-17 01:45:00 | Eastern Lions U21 | 2 - 1 | Box Hill United U20 |
2018-03-17 07:30:00 | Bulleen Lions U20 | 3 - 2 | Kingston City U20 |
Australia Victoria U20 League | |||
2018-03-17 01:45:00 | Eastern Lions U21 | 2 - 1 | Box Hill United U20 |
2018-03-17 07:30:00 | Bulleen Lions U20 | 3 - 2 | Kingston City U20 |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2018-03-17 05:00:00 | Port Melbourne Sharks SC U21 | 3 - 3 | Avondale FC U21 |
2018-03-17 05:45:00 | Hume City U21 | 4 - 0 | Melbourne Knights U21 |
2018-03-17 06:00:00 | Dandenong Thunder U21 | 3 - 2 | Green Gully Cavaliers U21 |
Australian cloth | |||
2018-03-17 05:00:00 | Oxley United | 1 - 3 | St George Willawong FC |
2018-03-17 08:00:00 | Moggill FC | 0 - 5 | Caboolture FC |
2018-03-17 08:00:00 | Western Spirit | 5 - 2 | Park Ridge |
2018-03-17 09:00:00 | Pine Hills | 3 - 6 | Toowong |
Austrian 3.Liga | |||
2018-03-17 13:00:00 | FC Wacker Innsbruck Amateure | 0 - 2 | Worgl Obi SV |
2018-03-17 14:00:00 | ATSV Stadl Paura | 3 - 2 | Wolfsberger AC Amateure |
2018-03-17 14:00:00 | Union Gurten | 0 - 1 | SC Gleisdorf |
2018-03-17 14:00:00 | VfB Hohenems | 2 - 2 | Viessmann SC Hard |
2018-03-17 14:00:00 | SV Seekirchen | 1 - 2 | FC Dornbirn 1913 |
2018-03-17 14:55:00 | SK Vorwarts Steyr | 1 - 2 | SG Austria Klagenfurt |
2018-03-17 15:00:00 | SV Grodig | 4 - 1 | FC Alberschwende |
2018-03-17 15:00:00 | Kufstein | 2 - 1 | FC Pinzgau Saalfelden |
Austrian Bundesliga | |||
2018-03-17 15:00:00 | Rapid Wien | 5 - 1 | Wolfsberger AC |
2018-03-17 17:30:00 | Sturm Graz | 1 - 0 | Rheindorf Altach |
2018-03-17 17:30:00 | SKN St. Polten | 1 - 2 | Trenkwalder Admira Wacker |
2018-03-17 17:30:00 | LASK Linz | 3 - 1 | Mattersburg |
Austrian Frauen Bundesliga | |||
2018-03-17 12:00:00 | Neulengbach (w) | 1 - 0 | Union Kleinmunchen (w) |
2018-03-17 14:00:00 | LUV graz (w) | 0 - 4 | USC Landhaus (w) |
Bahraini Premier League | |||
2018-03-17 14:15:00 | Malkia | 2 - 1 | Al-Muharraq |
2018-03-17 16:45:00 | Al-Shabbab | 0 - 2 | Manama Club |
Belarus Cup | |||
2018-03-17 13:30:00 | Dnepr Mogilev | 2 - 0 | Shakhter Soligorsk |
Belgian Cup | |||
2018-03-17 19:45:00 | Racing Genk | 0 - 0 | Standard Liege |
Bolivia Primera Division | |||
2018-03-17 19:00:00 | Aurora | 0 - 0 | Royal Pari FC |
2018-03-17 23:30:00 | Destroyers | 0 - 2 | Jorge Wilstermann |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2018-03-17 14:00:00 | FK Krupa | 0 - 0 | NK Siroki Brijeg |
2018-03-17 14:00:00 | HSK Zrinjski Mostar | 3 - 3 | FK Zeljeznicar |
2018-03-17 14:00:00 | Mladost Doboj Kakanj | 2 - 0 | Borac Banja Luka |
2018-03-17 14:00:00 | Vitez | 0 - 3 | Sloboda |
2018-03-17 15:59:00 | NK Celik | 2 - 0 | GOSK Gabela |
Botola Pro 1 | |||
2018-03-17 18:00:00 | Kawkab de Marrakech | 0 - 0 | Hassania Agadir |
Bra CaP | |||
2018-03-17 19:30:00 | Coritiba PR | 1 - 0 | Cianorte PR |
BRA CGD | |||
2018-03-17 19:00:00 | Gremio Anapolis | 0 - 1 | Itumbiara EC GO |
BRA CP | |||
2018-03-17 20:00:00 | ABC RN | 1 - 1 | CE Forca e Luz RN |
2018-03-17 20:00:00 | Potiguar RN | 1 - 2 | Globo |
BRA RJYH | |||
2018-03-17 13:00:00 | Vasco (Youth) | 5 - 0 | Madureira U20 |
2018-03-17 13:00:00 | Flamengo RJ U20 | 1 - 1 | Botafogo RJ (Youth) |
2018-03-17 13:00:00 | Nova Iguacu U20 | 0 - 2 | Boavista (RJ) Youth |
BRA SE | |||
2018-03-17 18:35:00 | Boca Juniors SE | 0 - 2 | Lagarto |
Brasileiro, Serie C | |||
2018-03-17 18:45:00 | Sao Jose MA | 0 - 0 | Imperatriz(MA) |
Brazil Brasiliense DF Division 1 | |||
2018-03-17 18:30:00 | AA Luziania | 1 - 1 | SE do Gama |
Brazil Campeonato Baiano Division | |||
2018-03-17 21:30:00 | Juazeirense | 0 - 0 | Bahia BA |
Brazil Campeonato Catarinense Division 1 | |||
2018-03-17 22:00:00 | Hercilio Luz SC | 3 - 3 | Joinville SC |
Brazil Campeonato Cearense Division 1 | |||
2018-03-17 22:30:00 | Ceara | 2 - 1 | Uniclinic AC CE |
Brazil Campeonato Gaucho | |||
2018-03-17 21:00:00 | Avenida RS | 1 - 1 | Caxias RS |
Brazil Campeonato Maranhense | |||
2018-03-17 20:00:00 | Maranhao | 0 - 0 | Moto Clube(MA) |
Brazil Campeonato Mineiro Division 1 | |||
2018-03-17 19:00:00 | Cruzeiro (MG) | 2 - 0 | CA Patrocinense |
2018-03-17 20:00:00 | Tupi Juiz de Fora MG | 0 - 0 | Tombense |
2018-03-17 22:00:00 | America MG | 1 - 0 | Boa Esporte Clube |
Brazil Campeonato Paulista | |||
2018-03-17 19:00:00 | Mirassol | 3 - 1 | Red Bull Brasil SP |
2018-03-17 19:00:00 | Sao Caetano | 1 - 0 | Sao Paulo |
2018-03-17 20:00:00 | Sao Bento | 1 - 2 | Ituano SP |
2018-03-17 22:00:00 | Gremio Novorizontin | 0 - 3 | Palmeiras |
Brazil Campeonato Paulista B | |||
2018-03-17 18:00:00 | Nacional SP | 2 - 2 | XV de Piracicaba |
2018-03-17 18:00:00 | CA Votuporanguense SP | 3 - 3 | Sertaozinho |
2018-03-17 18:00:00 | Ah so Santa SP | 2 - 2 | Audax Sao Paulo |
2018-03-17 18:00:00 | Sao Bernardo | 2 - 1 | Rio Claro |
2018-03-17 19:00:00 | Batatais | 0 - 1 | Oeste |
2018-03-17 20:00:00 | Inter de Limeira | 4 - 1 | Taubate |
Brazil Campeonato Paulista C | |||
2018-03-17 14:00:00 | Rio Preto SP | 3 - 2 | Olimpia SP |
2018-03-17 18:00:00 | Atibaia | 2 - 1 | Taboao Da Serra SP |
2018-03-17 18:00:00 | Manthiqueira/SP | 1 - 2 | Sao Carlos |
2018-03-17 18:00:00 | Rio Branco(SP) | 4 - 1 | Mogi Mirim EC |
2018-03-17 19:00:00 | Uniao Barbarense | 0 - 4 | Capie Warrero |
2018-03-17 22:00:00 | Marilia Ac | 1 - 1 | Gremio Osasco |
2018-03-17 22:00:00 | AE Velo Clube SP | 3 - 1 | Matonense SP |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2018-03-17 13:00:00 | Bonsucesso U20 | 1 - 2 | Fluminense RJ (Youth) |
2018-03-17 18:00:00 | Bangu U20 | 2 - 0 | Macae U20 |
2018-03-17 18:00:00 | Volta Redonda U20 | 3 - 0 | Portuguesa RJ U20 |
2018-03-17 18:00:00 | Cabofriense U20 | 1 - 0 | Goytacaz FC U20 |
2018-03-17 18:00:00 | Resende RJ U20 | 1 - 1 | America-RJ U20 |
Brazil Copa Verde | |||
2018-03-17 18:30:00 | Atletico Itapemirim ES | 3 - 1 | Cuiaba |
Brazil DDL | |||
2018-03-17 19:00:00 | CS Esportivo AL | 0 - 2 | Gloria RS |
2018-03-17 19:00:00 | Ypiranga(RS) | 3 - 0 | Tupi RS |
2018-03-17 20:00:00 | Guarani RS | 1 - 0 | Sao Gabriel RS |
2018-03-17 22:00:00 | EC Pelotas(RS) | 2 - 1 | Aimore RS |
2018-03-17 23:00:00 | CE Lajeadense | 0 - 0 | Guarany de Bage |
Bulgaria B PFG | |||
2018-03-17 13:30:00 | Botev Galabovo | 3 - 0 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa |
2018-03-17 13:30:00 | Botev Vratsa | 1 - 0 | Chernomorets Pomorie |
2018-03-17 13:30:00 | Lokomotiv Sofia | 0 - 1 | Strumska Slava |
2018-03-17 13:30:00 | PFK Montana | 4 - 0 | Chernomorets Balchik |
2018-03-17 13:30:00 | Oboriste | 0 - 1 | PFC Nesebar |
Bulgaria Premier League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Beroe Stara Zagora | 0 - 0 | Vitosha Bistritsa |
2018-03-17 15:30:00 | Botev Plovdiv | 3 - 0 | FC Dunav Ruse |
Bulgaria Third League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Atletik Kuklen | 1 - 2 | FK Gigant Saedinie |
CAF Champions League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Kampala City Council FC | 1 - 0 | Saint George |
2018-03-17 13:00:00 | Mbabane Swallows | 1 - 0 | Zanaco |
2018-03-17 13:00:00 | UD Songo | 3 - 0 | TP Mazembe Englebert |
2018-03-17 13:45:00 | Township Rollers | 0 - 0 | Young Africans |
2018-03-17 14:30:00 | Mounana FC | 1 - 3 | EL Ahly |
2018-03-17 15:00:00 | Bidvest Wits | 1 - 0 | Primeiro de Agosto |
2018-03-17 15:59:00 | WAC | 2 - 0 | Wydad Casablanca |
2018-03-17 17:30:00 | Generation Foot | 0 - 2 | Horoya AC |
2018-03-17 18:00:00 | MC Alger | 6 - 0 | MFM FC |
CAF Confederation Cup | |||
2018-03-17 13:00:00 | Nkana FC | 1 - 0 | CR Belouizdad |
2018-03-17 13:30:00 | APR FC | 2 - 1 | Djoliba |
2018-03-17 14:00:00 | Club Africain | 0 - 1 | Renaissance Sportive de Berkane |
2018-03-17 15:30:00 | F.C. Nouadhibou | 2 - 4 | Raja Casablanca Atlhletic |
2018-03-17 17:00:00 | Hilal O Baye | 6 - 0 | Olympique Star |
2018-03-17 17:30:00 | EL Masry | 0 - 0 | Simba Sports Club |
Chile Primera B | |||
2018-03-17 20:00:00 | Puerto Montt | 1 - 2 | Coquimbo Unido |
Chinese FA Cup | |||
2018-03-17 06:30:00 | Jinan Big Friends | 2 - 3 | Yanbian Beiguo |
2018-03-17 07:00:00 | Qingdao Kunpeng | 2 - 3 | ShenYang DongJin |
2018-03-17 07:00:00 | Anhui Hefei Guiguan | 2 - 1 | Hangzhou Wu Yue Qian Tang |
2018-03-17 07:00:00 | Nanjing sand leaves | 1 - 0 | Dalianwan Qianguan |
2018-03-17 11:35:00 | Changzhou Tianshan Petrochemical | 1 - 2 | Hainan Boying Seamen |
Chinese Football Association Jia League | |||
2018-03-17 07:30:00 | Liaoning FC | 0 - 1 | Shenzhen JiaZhaoye |
2018-03-17 07:30:00 | Shanghai Shenxin | 3 - 3 | Qingdao Huanghai F.C. |
2018-03-17 07:30:00 | Beijing BeiKong | 2 - 0 | Heilongjiang Lava Spring |
2018-03-17 11:30:00 | Meixian Hakka | 0 - 0 | Xinjiang Tianshan Leopard |
2018-03-17 11:35:00 | Hangzhou Greentown | 4 - 0 | Dalian Chaoyue |
Chinese Super League | |||
2018-03-17 07:30:00 | Hebei HX Xingfu | 1 - 2 | Shandong Luneng |
2018-03-17 11:35:00 | Chongqing SWM Motors | 4 - 1 | Jiangsu Suning FC |
Colombia Copa Premier | |||
2018-03-17 19:00:00 | Bogota FC | 2 - 1 | Llaneros FC |
2018-03-17 21:00:00 | Orsomarso | 2 - 0 | Valledupar FC |
Conmebol-Sudamericano Women U17 | |||
2018-03-17 21:00:00 | Uruguay (w) U17 | 1 - 0 | Chile (w) U17 |
2018-03-17 23:15:00 | Bolivia (w) U17 | 0 - 4 | Venezuela (w) U17 |
Costa Rica 2.Liga | |||
2018-03-17 20:00:00 | AD Escazucena | 2 - 2 | AS Pumas Generalena |
2018-03-17 20:30:00 | AD Cartagena | 0 - 1 | ADR Jicaral |
Croatia 1.Division | |||
2018-03-17 14:00:00 | NK Lokomotiva Zagreb | 2 - 3 | Inter Zapresic |
2018-03-17 15:59:00 | Dinamo Zagreb | 2 - 0 | Rudes |
Croatia 2.Division | |||
2018-03-17 14:30:00 | NK Solin | 1 - 2 | Kustosija |
2018-03-17 14:30:00 | Hrvatski dragovoljac | 1 - 1 | HNK Sibenik |
2018-03-17 14:30:00 | NK Varteks Varazdin | 2 - 2 | Hajduk Split II |
Croatia U19 League | |||
2018-03-17 11:30:00 | Sesvete U19 | 0 - 3 | Zagreb locomotive U19 |
2018-03-17 18:30:00 | Dinamo ZagrebU19 | 1 - 3 | Inter Zapresic U19 |
Cyprus 1 Division | |||
2018-03-17 14:00:00 | Omonia Nicosia FC | 1 - 3 | AEK Larnaca |
2018-03-17 15:59:00 | Alki Oroklini | 3 - 0 | AEP Paphos |
2018-03-17 17:00:00 | AEL Limassol | 0 - 2 | Anorthosis Famagusta FC |
Cyprus 2 Division | |||
2018-03-17 13:30:00 | Asil Lysi | 3 - 0 | Digenis Oroklini |
2018-03-17 13:30:00 | Anagennisi FC Deryneia | 1 - 0 | Omonia Aradippou |
2018-03-17 13:30:00 | Othellos Athienou | 2 - 0 | AE Zakakiou |
2018-03-17 13:30:00 | E.N.Paralimniou | 3 - 1 | Karmiotissa Polemidion |
2018-03-17 13:30:00 | Halkanoras Idaliou | 0 - 2 | Agia Napa |
2018-03-17 13:30:00 | PAEEK | 0 - 3 | Xylotympou |
Czech Group D League | |||
2018-03-17 09:30:00 | FK Jindrichuv Hradec | 5 - 1 | FK Olesnik |
Czech Republic 2.Liga | |||
2018-03-17 09:15:00 | Trinec | 1 - 1 | FK Banik Sokolov |
2018-03-17 14:00:00 | FK MAS Taborsko | 0 - 3 | Opava |
Czech Republic Cambrinus Liga Women's | |||
2018-03-17 11:00:00 | Hradec Kralove (w) | 0 - 8 | Sparta Praha (w) |
2018-03-17 11:30:00 | Dukla Prague (w) | 0 - 2 | Slovacko (w) |
2018-03-17 13:00:00 | Slavia Praha (w) | 5 - 0 | Slovan Liberec (w) |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2018-03-17 09:30:00 | Slavoj Vysehrad | 3 - 1 | Sokol Cizova |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | Vysocina jihlava | 0 - 4 | Baumit Jablonec |
2018-03-17 14:00:00 | Mlada Boleslav | 1 - 1 | Synot Slovacko |
2018-03-17 14:00:00 | Banik Ostrava | 1 - 2 | Dukla Prague |
2018-03-17 16:30:00 | Sparta Praha | 3 - 3 | Slavia Praha |
2018-03-17 19:00:00 | Sigma Olomouc | 1 - 1 | MFK Karvina |
Danish U17 | |||
2018-03-17 11:00:00 | Haderslev U17 | 1 - 2 | VejleU17 |
2018-03-17 11:00:00 | Herfolge KogeU17 | 3 - 3 | Nordsjaelland U17 |
Denmark - 2.Liga | |||
2018-03-17 12:00:00 | HIK Hellerup | 4 - 2 | VSK Arhus |
2018-03-17 12:00:00 | Kolding FC | 2 - 1 | Ringkobing |
2018-03-17 13:00:00 | Aarhus Fremad | 1 - 2 | AB Copenhagen |
2018-03-17 13:00:00 | Dalum | 1 - 1 | Odder IGF |
2018-03-17 13:00:00 | Middelfart G og | 3 - 2 | Hvidovre IF |
2018-03-17 13:30:00 | Kjellerup | 0 - 2 | Skovshoved |
2018-03-17 14:00:00 | Bronshoj | 1 - 3 | Naesby |
2018-03-17 14:00:00 | FC Sydvest | 0 - 3 | Marienlyst |
2018-03-17 14:00:00 | Hillerod Fodbold | 6 - 1 | Greve Fodbold |
2018-03-17 14:00:00 | BK Frem | 0 - 1 | Jammerbugt |
Denmark Womans Cup | |||
2018-03-17 12:00:00 | Odense BK (w) | 0 - 2 | Kolding B (w) |
2018-03-17 12:00:00 | VSK Aarhus(w) | 0 - 3 | Brondby IF (w) |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2018-03-17 00:30:00 | Liga de Loja | 0 - 0 | Faure Za Amarilla |
2018-03-17 00:30:00 | Mushuc Runa | 1 - 1 | CD Puerto Quito |
2018-03-17 20:30:00 | Orense SC | 0 - 0 | Gualaceo SC |
2018-03-17 21:00:00 | Pottu Via Ho | 1 - 1 | Olmedo Riobamba |
2018-03-17 21:00:00 | CDS Santa Rita | 1 - 1 | Manta FC |
Ecuador Reserve League | |||
2018-03-17 19:00:00 | Universidad Catolica del Ecuador Reserves | 2 - 2 | Emelec Reserves |
England Championship | |||
2018-03-17 12:30:00 | Fulham | 2 - 2 | Queens Park Rangers (QPR) |
2018-03-17 13:00:00 | Barnsley | 0 - 2 | Millwall |
2018-03-17 15:00:00 | Brentford | 1 - 1 | Middlesbrough |
2018-03-17 15:00:00 | Leeds United | 1 - 2 | Sheffield Wednesday |
2018-03-17 15:00:00 | Bristol City | 1 - 0 | Ipswich Town |
2018-03-17 15:00:00 | Sunderland A.F.C | 0 - 2 | Preston North End |
2018-03-17 15:00:00 | Wolves | 3 - 1 | Burton Albion |
2018-03-17 15:00:00 | Norwich City | 3 - 2 | Reading |
2018-03-17 15:00:00 | Birmingham City | 3 - 0 | Hull City |
2018-03-17 15:00:00 | Sheffield United | 0 - 0 | Nottingham Forest |
2018-03-17 17:30:00 | Bolton Wanderers | 1 - 0 | Aston Villa |
England Conference | |||
2018-03-17 15:00:00 | Boreham Wood | 2 - 1 | Tranmere Rovers |
2018-03-17 15:00:00 | Chester FC | 0 - 0 | Aldershot Town |
2018-03-17 15:00:00 | Dover Athletic | 2 - 0 | Macclesfield Town |
2018-03-17 15:00:00 | Eastleigh | 0 - 0 | Leyton Orient |
2018-03-17 15:00:00 | AFC Fylde | 3 - 3 | Hartlepool United |
2018-03-17 15:00:00 | Guiseley | 1 - 1 | Halifax Town |
2018-03-17 15:00:00 | Maidenhead United | 0 - 1 | Barrow |
2018-03-17 15:00:00 | Maidstone United | 1 - 0 | Sutton United |
2018-03-17 15:00:00 | Solihull Moors | 1 - 1 | Torquay United |
2018-03-17 15:00:00 | Woking | 2 - 2 | Wrexham |
England Conference North Division | |||
2018-03-17 15:00:00 | Boston United | 4 - 4 | FC United of Manchester |
2018-03-17 15:00:00 | Darlington | 6 - 0 | North Ferriby United |
2018-03-17 15:00:00 | Gainsborough Trinity | 2 - 3 | Stockport County |
2018-03-17 15:00:00 | Leamington | 1 - 0 | Nuneaton Borough |
2018-03-17 15:00:00 | Salford City | 3 - 2 | Spennymoor Town |
2018-03-17 15:00:00 | Tamworth | 1 - 1 | Harrogate Town |
England Conference South Division | |||
2018-03-17 15:00:00 | Bognor Regis Town | 0 - 2 | East Thurrock United |
2018-03-17 15:00:00 | Chippenham Town | 2 - 0 | Weston Super Mare |
2018-03-17 15:00:00 | Concord Rangers | 1 - 2 | St Albans City |
2018-03-17 15:00:00 | Dartford | 3 - 2 | Hemel Hempstead Town |
2018-03-17 15:00:00 | Gloucester City | 4 - 0 | Hungerford Town |
2018-03-17 15:00:00 | Havant Waterlooville | 0 - 0 | Hampton Richmond Borough |
2018-03-17 15:00:00 | Poole Town | 0 - 4 | Bath City |
2018-03-17 15:00:00 | Truro City | 2 - 0 | Chelmsford City |
2018-03-17 15:00:00 | Welling United | 1 - 3 | Oxford City |
England FA Cup | |||
2018-03-17 12:15:00 | Swansea City | 0 - 3 | Tottenham Hotspur |
2018-03-17 19:45:00 | Manchester United | 2 - 0 | Brighton Hove Albion |
England FA Vase | |||
2018-03-17 15:00:00 | Bromley | 3 - 2 | Gateshead |
2018-03-17 15:00:00 | Brackley Town | 1 - 0 | Wealdstone FC |
England League 1 | |||
2018-03-17 15:00:00 | Blackpool | 1 - 1 | Southend United |
2018-03-17 15:00:00 | Charlton Athletic | 0 - 0 | Fleetwood Town |
2018-03-17 15:00:00 | Milton Keynes Dons | 2 - 1 | Bury |
2018-03-17 15:00:00 | Northampton Town | 0 - 3 | Rotherham United |
2018-03-17 15:00:00 | Oldham Athletic | 0 - 2 | Portsmouth |
2018-03-17 15:00:00 | Oxford United | 2 - 1 | Peterborough United |
2018-03-17 15:00:00 | Plymouth Argyle | 3 - 2 | Bristol Rovers |
2018-03-17 15:00:00 | Rochdale | 1 - 1 | AFC Wimbledon |
2018-03-17 15:00:00 | Scunthorpe United | 1 - 2 | Shrewsbury Town |
England League 2 | |||
2018-03-17 13:00:00 | Lincoln City | 3 - 1 | Grimsby Town |
2018-03-17 13:00:00 | Notts County | 1 - 1 | Mansfield Town |
2018-03-17 15:00:00 | Accrington Stanley | 3 - 1 | Forest Green Rovers |
2018-03-17 15:00:00 | Barnet | 0 - 2 | Wycombe Wanderers |
2018-03-17 15:00:00 | Cambridge United | 1 - 3 | Swindon Town |
2018-03-17 15:00:00 | Carlisle United | 2 - 2 | Crawley Town |
2018-03-17 15:00:00 | Cheltenham Town | 1 - 1 | Chesterfield |
2018-03-17 15:00:00 | Colchester United | 0 - 1 | Yeovil Town |
2018-03-17 15:00:00 | Crewe Alexandra | 1 - 2 | Coventry City |
2018-03-17 15:00:00 | Morecambe | 2 - 1 | Exeter City |
2018-03-17 15:00:00 | Newport County | 1 - 1 | Luton Town |
2018-03-17 15:00:00 | Port Vale | 2 - 2 | Stevenage Borough |
England Northern Premier League | |||
2018-03-17 15:00:00 | Altrincham | 1 - 2 | Stalybridge Celtic |
2018-03-17 15:00:00 | Hednesford Town | 3 - 2 | Marine |
2018-03-17 15:00:00 | Matlock Town | 1 - 2 | Farsley Celtic |
2018-03-17 15:00:00 | Nantwich Town | 1 - 3 | Halesowen Town |
2018-03-17 15:00:00 | Stafford Rangers | 4 - 1 | Coalville |
2018-03-17 15:00:00 | Stourbridge | 2 - 3 | Ashton United |
2018-03-17 15:00:00 | Sutton Coldfield Town | 2 - 1 | Mickleover Sports |
2018-03-17 15:00:00 | Warrington Town AFC | 2 - 1 | Grantham Town |
2018-03-17 15:00:00 | Witton Albion | 4 - 0 | Shaw Lane Aquaforce |
2018-03-17 15:00:00 | Workington | 1 - 2 | Buxton FC |
England Ryman(Isthmian) League Premier Division | |||
2018-03-17 15:00:00 | Burgess Hill Town | 1 - 2 | Brightlingsea Regent |
2018-03-17 15:00:00 | Enfield Town | 3 - 4 | Staines Town |
2018-03-17 15:00:00 | Leatherhead | 1 - 0 | Dorking |
2018-03-17 15:00:00 | Leiston FC | 4 - 0 | Wingate Finchley |
2018-03-17 15:00:00 | Merstham | 2 - 0 | Harlow Town |
2018-03-17 15:00:00 | Metropolitan Police | 2 - 2 | Margate |
2018-03-17 15:00:00 | Tonbridge Angels | 3 - 1 | Kingstonian |
2018-03-17 15:00:00 | Tooting Mitcham Unted | 0 - 2 | Hendon |
England U23 League Cup | |||
2018-03-17 13:00:00 | Brighton U23 | 3 - 0 | Everton U23 |
England U23 Premier League | |||
2018-03-17 12:00:00 | Arsenal U23 | 3 - 1 | Chelsea U23 |
English Premier League | |||
2018-03-17 15:00:00 | Bournemouth AFC | 2 - 1 | West Bromwich(WBA) |
2018-03-17 15:00:00 | Huddersfield Town | 0 - 2 | Crystal Palace |
2018-03-17 15:00:00 | Stoke City | 1 - 2 | Everton |
2018-03-17 17:30:00 | Liverpool | 5 - 0 | Watford |
Estonia Champions League | |||
2018-03-17 11:00:00 | FC Flora Tallinn | 5 - 0 | Vaprus Parnu |
2018-03-17 11:00:00 | JK Tallinna Kalev | 5 - 0 | FC Kuressaare |
2018-03-17 14:00:00 | Viljandi Tulevik | 0 - 7 | Levadia Tallinn |
Estonia Esi Liiga | |||
2018-03-17 11:00:00 | Rakvere FC Flora | 2 - 3 | keila JK |
2018-03-17 11:00:00 | FC Maardu | 2 - 0 | Nomme JK Kalju II |
Estonia Teine Liiga | |||
2018-03-17 11:00:00 | Tartu JK Maag Tammeka B | 4 - 0 | Voru JK |
2018-03-17 11:00:00 | Paide Linnameeskond B | 0 - 2 | Vandra JK Vaprus |
2018-03-17 11:00:00 | Parnu JK | 5 - 0 | Flora Tallinn III |
Estonia Winter Tournament | |||
2018-03-17 13:00:00 | Tabasalu Palliklubi | 1 - 2 | Tallinna JK Piraaja |
FA Cup Malaysia | |||
2018-03-17 13:00:00 | Melaka | 1 - 1 | Kuala Lumpur |
2018-03-17 13:00:00 | Pahang | 1 - 0 | Kedah |
2018-03-17 13:00:00 | Pahang UiTM FC | 2 - 3 | Johor FC |
2018-03-17 13:00:00 | Pulau Pinang | 1 - 3 | Perak |
2018-03-17 13:00:00 | Selangor PKNS | 4 - 1 | kelantan |
Faroe Islands Formuladeildin | |||
2018-03-17 15:00:00 | HB Torshavn | 2 - 1 | Vikingur Gotu |
2018-03-17 15:59:00 | NSI Runavik | 0 - 1 | KI Klaksvik |
2018-03-17 15:59:00 | Skala Itrottarfelag | 0 - 2 | B36 Torshavn |
2018-03-17 15:59:00 | 07 Vestur Sorvagur | 1 - 2 | TB Tuoroyri |
2018-03-17 17:00:00 | EB Streymur | 0 - 0 | AB Argir |
FFSA PL | |||
2018-03-17 04:30:00 | Cumberland United FC | 0 - 2 | Salisbury United |
2018-03-17 04:30:00 | Fulham United FC | 4 - 2 | Seaford Rangers |
2018-03-17 04:30:00 | Noarlunga United | 0 - 1 | White City Woodville |
2018-03-17 06:30:00 | Poet Adelarde Pirates | 1 - 4 | Adelaide Raiders SC |
2018-03-17 09:00:00 | Western Strikers SC | 1 - 7 | Modbury Jets |
FFSA Premier League | |||
2018-03-17 04:30:00 | Adelaide Comets FC | 3 - 1 | Sturt Lions |
2018-03-17 04:30:00 | Adelaide City FC | 4 - 0 | West Adelaide SC |
2018-03-17 04:30:00 | Croydon Kings | 2 - 1 | Adelaide United FC (Youth) |
2018-03-17 04:30:00 | Metrostars SC | 1 - 0 | Adelaide Olympic |
2018-03-17 04:30:00 | Adelaide Panthers | 3 - 1 | West Bay |
FFSA SLR | |||
2018-03-17 02:30:00 | Adelaide City Reserve | 4 - 0 | West Adelaide Reserve |
2018-03-17 02:30:00 | Adelaide Comets Reserve | 4 - 0 | Sturt Lions Reserves |
Finland Championship U20 | |||
2018-03-17 11:15:00 | KaaPo U20 | 0 - 2 | PK-35 Vantaa U20 |
2018-03-17 13:15:00 | Helsinki (Youth) | 2 - 2 | FC Espoo U20 |
Finland Suomen Cup | |||
2018-03-17 13:00:00 | Ekenas IF Fotboll | 1 - 0 | AC Oulu |
France Ligue 1 | |||
2018-03-17 15:59:00 | Bordeaux | 0 - 2 | Rennes |
2018-03-17 19:00:00 | Montpellier | 2 - 2 | Dijon |
2018-03-17 19:00:00 | Toulouse | 2 - 2 | Strasbourg |
2018-03-17 19:00:00 | Amiens | 1 - 1 | Troyes |
2018-03-17 19:00:00 | Angers | 3 - 0 | Caen |
France Ligue 2 | |||
2018-03-17 14:00:00 | Reims | 3 - 1 | Lens |
France Ligue 3 | |||
2018-03-17 14:00:00 | GS Consolat Marseille | 2 - 2 | Stade Lavallois MFC |
French Feminines D1 | |||
2018-03-17 17:30:00 | Lille OSC Metropole Women's | 1 - 10 | Lyon (w) |
Futsal Russia Division De Honor | |||
2018-03-17 07:00:00 | Nefte Jo Gansike Futsal | 3 - 1 | Ukhta B Futsal |
2018-03-17 08:00:00 | Sibiryak Bratsk Indoor Soccer | 8 - 5 | Novali Futsal |
2018-03-17 09:00:00 | Neff Thea Nick Futsal | 0 - 3 | Sibiryak 2 Futsal |
2018-03-17 10:00:00 | Almaz Futsal | 8 - 2 | Orgkhim Futsal |
2018-03-17 10:30:00 | Kazan Futsal | 6 - 7 | Spartak Moscow Soccer |
2018-03-17 11:00:00 | MFK KPRF 2 Futsal | 6 - 0 | Astrakhan Futsal |
2018-03-17 11:00:00 | Volga Saratov Futsal | 3 - 2 | Yougela B Futsal |
2018-03-17 11:00:00 | MFK Tyumen B Futsal | 5 - 2 | Sue Argot torch Futsal |
2018-03-17 12:00:00 | Ural Futsal | 4 - 0 | Berg Duchamp Futsal |
2018-03-17 12:00:00 | Mospolitekh Moscow Futsal | 8 - 3 | Lipetsk Futsal |
2018-03-17 12:00:00 | Dynamo Moscow Indoor soccer | 4 - 3 | Krasnaya Gvardiya Futsal |
2018-03-17 13:30:00 | MFK Sinara Ekaterinburg B Futsal | 3 - 1 | ZIK UrFU Futsal |
2018-03-17 14:00:00 | Yakutsk Futsal | 5 - 5 | Alex Futsal |
Georgia Division | |||
2018-03-17 14:30:00 | Shukura Kobuleti | 0 - 3 | Dinamo Batumi |
Georgia Primera Division | |||
2018-03-17 11:00:00 | Chikhura Sachkhere | 1 - 0 | FC Metalurgi Rustavi |
Georgia U19 League | |||
2018-03-17 11:00:00 | Kolkheti Poti U19 | 0 - 1 | Merani Martvili U19 |
German 3.Liga | |||
2018-03-17 13:00:00 | SC Paderborn 07 | 2 - 0 | Zwickau |
2018-03-17 13:00:00 | Vfr Aalen | 1 - 0 | Hansa Rostock |
2018-03-17 13:00:00 | Unterhaching | 3 - 2 | Wurzburger Kickers |
2018-03-17 13:00:00 | Karlsruher SC | 2 - 0 | SV Meppen |
German Bundesliga | |||
2018-03-17 14:30:00 | Borussia Monchengladbach | 3 - 3 | TSG Hoffenheim |
2018-03-17 14:30:00 | Eintracht Frankfurt | 3 - 0 | FSV Mainz 05 |
2018-03-17 14:30:00 | Augsburg | 1 - 3 | Werder Bremen |
2018-03-17 14:30:00 | Hamburger SV | 1 - 2 | Hertha Berlin |
2018-03-17 17:30:00 | VfL Wolfsburg | 0 - 1 | Schalke 04 |
German Bundesliga 2 | |||
2018-03-17 12:00:00 | Union Berlin | 2 - 2 | Jahn Regensburg |
2018-03-17 12:00:00 | SV Sandhausen | 2 - 3 | VfL Bochum |
2018-03-17 12:00:00 | Kaiserslautern | 1 - 1 | St. Pauli |
German Junioren Bundesliga Cup | |||
2018-03-17 11:00:00 | Kaiserslautern U19 | 5 - 0 | Hoffenheim U19 |
2018-03-17 13:00:00 | SC Freiburg U19 | 2 - 0 | Monchengladbach U19 |
Germany Oberliga NOFV | |||
2018-03-17 13:00:00 | TSV Kornburg | 0 - 0 | SV Pullach |
2018-03-17 13:00:00 | TSV Schwaben Augsburg | 1 - 1 | BCF Wolfratshausen |
2018-03-17 13:00:00 | Goppinger SV | 4 - 0 | SV Oberachern |
2018-03-17 13:00:00 | Viktoria Aschaffenburg | 3 - 0 | SpVgg Weiden |
2018-03-17 13:00:00 | Hansa Rostock II | 1 - 3 | Strausberg |
2018-03-17 13:00:00 | Hertha Zehlendorf | 2 - 0 | FC Frankfurt |
2018-03-17 13:00:00 | FC Ismaning | 1 - 0 | TSV Rain Am Lech |
2018-03-17 13:00:00 | TSV Landsberg | 2 - 3 | SV Heimstetten |
2018-03-17 13:30:00 | Saar 05 Saarbrucken | 2 - 3 | Hertha Wiesbach |
2018-03-17 14:00:00 | Bahlinger | 4 - 3 | Spielberg |
2018-03-17 14:00:00 | FV Ravensburg | 3 - 1 | FC Astoria Walldorf II |
2018-03-17 14:00:00 | SSV Reutlingen 05 | 2 - 0 | Sandhausen II |
2018-03-17 14:00:00 | SpVgg Ansbach | 0 - 2 | Wurzburger Kickers II |
2018-03-17 14:00:00 | Würzburger FV | 2 - 2 | Grossbardorf |
2018-03-17 14:00:00 | ASV Neumarkt | 2 - 0 | DJK TEUTONIA SCHALKE |
2018-03-17 14:00:00 | SV Curslack Neuengamme | 3 - 1 | TSV Sasel |
2018-03-17 14:30:00 | FC Karbach | 2 - 2 | Eintracht Trier |
2018-03-17 14:30:00 | FSV Jagersburg | 1 - 1 | FK Pirmasens |
2018-03-17 14:30:00 | FSV Salmrohr | 2 - 0 | SV Morlautern |
2018-03-17 15:00:00 | FC Sonthofen | 3 - 1 | TSV 1860 Munchen (Youth) |
2018-03-17 15:00:00 | TSV Kottern | 1 - 0 | SB Chiemgau Traunstein |
2018-03-17 16:30:00 | Rot-Weiss Koblenz | 1 - 1 | Kaiserslautern (Youth) |
Germany Regionalliga | |||
2018-03-17 12:30:00 | FSV luckenwalde | 2 - 3 | BFC Viktoria 1889 |
2018-03-17 13:00:00 | SV Seligenporten | 1 - 1 | FV Illertissen |
2018-03-17 13:00:00 | Schweinfurt 05 FC | 2 - 1 | Wacker Burghausen |
2018-03-17 13:00:00 | FC Pipinsried | 1 - 3 | SpVgg Bayreuth |
2018-03-17 13:00:00 | VfR Garching | 3 - 2 | SV Schalding Heining |
2018-03-17 13:00:00 | Greuther Furth (Youth) | 2 - 0 | TSV 1860 Rosenheim |
2018-03-17 13:00:00 | Unterfohring | 0 - 1 | TSV Buchbach |
2018-03-17 13:00:00 | SV Elversberg | 1 - 1 | Hessen Kassel |
2018-03-17 13:00:00 | SV Rochling Volkling | 0 - 2 | SSV Ulm 1846 |
2018-03-17 13:00:00 | Stuttgarter Kickers | 2 - 2 | TSG Hoffenheim (Youth) |
2018-03-17 13:00:00 | Erndtebruck | 1 - 3 | Wiedenbruck |
2018-03-17 13:00:00 | Wattenscheid 09 | 5 - 2 | Wegberg-Beeck |
2018-03-17 14:30:00 | St Pauli II | 1 - 1 | Hamburger SV (Youth) |
2018-03-17 15:00:00 | Eintr. Braunschweig (Youth) | 3 - 3 | Eintracht Norderstedt |
Germany Youth U19 League | |||
2018-03-17 10:30:00 | Fortuna Koln U19 | 1 - 1 | Fortuna Dusseldorf U19 |
2018-03-17 11:30:00 | Schalke 04 U19 | 3 - 1 | MSV Duisburg U19 |
2018-03-17 12:00:00 | Hertha Berlin U19 | 5 - 1 | Hamburger SV U19 |
2018-03-17 12:00:00 | SV Wehen Wiesbaden U19 | 0 - 1 | Eintracht Frankfurt U19 |
Ghana Premier | |||
2018-03-17 15:00:00 | Inter Allies | 3 - 0 | Bechem United |
Gibraltar Premier Division | |||
2018-03-17 17:15:00 | Lions Gibraltar | 1 - 4 | FC Lincoln |
GRE U20 | |||
2018-03-17 09:00:00 | Kerkyra U20 | 2 - 2 | Lamia U20 |
2018-03-17 09:00:00 | Panionios U20 | 0 - 1 | SKODA Xanthi U20 |
2018-03-17 09:30:00 | Asteras Tripolis U20 | 2 - 2 | Platanias U20 |
2018-03-17 10:00:00 | PAE AtromitosU20 | 0 - 2 | PAOK Saloniki U20 |
2018-03-17 11:15:00 | AEK Athens U20 | 2 - 1 | Panathinaikos U20 |
2018-03-17 14:30:00 | Levadiakos U20 | 0 - 1 | Olympiakos Piraeus U20 |
Greece National B | |||
2018-03-17 13:00:00 | Kallithea | 1 - 3 | OFI Crete |
Greece U19 | |||
2018-03-17 11:00:00 | Panahaiki-2005 U19 | 3 - 0 | AE Sparti U19 |
Guatemala D2 | |||
2018-03-17 02:00:00 | CD Escuintla | 0 - 1 | Deportivo Chiantla |
2018-03-17 21:00:00 | C.S.D. Comunicaciones B | 2 - 0 | Club Aurora |
2018-03-17 21:00:00 | Chimaltenango FC | 0 - 0 | CD Puerto de Iztapa |
2018-03-17 21:35:00 | Universidad de San Carlos | 0 - 0 | Deportivo Mixco |
Holland Eredivisie | |||
2018-03-17 17:30:00 | FC Twente Enschede | 2 - 2 | Willem II |
2018-03-17 18:45:00 | PSV Eindhoven | 3 - 0 | VVV Venlo |
2018-03-17 18:45:00 | Vitesse Arnhem | 0 - 0 | Heracles Almelo |
2018-03-17 19:45:00 | SC Heerenveen | 2 - 2 | FC Utrecht |
Holland Ligue 3 | |||
2018-03-17 13:30:00 | Barendrecht | 1 - 0 | Koninklijke HFC |
2018-03-17 14:30:00 | Kozakken Boys | 1 - 0 | Excelsior Maassluis |
2018-03-17 14:30:00 | HHC Hardenberg | 1 - 0 | De Treffers |
2018-03-17 14:30:00 | Rijnsburgse Boys | 1 - 2 | Katwijk |
2018-03-17 14:30:00 | Lisse | 3 - 0 | ASV De Dijk |
2018-03-17 14:30:00 | FC Lienden | 1 - 3 | Jong Sparta Rotterdam (Youth) |
2018-03-17 14:30:00 | IJsselmeervogels | 0 - 2 | VV Sint Bavo |
2018-03-17 17:00:00 | Achilles | 0 - 1 | GVVV Veenendaal |
Hong Kong Elite Cup | |||
2018-03-17 06:30:00 | Guangzhou R F U19 | 2 - 4 | Southern District |
2018-03-17 09:30:00 | Eastern A.A Football Team | 0 - 0 | Yuen Long FC |
Hong Kong 2nd Division | |||
2018-03-17 05:30:00 | Gospel Friends FC | 2 - 0 | Sai Kung |
2018-03-17 05:30:00 | Lucky Mile FC | 0 - 1 | Metro Gallery Sun Source |
2018-03-17 05:30:00 | Tuen Mun Football Team | 0 - 4 | Sham Shui Po |
2018-03-17 05:30:00 | Fu Moon FC | 0 - 5 | Kwong Wah AA |
2018-03-17 05:30:00 | Yau Tsim Mong | 2 - 2 | Kwai Tsing District FA |
2018-03-17 05:30:00 | Happy Valley | 6 - 1 | Kowloon City |
2018-03-17 05:30:00 | Central Western District RSA | 2 - 1 | Fukien AC |
Hungary Borsodi Liga | |||
2018-03-17 15:59:00 | Paksi SE Honlapja | 0 - 0 | Ujpesti |
2018-03-17 15:59:00 | Budapest Honved | 2 - 1 | Szombathelyi Haladas |
2018-03-17 15:59:00 | Debrecin VSC | 2 - 3 | Mezokovesd-Zsory |
2018-03-17 15:59:00 | Fehervar Videoton | 1 - 0 | Balmazujvarosi FC |
2018-03-17 15:59:00 | Vasas | 1 - 1 | Diosgyor VTK |
2018-03-17 18:30:00 | Ferencvarosi TC | 3 - 1 | Videoton Puskas Akademia |
Hungary Womens Division 1 League | |||
2018-03-17 10:00:00 | Gyori Dozsa (w) | 0 - 5 | Diosgyori VTK Women's |
2018-03-17 14:00:00 | Ferencvarosi TC (w) | 3 - 0 | Taksony (w) |
Iceland League Cup | |||
2018-03-17 11:00:00 | Breidablik | 1 - 1 | KR Reykjavik |
2018-03-17 12:30:00 | Leiknir Reykjavik | 0 - 2 | Stjarnan Gardabaer |
2018-03-17 13:00:00 | Vikingur Olafsvik | 1 - 0 | Keflavik |
2018-03-17 13:00:00 | Haukar Hafnarfjordur | 1 - 1 | Fjolnir |
2018-03-17 14:00:00 | Grindavik | 3 - 0 | Fylkir |
2018-03-17 14:00:00 | UMF Selfoss | 1 - 3 | HK Kopavogs |
2018-03-17 15:15:00 | IR Reykjavik | 3 - 1 | Magni |
2018-03-17 17:00:00 | Thor Akureyri | 2 - 3 | Hafnarfjordur |
2018-03-17 17:15:00 | Throttur Reykjavik | 1 - 5 | KA Akureyri |
Iceland Women's League Cup | |||
2018-03-17 13:00:00 | Breidablik (w) | 1 - 1 | Valur (w) |
India Goa First Division | |||
2018-03-17 10:30:00 | Curtorim Gymkhana | 2 - 4 | Salgaocar SC U21 |
India Goa Professional League | |||
2018-03-17 10:30:00 | Corps of Signals | 0 - 2 | Guardian Angel SC |
India I-League 2nd Division | |||
2018-03-17 08:00:00 | Chirag United Kerala | 2 - 1 | Fateh Hyderabad |
2018-03-17 09:45:00 | Mohammedan SC | 4 - 0 | Chennaiyin II |
Indian Super League | |||
2018-03-17 14:30:00 | Bengaluru | 2 - 3 | Chennai Titans |
International Club Friendly | |||
2018-03-17 00:05:00 | Milerock FC | 1 - 4 | Fruta Conquerors FC |
2018-03-17 06:05:00 | Yifang Reserves | 4 - 1 | Beijing GuoAn (R) |
2018-03-17 08:30:00 | Neman Grodno | 5 - 1 | FK Lida |
2018-03-17 10:00:00 | FC Torpedo Minsk | 1 - 0 | Torpedo-MAZ Minsk |
2018-03-17 11:00:00 | Silute | 0 - 7 | FC Pakruojis |
2018-03-17 11:00:00 | Zimbru Chisinau | 0 - 0 | Dinamo-Auto |
2018-03-17 11:00:00 | Utsiktens BK | 1 - 1 | Ljungskile |
2018-03-17 11:00:00 | Grorud | 1 - 3 | Valerenga B |
2018-03-17 11:00:00 | Husqvarna FF | 0 - 4 | Assyriska Turab IK JKP |
2018-03-17 11:00:00 | Skovde AIK | 3 - 2 | Karlstad BK |
2018-03-17 12:00:00 | Honefoss BK | 2 - 2 | KFUM Oslo |
2018-03-17 12:00:00 | Halmstads | 1 - 2 | Trelleborgs FF |
2018-03-17 12:00:00 | Rozova Dolina | 0 - 1 | Vereya II |
2018-03-17 12:00:00 | IF Limhamn Bunkeflo (w) | 5 - 2 | Asarums IF FK (w) |
2018-03-17 13:00:00 | Kalmar | 1 - 1 | IFK Norrkoping FK |
2018-03-17 13:00:00 | Asker | 1 - 0 | Moss |
2018-03-17 13:00:00 | Elverum | 0 - 2 | Baerum SK |
2018-03-17 13:00:00 | Viking | 5 - 3 | Flekkeroy |
2018-03-17 13:00:00 | IK Frej Taby | 0 - 3 | IK Brage |
2018-03-17 13:10:00 | Sandnes Ulf | 1 - 1 | Egersunds IK |
2018-03-17 13:31:00 | Floro | 4 - 2 | Hodd |
2018-03-17 14:00:00 | Levanger FK | 0 - 3 | Ranheim IL |
2018-03-17 14:00:00 | Dinamo Minsk | 2 - 0 | AFC Alliance |
2018-03-17 14:30:00 | Hacken | 1 - 1 | IK Sirius FK |
2018-03-17 15:00:00 | Falkenberg | 2 - 1 | Sandvikens IF |
2018-03-17 15:43:00 | GIF Sundsvall | 2 - 1 | Gefle IF |
2018-03-17 16:45:00 | PS Kemi Kings | 1 - 0 | Skelleftea FF |
2018-03-17 17:00:00 | Dijon II | 1 - 0 | Sochaux II |
2018-03-17 18:00:00 | Chauray Fc | 0 - 0 | Bordeaux B |
2018-03-17 20:30:00 | Union Huaral | 1 - 2 | Alianza Lima |
International Friendly | |||
2018-03-17 10:00:00 | Ukraine (w) U19 | 1 - 1 | Azerbaijan (w) U19 |
2018-03-17 12:00:00 | Iran | 4 - 0 | Sierra Leone |
2018-03-17 12:00:00 | Vaxjo FF (w) | 1 - 2 | LSK Kvinner (w) |
Iraqi Premier League | |||
2018-03-17 14:00:00 | Al Zawraa | 1 - 1 | Al-Naft |
Ireland First Division | |||
2018-03-17 19:45:00 | Cobh Ramblers | 0 - 2 | Finn Harps |
Irish women National Union | |||
2018-03-17 12:00:00 | Shelbourne (w) | 1 - 4 | Peamount Utd (w) |
Israel C League | |||
2018-03-17 11:00:00 | Maccabi Tzeirei Shefaram | 0 - 0 | Maccabi Bnei Nahaf Qasem |
2018-03-17 13:00:00 | FC Alnada Nazareth | 0 - 1 | Maccabi Ein Mahal Jamal |
2018-03-17 13:00:00 | FC Tzeirey Tamra | 2 - 1 | Ironi Bnei Kabul |
Israel Premier League | |||
2018-03-17 14:00:00 | Maccabi Haifa | 4 - 0 | Hapoel Acco |
2018-03-17 15:59:00 | Hapoel Kiryat Shmona | 1 - 1 | Hapoel Ashkelon |
2018-03-17 16:15:00 | Hapoel Bnei Sakhnin FC | 2 - 1 | Ashdod MS |
2018-03-17 18:30:00 | Beitar Jerusalem | 2 - 0 | Maccabi Netanya |
Israel Youth League | |||
2018-03-17 09:00:00 | Ashdod MS U19 | 2 - 2 | Hapoel Tel Aviv U19 |
2018-03-17 09:00:00 | Maccabi Netanya U19 | 1 - 1 | Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 |
2018-03-17 10:00:00 | Bnei Sakhnin U19 | 3 - 1 | Hapoel Beer Sheva U19 |
2018-03-17 10:00:00 | Maccabi Tel Aviv Shachar U19 | 1 - 1 | Maccabi Haifa U19 |
2018-03-17 11:00:00 | Bnei Yehuda Tel Aviv U19 | 1 - 0 | Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2018-03-17 13:30:00 | Cesena U20 | 2 - 1 | Brescia U20 |
2018-03-17 13:30:00 | Novara U20 | 3 - 2 | US Cremonese U20 |
Italian Serie A | |||
2018-03-17 17:00:00 | Udinese | 1 - 2 | Sassuolo |
2018-03-17 19:45:00 | Spal | 0 - 0 | Juventus |
Italian Serie B | |||
2018-03-17 14:00:00 | Perugia | 3 - 0 | Spezia |
2018-03-17 14:00:00 | Ascoli | 2 - 1 | Ternana |
2018-03-17 14:00:00 | Brescia | 1 - 1 | Cremonese |
2018-03-17 14:00:00 | ACD Virtus Entella | 2 - 0 | Parma |
2018-03-17 14:00:00 | Novara | 2 - 2 | Palermo |
2018-03-17 14:00:00 | Frosinone | 0 - 0 | Salernitana |
2018-03-17 14:00:00 | Empoli | 3 - 2 | Venezia |
2018-03-17 14:00:00 | Cittadella | 0 - 0 | Bari |
Italian Women Division 1 | |||
2018-03-17 13:30:00 | Tavagnacco (w) | 3 - 0 | Fiorentina (w) |
2018-03-17 14:00:00 | Fimauto Valpolicella (w) | 2 - 1 | Sassuolo (w) |
2018-03-17 14:00:00 | Juventus (w) | 4 - 1 | Bari (w) |
2018-03-17 14:00:00 | Res Roma (w) | 2 - 1 | Empoli (w) |
2018-03-17 14:00:00 | San Zaccaria (w) | 1 - 4 | Brescia (w) |
2018-03-17 14:00:00 | Mozzanica (w) | 0 - 0 | AGSM Verona (w) |
Italy C1 | |||
2018-03-17 13:30:00 | Carrarese | 2 - 0 | Lucchese |
2018-03-17 13:30:00 | Monza | 2 - 0 | Robur Siena S.S.D. |
2018-03-17 13:30:00 | Pro Piacenza | 3 - 1 | Livorno |
2018-03-17 15:30:00 | Gavorrano | 1 - 1 | Pontedera |
2018-03-17 15:30:00 | Pisa | 0 - 0 | Piacenza |
2018-03-17 17:30:00 | Prato | 2 - 2 | Pistoiese |
2018-03-17 19:30:00 | Alessandria | 2 - 2 | Giana |
2018-03-17 19:30:00 | Olbia | 2 - 1 | Arzachena |
2018-03-17 19:30:00 | Viterbese | 2 - 0 | Arezzo |
Italy Futsal | |||
2018-03-17 17:00:00 | Amola indoor football team | 2 - 4 | Carme Dawson |
2018-03-17 17:00:00 | Luparense Futsal | 9 - 4 | Pescara Futsal |
2018-03-17 17:30:00 | Acqua e Sapone C5 Futsal | 7 - 2 | TSC Lazio Futsal |
2018-03-17 17:30:00 | Real Rieti Futsal | 5 - 1 | Kemmer Te Milan (indoor) |
2018-03-17 17:30:00 | Bologna Futsal | 8 - 2 | Block Stem Cisternino Futsal |
J-League Division 2 | |||
2018-03-17 05:00:00 | Tochigi SC | 1 - 0 | Kamatamare Sanuki |
2018-03-17 05:00:00 | Tokushima Vortis | 4 - 1 | JEF United Ichihara Chiba |
2018-03-17 05:00:00 | Montedio Yamagata | 2 - 2 | Machida Zelvia |
2018-03-17 05:00:00 | Oita Trinita | 0 - 0 | Tokyo Verdy |
2018-03-17 05:00:00 | Avispa Fukuoka | 0 - 2 | Ventforet Kofu |
2018-03-17 05:00:00 | Yokohama FC | 0 - 3 | Albirex Niigata |
2018-03-17 06:00:00 | Kyoto Sanga | 2 - 1 | FC Gifu |
2018-03-17 06:00:00 | Mito Hollyhock | 3 - 0 | Renofa Yamaguchi |
2018-03-17 06:00:00 | Matsumoto Yamaga FC | 1 - 1 | Fagiano Okayama |
2018-03-17 07:00:00 | Omiya Ardija | 1 - 1 | Zweigen Kanazawa FC |
2018-03-17 07:00:00 | Ehime FC | 1 - 2 | Roasso Kumamoto |
J-League Division 3 | |||
2018-03-17 04:00:00 | Kataller Toyama | 2 - 1 | Fujieda MYFC |
2018-03-17 04:00:00 | Kagoshima United | 4 - 1 | Gamba Osaka U23 |
2018-03-17 04:00:00 | Azul Claro Numazu | 1 - 0 | Grulla Morioka |
2018-03-17 05:00:00 | Giravanz Kitakyushu | 1 - 2 | FC Ryukyu |
2018-03-17 05:00:00 | SC Sagamihara | 2 - 2 | AC Nagano Parceiro |
2018-03-17 07:00:00 | Thespa Kusatsu | 1 - 0 | Blaublitz Akita |
2018-03-17 09:00:00 | Gainare Tottori | 2 - 1 | Fukushima United FC |
Jamaica Premier League | |||
2018-03-17 20:00:00 | Maverley/Hughenden | 0 - 0 | Real Mona |
Japan Football League | |||
2018-03-17 04:00:00 | Sony Sendai | 2 - 3 | Nara Club |
2018-03-17 04:00:00 | Maruyasu Industries | 1 - 2 | Yokogawa Musashino |
2018-03-17 04:00:00 | Mio Biwako Shiga | 0 - 1 | Cobar Torre Onagawa |
Jordan Premier League | |||
2018-03-17 16:30:00 | Al Aqaba SC | 3 - 2 | Al-Jazeera |
2018-03-17 16:30:00 | Al-Baq's | 0 - 3 | Al Faisaly |
K League Challenge League | |||
2018-03-17 06:00:00 | Suwon City | 1 - 4 | Seongnam FC |
2018-03-17 06:00:00 | Ansan Greeners FC | 2 - 1 | FC Anyang |
2018-03-17 06:00:00 | Gwangju Football Club | 1 - 2 | Bucheon FC 1995 |
Kampuchea Super League | |||
2018-03-17 08:00:00 | Western Phnom Penh | 1 - 4 | Soltilo Angkor |
Kazakhstan Premier League | |||
2018-03-17 09:00:00 | Irtysh Pavlodar | 2 - 1 | FK Aktobe Lento |
2018-03-17 09:00:00 | FC Kairat Almaty | 2 - 0 | FK Atyrau |
2018-03-17 09:00:00 | Kaisar Kyzylorda | 1 - 1 | Akzhayik Oral |
2018-03-17 09:00:00 | Ordabasy | 2 - 1 | Kyzylzhar Petropavlovsk |
2018-03-17 09:00:00 | Tobol Kostanai | 0 - 1 | FC Shakhtyor Karagandy |
2018-03-17 09:00:00 | FC Zhetysu Taldykorgan | 0 - 2 | Lokomotiv Astana |
Kenya Super League | |||
2018-03-17 11:10:00 | Nzoia United | 2 - 1 | Kericho |
2018-03-17 12:00:00 | Vihiga United | 0 - 1 | Bandari |
2018-03-17 12:00:00 | Deckard Lian | 0 - 1 | Kariobangi Sharks |
Korea League | |||
2018-03-17 05:00:00 | Gangwon FC | 2 - 1 | Sangju Sangmu Phoenix |
2018-03-17 05:00:00 | Incheon United | 0 - 0 | Daegu FC |
2018-03-17 07:00:00 | Chunnam Dragons | 1 - 3 | Gyeongnam FC |
Korea National League | |||
2018-03-17 06:00:00 | Daejeon Korail | 2 - 0 | Busan Transportation Corporation |
2018-03-17 06:00:00 | Mokpo City | 0 - 2 | Gimhae City |
2018-03-17 06:00:00 | Gyeongju KHNP | 3 - 2 | Gangneung City |
2018-03-17 06:00:00 | Cheonan City | 1 - 1 | Changwon City |
Korean FA Cup | |||
2018-03-17 03:00:00 | Suwon University | 0 - 0 | Dong-Eui University |
2018-03-17 04:00:00 | Jungnang Chorus Mustang FC | 1 - 1 | Icheon Citizen |
2018-03-17 05:00:00 | Incheon University | 1 - 0 | Daegu University |
2018-03-17 05:00:00 | Yeoju Sejong | 0 - 0 | SMC Engineering |
2018-03-17 05:00:00 | Cheongju Jikji | 0 - 1 | Siheung City |
2018-03-17 06:00:00 | Gwangju University | 0 - 1 | Jungwon University |
2018-03-17 06:00:00 | Jesus Hospital | 2 - 8 | Yong In University |
2018-03-17 06:00:00 | Paju Citizen FC | 3 - 0 | Buyeo SC |
2018-03-17 06:00:00 | Busan Pukyongdae | 3 - 1 | Seoul United |
2018-03-17 06:00:00 | Pyeongtaek Citizen | 1 - 1 | Yeungnam University |
Kosovo Superliga | |||
2018-03-17 13:00:00 | KF Drenica Skenderaj | 1 - 0 | Prishtina |
2018-03-17 13:00:00 | KF Llapi | 3 - 3 | KF Trepca 89 |
Kuwaiti Premier League | |||
2018-03-17 14:10:00 | Al-Jahra | 0 - 1 | Al-Arabi Club (KUW) |
2018-03-17 16:35:00 | Al Kuwait SC | 3 - 0 | Al-Nasar |
Lebanese Premier League | |||
2018-03-17 14:00:00 | Al-Ansar (LIB) | 0 - 0 | Al-Nejmeh |
Liga de Elite | |||
2018-03-17 10:30:00 | PSP Macau | 0 - 7 | Chao Pak Kei |
2018-03-17 12:30:00 | Windsor Arch Ka I | 7 - 1 | Hang Sai |
Liga Nacional de Guatemala | |||
2018-03-17 02:00:00 | Petapa | 2 - 3 | Suchitepequez |
2018-03-17 23:00:00 | C.S.D. Comunicaciones | 0 - 1 | CSD Municipal |
Lithuania - 1.Division | |||
2018-03-17 11:00:00 | Lietava Jonava | 0 - 1 | Kauno Zalgiris |
Macedonian First Football League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Pobeda Prilep | 2 - 0 | Rabotnicki Skopje |
2018-03-17 13:00:00 | FC Vardar Skopje | 1 - 0 | Renova Cepciste |
2018-03-17 13:00:00 | Academy Pandev | 1 - 1 | Pelister Bitola |
2018-03-17 13:00:00 | FK Shkendija 79 | 1 - 0 | Sileks |
Malta First Division League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Marsa | 0 - 1 | Pieta Hotspurs |
2018-03-17 15:15:00 | Sirens | 2 - 2 | Mqabba FC |
Malta Premier League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Balzan FC | 2 - 0 | Mosta FC |
2018-03-17 13:00:00 | Floriana F.C. | 2 - 0 | Naxxar Lions |
2018-03-17 15:00:00 | Hamrun Spartans | 2 - 3 | Sliema Wanderers FC |
2018-03-17 15:00:00 | St. Andrews | 0 - 1 | Valletta FC |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2018-03-17 17:00:00 | Atlas Women | 1 - 3 | Chivas Guadalajara Women |
Mexico Primera Divison A | |||
2018-03-17 01:00:00 | UAEM Potros | 0 - 1 | Correcaminos UAT |
2018-03-17 01:00:00 | CF Atlante | 0 - 0 | Venados FC |
2018-03-17 22:00:00 | Mineros de Zacatecas | 1 - 2 | Atletico San Luis |
Mexico Segunda Division | |||
2018-03-17 00:05:00 | Chapulineros | 4 - 4 | Ciervos FC |
2018-03-17 01:00:00 | Estudiantes Tecos | 2 - 0 | UA de Chihuahua |
2018-03-17 15:59:00 | Cimarrones de Sonora FC II | 1 - 1 | Dorados B |
2018-03-17 15:59:00 | Correcaminos II | 1 - 1 | Universidad Guadalajara II |
2018-03-17 15:59:00 | Toluca II | 0 - 2 | Cruz Azul II |
2018-03-17 18:00:00 | Monarcas Morelia II | 1 - 2 | Deportivo Tepic |
2018-03-17 21:00:00 | Calor de San Pedro | 0 - 1 | Celaya II |
2018-03-17 22:00:00 | Tuxtla FC | 2 - 1 | Halcones FC |
2018-03-17 22:00:00 | Loros Universidad | 4 - 2 | Atlas II |
2018-03-17 22:00:00 | Tepatitlan de Morelos | 1 - 1 | Monterrery II |
Mexico Youth U20 | |||
2018-03-17 15:00:00 | CDSyC Cruz Azul U20 | 0 - 0 | Pumas U20 |
2018-03-17 17:00:00 | Leon U20 | 0 - 3 | Lobos BUAP U20 |
2018-03-17 17:00:00 | Club America U20 | 2 - 0 | Toluca U20 |
Montenegro Prva Crnogorska Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | FK Buducnost Podgorica | 1 - 1 | OFK Petrovac |
2018-03-17 14:00:00 | KOM Podgorica | 1 - 2 | Decic Tuzi |
2018-03-17 14:00:00 | FK Iskra Danilovgrad | 1 - 3 | FK Grbalj Radanovici |
2018-03-17 14:00:00 | FK Zeta | 0 - 0 | Mladost 069 Podgorica |
Namibia Premier League | |||
2018-03-17 17:00:00 | Tura Magic FC | 2 - 0 | Eleven Arrows FC |
National Premier Leagues Western Australia | |||
2018-03-17 07:00:00 | ECU Joondalup | 2 - 2 | Cockburn City |
2018-03-17 07:00:00 | Balcatta FC | 0 - 1 | Sorrento F.C. |
2018-03-17 07:00:00 | Stirling Lions | 3 - 2 | Armadale SC |
2018-03-17 07:00:00 | Bayswater City | 2 - 1 | Inglewood United |
2018-03-17 11:00:00 | Joondalup United | 0 - 4 | Subiaco AFC |
2018-03-17 11:00:00 | Forrestfield United | 0 - 5 | Perth Glory (Youth) |
New Zealand Football Championship | |||
2018-03-17 01:00:00 | Eastern Suburbs AFC | 1 - 2 | Canterbury United |
2018-03-17 01:00:00 | Hawke's Bay United | 1 - 3 | Southern United |
2018-03-17 03:45:00 | Wellington Phoenix Reserve | 0 - 2 | Auckland City |
Northern Ireland League | |||
2018-03-17 12:00:00 | Queen's University | 1 - 2 | Sport Leisure Swifts |
Northern Ireland IFA Championship | |||
2018-03-17 13:30:00 | PSNI | 3 - 0 | Limavady United |
2018-03-17 15:00:00 | Institute FC | 1 - 2 | HW Welders |
2018-03-17 15:00:00 | Knockbreda | 3 - 3 | Larne FC |
2018-03-17 15:00:00 | Lurgan Celtic | 1 - 4 | Dergview FC |
Northern Ireland Premier League | |||
2018-03-17 15:00:00 | Linfield FC | 1 - 1 | Glentoran FC |
2018-03-17 15:00:00 | Ards FC | 1 - 3 | Coleraine |
2018-03-17 15:00:00 | Ballymena United | 1 - 3 | Warrenpoint Town |
2018-03-17 15:00:00 | Carrick Rangers | 0 - 1 | Cliftonville |
2018-03-17 15:00:00 | Glenavon Lurgan | 0 - 0 | Ballinamallard United |
2018-03-17 15:00:00 | Crusaders | 3 - 0 | Dungannon Swifts |
Northern NSW U20 League | |||
2018-03-17 01:30:00 | Lambton Jaffas U20 | 1 - 2 | Edgeworth Eagles U20 |
2018-03-17 06:00:00 | Maitland FC U20 | 2 - 0 | Weston Workers U20 |
Norwegian Tippeligaen | |||
2018-03-17 14:30:00 | Lillestrom | 2 - 2 | Sarpsborg 08 |
2018-03-17 17:00:00 | Rosenborg | 2 - 2 | Kristiansund BK |
NSW Premier League | |||
2018-03-17 07:30:00 | Sutherland Sharks | 2 - 1 | Sydney FC (Youth) |
2018-03-17 08:35:00 | Sydney United | 0 - 1 | Blacktown City Demons |
NSW-N Premier League | |||
2018-03-17 03:30:00 | Layton addition | 4 - 3 | Ai Gee Wolf Hawks |
2018-03-17 03:30:00 | Lambton Jarvis | 4 - 3 | Edgeworth Eagles FC |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2018-03-17 01:00:00 | SD Atletico Nacional | 0 - 2 | Atletico Chiriqui |
2018-03-17 02:00:00 | CA Independente | 3 - 1 | CD Arabe Unido |
2018-03-17 23:00:00 | Atletico Veraguense | 1 - 0 | Chorrillo |
2018-03-17 23:00:00 | Plaza Amador | 1 - 2 | San Francisco City |
POL WD1 | |||
2018-03-17 10:00:00 | TS Mitech Zywiec (w) | 1 - 0 | AZS UJ Krakow (w) |
2018-03-17 10:00:00 | MKS Olimpia Szczecin (w) | 1 - 1 | Klub Sportowy Gorzno (W) |
2018-03-17 14:00:00 | UKS Lodz (w) | 3 - 0 | Sportowa Czworka Radom (W) |
Poland Division 2 | |||
2018-03-17 14:00:00 | KS Energetyk ROW | 1 - 2 | Radomiak Radom |
Poland Division 4 | |||
2018-03-17 17:00:00 | Baltyk Gdynia | 1 - 4 | Lech II Poznan |
Poland Ekstraklasa | |||
2018-03-17 14:30:00 | LKS Nieciecza | 2 - 4 | Pogon Szczecin |
2018-03-17 17:00:00 | Jagiellonia Bialystok | 3 - 2 | Arka Gdynia |
2018-03-17 19:30:00 | Korona Kielce | 2 - 2 | Gornik Zabrze |
Poland Liga 2 | |||
2018-03-17 13:00:00 | Puszcza Niepolomice | 1 - 1 | Zaglebie Sosnowiec |
2018-03-17 15:59:00 | Pogon Siedlce | 1 - 2 | Stal Mielec |
2018-03-17 16:45:00 | GKS Tychy | 1 - 0 | OKS Stomil Olsztyn |
2018-03-17 17:00:00 | Olimpia Grudziadz | 2 - 1 | Bytovia Bytow |
2018-03-17 17:00:00 | Ruch Chorzow | 0 - 2 | Podbeskidzie Bielsko-Biala |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2018-03-17 10:00:00 | Pogon Szczecin(Youth) | 0 - 0 | Miedz Legnica Youth |
2018-03-17 11:00:00 | SMS Lodz Youth | 0 - 4 | Polonia Warszawa (Youth) |
2018-03-17 11:00:00 | Wisla Krakow (Youth) | 2 - 0 | Stomil Olsztyn Youth |
2018-03-17 15:00:00 | MOSP Bialystok U19 | 1 - 0 | Progres Krakow Youth |
2018-03-17 17:00:00 | Legia Warszawa (Youth) | 4 - 0 | LKS Lodz (Youth) |
Portugal Primera Liga | |||
2018-03-17 15:59:00 | CD Tondela | 1 - 2 | Maritimo |
2018-03-17 15:59:00 | Estoril | 1 - 1 | Pacos de Ferreira |
2018-03-17 18:15:00 | Feirense | 0 - 2 | Benfica |
2018-03-17 20:30:00 | FC Porto | 2 - 0 | Boavista FC |
Portugal Segunda Liga | |||
2018-03-17 15:00:00 | Sporting Braga II | 1 - 2 | Real Sport Clube |
2018-03-17 15:59:00 | FC Famalicao | 1 - 1 | Vitoria Guimaraes B |
Primera Division de Chile | |||
2018-03-17 15:00:00 | Everton CD | 0 - 1 | Universidad de Chile |
2018-03-17 23:30:00 | Curico Unido | 3 - 0 | Audax Italiano |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2018-03-17 22:30:00 | Deportes Tolima | 1 - 0 | Boyaca Chico |
2018-03-17 23:00:00 | Independiente Santa Fe | 0 - 1 | Atletico Huila |
Primera Division de Ecuador | |||
2018-03-17 01:00:00 | Deportivo Cuenca | 1 - 2 | Independiente Jose Teran |
2018-03-17 21:00:00 | Liga Dep. Universitaria Quito | 4 - 0 | Tecnico Universitario |
2018-03-17 21:00:00 | Macara | 1 - 1 | Sociedad Deportiva Aucas |
Primera Division de El Salvador | |||
2018-03-17 20:30:00 | CD Dragon | 3 - 0 | CD Sonsonate |
Primera Division de Mexico | |||
2018-03-17 01:00:00 | Puebla | 0 - 1 | Santos Laguna |
2018-03-17 02:05:00 | Club Tijuana | 1 - 1 | Mazatlan FC |
2018-03-17 23:00:00 | CDSyC Cruz Azul | 1 - 1 | Pumas U.N.A.M. |
Primera Division de Paraguay | |||
2018-03-17 21:00:00 | General Diaz | 1 - 0 | Cerro Porteno |
2018-03-17 23:10:00 | Deportivo Capiata | 2 - 4 | Libertad |
Primera Division de Uruguay | |||
2018-03-17 19:30:00 | Defensor Sporting Montevideo | 1 - 1 | Club Atletico Progreso |
2018-03-17 19:30:00 | El Tanque Sisley | 0 - 1 | Danubio FC |
2018-03-17 19:30:00 | Wanderers FC | 1 - 1 | Rampla Juniors FC |
2018-03-17 19:30:00 | CA River Plate | 2 - 1 | Centro Atletico Fenix |
Primera Division de Venezuela | |||
2018-03-17 21:05:00 | Aragua FC | 2 - 0 | Deportivo Metropolitano |
2018-03-17 23:00:00 | Academia Puerto Cabello | 0 - 0 | Deportivo Anzoategui |
Qatar League | |||
2018-03-17 15:05:00 | Al-Arabi SC | 3 - 1 | Al-Garrafa |
2018-03-17 15:05:00 | Al Rayyan | 2 - 2 | Umm Salal |
2018-03-17 15:05:00 | Al-Khuraitiat | 3 - 2 | Qatar SC |
2018-03-17 15:05:00 | Al-Sadd | 0 - 1 | Al Khor SC |
2018-03-17 15:05:00 | Al Markhiya | 2 - 4 | Al Duhail |
2018-03-17 15:05:00 | Al-Ahli Doha | 0 - 3 | Al-Sailiya |
QLD Division 1 | |||
2018-03-17 08:00:00 | Logan Lightning | 6 - 0 | Ipswich knights SC |
2018-03-17 08:00:00 | Peninsula Power | 8 - 1 | Wide bay Pirates |
2018-03-17 08:10:00 | Sunshine Coast Wanderers FC | 2 - 1 | Holland Park Hawks FC |
2018-03-17 08:30:00 | Eastern Suburbs Brisbane | 6 - 0 | Rochedale Rovers |
QLD Premier League | |||
2018-03-17 08:00:00 | Brisbane Strikers | 4 - 1 | Brisbane Roar (Youth) |
2018-03-17 08:10:00 | Queensland Lions SC | 13 - 0 | Sunshine Coast FC |
2018-03-17 08:30:00 | Brisbane City | 2 - 1 | Redlands United FC |
2018-03-17 09:00:00 | North Queensland Fury | 0 - 1 | Gold Coast United |
2018-03-17 09:00:00 | Magpies Crusaders | 3 - 4 | SWQ Thunder |
2018-03-17 09:20:00 | Western Pride | 5 - 0 | Moreton Bay United |
Queensland U20 League | |||
2018-03-17 06:00:00 | Queensland Lions SC U20 | 4 - 1 | Sunshine Coast U20 |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2018-03-17 09:00:00 | SCM Argesul Pitesti | 2 - 1 | Ripensia Timisoara |
2018-03-17 09:00:00 | Metaloglobus | 2 - 1 | ACS Foresta Suceava |
2018-03-17 09:00:00 | FC Clinceni | 0 - 0 | Stiinta Miroslava |
2018-03-17 09:00:00 | CS Balotesti | 2 - 2 | FC UT Arad |
2018-03-17 09:00:00 | Afumati | 3 - 0 | Olimpia Satu Mare |
2018-03-17 09:00:00 | Dacia Unirea Braila | 3 - 0 | FCM Targu Mures |
2018-03-17 10:00:00 | Dunarea Calarasi | 2 - 0 | Metalul Resita |
Romania - Liga 3 Seria | |||
2018-03-17 12:00:00 | ACS Comuna Recea | 2 - 1 | Gaz Metan Medias II |
2018-03-17 13:00:00 | CS Municipal Lugoj | 3 - 0 | ACS Ghiroda |
2018-03-17 13:00:00 | National Sebis | 2 - 2 | Millenium Giarmata |
2018-03-17 15:30:00 | FC Otelul Galati | 0 - 0 | CSM Focsani |
Romania Liga I | |||
2018-03-17 15:59:00 | Gaz Metan Medias | 2 - 1 | Concordia Chiajna |
Russia Division 2 | |||
2018-03-17 11:00:00 | FK Biolog | 0 - 2 | FK Krasnodar II |
2018-03-17 11:00:00 | Stavropolye-2009 | 1 - 0 | Mashuk-KMV |
2018-03-17 11:00:00 | FC Akademia | 0 - 2 | FK Afips |
2018-03-17 12:00:00 | FK Angusht Nazran | 0 - 1 | Chernomorets Novorossiysk |
2018-03-17 12:00:00 | Legion Dynamo | 0 - 0 | SKA Rostov |
2018-03-17 12:00:00 | Alania Vladikavkaz | 0 - 1 | Spartak Nalchik |
2018-03-17 13:00:00 | Kuban Krasnodar B | 0 - 0 | Anzhi-II |
Russia Premier League | |||
2018-03-17 08:00:00 | SKA Khabarovsk | 0 - 3 | Ural Sverdlovsk Oblast |
2018-03-17 11:00:00 | Arsenal Tula | 2 - 2 | Rostov FK |
2018-03-17 13:30:00 | FC Krasnodar | 0 - 1 | FC Ufa |
2018-03-17 15:59:00 | Rubin Kazan | 1 - 2 | Spartak Moscow |
2018-03-17 15:59:00 | Anzhi Makhachkala | 2 - 0 | FK Ruan Tosno |
Russia Youth Championship League | |||
2018-03-17 01:00:00 | SKA Khabarovsk Youth | 0 - 1 | FK Ural Youth |
2018-03-17 08:00:00 | FK Krasnodar Youth | 2 - 0 | Ufa Youth |
2018-03-17 08:00:00 | Lokomotiv Moscow Youth | 1 - 1 | FC Terek Groznyi Youth |
2018-03-17 09:00:00 | CSKA Moscow (R) | 7 - 0 | Amkar Perm(R) |
2018-03-17 09:00:00 | Zenit St.Petersburg Youth | 0 - 2 | Dinamo Moscow Youth |
2018-03-17 10:00:00 | Rubin Kazan (R) | 0 - 1 | Spartak Moscow Youth |
Russian National Football League | |||
2018-03-17 10:00:00 | Sibir Novosibirsk | 0 - 1 | Kryliya Sovetov |
2018-03-17 10:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 0 | Fakel |
2018-03-17 11:00:00 | Gazovik Orenburg | 3 - 0 | Volga Olimpiets |
2018-03-17 11:00:00 | Shinnik Yaroslavl | 1 - 1 | Volgar-Gazprom Astrachan |
2018-03-17 11:00:00 | Tyumen | 1 - 1 | Tom Tomsk |
2018-03-17 12:00:00 | Spartak Moscow II | 0 - 0 | Kuban Krasnodar |
2018-03-17 13:00:00 | Baltika Kaliningrad | 1 - 0 | Rotor Volgograd |
2018-03-17 13:00:00 | Zenit-2 St.Petersburg | 0 - 4 | Avangard |
2018-03-17 15:00:00 | Spartak Tambov | 2 - 1 | Luch Energiya |
San Marino League | |||
2018-03-17 14:00:00 | Tre Penne | 6 - 1 | San Giovanni |
2018-03-17 14:00:00 | Faetano | 3 - 1 | S.S Pennarossa |
2018-03-17 14:00:00 | SP La Fiorita | 3 - 0 | SP Cosmos |
2018-03-17 14:00:00 | SP Domagnano | 1 - 1 | AC Juvenes |
2018-03-17 14:00:00 | Tre Fiori | 0 - 1 | SP Libertas |
2018-03-17 14:00:00 | Fiorentino | 2 - 1 | Entai Ravi Tucci |
2018-03-17 14:00:00 | Folgore/Falciano | 4 - 0 | Murata |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2018-03-17 13:20:00 | Al Wehda Mecca | 2 - 3 | Al Qaisoma |
Saudi Arabia Division 2 | |||
2018-03-17 17:25:00 | Al-Jabalain | 1 - 1 | Al-Washm |
Saudi Arabia Youth League | |||
2018-03-17 12:40:00 | Al-Fath (Youth) | 2 - 0 | Hajer (Youth) |
2018-03-17 12:40:00 | Al-Qadasiya (Youth) | 2 - 3 | Al-Hilal (Youth) |
2018-03-17 13:00:00 | Al Raed U20 | 0 - 2 | Al-Ettifaq (Youth) |
2018-03-17 13:20:00 | Al Ahli Jeddah (Youth) | 2 - 1 | Al-Shabab (Youth) |
2018-03-17 13:20:00 | Al Wehda (Youth) | 1 - 2 | Al-Nasr (Youth) |
2018-03-17 13:20:00 | Al-Ittihad (Youth) | 6 - 0 | Abha U20 |
Scottish Championship | |||
2018-03-17 15:00:00 | Livingston | 0 - 0 | Falkirk |
2018-03-17 15:00:00 | Dundee United | 1 - 1 | Inverness |
2018-03-17 15:00:00 | Brechin City | 1 - 3 | Dumbarton |
2018-03-17 15:00:00 | Dunfermline Athletic | 0 - 0 | Greenock Morton |
2018-03-17 15:00:00 | Queen of South | 1 - 3 | Saint Mirren |
Scottish Division One | |||
2018-03-17 15:00:00 | Alloa Athletic | 2 - 2 | Airdrie United |
2018-03-17 15:00:00 | Albion Rovers | 1 - 2 | Arbroath |
2018-03-17 15:00:00 | Stranraer | 2 - 3 | Queen's Park |
2018-03-17 15:00:00 | Forfar Athletic | 0 - 2 | Ayr United |
Scottish Division Two | |||
2018-03-17 15:00:00 | Annan Athletic | 1 - 1 | Clyde |
2018-03-17 15:00:00 | Cowdenbeath | 3 - 1 | Elgin City |
2018-03-17 15:00:00 | Edinburgh City | 2 - 2 | Stirling Albion |
2018-03-17 15:00:00 | Montrose | 3 - 2 | Peterhead |
Scottish Premier League | |||
2018-03-17 15:00:00 | Aberdeen | 1 - 0 | Dundee |
2018-03-17 15:00:00 | Heart of Midlothian | 3 - 0 | Partick Thistle |
2018-03-17 15:00:00 | Glasgow Rangers | 0 - 1 | Kilmarnock |
2018-03-17 15:00:00 | Ross County | 2 - 2 | Hamilton Academical |
Serbia Prva Liga | |||
2018-03-17 13:00:00 | Indjija | 2 - 1 | Dinamo Vranje |
2018-03-17 13:00:00 | FK Temnic | 0 - 1 | Proleter |
2018-03-17 14:30:00 | Novi Pazar | 1 - 0 | CSK Pivara Celarevo |
Serbia Srpska Liga | |||
2018-03-17 09:00:00 | BASK Beograd | 0 - 1 | FK Zarkovo |
Serbia U19 League | |||
2018-03-17 10:00:00 | Cukaricki U19 | 3 - 3 | FK Vozdovac U19 |
2018-03-17 10:00:00 | Crvena Zvezda U19 | 2 - 1 | FK Radnicki 1923 U19 |
2018-03-17 12:00:00 | Vojvodina U19 | 2 - 1 | FK Moravac Orion U19 |
2018-03-17 13:00:00 | FK Napredak U19 | 4 - 2 | FK Indija U19 |
Slovak Super Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | Spartak Trnava | 0 - 0 | MSK Zilina |
2018-03-17 15:59:00 | Nitra | 1 - 0 | Zlate Moravce |
2018-03-17 15:59:00 | Sport Podbrezova | 2 - 1 | Michalovce |
2018-03-17 15:59:00 | MFK Ruzomberok | 2 - 1 | Trencin |
Slovakia 2. Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | Spisska Nova Ves | 0 - 1 | MFK Lokomotiva Zvolen |
2018-03-17 14:00:00 | Inter Bratislava | 2 - 1 | Tatran LM |
2018-03-17 14:00:00 | KFC Komarno | 4 - 0 | Lokomotiva Kosice |
2018-03-17 14:00:00 | Nove Mesto | 0 - 3 | SKF Sered |
2018-03-17 15:30:00 | Poprad | 1 - 1 | Sokol Dolna Zdana |
Slovenia 1.Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | NK Rudar Velenje | 2 - 1 | NK Publikum Celje |
2018-03-17 17:00:00 | Maribor | 0 - 2 | Krsko Posavlje |
Slovenia 2.Liga | |||
2018-03-17 11:30:00 | NK Rogaska | 0 - 3 | NK Mura 05 |
2018-03-17 13:00:00 | NK Brezice | 0 - 0 | ASK Bravo Publikum |
2018-03-17 14:00:00 | MNK FC Ljubljana | 2 - 1 | Zarica Kranj |
Slovenia women's League | |||
2018-03-17 09:00:00 | FC Banik Horna Nitra (W) | 3 - 5 | SKF Zilina (w) |
South Africa First League | |||
2018-03-17 13:30:00 | Highlands Park | 7 - 1 | Mbombela United |
2018-03-17 13:30:00 | Pretoria Univ | 1 - 1 | Witbank Spurs |
2018-03-17 13:30:00 | Mthatha Bucks | 1 - 2 | Uthongathi FC |
2018-03-17 13:30:00 | Tshakhuma TM | 0 - 1 | Richards Bay |
2018-03-17 13:30:00 | Super Eagles | 1 - 0 | Royal Eagles |
South Africa Premier Soccer League | |||
2018-03-17 13:30:00 | Chippa United | 1 - 0 | Free State Stars |
2018-03-17 15:59:00 | Kaizer Chiefs | 0 - 0 | AmaZulu |
2018-03-17 18:15:00 | Lamontville Golden Arrows | 1 - 2 | Orlando Pirates |
Spain Youth League | |||
2018-03-17 11:00:00 | CF Laguna U19 | 1 - 4 | Tenerife U19 |
2018-03-17 15:30:00 | Antequera CF U19 | 0 - 2 | Cadiz U19 |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2018-03-17 10:30:00 | Valencia CF Mestalla | 2 - 0 | Villarreal B |
2018-03-17 12:00:00 | La Quadra | 0 - 2 | CD Mensajero |
2018-03-17 12:00:00 | Villa Santa Brigida | 3 - 2 | UD San Fernando |
2018-03-17 12:00:00 | Tenisca | 2 - 1 | Haria CF-Rincon |
2018-03-17 12:00:00 | CD Union Sur Yaiza | 2 - 1 | Panaderia Pulido |
2018-03-17 12:00:00 | CD Santa Ursula | 3 - 1 | CD El Cotillo |
2018-03-17 12:00:00 | Lanzarote | 4 - 2 | UD Los Llanos De Aridane |
2018-03-17 12:00:00 | Las Palmas C | 3 - 0 | CD Vera |
2018-03-17 15:00:00 | CD Bunol | 0 - 0 | Orihuela CF |
2018-03-17 15:30:00 | CD Guadalajara | 1 - 3 | Suokuaili Moss |
2018-03-17 15:30:00 | SD Beasain | 1 - 0 | Santutxu FC |
2018-03-17 15:30:00 | CD Binissalem | 2 - 1 | Santa Catalina Atletico |
2018-03-17 15:30:00 | UD Poblense | 5 - 1 | CD Manacor |
2018-03-17 15:30:00 | AD San Juan | 3 - 1 | CD Oberena |
2018-03-17 15:30:00 | CD Subiza | 1 - 1 | CD Cortes |
2018-03-17 15:45:00 | CD Cantolagua | 2 - 4 | CD River Ega |
2018-03-17 15:45:00 | Numancia B | 1 - 0 | Zamora CF |
2018-03-17 15:59:00 | CD Lagun Onak | 1 - 2 | SD Deusto |
2018-03-17 15:59:00 | Aurrera de Vitoria | 1 - 2 | Bermeo |
2018-03-17 15:59:00 | Villarreal C | 1 - 1 | Novelda CF |
2018-03-17 15:59:00 | UD Rayo Ibense | 1 - 1 | Silla CF |
2018-03-17 15:59:00 | CE Esporles | 3 - 1 | Llosetense |
2018-03-17 15:59:00 | CE Felanitx | 3 - 1 | UD Alcudia |
2018-03-17 15:59:00 | Constancia | 1 - 0 | UE Petra |
2018-03-17 15:59:00 | Burgos Promesas | 1 - 1 | Real Avila CF |
2018-03-17 15:59:00 | Real Burgos | 2 - 0 | CD La Virgen Del Camino |
2018-03-17 15:59:00 | Casalarreina | 1 - 2 | Tudelano |
2018-03-17 15:59:00 | Albacete B | 1 - 1 | CP Villarrobledo |
2018-03-17 16:15:00 | Suodu Pei | 0 - 1 | Anaitasuna |
2018-03-17 16:15:00 | UD Collerense | 2 - 1 | Santanyi |
2018-03-17 16:30:00 | CP Valdivia | 0 - 1 | UP Plasencia |
2018-03-17 16:30:00 | Zamudio SD | 0 - 1 | JD Somorrostro |
2018-03-17 17:00:00 | UD Las Zocas | 3 - 2 | Estrella CF |
2018-03-17 17:00:00 | Valle de Egues | 2 - 2 | CD Ardoi Draw |
2018-03-17 17:00:00 | UD Barbadas | 1 - 1 | Arosa SC |
2018-03-17 17:00:00 | CD Boiro | 2 - 1 | CF Alondras |
2018-03-17 17:00:00 | Compostela | 1 - 0 | Celtiga |
2018-03-17 17:00:00 | Cultural Areas | 1 - 3 | CD Barco |
2018-03-17 17:00:00 | Laracha | 0 - 0 | Deportivo Ourense |
2018-03-17 17:00:00 | Ribadumia CF | 3 - 1 | Negreira |
2018-03-17 17:00:00 | CD Choco | 3 - 1 | CD Arenteiro |
2018-03-17 17:00:00 | UD Somozas | 1 - 1 | Bergantinos CF |
2018-03-17 17:00:00 | Racing Villalbes | 3 - 0 | CF Noia |
2018-03-17 17:00:00 | L Entregu CF | 1 - 1 | Real Oviedo B |
2018-03-17 17:00:00 | Real Aviles | 1 - 4 | CD Llanes |
2018-03-17 17:00:00 | UD Gijon Industrial | 1 - 1 | EI San Martin |
2018-03-17 17:00:00 | CD Colunga | 2 - 0 | Valdesoto |
2018-03-17 17:00:00 | Condal CF | 1 - 0 | Atletico Lugones |
2018-03-17 17:00:00 | Marino luanco | 1 - 1 | Union Langreo |
2018-03-17 17:00:00 | CD Mosconia | 0 - 1 | UD Llanera |
2018-03-17 17:00:00 | CD Praviano | 2 - 4 | CD Covadonga |
2018-03-17 17:00:00 | Club Siero | 2 - 1 | UC Ceares |
2018-03-17 17:00:00 | CD Tuilla | 1 - 0 | the Sith |
2018-03-17 17:00:00 | CD Cayon | 3 - 1 | Rayo Cantabria |
2018-03-17 17:00:00 | CD Guarnizo | 5 - 0 | EMD Santillana |
2018-03-17 17:00:00 | SD Laredo | 0 - 2 | Club Deportivo Tropezon |
2018-03-17 17:00:00 | Samanod | 0 - 0 | Selaya FC |
2018-03-17 17:00:00 | AD Siete Villas | 2 - 2 | U.M. Escobedo |
2018-03-17 17:00:00 | Solares Medio Cudeyo | 0 - 1 | Racing B |
2018-03-17 17:00:00 | SD Textil Escudo | 1 - 0 | Atletico Albericia |
2018-03-17 17:00:00 | Gimnastica Torrelavega | 2 - 0 | Barreda Balompie |
2018-03-17 17:00:00 | Velarde | 0 - 3 | CD Bezana |
2018-03-17 17:00:00 | CF Vimenor | 1 - 0 | Castro |
2018-03-17 17:00:00 | FC Asco | 0 - 1 | Terrassa |
2018-03-17 17:00:00 | RCD Espanyol B | 4 - 0 | CF Gava |
2018-03-17 17:00:00 | Pobla De Mafumet CF | 0 - 0 | CE Europa |
2018-03-17 17:00:00 | Figueres | 2 - 1 | CF Reus Deportiu II |
2018-03-17 17:00:00 | EC Granollers | 0 - 2 | Cerdanyola del Valles |
2018-03-17 17:00:00 | UA Horta | 1 - 0 | FC Vilafranca |
2018-03-17 17:00:00 | Palamos | 3 - 1 | UE Castelldefels |
2018-03-17 17:00:00 | Santfeliuenc FC | 2 - 2 | AE Prat |
2018-03-17 17:00:00 | FC Santboia | 1 - 0 | LHospitalet |
2018-03-17 17:00:00 | Sant Andreu | 3 - 1 | UE Vilassar de Mar |
2018-03-17 17:00:00 | CD Rincon | 0 - 1 | Real Jaen CF |
2018-03-17 17:00:00 | Almeria B | 3 - 0 | Atarfe Industrial CF |
2018-03-17 17:00:00 | Guadix CF | 1 - 1 | Malaga B |
2018-03-17 17:00:00 | Martos Club Deportivo | 1 - 0 | CD El Palo |
2018-03-17 17:00:00 | Atletico Mancha real | 3 - 0 | Maracena |
2018-03-17 17:00:00 | Motril | 2 - 1 | Loja CD |
2018-03-17 17:00:00 | UD San Pedro | 1 - 0 | CD Huetor Vega |
2018-03-17 17:00:00 | Huetor Tajar | 0 - 1 | Antequera CF |
2018-03-17 17:00:00 | Villacarrillo CF | 4 - 0 | Melistar |
2018-03-17 17:30:00 | CD Ferriolense | 1 - 2 | Song clade pull |
2018-03-17 17:30:00 | Villarrubia CF | 3 - 0 | CD Marchamalo |
2018-03-17 18:00:00 | Velez CF | 1 - 0 | Linares |
2018-03-17 18:00:00 | UD Mutilve | 3 - 1 | MRA Navarra |
Spanish La Liga | |||
2018-03-17 12:00:00 | Deportivo La Coruna | 1 - 1 | Las Palmas |
2018-03-17 15:15:00 | Valencia | 3 - 1 | Alaves |
2018-03-17 17:30:00 | Real Sociedad | 1 - 2 | Getafe |
2018-03-17 19:45:00 | Real Betis | 3 - 0 | RCD Espanyol |
Spanish Ladies Premier League | |||
2018-03-17 09:45:00 | Athletic Club Bibao (w) | 1 - 0 | Real Betis (W) |
2018-03-17 17:15:00 | Atletico de Madrid (w) | 2 - 2 | Madrid CFF (w) |
Spanish Ladies Premier League B | |||
2018-03-17 20:00:00 | CD Llamoro W | 2 - 1 | CF Costa Adeje (w) |
2018-03-17 21:00:00 | CD Flor de Lis Norte (w) | 1 - 1 | CD Iregui-San Bartolome (w) |
Spanish Segunda Division | |||
2018-03-17 15:00:00 | Osasuna | 1 - 2 | Real Zaragoza |
2018-03-17 17:00:00 | La Hoya Lorca CF | 1 - 1 | Barcelona B |
2018-03-17 17:00:00 | CD Lugo | 2 - 1 | AD Alcorcon |
2018-03-17 19:00:00 | Cultural Leonesa | 0 - 1 | Cadiz |
Spanish Segunda Division B | |||
2018-03-17 10:30:00 | Valencia CF Mestalla | 2 - 0 | Villarreal B |
2018-03-17 15:00:00 | Arenas Club de Getxo | 3 - 0 | Osasuna B |
2018-03-17 15:00:00 | Cordoba B | 1 - 1 | Lorca Deportiva FC |
2018-03-17 15:00:00 | Granada CF B | 1 - 2 | Real Murcia |
2018-03-17 15:59:00 | Carceda | 1 - 1 | Fuenlabrada |
2018-03-17 16:30:00 | Rapido de Bouzas | 0 - 0 | UD San Sebastian Reyes |
2018-03-17 17:30:00 | Athletic Bilbao B | 1 - 0 | Leioa |
Sudanese Premier League | |||
2018-03-17 17:00:00 | Amal Atbara | 3 - 0 | Al Shorta Al Qadarif |
SVK U19 A | |||
2018-03-17 10:00:00 | Trencin U19 | 1 - 1 | FC Tatran Presov U19 |
2018-03-17 10:00:00 | DAC Dunajska Streda U19 | 1 - 5 | Slovan Bratislava U19 |
2018-03-17 10:00:00 | MSK Zilina U19 | 2 - 1 | SCP RuzomberokU19 |
Sweden Cupen | |||
2018-03-17 17:15:00 | Ostersunds FK | 0 - 1 | Malmo FF |
Sweden U19 | |||
2018-03-17 15:00:00 | Brommapojkarna U19 | 7 - 0 | Sollentuna FK U19 |
Sweden Woman | |||
2018-03-17 12:00:00 | Eskilstuna United (w) | 1 - 2 | Linkopings (w) |
Swiss Challenge League | |||
2018-03-17 18:00:00 | Wohlen | 0 - 3 | Neuchatel Xamax |
2018-03-17 18:00:00 | FC Rapperswil-Jona | 3 - 1 | Chiasso |
Swiss Super League | |||
2018-03-17 18:00:00 | St. Gallen | 2 - 1 | Grasshopper |
2018-03-17 18:00:00 | FC Zurich | 1 - 2 | Young Boys |
Switzerland - 2.Liga | |||
2018-03-17 14:00:00 | FC Winterthur U21 | 3 - 0 | FC St.Gallen U21 |
2018-03-17 14:00:00 | Baden | 2 - 4 | FC Schotz |
2018-03-17 14:00:00 | Sursee | 0 - 1 | Grasshoppers U21 |
2018-03-17 15:00:00 | FC Thun U21 | 6 - 2 | Etoile Carouge |
2018-03-17 16:30:00 | Vevey Sports | 1 - 5 | Lausanne SportsU21 |
2018-03-17 17:00:00 | Meyrin | 3 - 2 | Young Boys U21 |
Switzerland 1.Liga Promotion | |||
2018-03-17 15:30:00 | Bruhl SG | 1 - 0 | Kriens |
2018-03-17 16:30:00 | Yverdon | 3 - 1 | Breitenrain |
Syrian League | |||
2018-03-17 12:00:00 | Al Wathbah | 2 - 2 | Al-Jaish Damascus |
2018-03-17 12:00:00 | Al-Shorta Damascus | 3 - 0 | Al-Karamah |
2018-03-17 15:00:00 | Teshrin SC | 2 - 1 | Al-Wahda Damascus |
TAS Premier League | |||
2018-03-17 03:00:00 | Olympia Warriors | 5 - 2 | Northern wandering |
2018-03-17 03:00:00 | Kingborough Lions | 1 - 0 | Launceston City |
2018-03-17 03:00:00 | Launceston City | 1 - 0 | Kingborough Lions |
2018-03-17 03:30:00 | Devonport City | 7 - 0 | Clarence United |
Thai Division 1 League | |||
2018-03-17 11:00:00 | Samut Songkhram FC | 0 - 0 | Kasetsart FC |
2018-03-17 12:00:00 | Krabi FC | 2 - 3 | Army United F.C. |
2018-03-17 13:00:00 | Udon Thani | 1 - 1 | Nong Bua Lamphu |
Thai Division 2 League | |||
2018-03-17 11:30:00 | Chachoengsao | 4 - 2 | North Bangkok FC |
Thai Premier League | |||
2018-03-17 10:45:00 | Muang Thong United | 2 - 1 | Ubon UMT United |
2018-03-17 11:00:00 | Bangkok Glass | 3 - 4 | Prachuap Khiri Khan |
2018-03-17 12:00:00 | Sukhothai | 2 - 2 | Port FC |
2018-03-17 13:00:00 | Suphanburi FC | 2 - 0 | Chiangrai United |
Torneo Di Viareggio | |||
2018-03-17 14:00:00 | Empoli U20 | 4 - 0 | Livorno U19 |
2018-03-17 14:00:00 | Virtus Entella U20 | 1 - 2 | Serie D Selection U20 |
2018-03-17 14:00:00 | Club Brugge Youth | 0 - 1 | Spezia U20 |
2018-03-17 14:00:00 | Sassuolo U20 | 3 - 0 | Abuja Youth |
2018-03-17 14:00:00 | APIA (Youth) | 0 - 2 | Parma U20 |
2018-03-17 14:00:00 | Inter Milan U20 | 2 - 0 | Sha LAN U19 |
2018-03-17 14:00:00 | Partizan Belgrade U19 | 0 - 3 | Venezia F.C. Youth |
2018-03-17 14:00:00 | Sampdoria U20 | 2 - 0 | Pisa U19 |
2018-03-17 14:00:00 | China U19 | 0 - 0 | Perugia U20 |
2018-03-17 14:00:00 | Torino U20 | 2 - 0 | Paganese U19 |
Turkey 2 Ligi A | |||
2018-03-17 10:00:00 | Gaziantepspor | 0 - 3 | Elazigspor |
2018-03-17 10:00:00 | Caykur Rizespor | 1 - 1 | Adanaspor |
2018-03-17 12:30:00 | Altinordu | 2 - 1 | Denizlispor |
2018-03-17 12:30:00 | Manisaspor | 0 - 6 | Gaziantep Buyuksehir Belediyesi |
Turkey 3. Ligi B | |||
2018-03-17 11:30:00 | Ofspor | 1 - 0 | Catalca Spor |
2018-03-17 11:30:00 | Trabzon Karadenizspor | 8 - 1 | Kayseri Erciyespor |
2018-03-17 11:30:00 | Arsinspor | 0 - 1 | Cizrespor |
2018-03-17 12:00:00 | Yeni Altindag BS | 0 - 0 | Bayrampasaspor |
2018-03-17 12:00:00 | Erzin Belediyespor | 5 - 1 | Orhangazispor |
2018-03-17 12:00:00 | Halide Edip Adivarspor | 1 - 2 | Manisa BB Spor |
2018-03-17 12:00:00 | Tire 1922 Spor | 2 - 1 | Golcukspor |
2018-03-17 12:00:00 | Oyak Renault | 0 - 2 | Pazarspor |
2018-03-17 12:00:00 | Sultanbeyli | 2 - 1 | Ankara Adliyespor |
Turkey U21 Ligi 1 | |||
2018-03-17 08:00:00 | Rizespor U21 | 2 - 1 | Adanaspor U21 |
Turkey U21 Super League | |||
2018-03-17 08:00:00 | Genclerbirligi U21 | 3 - 1 | Akhisar Bld.Geng U21 |
2018-03-17 09:30:00 | Fenerbahce U21 | 2 - 1 | Galatasaray U21 |
2018-03-17 09:30:00 | Bursaspor U21 | 0 - 1 | Sivasspor U21 |
Turkish Super Liga | |||
2018-03-17 10:30:00 | Genclerbirligi | 1 - 1 | Akhisar Bld.Geng |
2018-03-17 13:00:00 | Bursaspor | 1 - 0 | Sivasspor |
2018-03-17 15:59:00 | Fenerbahce | 0 - 0 | Galatasaray |
Turkiye Lig3 | |||
2018-03-17 12:00:00 | Kocaeli Birlik Spor | 2 - 0 | Kastamonuspor |
2018-03-17 12:00:00 | Sariyer | 1 - 2 | Afjet Afyonspor |
2018-03-17 12:00:00 | Bugsasspor | 1 - 2 | Zonguldak |
2018-03-17 12:00:00 | Fethiyespor | 0 - 1 | Anadolu Selcukluspor |
2018-03-17 12:00:00 | Karsiyaka | 0 - 2 | Kahramanmarasspor |
UAE Division 1 Group A | |||
2018-03-17 13:35:00 | Al-Khaleej UAE | 0 - 0 | Al Oruba (UAE) |
2018-03-17 13:35:00 | Ahli Al-Fujirah | 1 - 1 | Masafi |
2018-03-17 13:40:00 | Al-Hamriyah | 3 - 1 | Ras Al-Khaimah |
UAE Pro-League | |||
2018-03-17 13:45:00 | Al-Sharjah | 1 - 0 | Ajman |
2018-03-17 13:50:00 | Al-Dhafra | 2 - 1 | Al-Wasl |
2018-03-17 16:30:00 | Al-Jazira(UAE) | 2 - 3 | Al Ain |
Ukraine Division 2 | |||
2018-03-17 13:00:00 | Kremin Kremenchuk | 2 - 2 | MFK Mikolaiv |
Ukraine Reserve League | |||
2018-03-17 12:00:00 | PFC Oleksandria Reserves | 2 - 2 | Karpaty Reserves |
Ukraine U21 Liga | |||
2018-03-17 12:00:00 | PFK Aleksandriya U21 | 2 - 2 | Karpaty U21 |
2018-03-17 12:00:00 | Dinamo KyivU21 | 4 - 0 | FC Vorskla U21 |
2018-03-17 14:00:00 | Veres Rivne U21 | 1 - 5 | Zorya U21 |
Ukrainian Premier League | |||
2018-03-17 12:00:00 | Chernomorets Odessa | 0 - 1 | Stal D. |
2018-03-17 15:00:00 | Olimpic Donetsk | 0 - 1 | Zirka Kirovohrad |
Uruguay Reserve League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Wanderers FC Reserve | 1 - 1 | Rampla Juniors Reserves |
2018-03-17 17:00:00 | Defensor Sporting Reserve | 1 - 1 | Progreso Reserves |
Uruguay Segunda | |||
2018-03-17 13:05:00 | Rentistas | 1 - 1 | Miramar Misiones FC |
2018-03-17 23:00:00 | Tacuarembo | 0 - 0 | Deportivo Maldonado |
USA Major League Soccer | |||
2018-03-17 17:30:00 | DC United | 2 - 2 | Houston Dynamo |
2018-03-17 18:00:00 | Minnesota United FC | 2 - 1 | Chicago Fire |
2018-03-17 18:00:00 | Philadelphia Union | 0 - 0 | Columbus Crew |
2018-03-17 19:00:00 | Montreal Impact | 1 - 0 | Toronto FC |
2018-03-17 20:00:00 | New York City Football Club | 2 - 0 | Orlando City |
2018-03-17 23:40:00 | Atlanta United | 4 - 1 | Vancouver Whitecaps |
USL Championship | |||
2018-03-17 00:40:00 | Rio Grande Valley | 1 - 1 | Saint Louis FC |
2018-03-17 02:05:00 | Seattle Sounders B | 2 - 1 | Portland Timbers Reserve |
2018-03-17 17:00:00 | New York Red Bulls B | 2 - 1 | Toronto FC II |
2018-03-17 19:00:00 | Louisville City FC | 2 - 0 | Nashville |
2018-03-17 19:30:00 | North Carolina | 1 - 3 | Tampa Bay Rowdies |
2018-03-17 23:00:00 | Charleston Battery | 0 - 1 | FC Cincinnati |
2018-03-17 23:00:00 | Charlotte Independence | 4 - 1 | Ottawa Fury |
2018-03-17 23:00:00 | Reno 1868 FC | 3 - 4 | Swope Park Rangers |
USL First Division | |||
2018-03-17 00:40:00 | Rio Grande Valley | 1 - 1 | Saint Louis FC |
2018-03-17 02:05:00 | Seattle Sounders B | 2 - 1 | Portland Timbers Reserve |
2018-03-17 17:00:00 | New York Red Bulls B | 2 - 1 | Toronto FC II |
2018-03-17 19:00:00 | Louisville City FC | 2 - 0 | Nashville |
2018-03-17 19:30:00 | North Carolina | 1 - 3 | Tampa Bay Rowdies |
2018-03-17 23:00:00 | Charleston Battery | 0 - 1 | FC Cincinnati |
2018-03-17 23:00:00 | Charlotte Independence | 4 - 1 | Ottawa Fury |
2018-03-17 23:00:00 | Reno 1868 FC | 3 - 4 | Swope Park Rangers |
Uzbek League | |||
2018-03-17 13:00:00 | Neftchi Fargona | 0 - 1 | Kuruvchi Bunyodkor |
2018-03-17 15:00:00 | Navbahor Namangan | 2 - 0 | Lokomotiv Tashkent |
Venezuela Segunda Division | |||
2018-03-17 19:00:00 | Real Frontera | 3 - 1 | Atletico El Vigia |
2018-03-17 19:00:00 | Margarita FC | 2 - 1 | LALA FC |
2018-03-17 19:00:00 | Universidad Central de Venezuela | 0 - 1 | Yaracuy FC |
2018-03-17 19:30:00 | Titanes FC | 1 - 2 | Urena SC |
2018-03-17 19:30:00 | Union Atletico Falcon | 0 - 1 | Llaneros de Guanare FC |
2018-03-17 19:30:00 | Yaracuyanos | 1 - 1 | Deportivo Zulia |
2018-03-17 20:00:00 | Gran Valencia FC | 0 - 0 | Atletico Socopo FC |
2018-03-17 20:00:00 | Angostura FC | 6 - 2 | Petroleros de Anzoategui |
VIC Premier League | |||
2018-03-17 07:00:00 | Port Melbourne | 1 - 3 | Avondale Heights |
2018-03-17 08:00:00 | Dandenong Thunder | 1 - 2 | Green Gully Cavaliers |
2018-03-17 08:30:00 | Hume City | 3 - 3 | Melbourne Knights |
VIC Women’s Premier League | |||
2018-03-17 03:30:00 | Calder United SC (w) | 2 - 1 | Bayside United (w) |
2018-03-17 04:00:00 | Senior NTC (w) | 1 - 5 | Alamein (w) |
2018-03-17 04:10:00 | Geelong Galaxy (w) | 2 - 1 | Box Hill (w) |
Victorian State League Division 1 | |||
2018-03-17 04:00:00 | Melbourne Heart (Youth) | 6 - 1 | Goulburn Valley Suns |
2018-03-17 04:00:00 | Langwarrin | 2 - 0 | Murray United FC |
2018-03-17 04:00:00 | Whittlesea Zebras | 1 - 0 | North Geelong Warriors |
2018-03-17 04:00:00 | Melbourne Victory FC (Youth) | 4 - 4 | St Albans Saints |
2018-03-17 04:15:00 | Eastern Lions SC | 0 - 2 | Box Hill United SC |
2018-03-17 06:00:00 | Springvale White Eagles | 5 - 1 | Nunawading City |
2018-03-17 07:05:00 | Ballarat Red Devils | 5 - 0 | Sunshine Georgies |
2018-03-17 09:30:00 | Altona Magic | 0 - 1 | Brunswick City |
Vietnamese professional league | |||
2018-03-17 10:00:00 | SHB Da Nang | 2 - 1 | Quang Nam |
2018-03-17 10:05:00 | Can Tho | 0 - 3 | T T Hanoi |
2018-03-17 10:05:00 | XM Hai Phong FC | 1 - 1 | Hoang Anh Gia Lai |
Zimbabwe Premier | |||
2018-03-17 13:00:00 | Ngezi Platinum | 2 - 0 | Herentals College |
2018-03-17 13:00:00 | Chicken Inn | 1 - 0 | Dynamos FC |
2018-03-17 13:00:00 | Nirudit | 1 - 0 | Mutare City |
2018-03-17 13:00:00 | Yadah FC | 2 - 2 | Bulawayo City |
2018-03-17 13:00:00 | Bulawayo City | 2 - 0 | Chapungu United |