- ALL MATCH
- Armenia
- Austria
- Brazil
- Bulgaria
- Chile
- China
- Americas
- Italy
- Costa
- Denmark
- England
- Georgia
- Germany
- International
- Iraq
- Ireland
- Jordan
- Kazakhstan
- Netherlands
- Kosovo
- Malta
- Mexico
- Moldova
- Norway
- Peru
- Poland
- Colombia
- Venezuela
- Qatar
- Saudi Arabia
- South Africa
- Spain
- Sweden
- Scotland
- Europe
- Ukraine
- United States
- Uzbekistan
Armenia Division 2 | |||
2020-10-27 13:00:00 | Urartu II | 6 - 0 | Pyunik B |
Australia Gold Coast Premier League | |||
2020-10-27 09:25:00 | Broadbeach United | 4 - 1 | Runaway Bay Green |
Austria Amateur cup | |||
2020-10-27 17:45:00 | Red Star-Penzing | 1 - 1 | SV Schwechat |
2020-10-27 18:30:00 | Margaretner AC | 1 - 5 | Hellas Kagran |
Austria Landesliga | |||
2020-10-27 18:00:00 | TuS Rein | 4 - 2 | Gleinstatten |
2020-10-27 18:30:00 | UFC Fehring | 3 - 0 | SV Feldbach |
2020-10-27 18:30:00 | St.Polten Amateure | 1 - 6 | SC Retz |
Bhutan Thimphu League | |||
2020-10-27 11:00:00 | Druk Stars FC | 1 - 0 | Ugyen Academy |
Brazil Paulista Serie B | |||
2020-10-27 18:00:00 | Barcelona Esportivo Capela SP | 0 - 7 | SKA Brasil |
2020-10-27 18:00:00 | Itapirense/SP | 0 - 0 | Brasilis FC |
2020-10-27 18:00:00 | Matonense SP | 2 - 4 | Francana |
2020-10-27 18:00:00 | Maua FC U23 | 0 - 1 | Mauaense SP |
2020-10-27 18:00:00 | Uniao Suzano AC SP | 3 - 2 | Atletico Mogi SP |
2020-10-27 18:00:00 | XV de Jau | 2 - 1 | Inter Bebedouro/SP |
2020-10-27 18:00:00 | Itapirense SP U23 | 0 - 0 | Bath SPU23 |
2020-10-27 18:00:00 | Maua/SP U23 | 0 - 1 | Mauaense SP U23 |
Brazil Serie B | |||
2020-10-27 22:00:00 | Chapecoense SC | 0 - 0 | Centro Sportivo Alagoano |
Brazil Serie D | |||
2020-10-27 18:00:00 | Guarany CE | 1 - 3 | America FC Natal RN |
Bulgaria B PFG | |||
2020-10-27 15:30:00 | Litex Lovech | 1 - 2 | Kariana Erden |
Chile Primera B | |||
2020-10-27 16:30:00 | Union San Felipe | 1 - 1 | San Luis Quillota |
Chile Primera D | |||
2020-10-27 15:00:00 | Fernandez Vial | 0 - 2 | Colchagua CD |
2020-10-27 15:00:00 | Deportes Recoleta | 3 - 1 | General VelAsquez |
2020-10-27 21:00:00 | Independiente de Cauquenes | 1 - 1 | Linares Unido |
Chinese Super League | |||
2020-10-27 07:30:00 | Guangzhou City | 1 - 2 | Henan Songshan Longmen |
2020-10-27 11:35:00 | Shanghai Shenhua | 3 - 1 | Chongqing Liangjiang Athletic |
Columbia women's League | |||
2020-10-27 23:00:00 | America de Cali (w) | 2 - 0 | Deportivo Cali (w) |
Conmebol - Copa Sudamericana | |||
2020-10-27 22:15:00 | Sport Huancayo | 1 - 1 | Liverpool URU |
2020-10-27 22:15:00 | Audax Italiano | 2 - 1 | Bolivar |
Coppa Italia | |||
2020-10-27 13:00:00 | Sampdoria | 1 - 0 | Salernitana |
2020-10-27 14:00:00 | Bologna | 2 - 0 | Reggina |
2020-10-27 14:00:00 | ACD Virtus Entella | 3 - 1 | Pisa |
2020-10-27 17:00:00 | Pordenone Calcio SSD | 0 - 0 | Monza |
Costa Rica Primera Division | |||
2020-10-27 21:00:00 | Limon FC | 1 - 0 | AD Grecia |
Denmark Reserve League | |||
2020-10-27 12:00:00 | Hobro Reserve | 3 - 6 | Aalborg BK Reserve |
ENG SD1 | |||
2020-10-27 19:30:00 | AFC Kempston | 2 - 2 | Kidlington |
2020-10-27 19:30:00 | Cinderford Town | 1 - 2 | Winchester City |
2020-10-27 19:45:00 | St Neots Town | 4 - 1 | Biggleswade FC |
England Championship | |||
2020-10-27 19:00:00 | Barnsley | 3 - 0 | Queens Park Rangers (QPR) |
2020-10-27 19:45:00 | Wycombe Wanderers | 1 - 1 | Watford |
2020-10-27 19:45:00 | Brentford | 1 - 1 | Norwich City |
2020-10-27 19:45:00 | Middlesbrough | 2 - 0 | Coventry City |
2020-10-27 19:45:00 | Swansea City | 2 - 0 | Stoke City |
2020-10-27 19:45:00 | Blackburn Rovers | 2 - 4 | Reading |
England Conference | |||
2020-10-27 19:00:00 | Wrexham | 0 - 0 | Barnet |
2020-10-27 19:45:00 | Aldershot Town | 1 - 4 | Torquay United |
2020-10-27 19:45:00 | Boreham Wood | 1 - 0 | Woking |
2020-10-27 19:45:00 | Bromley | 3 - 2 | Weymouth |
2020-10-27 19:45:00 | Hartlepool United | 1 - 1 | Altrincham |
2020-10-27 19:45:00 | Kings Lynn | 2 - 3 | Wealdstone FC |
2020-10-27 19:45:00 | Maidenhead United | 2 - 1 | Dagenham Redbridge |
2020-10-27 19:45:00 | Stockport County | 0 - 0 | Solihull Moors |
2020-10-27 20:10:00 | Yeovil Town | 1 - 2 | Sutton United |
England Conference North Division | |||
2020-10-27 19:45:00 | Boston United | 1 - 1 | Guiseley |
2020-10-27 19:45:00 | Hereford United | 0 - 2 | Bradford Park Avenue |
2020-10-27 19:45:00 | Chester FC | 2 - 1 | Curzon Ashton FC |
England Conference South Division | |||
2020-10-27 19:45:00 | Chippenham Town | 1 - 2 | Dartford |
2020-10-27 19:45:00 | Hampton Richmond Borough | 1 - 2 | Eastbourne Borough |
England County League | |||
2020-10-27 19:30:00 | Ashington | 1 - 6 | Hebburn Town |
England League 1 | |||
2020-10-27 19:00:00 | Peterborough United | 2 - 2 | Burton Albion |
2020-10-27 19:00:00 | Charlton Athletic | 2 - 0 | Oxford United |
2020-10-27 19:00:00 | Crewe Alexandra | 0 - 1 | Lincoln City |
2020-10-27 19:00:00 | Bristol Rovers | 1 - 3 | Hull City |
2020-10-27 19:00:00 | Milton Keynes Dons | 2 - 0 | Wigan Athletic |
2020-10-27 19:00:00 | AFC Wimbledon | 1 - 0 | Blackpool |
2020-10-27 19:00:00 | Ipswich Town | 1 - 0 | Gillingham |
2020-10-27 19:45:00 | Portsmouth | 4 - 0 | Northampton Town |
2020-10-27 19:45:00 | Rochdale | 2 - 2 | Sunderland A.F.C |
2020-10-27 19:45:00 | Fleetwood Town | 1 - 0 | Shrewsbury Town |
2020-10-27 19:45:00 | Plymouth Argyle | 2 - 1 | Doncaster Rovers |
England League 2 | |||
2020-10-27 18:30:00 | Crawley Town | 4 - 0 | Tranmere Rovers |
2020-10-27 19:00:00 | Mansfield Town | 2 - 4 | Barrow |
2020-10-27 19:00:00 | Carlisle United | 3 - 1 | Morecambe |
2020-10-27 19:00:00 | Harrogate Town | 0 - 0 | Stevenage Borough |
2020-10-27 19:00:00 | Leyton Orient | 1 - 1 | Exeter City |
2020-10-27 19:00:00 | Newport County | 2 - 1 | Colchester United |
2020-10-27 19:00:00 | Southend United | 1 - 2 | Oldham Athletic |
2020-10-27 19:00:00 | Port Vale | 2 - 1 | Cheltenham Town |
2020-10-27 19:00:00 | Forest Green Rovers | 1 - 0 | Grimsby Town |
2020-10-27 19:00:00 | Walsall | 0 - 2 | Cambridge United |
2020-10-27 19:00:00 | Bolton Wanderers | 1 - 0 | Bradford City |
England Northern League Division One | |||
2020-10-27 19:45:00 | Marine | 4 - 0 | Pickering Town |
2020-10-27 19:45:00 | Tadcaster Albion | 3 - 1 | Prescot Cables |
England Northern Premier League | |||
2020-10-27 19:45:00 | Bamber Bridge | 0 - 1 | Gainsborough Trinity |
2020-10-27 19:45:00 | Basford Utd | 4 - 1 | Scarborough |
2020-10-27 19:45:00 | Mickleover Sports | 1 - 0 | Hyde F.C. |
2020-10-27 19:45:00 | Radcliffe Borough | 3 - 3 | Whitby Town |
2020-10-27 19:45:00 | South Shields | 1 - 0 | FC United of Manchester |
2020-10-27 19:45:00 | Stafford Rangers | 0 - 3 | Atherton Collieries |
2020-10-27 19:45:00 | Stalybridge Celtic | 3 - 1 | Morpeth Town |
England Ryman(Isthmian) League | |||
2020-10-27 19:30:00 | Maldon Tiptree | 3 - 1 | Tilbury |
2020-10-27 19:30:00 | Witham Town | 0 - 1 | Heybridge Swifts |
2020-10-27 19:30:00 | Phoenix Sports | 1 - 2 | East Grinstead Town |
2020-10-27 19:45:00 | Histon | 1 - 2 | Romford |
2020-10-27 19:45:00 | Soham Town Rangers | 0 - 1 | Sudbury |
2020-10-27 19:45:00 | Hastings United | 2 - 1 | Whitehawk |
2020-10-27 19:45:00 | Basildon United | 3 - 3 | Canvey Island |
2020-10-27 19:45:00 | Coggeshall Town | 1 - 0 | Aveley |
England Ryman(Isthmian) League Premier Division | |||
2020-10-27 19:45:00 | Hornchurch | 3 - 1 | Haringey Borough |
2020-10-27 19:45:00 | Potters Bar Town | 1 - 2 | Worthing |
England Southern League Central Division | |||
2020-10-27 19:30:00 | Hednesford Town | 5 - 1 | Bromsgrove Sporting FC |
2020-10-27 19:45:00 | Barwell | 1 - 3 | Rushall Olympic |
2020-10-27 19:45:00 | Kings Langley | 2 - 1 | Banbury United |
2020-10-27 19:45:00 | St Ives Town | 1 - 0 | Leiston FC |
2020-10-27 19:45:00 | Stratford Town | 2 - 1 | Redditch United |
England Southern Premier League | |||
2020-10-27 19:30:00 | Hartley Wintney | 3 - 1 | Yate Town |
2020-10-27 19:45:00 | Hayes Yeading United | 2 - 2 | Chesham United |
2020-10-27 19:45:00 | Hendon | 2 - 0 | Farnborough Town |
2020-10-27 19:45:00 | Poole Town | 1 - 0 | Gosport Borough |
2020-10-27 19:45:00 | Salisbury FC | 2 - 1 | Weston Super Mare |
2020-10-27 19:45:00 | Truro City | 4 - 1 | Wimborne Town |
2020-10-27 19:45:00 | Walton Casuals | 3 - 0 | Metropolitan Police |
2020-10-27 19:45:00 | Taunton Town | 2 - 1 | Dorchester Town |
England U23 1.Liga | |||
2020-10-27 12:00:00 | Ipswich U23 | 3 - 1 | Sheffield Wed U23 |
2020-10-27 13:00:00 | Cardiff City U23 | 2 - 0 | Hull City U23 |
2020-10-27 13:00:00 | Colchester United U23 | 1 - 4 | Sheffield Utd U23 |
2020-10-27 13:15:00 | Bristol City U23 | 4 - 1 | Crewe Alexandra U23 |
2020-10-27 14:00:00 | Queens Park Rangers U23 | 0 - 2 | Barnsley U23 |
Estonia U19 League | |||
2020-10-27 15:00:00 | Raplamaa U19 | 6 - 0 | FC Flora Tallinn U19 |
Faroe Islands Division 1 | |||
2020-10-27 19:00:00 | 07 Vestur Sorvagur | 1 - 0 | AB Argir II |
2020-10-27 19:30:00 | B36 Torshavn II | 3 - 1 | B71 Sandur |
Georgia Division | |||
2020-10-27 10:00:00 | Samgurali Tskh | 0 - 0 | WIT Georgia Tbilisi |
2020-10-27 10:00:00 | FC Sioni Bolnisi | 1 - 1 | Gagra Tbilisi |
Germany Regionalliga | |||
2020-10-27 18:00:00 | Vfr Aalen | 1 - 0 | FC Giessen |
Gibraltar Premier Division | |||
2020-10-27 19:00:00 | Lynx FC | 5 - 0 | Manchester 62 FC |
International Club Friendly | |||
2020-10-27 10:00:00 | Virtus Francavilla U19 | 0 - 5 | Catania U19 |
2020-10-27 11:00:00 | FC Ahal | 0 - 0 | HTTU Asgabat |
2020-10-27 12:00:00 | Kopetdag Asgabat | 2 - 0 | FC MERW |
2020-10-27 13:30:00 | Al Tayaran (w) | 5 - 0 | El Masry W |
2020-10-27 14:00:00 | ES Setif | 1 - 2 | JSM Skikda |
International Friendly | |||
2020-10-27 14:20:00 | Serbia (w) | 2 - 1 | Bulgaria (w) |
Iraqi Premier League | |||
2020-10-27 12:00:00 | Al Qasim Sport Club | 3 - 3 | Naft Misan |
2020-10-27 12:00:00 | Zakho | 0 - 0 | Al Karkh |
Ireland First Division | |||
2020-10-27 19:45:00 | Wexford (Youth) | 2 - 1 | Longford Town |
2020-10-27 19:45:00 | Salthill Devon Galway | 2 - 2 | UC Dublin |
2020-10-27 19:45:00 | Cabinteely FC | 0 - 2 | Drogheda United |
2020-10-27 19:45:00 | Athlone Town | 0 - 1 | Bray Wanderers |
2020-10-27 19:45:00 | Cobh Ramblers | 0 - 0 | Shamrock Rovers II |
Jordan Premier League | |||
2020-10-27 15:00:00 | Sahab SC | 0 - 1 | Al Hussein Irbid |
Kazakhstan Premier League | |||
2020-10-27 09:00:00 | FC Shakhtyor Karagandy | 0 - 0 | Kyzylzhar Petropavlovsk |
KNVB Cup | |||
2020-10-27 17:45:00 | FC Twente Enschede | 1 - 3 | De Graafschap |
2020-10-27 18:45:00 | VVV Venlo | 4 - 2 | Den Bosch |
2020-10-27 18:45:00 | SC Heerenveen | 3 - 1 | FC Oss |
2020-10-27 20:00:00 | Dordrecht | 2 - 4 | FC Utrecht |
Kosovo Superliga | |||
2020-10-27 13:00:00 | KF Arberia | 0 - 1 | KF Drita Gjilan |
2020-10-27 13:00:00 | KF Feronikeli | 1 - 0 | KF Llapi |
Malta Women Division 1 | |||
2020-10-27 19:30:00 | Sliema Raiders (w) | 0 - 6 | Kirkop United (w) |
2020-10-27 19:30:00 | Birkirkara (w) | 3 - 0 | Mgarr (w) |
Mauritania Division 1 | |||
2020-10-27 17:00:00 | King Nouakchott | 1 - 0 | AS Garde Nationale |
2020-10-27 19:40:00 | Medine Trarza | 2 - 1 | AS Police (BEN) |
Mauritania Division 2 | |||
2020-10-27 16:15:00 | AS Armee | 2 - 0 | AS Kiffa |
Mexico Primera Divison A | |||
2020-10-27 23:00:00 | Mineros de Zacatecas | 1 - 1 | Tampico Madero |
Moldova CUP | |||
2020-10-27 11:00:00 | FC Milsami | 7 - 1 | Victoria Bardar |
2020-10-27 15:59:00 | Codru Lozova | 1 - 0 | FC Cahul-2005 |
Moldova Division 2 | |||
2020-10-27 12:00:00 | CSF Sparta | 2 - 1 | Real Succes |
Norwegian Junior U19 | |||
2020-10-27 19:15:00 | Nymark IL 2 U19 | 3 - 1 | Gneist U19 |
Norwegian Tippeligaen | |||
2020-10-27 18:00:00 | Viking | 0 - 1 | Haugesund |
Peru B League | |||
2020-10-27 15:30:00 | CDC Santa Rosa Pucallpa | 0 - 1 | Santos Ica |
2020-10-27 18:00:00 | Sport Chavelines Juniors | 1 - 0 | Deportivo Union Comercio |
2020-10-27 20:30:00 | Union Huaral | 1 - 3 | Juan Aurich |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2020-10-27 13:00:00 | Gornik Zabrze (Youth) | 1 - 0 | Korona Kielce (Youth) |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2020-10-27 01:00:00 | Atletico Bucaramanga | 1 - 0 | Cucuta |
Primera Division de Mexico | |||
2020-10-27 03:00:00 | Pachuca | 1 - 1 | Pumas U.N.A.M. |
Primera Division de Venezuela | |||
2020-10-27 21:00:00 | Estudiantes Merida FC | 1 - 2 | Deportivo La Guaira |
Qatar Reserve League | |||
2020-10-27 15:30:00 | Al Gharafa U23 | 3 - 1 | Al-Kharitiyath SC U23 |
2020-10-27 15:30:00 | Al Sadd Reserves | 1 - 0 | Al Khor Reserves |
Romania - Liga 3 Seria | |||
2020-10-27 13:00:00 | FC Ariesu Turda | 0 - 0 | Corvinul Hunedoara |
2020-10-27 13:00:00 | Crisul Chisineu Cris | 2 - 0 | Gloria Lunca Teuz Cermei |
2020-10-27 13:00:00 | AFC Hermannstadt 2 | 0 - 4 | ACS Viitorul Selimbar |
2020-10-27 13:00:00 | Gaz Metan Medias II | 0 - 4 | ACS Flacara Horezu |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2020-10-27 14:40:00 | AL-jeel | 2 - 1 | Arar FC |
2020-10-27 14:40:00 | Al Sahel | 0 - 0 | Al-Draih |
2020-10-27 14:50:00 | Al-Kawkab | 2 - 1 | Al-Feiha |
2020-10-27 15:20:00 | Ohod Medina | 1 - 0 | Hajer |
Saudi Kings Cup | |||
2020-10-27 14:55:00 | Al Hilal | 2 - 0 | Abha |
2020-10-27 17:30:00 | Al Ahli Jeddah | 1 - 2 | Al-Nasr(KSA) |
South Africa Premier Soccer League | |||
2020-10-27 17:30:00 | Black Leopards | 1 - 3 | Baroka FC |
2020-10-27 17:30:00 | Chippa United | 0 - 1 | Kaizer Chiefs |
Spanish Segunda Division | |||
2020-10-27 18:00:00 | Girona | 2 - 1 | FC Cartagena |
Swden Women Divi.1 | |||
2020-10-27 17:30:00 | Jitex DFF (w) | 0 - 4 | Alingsas (w) |
The lowlands of Scotland League | |||
2020-10-27 19:45:00 | Kelty Hearts | 4 - 0 | Vale of Leithen |
UEFA Champions League | |||
2020-10-27 17:55:00 | Lokomotiv Moscow | 1 - 2 | Bayern Munchen |
2020-10-27 17:55:00 | FC Shakhtar Donetsk | 0 - 0 | Inter Milan |
2020-10-27 20:00:00 | Atletico Madrid | 3 - 2 | Red Bull Salzburg |
2020-10-27 20:00:00 | Borussia Monchengladbach | 2 - 2 | Real Madrid |
2020-10-27 20:00:00 | FC Porto | 2 - 0 | Olympiakos Piraeus |
2020-10-27 20:00:00 | Marseille | 0 - 3 | Manchester City |
2020-10-27 20:00:00 | Atalanta | 2 - 2 | AFC Ajax |
2020-10-27 20:00:00 | Liverpool | 2 - 0 | Midtjylland |
UEFA European Women's Championship | |||
2020-10-27 11:00:00 | Georgia (w) | 1 - 2 | Israel (w) |
2020-10-27 13:00:00 | Moldova (w) | 0 - 3 | Poland (w) |
2020-10-27 14:00:00 | Russia (w) | 4 - 2 | Turkey (w) |
2020-10-27 15:30:00 | Romania (w) | 0 - 2 | Switzerland (w) |
2020-10-27 15:30:00 | Greece (w) | 0 - 4 | Ukraine (w) |
2020-10-27 15:59:00 | Belarus (w) | 0 - 1 | Northern Ireland (w) |
2020-10-27 15:59:00 | Czech (w) | 3 - 0 | Azerbaijan (w) |
2020-10-27 16:15:00 | Finland (w) | 1 - 0 | Scotland (w) |
2020-10-27 16:30:00 | Wales (w) | 0 - 1 | Norway (w) |
2020-10-27 16:30:00 | Italy (w) | 1 - 3 | Denmark (w) |
2020-10-27 17:00:00 | Slovakia (w) | 2 - 0 | Latvia (w) |
2020-10-27 17:00:00 | Lithuania (w) | 0 - 9 | Belgium (w) |
2020-10-27 17:30:00 | Sweden (w) | 2 - 0 | Iceland (w) |
2020-10-27 18:00:00 | Kosovo (w) | 0 - 6 | Netherland (w) |
2020-10-27 18:00:00 | Portugal (w) | 1 - 0 | Cyprus (w) |
2020-10-27 20:00:00 | Austria (w) | 0 - 0 | France (w) |
Ukraine Division 2 | |||
2020-10-27 12:00:00 | FK Avanhard Kramatorsk | 0 - 3 | Alians Lypova Dolyna |
Uruguay Reserve League | |||
2020-10-27 18:00:00 | Liverpool Montevideo Reserve | 2 - 5 | Danubio Reserves |
2020-10-27 18:05:00 | Defensor Sporting Reserve | 0 - 1 | Nacional De Football Reserves |
Uruguay Segunda | |||
2020-10-27 20:15:00 | Rampla Juniors FC | 2 - 0 | Albion FC |
2020-10-27 22:30:00 | CA Atenas | 1 - 1 | Villa Espanola |
USA Major League Soccer | |||
2020-10-27 23:00:00 | Montreal Impact | 0 - 1 | Nashville |
Uzbek League | |||
2020-10-27 10:00:00 | FK Andijon | 0 - 0 | Qizilqum Zarafshon |
2020-10-27 12:00:00 | Navbahor Namangan | 2 - 1 | Kuruvchi Bunyodkor |