- ALL MATCH
- Algeria
- Angola
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Bangladesh
- Belarus
- Belgium
- Brazil
- Bulgaria
- Chile
- China
- Americas
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Egypt
- England
- Estonia
- International
- France
- Spain
- Georgia
- Germany
- Netherlands
- Indonesia
- Ireland
- Israel
- Italy
- Jordan
- Kazakhstan
- Kuwait
- Lebanon
- Libya
- Lithuania
- Malta
- Mexico
- Moldova
- Montenegro
- United States
- Northern Ireland
- Norway
- Iran
- Peru
- Poland
- Portugal
- El Salvador
- Paraguay
- Venezuela
- Saudi Arabia
- Tunisia
- Romania
- Russia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Sudan
- Sweden
- Switzerland
- Turkey
- UAE
- Europe
- Africa
- Ukraine
- Uzbekistan
- Wales
- South Korea
- Zimbabwe
Algeria U20 Youth League | |||
2017-10-13 10:00:00 | US Biskra U21 | 0 - 1 | CS Constantine U21 |
2017-10-13 10:15:00 | MC EI Eulma U21 | 0 - 1 | CA Bordj Bou Arreridj U21 |
2017-10-13 10:20:00 | CR Belouizdad U21 | 2 - 2 | JS Saoura U21 |
2017-10-13 10:30:00 | JSM Skikda U21 | 1 - 1 | Ain Fakroun U21 |
2017-10-13 11:00:00 | ASO Chlef U21 | 1 - 2 | AS Ain Mlila U21 |
2017-10-13 13:35:00 | ES Setif U21 | 3 - 2 | Olympique Medea U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2017-10-13 15:00:00 | Biskra | 1 - 2 | CS Constantine |
2017-10-13 15:00:00 | CR Belouizdad | 1 - 1 | JS Saoura |
2017-10-13 15:59:00 | ES Setif | 0 - 0 | OM Medea |
Algerian Ligue Professionnelle 2 | |||
2017-10-13 14:00:00 | JSM Skikda | 4 - 0 | CRB Ain Fakroun |
2017-10-13 14:00:00 | MC Saida | 1 - 0 | RC Relizane |
2017-10-13 14:00:00 | ASM Oran | 1 - 1 | WA Tlemcen |
2017-10-13 14:00:00 | MC El Eulma | 2 - 2 | CA Bordj Bou Arreridj |
2017-10-13 14:00:00 | A Bou Saada | 4 - 1 | RC Kouba |
2017-10-13 14:00:00 | CA Batna | 3 - 0 | JSM Bejaia |
2017-10-13 15:59:00 | MO Bejaia | 4 - 2 | GC Mascara |
2017-10-13 15:59:00 | ASO Chlef | 1 - 0 | AS Ain Mlila |
Angola Girabola League | |||
2017-10-13 14:00:00 | Estrela Clube 1 de Maio | 1 - 1 | Kabuscorp do Palanca |
2017-10-13 15:00:00 | Progresso | 1 - 2 | Desportivo Huila |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2017-10-13 18:30:00 | Claypole | 2 - 0 | Real Pilar |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2017-10-13 18:30:00 | Deportivo Armenio | 3 - 1 | Leandro N Alem |
2017-10-13 18:30:00 | Canuelas FC | 4 - 0 | Defensores de Cambaceres |
2017-10-13 18:30:00 | Berazategui | 0 - 1 | Ferrocarril Midland |
2017-10-13 18:30:00 | Club Lujan | 2 - 2 | Central Cordoba |
2017-10-13 18:30:00 | Sportivo Italiano | 0 - 1 | Ituzaingo |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2017-10-13 18:30:00 | UAI Urquiza | 3 - 1 | CA Fenix Pilar |
2017-10-13 18:30:00 | Villa San Carlos | 0 - 0 | Club Atletico Acassuso |
2017-10-13 18:50:00 | CA San Miguel | 1 - 1 | CA Platense |
Argentina Reserve League | |||
2017-10-13 14:05:00 | Estudiantes LP Reserves | 1 - 1 | Banfield Reserves |
Argentine Division 1 | |||
2017-10-13 22:05:00 | Lanus | 2 - 1 | Union Santa Fe |
Armenia Premier League | |||
2017-10-13 11:00:00 | Ararat Yerevan | 2 - 2 | Shirak |
Australia A-League | |||
2017-10-13 08:50:00 | Brisbane Roar | 1 - 2 | Adelaide United |
Austria Erste Division | |||
2017-10-13 16:30:00 | SV Ried | 2 - 1 | FC Blau Weiss Linz |
2017-10-13 16:30:00 | FC Liefering | 3 - 1 | TSV Hartberg |
2017-10-13 16:30:00 | Kapfenberg | 0 - 1 | Austria Lustenau |
2017-10-13 16:30:00 | FC Magna Wiener Neustadt | 1 - 2 | Floridsdorfer AC |
2017-10-13 18:30:00 | FC Wacker Innsbruck | 1 - 0 | WSG Wattens |
Austria Landesliga | |||
2017-10-13 15:59:00 | SAK Klagenfurt | 3 - 1 | SK Maria Saal |
2017-10-13 17:30:00 | Salzburger AK 1914 | 1 - 1 | OTSU Hallein |
Austrian 3.Liga | |||
2017-10-13 17:00:00 | Neusiedl | 1 - 3 | ASV Bruck |
2017-10-13 17:00:00 | TUS Bad Gleichenberg | 2 - 2 | Allerheiligen |
2017-10-13 17:00:00 | Deutschlandsberger SC | 4 - 2 | FC Superfund Pasching |
2017-10-13 17:00:00 | Union St.Florian | 0 - 0 | SC Weiz |
2017-10-13 17:00:00 | SC Gleisdorf | 2 - 0 | Vocklamarkt |
2017-10-13 17:00:00 | SC Kalsdorf | 1 - 2 | SK Vorwarts Steyr |
2017-10-13 17:00:00 | Lafnitz | 1 - 1 | ATSV Stadl Paura |
2017-10-13 17:00:00 | St. Johann | 3 - 1 | Kufstein |
2017-10-13 17:30:00 | SKU Amstetten | 2 - 0 | St.Polten Amateure |
2017-10-13 17:30:00 | ASK Ebreichsdorf | 3 - 0 | Traiskirchen |
2017-10-13 17:30:00 | SV Schwechat | 2 - 5 | Mauerwerk |
2017-10-13 17:30:00 | Wiener SC | 0 - 3 | Rapid Vienna (Youth) |
Azerbaijan Premier League | |||
2017-10-13 11:30:00 | Keshla FK | 0 - 2 | Qarabag |
Bangladesh Premier League | |||
2017-10-13 09:30:00 | T T Club | 1 - 0 | Fakirapool Young Mens Club |
2017-10-13 10:30:00 | Sheikh Jamal | 5 - 0 | Farashganj SC |
2017-10-13 12:45:00 | Abahani Limited | 1 - 0 | Chittagong Abahani |
Belarus Reserve League | |||
2017-10-13 09:55:00 | Bate Borisov Reserves | 6 - 2 | FC Vitebsk Reserves |
2017-10-13 11:05:00 | FC Isloch Reserves | 1 - 0 | FC Krumkachi Reserves |
Belarusian Premier League | |||
2017-10-13 15:00:00 | Neman Grodno | 2 - 1 | FK Gorodeya |
Belgian Pro League | |||
2017-10-13 18:30:00 | Mechelen | 3 - 4 | Anderlecht |
Belgian Second Division | |||
2017-10-13 18:30:00 | Tubize | 1 - 2 | Oud Heverlee |
Belgium Women's Premier League | |||
2017-10-13 17:30:00 | KSK Heist (w) | 0 - 0 | Standard Liege (w) |
2017-10-13 18:00:00 | Racing Genk (w) | 2 - 1 | Anderlecht (w) |
2017-10-13 18:30:00 | KAA Gent Ladies (w) | 5 - 0 | Oud Heverlee Leuven (w) |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2017-10-13 18:00:00 | Desportivo Brasil Youth | 2 - 1 | Botafogo-SP (Youth) |
2017-10-13 18:00:00 | Sao Bernardo (Youth) | 1 - 4 | Palmeiras (Youth) |
Brazil Serie B | |||
2017-10-13 22:15:00 | SC Paysandu Para | 0 - 0 | CRB AL |
2017-10-13 23:30:00 | Parana PR | 2 - 1 | Criciuma |
Bulgaria B PFG | |||
2017-10-13 13:00:00 | FC Maritsa 1921 | 3 - 1 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa |
2017-10-13 13:00:00 | PFK Montana | 1 - 0 | Tsarsko Selo |
Bulgaria Premier League | |||
2017-10-13 17:00:00 | Beroe Stara Zagora | 1 - 2 | Lokomotiv Plovdiv |
Chile Primera B | |||
2017-10-13 23:30:00 | Barnechea | 4 - 2 | Cobreloa |
Chinese Football Association Yi League | |||
2017-10-13 06:30:00 | Shenyang City Public | 0 - 1 | Suzhou Dongwu |
Chinese Super League | |||
2017-10-13 11:35:00 | Guangzhou FC | 4 - 3 | Yanbian |
Copa Libertadores Femenino | |||
2017-10-13 23:15:00 | Cerro Porteno (w) | 2 - 2 | Colo Colo (w) |
Croatia 1.Division | |||
2017-10-13 15:59:00 | Rudes | 0 - 1 | NK Lokomotiva Zagreb |
Cyprus 1 Division | |||
2017-10-13 15:59:00 | APOEL Nicosia | 2 - 0 | Doxa Katokopias |
Cyprus 2 Division | |||
2017-10-13 15:59:00 | E.N.Paralimniou | 1 - 0 | Thoi Lakatamias |
Czech Republic 2.Liga | |||
2017-10-13 13:30:00 | Vitkovice | 1 - 0 | Marila Pribram |
2017-10-13 15:59:00 | Usti nad Labem | 0 - 3 | Viktoria Zizkov |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2017-10-13 15:59:00 | Slavia Kromeriz | 1 - 2 | Velke Mezirici |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2017-10-13 18:15:00 | Bohemians 1905 | 2 - 1 | Banik Ostrava |
Denmark Superligaen | |||
2017-10-13 17:00:00 | Sonderjyske | 0 - 1 | Midtjylland |
Egypt Division 2 | |||
2017-10-13 13:00:00 | Nogoom El Mostakbal | 2 - 1 | Olympic El Qanal |
2017-10-13 13:00:00 | NBP FC | 0 - 1 | El Terasanah |
Egyptian Premier League | |||
2017-10-13 12:45:00 | El Entag Al Harby | 0 - 1 | Ismaily |
2017-10-13 15:30:00 | Tanta | 1 - 1 | Zamalek |
2017-10-13 18:00:00 | Enppi | 1 - 1 | Talaea EI-Gaish |
England Championship | |||
2017-10-13 18:45:00 | Birmingham City | 1 - 0 | Cardiff City |
2017-10-13 18:45:00 | Bristol City | 0 - 0 | Burton Albion |
England U23 1.Liga | |||
2017-10-13 12:00:00 | Leeds United U23 | 1 - 0 | Crewe Alexandra U23 |
2017-10-13 12:30:00 | Nottingham Forest U23 | 1 - 1 | Burnley U23 |
England U23 Premier League | |||
2017-10-13 12:00:00 | Tottenham Hotspur U23 | 1 - 1 | Leicester City U23 |
2017-10-13 18:00:00 | Manchester City U23 | 0 - 3 | Everton U23 |
2017-10-13 18:00:00 | Fulham U23 | 2 - 1 | Stoke City U23 |
2017-10-13 18:05:00 | Chelsea U23 | 1 - 3 | Swansea City U23 |
Estonia Champions League | |||
2017-10-13 16:30:00 | Nomme JK Kalju | 2 - 4 | FCI Tallinn |
FIFA U-17 World Cup | |||
2017-10-13 11:30:00 | Guinea U17 | 1 - 3 | Germany U17 |
2017-10-13 11:30:00 | Costa Rica U17 | 0 - 3 | Iran U17 |
2017-10-13 14:30:00 | spain U17 | 2 - 0 | North Korea U17 |
2017-10-13 14:30:00 | Niger U17 | 0 - 2 | Brazil U17 |
Fiji cup | |||
2017-10-13 22:00:00 | Navua FC | 4 - 1 | Savusavu |
France Ligue 1 | |||
2017-10-13 18:45:00 | Lyon | 3 - 2 | Monaco |
France Ligue 2 | |||
2017-10-13 18:00:00 | Bourg Peronnas | 0 - 6 | Lens |
2017-10-13 18:00:00 | Stade Brestois | 1 - 1 | AJ Auxerre |
2017-10-13 18:00:00 | Ajaccio Gfco | 2 - 1 | Nancy |
2017-10-13 18:00:00 | Quevilly | 0 - 1 | Ajaccio |
2017-10-13 18:00:00 | Nimes | 4 - 1 | Orleans US 45 |
2017-10-13 18:00:00 | Chateauroux | 3 - 1 | Reims |
2017-10-13 18:00:00 | Valenciennes | 2 - 0 | Tours |
2017-10-13 18:00:00 | Sochaux | 1 - 0 | Paris FC |
France Ligue 3 | |||
2017-10-13 18:00:00 | Avenir Sportif Beziers | 1 - 3 | Cholet So |
2017-10-13 18:00:00 | Chambly FC | 2 - 2 | Pau FC |
2017-10-13 18:00:00 | Concarneau | 1 - 1 | Creteil |
2017-10-13 18:00:00 | Grenoble | 3 - 1 | Avranches |
2017-10-13 18:00:00 | Les Herbiers | 0 - 0 | Red Star FC 93 |
2017-10-13 18:00:00 | Rodez Aveyron | 2 - 2 | Boulogne |
2017-10-13 18:00:00 | Entente Sannois | 0 - 2 | USL Dunkerque |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2017-10-13 18:30:00 | Palma Futsal | 7 - 0 | A.lobelle De Santiago Futsal |
2017-10-13 18:30:00 | Xota Navarra Futsal | 7 - 2 | Colegios Arenas Galdar GC |
2017-10-13 19:15:00 | EiPozo Murcia Turistica Futsal | 3 - 2 | Jaen Paraiso Interior Futsal |
Georgia Division | |||
2017-10-13 11:00:00 | Fc Meshakhte Tkibuli | 1 - 1 | Merani Martvili |
2017-10-13 11:00:00 | Spartaki Tskhinvali | 4 - 2 | FC Sioni Bolnisi |
2017-10-13 11:00:00 | Baia Zugdidi | 1 - 3 | FC Metalurgi Rustavi |
Georgia Primera Division | |||
2017-10-13 14:00:00 | Chikhura Sachkhere | 1 - 2 | Samtredia |
2017-10-13 15:59:00 | Dinamo Batumi | 1 - 0 | Dila Gori |
Georgia U19 League | |||
2017-10-13 10:55:00 | FC Gagra U19 | 0 - 2 | Dila Gori U19 |
German 3.Liga | |||
2017-10-13 17:00:00 | VfL Osnabruck | 0 - 2 | Magdeburg |
2017-10-13 17:00:00 | Hallescher FC | 3 - 0 | SG Sonnenhof Grossaspach |
2017-10-13 17:00:00 | Fortuna Koln | 2 - 0 | Rot-Weiss Erfurt |
German Bundesliga | |||
2017-10-13 18:30:00 | VfB Stuttgart | 2 - 1 | FC Koln |
German Bundesliga 2 | |||
2017-10-13 16:30:00 | St. Pauli | 1 - 1 | Kaiserslautern |
2017-10-13 16:30:00 | MSV Duisburg | 0 - 0 | Eintracht Braunschweig |
Germany Oberliga Niedersachsen - Full Time Result | |||
2017-10-13 17:00:00 | FC Oberneuland | 1 - 1 | BSC Hastedt |
Germany Oberliga NOFV | |||
2017-10-13 17:00:00 | SpVgg Weiden | 1 - 5 | Bayern Hof |
2017-10-13 17:00:00 | SB Chiemgau Traunstein | 1 - 2 | TSV 1860 Munchen (Youth) |
2017-10-13 17:30:00 | Hessen Dreieich | 3 - 2 | Viktoria Griesheim |
2017-10-13 17:30:00 | FC 08 Hombrug | 3 - 1 | Eintracht Trier |
2017-10-13 17:30:00 | FK Pirmasens | 3 - 0 | TSG Pfeddersheim |
2017-10-13 17:30:00 | SSV Reutlingen 05 | 0 - 2 | TSG Balingen |
2017-10-13 18:00:00 | Hamburger SV III | 2 - 1 | SC Condor Hamburg |
Germany Regionalliga | |||
2017-10-13 17:00:00 | Bayern Munchen (Youth) | 1 - 3 | SV Schalding Heining |
2017-10-13 17:00:00 | TSG Hoffenheim (Youth) | 0 - 2 | Astoria Walldorf |
2017-10-13 17:00:00 | TSV Schott Mainz | 3 - 2 | TuS Koblenz |
2017-10-13 17:00:00 | Koln Am | 2 - 2 | Rot-Weiss Oberhausen |
2017-10-13 17:00:00 | Germania Halberstadt | 4 - 5 | Berliner FC Dynamo |
2017-10-13 17:30:00 | FC Memmingen | 2 - 2 | Wacker Burghausen |
2017-10-13 17:30:00 | Kickers Offenbach | 1 - 0 | Eintracht Stadtallendorf |
2017-10-13 17:30:00 | Wegberg-Beeck | 3 - 1 | SV Rodinghausen |
2017-10-13 17:30:00 | Rot-Weiss Essen | 0 - 2 | Viktoria koln |
Germany Youth U19 League | |||
2017-10-13 15:59:00 | Niendorfer TSV U19 | 1 - 1 | St. Pauli U19 |
Gibraltar Premier Division | |||
2017-10-13 18:30:00 | Lynx FC | 0 - 3 | Lions Gibraltar |
GRE U20 | |||
2017-10-13 11:30:00 | Panadol Gauss U20 | 1 - 1 | Levadiakos U20 |
Holland Eredivisie Women's | |||
2017-10-13 17:30:00 | SC Heerenveen (w) | 1 - 3 | ADO Den Haag (w) |
2017-10-13 17:30:00 | RKSV Achilles 29 (w) | 0 - 1 | VV Alkmaar (w) |
2017-10-13 17:30:00 | PSV Eindhoven (w) | 1 - 0 | FC Twente Enschede (w) |
Holland Jupiler League | |||
2017-10-13 18:00:00 | SC Cambuur | 1 - 3 | FC Oss |
2017-10-13 18:00:00 | Den Bosch | 1 - 0 | FC Utrecht (Youth) |
2017-10-13 18:00:00 | FC Eindhoven | 1 - 0 | Volendam |
2017-10-13 18:00:00 | Emmen | 3 - 1 | Jong PSV Eindhoven (Youth) |
2017-10-13 18:00:00 | MVV Maastricht | 1 - 2 | Fortuna Sittard |
2017-10-13 18:00:00 | NEC Nijmegen | 2 - 0 | RKC Waalwijk |
2017-10-13 18:00:00 | SC Telstar | 3 - 0 | Dordrecht |
Holland Youth Eredivisie | |||
2017-10-13 16:20:00 | Feyenoord U19 | 1 - 0 | FC Utrecht U19 |
India Mizoram Premier League | |||
2017-10-13 06:05:00 | Chanmari West FC | 0 - 1 | Dinthar FC |
India Shillong Premier League | |||
2017-10-13 11:25:00 | Shillong Lajong FC | 6 - 1 | Royal Wahingdoh |
Indonesia Division 1 | |||
2017-10-13 08:00:00 | PS Mojokerto Putra | 2 - 1 | Martapura FC |
2017-10-13 08:00:00 | Persiwa Wamena | 0 - 2 | Madura FC |
2017-10-13 08:30:00 | Persepam Pamekasan | 2 - 0 | Celebest FC |
2017-10-13 12:00:00 | Persika Karawang | 0 - 2 | Persiraja Aceh |
Indonesia Liga 1 | |||
2017-10-13 08:00:00 | Mitra Kukar | 0 - 5 | Persipura Jayapura |
2017-10-13 11:30:00 | Madura United | 1 - 1 | Pusamania Borneo FC |
International Club Friendly | |||
2017-10-13 09:00:00 | ONGC FC | 0 - 5 | Mohun Bagan(Ind) |
2017-10-13 12:25:00 | Kolos Novoselytsya | 5 - 0 | Kolos Hlyboka |
2017-10-13 12:40:00 | Selangor U21 | 0 - 0 | Terengganu U21 |
2017-10-13 13:30:00 | Aris Thessaloniki | 2 - 0 | Apollon Larissas |
2017-10-13 21:00:00 | Cruz Azul (w) | 1 - 4 | Unam Pumas (w) |
2017-10-13 22:00:00 | Club Sando | 3 - 1 | Caledonia AIA |
Ireland Leinster Senior League | |||
2017-10-13 18:45:00 | Leixlip United | 2 - 1 | Firhouse Clover FC |
2017-10-13 19:00:00 | St Patricks CY | 3 - 2 | Portmarnock |
Ireland Premier Division | |||
2017-10-13 18:45:00 | Dundalk | 1 - 0 | Bray Wanderers |
2017-10-13 18:45:00 | Salthill Devon Galway | 1 - 1 | St. Patricks Athletic |
2017-10-13 18:45:00 | Bohemians | 0 - 0 | Cork City |
2017-10-13 18:45:00 | Derry City | 3 - 0 | Finn Harps |
2017-10-13 19:00:00 | Shamrock Rovers | 1 - 1 | Sligo Rovers |
Israel B League | |||
2017-10-13 09:00:00 | Hapoel Mahane Yehuda | 4 - 1 | Sport Club Dimona |
2017-10-13 10:30:00 | Hapoel Bikat Hayarden | 0 - 1 | Maccabi Yavne |
2017-10-13 11:00:00 | Hapoel Asi Gilboa | 0 - 4 | Hapoel Iksal |
2017-10-13 11:00:00 | Hapoel Migdal HaEmek | 1 - 3 | Hapoel Herzliya |
2017-10-13 11:00:00 | Beitar Kfar Saba Shlomi | 3 - 0 | Maccabi Shaarayim |
2017-10-13 11:00:00 | Hapoel Azor | 0 - 0 | Maccabi Kiryat Gat |
2017-10-13 11:00:00 | Agudat Sport Nordia Jerusalem | 0 - 1 | Maccabi Kabilio Jaffa |
2017-10-13 11:15:00 | Hapoel Kfar Kana | 0 - 1 | Maccabi Ironi Kiryat Ata |
2017-10-13 11:30:00 | Rubi Shapira | 1 - 1 | Ironi Tiberias |
2017-10-13 11:30:00 | Hapoel Shfaram | 0 - 0 | Maccabi Tzur Shalom |
2017-10-13 11:30:00 | Sectzya Nes Ziona | 3 - 0 | Hapoel Holon Yaniv |
2017-10-13 11:30:00 | Hapoel Kfar Shalem | 2 - 0 | Hapoel Hod HaSharon |
2017-10-13 11:45:00 | Hapoel Ironi Baka El Garbiya | 0 - 1 | Maccabi Daliyat Al Karmel |
2017-10-13 12:00:00 | Moadon Sport Tira | 0 - 1 | Hapoel Jerusalem |
2017-10-13 12:00:00 | Hapoel Beit She'any | 1 - 5 | Hapoel Umm Al Fahm |
2017-10-13 12:00:00 | Hakoah Amidar Ramat Gan FC | 1 - 1 | Kafr Qasim |
Israel C League | |||
2017-10-13 09:00:00 | Maccabi Maalot Tarshina | 0 - 1 | Beitar Nahariya |
2017-10-13 09:30:00 | MS Hapoel Yeroham | 2 - 1 | Beitar Givat Zeev Shabi |
2017-10-13 09:30:00 | SC Shicun Hamizrah | 4 - 1 | Bnei Eilat |
2017-10-13 09:30:00 | Maccabi Ironi Sderot | 1 - 2 | Bnei Yeechalal Rehovot FC |
2017-10-13 09:45:00 | Beitar Petah Tikva | 1 - 2 | Shimshon Kafr Qasim |
2017-10-13 10:00:00 | Maccabi Beer Sheva | 2 - 0 | Moadon Zeirey Rahat |
2017-10-13 10:30:00 | Ironi Modiin | 0 - 4 | SC Beer Sheva |
2017-10-13 10:35:00 | SC Bnei Yaffo Ortodoxim | 4 - 0 | Ironi Rishon Lezion |
2017-10-13 11:00:00 | Hapoel Tirat Karmel | 4 - 1 | Hapoel Ramot Menashe |
2017-10-13 11:15:00 | SC Maccabi Ashdod | 6 - 0 | Ironi Beit Shemesh |
2017-10-13 12:00:00 | Maccabi Lroni Amishav Petah Tikva | 2 - 2 | FC Ironi Or Yehuda |
2017-10-13 12:00:00 | Hapoel Ihud Bnei Gat | 0 - 5 | Maccabi Tzeirei Shefaram |
2017-10-13 12:00:00 | Ahi Acre | 1 - 1 | Hapoel Bueine |
Israel Leumit League | |||
2017-10-13 13:00:00 | Hapoel Rishon Lezion | 3 - 2 | Hapoel Ramat Gan |
2017-10-13 13:00:00 | Hapoel Bnei Lod | 0 - 0 | Hapoel Natzrat Illit |
2017-10-13 13:00:00 | Beitar Tel Aviv Ramla | 2 - 1 | Ironi Nir Ramat HaSharon |
2017-10-13 13:00:00 | Hapoel Afula | 0 - 1 | Hapoel Kfar Saba |
2017-10-13 13:00:00 | Maccabi Ahi Nazareth | 2 - 1 | Hapoel Katamon Jerusalem |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2017-10-13 11:00:00 | Fiorentina U20 | 1 - 0 | AS Roma U20 |
2017-10-13 13:00:00 | Sampdoria Youth | 0 - 2 | Inter Milan U20 |
Italian Serie B | |||
2017-10-13 18:30:00 | Foggia | 2 - 1 | Perugia |
Italy C1 | |||
2017-10-13 18:45:00 | Robur Siena S.S.D. | 1 - 0 | Pro Piacenza |
Japan Futsal League | |||
2017-10-13 10:30:00 | fugador sumida Futsal | 4 - 1 | Deucao Kobe Futsal |
Jordan Premier League | |||
2017-10-13 14:00:00 | Mansheiat Bani Hasan | 4 - 1 | Al Aqaba SC |
Kazakhstan Division 1 | |||
2017-10-13 09:00:00 | FK Kaspyi Aktau | 0 - 0 | Tarlan |
2017-10-13 09:00:00 | Ekibastuzets | 1 - 5 | Maktaaral |
2017-10-13 09:00:00 | FC Zhetysu Taldykorgan | 1 - 0 | Baikonur |
2017-10-13 09:00:00 | Kyzylzhar Petropavlovsk | 0 - 0 | Kairat Academy |
Kuwaiti Premier League | |||
2017-10-13 17:20:00 | Al Kuwait SC | 2 - 0 | Al-Arabi Club (KUW) |
Lebanese Premier 2 | |||
2017-10-13 12:30:00 | Shabab Sahel | 4 - 0 | Homenetmen |
Lebanese Premier League | |||
2017-10-13 12:30:00 | Alshabab | 0 - 1 | Tadamon Sour |
2017-10-13 18:45:00 | Racing Beirut | 0 - 2 | Al-Safa |
Libyan Premier League | |||
2017-10-13 13:00:00 | Al-Ahli tripoli | 7 - 1 | Rafeeq |
Lithuania - 2.Division | |||
2017-10-13 15:59:00 | DFK Dainava Alytus | 5 - 0 | FK Tauras Taurage |
Malta Premier League | |||
2017-10-13 15:59:00 | Senglea Athletic | 0 - 1 | Hibernians FC |
2017-10-13 17:00:00 | Naxxar Lions | 1 - 2 | Tarxien Rainbows F.C |
2017-10-13 18:15:00 | Valletta FC | 4 - 2 | Lija Athletic |
Mexico Segunda Division | |||
2017-10-13 21:00:00 | Deportivo Cafessa | 0 - 0 | Universidad Guadalajara II |
2017-10-13 21:00:00 | Calor de San Pedro | 0 - 1 | Mineros de Zacatecas II |
2017-10-13 21:00:00 | CD Nuevo Chimalhuacan | 0 - 1 | Deportivo Gladiadores |
Mexico Youth U20 | |||
2017-10-13 14:00:00 | Puebla U20 | 0 - 0 | Queretaro U20 |
2017-10-13 22:45:00 | Club Tijuana U20 | 2 - 2 | Veracruz U20 |
Moldova Division 2 | |||
2017-10-13 12:00:00 | Real Succes | 3 - 0 | Edinet |
2017-10-13 12:00:00 | Gagauziya | 3 - 3 | FC Cahul-2005 |
2017-10-13 12:00:00 | Codru Lozova | 1 - 2 | Victoria Bardar |
2017-10-13 12:00:00 | Iskra Stal Ribnita | 1 - 3 | Glodeni |
2017-10-13 12:00:00 | Zimbru Chisinau B | 0 - 0 | CF Sparta Selemet |
Montenegro Prva Crnogorska Liga | |||
2017-10-13 12:00:00 | FK Iskra Danilovgrad | 0 - 0 | FK Buducnost Podgorica |
North American Soccer League | |||
2017-10-13 23:35:00 | Jacksonville Armada | 1 - 1 | North Carolina |
Northern Ireland Premier League | |||
2017-10-13 18:45:00 | Warrenpoint Town | 2 - 1 | Ballinamallard United |
Norwegian Junior U19 | |||
2017-10-13 16:30:00 | Heggedal U19 | 1 - 0 | Baerums Verk Hauger U19 |
2017-10-13 16:30:00 | Ready 2 U19 | 3 - 6 | Frigg U19 |
2017-10-13 16:30:00 | Nesoya U19 | 1 - 7 | Baerum 3 U19 |
2017-10-13 17:00:00 | Ullern 2 U19 | 3 - 1 | Holmen2 U19 |
Persian Gulf Pro League | |||
2017-10-13 12:30:00 | Sepahan | 2 - 0 | Siah Jamegan Khorasan |
2017-10-13 12:30:00 | Tractor S.C. | 1 - 1 | Pars Jonoubi Jam |
2017-10-13 13:00:00 | Shahr Khodrou | 2 - 2 | Zob Ahan |
2017-10-13 13:30:00 | Esteghlal Tehran | 0 - 0 | Foolad Khozestan |
2017-10-13 13:30:00 | Saipa | 1 - 1 | Sepidrood Rasht |
2017-10-13 13:45:00 | Sanat-Naft | 1 - 0 | Naft Tehran |
Peru Primera Division | |||
2017-10-13 18:15:00 | Deportivo Union Comercio | 1 - 2 | Cusco FC |
2017-10-13 20:30:00 | UTC Cajamarca | 0 - 0 | FBC Melgar |
Peru Reserves League | |||
2017-10-13 18:30:00 | UTC Cajamarca Reserves | 0 - 2 | FBC Melgar Reserves |
Poland Ekstraklasa | |||
2017-10-13 15:59:00 | Korona Kielce | 2 - 0 | Wisla Plock |
2017-10-13 18:30:00 | Jagiellonia Bialystok | 1 - 1 | Lech Poznan |
Poland Liga 1 | |||
2017-10-13 15:59:00 | Ruch Chorzow | 1 - 0 | Rakow Czestochowa |
2017-10-13 18:45:00 | Stal Mielec | 1 - 2 | Chojniczanka Chojnice |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2017-10-13 12:00:00 | Wisla Plock U19 | 1 - 1 | MOSP Bialystok U19 |
Portugal Campeonato Nacional | |||
2017-10-13 19:15:00 | Lusitano Evora | 0 - 6 | FC Porto |
Primera Division de El Salvador | |||
2017-10-13 01:30:00 | CD FAS | 1 - 2 | Santa Tecla |
Primera Division de Paraguay | |||
2017-10-13 21:00:00 | Libertad | 1 - 2 | Sportivo Luqueno |
2017-10-13 23:10:00 | Sportivo Trinidense | 0 - 1 | Cerro Porteno |
Primera Division de Venezuela | |||
2017-10-13 21:00:00 | Deportivo Tachira | 3 - 2 | Deportivo Anzoategui |
Prince Faisal bin Fahad CupU21 | |||
2017-10-13 12:20:00 | Al Hilal U21 | 4 - 2 | Hajer U21 |
2017-10-13 12:20:00 | Bottom U21 | 2 - 1 | Al Khaleej U21 |
2017-10-13 12:50:00 | Al-Ansar Medina U21 | 1 - 2 | Al IttihadU21 |
Professional Tunisian League 2 | |||
2017-10-13 13:30:00 | A.S Djerba | 1 - 0 | AS Slimane |
2017-10-13 13:30:00 | A.S.Marsa | 0 - 2 | E.Gawafel.S.Gafsa |
2017-10-13 13:30:00 | ES Hamam-Sousse | 1 - 1 | US Tataouine |
2017-10-13 13:30:00 | CS Korba | 0 - 1 | Oceano Kerkennah |
2017-10-13 13:30:00 | SS Zarzouna | 1 - 0 | A.S Ariana |
2017-10-13 13:30:00 | Sfax Railways | 0 - 1 | AS Kasserine |
2017-10-13 13:30:00 | CO Sidi Bouzid | 3 - 0 | S.S. Sfaxien |
2017-10-13 13:30:00 | Jendouba Sport | 1 - 0 | Stade Africain Menzel Bourguib |
Romania - Liga 3 Seria | |||
2017-10-13 12:00:00 | CSM Flacara Moreni | 0 - 0 | Atletic Bradu |
2017-10-13 12:00:00 | Millenium Giarmata | 2 - 1 | CS Soimii Lipova |
2017-10-13 12:00:00 | ACSO Filiasi | 1 - 1 | CS Municipal Lugoj |
2017-10-13 12:00:00 | FC Voluntari II | 4 - 4 | Steaua Bucuresti 2 |
2017-10-13 12:00:00 | CSM Ramnicu Sarat | 0 - 2 | AFC Progresul Spartac Bucuresti |
2017-10-13 12:00:00 | Tunari | 1 - 0 | CS Mioveni II |
2017-10-13 12:00:00 | CS Aerostar Bacau | 3 - 0 | FK Csikszereda Miercurea Ciuc |
2017-10-13 12:00:00 | Concordia Chuiajn B | 2 - 2 | CS Dunarea Turris Turnu Magurele |
2017-10-13 12:00:00 | AFC Hermannstadt 2 | 3 - 0 | Nuova Mama Mia |
2017-10-13 12:00:00 | Cluj II | 1 - 0 | ACS Comuna Recea |
2017-10-13 12:00:00 | CS Performanta Ighiu | 3 - 0 | Avantul Reghin |
2017-10-13 15:15:00 | Petrolul Ploiesti | 1 - 1 | FCM Alexandria |
Romania Liga I | |||
2017-10-13 17:45:00 | FC Voluntari | 0 - 0 | FC Steaua Bucuresti |
Russia Division 2 | |||
2017-10-13 11:05:00 | Krylia Sovetov II | 0 - 3 | Volga Ulyanovsk |
2017-10-13 15:00:00 | Dnepr Smolensk | 1 - 3 | Torpedo Vladimir |
2017-10-13 15:59:00 | Kazanka Moscow | 1 - 2 | Veles |
Russia Division 3 | |||
2017-10-13 10:20:00 | Avangard-2 Kursk | 2 - 0 | FK Oryol |
2017-10-13 11:50:00 | Troitsk | 1 - 3 | FK Zelenograd |
2017-10-13 16:55:00 | Neva Sport | 1 - 1 | Laz St Petersburg |
Russia Premier League | |||
2017-10-13 16:30:00 | Terek Grozny | 1 - 2 | Spartak Moscow |
Russia Youth Championship League | |||
2017-10-13 12:00:00 | Dinamo Moscow Youth | 3 - 0 | SKA Khabarovsk Youth |
Saudi Professional League | |||
2017-10-13 14:55:00 | Al-Fateh | 2 - 1 | Al-Qadasiya |
2017-10-13 17:00:00 | Al Ittihad(KSA) | 2 - 2 | Ohod Medina |
Scotland FA Cup | |||
2017-10-13 18:45:00 | Edinburgh City | 0 - 1 | Stenhousemuir |
Scottish Premier League | |||
2017-10-13 18:45:00 | Saint Johnstone | 0 - 3 | Glasgow Rangers |
Serbia Prva Liga | |||
2017-10-13 13:00:00 | Indjija | 0 - 2 | Radnicki 1923 Kragujevac |
Serbia U19 League | |||
2017-10-13 11:05:00 | FK Brodarac U19 | 4 - 0 | FK Moravac Orion U19 |
Slovakia 2. Liga | |||
2017-10-13 12:30:00 | Lokomotiva Kosice | 2 - 0 | Partizan Bardejov |
2017-10-13 13:00:00 | MSK Zilina B | 1 - 1 | Sokol Dolna Zdana |
2017-10-13 17:00:00 | MFK Skalica | 3 - 0 | MFK Lokomotiva Zvolen |
Slovenia 1.Liga | |||
2017-10-13 18:20:00 | NK Rudar Velenje | 1 - 2 | Maribor |
Slovenia 2.Liga | |||
2017-10-13 18:00:00 | NK Nafta | 4 - 1 | Drava |
South Africa First League | |||
2017-10-13 13:30:00 | Cape Town All Stars | 1 - 0 | Jomo Cosmos |
Spanish La Liga | |||
2017-10-13 19:00:00 | RCD Espanyol | 0 - 0 | Levante |
Spanish Segunda Division | |||
2017-10-13 19:00:00 | Sporting Gijon | 1 - 1 | SD Huesca |
Sudanese Premier League | |||
2017-10-13 14:00:00 | Al Shorta Al Qadarif | 2 - 0 | Triea Albiga |
2017-10-13 14:00:00 | Merreikh El-Fasher | 1 - 1 | Hilal O Baye |
2017-10-13 17:00:00 | Al Merreikh | 4 - 0 | Meyrick Kos Te |
2017-10-13 17:00:00 | Hay Al-Arab | 1 - 1 | Al Ahly Shendi |
SVK U19 A | |||
2017-10-13 12:05:00 | NK Maribor U20 | 1 - 1 | NK Bravo U19 |
2017-10-13 13:00:00 | NK Krka U19 | 1 - 2 | Domzale U19 |
Swden Women Divi.1 | |||
2017-10-13 17:00:00 | Vaxjo FF (w) | 2 - 2 | IF Boljan (w) |
2017-10-13 17:00:00 | Kungsbacka DFF (w) | 3 - 3 | Assi IF (w) |
Sweden U19 | |||
2017-10-13 17:00:00 | Hammarby U19 | 2 - 2 | Atvidabergs FF U19 |
Swiss Challenge League | |||
2017-10-13 18:00:00 | Servette | 2 - 0 | Vaduz |
Thailand U19 League | |||
2017-10-13 05:55:00 | Kamphaeng Phet U19 | 0 - 3 | Ang Thong FC U19 |
2017-10-13 06:00:00 | Singburi U19 | 3 - 2 | Phetchabun FC U19 |
2017-10-13 08:00:00 | Chainat FC U19 | 2 - 0 | Uthai Thani Forest U19 |
2017-10-13 08:10:00 | Lopburi FC U19 | 3 - 0 | Phichit FC U19 |
Turkey 1. Lig | |||
2017-10-13 15:00:00 | Erzurum BB | 1 - 0 | Istanbulspor |
Turkey Super Lig | |||
2017-10-13 17:00:00 | Genclerbirligi | 2 - 1 | Besiktas JK |
Turkey U21 Ligi 1 | |||
2017-10-13 12:00:00 | Buyuksehir Belediye Erzurumspor U21 | 1 - 0 | Istanbulspor AS U21 |
Turkey U21 Super League | |||
2017-10-13 12:00:00 | Genclerbirligi U21 | 1 - 2 | Besiktas U21 |
UAE Cup | |||
2017-10-13 13:00:00 | Dubba Al-Husun | 2 - 1 | Ittihad Kalba |
2017-10-13 13:00:00 | Ras Al-Khaimah | 2 - 4 | Khor Fakkan |
2017-10-13 13:05:00 | Banni Yas | 2 - 0 | Al Arabi(UAE) |
UAE Pro-League | |||
2017-10-13 13:05:00 | Hatta | 3 - 2 | Al-Sharjah |
2017-10-13 13:15:00 | Al-Dhafra | 2 - 2 | Al-Jazira(UAE) |
2017-10-13 15:59:00 | Al-Wasl | 2 - 1 | Al Wehda(UAE) |
UEFA European U-17 Football Championship | |||
2017-10-13 12:00:00 | Wales U17 | 2 - 0 | Kosovo U17 |
2017-10-13 12:00:00 | Netherlands U17 | 0 - 1 | Hungary U17 |
2017-10-13 13:00:00 | Czech Republic U17 | 7 - 0 | Armenia U17 |
2017-10-13 13:00:00 | Israel U17 | 1 - 0 | Turkey U17 |
2017-10-13 13:00:00 | Ukraine U17 | 6 - 1 | Azerbaijan U17 |
2017-10-13 15:30:00 | Ireland U17 | 3 - 0 | Bulgaria U17 |
UEFA European Women | |||
2017-10-13 14:00:00 | Switzerland (w) U17 | 5 - 0 | Ukraine (w) U17 |
2017-10-13 14:00:00 | Poland (w) U17 | 5 - 0 | Faroe Islands (w) U17 |
Uganda Premier League | |||
2017-10-13 13:00:00 | Proline FC | 3 - 0 | Mbarara City |
Ukraine U19 Liga | |||
2017-10-13 12:00:00 | Dinamo KyivU19 | 3 - 0 | FC Zirka Kropyvnytskyi U19 |
Ukraine U21 Liga | |||
2017-10-13 09:00:00 | Olimpic Donetsk U21 | 1 - 0 | PFC Oleksandria U21 |
2017-10-13 11:00:00 | FC Shakhtar Donetsk U21 | 1 - 2 | FC Vorskla U21 |
2017-10-13 12:00:00 | Stal Kamianske U21 | 2 - 1 | Zorya U21 |
2017-10-13 12:30:00 | Veres Rivne U21 | 0 - 1 | Illichivets U21 |
Ukraine Women Division | |||
2017-10-13 11:00:00 | Zhilstroy Kharkov (w) | 11 - 0 | Zlagoda Dnipro (w) |
Ukrainian Premier League | |||
2017-10-13 15:59:00 | FC Shakhtar Donetsk | 3 - 2 | FC Vorskla Poltava |
Uruguay Reserve League | |||
2017-10-13 04:00:00 | CA Cerro Reserve | 1 - 0 | CA Juventud Reserve |
USA Women Premier League | |||
2017-10-13 01:00:00 | Northwestern (w) | 2 - 0 | Minnesota (w) |
Uzbek League | |||
2017-10-13 10:30:00 | Dinamo Samarqand | 1 - 0 | OTMK Olmaliq |
2017-10-13 11:30:00 | Lokomotiv Tashkent | 2 - 0 | Navbahor Namangan |
2017-10-13 11:30:00 | Neftchi Fargona | 0 - 3 | Nasaf Qarshi |
2017-10-13 11:30:00 | Mashal Muborak | 0 - 0 | Sogdiana Jizak |
Welsh Football League First Division | |||
2017-10-13 18:30:00 | Afan Lido | 0 - 4 | Llanelli |
WK League | |||
2017-10-13 10:00:00 | Suwon FMC (w) | 3 - 1 | Sejong Gumi Sportstoto (w) |
2017-10-13 10:00:00 | KSPO FC (w) | 0 - 2 | Hyundai Steel Red Angels (w) |
2017-10-13 10:00:00 | Boeun Sangmu (w) | 1 - 2 | Daekyo Kangaroos (w) |
2017-10-13 10:00:00 | Seoul Amazones (w) | 2 - 1 | Gyeongju FC (w) |
Zimbabwe Premier | |||
2017-10-13 13:00:00 | Shabanie Mine | 1 - 1 | Chicken Inn |