- ALL MATCH
- Asia
- Argentina
- Armenia
- Bangladesh
- Bolivia
- Chile
- Colombia
- Americas
- Egypt
- Estonia
- Beach Soccer
- Europe
- Finland
- International
- France
- Georgia
- Iceland
- Indonesia
- Jordan
- Kenya
- Kosovo
- Kuwait
- Libya
- Lithuania
- Mexico
- Norway
- Iran
- Peru
- Poland
- El Salvador
- Honduras
- Saudi Arabia
- Russia
- Slovakia
- Sweden
- Ukraine
- United States
- Uzbekistan
- Africa
AFC U-16 Women’s Championship | |||
2017-09-14 10:00:00 | Bangladesh (w) U16 | 0 - 3 | Japan (w) U16 |
2017-09-14 12:00:00 | Australia (w) U16 | 0 - 7 | North Korea (w) U16 |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2017-09-14 18:30:00 | Deportivo Paraguayo | 0 - 1 | General Lamadrid |
2017-09-14 18:30:00 | Central Ballester | 2 - 1 | Deportivo Muniz |
2017-09-14 18:30:00 | Yupanqui | 1 - 1 | Puerto Nuevo |
Argentina Reserve League | |||
2017-09-14 18:00:00 | Chacarita Juniors Reserves | 0 - 1 | Tigre Reserves |
Armenia Cup | |||
2017-09-14 15:00:00 | Gandzasar Kapan | 3 - 0 | FC Avan Academy |
Bahrain National Youth League | |||
2017-09-14 18:00:00 | SC 12 Horas U19 | 2 - 2 | CE Aimore U19 |
Bangladesh Premier League | |||
2017-09-14 12:00:00 | Team BJMC | 0 - 1 | Sheikh Russel KC |
Bolivia Primera Division | |||
2017-09-14 00:30:00 | Blooming | 0 - 0 | The Strongest |
Calcutta Football League | |||
2017-09-14 09:15:00 | Calcutta Customs | 2 - 0 | Patha Chakra |
Chile Cup | |||
2017-09-14 20:30:00 | San Luis Quillota | 0 - 1 | Universidad de Chile |
2017-09-14 23:00:00 | Iberia Los Angeles | 1 - 1 | Santiago Wanderers |
Chile Primera D | |||
2017-09-14 18:00:00 | Municipal La Pintana | 1 - 1 | Naval de Talcahuano |
2017-09-14 22:00:00 | Deportes Santa Cruz | 1 - 2 | Malleco Unido |
2017-09-14 23:00:00 | Deportes Vallenar | 2 - 0 | Osorno |
Colombia Copa Premier | |||
2017-09-14 00:30:00 | Cucuta | 0 - 0 | Boca Juniors De Cali |
CONCACAF League | |||
2017-09-14 02:05:00 | CD Arabe Unido | 0 - 0 | Santos De Guapiles |
Conmebol - Copa Sudamericana | |||
2017-09-14 00:45:00 | Corinthians Paulista (SP) | 1 - 1 | Racing Club |
2017-09-14 22:15:00 | Fluminense RJ | 1 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito |
Copa Libertadores | |||
2017-09-14 00:45:00 | Barcelona SC(ECU) | 1 - 1 | Santos |
2017-09-14 00:45:00 | Botafogo RJ | 0 - 0 | Gremio (RS) |
Egyptian Premier League | |||
2017-09-14 15:00:00 | Petrojet | 0 - 1 | Al Masry |
2017-09-14 17:30:00 | Talaea EI-Gaish | 2 - 2 | El Entag Al Harby |
El Salvador Reserves League | |||
2017-09-14 18:00:00 | CD Pasaquina Reserves | 3 - 3 | CD FAS Reserves |
Estonia Esi Liiga | |||
2017-09-14 15:59:00 | Tallinna JK Kotkad | 2 - 5 | Tallinna FC Levadia B |
Estonia Teine Liiga | |||
2017-09-14 14:45:00 | Paide Linnameeskond B | 2 - 3 | JK Sillamae Kalev II |
2017-09-14 14:45:00 | Vandra JK Vaprus | 2 - 4 | Keila JK |
2017-09-14 15:59:00 | Tartu JK Maag Tammeka B | 0 - 4 | JK Tallinna Kalev II |
Europe BSWCP | |||
2017-09-14 06:30:00 | England Beach Soccer | 2 - 2 | Turkey Beach Soccer |
2017-09-14 07:45:00 | Estonia Beach Soccer | 4 - 2 | Bulgaria Beach Soccer |
2017-09-14 09:00:00 | Moldova Beach Soccer | 3 - 8 | Hungary Beach Soccer |
2017-09-14 10:15:00 | Romania Beach Soccer | 4 - 8 | Greece Beach Soccer |
2017-09-14 11:30:00 | Spain Beach Soccer | 7 - 2 | Switzerland Beach Soccer |
2017-09-14 12:45:00 | Belarus Beach Soccer | 1 - 4 | Russia Beach Soccer |
2017-09-14 14:00:00 | Poland Beach Soccer | 4 - 6 | Portugal Beach Soccer |
2017-09-14 15:15:00 | Italy Beach Soccer | 11 - 4 | Ukraine Beach Soccer |
European Women | |||
2017-09-14 15:00:00 | Lithuania (w) U19 | 0 - 1 | Slovakia (w) U19 |
2017-09-14 15:00:00 | Romania (w) U19 | 0 - 8 | Denmark (w) U19 |
Finland Kolmonen | |||
2017-09-14 15:59:00 | SJK Akatemia | 8 - 0 | Sisu-Pallo |
2017-09-14 17:00:00 | VPS Vaasa-J | 5 - 0 | Virkia |
2017-09-14 17:00:00 | CLE | 0 - 1 | HooGee |
Finland Ykkonen | |||
2017-09-14 15:30:00 | FC Haka | 0 - 2 | TPS Turku |
Four Nations Tournament-Woman | |||
2017-09-14 07:00:00 | USA (w) U19 | 5 - 0 | Iran (w) U19 |
2017-09-14 11:35:00 | China (w) U19 | 1 - 1 | Japan (w) U19 |
France Ligue 3 | |||
2017-09-14 17:00:00 | Pau FC | 0 - 0 | Grenoble |
Georgia Division | |||
2017-09-14 13:00:00 | Fc Meshakhte Tkibuli | 0 - 2 | Gagra Tbilisi |
2017-09-14 13:00:00 | Spartaki Tskhinvali | 3 - 0 | Baia Zugdidi |
Georgia U19 League | |||
2017-09-14 11:50:00 | Torpedo Kutaisi U19 | 1 - 4 | Dinamo Tbilisi U19 |
2017-09-14 12:50:00 | Lokomotivi Tbilisi U19 | 1 - 2 | FC Saburtalo Tbilisi U19 |
Iceland Premier Division | |||
2017-09-14 17:00:00 | KA Akureyri | 1 - 1 | Valur Reykjavik |
2017-09-14 17:00:00 | Breidablik | 1 - 3 | KR Reykjavik |
2017-09-14 17:00:00 | Vikingur Reykjavik | 2 - 4 | Hafnarfjordur |
2017-09-14 17:00:00 | IBV Vestmannaeyjar | 2 - 1 | Grindavik |
2017-09-14 17:00:00 | Fjolnir | 2 - 2 | Akranes |
2017-09-14 19:15:00 | Stjarnan Gardabaer | 3 - 0 | Vikingur Olafsvik |
Iceland U19 League | |||
2017-09-14 17:15:00 | Throttur Reykjavik U19 | 5 - 0 | Leiknir KB U19 |
India Mizoram Premier League | |||
2017-09-14 09:30:00 | Chanmari FC | 4 - 1 | Mizoram Police FC |
2017-09-14 14:40:00 | Chanmari West FC | 2 - 1 | Ramhlun North FC |
India Shillong Premier League | |||
2017-09-14 10:00:00 | Shillong United | 1 - 1 | Boys Sports Company |
Indonesia Division 1 | |||
2017-09-14 08:00:00 | Persepam Pamekasan | 1 - 1 | PSIM Yogyakarta |
2017-09-14 08:00:00 | PSBI Blitar | 1 - 0 | Persatu Tuban |
2017-09-14 08:00:00 | Martapura FC | 4 - 0 | Madiun Putra |
2017-09-14 08:00:00 | Persebaya Surabaya | 4 - 0 | Persinga Ngawi |
Indonesia Liga 1 | |||
2017-09-14 06:30:00 | Perseru Serui | 2 - 1 | Mitra Kukar |
International Club Friendly | |||
2017-09-14 13:00:00 | Belarus (w) U19 | 0 - 0 | Cyprus (w) U19 |
2017-09-14 13:50:00 | SC Tavriya | 1 - 2 | MFK Mykolaiv II |
2017-09-14 14:30:00 | Gjilani | 1 - 1 | Vellaznimi Gjakova |
2017-09-14 15:40:00 | Tallinna JK Dunamo | 4 - 1 | Levadia Tallinn III |
2017-09-14 16:45:00 | Std Petrovich | 0 - 1 | Mashtekh |
2017-09-14 17:30:00 | Post TSV Detmold | 3 - 3 | VfL Holsen |
2017-09-14 18:30:00 | Xerez Deportivo FC | 3 - 1 | Europa FC |
2017-09-14 22:55:00 | Florida (w) | 1 - 0 | Mississippi State (w) |
International Friendly | |||
2017-09-14 07:30:00 | Bulgaria U19 | 0 - 2 | Bosnia U19 |
2017-09-14 09:00:00 | Germany (w) U16 | 0 - 4 | USA (w) U16 |
2017-09-14 09:00:00 | Slovenia (w) U17 | 3 - 1 | Scotland (w) U17 |
2017-09-14 09:00:00 | Hungary (w) U19 | 2 - 1 | Northern Ireland (w) U19 |
2017-09-14 09:05:00 | Montenegro U17 | 2 - 0 | Bosnia U17 |
2017-09-14 09:05:00 | Srbija C.Gora U17 | 5 - 0 | Armenia U17 |
2017-09-14 15:00:00 | Hungary (w) | 0 - 3 | Scotland (w) |
2017-09-14 15:00:00 | Mali XI | 0 - 0 | Nigeria XI |
Ireland U19 League | |||
2017-09-14 18:30:00 | UCD U19 | 1 - 1 | Dundalk U19 |
Jordan Premier League | |||
2017-09-14 14:00:00 | Mansheiat Bani Hasan | 1 - 1 | Al-Baq's |
2017-09-14 16:30:00 | Al Yarmouk | 2 - 1 | Al Hussein Irbid |
Kenya Premier League | |||
2017-09-14 12:00:00 | Chemelil Sugar | 0 - 3 | Gor Mahia |
Kosovo Superliga | |||
2017-09-14 14:30:00 | Gjilani | 1 - 1 | Weil Raz Niemi |
Kuwaiti Premier League | |||
2017-09-14 15:25:00 | Al-Ttadamon(KUW) | 2 - 2 | Kazma |
2017-09-14 17:55:00 | Al-Salmiyah | 2 - 2 | Al Kuwait SC |
Libyan Premier League | |||
2017-09-14 15:59:00 | Al Athad | 0 - 1 | Asswehly SC |
Lithuania - 1.Division | |||
2017-09-14 15:00:00 | Atlantas Klaipeda | 0 - 1 | Utenis Utena |
2017-09-14 17:00:00 | FK Zalgiris Vilnius | 3 - 1 | Kauno Zalgiris |
Mexico Torneo Interliga | |||
2017-09-14 01:30:00 | Monterrey | 3 - 1 | Pumas U.N.A.M. |
2017-09-14 02:00:00 | FC Juarez | 0 - 3 | Santos Laguna |
Norway Division 4 | |||
2017-09-14 15:59:00 | Madla IL | 4 - 2 | Staal Jorpeland |
Norwegian Junior U19 | |||
2017-09-14 18:15:00 | GjellerasenU19 | 1 - 10 | Raufoss U19 |
2017-09-14 18:15:00 | Ready U19 | 1 - 1 | Ullern 2 U19 |
Persian Gulf Pro League | |||
2017-09-14 14:15:00 | Sepidrood Rasht | 2 - 0 | Sanat-Naft |
2017-09-14 15:15:00 | Naft Tehran | 0 - 0 | Gostaresh Folad |
2017-09-14 15:30:00 | Foolad Khozestan | 2 - 0 | Sepahan |
Peru Primera Division | |||
2017-09-14 01:00:00 | Alianza Lima | 2 - 1 | FBC Melgar |
2017-09-14 15:59:00 | Sport Huancayo | 2 - 0 | UTC Cajamarca |
2017-09-14 18:15:00 | Juan Aurich | 2 - 1 | Deportivo Union Comercio |
2017-09-14 20:15:00 | Deportivo Municipal | 2 - 0 | Academia Deportiva Cantolao |
Peru Reserves League | |||
2017-09-14 15:45:00 | Juan Aurich Reserves | 1 - 0 | Union Comercio Reserves |
2017-09-14 18:00:00 | Deportivo Municipal Reserves | 1 - 0 | Academia Deportiva Cantolao Reserves |
Poland Liga 1 | |||
2017-09-14 15:59:00 | Ruch Chorzow | 2 - 2 | GKS Tychy |
Primera Division de El Salvador | |||
2017-09-14 00:30:00 | CD Chalatenango | 0 - 0 | Santa Tecla |
2017-09-14 01:00:00 | Luis Angel Firpo | 3 - 0 | CD Dragon |
Primera Division de Honduras | |||
2017-09-14 01:00:00 | Real Espana | 2 - 1 | Juticalpa |
2017-09-14 01:15:00 | Honduras Progreso | 4 - 3 | Marathon |
Prince Faisal bin Fahad CupU21 | |||
2017-09-14 12:25:00 | Al-Fateh U21 | 0 - 0 | Al-Shabab(KSA) U21 |
2017-09-14 12:25:00 | Al Jeel U21 | 0 - 1 | Al IttihadU21 |
2017-09-14 12:25:00 | Hajer U21 | 0 - 1 | Al-QadasiyaU21 |
2017-09-14 12:25:00 | Al Khaleej U21 | 2 - 1 | Al-Nasr(KSA) U21 |
2017-09-14 12:45:00 | Bottom U21 | 0 - 0 | Al Ahli Jeddah U21 |
2017-09-14 12:45:00 | Al-FaysalyU21 | 2 - 1 | Uhud U21 |
2017-09-14 13:05:00 | Al-Ansar Medina U21 | 0 - 1 | Al Hilal U21 |
Russia Division 3 | |||
2017-09-14 12:50:00 | Kvant Obninsk | 4 - 0 | FK Chayka Pesch |
2017-09-14 12:50:00 | Vityaz-M Podolsk | 0 - 3 | Titan Klin |
2017-09-14 12:50:00 | FK Znamya Noginsk | 4 - 1 | Saturn-2 Moscow Region |
2017-09-14 13:50:00 | Metallist Korolev | 11 - 0 | FC Olimp Odintsovo |
2017-09-14 14:00:00 | Olimp-Skopa Moscow | 0 - 0 | A multi GARP reserve |
Russia Youth Championship League | |||
2017-09-14 10:00:00 | Arsenal Tula Youth | 1 - 3 | Dinamo Moscow Youth |
Saudi Professional League | |||
2017-09-14 17:25:00 | Al-Ettifaq | 1 - 2 | Al-Qadasiya |
Slovakia Cup | |||
2017-09-14 14:00:00 | Dunajska Luzna | 1 - 2 | FC Artmedia Petrzalka |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2017-09-14 18:30:00 | Silva SD | 2 - 1 | CF Alondras |
Sweden 3.div Mellersta Norrland | |||
2017-09-14 17:45:00 | IK Kongahalla | 1 - 0 | Kortedala IF |
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra | |||
2017-09-14 15:00:00 | Falkenbergs FF U21 | 0 - 4 | Brommapojkarna U21 |
Sweden Woman | |||
2017-09-14 17:00:00 | Umea IK (w) | 2 - 3 | Pitea IF (w) |
Thailand U19 League | |||
2017-09-14 06:55:00 | Nakhon Si Thammarat U19 | 1 - 3 | Pattani FC U19 |
2017-09-14 06:55:00 | Songkhla United U19 | 0 - 1 | Satun United U19 |
2017-09-14 07:00:00 | Ranong FC U19 | 4 - 2 | Phuket FC U19 |
2017-09-14 09:00:00 | Nara United U19 | 2 - 2 | Surat Thani U19 |
2017-09-14 09:05:00 | Chumphon FC U19 | 0 - 1 | Hatyai FC U19 |
2017-09-14 09:10:00 | Trang FC U19 | 2 - 3 | Krabi FC U19 |
The women's league of Argentina | |||
2017-09-14 18:30:00 | UBA (w) | 2 - 0 | CD Moron (w) |
UEFA Europa League | |||
2017-09-14 17:00:00 | Villarreal | 3 - 1 | Lokomotiv Astana |
2017-09-14 17:00:00 | Slavia Praha | 1 - 0 | Maccabi Tel Aviv |
2017-09-14 17:00:00 | Dynamo Kyiv | 3 - 1 | Skenderbeu Korca |
2017-09-14 17:00:00 | Young Boys | 1 - 1 | Partizan Belgrade |
2017-09-14 17:00:00 | Istanbul Buyuksehir Belediyesi | 0 - 0 | Ludogorets Razgrad |
2017-09-14 17:00:00 | TSG Hoffenheim | 1 - 2 | Sporting Braga |
2017-09-14 17:00:00 | Austria Wien | 1 - 5 | AC Milan |
2017-09-14 17:00:00 | Rijeka | 1 - 2 | AEK Athens |
2017-09-14 17:00:00 | Atalanta | 3 - 0 | Everton |
2017-09-14 17:00:00 | Apollon Limassol FC | 1 - 1 | Lyon |
2017-09-14 17:00:00 | Tescoma Zlin | 0 - 0 | Sheriff Tiraspol |
2017-09-14 17:00:00 | FC Copenhagen | 0 - 0 | Lokomotiv Moscow |
2017-09-14 19:05:00 | Hapoel Beer Sheva | 2 - 1 | Lugano |
2017-09-14 19:05:00 | FC Steaua Bucuresti | 3 - 0 | FC Viktoria Plzen |
2017-09-14 19:05:00 | Crvena Zvezda | 1 - 1 | BATE Borisov |
2017-09-14 19:05:00 | Marseille | 1 - 0 | Konyaspor |
2017-09-14 19:05:00 | Vitoria Guimaraes | 1 - 1 | Red Bull Salzburg |
2017-09-14 19:05:00 | Zorya | 0 - 2 | Ostersunds FK |
2017-09-14 19:05:00 | Hertha Berlin | 0 - 0 | Athletic Bilbao |
2017-09-14 19:05:00 | Zulte-Waregem | 1 - 5 | Nice |
2017-09-14 19:05:00 | Vitesse Arnhem | 2 - 3 | Lazio |
2017-09-14 19:05:00 | FC Vardar Skopje | 0 - 5 | Zenit St. Petersburg |
2017-09-14 19:05:00 | Real Sociedad | 4 - 0 | Rosenborg |
2017-09-14 20:05:00 | Arsenal | 3 - 1 | FC Koln |
Ukraine U19 Liga | |||
2017-09-14 10:00:00 | Dinamo KyivU19 | 2 - 1 | Veres Rivne U19 |
USA Major League Soccer | |||
2017-09-14 02:00:00 | Vancouver Whitecaps | 3 - 0 | Minnesota United FC |
USA National Premier Soccer League | |||
2017-09-14 03:05:00 | Wisconsin Badgers | 3 - 1 | Northwestern |
USL Championship | |||
2017-09-14 02:35:00 | Orange County Blues FC | 0 - 1 | San Antonio |
Uzbekistan Second League | |||
2017-09-14 11:30:00 | Xorazm Urganch | 1 - 2 | FK Andijon |
2017-09-14 12:00:00 | Naryn | 1 - 0 | ouziyu |
2017-09-14 12:00:00 | FK Yozyovon | 1 - 2 | Yangiyer |
2017-09-14 12:00:00 | Sementchi Kuvasoy | 8 - 0 | Hotira Namangan |
2017-09-14 12:00:00 | Uz Dong Joo Andijon | 0 - 1 | Lokomotiv BFK |
2017-09-14 12:00:00 | Aral Nukus | 1 - 2 | Istiklol Fergana |
2017-09-14 12:00:00 | Nurafshon | 3 - 0 | Zaamin |
2017-09-14 12:00:00 | Mashal II | 3 - 1 | Dinamo Gallakor |
West African Football Union | |||
2017-09-14 15:00:00 | Mali | 0 - 0 | Guinea |
2017-09-14 18:00:00 | Ghana | 2 - 0 | Guinea |
Women World Cup Europe Qualifying | |||
2017-09-14 18:00:00 | Faroe Islands (w) | 0 - 8 | Czech (w) |