AFC U-19 Championship
2018-10-20 09:00:00 Saudi Arabia U19 2 - 1 Malaysia U19
2018-10-20 12:00:00 Tajikistan U19 1 - 0 China U19
AFC U-19 Women’s Championship
2018-10-20 06:00:00 Maldives (w) U19 0 - 12 Guam (w) U19
2018-10-20 10:00:00 UAE Women U19 1 - 2 Kyrgyzstan (w)U19
Albania Super league
2018-10-20 12:00:00 Kastrioti Kruje - KS Perparimi Kukesi
2018-10-20 12:00:00 KF Laci - Teuta Durres
Algeria U20 Youth League
2018-10-20 10:00:00 CS Constantine U21 - Olympique Medea U21
2018-10-20 10:00:00 NC Magra U21 - ASM Oran U21
2018-10-20 10:00:00 ES Mostaganem U21 - US Biskra U21
2018-10-20 10:00:00 MC Saida U21 - JSM Bejaia U21
2018-10-20 10:00:00 WA Tlemcen U21 - USM Annaba U21
Algerian Ligue Professionnelle 1
2018-10-20 15:59:00 CS Constantine 0 - 0 OM Medea
2018-10-20 16:45:00 MO Bejaia 0 - 0 AS Ain Mlila
2018-10-20 16:45:00 CA Bordj Bou Arreridj 0 - 1 MC Alger
Algerian Ligue Professionnelle 2
2018-10-20 14:00:00 MC Magra 2 - 0 ASM Oran
2018-10-20 15:00:00 MC Saida 2 - 1 JSM Bejaia
2018-10-20 15:00:00 ES Mostaganem 2 - 2 Biskra
2018-10-20 16:45:00 WA Tlemcen - USM Annaba
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2018-10-20 18:30:00 Argentino de Rosario - Argentino de Merlo
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2018-10-20 15:59:00 Deportivo Merlo - Leandro N Alem
2018-10-20 18:30:00 Argentino de Quilmes - Deportivo Laferrere
Argentina Prim C Metropolitana
2018-10-20 16:05:00 Atletico Atlanta 2 - 0 CA Fenix Pilar
2018-10-20 18:30:00 UAI Urquiza 2 - 1 CA San Miguel
2018-10-20 18:30:00 Flandria 1 - 1 Estudiantes de Caseros
2018-10-20 18:30:00 Club Atletico Acassuso 0 - 0 Barracas Central
2018-10-20 18:30:00 Deportivo Espanol 1 - 1 All Boys
2018-10-20 18:30:00 Comunicaciones BsAs 0 - 1 Defensores Unidos
Argentina Reserve League
2018-10-20 10:00:00 Newell's Reserves - Tigre Reserves
2018-10-20 12:00:00 Godoy Cruz Reserves - CA Aldosivi Reserves
2018-10-20 13:00:00 Boca Juniors Reserve - Rosario Central Reserves
2018-10-20 13:00:00 CA Independiente Reserves - Huracan Reserves
Argentina Torneo B
2018-10-20 00:30:00 Chaco For Ever 1 - 0 G.San Martin Formosa
Argentine Division 1
2018-10-20 00:15:00 Colon de Santa Fe 1 - 0 River Plate
2018-10-20 16:15:00 Godoy Cruz Antonio Tomba 2 - 0 Aldosivi Mar del Plata
2018-10-20 18:30:00 Lanus 3 - 1 Patronato Parana
2018-10-20 20:45:00 Boca Juniors - Rosario Central
2018-10-20 22:00:00 Estudiantes La Plata - Atletico Tucuman
2018-10-20 22:00:00 Argentinos juniors - Union Santa Fe
2018-10-20 22:00:00 Independiente - CA Huracan
2018-10-20 22:00:00 San Lorenzo - San Martin San Juan
2018-10-20 22:00:00 Belgrano - Banfield
2018-10-20 22:00:00 San Martin Tucuman - Racing Club
2018-10-20 23:00:00 Newells Old Boys - Club Atletico Tigre
Argentine Division 2
2018-10-20 15:00:00 Los Andes 0 - 0 Guillermo Brown
2018-10-20 21:00:00 Agropecuario de Carlos Casares - Independiente Rivadavia
2018-10-20 23:00:00 Santa Marina Tandil - Temperley
2018-10-20 23:05:00 CA Platense - CA Brown Adrogue
2018-10-20 23:05:00 Villa Dalmine - Quilmes
Armenia Division 2
2018-10-20 11:00:00 Se Wan Boy - Banants C
2018-10-20 11:30:00 Pyunik B - Gandzasar Kapan B
Armenia Premier League
2018-10-20 10:00:00 FC Artsakh 2 - 3 Lori Vanadzor
2018-10-20 11:00:00 Shirak 1 - 0 Ararat Yerevan
Australia A-League
2018-10-20 09:00:00 Melbourne Victory 1 - 2 Melbourne City
Austria Erste Division
2018-10-20 12:30:00 FC Wacker Innsbruck Amateure 3 - 0 Kapfenberg
2018-10-20 16:30:00 FAC Team Fur Wien - SK Vorwarts Steyr
Austria Landesliga
2018-10-20 11:30:00 WSG Radenthein - SGA Sirnitz
Austrian 3.Liga
2018-10-20 12:00:00 Rapid Vienna (Youth) - Karabakh Vienna
2018-10-20 12:30:00 SVG Reichenau - VfB Hohenems
2018-10-20 13:00:00 Langenegg - FC Kitzbuhel
2018-10-20 13:00:00 WSC Hertha Wels - ATSV Stadl Paura
2018-10-20 13:30:00 SC Weiz - SC Kalsdorf
2018-10-20 14:00:00 FC Dornbirn 1913 - Worgl Obi SV
2018-10-20 14:00:00 Union Gurten - Deutschlandsberger SC
2018-10-20 15:59:00 Team Wiener Linien - SV Mattersburg Amateure
2018-10-20 17:00:00 Allerheiligen - Sturm Graz (Youth)
Austrian Bundesliga
2018-10-20 15:00:00 Austria Wien - Sturm Graz
2018-10-20 15:00:00 TSV Hartberg 3 - 0 Rapid Wien
2018-10-20 15:00:00 Mattersburg - SKN St. Polten
2018-10-20 15:00:00 LASK Linz 1 - 1 Rheindorf Altach
2018-10-20 15:00:00 Trenkwalder Admira Wacker - Wolfsberger AC
2018-10-20 15:00:00 Red Bull Salzburg 1 - 1 FC Wacker Innsbruck
Azerbaijan Premier League
2018-10-20 13:00:00 FK Gilan Gabala 3 - 1 FC Neftci Baku
2018-10-20 15:00:00 Qarabag 1 - 0 Sabayi
Bahraini King’s Cup
2018-10-20 13:30:00 Bahrain SC - Al-Shabbab
2018-10-20 13:30:00 Malkia - Al-Hala
2018-10-20 16:15:00 Busaiteen - Al-Riffa
2018-10-20 16:15:00 Al-Budaiya - Al-Muharraq
Belarus Pershaya Liga
2018-10-20 14:00:00 FC Baranovichi - Zabudova-2007
2018-10-20 14:00:00 FK Lida - Khimik Svetlogorsk
2018-10-20 14:00:00 FC Belshina Babruisk - Slavia Mozyr
2018-10-20 14:00:00 Naftan Novopolock - FK Lokomotiv Gomel
2018-10-20 14:00:00 Zhitkovichi? - Smorgon FC
2018-10-20 14:00:00 Granit Mikashevichi - Kommunalnik Slonim
2018-10-20 14:00:00 FK Zorka-BDU Minsk - Volna Pinsk
Belarusian Premier League
2018-10-20 12:00:00 FC Torpedo Minsk 3 - 3 Dinamo Minsk
2018-10-20 14:00:00 BATE Borisov 3 - 2 FK Gorodeya
2018-10-20 15:59:00 Shakhter Soligorsk 1 - 0 Neman Grodno
Belgian First Amateur Division
2018-10-20 17:30:00 Dessel Sport - Thes Sport
2018-10-20 18:00:00 Sporting Chatelet - ASV Geel
2018-10-20 18:00:00 FCV Dender EH - Jeunesse Molenbeek
2018-10-20 18:00:00 Lierse Kempenzonen - KMSK Deinze
2018-10-20 18:00:00 Excelsior Virton - Seraing
Belgian Pro League
2018-10-20 15:59:00 Mouscron Peruwelz 0 - 0 Standard Liege
2018-10-20 18:00:00 Royal Antwerp 2 - 1 Lokeren
2018-10-20 18:00:00 Kortrijk 3 - 1 Sint-Truidense
2018-10-20 18:30:00 Racing Genk 2 - 1 KAS Eupen
Belgian Second Division
2018-10-20 15:00:00 Roeselare 1 - 1 Saint Gilloise
2018-10-20 18:30:00 Tubize 0 - 2 KVSK Lommel
Belgium Women 1st National
2018-10-20 12:00:00 Eendracht Aalst (W) - Zulte Waregem VV (w)
Belgium Women's Premier League
2018-10-20 12:00:00 Standard Liege (w) - Racing Genk (w)
2018-10-20 13:00:00 KSK Heist (w) 0 - 8 KAA Gent Ladies (w)
Bolivia Primera Division
2018-10-20 19:00:00 Universitario de Sucre 0 - 1 Royal Pari FC
2018-10-20 21:15:00 The Strongest - Club Guabira
Bosnia and Herzegovina Premier League
2018-10-20 13:00:00 FK Tuzla City - Mladost Doboj Kakanj
2018-10-20 13:00:00 HSK Zrinjski Mostar - FK Zeljeznicar
2018-10-20 13:00:00 Zvi Jerzy Da - GOSK Gabela
2018-10-20 15:00:00 NK Celik - NK Siroki Brijeg
2018-10-20 15:00:00 FK Krupa - Radnik Bijeljina
2018-10-20 15:00:00 Sarajevo - Sloboda
Botola 2
2018-10-20 14:00:00 JSM Jeunesse Sportive El Massi - JSK Chabab Kasba Tadla
2018-10-20 15:00:00 Wydad Fes - Olympique Dcheira
2018-10-20 15:00:00 Chabab Atlas Khenifra - Renaissance Zmamra
2018-10-20 15:00:00 Racing Casablanca - Maghreb Fez
2018-10-20 15:00:00 ASS Association Sportive de Sa - KAC de Kenitra
2018-10-20 15:00:00 Club Salmi - USK US Sidi Kacem
Botola Pro 1
2018-10-20 14:00:00 Olympique de Safi - Raja Casablanca Atlhletic
2018-10-20 14:00:00 IRT Itihad de Tanger - OCK Olympique de Khouribga
2018-10-20 14:00:00 Kawkab de Marrakech - FAR Forces Armee Royales
2018-10-20 14:00:00 CAYB Club Athletic Youssoufia - Renaissance Sportive de Berkane
2018-10-20 14:00:00 RCOZ Oued Zem - DHJ Difaa Hassani Jadidi
2018-10-20 14:00:00 MCO Mouloudia Oujda - Maghrib Association Tetouan
2018-10-20 14:00:00 Union Touarga Sport Rabat - Chabab Rif Hoceima
2018-10-20 14:00:00 Wydad Casablanca - Hassania Agadir
2018-10-20 15:00:00 OCK Olympique de Khouribga 1 - 1 Raja Casablanca Atlhletic
2018-10-20 17:00:00 Kawkab de Marrakech 2 - 1 DHJ Difaa Hassani Jadidi
2018-10-20 19:00:00 IRT Itihad de Tanger 1 - 1 Chabab Rif Hoceima
BRA D4
2018-10-20 18:00:00 Ibis SC - Serrano BA
BRA SPC
2018-10-20 18:00:00 Red Bull Brasil SP 2 - 0 Santo Andre
2018-10-20 18:00:00 Mirassol 2 - 3 Audax Sao Paulo
2018-10-20 18:00:00 Olimpia SP 1 - 0 Juventus SP
2018-10-20 18:00:00 Ferroviaria SP 2 - 0 Sao Bernardo
2018-10-20 18:00:00 Atibaia 2 - 3 CA Votuporanguense SP
2018-10-20 18:00:00 Sao Caetano 0 - 0 Rio Claro
2018-10-20 18:00:00 Taubate 1 - 1 XV de Piracicaba
2018-10-20 18:00:00 Ituano SP 1 - 2 Gremio Novorizontin
Brazil Campeonato Paulista Youth
2018-10-20 18:00:00 CSA U20 - ABC FC RN (Youth)
2018-10-20 18:00:00 Botafogo PB (Youth) - Nautico PE (Youth)
2018-10-20 18:00:00 Desportivo Brasil Youth - Ponte Preta (Youth)
2018-10-20 18:00:00 Portuguesa (Youth) - Sao Paulo U20
2018-10-20 18:00:00 Confianca SE (Youth) - Bahia (Youth)
2018-10-20 18:00:00 Moto Club de Sao Luis U20 - River (PI) Youth
2018-10-20 18:00:00 Sampaio Correa RJ U20 - Ceara Youth
Brazil Campeonato U19
2018-10-20 18:00:00 Atletico Pr Paranaense U19 - Gremio Maringa PRU19
2018-10-20 18:30:00 Parana PR/U19 - Londrina (PR) U19
Brazil Copa Gaucho
2018-10-20 18:00:00 CE Lajeadense - Gremio B
Brazil L
2018-10-20 18:00:00 Nova Cidade - Perolas Negras
Brazil Paulista Serie B
2018-10-20 18:00:00 Primavera - Comercial-SP
Brazil Paulista Women's League
2018-10-20 18:00:00 LDRO/Cabo Frio Women - IQSL Brasileirinho Women
2018-10-20 18:00:00 Portuguesa(w) - Flamengo/RJ (w)
Brazil Serie A
2018-10-20 19:00:00 America MG 1 - 1 Gremio (RS)
2018-10-20 19:00:00 Botafogo RJ 0 - 1 Bahia BA
2018-10-20 22:00:00 Sport Club Recife PE - Vasco da Gama
2018-10-20 22:00:00 Sao Paulo - Atletico Paranaense
Brazil Serie B
2018-10-20 00:30:00 Ponte Preta 2 - 1 Figueirense
2018-10-20 19:30:00 Boa Esporte Clube - Guarani SP
2018-10-20 19:30:00 Avai FC SC - Oeste
2018-10-20 19:30:00 Vila Nova - Juventude
2018-10-20 22:00:00 Fortaleza - SC Paysandu Para
Brazil Serie D
2018-10-20 18:00:00 Chapecoense U19 - Internacional (RS)(U19)
2018-10-20 18:00:00 Figueirense U19 - Tubarao U19
2018-10-20 18:00:00 Gremio RS U19 - Criciuma U19
2018-10-20 18:00:00 Boavista (RJ) Youth - Bangu U20
2018-10-20 18:00:00 Botafogo RJ U20 - Duque de Caxias RJ U20
2018-10-20 18:00:00 Flamengo U19 - AA Carapebus U20
2018-10-20 18:00:00 Madureira Youth - Serra Macaense U20
2018-10-20 18:00:00 Nova Iguacu U20 - Audax Rio/RJ U20
2018-10-20 18:00:00 Vasco da Gama U20 - America-RJ U20
2018-10-20 18:30:00 Blumenau EC - Joinville SC
2018-10-20 18:30:00 Raca SC - MineirosGO
2018-10-20 19:00:00 Palmeira RN - Cruzeiro RN
2018-10-20 20:00:00 Mixto EC - Cuiaba
Brazil women's League
2018-10-20 18:00:00 Rio Preto (W) 0 - 1 SC Corinthians Paulista (w)
Bulgaria B PFG
2018-10-20 13:00:00 Chernomorets Balchik - Strumska Slava
2018-10-20 13:00:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa - Pirin Blagoevgrad
2018-10-20 13:00:00 Lokomotiv Sofia - Litex Lovech
2018-10-20 13:00:00 PFC Nesebar - CSKA 1948 Sofia
2018-10-20 13:00:00 Tsarsko Selo - Chernomorets Pomorie
2018-10-20 15:00:00 FC Dobrudzha - Arda
2018-10-20 15:00:00 Ludogorets Razgrad II - Botev Galabovo
2018-10-20 15:00:00 PFK Montana - Kariana Erden
Bulgaria Premier League
2018-10-20 12:00:00 Slavia Sofia 3 - 1 Septemvri Simitli
2018-10-20 14:15:00 Botev Plovdiv 2 - 1 Cherno More Varna
2018-10-20 15:00:00 Vitosha Bistritsa - Beroe Stara Zagora
2018-10-20 15:00:00 CSKA Sofia - Etar
2018-10-20 15:00:00 FC Dunav Ruse - Lokomotiv Plovdiv
2018-10-20 17:00:00 Ludogorets Razgrad 2 - 1 Levski Sofia
Chile Primera B
2018-10-20 19:00:00 CD Magallanes - Melipilla
2018-10-20 20:00:00 Santiago Morning - Deportes La Serena
Chile Primera D
2018-10-20 19:30:00 Deportes Recoleta - San Antonio Unido
Chile Tercera
2018-10-20 19:00:00 CD Municipal Mejillones - AC Colina
2018-10-20 19:00:00 Deportes Rengo - Escuela Macul
2018-10-20 20:00:00 ProvincialTalagante - Linares Unido
2018-10-20 20:30:00 Deportes Limache - Real Juventud San Joaquin
Chinese Champions League
2018-10-20 07:00:00 Wuhan Chufengheli FC 0 - 0 Taizhou Yuanda
2018-10-20 07:30:00 Chengdu Xingcheng - Hangzhou Wuyue Qiantang
Chinese Football Association Jia League
2018-10-20 07:30:00 Zhejiang Greentown 2 - 1 Yanbian
2018-10-20 07:30:00 Meizhou Meixian Techand 1 - 3 Qingdao Huanghai F.C.
2018-10-20 07:30:00 Beijing BeiKong 1 - 0 Inner Mongolia Zhongyou
2018-10-20 07:30:00 Heilongjiang Lava Spring 1 - 1 Zhejiang Yiteng FC
2018-10-20 08:00:00 Xinjiang Tianshan Leopard 1 - 3 Shijiazhuang YongChang FC
2018-10-20 11:30:00 Wuhan ZALL 3 - 1 Meizhou Hakka
2018-10-20 11:30:00 Liaoning FC 1 - 0 Shanghai Shenxin
Chinese Football Association Yi League
2018-10-20 07:00:00 Jiangsu Yancheng 0 - 0 Sichuan Annapurna
2018-10-20 11:35:00 Nantong Zhiyun 1 - 0 Shaanxi Chang an Athletic FC
Chinese Super League
2018-10-20 11:35:00 Shanghai Shenhua 1 - 1 Tianjin QuanJian
2018-10-20 11:35:00 Shandong Luneng 2 - 0 Tianjin Teda
2018-10-20 11:35:00 Guangzhou Evergrande Taobao FC 6 - 1 Beijing Renhe
2018-10-20 11:35:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng 3 - 0 Dalian Aerbin
2018-10-20 11:35:00 Chongqing SWM Motors 4 - 4 Hebei HX Xingfu
Chinese Women’s Super League
2018-10-20 07:00:00 dalian QuanJian(w) 0 - 0 Jiangsu Huatai (w)
2018-10-20 07:00:00 Changchun RCB (w) 2 - 0 Shanghai RCB (w)
2018-10-20 07:00:00 Hebei Ticai (w) 0 - 3 Beijing Beikong (w)
2018-10-20 07:00:00 HeNan Huishang (w) 1 - 3 Wuhan Jianghan (w)
Colombia Copa Premier
2018-10-20 20:00:00 Valledupar FC - Deportes Quindio
Costa Rica 2.Liga
2018-10-20 21:00:00 Sporting San Jose - Once de Abril
Costa Rica Primera Division
2018-10-20 22:00:00 Deportivo Saprissa - Alajuelense
2018-10-20 22:00:00 AD San Carlos - Guadalupe FC
2018-10-20 22:00:00 Universidad de Costa Rica - Cartagines Deportiva SA
2018-10-20 22:00:00 AD Grecia - AD Carmelita
Croatia 1.Division
2018-10-20 13:00:00 Rudes 1 - 4 ZNK Osijek
2018-10-20 15:30:00 Istra 1961 Pula 1 - 4 Dinamo Zagreb
2018-10-20 17:00:00 Slaven Koprivnica - HNK Gorica
2018-10-20 17:00:00 NK Lokomotiva Zagreb - Hajduk Split
Croatia 2.HNL
2018-10-20 11:00:00 Kustosija - Medjimurje
2018-10-20 13:00:00 NK Varteks Varazdin - Zadar
2018-10-20 13:00:00 NK Lucko - Radnik Sesvete
Croatia U19 League
2018-10-20 08:00:00 NK Varazdin U19 - NK Rudes U19
2018-10-20 09:00:00 ZNK Osijek U19 - NK Dugopolje U19
Cyprus 1 Division
2018-10-20 14:00:00 APOEL Nicosia - AEL Limassol
2018-10-20 14:00:00 Nea Salamis - Omonia Nicosia FC
2018-10-20 14:00:00 AEP Paphos - Alki Oroklini
2018-10-20 14:00:00 E.N.Paralimniou 1 - 1 Anorthosis Famagusta FC
2018-10-20 15:00:00 Apollon Limassol FC 5 - 0 Ermis Aradippou
2018-10-20 15:59:00 AEK Larnaca 3 - 0 Doxa Katokopias
Cyprus 2 Division
2018-10-20 12:30:00 Anagennisi FC Deryneia 2 - 2 Digenis Oroklini
2018-10-20 12:30:00 Akritas Chloraka 3 - 0 PAEEK
2018-10-20 12:30:00 Karmiotissa Polemidion 2 - 1 Onisilos Sotiras
2018-10-20 12:30:00 Olympiakos Nicosia FC 2 - 0 MEAP Nisou
2018-10-20 12:30:00 Thoi Lakatamias 1 - 2 Agia Napa
Czech Republic 2.Liga
2018-10-20 08:15:00 Trinec 2 - 1 Chrudim
2018-10-20 13:30:00 SK Prostejov 0 - 0 Vitkovice
2018-10-20 15:00:00 Viktoria Zizkov - Vysocina jihlava
2018-10-20 15:00:00 FK Graffin Vlasim - SK Slovan Varnsdorf
2018-10-20 15:00:00 Brno - FK Banik Sokolov
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2018-10-20 08:30:00 Dukla Prague (w) - Slavia Praha (w)
2018-10-20 09:00:00 Horni Herspice Women - Sparta Praha (w)
2018-10-20 09:00:00 FC Viktoria Plzen (w) - Hradec Kralove (w)
2018-10-20 11:00:00 Slovan Liberec (w) - Slovacko (w)
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2018-10-20 08:15:00 FC Pisek - Vysehrad
2018-10-20 08:15:00 SK Prevysov - SK Zapy
2018-10-20 08:15:00 Frydek-Mistek - Otrokovice
2018-10-20 12:30:00 Spartak Hulin - Lisen
2018-10-20 12:30:00 Rymarov - Vyskov
2018-10-20 12:30:00 Uhersky Brod - Odra Petrkovice
2018-10-20 12:30:00 Valasske Mezirici - Sardice
2018-10-20 13:30:00 Dobrovice - Loko Vltavin
2018-10-20 13:30:00 Slovan Velvary - FK Kraluv Dvur
2018-10-20 15:00:00 Karlovy Vary Dvory - Domazlice
2018-10-20 15:00:00 Benesov - Jiskra Usti nad Orlici
2018-10-20 15:00:00 Sokol Brozany - Litomerice
2018-10-20 15:00:00 SK Viktorie Jirny - Radotin
2018-10-20 15:00:00 Stechovice - Zivanice
2018-10-20 15:00:00 Unicov - Slavia Kromeriz
2018-10-20 15:00:00 Velke Mezirici - Dolni Benesov
2018-10-20 15:00:00 Vrchovina - Hlucin
Czech Republic Gambrinus Liga
2018-10-20 12:00:00 Dukla Prague - Opava
2018-10-20 12:00:00 Slovan Liberec - Slavia Praha
2018-10-20 12:00:00 Sparta Praha - Mlada Boleslav
2018-10-20 13:00:00 Sigma Olomouc 1 - 1 Tescoma Zlin
2018-10-20 15:00:00 Marila Pribram 0 - 6 Baumit Jablonec
2018-10-20 15:00:00 Banik Ostrava 1 - 1 MFK Karvina
2018-10-20 15:00:00 Synot Slovacko 0 - 2 Teplice
Czech Republic U19 League
2018-10-20 09:00:00 Hradec Kralove U19 3 - 1 Dukla Praha U19
2018-10-20 09:00:00 Mlada Boleslav U19 0 - 4 Slavia Praha U19
2018-10-20 09:00:00 Dynamo Ceske Budejovice U19 2 - 3 Marila Pribram U19
2018-10-20 10:30:00 Viktoria Plzen U19 6 - 2 Brno U19
2018-10-20 11:00:00 Slovacko U19 1 - 0 Pardubice U19
2018-10-20 12:00:00 Sigma Olomouc U19 - Sparta Praha U19
Denmark - 2.Liga
2018-10-20 11:00:00 HIK Hellerup 1 - 1 Bronshoj
2018-10-20 11:00:00 Vegar 1 - 1 Jammerbugt
2018-10-20 11:30:00 Kjellerup 2 - 2 Odder IGF
2018-10-20 12:00:00 Marienlyst 0 - 3 Vanlose
2018-10-20 12:00:00 Hillerod Fodbold 3 - 2 AB Copenhagen
2018-10-20 12:00:00 Middelfart G og 1 - 2 BK Avarta
2018-10-20 12:00:00 Aarhus Fremad 2 - 0 Brabrand
2018-10-20 13:00:00 B93 Copenhagen 3 - 3 Skovshoved
2018-10-20 13:00:00 FC Sydvest 2 - 3 Skive IK
Denmark - 4.Liga
2018-10-20 10:00:00 BSF - Avedore IF
2018-10-20 10:00:00 Helsinge Fodbold - Glostrup FK
2018-10-20 11:00:00 GVI - Holbaek
2018-10-20 11:00:00 IF Skjold Birkerod - Karlslunde IF
2018-10-20 11:00:00 Taastrup FC - Greve Fodbold
2018-10-20 11:00:00 Allerod - B1908
2018-10-20 11:00:00 Ledoje-Smorum Fodbold - TFC Odsherred
2018-10-20 11:00:00 Union - Kastrup
2018-10-20 11:00:00 B 1913 Odense - Varde
2018-10-20 11:00:00 Lystrup IF - Vinder Vatanspor-VRI
2018-10-20 11:00:00 VSK Arhus - Holstebro BK
2018-10-20 11:30:00 BK Fremad Valby - FA 2000
2018-10-20 11:30:00 Hedensted - Naesby
2018-10-20 12:00:00 Rishoj - KFUM Roskilde
2018-10-20 12:00:00 Nørresundby 2 - Viby IF
2018-10-20 13:00:00 AB Tarnby - Herlev
2018-10-20 13:00:00 Oure Skolernes - B 1909 Odense
2018-10-20 13:30:00 Ronne fB - Tarnby FF
2018-10-20 13:30:00 HB - NB Bornholm
2018-10-20 13:30:00 Kolding BK - Silkeborg KFUM
Denmark Superligaen
2018-10-20 14:00:00 Nordsjaelland 1 - 4 Midtjylland
Denmark Womans League
2018-10-20 11:00:00 Kolding B (w) - Skovlunde IF (w)
2018-10-20 12:00:00 Fortuna Hjorring (w) - Odense BK (w)
Denmark Youth U19
2018-10-20 10:00:00 Vejle U19 1 - 1 Midtjylland U19
2018-10-20 10:00:00 Esbjerg U19 0 - 2 BrondbyU19
2018-10-20 11:00:00 Silkeborg U19 1 - 2 Odense BK U19
2018-10-20 11:00:00 Lyngby Fodbold Club U19 3 - 1 Sonderjyske U19
Ecuador Campeonato Serie B
2018-10-20 17:00:00 Manta FC 1 - 0 Sociedad Deportivo Quito
2018-10-20 17:30:00 CD Puerto Quito 0 - 0 Pottu Via Ho
2018-10-20 19:00:00 Orense SC - CD Clan Juvenil
2018-10-20 21:00:00 CDS Santa Rita - Olmedo Riobamba
2018-10-20 21:00:00 Mushuc Runa - Liga de Loja
Egyptian Premier League
2018-10-20 17:00:00 Al-Ittihad Alexandria 1 - 1 Petrojet
England Championship
2018-10-20 11:00:00 Blackburn Rovers 2 - 1 Leeds United
2018-10-20 14:00:00 Aston Villa 1 - 0 Swansea City
2018-10-20 14:00:00 Brentford 0 - 1 Bristol City
2018-10-20 14:00:00 Hull City 1 - 1 Preston North End
2018-10-20 14:00:00 Ipswich Town 0 - 2 Queens Park Rangers (QPR)
2018-10-20 14:00:00 Nottingham Forest 1 - 2 Norwich City
2018-10-20 14:00:00 Reading 3 - 1 Millwall
2018-10-20 14:00:00 Rotherham United 1 - 1 Bolton Wanderers
2018-10-20 14:00:00 Stoke City 0 - 1 Birmingham City
2018-10-20 14:00:00 Wigan Athletic 1 - 0 West Bromwich(WBA)
2018-10-20 16:30:00 Derby County 2 - 1 Sheffield United
England Conference North Division
2018-10-20 14:00:00 Alfreton Town - Leamington
2018-10-20 14:00:00 Ashton United - Guiseley
2018-10-20 14:00:00 Blyth Spartans - Stockport County
2018-10-20 14:00:00 Brackley Town 4 - 1 Spennymoor Town
2018-10-20 14:00:00 Chorley FC - Altrincham
2018-10-20 14:00:00 Curzon Ashton FC 2 - 1 AFC Telford United
2018-10-20 14:00:00 Darlington 1 - 0 Boston United
2018-10-20 14:00:00 Hereford United - Southport FC
2018-10-20 14:00:00 Kidderminster Harriers 1 - 2 FC United of Manchester
2018-10-20 14:00:00 Nuneaton Borough 0 - 6 Bradford Park Avenue
2018-10-20 14:00:00 York City - Chester FC
England Conference South Division
2018-10-20 14:00:00 Bath City - Billericay Town
2018-10-20 14:00:00 Chelmsford City - Chippenham Town
2018-10-20 14:00:00 Concord Rangers - Eastbourne Borough
2018-10-20 14:00:00 Dartford - Oxford City
2018-10-20 14:00:00 Dulwich Hamlet - Weston Super Mare
2018-10-20 14:00:00 East Thurrock United 2 - 1 Hungerford Town
2018-10-20 14:00:00 Gloucester City - Woking
2018-10-20 14:00:00 Hampton Richmond Borough - Welling United
2018-10-20 14:00:00 Hemel Hempstead Town - Wealdstone FC
2018-10-20 14:00:00 Slough Town - Truro City
2018-10-20 14:00:00 Torquay United - St Albans City
2018-10-20 14:00:00 Dartford 2 - 1 Dulwich Hamlet
England FA Cup
2018-10-20 11:30:00 Dunston UTS 0 - 4 Gateshead
2018-10-20 14:00:00 Guiseley 3 - 1 Stourbridge
2018-10-20 14:00:00 Warrington Town AFC 2 - 2 Halifax Town
2018-10-20 14:00:00 Chorley FC 3 - 2 Barrow
2018-10-20 14:00:00 Hartlepool United 1 - 0 Kidsgrove Athletic
2018-10-20 14:00:00 AFC Fylde 1 - 3 Chesterfield
2018-10-20 14:00:00 Southport FC 2 - 1 Ashton United
2018-10-20 14:00:00 Blyth Spartans 0 - 1 New York City Football Club
2018-10-20 14:00:00 Harrogate Town 0 - 0 Wrexham
2018-10-20 14:00:00 Stockport County 2 - 0 Altrincham
2018-10-20 14:00:00 Marine 1 - 2 Salford City
2018-10-20 14:00:00 Witton Albion 0 - 2 Solihull Moors
2018-10-20 14:00:00 Alfreton Town 4 - 0 St Neots Town
2018-10-20 14:00:00 Boreham Wood 2 - 2 Dagenham Redbridge
2018-10-20 14:00:00 Woking 1 - 0 Welling United
2018-10-20 14:00:00 Hitchin Town 1 - 1 Leatherhead
2018-10-20 14:00:00 Chippenham Town 1 - 1 Maidenhead United
2018-10-20 14:00:00 Eastbourne Borough 1 - 2 Slough Town
2018-10-20 14:00:00 Hemel Hempstead Town 1 - 1 Oxford City
2018-10-20 14:00:00 Metropolitan Police 1 - 0 Havant Waterlooville
2018-10-20 14:00:00 Gloucester City 0 - 1 Bromley
2018-10-20 14:00:00 Aldershot Town 2 - 0 Kettering Town
2018-10-20 14:00:00 Torquay United 4 - 1 Winchester City
2018-10-20 14:00:00 Billericay Town 2 - 2 Taunton Town
2018-10-20 14:00:00 Eastleigh 0 - 1 Hampton Richmond Borough
2018-10-20 14:00:00 Wealdstone FC 1 - 2 Sutton United
2018-10-20 14:00:00 Ebbsfleet United 4 - 0 Worthing
2018-10-20 14:00:00 Maidstone United 2 - 0 Leyton Orient
2018-10-20 14:00:00 Haringey Borough 2 - 1 Poole Town
2018-10-20 14:00:00 Barnet 4 - 2 Braintree Town
2018-10-20 14:00:00 Concord Rangers 0 - 1 Dover Athletic
2018-10-20 14:10:00 Weston Super Mare 1 - 0 Bath City
England League 1
2018-10-20 14:00:00 Blackpool 2 - 0 AFC Wimbledon
2018-10-20 14:00:00 Bradford City 0 - 2 Rochdale
2018-10-20 14:00:00 Bristol Rovers 0 - 0 Oxford United
2018-10-20 14:00:00 Charlton Athletic 2 - 0 Barnsley
2018-10-20 14:00:00 Doncaster Rovers 3 - 3 Gillingham
2018-10-20 14:00:00 Luton Town 2 - 0 Walsall
2018-10-20 14:00:00 Peterborough United 0 - 1 Accrington Stanley
2018-10-20 14:00:00 Plymouth Argyle 2 - 3 Burton Albion
2018-10-20 14:00:00 Portsmouth 1 - 0 Fleetwood Town
2018-10-20 14:00:00 Shrewsbury Town 0 - 2 Sunderland A.F.C
2018-10-20 14:00:00 Southend United 1 - 2 Coventry City
2018-10-20 14:00:00 Wycombe Wanderers 3 - 2 Scunthorpe United
England League 2
2018-10-20 14:00:00 Bury 4 - 0 Notts County
2018-10-20 14:00:00 Crawley Town 4 - 1 Newport County
2018-10-20 14:00:00 Forest Green Rovers 1 - 1 Cheltenham Town
2018-10-20 14:00:00 Grimsby Town 0 - 0 Exeter City
2018-10-20 14:00:00 Lincoln City 1 - 1 Cambridge United
2018-10-20 14:00:00 Macclesfield Town 2 - 1 Carlisle United
2018-10-20 14:00:00 Milton Keynes Dons 1 - 0 Northampton Town
2018-10-20 14:00:00 Morecambe 0 - 1 Colchester United
2018-10-20 14:00:00 Oldham Athletic 0 - 1 Port Vale
2018-10-20 14:00:00 Stevenage Borough 0 - 1 Crewe Alexandra
2018-10-20 14:00:00 Swindon Town 0 - 0 Mansfield Town
2018-10-20 14:00:00 Yeovil Town 0 - 0 Tranmere Rovers
England Northern Premier League
2018-10-20 14:00:00 Bamber Bridge - Basford Utd
2018-10-20 14:00:00 Buxton FC - North Ferriby United
2018-10-20 14:00:00 Lancaster City - Scarborough
2018-10-20 14:00:00 Matlock Town - Hednesford Town
2018-10-20 14:00:00 Nantwich Town - Workington
2018-10-20 14:00:00 Stafford Rangers - Hyde F.C.
2018-10-20 14:00:00 Stalybridge Celtic - Farsley Celtic
2018-10-20 14:00:00 Whitby Town - Mickleover Sports
2018-10-20 14:00:00 South Shields - Gainsborough Trinity
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
2018-10-20 14:00:00 Bishop's Stortford - Corinthian Casuals
2018-10-20 14:00:00 Bognor Regis Town - Margate
2018-10-20 14:00:00 Carshalton Athletic FC - Potters Bar Town
2018-10-20 14:00:00 Dorking - Wingate Finchley
2018-10-20 14:00:00 Enfield Town - Whitehawk
2018-10-20 14:00:00 Hornchurch - Tonbridge Angels
2018-10-20 14:00:00 Kingstonian - Harlow Town
2018-10-20 14:00:00 lewes - Folkestone
England Southern League Central Division
2018-10-20 14:00:00 Banbury United - Royston Town
2018-10-20 14:00:00 Bedworth United - Alvechurch
2018-10-20 14:00:00 Halesowen Town - Needham Market
2018-10-20 14:00:00 Kings Lynn - Rushden Diamonds
2018-10-20 14:00:00 Lowestoft Town - Barwell
2018-10-20 14:00:00 Rushall Olympic - St Ives Town
2018-10-20 14:00:00 Stratford Town - Leiston FC
2018-10-20 14:00:00 Biggleswade Town - Coalville
England Southern Premier League
2018-10-20 14:00:00 Chesham United - Tiverton Town
2018-10-20 14:00:00 Farnborough Town - Salisbury City
2018-10-20 14:00:00 Frome Town - Gosport Borough
2018-10-20 14:00:00 Harrow Borough - Dorchester Town
2018-10-20 14:00:00 Hartley Wintney - Kings Langley
2018-10-20 14:00:00 Hendon - Wimborne Town
2018-10-20 14:00:00 Merthyr Town - Beaconsfield SYCOB
2018-10-20 14:00:00 Staines Town - Basingstoke Town
2018-10-20 14:00:00 Weymouth - Walton Casuals
England U23 1.Liga
2018-10-20 11:00:00 Birmingham City U23 1 - 2 Bolton Wanderers U23
2018-10-20 16:20:00 Hull City U23 0 - 1 Sheffield Wed U23
England U23 Premier League
2018-10-20 11:00:00 Manchester City U23 1 - 4 Chelsea U23
English Premier League
2018-10-20 11:30:00 Chelsea 2 - 2 Manchester United
2018-10-20 14:00:00 Arsenal - Leicester City
2018-10-20 14:00:00 Bournemouth AFC 0 - 0 Southampton
2018-10-20 14:00:00 Cardiff City 4 - 2 Fulham
2018-10-20 14:00:00 Everton - Crystal Palace
2018-10-20 14:00:00 Manchester City 5 - 0 Burnley
2018-10-20 14:00:00 Newcastle United 0 - 1 Brighton Hove Albion
2018-10-20 14:00:00 West Ham United 0 - 1 Tottenham Hotspur
2018-10-20 14:00:00 Wolves 0 - 2 Watford
2018-10-20 16:30:00 Huddersfield Town 0 - 1 Liverpool
Estonia Champions League
2018-10-20 10:00:00 Levadia Tallinn - Viljandi Tulevik
2018-10-20 10:00:00 FC Kuressaare 3 - 3 JK Tallinna Kalev
2018-10-20 10:00:00 Flora Paide 2 - 1 Vaprus Parnu
2018-10-20 10:00:00 Nomme JK Kalju - Tartu JK Maag Tammeka
2018-10-20 13:00:00 Trans Narva 1 - 2 FC Flora Tallinn
Estonia Esi Liiga
2018-10-20 10:00:00 Rakvere FC Flora - JK Welco Elekter
2018-10-20 10:00:00 FC Maardu - Keila JK
2018-10-20 10:00:00 Elva - Tartu FC Santos
2018-10-20 11:00:00 JK Tallinna Kalev II - Flora Tallinn II
Estonia Teine Liiga
2018-10-20 10:00:00 Voru JK - Tallinna JK Legion
2018-10-20 10:00:00 Ajax Lasnamae - Vandra JK Vaprus
2018-10-20 10:00:00 FC Nomme United - Flora Tallinn III
2018-10-20 10:00:00 Tartu JK Maag Tammeka B - Kohtla-Jarve JK Jarve
2018-10-20 10:00:00 Kohtla-Jarve JK Jarve - Voru JK
2018-10-20 10:00:00 Parnu JK - FC Nomme United
2018-10-20 10:00:00 Vandra JK Vaprus - Paide Linnameeskond B
2018-10-20 10:00:00 Ajax Lasnamae - Tartu JK Maag Tammeka B
2018-10-20 10:00:00 Flora Tallinn III - Tallinna JK Legion
Finland Women Premier League
2018-10-20 12:00:00 Ilves Tampere (w) - ONS (w)
2018-10-20 12:00:00 TiPS Vantaa (w) - Pallokissat (w)
2018-10-20 15:00:00 HJK Helsinki (w) - PK-35 (W)
2018-10-20 15:00:00 Aland United (w) - Honka Espoo (w)
2018-10-20 15:00:00 Jyvaskylan Pallokerho (w) - TPS Turku (w)
Finland Ykkonen
2018-10-20 11:00:00 Ekenas IF Fotboll 3 - 2 AC Oulu
2018-10-20 11:00:00 Haka 5 - 0 Klubi 04 Helsinki
2018-10-20 11:00:00 HIFK 2 - 1 KPV
2018-10-20 11:00:00 Jyvaskyla JK 1 - 2 AC Kajaani
2018-10-20 11:00:00 KTP Kotka 0 - 0 Jaro
Finland Ykkonen Women
2018-10-20 10:00:00 PK-35 RY (W) 7 - 0 Turun Weikot (w)
2018-10-20 10:00:00 SC KuFu 98 (w) 1 - 5 PK Keski Uusimaa (w)
France Youth U19 League
2018-10-20 09:00:00 Bordeaux U19 6 - 0 Niort U19
2018-10-20 09:00:00 Nice U19 1 - 2 Toulouse U19
France Ligue 1
2018-10-20 15:00:00 Paris Saint Germain (PSG) 5 - 0 Amiens
2018-10-20 18:00:00 Caen 0 - 0 Guingamp
2018-10-20 18:00:00 Dijon 1 - 2 Lille
2018-10-20 18:00:00 Montpellier - Bordeaux
2018-10-20 18:00:00 Nantes 4 - 0 Toulouse
2018-10-20 18:00:00 Nice - Marseille
2018-10-20 18:00:00 Reims 1 - 1 Angers
2018-10-20 18:00:00 Saint Etienne - Rennes
2018-10-20 18:00:00 Strasbourg 2 - 1 Monaco
France Ligue 2
2018-10-20 13:00:00 Stade Brestois 3 - 2 Lorient
France Ligue 5
2018-10-20 15:59:00 FC Ouest Tourangeau - Bourges FC
2018-10-20 15:59:00 USSA Vertou - Angers II
2018-10-20 17:00:00 Bourges - Vierzon
French Feminines D1
2018-10-20 12:30:00 Guingamp (w) - Lille OSC Metropole Women's
2018-10-20 12:30:00 Montpellier (w) - FC Metz (w)
2018-10-20 12:30:00 Paris Saint Germain (w) - Dijon w
2018-10-20 12:30:00 Rodez Aveyron (w) - Fleury 91 Women's
2018-10-20 12:30:00 ASJ Soyaux (w) - Paris FC Women's
Futsal Spain Division De Honor
2018-10-20 11:15:00 Jaen Paraiso Interior Futsal 1 - 7 F.C.Barcelona Futsal
2018-10-20 15:00:00 Paruro five foot 2 - 2 Xota Navarra Futsal
2018-10-20 15:59:00 EiPozo Murcia Turistica Futsal 5 - 0 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal
2018-10-20 15:59:00 Peniscola Futsal 2 - 2 Caja Segovia Indoor Soccer
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2018-10-20 12:30:00 Vlazrimi Kicevo - FK Labunishta
2018-10-20 12:30:00 FK Rinija - Korab Debar
2018-10-20 12:30:00 Pelister Bitola - FK Skopje
2018-10-20 12:30:00 FK Teteks Tetovo - Gench Kalemler
Georgia Division
2018-10-20 11:00:00 Spartaki Tskhinvali - WIT Georgia Tbilisi
2018-10-20 11:00:00 Fc Norchi Dinamoeli Tbilisi - Shukura Kobuleti
2018-10-20 14:00:00 Dinamo Batumi - FC Telavi
Georgia Primera Division
2018-10-20 11:30:00 FC Sioni Bolnisi - Samtredia
Georgia U19 League
2018-10-20 07:50:00 FC Shevardeni U19 - FC Saburtalo Tbilisi U19
German 3.Liga
2018-10-20 12:00:00 Fortuna Koln 3 - 1 Energie Cottbus
2018-10-20 12:00:00 Hallescher FC 1 - 1 Unterhaching
2018-10-20 12:00:00 Kaiserslautern 2 - 0 Uerdingen KFC 05
2018-10-20 12:00:00 Karlsruher SC - SV Wehen Wiesbaden
2018-10-20 12:00:00 Sportfreunde Lotte 0 - 0 VfL Osnabruck
2018-10-20 12:00:00 TSV 1860 Munchen 2 - 0 Eintracht Braunschweig
2018-10-20 12:00:00 Preuben Munster - Wurzburger Kickers
2018-10-20 12:00:00 SG Sonnenhof Grossaspach 1 - 0 SV Meppen
2018-10-20 12:00:00 Zwickau - Hansa Rostock
German Bundesliga
2018-10-20 13:30:00 Augsburg 0 - 0 RB Leipzig
2018-10-20 13:30:00 Borussia Monchengladbach - FSV Mainz 05
2018-10-20 13:30:00 Bayer Leverkusen 2 - 2 Hannover 96
2018-10-20 13:30:00 Hertha Berlin - SC Freiburg
2018-10-20 13:30:00 Nurnberg 1 - 3 TSG Hoffenheim
2018-10-20 13:30:00 VfB Stuttgart 0 - 4 Borussia Dortmund
2018-10-20 13:30:00 VfL Wolfsburg 1 - 3 Bayern Munchen
2018-10-20 16:30:00 Schalke 04 0 - 2 Werder Bremen
German Bundesliga 2
2018-10-20 11:00:00 Holstein Kiel 1 - 1 FC Koln
2018-10-20 11:00:00 Arminia Bielefeld 2 - 3 Greuther Furth
2018-10-20 11:00:00 Heidenheimer 3 - 0 Magdeburg
Germany Oberliga NOFV
2018-10-20 11:00:00 Bremer SV - ESC Geestemunde
2018-10-20 11:00:00 Tus Dassendorf - Meiendorfer SV
2018-10-20 11:15:00 VFL 05 Hohenstein-Ernstthal 1 - 4 Hallen
2018-10-20 12:00:00 1 FC Normannia Gmund - Villingen
2018-10-20 12:00:00 Goppinger SV - SSV Reutlingen 05
2018-10-20 12:00:00 Pforzheim - TSG Backnang
2018-10-20 12:00:00 Stuttgarter Kickers - Freiberg
2018-10-20 12:00:00 TSV Rain Am Lech - TSV 1860 Munchen (Youth)
2018-10-20 12:00:00 SV Kirchanschoring - TSV Nördlingen
2018-10-20 12:00:00 Aumund-Vegesack - BTS Neustadt
2018-10-20 12:00:00 Eintr. Braunschweig (Youth) - SV Atlas Delmenhorst
2018-10-20 12:00:00 FC Anker Wismar - Malchower SV
2018-10-20 12:00:00 Brandenburger SC Sud 05 1 - 2 TeBe Berlin
2018-10-20 12:00:00 Hansa Rostock II 4 - 1 Strausberg
2018-10-20 12:00:00 Torgelower SV Greif 1 - 0 Greifswalder FC
2018-10-20 12:00:00 BSG Wismut Gera - Wacker Nordhausen II
2018-10-20 12:00:00 international Leipzig FC - Askania Bernburg
2018-10-20 12:00:00 SV Blau-Weiss Zorbau - Einheit Rudolstadt
2018-10-20 12:30:00 SpVgg Ansbach - ASV Neumarkt
2018-10-20 13:00:00 FSV Erlangen-Bruck - SV Seligenporten
2018-10-20 13:00:00 Jahn Forchheim - Wurzburger Kickers II
2018-10-20 13:00:00 SSV Jahn Regensburg II - SV Pullach
2018-10-20 13:00:00 TSV Schwaben Augsburg - TSV Kottern
2018-10-20 13:30:00 TUS Mechtersheim - TSV Emmelshausen
2018-10-20 13:30:00 TSV Schott Mainz - Arminia Ludwigshafen
2018-10-20 13:30:00 TSG Pfeddersheim - Rot-Weiss Koblenz
2018-10-20 13:30:00 SC Idar Oberstein - VfB Dillingen
2018-10-20 13:30:00 FV Diefflen - Hassia Bingen
2018-10-20 13:30:00 FSV Jagersburg - Engers
2018-10-20 13:30:00 FC Karbach - Kaiserslautern (Youth)
2018-10-20 13:30:00 TSV Ilshofen - SV Linx
2018-10-20 13:30:00 SV Oberachern - FSV 08 Bissingen
2018-10-20 13:30:00 Neckarsulmer Sport-Union - FV Ravensburg
2018-10-20 13:30:00 Bahlinger - Spielberg
2018-10-20 14:00:00 TB Uphusen - VfL Oythe
2018-10-20 14:00:00 VFB Homberg - VfB Hilden
2018-10-20 14:00:00 SC Velbert - Bocholt FC
2018-10-20 14:00:00 SpVgg Hankofen-Hailing - TSV Dachau 1865
2018-10-20 14:00:00 FC Sonthofen - DJK TEUTONIA SCHALKE
2018-10-20 14:00:00 DJK Gebenbach - Würzburger FV
2018-10-20 14:00:00 1. FC Sand - TSV Aubstadt
2018-10-20 15:00:00 TuS Koblenz - Hertha Wiesbach
2018-10-20 15:00:00 Eintracht Trier - SV Rochling Volkling
Germany Regionalliga
2018-10-20 10:00:00 VfL Wolfsburg (Youth) 1 - 0 Hannover 96 Am
2018-10-20 11:00:00 Nurnberg (Youth) 1 - 2 Viktoria Aschaffenburg
2018-10-20 11:00:00 Hamburger SV (Youth) 1 - 1 Lupo-Martini Wolfsburg
2018-10-20 11:30:00 Hertha BSC Berlin Youth 1 - 3 Chemnitzer
2018-10-20 11:30:00 FC Oberlausitz 0 - 0 Germania Halberstadt
2018-10-20 11:30:00 FSV Optik Rathenow 4 - 1 Budissa Bautzen
2018-10-20 12:00:00 Wacker Burghausen 2 - 2 VfB Eichstatt
2018-10-20 12:00:00 SV Heimstetten 2 - 2 FC Pipinsried
2018-10-20 12:00:00 Schweinfurt 05 FC 4 - 1 FC Ingolstadt 04 Am
2018-10-20 12:00:00 TSV 1860 Rosenheim 0 - 1 SV Schalding Heining
2018-10-20 12:00:00 Alemannia Aachen 4 - 0 SV Straelen
2018-10-20 12:00:00 Borussia Dortmund (Youth) 1 - 2 SC Verl
2018-10-20 12:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 1 - 1 FC Kaan-Marienborn
2018-10-20 12:00:00 Rot-Weiss Oberhausen 4 - 0 TV Herkenrath
2018-10-20 12:00:00 Wattenscheid 09 - Rot-Weiss Essen
2018-10-20 12:00:00 Wiedenbruck 0 - 3 Koln (Youth)
2018-10-20 12:00:00 TSG Balingen 2 - 0 VfR Wormatia Worms
2018-10-20 12:00:00 SC Freiburg (Youth) - SSV Ulm 1846
2018-10-20 12:00:00 Hessen Dreieich 2 - 1 VfB Stuttgart II
2018-10-20 12:00:00 SV Waldhof Mannheim 5 - 1 FC 08 Hombrug
2018-10-20 12:00:00 Saarbrucken 3 - 2 FSV Mainz 05 (Youth)
2018-10-20 12:00:00 Eintracht Stadtallendorf 1 - 4 Astoria Walldorf
2018-10-20 12:00:00 TSV Steinbach 3 - 0 SV Elversberg
2018-10-20 12:00:00 Eintracht Norderstedt - St Pauli II
2018-10-20 12:00:00 Havelse - SSV Jeddeloh
2018-10-20 12:00:00 SV Drochtersen/Assel - ETSV Weiche Flensburg
2018-10-20 12:00:00 Holstein Kiel II - Germania Egestorf
2018-10-20 12:00:00 FC Hansa Luneburg - Oldenburg
2018-10-20 12:00:00 VfL Oldenburg - BSV Rehden
2018-10-20 13:00:00 Bischofswerdaer FV 0 - 6 Berliner FC Dynamo
Germany Youth U17 League
2018-10-20 09:00:00 Karlsruher SC U17 - FC IngolstadtU17
2018-10-20 09:00:00 Hannover 96 U17 - VfL Wolfsburg U17
2018-10-20 09:00:00 Energie Cottbus U17 - Hamburger SV U17
2018-10-20 09:00:00 Werder Bremen U17 - Hertha BSC Berlin U17
2018-10-20 09:00:00 RW Essen U17 - Monchengladbach U17
2018-10-20 10:00:00 Chemnitzer(U17) - Dynamo DresdenU17
2018-10-20 11:00:00 Hoffenheim U17 - FSV Mainz 05 U17
2018-10-20 11:00:00 VfB Stuttgart U17 - SV Wehen Wiesbaden U17
2018-10-20 11:30:00 RasenBallsport LeipzigU17 - Borgfeld(U17)
2018-10-20 12:00:00 Stuttgarter Kickers U17 - Eintracht Frankfurt U17
2018-10-20 13:00:00 Tennis Borussia Berlin(U17) - St. PauliU17
2018-10-20 13:00:00 Arminia Bielefeld U17 - Koln U17
Germany Youth U19 League
2018-10-20 09:00:00 RB LeipzigU19 2 - 0 Hannover 96 U19
2018-10-20 09:00:00 Eintracht Frankfurt U19 2 - 0 FC Heidenheim U19
2018-10-20 09:00:00 Koln U19 0 - 1 Monchengladbach U19
2018-10-20 11:00:00 Dynamo Dresden U19 3 - 2 Union Berlin U19
2018-10-20 11:00:00 St. Pauli U19 1 - 4 VfL Wolfsburg U19
2018-10-20 11:00:00 MagdeburgU19 2 - 1 Carl Zeiss Jena U19
2018-10-20 11:00:00 Bayern Munchen U19 1 - 1 Stuttgarter Kickers Sv U19
2018-10-20 11:00:00 VfL Bochum U19 3 - 0 Alemannia Aachen U19
2018-10-20 12:00:00 Niendorfer TSV U19 6 - 2 VfL Osnabruck U19
2018-10-20 12:00:00 Ingolstadt U19 0 - 1 VfB Stuttgart U19
2018-10-20 12:00:00 Preuben Munster U19 0 - 2 Rot-Weiss Essen U19
Greece Divison C
2018-10-20 12:30:00 AO Palliniakos - Foivos Kremastis
Greece National A
2018-10-20 13:00:00 Panathinaikos 1 - 0 Panionios
2018-10-20 15:15:00 Pas Giannina 0 - 2 Panaitolikos Agrinio
2018-10-20 15:59:00 Apollon Smirnis 0 - 2 AEK Athens
2018-10-20 17:30:00 AEL Larisa 1 - 2 Lamia
Greece U19
2018-10-20 07:00:00 Apollon Smirnis U19 1 - 2 AEK Athens U19
2018-10-20 08:00:00 Levadiakos U19 - Xanthi U19
2018-10-20 08:00:00 Panathinaikos U19 - Panionios U19
2018-10-20 09:00:00 Aris Thessaloniki U19 - PAOK Saloniki U19
2018-10-20 12:00:00 PAS Giannina U19 - Panaitolikos U19
Guatemala D2
2018-10-20 21:00:00 Deportivo Mixco - Deportivo Jocotan
Guatemala Liga Nacional Women
2018-10-20 21:00:00 Deportivo Santa Isabel II Women - UNIFUT-Rosal Women
2018-10-20 21:00:00 Panajachel FCF Women - Chimaltecas CSDFF (W)
Holland Eredivisie
2018-10-20 12:30:00 NAC Breda - Willem II
2018-10-20 12:30:00 Feyenoord - PEC Zwolle
2018-10-20 12:30:00 Heracles Almelo - Groningen
2018-10-20 12:30:00 VVV Venlo - ADO Den Haag
2018-10-20 12:30:00 Fortuna Sittard - De Graafschap
2018-10-20 16:30:00 PSV Eindhoven 6 - 0 Emmen
2018-10-20 16:30:00 Excelsior SBV 2 - 0 Vitesse Arnhem
2018-10-20 18:45:00 FC Utrecht 2 - 1 AZ Alkmaar
2018-10-20 18:45:00 SC Heerenveen 0 - 4 AFC Ajax
Hong Kong Premier League
2018-10-20 06:30:00 Guangzhou R F U19 2 - 1 LeeMan
2018-10-20 06:30:00 Southern District 0 - 2 Eastern A.A Football Team
2018-10-20 09:30:00 Yuen Long FC 5 - 1 Hong Kong Sapling
Hungary Borsodi Liga
2018-10-20 15:00:00 Debrecin VSC 2 - 1 Paksi SE Honlapja
2018-10-20 15:00:00 Diosgyor VTK 1 - 2 Ujpesti
2018-10-20 15:00:00 Szombathelyi Haladas 0 - 2 Fehervar Videoton
2018-10-20 15:00:00 Varda SE 1 - 2 Mezokovesd Zsory
2018-10-20 15:00:00 MTK Hungaria 1 - 1 Budapest Honved
2018-10-20 17:30:00 Videoton Puskas Akademia 1 - 0 Ferencvarosi TC
Hungary U19 A League
2018-10-20 07:00:00 Ferencvarosi U19 1 - 2 Budapest Honved U19
2018-10-20 08:00:00 Gyori ETO U19 4 - 1 Puskas Akademia FehervarU19
2018-10-20 09:00:00 Diosgyor VTK U19 0 - 9 MTK Budapest U19
India Goa Professional League
2018-10-20 10:30:00 Sporting Clube de Goa - Dempo
India Shillong Premier League
2018-10-20 08:30:00 Rangdajied United - Malki SC
Indian Super League
2018-10-20 14:00:00 Kerala Blasters FC 1 - 1 Delhi Dynamos
Indonesia Super League
2018-10-20 08:30:00 Arema Malang 3 - 1 Bali United
2018-10-20 11:30:00 Madura United 2 - 2 Persipura Jayapura
2018-10-20 11:30:00 Persib Bandung 1 - 4 Persebaya Surabaya
2018-10-20 11:30:00 Persela Lamongan - Barito Putera
International Club Friendly
2018-10-20 15:59:00 Doxa Dramas - Iraklis
Iran U23 Liga
2018-10-20 07:30:00 Etihad Salar U23 - Niroomandan Namdar U23
2018-10-20 10:30:00 Esteghlal Tehran U23 - Cypress teresopolis U23
2018-10-20 10:30:00 Naft Iranian U23 - Olympic Andisheh U23
Iraqi Premier League
2018-10-20 12:00:00 Baghdad - Al Talaba
2018-10-20 12:00:00 Naft Misan - Al Diwaniya
2018-10-20 12:00:00 Alsinaat Alkahrabaiya - Al-Hudod
2018-10-20 14:00:00 AL Minaa - Al Zawraa
2018-10-20 14:15:00 AL Najaf - Al-Naft
2018-10-20 15:59:00 Al Hussein - Al Quwa Al Jawiya
Israel B League
2018-10-20 18:00:00 Rubi Shapira - Hapoel Kafr Kanna
Israel Premier League
2018-10-20 14:00:00 Maccabi Tel Aviv 4 - 0 Hapoel Hadera
2018-10-20 15:00:00 Maccabi Haifa - Maccabi Netanya
2018-10-20 15:00:00 Maccabi Petah Tikva FC - Hapoel Bnei Sakhnin FC
2018-10-20 15:00:00 Ashdod MS - Beitar Jerusalem
2018-10-20 15:59:00 Hapoel Kiryat Shmona 1 - 1 Hapoel Haifa
2018-10-20 16:15:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 0 - 0 Hapoel Tel Aviv
2018-10-20 17:30:00 Hapoel Beer Sheva 2 - 0 Hapoel Raanana
Israel Youth League
2018-10-20 06:30:00 Sectzya Nes Ziona U19 2 - 2 Maccabi Yavne Shimon U19
2018-10-20 07:30:00 Football Club Nave Yosef U19 2 - 0 Ihud Bnei Baqa U19
2018-10-20 07:30:00 Gadna Tel Aviv U19 2 - 0 Maccabi Herzliya U19
2018-10-20 07:30:00 Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 - Hapoel Mahane Yehuda U19
2018-10-20 07:30:00 Beitar Shimshon Tel Aviv U19 0 - 0 Hapoel Katamon U19
2018-10-20 07:30:00 MS Ironi Ashdod U19 0 - 3 Maccabi Petach Tikva U19
2018-10-20 08:00:00 Hapoel Herzliya U19 4 - 2 MS Tzeirey Taibe U19
2018-10-20 08:00:00 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 0 - 1 Hapoel Ramat Gan U19
2018-10-20 08:00:00 Maccabi Haifa U19 2 - 2 Hapoel Tel Aviv U19
2018-10-20 08:00:00 Hapoel Akko U19 - Ironi Tiberias U19
2018-10-20 08:30:00 Beitar Jerusalem Oren U19 1 - 1 Hapoel Kiryat Shmona U19
2018-10-20 08:30:00 Bnei Yehuda Tel Aviv U19 3 - 0 Hapoel Beer Sheva U19
2018-10-20 08:30:00 Hapoel Ashkelon U19 4 - 0 Maccabi Ironi Bat Yam U19
2018-10-20 08:30:00 Maccabi Tel Aviv Shachar U19 2 - 1 Hapoel Raanana Roei U19
2018-10-20 09:00:00 Maccabi Netanya U19 0 - 1 Beitar Nes Tubruk U19
2018-10-20 10:00:00 Bnei Sakhnin U19 1 - 0 Hapoel Hadera U19
Italian Campionato Nazionale Primavera
2018-10-20 08:45:00 Cittadella U20 2 - 1 Sha LAN U19
2018-10-20 09:00:00 Livorno Youth 2 - 0 Frosinone U20
2018-10-20 09:00:00 Udinese U20 2 - 3 Napoli U20
2018-10-20 11:00:00 Fiorentina U20 2 - 1 Inter Milan U20
2018-10-20 13:00:00 Bologna U20 2 - 1 Verona U20
2018-10-20 13:00:00 Brescia U20 2 - 3 Venezia F.C. Youth
2018-10-20 13:00:00 Carpi U20 2 - 2 Spezia U20
2018-10-20 13:00:00 Parma U20 1 - 2 Padova U20
2018-10-20 13:00:00 Spal U19 1 - 1 US Cremonese U20
2018-10-20 13:00:00 Foggia U19 5 - 2 Cosenza Calcio Youth
2018-10-20 13:00:00 Lazio U20 2 - 1 Ascoli U20
2018-10-20 13:00:00 Perugia U20 3 - 0 Crotone U20
2018-10-20 13:00:00 Pescara U20 3 - 1 Benevento (Youth)
2018-10-20 13:00:00 Cagliari U20 0 - 2 Atalanta U20
2018-10-20 13:00:00 Empoli U20 3 - 3 Sassuolo U20
2018-10-20 15:00:00 AC Milan U20 2 - 1 Torino U20
Italian Serie A
2018-10-20 13:00:00 AS Roma 0 - 2 Spal
2018-10-20 15:59:00 Juventus 1 - 1 Genoa
2018-10-20 18:30:00 Udinese 0 - 3 Napoli
Italian Serie B
2018-10-20 13:00:00 Cittadella 2 - 2 Brescia
2018-10-20 13:00:00 Ascoli 1 - 0 Carpi
2018-10-20 13:00:00 Cosenza Calcio 1914 2 - 0 Foggia
2018-10-20 15:59:00 Crotone 2 - 1 Padova
Italian Women Division 1
2018-10-20 12:30:00 Fimauto Valpolicella (w) - Fiorentina (w)
2018-10-20 12:30:00 AC Milan (w) - Tavagnacco (w)
2018-10-20 12:30:00 Mozzanica (w) - AGSM Verona (w)
2018-10-20 12:30:00 Orobica (w) - Florentia Women's
2018-10-20 12:30:00 Bari (w) - Sassuolo (w)
2018-10-20 12:30:00 Res Roma (w) - Juventus (w)
Italy C1
2018-10-20 12:30:00 Paganese 2 - 4 Catania
2018-10-20 12:30:00 Trapani 3 - 0 Rieti
2018-10-20 14:30:00 Vibonese 1 - 0 ASD Sicula Leonzio
2018-10-20 16:30:00 Matera 2 - 2 US Casertana 1908
2018-10-20 18:30:00 Juve Stabia 2 - 1 AC Monopoli
2018-10-20 18:45:00 Triestina 1 - 1 Ternana
Italy Futsal
2018-10-20 15:00:00 TSC Lazio Futsal - augusta Seaborne Futsal
2018-10-20 15:59:00 Napoli Futsal - Pessah Lo Fano
2018-10-20 16:30:00 Carme Dawson 4 - 4 Real Rieti Futsal
2018-10-20 16:30:00 Kiwi Tara indoor football team 5 - 1 Arzignano Futsal
2018-10-20 18:30:00 Catania Futsal - Acqua e Sapone C5 Futsal
2018-10-20 18:30:00 Latina C5 Futsal - Phil diae Bolley
Ivory Coast Premier Division
2018-10-20 18:00:00 Racing Club Abidjan - Sporting Gagnoa
J-League Division 1
2018-10-20 04:00:00 Cerezo Osaka Sakai (w) 1 - 2 Urawa Red Diamonds (w)
2018-10-20 05:00:00 NTV Beleza (w) 0 - 0 INAC (w)
J-League Division 2
2018-10-20 04:00:00 AS Elfen Sayama (w) 4 - 1 Setagaya Sfida (w)
2018-10-20 04:00:00 IGA Kunoichi (w) 1 - 0 Bunnys Kyoto (w)
J-League Division 3
2018-10-20 04:00:00 Yokohama SCC 1 - 3 Fujieda MYFC
2018-10-20 09:00:00 Gainare Tottori 1 - 3 FC Ryukyu
2018-10-20 10:00:00 Kagoshima United 1 - 0 Grulla Morioka
Japan Football League
2018-10-20 04:00:00 Verspah Oita 0 - 0 Nara Club
2018-10-20 04:00:00 Sony Sendai - Vanraure Hachinohe FC
2018-10-20 04:00:00 Honda Lock SC - Honda FC
2018-10-20 04:00:00 Maruyasu Industries - Mio Biwako Shiga
2018-10-20 04:00:00 Veertien Kuwana - Ryutsu Keizai University
2018-10-20 04:00:00 Cobar Torre Onagawa - Osaka FC
2018-10-20 04:00:00 Tegevajaro Miyazaki - Yokogawa Musashino
2018-10-20 04:00:00 Run Mel Aomori - Imabari FC
Japan Futsal League
2018-10-20 02:30:00 F-League selection Futsal - Espo Lada Hokkaido Futsal
2018-10-20 04:30:00 Shriker osaka Futsal - Vasagey oita Futsal
2018-10-20 05:00:00 Nagoya oceans Futsal - voscuore sendai Futsal
2018-10-20 08:00:00 Peace Does Machida Futsal - Fuchu Athletic FC Futsal
Japan Regional League
2018-10-20 02:00:00 NIFS Kanoya FC 5 - 0 Union Grand Prix
2018-10-20 02:00:00 Okinawa SV 4 - 0 Tokyo International Unversity FC
2018-10-20 04:30:00 Miyazaki Industrial Property University 0 - 1 Esperanza SC
2018-10-20 04:30:00 Fujieda City Hall FC 1 - 4 Matsue City FC
Japan Youth Sahara Cup
2018-10-20 02:00:00 Albirex Niigata (Youth) 3 - 1 Montedio Yamagata (Youth)
2018-10-20 04:00:00 Nagoya Grampus Eight (Youth) 2 - 0 FC Gifu (Youth)
2018-10-20 05:00:00 Avispa Fukuoka (Youth) 2 - 2 Tochigi SC (Youth)
2018-10-20 05:00:00 Kyoto Purple Sanga (Youth) 1 - 1 Mito Hollyhock (Youth)
2018-10-20 06:00:00 FC Tokyo (Youth) 4 - 1 Kataller Toyama Am
2018-10-20 06:00:00 Kashiwa Reysol (Youth) 1 - 1 Ehime FC (Youth)
2018-10-20 06:00:00 Vissel Kobe (Youth) 3 - 2 Sagan Tosu (Youth)
Jordan Premier League
2018-10-20 14:00:00 Al Faisaly - AL-Sareeh
2018-10-20 16:30:00 Al-Jazeera - Ramtha Club
Kazakhstan Premier League
2018-10-20 13:00:00 Lokomotiv Astana 1 - 1 Ordabasy
Kenya Cup
2018-10-20 09:00:00 Ulinzi Stars Nakuru - AFC Leopards
2018-10-20 12:15:00 Kariobangi Sharks - Sofapaka FC
Korea League
2018-10-20 05:00:00 Jeju United 1 - 0 FC Seoul
2018-10-20 05:00:00 Suwon Samsung Bluewings 2 - 0 Pohang Steelers
2018-10-20 05:00:00 Ulsan Hyundai FC 2 - 0 Gangwon FC
2018-10-20 05:00:00 Gyeongnam FC 2 - 1 Sangju Sangmu Phoenix
2018-10-20 05:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 3 - 2 Incheon United
2018-10-20 05:00:00 Daegu FC 2 - 1 Chunnam Dragons
Kosovo Superliga
2018-10-20 12:45:00 KF Drenica Skenderaj - KF Liria Prizren
2018-10-20 12:45:00 KF Ballkani - KF Flamurtari Pristina(KOS)
2018-10-20 12:45:00 KF Ferizaj - De Rita Goni Lane
2018-10-20 14:45:00 Prishtina - KF KEK
Kuwaiti Premier League
2018-10-20 14:45:00 Al-Salmiyah 1 - 1 Kazma
2018-10-20 14:45:00 Al-Shabab(KUW) 0 - 4 Al-Ttadamon(KUW)
2018-10-20 17:05:00 Al Kuwait SC 4 - 0 Al-Nasar
Latvian Higher League
2018-10-20 10:10:00 Caramba/Dinamo Riga 2 - 0 Jelgava
2018-10-20 12:00:00 FK Ventspils 1 - 1 Spartaks Jurmala
2018-10-20 14:00:00 Jelgava - Caramba/Dinamo Riga
2018-10-20 14:00:00 FK Liepaja 0 - 1 Metta/LU Riga
Lebanese Premier League
2018-10-20 12:30:00 Al-Safa - Trables Sports Club
2018-10-20 13:00:00 Al-Ahed - Shabab Al Ghazieh
Liga Nacional de Guatemala
2018-10-20 18:00:00 Siquinala FC - CD Puerto de Iztapa
Lithuania - 2.Division
2018-10-20 11:00:00 Alytis Alytus - kupiskis
2018-10-20 11:00:00 Atletas Kaunas - Koralas
2018-10-20 11:00:00 Dziugas Telsiai - Utenis Utena
2018-10-20 11:00:00 Nevezis Kedainiai