- ALL MATCH
- Angola
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Iran
- Bahrain
- Belarus
- Belgium
- Morocco
- Brazil
- Bulgaria
- Burundi
- Africa
- China
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Egypt
- England
- Estonia
- Finland
- France
- Spain
- North Macedonia
- Georgia
- Germany
- Ghana
- Greece
- Netherlands
- Hungary
- Iceland
- International
- Ireland
- Italy
- Japan
- Jordan
- South Korea
- Cambodia
- Kazakhstan
- Kenya
- Lithuania
- Mexico
- Moldova
- Northern Ireland
- Norway
- Panama
- Paraguay
- Peru
- Poland
- Portugal
- Ecuador
- Venezuela
- Romania
- Russia
- San Marino
- Saudi Arabia
- Scotland
- Serbia
- Singapore
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Sweden
- Switzerland
- Tajikistan
- Tanzania
- Turkey
- UAE
- Ukraine
- Uruguay
- United States
- Uzbekistan
- Wales
Andorra Second Division | |||
2021-05-15 18:30:00 | FC Ordino | 3 - 1 | FS La Massana |
Angola Girabola League | |||
2021-05-15 14:00:00 | CRD Libolo | 1 - 0 | Ferroviario Do Huambo |
2021-05-15 14:30:00 | Sagrada Esperanca | 2 - 0 | Desportivo Huila |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2021-05-15 18:30:00 | Argentino de Rosario | 2 - 1 | Liniers |
2021-05-15 18:30:00 | Centro Espanol | 1 - 1 | Yupanqui |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2021-05-15 18:30:00 | Deportivo Espanol | 1 - 0 | Claypole |
2021-05-15 18:30:00 | El Porvenir | 2 - 4 | Deportivo Laferrere |
2021-05-15 18:30:00 | Excursionistas | 4 - 0 | Leandro N Alem |
2021-05-15 18:30:00 | San Martin Burzaco | 3 - 0 | Ituzaingo |
2021-05-15 18:30:00 | Sportivo Italiano | 1 - 1 | Sportivo Dock Sud |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2021-05-15 17:00:00 | Flandria | 2 - 0 | Uhl Que Sa |
2021-05-15 18:30:00 | CA San Miguel | 1 - 0 | Los Andes |
2021-05-15 18:30:00 | Canuelas FC | 0 - 0 | Sacachispas |
2021-05-15 18:30:00 | Comunicaciones BsAs | 2 - 1 | Defensores Unidos |
2021-05-15 18:30:00 | Deportivo Merlo | 1 - 0 | Argentino de Quilmes |
Argentina Regional League | |||
2021-05-15 19:00:00 | Central Norte Argentino | 0 - 1 | CA Juventud de Puerto Tirol |
2021-05-15 19:00:00 | CSD Fontana | 0 - 2 | Sarmiento de Resistencia Reserves |
Argentine Division 1 | |||
2021-05-15 20:30:00 | Estudiantes La Plata | 0 - 0 | Independiente |
Argentine Division 2 | |||
2021-05-15 18:30:00 | Estudiantes de Caseros | 0 - 0 | Quilmes |
2021-05-15 18:30:00 | Barracas Central | 1 - 1 | Instituto |
Argentine Torneo A | |||
2021-05-15 18:30:00 | Villa Mitre | 2 - 1 | Estudiantes de San Luis |
2021-05-15 19:00:00 | Ferro Carril Oeste Gral Pico | 0 - 0 | Independiente Chivilcoy |
Armenia Cup | |||
2021-05-15 15:00:00 | Ararat Yerevan | 3 - 1 | Alashkert |
Armenia Premier League | |||
2021-05-15 11:00:00 | FC Pyunik | 0 - 1 | FC Noah |
2021-05-15 11:00:00 | Urartu | 1 - 2 | FC Avan Academy |
Aruba Division Di Honor | |||
2021-05-15 22:00:00 | Nacional | 0 - 0 | Racing Club Aruba |
Australia A-League | |||
2021-05-15 04:35:00 | Western United FC | 0 - 1 | Sydney FC |
2021-05-15 09:10:00 | Newcastle Jets | 0 - 1 | Central Coast Mariners |
Australia Brisbane Premier League | |||
2021-05-15 05:00:00 | The Lakes | 2 - 0 | Mount Gravatt Hawks |
2021-05-15 08:05:00 | Bayside United FC | 4 - 0 | Western Spirit |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2021-05-15 02:45:00 | The Lakes Reserves | 2 - 3 | Mount Gravatt Hawks SC (R) |
Australia Capital Gatorade Premier League | |||
2021-05-15 03:15:00 | West Canberra Wanderers | 1 - 5 | Cooma Tigers |
2021-05-15 05:00:00 | Canberra Olympic | 2 - 5 | Canberra FC |
2021-05-15 05:00:00 | Belconnen United | 3 - 3 | Gungahlin United |
2021-05-15 07:30:00 | Monaro Panthers | 2 - 2 | Tuggeranong United |
Australia Capital Territory U23 League | |||
2021-05-15 01:00:00 | West Canberra Wanderers FC U23 | 4 - 0 | Cooma Tigers U23 |
2021-05-15 02:30:00 | Belconnen United U23 | 5 - 1 | Gungahlin Utd U23 |
2021-05-15 02:45:00 | Canberra Olympic U23 | 1 - 2 | Canberra Croatia FC U23 |
2021-05-15 05:00:00 | Monaro Panthers U23 | 0 - 1 | Tuggeranong United U23 |
Australia Darwin Premier League | |||
2021-05-15 06:30:00 | Mindil Aces | 2 - 4 | Darwin Olympics |
Australia FFA Cup | |||
2021-05-15 05:00:00 | Adelaide Comets FC | 4 - 0 | Adelaide Victory |
2021-05-15 05:00:00 | Campbelltown City SC | 3 - 0 | Poet Adelarde Pirates |
2021-05-15 05:00:00 | Fulham United FC | 1 - 3 | Adelaide Olympic |
2021-05-15 05:00:00 | Modbury Jets | 0 - 1 | Sturt Lions |
2021-05-15 05:00:00 | White City Woodville | 2 - 3 | Adelaide City FC |
2021-05-15 05:00:00 | Salisbury United | 1 - 1 | Croydon Kings |
2021-05-15 07:00:00 | Willip | 0 - 3 | Floreat Athena |
2021-05-15 07:00:00 | Mandurah City | 0 - 0 | Cockburn City |
2021-05-15 07:00:00 | Olympic Kingsway SC | 0 - 8 | ECU Joondalup |
2021-05-15 07:00:00 | Sorrento F.C. | 1 - 0 | Shamrock Rovers SC |
2021-05-15 07:15:00 | Bayswater City | 4 - 0 | Balcatta FC |
Australia Gold Coast Premier League | |||
2021-05-15 04:05:00 | Musgrave Mustangs B | 1 - 7 | Tally Valley |
2021-05-15 06:00:00 | Runaway Bay Green | 0 - 4 | Surfers Paradise |
2021-05-15 06:10:00 | Tamborine Mountain Eagles | 1 - 5 | Palm Beach SC B |
2021-05-15 06:15:00 | Ormeau White | 5 - 0 | Runaway Bay II |
2021-05-15 08:00:00 | Musgrave Yellow | 1 - 4 | Southport Warriors |
2021-05-15 08:05:00 | Palm Beach | 4 - 1 | Burleigh Heads |
Australia Gold Coast Reserves | |||
2021-05-15 02:35:00 | Musgrave B Reserves | 0 - 7 | Tally Valley Reserves |
2021-05-15 04:13:16 | Runaway Bay Reserves | 0 - 3 | Surfers Paradise Reserves |
Australia New South Wales League 2 | |||
2021-05-15 08:00:00 | Bonnyrigg White Eagles | 1 - 1 | Central Coast Mariners (Youth) |
2021-05-15 09:00:00 | Dulwich Hill SC | 6 - 1 | Bankstown United FC |
2021-05-15 09:00:00 | Inter Lions | 4 - 1 | Central Coast United FC |
2021-05-15 09:00:00 | Dunbar Rovers FC | 0 - 2 | Rydalmere Lions FC |
2021-05-15 09:00:00 | Blacktown Spartans | 0 - 1 | SD Raiders FC |
2021-05-15 09:00:00 | Spirit FC | 3 - 3 | Western Sydney Wanderers AM |
2021-05-15 09:00:00 | Hills Brumbies | 4 - 5 | St George City FA |
2021-05-15 09:00:00 | Northern Tigers | 3 - 1 | Mounties Wanderers |
2021-05-15 09:00:00 | St George Saints | 1 - 0 | Hake Ya Dong in Sydney City |
Australia Northern NSW Reserves League | |||
2021-05-15 02:29:20 | Adamstown Rosebud Reserves | 1 - 3 | Maitland FC Reserves |
2021-05-15 04:53:23 | Broadmeadow Magic Reserves | 2 - 1 | Lambton Jaffas Reserves |
Australia NPL Queensland U23 | |||
2021-05-15 04:45:00 | Capalaba Bulldogs U23 | 0 - 2 | Gold Coast United U23 |
2021-05-15 05:00:00 | Brisbane City U23 | 4 - 0 | Rochedale Rovers U23 |
2021-05-15 09:30:00 | Gold Coast Knights U23 | 2 - 2 | Brisbane Olympic FC U23 |
Australia Queensland State Leagues | |||
2021-05-15 07:30:00 | Samford Ranges | 0 - 2 | North Star |
2021-05-15 08:00:00 | Mitchelton FC | 4 - 1 | Brisbane Wolves |
2021-05-15 08:00:00 | SWQ Thunder | 2 - 0 | Southside Eagles |
2021-05-15 08:30:00 | Souths United | 3 - 2 | Sunshine Coast FC |
2021-05-15 09:30:00 | Brisbane City | 1 - 0 | Rochedale Rovers |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2021-05-15 07:05:00 | Capalaba (w) | 11 - 0 | Dare southwest Queensland (w) |
2021-05-15 07:15:00 | Brisbane City (w) | 0 - 9 | Queensland Lions?w? |
2021-05-15 08:00:00 | Virginia United SC (w) | 0 - 6 | Gold Coast city (w) |
2021-05-15 08:45:00 | Eastern Suburbs SC (w) | 4 - 1 | Logan Lightning (w) |
Australia Sunshine Coast Premier League | |||
2021-05-15 08:00:00 | Maroochydore | 3 - 6 | Buderim |
Australia Sunshine Coast Premier League Reserves | |||
2021-05-15 06:00:00 | Maroochydore Reserves | 3 - 1 | Buderim Reserves |
Australia Tasmania Super League Women | |||
2021-05-15 02:00:00 | Devonport City (w) | 4 - 2 | Kingborough Lions (w) |
2021-05-15 06:30:00 | Olympia FC Warriors (w) | 3 - 1 | Launceston United (w) |
Australia Victoria NPL2 U20 League | |||
2021-05-15 01:48:01 | Pascoe Vale SC U20 | 4 - 3 | Langwarrin U21 |
2021-05-15 02:30:00 | Manningham Utd Blues U20 | 4 - 1 | Brunswick City U20 |
Australia Victoria State League | |||
2021-05-15 05:00:00 | Ballarat City FC | 0 - 7 | Melborune Victory NPL |
2021-05-15 05:00:00 | Doveton | 4 - 3 | North Sunshine Eagles |
2021-05-15 05:00:00 | Whittlesea Ranges | 1 - 1 | Springvale White Eagles |
2021-05-15 05:15:00 | Box Hill United SC | 2 - 3 | Nunawading City |
2021-05-15 06:30:00 | Geelong Sc | 0 - 0 | Melbourne City NPL |
Australia Victoria State League 1 | |||
2021-05-15 09:06:14 | Fitzroy City | 0 - 2 | FC Clifton Hill |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2021-05-15 02:30:00 | Eastern Lions U21 | 3 - 2 | Dandenong City U21 |
2021-05-15 05:00:00 | Port Melbourne Sharks SC U21 | 3 - 2 | Green Gully Cavaliers U21 |
2021-05-15 07:00:00 | Dandenong Thunder U21 | 1 - 1 | Altona Magic U21 |
2021-05-15 09:45:00 | Hume City U21 | 0 - 0 | Heidelberg United U21 |
Australia WA State League 1 Reserves | |||
2021-05-15 09:28:24 | Quinns FC Reserves | 2 - 2 | Stirling Macedonia Reserves |
Australia Women Brisbane Premier League | |||
2021-05-15 07:00:00 | Caboolture FC (w) | 0 - 2 | Mount Gravatt Hawks (W) |
2021-05-15 08:00:00 | Matsuyama (w) | 4 - 0 | Southside Eagles (w) |
2021-05-15 09:00:00 | University of Queensland FC Snr (w) | 0 - 0 | Grange Thistle (w) |
2021-05-15 09:00:00 | Toowong ?w? | 0 - 5 | Taringa Rovers (w) |
Australian cloth | |||
2021-05-15 07:00:00 | Ipswich City | 0 - 2 | Logan Metro |
2021-05-15 07:00:00 | Ripley Valley FC | 2 - 2 | Newmarket SFC |
2021-05-15 08:00:00 | Annerley FC | 4 - 2 | New Farm |
2021-05-15 08:00:00 | North Pine United | 2 - 0 | AC Carina |
Austrian Bundesliga | |||
2021-05-15 15:00:00 | Austria Wien | 2 - 1 | St.Polten |
2021-05-15 15:00:00 | Rheindorf Altach | 3 - 0 | SV Ried |
2021-05-15 15:00:00 | TSV Hartberg | 2 - 0 | Trenkwalder Admira Wacker |
Austrian Frauen Bundesliga | |||
2021-05-15 08:30:00 | Wacker Innsbruck (w) | 0 - 5 | Sturm Graz/Stattegg (w) |
Azadegan League | |||
2021-05-15 15:10:00 | Malavan | 0 - 0 | Shahin Bushehr |
Bahrain Division | |||
2021-05-15 15:59:00 | Al-Ittifaq | 1 - 2 | Al-Ittihad(BHR) |
Belarus Pershaya Liga | |||
2021-05-15 11:30:00 | Naftan Novopolock | 1 - 2 | Krumkachy Minsk |
2021-05-15 13:30:00 | FK Lida | 0 - 4 | Lokomotiv Gomel |
2021-05-15 15:30:00 | Shakhter Soligorsk II | 2 - 1 | FC Baranovichi |
Belarus Reserve League | |||
2021-05-15 08:50:00 | Dinamo Brest Reserves | 2 - 0 | FK Gomel Reserves |
2021-05-15 10:52:00 | FC Slutsk Reserves | 1 - 0 | FC Minsk Reserves |
Belarusian Premier League | |||
2021-05-15 11:30:00 | Neman Grodno | 1 - 2 | Shakhter Soligorsk |
2021-05-15 13:30:00 | FK Vitebsk | 3 - 2 | Energetik-BGU Minsk |
2021-05-15 15:30:00 | FC Torpedo Zhodino | 3 - 3 | FK Isloch Minsk |
2021-05-15 17:30:00 | BATE Borisov | 3 - 2 | FC Rukh Brest |
Belgian Pro League | |||
2021-05-15 18:45:00 | Anderlecht | 1 - 2 | Racing Genk |
Belgium Women's Premier League | |||
2021-05-15 12:00:00 | Anderlecht (w) | 2 - 0 | Oud Heverlee Leuven (w) |
2021-05-15 14:00:00 | Club Brugge (w) | 5 - 2 | Standard Liege (w) |
Bosnia erzegovina 1st League | |||
2021-05-15 15:00:00 | FK Zvijezda 09 | 7 - 0 | FK Jedinstvo Brcko |
2021-05-15 15:00:00 | Zeljeznicar Banja Luka | 6 - 2 | FK Podrinje |
2021-05-15 15:30:00 | Bratstvo Gracanica | 2 - 1 | HNK Capljina |
Botola 2 | |||
2021-05-15 17:00:00 | KAC de Kenitra | 2 - 1 | Chabab Atlas Khenifra |
2021-05-15 17:00:00 | UTS Union Touarga Sport Rabat | 2 - 2 | Racing Casablanca |
2021-05-15 17:00:00 | ASS Association Sportive de Sa | 3 - 1 | Chabab Ben Guerir |
2021-05-15 19:00:00 | Wydad Fes | 2 - 0 | Olympique Dcheira |
Botola Pro 1 | |||
2021-05-15 17:00:00 | Renaissance Zmamra | 1 - 1 | SCCM Chabab Mohamedia |
2021-05-15 17:00:00 | Olympique de Safi | 1 - 1 | IRT Itihad de Tanger |
2021-05-15 19:15:00 | Maghrib Association Tetouan | 0 - 0 | FAR Forces Armee Royales |
Bra CaP | |||
2021-05-15 14:30:00 | Parana PR | 0 - 1 | Operario Ferroviario PR |
2021-05-15 14:30:00 | Rio Branco PR | 2 - 1 | Coritiba PR |
2021-05-15 14:30:00 | Cianorte PR | 1 - 0 | Azuriz FC |
2021-05-15 14:30:00 | Cascavel CR | 1 - 9 | Gremio Metropolitano Maringa |
2021-05-15 14:30:00 | Toledo Colonia Work PR | 0 - 1 | Atletico Paranaense |
2021-05-15 14:30:00 | Londrina PR | 0 - 0 | Cascavel PR |
BRA CP | |||
2021-05-15 18:00:00 | Santa Cruz RN | 3 - 2 | ASSU RN |
BRA D4 | |||
2021-05-15 22:00:00 | Leonico RR | 1 - 3 | Sao Raimundo/RR |
BRA SE | |||
2021-05-15 19:00:00 | CS Sergipe | 3 - 1 | Lagarto |
BRA SPB | |||
2021-05-15 20:00:00 | Remo Belem (PA) | 3 - 0 | Castanhal PA |
Brazil Brasiliense DF Division 1 | |||
2021-05-15 18:00:00 | Brasiliense | 1 - 0 | Ceilandia DF |
Brazil Campeonato Alagoano | |||
2021-05-15 20:00:00 | Centro Sportivo Alagoano | 0 - 0 | CRB AL |
2021-05-15 20:05:00 | Sao Raimundo | 2 - 1 | Manaus (AM) |
Brazil Campeonato Capixaba | |||
2021-05-15 18:00:00 | Rio Branco VN | 3 - 0 | Rio Branco-ES |
Brazil Campeonato Cearense Division 1 | |||
2021-05-15 18:30:00 | Crato CE | 1 - 2 | Pacajus |
2021-05-15 18:30:00 | Icasa CE | 3 - 2 | Caucaia CE |
2021-05-15 19:00:00 | Ceara | 0 - 2 | Fortaleza |
2021-05-15 21:00:00 | Uniclinic Atletico Cearense CE | 2 - 2 | Ferroviario CE |
Brazil Campeonato Gaucho 2 | |||
2021-05-15 18:00:00 | Rio Grande | 1 - 1 | SC 12 Horas/RS |
Brazil Campeonato Mineiro U20 | |||
2021-05-15 13:00:00 | Coimbra EC U20 | 2 - 0 | Minas Boca/MG Youth |
2021-05-15 18:00:00 | CA Serranense U20 | 1 - 1 | Cruzeiro (Youth) |
Brazil Campeonato Paulista | |||
2021-05-15 00:30:00 | Sao Paulo | 4 - 2 | Ferroviaria SP |
Brazil Campeonato Paulista B | |||
2021-05-15 18:00:00 | Ah so Santa SP | 3 - 3 | AA Portuguesa Santista |
2021-05-15 18:00:00 | Juventus SP | 2 - 1 | EC Sao Bernardo/SP |
2021-05-15 18:00:00 | Monte Azul SP | 1 - 2 | Red Bull Brasil SP |
2021-05-15 18:00:00 | Oeste | 0 - 0 | Rio Claro |
2021-05-15 18:00:00 | XV de Piracicaba | 0 - 0 | Atibaia |
2021-05-15 18:00:00 | Portuguesa Desportos | 3 - 0 | Audax Sao Paulo |
2021-05-15 18:00:00 | Sao Bernardo | 1 - 1 | AE Velo Clube SP |
2021-05-15 18:00:00 | Taubate | 1 - 3 | Sertaozinho |
Brazil Campeonato Paulista C | |||
2021-05-15 18:00:00 | Batatais | 0 - 1 | Bandeirante |
2021-05-15 18:00:00 | Capie Warrero | 1 - 1 | Primavera |
2021-05-15 18:00:00 | Rio Preto SP | 2 - 2 | Esporte Clube Sao Jose SP |
2021-05-15 18:00:00 | CA Votuporanguense SP | 3 - 1 | Penapolense |
2021-05-15 20:00:00 | Barretos SP | 3 - 1 | Olimpia SP |
2021-05-15 20:00:00 | Linense(BRA) | 4 - 4 | Comercial-SP |
2021-05-15 20:00:00 | Marilia Ac | 0 - 3 | Nacional SP |
2021-05-15 20:00:00 | Noroeste | 3 - 3 | Desportivo Brasil SP |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2021-05-15 13:00:00 | Bangu U20 | 1 - 1 | Nova Iguacu Youth |
2021-05-15 13:00:00 | Macae U20 | 1 - 3 | Fluminense U20 |
2021-05-15 13:00:00 | Portuguesa Santista U20 | 0 - 3 | Madureira Youth |
2021-05-15 14:00:00 | Resende RJ U20 | 1 - 1 | Volta Redonda U20 |
2021-05-15 18:00:00 | Guarani SP (Youth) | 1 - 1 | Nacional AC SP (Youth) |
Brazil national youth (U20) Football Championship | |||
2021-05-15 12:00:00 | CR Flamengo (RJ) (Youth) | 1 - 0 | Botafogo RJ (Youth) |
2021-05-15 13:00:00 | Tupi MG Youth | 2 - 0 | Minas MG U20 |
2021-05-15 18:00:00 | Boston City FC Brasil U20 | 2 - 1 | Betim FC U20 |
Brazil Paraibano | |||
2021-05-15 19:00:00 | Perilima PB | 1 - 4 | Atletico Cajazeirense PB |
Brazil Paulista Women's League | |||
2021-05-15 18:00:00 | Botafogo/PB (w) | 6 - 1 | Santos Dumont (w) |
Brazil Serie D | |||
2021-05-15 20:00:00 | Nautico (RR) | 0 - 2 | GA Sampaio |
Brazil women's League | |||
2021-05-15 17:00:00 | Atletico Mineiro (w) | 4 - 0 | Alianca FC (w) |
2021-05-15 18:00:00 | Botafogo RJ(w) | 2 - 0 | Minas ICESP DF (w) |
Bulgaria B PFG | |||
2021-05-15 12:00:00 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 0 - 0 | Sportist Svoge |
Bulgaria Premier League | |||
2021-05-15 14:30:00 | Ludogorets Razgrad | 4 - 1 | Arda |
2021-05-15 17:00:00 | Lokomotiv Plovdiv | 2 - 0 | CSKA Sofia |
Bulgaria Premier League Women | |||
2021-05-15 12:00:00 | LP Super Sport Sofia (w) | 0 - 0 | FK Barocco (w) |
Burkina Faso League | |||
2021-05-15 15:59:00 | Majestic FC | 1 - 1 | Rahimo FC |
2021-05-15 15:59:00 | KOZAF | 1 - 0 | Sally Tas |
2021-05-15 15:59:00 | US Ouagadougou | 0 - 3 | RC Bobo Dioulasso |
2021-05-15 18:00:00 | Etoile Filante de Ouagadougou | 0 - 2 | AS Sonabel |
Burundi League | |||
2021-05-15 13:00:00 | Rukinzo FC | 0 - 3 | Inter Stars |
2021-05-15 13:00:00 | Royal Muramvya FC | 1 - 3 | Bumamuru |
2021-05-15 13:00:00 | Les Elephants FC | 1 - 2 | BS Dynamic |
CAF Champions League | |||
2021-05-15 15:59:00 | Kaizer Chiefs | 4 - 0 | Simba Sports Club |
2021-05-15 15:59:00 | CR Belouizdad | 2 - 0 | Esperance Sportive de Tunis |
2021-05-15 19:00:00 | Al Ahly SC | 2 - 0 | Mamelodi Sundowns |
Cameroon League Women | |||
2021-05-15 12:00:00 | Canon de Yaounde (w) | 2 - 2 | Caiman Douala (w) |
Chinese Football Association Jia League | |||
2021-05-15 07:00:00 | Beijing BeiKong | 0 - 1 | Nanjing City |
2021-05-15 11:35:00 | Xinjiang Tianshan Leopard | 0 - 2 | Zhejiang Greentown |
2021-05-15 11:35:00 | Kunshan FC | 6 - 0 | Jiangxi Liansheng FC |
2021-05-15 11:35:00 | Bei Li Gong | 2 - 0 | Guizhou Hengfeng F.C. |
Chinese Football Association Yi League | |||
2021-05-15 07:35:00 | Hebei Zhuoao | 0 - 1 | Wuxi Wugou |
2021-05-15 07:35:00 | Qingdao Youth Island | 2 - 2 | Sichuan Minzu |
2021-05-15 07:35:00 | Xiamen Ludao | 0 - 0 | Quanzhou Yaxin |
2021-05-15 07:35:00 | Dantong Tengyue | 1 - 1 | Hubei Istar |
2021-05-15 07:35:00 | Guangxi Pingguo Haliao | 0 - 1 | Xi'an Wolves |
Chinese Super League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Qingdao FC | 1 - 0 | Chongqing Liangjiang Athletic |
Croatia 1.Division | |||
2021-05-15 15:00:00 | Istra 1961 Pula | 1 - 0 | Slaven Koprivnica |
2021-05-15 17:05:00 | NK Lokomotiva Zagreb | 0 - 2 | ZNK Osijek |
Croatia 2.HNL | |||
2021-05-15 12:55:00 | NK Junak | 1 - 4 | NK Solin |
2021-05-15 15:30:00 | Inter Zapresic | 2 - 1 | Bijelo Brdo |
2021-05-15 15:30:00 | Medjimurje | 1 - 6 | Hajduk Split II |
2021-05-15 15:30:00 | NK Dugopolje | 0 - 1 | Radnik Sesvete |
Croatia 3.Division | |||
2021-05-15 15:00:00 | NK Zagora Unesic | 3 - 1 | NK Uskok |
2021-05-15 15:30:00 | NK Maksimir | 6 - 1 | NK Udarnik Kurilovec |
2021-05-15 15:30:00 | Jadran LP | 1 - 0 | Nk Neretvanac Opuzen |
2021-05-15 15:30:00 | Crikvenica NK | 2 - 1 | NK Vinodol |
2021-05-15 15:30:00 | Zagreb Hask | 2 - 1 | Karlovac |
2021-05-15 15:30:00 | NK Naprijed Hreljin | 2 - 1 | NK Rudar Labin |
2021-05-15 15:30:00 | NK Ponikve | 3 - 2 | GAJ Mace |
2021-05-15 15:30:00 | NK Spansko | 1 - 2 | HNK Segesta Sisak |
Croatia U19 League | |||
2021-05-15 09:00:00 | Hrvatski Dragovoljac U19 | 0 - 3 | Dinamo Zagreb U19 |
2021-05-15 10:30:00 | NK Orijent U19 | 2 - 1 | ZNK Osijek U19 |
2021-05-15 12:00:00 | Slaven Belupo U19 | 3 - 1 | Rijeka U19 |
2021-05-15 15:00:00 | NK Varazdin U19 | 4 - 1 | Sesvete U19 |
Cyprus 2 Division | |||
2021-05-15 14:00:00 | Asil Lysi | 3 - 1 | Ahironas Liopetriou |
2021-05-15 14:00:00 | Agia Napa | 2 - 2 | Xylotympou |
2021-05-15 14:00:00 | Akritas Chloraka | 0 - 1 | Aris Limassol |
2021-05-15 14:00:00 | Digenis Morphou | 1 - 1 | Thoi Lakatamias |
2021-05-15 14:00:00 | Kouris Erimi | 4 - 2 | Omonia Aradippou |
2021-05-15 14:00:00 | Omonia Psevda | 2 - 1 | Anagennisi FC Deryneia |
2021-05-15 14:00:00 | PAEEK | 2 - 2 | Othellos Athienou |
2021-05-15 14:00:00 | Onisilos Sotiras | 6 - 1 | Dignis Yepsonas |
2021-05-15 14:00:00 | AE Zakakiou | 2 - 2 | Alki Oroklini |
Cyprus Cup | |||
2021-05-15 17:30:00 | Anorthosis Famagusta FC | 1 - 1 | Olympiakos Nicosia FC |
Czech Republic 2.Liga | |||
2021-05-15 15:00:00 | Blansko | 1 - 1 | Vysehrad |
2021-05-15 15:00:00 | Trinec | 1 - 2 | SK Prostejov |
Czech Republic Cambrinus Liga Women's | |||
2021-05-15 12:00:00 | Sparta Praha (w) | 1 - 1 | Slavia Praha (w) |
2021-05-15 13:00:00 | FC Viktoria Plzen (w) | 1 - 2 | Slovacko (w) |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2021-05-15 13:00:00 | Opava | 1 - 2 | Sigma Olomouc |
2021-05-15 15:00:00 | Banik Ostrava | 4 - 2 | Tescoma Zlin |
2021-05-15 15:00:00 | Marila Pribram | 1 - 0 | Baumit Jablonec |
2021-05-15 17:30:00 | Synot Slovacko | 1 - 1 | Bohemians 1905 |
Danish 1st Division | |||
2021-05-15 11:00:00 | Silkeborg | 4 - 1 | Herfolge Boldklub Koge |
2021-05-15 12:00:00 | Hvidovre IF | 2 - 2 | Vendsyssel |
2021-05-15 13:00:00 | Esbjerg | 0 - 4 | Viborg |
Danish U17 | |||
2021-05-15 10:00:00 | FC Kobenhavn U17 | 3 - 4 | Odense BK U17 |
Denmark - 2.Liga | |||
2021-05-15 11:00:00 | SfB Oure | 1 - 3 | Brabrand |
2021-05-15 11:00:00 | FC Sydvest | 0 - 2 | B93 Copenhagen |
2021-05-15 11:00:00 | Vanlose | 1 - 2 | Skovshoved |
2021-05-15 11:30:00 | VSK Arhus | 1 - 2 | Holstebro BK |
2021-05-15 11:30:00 | KFUM Roskilde | 1 - 2 | B 73 Slagelse |
2021-05-15 11:45:00 | FA 2000 | 0 - 0 | Hillerod Fodbold |
2021-05-15 12:00:00 | Aarhus Fremad | 3 - 1 | BK Frem |
2021-05-15 12:00:00 | Naesby | 0 - 1 | Jammerbugt |
2021-05-15 12:00:00 | Holbaek | 1 - 2 | Middelfart G og |
2021-05-15 13:00:00 | Bronshoj | 0 - 4 | Roskilde |
2021-05-15 13:00:00 | Nykobing FC | 3 - 0 | AB Copenhagen |
2021-05-15 14:00:00 | Thisted FC | 1 - 0 | Dalum |
Denmark Youth U19 | |||
2021-05-15 10:30:00 | Horsens U19 | 1 - 2 | Randers Freja U19 |
2021-05-15 11:00:00 | BrondbyU19 | 2 - 5 | Vejle U19 |
2021-05-15 12:15:00 | Esbjerg U19 | 2 - 1 | FC Kobenhavn U19 |
2021-05-15 13:15:00 | Nordsjaelland U19 | 3 - 0 | Odense BK U19 |
Dominican Republic Liga | |||
2021-05-15 20:00:00 | Atletico De San Francisco | 0 - 2 | Atletico Vega Real |
DR Congo Super Ligue | |||
2021-05-15 15:00:00 | Patronage Sainte-Anne | 1 - 0 | JS Talangai |
Egyptian Premier League | |||
2021-05-15 15:00:00 | Ceramica Cleopatra FC | 1 - 1 | Smouha SC |
2021-05-15 17:00:00 | Misr Elmaqasah | 1 - 0 | El Gounah |
2021-05-15 19:00:00 | Al-Ittihad Alexandria | 1 - 1 | Talaea EI-Gaish |
El Salvador Liga Feminina | |||
2021-05-15 19:00:00 | Alianza FC San Salvador (w) | 5 - 0 | Santa Tecla (w) |
2021-05-15 20:30:00 | Municipal Limeno (w) | 4 - 2 | CD FAS (w) |
El Salvador Segunda Division | |||
2021-05-15 21:00:00 | CD Marte Soyapango | 0 - 0 | AD Destroyer FC |
El Salvador U20 | |||
2021-05-15 21:15:00 | Alianza FC San Salvador Reserves | 3 - 3 | CD Aguila Reserves |
England Conference | |||
2021-05-15 14:00:00 | Notts County | 2 - 2 | Bromley |
2021-05-15 14:00:00 | Aldershot Town | 1 - 3 | Hartlepool United |
2021-05-15 14:00:00 | Boreham Wood | 2 - 3 | Wrexham |
2021-05-15 14:00:00 | Chesterfield | 0 - 0 | Wealdstone FC |
2021-05-15 14:00:00 | Dagenham Redbridge | 3 - 0 | Halifax Town |
2021-05-15 14:00:00 | Eastleigh | 3 - 0 | Barnet |
2021-05-15 14:00:00 | Maidenhead United | 0 - 3 | Sutton United |
2021-05-15 14:00:00 | Solihull Moors | 2 - 1 | Woking |
2021-05-15 14:00:00 | Weymouth | 2 - 1 | Altrincham |
2021-05-15 14:00:00 | Yeovil Town | 3 - 1 | Kings Lynn |
England FA Cup | |||
2021-05-15 16:15:00 | Leicester City | 1 - 0 | Chelsea |
English Premier League | |||
2021-05-15 11:30:00 | Burnley | 0 - 4 | Leeds United |
2021-05-15 14:00:00 | Southampton | 3 - 1 | Fulham |
2021-05-15 19:00:00 | Brighton Hove Albion | 1 - 1 | West Ham United |
Estonia Champions League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Parnu JK Vaprus | 0 - 4 | Levadia Tallinn |
2021-05-15 10:00:00 | Viljandi Tulevik | 1 - 2 | FC Kuressaare |
2021-05-15 13:00:00 | Tallinna JK Legion | 3 - 0 | Trans Narva |
Estonia Esi Liiga | |||
2021-05-15 10:00:00 | JK Tallinna Kalev | 0 - 2 | Paide Linnameeskond B |
Estonia Teine Liiga | |||
2021-05-15 10:00:00 | Nomme JK Kalju II | 1 - 5 | Viimsi MRJK |
Estonia Womens Meistri Liiga | |||
2021-05-15 11:00:00 | Tammeka Tartu (w) | 0 - 3 | FC Flora Tallinn (w) |
2021-05-15 11:00:00 | Ajax Tallinna (w) | 0 - 3 | JK Tallinna Kalev (w) |
2021-05-15 15:30:00 | Suure-Jaani United (w) | 0 - 1 | Saku Sporting (w) |
Faroe Islands Division 1 | |||
2021-05-15 13:30:00 | HBTorshavn II | 2 - 5 | Skala Itrottarfelag |
2021-05-15 15:00:00 | EB/Streymur II | 2 - 1 | NSI Runavik II |
2021-05-15 15:59:00 | B36 Torshavn II | 1 - 2 | KI Klaksvik II |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2021-05-15 13:45:00 | FC Vaajakoski | 2 - 2 | JS Hercules |
2021-05-15 15:59:00 | OLS Oulu | 0 - 2 | RoPS 2 |
Finland Veikkausliga | |||
2021-05-15 14:00:00 | AC Oulu | 0 - 2 | SJK Seinajoen |
2021-05-15 14:00:00 | HIFK | 1 - 1 | Ilves Tampere |
Finland Ykkonen Women | |||
2021-05-15 10:00:00 | RoPS (w) | 0 - 1 | PK Keski Uusimaa (w) |
France Ligue 2 | |||
2021-05-15 18:00:00 | Caen | 2 - 1 | Clermont |
2021-05-15 18:00:00 | Chateauroux | 0 - 0 | Ajaccio |
2021-05-15 18:00:00 | USL Dunkerque | 3 - 3 | Toulouse |
2021-05-15 18:00:00 | Grenoble | 1 - 0 | Rodez Aveyron |
2021-05-15 18:00:00 | Le Havre | 3 - 2 | Troyes |
2021-05-15 18:00:00 | Nancy | 2 - 2 | Amiens |
2021-05-15 18:00:00 | Chamois Niortais | 0 - 2 | Guingamp |
2021-05-15 18:00:00 | Paris FC | 3 - 0 | Chambly FC |
2021-05-15 18:00:00 | Pau FC | 4 - 3 | Valenciennes |
2021-05-15 18:00:00 | Sochaux | 2 - 3 | AJ Auxerre |
France Ligue 3 | |||
2021-05-15 15:59:00 | Bastia | 3 - 1 | Red Star FC 93 |
2021-05-15 15:59:00 | Bastia Borgo | 3 - 0 | Creteil |
2021-05-15 15:59:00 | Boulogne | 1 - 0 | Quevilly |
2021-05-15 15:59:00 | Bourg Peronnas | 4 - 1 | Cholet So |
2021-05-15 15:59:00 | Concarneau | 2 - 1 | Avranches |
2021-05-15 15:59:00 | Stade Lavallois MFC | 0 - 0 | Orleans US 45 |
2021-05-15 15:59:00 | Le Mans | 3 - 2 | Annecy |
2021-05-15 15:59:00 | Sete FC | 0 - 1 | Stade Briochin |
2021-05-15 15:59:00 | Villefranche | 5 - 1 | Lyon Duchere |
Futsal Russia Division De Honor | |||
2021-05-15 09:00:00 | MFK Sinara Ekaterinburg Futsal | 3 - 1 | MFK Torpedo Futsal |
2021-05-15 09:00:00 | MFK Tyumen Futsal | 3 - 1 | Dynamo Samarra Futsal |
2021-05-15 10:30:00 | Norilsky Nickel Futsal | 5 - 3 | Novali Futsal |
2021-05-15 11:00:00 | MFK CPRF Futsal | 0 - 0 | TTG-Ugra Yugorsk Futsal |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2021-05-15 10:00:00 | Jaen Paraiso Interior Futsal | 2 - 2 | F.C.Barcelona Futsal |
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga | |||
2021-05-15 14:00:00 | Kamenica-Sasa | 3 - 0 | FK Roseman |
2021-05-15 14:00:00 | FC Plackovica | 2 - 0 | FK Osogovo |
2021-05-15 14:00:00 | Pobeda Prilep | 2 - 2 | FK Kozuv |
2021-05-15 14:00:00 | FK Sloga 1934 Vinica | 1 - 0 | Pehchevo |
2021-05-15 14:00:00 | Bregalnica Stip | 5 - 0 | FK Tikves Kavadarci |
2021-05-15 14:00:00 | FK Drita Bogovinje | 3 - 4 | Korab Debar |
2021-05-15 14:00:00 | FK Teteks Tetovo | 1 - 0 | FK Ohrid 2004 |
2021-05-15 14:00:00 | FK Kadino | 2 - 2 | FK Rinija Gostivar |
2021-05-15 14:00:00 | FK Skopje | 3 - 0 | KF Veleshta |
Georgia Division | |||
2021-05-15 10:00:00 | FC Merani Tbilisi | 4 - 3 | Gagra Tbilisi |
2021-05-15 11:00:00 | Baia Zugdidi | 2 - 5 | Merani Martvili |
2021-05-15 11:00:00 | FC Shevardeni | 1 - 0 | Gareji Sagarejo |
German 3.Liga | |||
2021-05-15 12:00:00 | Viktoria koln | 3 - 3 | Kaiserslautern |
2021-05-15 12:00:00 | Unterhaching | 0 - 1 | Hansa Rostock |
2021-05-15 12:00:00 | SC Verl | 0 - 1 | SV Waldhof Mannheim |
2021-05-15 12:00:00 | Uerdingen KFC 05 | 1 - 0 | Magdeburg |
2021-05-15 12:00:00 | MSV Duisburg | 1 - 5 | Ingolstadt |
German Bundesliga | |||
2021-05-15 13:30:00 | Arminia Bielefeld | 1 - 1 | TSG Hoffenheim |
2021-05-15 13:30:00 | Augsburg | 2 - 0 | Werder Bremen |
2021-05-15 13:30:00 | Bayer Leverkusen | 1 - 1 | Union Berlin |
2021-05-15 13:30:00 | Borussia Monchengladbach | 1 - 2 | VfB Stuttgart |
2021-05-15 13:30:00 | SC Freiburg | 2 - 2 | Bayern Munchen |
2021-05-15 13:30:00 | Hertha Berlin | 0 - 0 | FC Koln |
2021-05-15 13:30:00 | Schalke 04 | 4 - 3 | Eintracht Frankfurt |
Germany Regionalliga | |||
2021-05-15 12:00:00 | Rot-Weiss Ahlen | 2 - 1 | SV Rodinghausen |
2021-05-15 12:00:00 | Bonner | 2 - 1 | VFB Homberg |
2021-05-15 12:00:00 | Fortuna Koln | 0 - 1 | Monchengladbach AM. |
2021-05-15 12:00:00 | SV Lippstadt | 2 - 0 | Schalke 04 (Youth) |
2021-05-15 12:00:00 | Rot-Weiss Essen | 2 - 1 | Alemannia Aachen |
2021-05-15 12:00:00 | Wegberg-Beeck | 2 - 1 | Preuben Munster |
2021-05-15 12:00:00 | Wiedenbruck | 3 - 5 | Wuppertaler |
2021-05-15 12:00:00 | Bayern Alzenau | 0 - 3 | TSV Schott Mainz |
2021-05-15 12:00:00 | Bahlinger | 2 - 2 | Astoria Walldorf |
2021-05-15 12:00:00 | TSG Balingen | 1 - 0 | FC 08 Hombrug |
2021-05-15 12:00:00 | FC Giessen | 1 - 0 | FK Pirmasens |
2021-05-15 12:00:00 | SG Sonnenhof Grossaspach | 0 - 2 | FSV Frankfurt |
2021-05-15 12:00:00 | TSG Hoffenheim (Youth) | 0 - 2 | SV Elversberg |
2021-05-15 12:00:00 | Kickers Offenbach | 4 - 2 | Rot-Weiss Koblenz |
2021-05-15 12:00:00 | TSV Steinbach Haiger | 1 - 1 | Hessen Kassel |
2021-05-15 12:00:00 | SSV Ulm 1846 | 2 - 0 | VfB Stuttgart II |
Ghana Premier League | |||
2021-05-15 15:00:00 | WAFA | 1 - 0 | Legon Cities FC |
Gibraltar Premier Division | |||
2021-05-15 16:15:00 | Mons Calpe SC | 0 - 3 | Europa FC |
Greece National B | |||
2021-05-15 11:45:00 | Trikala | 1 - 1 | Doxa Dramas |
2021-05-15 11:45:00 | Apollon Larissas | 2 - 2 | Giorgos Karaiskakis |
2021-05-15 11:45:00 | Ierapetra | 2 - 3 | Panahaiki-2005 |
Greece National B1 | |||
2021-05-15 11:45:00 | Panserraikos | 1 - 0 | AO Triglia |
Greece Super League A | |||
2021-05-15 16:30:00 | OFI Crete | 2 - 2 | Panaitolikos Agrinio |
2021-05-15 16:30:00 | AEL Larisa | 2 - 0 | Pas Giannina |
2021-05-15 16:30:00 | Apollon Smirnis | 0 - 1 | Lamia |
2021-05-15 16:30:00 | Atromitos Athens | 1 - 0 | Volos NFC |
Guatemala D2 | |||
2021-05-15 20:00:00 | Club Aurora | 0 - 0 | Nueva Concepcion |
Guatemala Liga Nacional Women | |||
2021-05-15 17:00:00 | Cobaneras FC (w) | 1 - 1 | CSD Municipal (W) |
2021-05-15 19:00:00 | FC Cremas (W) | 6 - 0 | Chimaltecas CSDFF (w) |
2021-05-15 21:30:00 | Deportivo Amatitlan (w) | 1 - 1 | Tunecas (W) |
Holland Jupiler League | |||
2021-05-15 14:30:00 | NAC Breda | 4 - 1 | Volendam |
2021-05-15 16:45:00 | De Graafschap | 2 - 3 | Roda JC |
2021-05-15 19:00:00 | Almere City FC | 0 - 4 | NEC Nijmegen |
Honduras Liga de Ascenso | |||
2021-05-15 20:30:00 | CD Victoria | 4 - 1 | Olancho FC |
Hong Kong Premier League | |||
2021-05-15 07:00:00 | Eastern A.A Football Team | 4 - 0 | Sun Pegasus |
2021-05-15 09:30:00 | Kitchee | 0 - 1 | LeeMan |
Hong Kong Women Premier League | |||
2021-05-15 10:30:00 | Shatin (w) | 3 - 3 | Kitchee (w) |
2021-05-15 11:00:00 | Wofoo Tai Po (w) | 2 - 0 | Hong Kong FC (w) |
2021-05-15 11:00:00 | Citizen AA (w) | 5 - 1 | Standard Perpetual MLFA (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Happy Valley (w) | 8 - 0 | Chelsea SS HK (w) |
Hungary U19 2nd Division | |||
2021-05-15 08:00:00 | Szeged-Csanad Grosics U19 | 2 - 0 | Bekescsaba U19 |
2021-05-15 09:00:00 | Dunaujvaros PASE U19 | 2 - 3 | KaposvarU19 |
2021-05-15 09:00:00 | Gyirmot SE U19 | 2 - 1 | ZalaegerzsegTE U19 |
Hungary U19 A League | |||
2021-05-15 07:50:00 | Illes Akademia Haladas U19 | 0 - 4 | NergihasaU19 |
2021-05-15 08:00:00 | Budapest Honved U19 | 1 - 1 | Vasas U19 |
2021-05-15 09:00:00 | UTE U19(HUN) | 0 - 5 | Puskas Akademia FehervarU19 |
2021-05-15 09:00:00 | Fehervar Videoton U19 | 2 - 1 | Paksi SEU19 |
Hungary Womens Division 1 League | |||
2021-05-15 13:00:00 | Kelen SC (w) | 0 - 2 | Gyori Dozsa (w) |
2021-05-15 15:00:00 | Diosgyori VTK ?w? | 2 - 3 | Ferencvarosi TC (w) |
2021-05-15 15:00:00 | MTK Hungaria FC (w) | 7 - 0 | Astra Hungary (W) |
Iceland 3 Deild | |||
2021-05-15 14:00:00 | IH Hafnarfjordur | 3 - 3 | Dalvik Reynir |
2021-05-15 14:00:00 | Vidir Gardur | 3 - 2 | KFS Vestmannaeyjar |
Iceland 4 Deild | |||
2021-05-15 14:00:00 | Hviti Riddarinn | 6 - 0 | Vatnaliljur |
2021-05-15 14:00:00 | Lettir Reykjavik | 3 - 2 | Kormakur |
2021-05-15 14:00:00 | Vaengir Jupiters | 4 - 3 | Ulfarnir |
Iceland Division 1 | |||
2021-05-15 13:00:00 | Throttur Reykjavik | 1 - 3 | Vestri |
Iceland Division 2 | |||
2021-05-15 14:00:00 | Throttur Vogum | 1 - 1 | KF Fjardabyggd |
2021-05-15 14:00:00 | Leiknir F | 2 - 5 | Haukar Hafnarfjordur |
2021-05-15 14:00:00 | Magni | 2 - 2 | UMF Njardvik |
2021-05-15 15:59:00 | Volsungur husavik | 1 - 2 | IR Reykjavik |
2021-05-15 15:59:00 | Reynir Sandgerdi | 0 - 2 | KF Fjallabyggdar |
Iceland Women's Premier League | |||
2021-05-15 13:00:00 | Tindastoll Neisti (w) | 2 - 1 | IBV Vestmannaeyjar (w) |
2021-05-15 14:00:00 | Valur (w) | 1 - 0 | Fylkir (w) |
2021-05-15 14:00:00 | Keflavik (w) | 2 - 2 | Trottur Reykjavik (w) |
2021-05-15 15:59:00 | UMF Selfoss (w) | 3 - 1 | Stjarnan Gardabaer (w) |
2021-05-15 15:59:00 | Breidablik (w) | 3 - 1 | Thor KA Akureyri (w) |
International Club Friendly | |||
2021-05-15 11:00:00 | Kurugenzi FC | 1 - 1 | Mashujaa FC |
2021-05-15 11:30:00 | LSK Kvinner (w) | 1 - 0 | Kolbotn (w) |
2021-05-15 12:00:00 | Floya (w) | 3 - 0 | Medkila (w) |
2021-05-15 12:00:00 | Roa (w) | 1 - 3 | Lyn (w) |
2021-05-15 12:00:00 | Valerenga (w) | 0 - 1 | Rosenborg BK (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Matlama FC | 3 - 0 | FC Likhopo |
2021-05-15 13:00:00 | Arna Bjornar (w) | 1 - 0 | Avaldsnes (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Amazon Grimstad (w) | 1 - 1 | Klepp (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Triestina U19 | 1 - 3 | Albinoleffe U20 |
2021-05-15 13:00:00 | Sandviken (w) | 9 - 1 | Aasane (w) |
2021-05-15 15:00:00 | Shams Azar Qazvin | 1 - 1 | Sardar Bukan FC |
2021-05-15 18:00:00 | Riopardense RS | 2 - 1 | Riograndense RS |
Iran Div 2 | |||
2021-05-15 14:30:00 | Mes Shahr-e Babak | 3 - 0 | Shohada Babolsar |
2021-05-15 15:00:00 | Oghab Tehran | 4 - 0 | Naft Omidiyeh |
2021-05-15 15:00:00 | Pas | 0 - 1 | Shahid Ghandi |
2021-05-15 15:00:00 | Shahrdari Mahshahr | 3 - 0 | Shahrdari Bam |
Ireland First Division | |||
2021-05-15 18:00:00 | Cobh Ramblers | 1 - 2 | Shelbourne |
Ireland Premier Division | |||
2021-05-15 17:00:00 | Longford Town | 0 - 2 | Bohemians |
2021-05-15 17:00:00 | Shamrock Rovers | 1 - 1 | Derry City |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2021-05-15 09:00:00 | Spal U19 | 0 - 1 | AC Milan U20 |
2021-05-15 10:30:00 | Ascoli U19 | 0 - 1 | Cagliari U19 |
2021-05-15 11:00:00 | Inter Milan U20 | 1 - 0 | Fiorentina U20 |
Italian Serie A | |||
2021-05-15 13:00:00 | Genoa | 3 - 4 | Atalanta |
2021-05-15 13:00:00 | Spezia | 4 - 1 | Torino |
2021-05-15 15:59:00 | Juventus | 3 - 2 | Inter Milan |
2021-05-15 18:45:00 | AS Roma | 2 - 0 | Lazio |
Italian Women Division 1 | |||
2021-05-15 10:30:00 | Sassuolo (w) | 0 - 0 | AC Milan (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Fiorentina (w) | 2 - 1 | Empoli (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Inter Milan (w) | 0 - 2 | Florentia?w? |
Italian Youth League B | |||
2021-05-15 10:00:00 | Pescara Youth | 3 - 0 | Spezia U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Parma U20 | 2 - 1 | Pordenone Youth |
2021-05-15 14:00:00 | US Cremonese U20 | 3 - 3 | Vicenza U20 |
Italy C1 | |||
2021-05-15 15:00:00 | Como | 0 - 3 | Ternana |
2021-05-15 15:30:00 | Bisceglie 1913 | 2 - 1 | Paganese |
2021-05-15 15:30:00 | Ravenna | 0 - 1 | Legnago Salus |
Italy Futsal | |||
2021-05-15 18:00:00 | Acqua e Sapone C5 Futsal | 1 - 2 | Catania Futsal |
2021-05-15 18:00:00 | Pessah Lo Fano | 8 - 3 | Signor Prestito CMB Futsal |
Italy Serie D | |||
2021-05-15 13:00:00 | Union Feltre Asd | 1 - 3 | US Adriese |
2021-05-15 14:00:00 | AC Mestre | 0 - 1 | Luparense FC |
2021-05-15 14:30:00 | Foligno Calcio | 2 - 1 | Trastevere Calcio |
Italy Youth Championship Cup | |||
2021-05-15 10:00:00 | Perugia U20 | 2 - 1 | Fano U19 |
2021-05-15 12:30:00 | Modena U19 | 2 - 6 | Cesena U20 |
2021-05-15 13:00:00 | Renate U19 | 1 - 0 | Pro Sesto U19 |
2021-05-15 13:00:00 | US Pergolettese U19 | 2 - 3 | AC Feralpisalo U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Ravenna U19 | 1 - 1 | Mantova U20 |
2021-05-15 13:00:00 | Pontedera U19 | 0 - 3 | Livorno U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Ternana u20 | 3 - 2 | Gubbio U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Legnago Salus U19 | 2 - 0 | SudTirol U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Alessandria Youth | 4 - 2 | Giana Erminio U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Monopoli U19 | 3 - 1 | Bari U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Casertana U19 | 0 - 0 | Cavese U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Novara U20 | 1 - 1 | Como U20 |
2021-05-15 13:00:00 | Teramo U19 | 0 - 1 | Fermana U19 |
2021-05-15 13:00:00 | CartanU19 | 3 - 0 | Bisceglie 1913 U19 |
2021-05-15 13:00:00 | Imolese U19 | 3 - 0 | Pro Piacenza U19 |
2021-05-15 13:10:00 | Lecco U19 | 2 - 3 | Pro Patria U19 |
2021-05-15 13:12:00 | Vibonese U19 | 0 - 2 | Catania U19 |
Ivory Coast Premier Division | |||
2021-05-15 15:30:00 | ASI Abengourou | 0 - 0 | AF Amadou Diallo Djekanou |
2021-05-15 18:00:00 | San Pedro FC | 1 - 0 | Africa Sports |
J-League Division 1 | |||
2021-05-15 05:00:00 | Shimizu S-Pulse | 0 - 3 | Nagoya Grampus |
2021-05-15 05:00:00 | Vegalta Sendai | 0 - 1 | Avispa Fukuoka |
2021-05-15 06:00:00 | Kashima Antlers | 5 - 3 | Yokohama Marinos |
2021-05-15 07:00:00 | Vissel Kobe | 1 - 1 | Cerezo Osaka |
2021-05-15 07:00:00 | Kashiwa Reysol | 0 - 4 | FC Tokyo |
2021-05-15 07:00:00 | Hiroshima Sanfrecce | 0 - 1 | Tokushima Vortis |
2021-05-15 07:00:00 | Oita Trinita | 1 - 1 | Sagan Tosu |
2021-05-15 08:05:00 | Yokohama FC | 2 - 0 | Shonan Bellmare |
J-League Division 2 | |||
2021-05-15 05:00:00 | Ventforet Kofu | 1 - 0 | Blaublitz Akita |
2021-05-15 05:00:00 | Matsumoto Yamaga FC | 0 - 0 | Zweigen Kanazawa FC |
2021-05-15 05:00:00 | Jubilo Iwata | 1 - 0 | Thespa Kusatsu |
2021-05-15 05:00:00 | V-Varen Nagasaki | 2 - 2 | JEF United Ichihara Chiba |
2021-05-15 05:00:00 | Renofa Yamaguchi | 1 - 0 | SC Sagamihara |
2021-05-15 09:00:00 | FC Ryukyu | 4 - 2 | Tochigi SC |
J-League Division 3 | |||
2021-05-15 04:00:00 | Kagoshima United | 0 - 3 | Fujieda MYFC |
Japan Football League | |||
2021-05-15 04:00:00 | Sony Sendai | 0 - 1 | Honda Lock SC |
2021-05-15 04:00:00 | Honda FC | 0 - 2 | Osaka FC |
2021-05-15 04:00:00 | Maruyasu Industries | 0 - 2 | Ban Di Tesi Iwaki |
Japan Women's Football League 1 | |||
2021-05-15 04:00:00 | NGU Nagoya (w) | 1 - 1 | Cerezo Osaka Sakai (w) |
2021-05-15 04:00:00 | Ehime FC (w) | 0 - 1 | Orca Kamogawa FC (w) |
Japan Women's Football League 2 | |||
2021-05-15 04:00:00 | Norddea Hokkaido (w) | 1 - 0 | Tsukuba FC (w) |
2021-05-15 04:00:00 | Shizuoka Sangyo University (w) | 4 - 0 | Kibi International University (w) |
2021-05-15 05:00:00 | Gunma FC White Star (w) | 4 - 0 | Okayama Yunogo Belle (w) |
Jordan Premier League | |||
2021-05-15 17:30:00 | Al Hussein Irbid | 3 - 1 | Al-Jalil |
K League Challenge League | |||
2021-05-15 07:00:00 | Gimcheon Sangmu | 1 - 1 | Daejeon Citizen |
Kampuchea Super League | |||
2021-05-15 08:30:00 | Visakha FC | 1 - 1 | National Police Commissary |
2021-05-15 08:30:00 | Nagaworld FC | 2 - 2 | Tiffy Army FC |
Kazakhstan Premier League | |||
2021-05-15 09:00:00 | Kyzylzhar Petropavlovsk | 2 - 0 | FK Kaspyi Aktau |
2021-05-15 11:00:00 | Ordabasy | 1 - 1 | Tobol Kostanai |
2021-05-15 13:00:00 | FK Atyrau | 1 - 0 | FK Taraz |
Kenya Premier League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Tusker | 0 - 0 | KCB SC |
2021-05-15 12:00:00 | Weston Shitima | 1 - 1 | Posta Rangers |
2021-05-15 12:00:00 | Bandari | 1 - 1 | Bidco United |
2021-05-15 12:15:00 | AFC Leopards | 1 - 0 | Nzoia United |
Korea Challengers League | |||
2021-05-15 06:00:00 | Busan Transportation Corporation | 1 - 0 | Pyeongtaek Citizen |
2021-05-15 06:00:00 | Cheonan City | 2 - 2 | Paju Citizen FC |
2021-05-15 06:00:00 | Gangneung City | 2 - 0 | Yangju Citizen |
2021-05-15 06:00:00 | Gimpo FC | 2 - 0 | Cheongju Jikji |
2021-05-15 07:00:00 | Daejeon Korail | 2 - 0 | Hwaseong FC |
Korea League | |||
2021-05-15 07:30:00 | Gangwon FC | 0 - 0 | Suwon FC |
2021-05-15 10:00:00 | Incheon United | 2 - 1 | Gwangju Football Club |
Korea League 4 | |||
2021-05-15 06:00:00 | Seoul United | 3 - 1 | Jungnang Chorus Mustang FC |
2021-05-15 06:00:00 | Dangjin Citizen | 2 - 1 | Pocheon FC |
2021-05-15 06:00:00 | Geoje Citizen | 0 - 0 | Yeoju Sejong |
2021-05-15 07:00:00 | Jinju Citizen | 2 - 1 | Gangwon II |
Kyrgyzstan Top Liga | |||
2021-05-15 11:00:00 | FC Ilbirs | 0 - 1 | FC Abdish-Ata Kant |
Lithuania - 1.Division | |||
2021-05-15 10:00:00 | Kauno Zalgiris | 1 - 0 | Dziugas Telsiai |
Lithuania - 2.Division | |||
2021-05-15 11:00:00 | Babrungas | 2 - 3 | FK Zalgiris Vilnius B |
2021-05-15 11:00:00 | FK Minija | 0 - 1 | FK Panevezys-2 |
2021-05-15 12:00:00 | FK Trakai II | 3 - 4 | FK Neptunas Klaipeda |
Lithuania II Lyga | |||
2021-05-15 09:00:00 | DFK Dainava Alytus B | 1 - 2 | FK Kauno Zalgiris III |
2021-05-15 11:00:00 | Sveikata | 3 - 2 | BFA Vilnius II |
Malawi Premier League | |||
2021-05-15 12:30:00 | Big Bullets FC | 6 - 0 | TN Stars |
2021-05-15 12:30:00 | Mzuzu University | 1 - 0 | Kamuzu Barracks |
2021-05-15 12:35:00 | Civo United | 1 - 2 | Be Forward Wanderers |
Mali Premiere Division | |||
2021-05-15 17:00:00 | Monrovia Black Star | 2 - 1 | AS Nianan |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2021-05-15 02:05:00 | Monterrey (w) | 2 - 2 | Tigres (w) |
Mexico Primera Divison A | |||
2021-05-15 21:00:00 | Monarcas Morelia | 2 - 2 | Tepatitlan de Morelos |
Mexico Youth U20 | |||
2021-05-15 15:00:00 | Pachuca U20 | 0 - 2 | Deportivo Toluca Mexiquense U20 |
Moldova Division 2 | |||
2021-05-15 14:00:00 | Glodeni | 0 - 4 | FC Sucleia |
2021-05-15 14:00:00 | FC Tighina | 0 - 6 | Real Succes |
Moldova Divizia Nationala | |||
2021-05-15 13:00:00 | Dinamo-Auto | 0 - 7 | Sheriff Tiraspol |
2021-05-15 15:00:00 | Codru Lozova | 0 - 4 | Dacia-Buiucani |
2021-05-15 15:00:00 | FC Milsami | 2 - 1 | Zimbru Chisinau |
National Primera Division Western Australia | |||
2021-05-15 07:00:00 | Fremantle City | 1 - 1 | Joondalup United |
2021-05-15 07:00:00 | Western Knights | 1 - 1 | Subiaco AFC |
2021-05-15 11:00:00 | Quinns FC | 1 - 4 | Stirling Macedonia |
New Zealand Cup | |||
2021-05-15 02:30:00 | Ferrymead Bays | 3 - 1 | Nomads |
Niger Super League | |||
2021-05-15 15:00:00 | Stationary Stores FC | 3 - 2 | Vandrezzer FC |
2021-05-15 15:00:00 | Bukola Babes | 4 - 1 | GK Shekarau |
2021-05-15 15:00:00 | Kogi United | 0 - 0 | Niger Tornadoes FC |
Northern Ireland Premier League | |||
2021-05-15 11:30:00 | Crusaders | 0 - 1 | Coleraine |
2021-05-15 14:00:00 | Glentoran FC | 0 - 2 | Cliftonville |
2021-05-15 14:00:00 | Linfield FC | 1 - 2 | Larne FC |
2021-05-15 14:00:00 | Dungannon Swifts | 1 - 3 | Ballymena United |
2021-05-15 14:00:00 | Portadown | 2 - 1 | Carrick Rangers |
Northern New Zealand League | |||
2021-05-15 03:00:00 | Birkenhead United | 0 - 1 | Auckland United |
2021-05-15 03:00:00 | Hamilton Wanderers | 2 - 1 | Eastern Suburbs Auckland |
2021-05-15 03:00:00 | North Shore United | 1 - 2 | Bay Olympic |
2021-05-15 03:00:00 | West Coast Rangers | 3 - 2 | Northern Rovers FC |
Northern NSW U20 League | |||
2021-05-15 03:30:00 | Sutherland Sharks U20 | 1 - 3 | Northbridge FC Bulls U20 |
2021-05-15 07:00:00 | Blacktown Spartans U20 | 1 - 1 | SD Raiders U20 |
2021-05-15 07:00:00 | Hills Brumbies U20 | 1 - 4 | St George City FA U20 |
2021-05-15 07:00:00 | St.George Saints U20 | 0 - 4 | Hakoah Sydney City East U20 |
2021-05-15 07:00:00 | Mt Druitt Town Rangers U20 | 1 - 4 | Manly United U20 |
Norway Adeccoligaen | |||
2021-05-15 13:30:00 | Aalesund FK | 2 - 1 | Bryne |
2021-05-15 15:59:00 | Asane Fotball | 2 - 3 | Fredrikstad |
2021-05-15 15:59:00 | Ranheim IL | 1 - 0 | Grorud |
2021-05-15 15:59:00 | Sogndal | 1 - 1 | Ullensaker/Kisa IL |
2021-05-15 15:59:00 | Ham-Kam | 3 - 0 | Stjordals Blink |
2021-05-15 15:59:00 | Jerv | 1 - 1 | KFUM Oslo |
2021-05-15 15:59:00 | Strommen | 1 - 1 | Raufoss |
2021-05-15 18:00:00 | Sandnes Ulf | 1 - 2 | Start Kristiansand |
NSW Premier League | |||
2021-05-15 05:30:00 | Sutherland Sharks | 1 - 5 | Northbridge Bulls |
NSW-N Premier League | |||
2021-05-15 04:30:00 | Adamstown Rosebuds FC | 0 - 4 | Maitland |
2021-05-15 07:00:00 | Weston Workers FC | 1 - 3 | Lake Macquarie |
2021-05-15 07:10:00 | Broadmeadow Magic | 1 - 2 | Lambton Jarvis |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2021-05-15 21:00:00 | Veraguas FC | 0 - 0 | CD Universitario |
Panama Liga Prom | |||
2021-05-15 22:00:00 | Sporting San Miguelito Reserves | 1 - 0 | Plaza Amador Reserves |
Paraguayan Division 2 | |||
2021-05-15 14:00:00 | General Diaz | 1 - 0 | Rubio nu |
2021-05-15 14:00:00 | Club Fernando de la Mora | 0 - 0 | Fulgencio Yegros |
2021-05-15 14:00:00 | 2 de Mayo PJC | 3 - 4 | 3 De Febrero |
Peru Primera Division | |||
2021-05-15 15:59:00 | EM Deportivo Binacional | 1 - 2 | Univ.Cesar Vallejo |
2021-05-15 18:15:00 | Deportivo Municipal | 1 - 1 | Cusco FC |
2021-05-15 20:30:00 | Ayacucho Futbol Club | 3 - 3 | Universitario De Deportes |
2021-05-15 23:00:00 | Cienciano | 0 - 1 | Dep.San Martin |
POL WD1 | |||
2021-05-15 09:00:00 | Czarni Sosnowiec (w) | 4 - 1 | Slask Wroclaw (w) |
2021-05-15 09:00:00 | KKPK Medyk Konin (w) | 2 - 3 | UKS Lodz (w) |
2021-05-15 14:00:00 | MKS Olimpia Szczecin (w) | 2 - 0 | KKP Bydgoszcz (w) |
Poland Division 2 | |||
2021-05-15 13:00:00 | Znicz Pruszkow | 0 - 2 | Stargard Szczecinski |
2021-05-15 13:15:00 | GKS Katowice | 2 - 2 | Wigry Suwalki |
2021-05-15 15:00:00 | Hutnik Krakow | 5 - 0 | Motor Lublin |
2021-05-15 15:00:00 | Lech II Poznan | 2 - 0 | KP Calisia Kalisz |
2021-05-15 15:00:00 | Olimpia Grudziadz | 2 - 0 | Skra Czestochowa |
2021-05-15 15:00:00 | Sokol Ostroda | 1 - 1 | Bytovia Bytow |
2021-05-15 15:00:00 | Pogon Siedlce | 1 - 2 | Garbarnia Krakow |
2021-05-15 15:00:00 | Gornik Polkowice | 2 - 2 | Slask Wroclaw II |
Poland Division 4 | |||
2021-05-15 09:00:00 | Unia Janikowo | 0 - 0 | Baltyk Koszalin |
2021-05-15 09:00:00 | Drukarz Warszawa | 0 - 1 | KS Raszyn |
2021-05-15 10:00:00 | Baltyk Gdynia | 3 - 6 | Radunia Stezyca |
2021-05-15 10:00:00 | Jagiellonia Bialystok II | 1 - 2 | Unia Skierniewice |
2021-05-15 10:00:00 | Legia Warszawa B | 3 - 1 | KS Legionovia Legionowo |
2021-05-15 11:00:00 | Cracovia II | 2 - 1 | Stal Krasnik |
2021-05-15 11:00:00 | Zaglebie Lubin B | 6 - 1 | Foto-Higiena Olawa |
2021-05-15 12:00:00 | Lechia Tomaszow Mazowiecki | 0 - 4 | KS Kutno |
2021-05-15 12:00:00 | Chemik Police | 1 - 3 | Unia Swarzedz |
2021-05-15 13:00:00 | Ursus Warszawa | 2 - 1 | Ruch Wysokie Mazowieckie |
2021-05-15 13:00:00 | Sokol Aleksandrow Lodzki | 1 - 1 | Concordia Elblag |
2021-05-15 14:00:00 | Gryf Wejherowo | 1 - 3 | Flota Swinoujscie |
2021-05-15 14:00:00 | Blonianka Blonie | 1 - 4 | RKS Radomsko |
2021-05-15 15:00:00 | Jutrzenka Giebultow | 5 - 3 | Hetman Zamosc |
2021-05-15 15:00:00 | Huragan Morag | 1 - 3 | Wikielec |
2021-05-15 15:00:00 | Avia Swidnik | 2 - 1 | Siarka Tarnobrzeg |
2021-05-15 15:00:00 | Stal Stalowa Wola | 2 - 2 | KS Wiazownica |
2021-05-15 15:00:00 | MKS Kluczbork | 1 - 3 | Rekord Bielsko-Biala |
2021-05-15 15:00:00 | GKS Pniowek Pawlowice Slaskie | 3 - 1 | Miedz Legnica II |
2021-05-15 15:00:00 | Sokol Sieniawa | 0 - 1 | Wisla Pulawy |
2021-05-15 15:59:00 | Ruch Chorzow | 5 - 0 | KS Energetyk ROW |
2021-05-15 17:10:00 | Polonia Warszawa | 0 - 2 | Pogon Grodzisk Mazowiecki |
Poland League Women | |||
2021-05-15 13:00:00 | Rekord Bielsko Biala (w) | 1 - 0 | UKS SMS II Lodz (w) |
Poland Liga 1 | |||
2021-05-15 10:40:00 | Miedz Legnica | 2 - 3 | GKS Tychy |
2021-05-15 14:00:00 | Gornik Leczna | 1 - 1 | Odra Opole |
2021-05-15 15:00:00 | GKS Jastrzebie | 2 - 0 | OKS Stomil Olsztyn |
2021-05-15 15:00:00 | Chrobry Glogow | 1 - 0 | Zaglebie Sosnowiec |
2021-05-15 15:00:00 | Korona Kielce | 3 - 0 | GKS Belchatow |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2021-05-15 10:00:00 | Nowy Hutnik Youth | 0 - 5 | Wisla Krakow (Youth) |
2021-05-15 10:00:00 | Lechia Gdansk (Youth) | 1 - 2 | Slask Wroclaw U21 |
2021-05-15 10:00:00 | Pogon Szczecin(Youth) | 0 - 0 | Lech Poznan (Youth) |
2021-05-15 10:15:00 | Gornik Zabrze (Youth) | 0 - 1 | Jagiellonia Bialystok (Youth) |
2021-05-15 13:30:00 | Cracovia Krakow (Youth) | 4 - 0 | Zha Buse U19 |
2021-05-15 14:00:00 | SMS Lodz Youth | 0 - 0 | Arka Gdynia (Youth) |
Portugal Campeonato Nacional | |||
2021-05-15 17:00:00 | Clube Desportivo Trofense | 0 - 1 | Anadia |
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2 | |||
2021-05-15 15:00:00 | Sporting Lisbon U19 | 0 - 2 | Benfica U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Pacos Ferreira U19 | 0 - 0 | Rio Ave U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Vitoria FC Setubal U19 | 0 - 0 | Sacavenense U19 |
2021-05-15 15:59:00 | GD Estoril-Praia U19 | 4 - 2 | Amora FC U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Vitoria SC Guimaraes U19 | 2 - 2 | FC Porto U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Leixoes U19 | 0 - 3 | Braga U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Belenenses U19 | 2 - 0 | Academica Coimbra U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Tondela U19 | 2 - 1 | Vizela U19 |
2021-05-15 17:00:00 | Alverca U19 | 8 - 0 | Vilafranquense U19 |
Portugal Champions NACIONAL Juniores B | |||
2021-05-15 10:00:00 | Benfica Sad U17 | 3 - 2 | Sporting Lisbon Sad U17 |
2021-05-15 10:00:00 | Vitoria SC Guimaraes U17 | 1 - 4 | Porto Sad U17 |
2021-05-15 15:00:00 | oeiras U17 | 2 - 1 | Louletano U17 |
Portugal Primeira Liga | |||
2021-05-15 14:30:00 | SC Farense | 1 - 0 | CD Tondela |
2021-05-15 14:30:00 | Boavista FC | 1 - 0 | Portimonense |
2021-05-15 17:00:00 | Benfica | 4 - 3 | Sporting CP |
2021-05-15 19:30:00 | Rio Ave | 0 - 3 | FC Porto |
Portugal Segunda Liga | |||
2021-05-15 10:00:00 | GD Chaves | 3 - 1 | Leixoes |
2021-05-15 14:00:00 | Vilafranquense | 0 - 0 | Cova Piedade |
2021-05-15 15:00:00 | CD Mafra | 0 - 1 | FC Arouca |
Primera Division de Ecuador | |||
2021-05-15 19:00:00 | Olmedo Riobamba | 1 - 3 | Independiente Jose Teran |
2021-05-15 21:30:00 | Universidad Catolica | 0 - 1 | Delfin SC |
Primera Division de Mexico | |||
2021-05-15 23:00:00 | Puebla | 1 - 0 | Atlas |
Primera Division de Paraguay | |||
2021-05-15 21:45:00 | Sol de America | 0 - 2 | Sportivo Luqueno |
Primera Division de Venezuela | |||
2021-05-15 00:30:00 | Universidad Central de Venezuela | 2 - 0 | LALA FC |
2021-05-15 21:00:00 | Deportivo La Guaira | 0 - 0 | Gran Valencia FC |
2021-05-15 23:15:00 | Deportivo Tachira | 1 - 0 | Estudiantes Merida FC |
QLD Premier League | |||
2021-05-15 07:30:00 | Gold Coast Knights | 0 - 2 | Brisbane Olympic United FC |
2021-05-15 09:15:00 | Capalaba Bulldogs | 1 - 6 | Gold Coast United |
2021-05-15 09:30:00 | Magpies Crusaders | 0 - 3 | Logan Lightning |
Republic of Ireland National League Women | |||
2021-05-15 13:00:00 | Shelbourne (w) | 5 - 0 | Galway LFC (w) |
2021-05-15 17:00:00 | Peamount Utd (w) | 3 - 1 | Cork City (w) |
2021-05-15 17:30:00 | Wexford Youths (w) | 7 - 1 | Bohemians Dublin (w) |
2021-05-15 18:00:00 | Yalong City (w) | 0 - 1 | DLR Waves (w) |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2021-05-15 07:55:00 | ACS Comuna Recea | 2 - 0 | FC Unirea 2004 Slobozia |
Romania - Liga 3 Seria | |||
2021-05-15 08:30:00 | CSA Steaua Bucuresti | 2 - 0 | Mostistea Ulmu |
2021-05-15 14:30:00 | ACS Vedita Colonesti MS | 1 - 1 | SR Brasov |
2021-05-15 14:30:00 | ACS Viitorul Selimbar | 2 - 2 | Crisul Chisineu Cris |
2021-05-15 14:30:00 | CS Soimii Lipova | 1 - 1 | Magura Cisnadie |
2021-05-15 14:30:00 | Dacia Unirea Braila | 4 - 0 | Bucovina Radauti |
2021-05-15 14:30:00 | ACS Foresta Suceava | 0 - 0 | FC Otelul Galati |
2021-05-15 14:30:00 | Unirea Dej | 3 - 1 | CS Minaur Baia Mare |
Romania Liga I | |||
2021-05-15 11:00:00 | CSM Politehnica Iasi | 0 - 1 | Hermannstadt |
2021-05-15 13:30:00 | Astra Giurgiu | 0 - 3 | FC Voluntari |
2021-05-15 18:30:00 | CS Universitatea Craiova | 1 - 3 | CFR Cluj |
Romania U19 League | |||
2021-05-15 08:00:00 | ACS Sepsi U19 | 3 - 2 | Petrolul Ploiesti U19 |
2021-05-15 09:00:00 | ACS Bucharest U19 | 1 - 4 | FC Academica Clinceni U19 |
2021-05-15 09:00:00 | Concordia Chiajna U19 | 1 - 0 | FC Voluntari U19 |
2021-05-15 09:00:00 | Universitaea Cluj U19 | 0 - 1 | FK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 |
Russia Division 2 | |||
2021-05-15 06:00:00 | SY Sakhalinsk | 1 - 1 | FK Kaluga |
2021-05-15 11:00:00 | FC Krasny Smolensk | 2 - 0 | Metallurg Lipetsk |
2021-05-15 11:00:00 | Sokol | 2 - 0 | Saturn Moscow |
2021-05-15 11:15:00 | Kvant Obninsk | 0 - 0 | FK Znamya Noginsk |
2021-05-15 12:00:00 | FK Khimik Novomoskovsk | 0 - 4 | Salyut-Energia Belgorod |
2021-05-15 12:00:00 | Metallurg Vidnoye | 3 - 1 | Avangard |
2021-05-15 12:00:00 | SKA Rostov | 1 - 1 | Krasnodar III |
2021-05-15 14:10:00 | FK Ryazan | 2 - 0 | Strogino Moscow |
Russia Womens Premier League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Rubin Kazan (w) | 0 - 3 | Lokomotiv Moscow (w) |
2021-05-15 14:00:00 | CSKA Moscow (w) | 1 - 1 | Zvezda 2005 (w) |
Russian National Football League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Baltika Kaliningrad | 0 - 1 | Krylya Sovetov |
2021-05-15 10:00:00 | Gazovik Orenburg | 3 - 2 | Dinamo Briansk |
2021-05-15 10:00:00 | SKA Khabarovsk | 1 - 2 | Alania Vladikavkaz |
2021-05-15 10:00:00 | Torpedo moskva | 0 - 1 | Shinnik Yaroslavl |
2021-05-15 10:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk | 2 - 1 | Irtysh 1946 Omsk |
2021-05-15 11:00:00 | Spartak Moscow II | 4 - 3 | Chertanovo Moscow |
2021-05-15 11:00:00 | Veles | 2 - 1 | Tekstilshchik Ivanovo |
2021-05-15 13:00:00 | Akron Togliatti | 0 - 2 | Fakel |
2021-05-15 13:00:00 | FK Chayka Pesch | 1 - 0 | Neftekhimik Nizhnekamsk |
2021-05-15 13:00:00 | FK Krasnodar 2 | 1 - 0 | Volgar-Gazprom Astrachan |
2021-05-15 13:00:00 | Tom Tomsk | 1 - 1 | FK Nizhny Novgorod |
San Marino cup | |||
2021-05-15 18:45:00 | Tre Fiori | 0 - 0 | SP La Fiorita |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2021-05-15 15:55:00 | Al-Nahdha | 0 - 2 | Al-Feiha |
2021-05-15 15:55:00 | Al-Thuqbah | 4 - 0 | Al-Nojoom |
2021-05-15 16:10:00 | Al-Draih | 0 - 1 | AL-Rbeea Jeddah |
2021-05-15 16:35:00 | Al-Tai | 2 - 1 | Al-Kawkab |
2021-05-15 16:35:00 | Ohod Medina | 1 - 1 | Al-Jabalain |
Saudi Professional League | |||
2021-05-15 15:55:00 | Al-Fateh | 2 - 3 | Al Wehda Mecca |
2021-05-15 16:20:00 | Al Raed | 1 - 2 | Al-Taawon |
2021-05-15 18:00:00 | Dhamk | 1 - 1 | Al Ittihad(KSA) |
Scottish Championship | |||
2021-05-15 18:45:00 | Dundee | 0 - 1 | Raith Rovers |
Scottish Premier League | |||
2021-05-15 11:30:00 | Hibernian | 0 - 0 | Celtic FC |
2021-05-15 11:30:00 | Glasgow Rangers | 4 - 0 | Aberdeen |
2021-05-15 11:30:00 | Saint Johnstone | 0 - 0 | Livingston |
Senegal Ligue 2 | |||
2021-05-15 16:30:00 | Africa Promo Foot | 0 - 1 | Guediawaye |
2021-05-15 16:30:00 | US Ouakam Dakar | 1 - 1 | Demba Diop |
2021-05-15 16:30:00 | EJ Fatick | 1 - 0 | Jamono Fatick |
Serbia League Women | |||
2021-05-15 14:57:45 | ZFK Sloga Zemun (w) | 0 - 0 | ZFK Masinac (w) |
Serbia Prva Liga | |||
2021-05-15 15:00:00 | FK Buducnost Dobanovci | 1 - 1 | Radnicki 1923 Kragujevac |
2021-05-15 15:00:00 | FK Dubocica | 1 - 0 | IMT Novi Beograd |
2021-05-15 15:00:00 | Jagodina | 2 - 3 | Kabel Novi Sad |
2021-05-15 15:00:00 | Kolubara | 3 - 1 | Borac Cacak |
2021-05-15 15:00:00 | FK Loznica | 6 - 0 | Zemun |
2021-05-15 15:00:00 | Sloga Kraljevo | 1 - 3 | FK Graficar Beograd |
2021-05-15 15:00:00 | FK Zeleznicar Pancevo | 0 - 1 | Radnicki Pirot |
Serbia U19 League | |||
2021-05-15 07:56:43 | Cukaricki U19 | 2 - 1 | FK Vozdovac U19 |
2021-05-15 09:00:00 | Spartak Subotica U19 | 1 - 3 | Mladost Lucani U19 |
2021-05-15 09:00:00 | OFK Belgrade U19 | 5 - 0 | FK Napredak U19 |
2021-05-15 14:56:00 | Red Star Belgrade U19 | 2 - 1 | FK Rad Belgrade U19 |
Serbian Superliga | |||
2021-05-15 11:30:00 | Indjija | 0 - 5 | Proleter |
2021-05-15 11:30:00 | Habitpharm Javor | 1 - 2 | Cukaricki Stankom |
2021-05-15 11:30:00 | Metalac Gornji Milanovac | 1 - 1 | Novi Pazar |
2021-05-15 11:30:00 | FK Napredak Krusevac | 2 - 0 | Mladost Lucani |
2021-05-15 11:30:00 | FK Rad Beograd | 7 - 1 | Macva Sabac |
2021-05-15 11:30:00 | Zlatibor Cajetina | 0 - 0 | Radnicki Nis |
2021-05-15 14:00:00 | Partizan Belgrade | 3 - 0 | FK Vozdovac Beograd |
Singapore League | |||
2021-05-15 09:30:00 | Albirex Niigata FC | 2 - 1 | Young Lions |
2021-05-15 09:30:00 | Tampines Rovers FC | 5 - 1 | Balestier Khalsa FC |
Slovak Super Liga | |||
2021-05-15 15:00:00 | Zlate Moravce | 0 - 4 | Slovan Bratislava |
2021-05-15 15:00:00 | Michalovce | 2 - 2 | SKF Sered |
2021-05-15 15:00:00 | MFK Ruzomberok | 2 - 0 | Nitra |
2021-05-15 15:00:00 | FK Senica | 0 - 0 | Sokol Dolna Zdana |
2021-05-15 15:59:00 | Trencin | 1 - 1 | Dunajska Streda |
Slovakia 2. Liga | |||
2021-05-15 15:00:00 | FK Kosice | 1 - 0 | MSK Zilina B |
2021-05-15 15:00:00 | FC Artmedia Petrzalka | 1 - 1 | MFK Dubnica nad Vahom |
2021-05-15 15:00:00 | KFC Komarno | 1 - 1 | Dukla Banska Bystrica |
2021-05-15 15:00:00 | MSK Puchov | 0 - 2 | Tatran LM |
2021-05-15 15:00:00 | Partizan Bardejov | 0 - 1 | Sport Podbrezova |
2021-05-15 15:00:00 | Slovan Bratislava B | 2 - 1 | Slavoj Trebisov |
2021-05-15 15:00:00 | STK Samorin | 1 - 2 | MFK Skalica |
Slovenia 1.Liga | |||
2021-05-15 13:00:00 | ASK Bravo Publikum | 1 - 1 | Tabor Sezana |
2021-05-15 14:45:00 | Maribor | 3 - 0 | ND Gorica |
2021-05-15 18:00:00 | NK Aluminij | 0 - 0 | NK Mura 05 |
Slovenia 2.Liga | |||
2021-05-15 12:00:00 | Triglav Gorenjska | 0 - 1 | NK Nafta |
2021-05-15 15:00:00 | Roltek Dob | 3 - 4 | Krka |
2021-05-15 15:00:00 | Radomlje | 2 - 0 | NK Brezice |
2021-05-15 15:00:00 | NK Rudar Velenje | 2 - 1 | NK Bilje |
2021-05-15 15:00:00 | NK Fuzinar | 1 - 1 | ND Beltinci |
2021-05-15 15:00:00 | Krsko Posavlje | 1 - 1 | Jadran Dekani |
2021-05-15 15:00:00 | Smartno | 3 - 0 | Brda |
2021-05-15 15:00:00 | NK Primorje | 0 - 0 | Drava |
Slovenia 3.Liga | |||
2021-05-15 13:00:00 | Koroska Dravograd | 1 - 7 | Bistrica |
2021-05-15 15:00:00 | NK Smarje pri Jelsah | 0 - 1 | Sampion Celje |
2021-05-15 16:30:00 | Prevalje | 1 - 2 | Dobrovce |
Slovenia U19 | |||
2021-05-15 10:00:00 | Olimpija Ljubljana U19 | 5 - 0 | NK Drava Ptuj U19 |
South Africa League Women | |||
2021-05-15 11:00:00 | Croesus (w) | 2 - 1 | Soweto Fabulous (w) |
2021-05-15 12:00:00 | Kempton Park FC (W) | 5 - 2 | Springs Home Sweepers FC (w) |
2021-05-15 13:00:00 | Sealene FC (W) | 3 - 5 | Morning Stars Lacoste FC (W) |
2021-05-15 13:00:00 | Sisters FC (W) | 4 - 0 | Tshandama Young Stars (W) |
South Africa Premier Soccer League | |||
2021-05-15 13:00:00 | Marumo Gallants FC | 1 - 0 | Maritzburg United |
South Africa Reserve League | |||
2021-05-15 10:00:00 | Amazulu Reserves | 1 - 1 | Cape Town City FC Reserves |
Spain Youth League | |||
2021-05-15 09:00:00 | Badazous U19 | 1 - 4 | Burgos U19 |
2021-05-15 09:30:00 | Mallorca U19 | 3 - 2 | Stadium Casablanca U19 |
2021-05-15 10:00:00 | Barcelona U19 | 4 - 2 | Gimnastic Tarragona U19 |
2021-05-15 10:00:00 | Atletico de Madrid U19 | 1 - 2 | Valladolid U19 |
2021-05-15 10:30:00 | Calasanz U19 | 1 - 1 | Real Oviedo U19 |
2021-05-15 12:00:00 | Union Viera CF U19 | 3 - 1 | CF Juventud Laguna U19 |
2021-05-15 13:45:00 | Rayo Vallecano U19 | 2 - 2 | Getafe U19 |
2021-05-15 14:30:00 | Union Adarve U19 | 2 - 1 | Alcorcon U19 |
2021-05-15 14:30:00 | Conxo Santiago U19 | 2 - 4 | CD Roces U19 |
2021-05-15 14:30:00 | Real Murcia U19 | 2 - 3 | Alboraya U19 |
2021-05-15 15:00:00 | CE Europa U19 | 2 - 0 | CD Ebro U19 |
2021-05-15 15:00:00 | AD Huracan U19 | 1 - 1 | Llanos Aridane U19 |
2021-05-15 15:30:00 | Atletico Madrileno U19 | 1 - 3 | Valencia U19 |
2021-05-15 15:30:00 | Vazquez Cultural U19 | 0 - 1 | Cadiz U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Elche U19 | 2 - 1 | Villarreal U19 |
2021-05-15 15:59:00 | Espanyol U19 | 2 - 2 | Real Zaragoza U19 |
2021-05-15 18:00:00 | CF Damm U19 | 5 - 1 | Sabadell U19 |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2021-05-15 10:00:00 | Union Viera | 0 - 1 | CD Santa Ursula |
2021-05-15 11:00:00 | Panaderia Pulido | 1 - 1 | CD Atletico Paso |
2021-05-15 11:00:00 | Las Palmas C | 2 - 2 | Tenisca |
2021-05-15 14:00:00 | Colegios Diocesanos | 2 - 1 | CD Becerril |
2021-05-15 14:30:00 | Comillas | 2 - 3 | CA River Ebro |
2021-05-15 15:00:00 | Manzanares CF | 1 - 1 | CD Illescas |
2021-05-15 15:00:00 | Suodu Pei | 3 - 0 | SD Balmaseda FC |
2021-05-15 15:00:00 | CD La Granja | 3 - 1 | CD Penaranda |
2021-05-15 15:00:00 | Santurtzi CD | 4 - 1 | Urgatz |
2021-05-15 15:30:00 | UD Ibarra | 0 - 0 | Villa Santa Brigida |
2021-05-15 15:30:00 | CE Felanitx | 0 - 1 | CD Binissalem |
2021-05-15 15:59:00 | Atletico Ibanes | 1 - 0 | CD Madridejos |
2021-05-15 15:59:00 | CD Genova | 3 - 3 | UD Alcudia |
2021-05-15 15:59:00 | Urduliz FT | 0 - 3 | Sestao |
2021-05-15 15:59:00 | Acero | 2 - 2 | Hercules II |
2021-05-15 15:59:00 | Ibiza Islas Pitiusas | 4 - 0 | San Jodie |
2021-05-15 15:59:00 | Andratks | 1 - 0 | CF Platges De Calvia |
2021-05-15 15:59:00 | UD Collerense | 2 - 1 | San Rafael |
2021-05-15 15:59:00 | CD Manacor | 3 - 1 | Santanyi |
2021-05-15 15:59:00 | Ribamontan Al Mar CF | 0 - 6 | Castro |
2021-05-15 15:59:00 | CD Vitoria(SPA) | 1 - 2 | SD Gernika |
2021-05-15 15:59:00 | Cultural de Durango | 0 - 0 | JD Somorrostro |
2021-05-15 15:59:00 | CD Lagun Onak | 4 - 1 | Tolosa |
2021-05-15 15:59:00 | Pasaia KE | 0 - 5 | Real Sociedad C |
2021-05-15 15:59:00 | CD Torrijos | 3 - 0 | CD Guadalajara |
2021-05-15 16:30:00 | CD Ferriolense | 4 - 1 | Santa Catalina Atletico |
2021-05-15 16:30:00 | SD Revilla | 0 - 2 | Barreda Balompie |
2021-05-15 16:30:00 | Racing B | 1 - 3 | U.M. Escobedo |
2021-05-15 17:00:00 | Silla CF | 1 - 1 | CD Roda |
2021-05-15 17:00:00 | Ourense CF | 3 - 0 | SD Festra |
2021-05-15 17:00:00 | Conil CF | 0 - 1 | Coria CF |
Spanish Ladies Premier League | |||
2021-05-15 09:00:00 | Sevilla FC (w) | 0 - 1 | Madrid CFF (w) |
2021-05-15 09:00:00 | Colegio Aleman Valencia (w) | 1 - 2 | Real Betis (w) |
2021-05-15 10:00:00 | Atletico de Madrid ?w? | 3 - 1 | Athletic Club Bibao (w) |
2021-05-15 14:00:00 | Deportivo La Coruna W | 2 - 1 | RCD Espanyol (w) |
2021-05-15 16:30:00 | Rayo Vallecano (w) | 1 - 2 | Real Sociedad (w) |
Spanish Ladies Premier League B | |||
2021-05-15 14:00:00 | CFF Caceres II (W) | 0 - 0 | ADFB La Rambla (w) |
2021-05-15 15:00:00 | Viajes Interrias FF (W) | 2 - 0 | Gijon FF (w) |
2021-05-15 15:00:00 | CD Julio Suarez (w) | 1 - 1 | CD Tarsa (w) |
2021-05-15 15:59:00 | Osasuna II (W) | 2 - 1 | Real Sociedad II (W) |
2021-05-15 15:59:00 | Olimpico de Leon (W) | 4 - 1 | Atletico Madrid C (w) |
Spanish Segunda Division | |||
2021-05-15 14:00:00 | Castellon | 0 - 2 | Ponferradina |
2021-05-15 16:30:00 | CD Lugo | 2 - 1 | Mirandes |
2021-05-15 19:00:00 | Las Palmas | 0 - 2 | Real Zaragoza |
2021-05-15 19:00:00 | Almeria | 1 - 1 | Albacete |
Spanish Segunda Division B | |||
2021-05-15 10:00:00 | UD San Sebastian Reyes | 1 - 3 | Algeciras |
2021-05-15 14:00:00 | UD Levante B | 0 - 1 | Lleida |
2021-05-15 14:30:00 | Osasuna B | 2 - 0 | Racing Santander |
2021-05-15 15:30:00 | Atzeneta UE | 1 - 2 | LHospitalet |
2021-05-15 15:59:00 | Hercules | 1 - 2 | UE Cornella |
2021-05-15 15:59:00 | Valencia CF Mestalla | 1 - 2 | AE Prat |
2021-05-15 15:59:00 | Burgos CF | 0 - 0 | Calahorra |
2021-05-15 18:00:00 | CD Linares Deportivo | 1 - 2 | SD Amorebieta |
2021-05-15 18:00:00 | Real Sociedad B | 1 - 1 | Andorra CF |
Swden Women Divi.1 | |||
2021-05-15 11:00:00 | IFK Norrkoping DFK (w) | 1 - 1 | Brommapojkarna (w) |
2021-05-15 12:00:00 | Alingsas (w) | 0 - 0 | Umea IK (w) |
2021-05-15 13:00:00 | IFK Kalmar (w) | 0 - 0 | Alvsjo AIK FF (w) |
2021-05-15 13:00:00 | IK Uppsala (w) | 3 - 1 | Mallbackens IF (w) |
Sweden Division 1 | |||
2021-05-15 11:00:00 | Skovde AIK | 1 - 3 | FC Trollhattan |
2021-05-15 11:00:00 | Tvaakers IF | 2 - 0 | IFK Malmo FK |
2021-05-15 14:00:00 | FC Linkoping City | 1 - 1 | Ljungskile |
2021-05-15 14:00:00 | Assyriska Turab IK JKP | 0 - 3 | Atvidabergs |
2021-05-15 14:00:00 | Oskarshamns AIK | 4 - 1 | Osterlen FF |
2021-05-15 14:00:00 | Lunds BK | 4 - 1 | Vanersborgs IF |
2021-05-15 14:00:00 | IF Sylvia | 0 - 2 | Umea FC |
2021-05-15 14:00:00 | Orebro Syrianska IF | 2 - 1 | Taby |
2021-05-15 15:30:00 | Brommapojkarna | 5 - 0 | Hudiksvalls ABK |
2021-05-15 17:00:00 | Gefle IF | 1 - 1 | Haninge |
Sweden Superettan | |||
2021-05-15 11:00:00 | Akropolis IF | 0 - 1 | Orgryte |
2021-05-15 13:00:00 | IK Brage | 1 - 2 | Norrby IF |
2021-05-15 13:00:00 | GIF Sundsvall | 3 - 2 | Vasalunds IF |
2021-05-15 15:00:00 | Helsingborg | 0 - 1 | Osters IF |
Swiss Super League | |||
2021-05-15 18:30:00 | Basel | 4 - 0 | FC Zurich |
2021-05-15 18:30:00 | Lugano | 3 - 1 | FC Sion |
2021-05-15 18:30:00 | St. Gallen | 5 - 0 | Lausanne Sports |
2021-05-15 18:30:00 | Vaduz | 1 - 3 | Servette |
2021-05-15 18:30:00 | Young Boys | 5 - 2 | Luzern |
Switzerland 1.Liga Promotion | |||
2021-05-15 14:00:00 | YF Juventus Zurich | 5 - 2 | FC Munsingen |
2021-05-15 15:30:00 | Yverdon | 3 - 2 | SC Cham |
Switzerland Division 1 Women | |||
2021-05-15 11:00:00 | Fcf Rapid Lugano (w) | 0 - 4 | Servette (w) |
2021-05-15 14:00:00 | FC Zurich Frauen (w) | 6 - 2 | Young Boys (w) |
2021-05-15 17:00:00 | Grasshopper (w) | 1 - 1 | St Gallen (w) |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
2021-05-15 12:00:00 | FC Khatlon | 2 - 0 | FC Kuktosh |
Tanzania First Division | |||
2021-05-15 13:00:00 | Fountain Gate FC | 0 - 2 | Geita Gold |
2021-05-15 13:00:00 | Pamba SC | 1 - 0 | Transit Camp |
2021-05-15 13:00:00 | Arusha FC | 3 - 2 | Alliance FC |
Tanzania Ligue 1 | |||
2021-05-15 13:00:00 | Namungo FC | 0 - 0 | Young Africans |
2021-05-15 13:00:00 | Azam | 2 - 1 | KMC FC |
2021-05-15 13:00:00 | Mtibwa Sugar | 1 - 0 | Tanzania Prisons |
Tanzania Second Division | |||
2021-05-15 13:00:00 | Pan African | 1 - 0 | Tunduru Korosho FC |
TAS Premier Championship | |||
2021-05-15 02:00:00 | Olympia FC Warriors Reserves | 2 - 4 | South Hobart Reserves |
2021-05-15 02:00:00 | Riverside Olympic Reserves | 1 - 0 | Burnie United |
2021-05-15 04:15:00 | Glenorchy Knights Reserves | 2 - 2 | South East United FC |
2021-05-15 04:15:00 | New Town Eagles | 4 - 0 | Taroona |
2021-05-15 04:15:00 | Beach City | 0 - 3 | University of Tasmania SC |
2021-05-15 04:15:00 | Hobart United | 1 - 0 | Clarence Zebras Reserves |
2021-05-15 06:30:00 | Devonport Strikers Reserves | 3 - 1 | Ulverstone FC |
2021-05-15 06:30:00 | Metro Claremont SC | 2 - 3 | Kingborough Lions Reserves |
TAS Premier League | |||
2021-05-15 04:15:00 | Devonport City | 2 - 0 | Kingborough Lions |
2021-05-15 04:30:00 | Olympia Warriors | 1 - 4 | South Hobart |
2021-05-15 06:30:00 | Riverside Olympic | 2 - 2 | Hobart Zebras |
2021-05-15 06:30:00 | Glenorchy Knights FC | 5 - 0 | Launceston City |
The women's league of Argentina | |||
2021-05-15 14:00:00 | CA Independiente (w) | 1 - 2 | Platense (w) |
2021-05-15 14:00:00 | Gimnasia LP (w) | 1 - 2 | Boca Juniors (w) |
2021-05-15 14:00:00 | San Lorenzo (w) | 1 - 0 | Social Atletico Television (w) |
2021-05-15 18:00:00 | Huracan (w) | 0 - 1 | UAI Urquiza (w) |
2021-05-15 18:00:00 | River Plate (w) | 6 - 0 | Estudiantes LP (w) |
2021-05-15 18:30:00 | Rosario Central (w) | 6 - 2 | Villa San Carlos (w) |
Turkey 3. Ligi B | |||
2021-05-15 13:00:00 | Aksarayspor | 0 - 1 | Yldrm Belediyesispor |
2021-05-15 13:00:00 | Yesilyurt Belediyespor | 1 - 2 | Bukaspor |
2021-05-15 17:30:00 | Fethiyespor | 1 - 1 | Erzin Belediyespor |
2021-05-15 17:30:00 | Ispartaspor | 0 - 0 | Erokspor |
Turkey Super Lig | |||
2021-05-15 15:00:00 | Ankaragucu | 0 - 1 | Alanyaspor |
2021-05-15 15:00:00 | Antalyaspor | 0 - 0 | Konyaspor |
2021-05-15 15:00:00 | Hatayspor | 0 - 1 | Gazisehir Gaziantep |
2021-05-15 15:00:00 | Karagumruk | 5 - 1 | Denizlispor |
2021-05-15 15:00:00 | Caykur Rizespor | 0 - 2 | Istanbul Buyuksehir Belediyesi |
2021-05-15 15:00:00 | Sivasspor | 2 - 1 | Kasimpasa |
2021-05-15 17:30:00 | Galatasaray | 3 - 1 | Yeni Malatyaspor |
2021-05-15 17:30:00 | Goztepe | 1 - 2 | Besiktas JK |
2021-05-15 17:30:00 | Kayserispor | 1 - 2 | Fenerbahce |
2021-05-15 17:30:00 | Trabzonspor | 2 - 1 | Genclerbirligi |
UAE Pro-League | |||
2021-05-15 14:00:00 | Ahli Al-Fujirah | 1 - 4 | Al Wehda(UAE) |
Uganda Premier League | |||
2021-05-15 12:00:00 | SC Villa | 1 - 3 | Vipers |
2021-05-15 13:00:00 | URA Kampala | 3 - 1 | Uganda Police FC |
2021-05-15 13:00:00 | Express FC | 1 - 0 | defense forces |
2021-05-15 13:00:00 | BUL FC | 0 - 1 | Bright Stars |
2021-05-15 13:00:00 | Wakiso Giants FC | 7 - 2 | Airtel Kitara FC |
2021-05-15 13:10:00 | Mbarara City | 2 - 1 | Onduparaka FC |
Ukraine Division 2 | |||
2021-05-15 13:00:00 | Ahrobiznes TSK Romny | 1 - 0 | Chernomorets Odessa |
2021-05-15 14:00:00 | MFK Mikolaiv | 2 - 0 | Kremin Kremenchuk |
Ukraine Division 3 | |||
2021-05-15 09:00:00 | FC Halych | 0 - 3 | FC Uzhgorod |
2021-05-15 13:00:00 | Chayka Petropavlovsk Borshchagovka | 2 - 1 | Volyn Lutsk Reserves |
2021-05-15 13:00:00 | FC Chernigiv | 2 - 2 | Niva Vinica |
2021-05-15 14:00:00 | FC Kryvbas Kriviy Rih | 2 - 0 | Metalurh Zaporizhya |
2021-05-15 14:00:00 | FK Metal Kharkiv | 3 - 1 | Balkany Zorya |
Uruguay Primera Division | |||
2021-05-15 18:00:00 | Villa Espanola | 0 - 0 | Club Atletico Progreso |
2021-05-15 20:15:00 | Wanderers FC | 1 - 0 | Boston River |
2021-05-15 22:30:00 | Torque | 0 - 1 | IA Sud America |
USA Major League Soccer | |||
2021-05-15 17:10:00 | New York City Football Club | 1 - 1 | Toronto FC |
2021-05-15 19:30:00 | Los Angeles Galaxy | 2 - 0 | Austin FC |
2021-05-15 23:10:00 | Atlanta United | 1 - 0 | Montreal Impact |
2021-05-15 23:30:00 | Philadelphia Union | 1 - 0 | New York Red Bulls |
USA National Premier Soccer League | |||
2021-05-15 00:30:00 | Pittsburgh Panthers | 0 - 1 | Indiana |
2021-05-15 21:30:00 | Florida U23 | 0 - 2 | Florida Elite |
2021-05-15 23:00:00 | Milwaukee Torrent | 3 - 2 | Panathinaikos Chicago |
2021-05-15 23:00:00 | Pensacola City FC | 3 - 3 | Tallahassee SC |
2021-05-15 23:00:00 | Appalachian FC | 0 - 1 | Georgia Revolution |
2021-05-15 23:30:00 | Maryland Bobcats FC | 0 - 2 | LA Force |
USA Women | |||
2021-05-15 21:00:00 | Racing Louisville (W) | 0 - 0 | Kansas City NWSL (W) |
2021-05-15 23:00:00 | Gotham FC (W) | 1 - 0 | Houston Dash (w) |
USL Championship | |||
2021-05-15 01:00:00 | Real Monarchs | 0 - 2 | Los Angeles Galaxy II |
2021-05-15 20:30:00 | Birmingham Legion | 1 - 0 | Memphis 901 |
2021-05-15 23:00:00 | Hartford Athletic | 1 - 1 | Pittsburgh Riverhounds |
Uzbekistan Second League | |||
2021-05-15 12:00:00 | Zaamin | 1 - 0 | Jizak |
2021-05-15 12:45:00 | Buxoro FK | 2 - 1 | Xorazm Urganch |
2021-05-15 13:00:00 | FK Chigatoy | 3 - 2 | Navbahor Namangan B |
VIC Premier League | |||
2021-05-15 05:00:00 | Avondale FC | 2 - 0 | South Melbourne |
2021-05-15 05:00:00 | Eastern Lions SC | 0 - 1 | Dandenong City SC |
2021-05-15 07:30:00 | Hume City | 1 - 0 | Heidelberg United |
2021-05-15 09:00:00 | Dandenong Thunder | 3 - 1 | Altona Magic |
VIC Women’s Premier League | |||
2021-05-15 05:00:00 | Alamein (w) | 2 - 1 | Box Hill (w) |
2021-05-15 05:15:00 | Bayside United (w) | 0 - 3 | FC Bulleen Lions (w) |
2021-05-15 05:15:00 | Heidelberg United (w) | 2 - 4 | South Melbourne (w) |
Victorian State League Division 1 | |||
2021-05-15 05:00:00 | Moreland City | 1 - 1 | Werribee City |
2021-05-15 05:15:00 | Manningham United Blues | 2 - 2 | Brunswick City |
2021-05-15 07:00:00 | Goulburn Valley Suns | 0 - 1 | Northcote City |
Welsh Premier League | |||
2021-05-15 11:00:00 | Barry Town United | 3 - 2 | Caernarfon |
2021-05-15 11:00:00 | Pen-y-Bont FC | 0 - 2 | Connahs Quay Nomads FC |
2021-05-15 11:00:00 | The New Saints | 2 - 0 | Bala Town F.C. |
2021-05-15 11:00:00 | UWIC Inter Cardiff | 2 - 1 | Flint Town |
2021-05-15 11:00:00 | Haverfordwest County | 2 - 0 | Newi Cefn Druids |
2021-05-15 11:00:00 | Newtown AFC | 0 - 4 | Aberystwyth Town |
Zambia Super League | |||
2021-05-15 11:00:00 | Kitwe United | 2 - 1 | Kabwe Warriors |
2021-05-15 13:00:00 | Power Dynamos | 1 - 0 | ZESCO United Ndola |
2021-05-15 13:00:00 | Red Arrows | 3 - 0 | Forest Rangers |