Argentina Cup
2019-10-10 21:10:00 Estudiantes de San Luis 2 - 2 Estudiantes La Plata
Argentina Reserve League
2019-10-10 14:00:00 Deportivo Moron Reserves 1 - 1 Quilmes Reserves
Austria Landesliga
2019-10-10 16:45:00 SV Lebring 1 - 2 Usv Mettersdorf
Bolivia Nacional B
2019-10-10 00:30:00 Mariscal Sucre 5 - 1 San Joaquin Gota de Oro
Bolivia Regional League
2019-10-10 00:30:00 Nacional Senac 5 - 0 GB Municipal Tarija
BRA D4
2019-10-10 23:00:00 America GO 0 - 6 Rio Verde GO
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-10-10 18:30:00 Santa Helena U20 1 - 3 Aparecida EC U20
2019-10-10 18:30:00 Uniao Inhumas U20 0 - 0 Morrinhos U20
Brazil Copa Gaucho
2019-10-10 18:00:00 Novo Horizonte U19 0 - 5 Soledade FC U19
Brazil Serie A
2019-10-10 00:30:00 Santos 2 - 0 Palmeiras
2019-10-10 00:30:00 Cruzeiro (MG) 0 - 0 Fluminense RJ
2019-10-10 22:15:00 Avai FC SC 0 - 0 Vasco da Gama
2019-10-10 22:15:00 Corinthians Paulista (SP) 2 - 2 Atletico Paranaense
2019-10-10 23:00:00 Flamengo 3 - 1 Atletico Mineiro
Brazil Serie D
2019-10-10 13:00:00 Acao RJ 4 - 0 Arturzinho
2019-10-10 18:00:00 EC Resende 3 - 0 Tomazinho FC
2019-10-10 18:00:00 St.Cristobal RJ 3 - 0 Paduano RJ
2019-10-10 18:00:00 Atletico Carioca 0 - 0 Brasileirinho RJ
2019-10-10 18:00:00 CF Sao Jose RJ 0 - 3 Paraiba do Sul
Bulgaria B PFG
2019-10-10 13:00:00 Septemvri Simitli 2 - 2 Ludogorets Razgrad II
Canadian Premier League
2019-10-10 01:00:00 Cavalry FC 2 - 1 Forge FC
CONCACAF Nations League
2019-10-10 23:00:00 British Virgin Islands 0 - 4 Bahamas
2019-10-10 23:00:00 Sint Maarten 2 - 5 Turks Caicos Islands
2019-10-10 23:30:00 Trinidad Tobago 0 - 2 Honduras
Costa Rica Primera Division
2019-10-10 23:00:00 Guadalupe FC 1 - 0 Universidad de Costa Rica
Denmark Reserves League
2019-10-10 10:00:00 Hobro Reserve 1 - 2 Aalborg BK Reserve
2019-10-10 11:00:00 Kobenhavn Reserve 1 - 1 Lyngby Reserve
England U23 1.Liga
2019-10-10 12:00:00 Millwall U23 4 - 1 Coventry City U23
English Women's Conference North
2019-10-10 18:45:00 Loughborough Foxes (w) 0 - 3 Nottingham Forest (w)
English Women's Conference South
2019-10-10 18:45:00 Keynsham Town (w) 0 - 5 Yeovil Town (w)
FIFA World Cup qualification (AFC)
2019-10-10 09:00:00 Australia 5 - 0 Nepal
2019-10-10 10:35:00 Japan 6 - 0 Mongolia
2019-10-10 11:00:00 Korea Republic 8 - 0 Sri Lanka
2019-10-10 12:00:00 China 7 - 0 Guam Island
2019-10-10 12:00:00 Uzbekistan 5 - 0 Yemen
2019-10-10 13:00:00 Bangladesh 0 - 2 Qatar
2019-10-10 13:00:00 Vietnam 1 - 0 Malaysia
2019-10-10 13:30:00 Iran 14 - 0 Cambodia
2019-10-10 14:00:00 Syrian 2 - 1 Maldives
2019-10-10 14:30:00 Kyrgyzstan 7 - 0 Myanmar
2019-10-10 15:00:00 Oman 3 - 0 Afghanistan
2019-10-10 15:59:00 Jordan 0 - 0 Kuwait
2019-10-10 15:59:00 Iraq 2 - 0 Hong Kong
2019-10-10 15:59:00 United Arab Emirates 5 - 0 Indonesia
2019-10-10 15:59:00 Lebanon 2 - 1 Turkmenistan
2019-10-10 17:00:00 Saudi Arabia 3 - 0 Singapore
Fiji cup
2019-10-10 01:00:00 Lautoka 7 - 3 Tavua FC
2019-10-10 01:00:00 Tailevu Naitasiri 1 - 1 Seaqaqa FC
2019-10-10 03:00:00 Suva FC 2 - 1 Rewa FC
2019-10-10 05:00:00 Ba 0 - 1 Labasa FC
Germany Landespokal
2019-10-10 18:15:00 FC Preussen Espelkamp 0 - 1 DSC Wanne-Eickel
Germany Oberliga NOFV
2019-10-10 17:30:00 Hurth 0 - 1 SpVg Wesseling-Urfeld
India Goa Professional League
2019-10-10 10:30:00 Sesa Football Academy 2 - 1 Salgaocar Sports Club
India Mizoram Premier League
2019-10-10 10:25:00 Venghnuai FC 1 - 2 Chanmari FC
2019-10-10 13:30:00 Aizawl FC 2 - 0 Chawnpui
India Punjab Super League
2019-10-10 10:15:00 Kehar SC 1 - 0 Guru FC
India Shillong Premier League
2019-10-10 09:30:00 Laban SC 2 - 4 Nongrim Hills
Indonesia Liga 1 Women
2019-10-10 05:55:00 Persebaya Surabaya (w) 0 - 6 Bali United (W)
2019-10-10 06:00:00 Persib Bandung (W) 6 - 0 PSIS Semarang (W)
2019-10-10 08:30:00 Persija Jakarta (w) 3 - 1 PSS Sleman (W)
Indonesia Liga 3
2019-10-10 07:50:00 Citeureup Raya FC 1 - 1 Persikasi Kabupaten Bekasi
2019-10-10 08:00:00 Prima Con FC 3 - 0 PSIT Kota Cirebon
2019-10-10 08:00:00 Maung Anom 1 - 0 Persitas Tasikmalaya
2019-10-10 08:30:00 PS PU Putra 2 - 1 Sylva Kalteng FC
Indoor foot invitational tournament
2019-10-10 14:00:00 Hovocubo Futsal 3 - 3 FC Liburni Futsal
2019-10-10 15:00:00 Georgians Tbilisi Futsal 1 - 5 Pessah Lo Fano
2019-10-10 15:30:00 BTS Rekord Bielsko-Biala Futsal 3 - 1 Luxol St Andrews FC Futsal
2019-10-10 15:30:00 Senna Xiqiewan o 0 - 7 SL Benfica Futsal
2019-10-10 15:30:00 KMF Ekonomac Kragujevac Futsal 1 - 12 Sporting Lisbon Futsal
2019-10-10 16:30:00 MFC Stalitsa Minsk Futsal 3 - 1 Toulon Futsal
2019-10-10 17:30:00 IFK Uddevalla Futsal 0 - 4 TSV Weilimdorf Futsal
2019-10-10 18:00:00 KMN Dobovec Futsal 7 - 2 FC Mostar SG Futsal
2019-10-10 18:00:00 Miercurea Ciuc Futsal 3 - 7 AC Sparta Praha Futsal
2019-10-10 18:30:00 FP Halle-Gooik Futsal 3 - 7 MFC Prodexim Kherson Futsal
International Club Friendly
2019-10-10 02:30:00 Sacramento Republic FC 3 - 4 FC Juarez
2019-10-10 07:30:00 Doxa Katokopias 0 - 2 Cyprus U21
2019-10-10 09:00:00 Osasuna 0 - 0 Real Sociedad
2019-10-10 09:00:00 Dynamo Ceske Budejovice 1 - 3 Viktoria Zizkov
2019-10-10 09:00:00 Real Valladolid 3 - 2 CF Salmantino
2019-10-10 09:30:00 Anderlecht 1 - 4 Mechelen
2019-10-10 09:30:00 Villarreal 1 - 1 Levante
2019-10-10 10:00:00 FC Blau Weiss Linz 0 - 2 St.Polten
2019-10-10 10:00:00 Stromsgodset 0 - 1 Ham-Kam
2019-10-10 12:00:00 SC Paderborn 07 3 - 3 SV Wehen Wiesbaden
2019-10-10 12:00:00 Union Berlin 0 - 0 Dynamo Dresden
2019-10-10 13:00:00 Pahang 5 - 0 Puchong Fuerza
2019-10-10 13:30:00 Dakovo Croatia 0 - 4 NK Osijek II
2019-10-10 14:00:00 Perugia 5 - 0 Pomezia
2019-10-10 14:00:00 VfL Wolfsburg 1 - 1 Holstein Kiel
2019-10-10 14:15:00 U.S.Monastir 2 - 1 Sfax Railways
2019-10-10 14:30:00 FC Giessen 3 - 1 Eintracht Frankfurt
2019-10-10 15:00:00 SG Sonnenhof Grossaspach 0 - 2 Heidenheimer
2019-10-10 15:30:00 Eintracht Braunschweig 2 - 2 Hamburger SV
2019-10-10 15:59:00 Viktoria koln 0 - 6 FC Koln
2019-10-10 15:59:00 Hannover 96 1 - 2 Arminia Bielefeld
2019-10-10 16:30:00 VfL Bochum U19 4 - 1 BSV Schuren
2019-10-10 16:30:00 SV Meppen 3 - 1 Koln II
2019-10-10 17:00:00 Toulouse 2 - 0 Eibar
2019-10-10 17:00:00 Brno 2 - 0 Sigma Olomouc
2019-10-10 18:45:00 Portuguesa FC Reserves 1 - 1 CD Lara Reserves
2019-10-10 19:00:00 Barakaldo CF 0 - 0 Athletic Bilbao
2019-10-10 22:00:00 Northeastern (w) 1 - 1 Delaware (W)
International Friendly
2019-10-10 08:00:00 Uzbekistan U19 1 - 5 Korea Republic U19
2019-10-10 09:30:00 Slovenia U19 1 - 2 Switzerland U19
2019-10-10 10:00:00 Ukraine U19 0 - 0 Greece U19
2019-10-10 12:00:00 Brazil 1 - 1 Senegal
2019-10-10 12:00:00 Thailand 1 - 1 Congo
2019-10-10 12:00:00 Italy U20 2 - 2 England U20
2019-10-10 12:00:00 Thailand U19 0 - 1 Vietnam U19
2019-10-10 14:00:00 Saudi Arabia U19 3 - 2 Jordan U19
2019-10-10 15:00:00 Norway U20 1 - 2 France U20
2019-10-10 15:00:00 England U17 3 - 3 Germany U17
2019-10-10 15:59:00 Kosovo 1 - 0 Gibraltar
2019-10-10 15:59:00 Germany U20 3 - 4 Poland U20
2019-10-10 15:59:00 Switzerland U20 1 - 1 Czech Republic U20
2019-10-10 15:59:00 Bahrain U23 2 - 2 Syria U23
2019-10-10 17:00:00 Holland U20 1 - 1 Portugal U20
2019-10-10 17:00:00 luxembourg U19 2 - 3 Montenegro U19
2019-10-10 17:00:00 Burkina Faso 0 - 1 Gabon
2019-10-10 17:45:00 Spain U21 1 - 1 Germany U21
2019-10-10 18:45:00 Serbia 1 - 0 Paraguay
2019-10-10 19:45:00 Algeria 1 - 1 Democratic Rep Congo
2019-10-10 20:00:00 Peru U22 0 - 3 Colombia U23
2019-10-10 22:00:00 Venezuela 4 - 1 Bolivia
Iran U23 Liga
2019-10-10 11:30:00 Khouneh Be Khouneh U23 0 - 1 Rafsanjan U23
2019-10-10 11:30:00 Sepahan Isfahan U23 4 - 0 Nassaji Mazandaran U23
2019-10-10 11:30:00 Teraktor-Sazi U23 6 - 1 Neshat Sari U23
2019-10-10 11:45:00 Foolad Khuzestan FC U23 2 - 0 Zob Ahan U23
2019-10-10 12:00:00 Naft Ahvaz U23 0 - 1 Shahin Bushehr U23
Ireland Leinster Senior League
2019-10-10 18:45:00 St. Mochtas 5 - 2 Tek United
Israel Leumit League
2019-10-10 15:59:00 Beitar Tel Aviv Ramla 0 - 0 Hapoel Natzrat Illit
2019-10-10 15:59:00 Hapoel Bnei Lod 1 - 5 Kafr Qasim
2019-10-10 15:59:00 Hapoel Afula 0 - 1 Maccabi Petah Tikva FC
Mexico Youth U20
2019-10-10 14:00:00 Atlas U20 3 - 0 Santos Laguna U20
Moldova Division 2
2019-10-10 12:00:00 FC Singerei 0 - 2 FC Sireti
Norwegian Junior U19
2019-10-10 16:30:00 Baerum U19 4 - 0 Raufoss U19
2019-10-10 17:00:00 Follo U19 0 - 1 Lillestrom U19
2019-10-10 17:00:00 Ham-Kam U19 0 - 2 Fredrikstad U19
2019-10-10 17:00:00 Nordstrand U19 1 - 3 Valerenga U19
2019-10-10 17:00:00 Stabaek U19 1 - 4 Sarpsborg 08 U19
2019-10-10 18:15:00 KFUM U19 0 - 1 Oppsal U19
2019-10-10 18:15:00 Krakeroy U19 0 - 1 Lorenskog U19
2019-10-10 18:15:00 Strommen U19 0 - 3 Lyn Fotball U19
2019-10-10 18:15:00 Ullern 2 U19 3 - 4 Kongsvinger U19
Paraguay Cup
2019-10-10 23:00:00 Libertad 1 - 0 Sportivo Luqueno
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-10-10 01:00:00 Atletico Junior Barranquilla 3 - 0 Deportivo Cali
2019-10-10 01:00:00 Independiente Santa Fe 0 - 0 Atletico Huila
2019-10-10 21:00:00 Aguilas Doradas 0 - 0 La Equidad
2019-10-10 21:00:00 Deportiva Once Caldas 3 - 0 Atletico Bucaramanga
2019-10-10 23:00:00 Patriotas FC 1 - 2 Atletico Nacional Medellin
Primera Division de Uruguay
2019-10-10 19:00:00 Cerro Montevideo 0 - 2 Cerro Largo
2019-10-10 19:00:00 Rampla Juniors FC 1 - 3 CA Juventud
2019-10-10 23:00:00 CA Penarol 1 - 0 Wanderers FC
2019-10-10 23:00:00 Defensor Sporting Montevideo 0 - 0 Liverpool URU
Russia Division 2
2019-10-10 08:00:00 FK Chita 0 - 1 Sibir-M Novosibirsk
2019-10-10 08:00:00 Zvezda Irkutsk 1 - 0 SY Sakhalinsk
Serbia Cup
2019-10-10 13:00:00 Trepca 0 - 8 Crvena Zvezda
Serbia League Women
2019-10-10 11:00:00 ZFK Radnicki 1923 Women 1 - 1 ZFK Zemun (w)
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-10-10 18:00:00 CE Esporles 2 - 3 CE Andratx
UEFA - EURO U21 Qualifying
2019-10-10 15:00:00 Czech Republic U21 1 - 1 Greece U21
2019-10-10 15:00:00 Montenegro U21 1 - 2 North Macedonia U21
2019-10-10 15:59:00 Finland U21 4 - 0 Malta U21
2019-10-10 15:59:00 Denmark U21 2 - 1 Northern Ireland U21
2019-10-10 16:15:00 Scotland U21 0 - 0 Lithuania U21
2019-10-10 17:30:00 Romania U21 3 - 0 Ukraine U21
2019-10-10 19:00:00 France U21 5 - 0 Azerbaijan U21
2019-10-10 19:05:00 Ireland U21 0 - 0 Italy U21
UEFA European Championship
2019-10-10 14:00:00 Kazakhstan 1 - 2 Cyprus
2019-10-10 15:59:00 Belarus 0 - 0 Estonia
2019-10-10 18:45:00 Netherlands 3 - 1 Northern Ireland
2019-10-10 18:45:00 Slovakia 1 - 1 Wales
2019-10-10 18:45:00 Croatia 3 - 0 Hungary
2019-10-10 18:45:00 Latvia 0 - 3 Poland
2019-10-10 18:45:00 North Macedonia 2 - 1 Slovenia
2019-10-10 18:45:00 Austria 3 - 1 Israel
2019-10-10 18:45:00 Russia 4 - 0 Scotland
2019-10-10 18:45:00 Belgium 9 - 0 San Marino
United Arab Emirates U19
2019-10-10 13:05:00 Dibba Al Fujairah U19 2 - 2 Sharjah SCC U19
2019-10-10 13:05:00 Dubba Al-Husun U19 3 - 4 Al Nasr SC U19
2019-10-10 13:05:00 Al Rams U19 1 - 2 Emirates Club U19
2019-10-10 13:10:00 Ajman SCC U19 2 - 4 Al Ittihad Kalba U19
2019-10-10 13:10:00 Al Ain SCC U19 2 - 0 Al Bataeh U19
2019-10-10 13:10:00 Al Arabi Umm Al Quwain U19 0 - 1 Al Jazira Club U19
2019-10-10 13:10:00 Al-Wasl U19 1 - 4 Shabab Al Ahli Dubai U19
USA Women Premier League
2019-10-10 21:00:00 Louisville (w) 1 - 0 Clemson (w)
2019-10-10 22:00:00 Indiana University (w) 0 - 1 Penn State (w)
USL First Division
2019-10-10 00:05:00 Hartford Athletic 4 - 0 Birmingham Legion
2019-10-10 01:00:00 Real Monarchs 2 - 0 Orange County Blues FC