- ALL MATCH
- Australia
- Austria
- Bosnia
- Morocco
- Brazil
- Bulgaria
- Chile
- China
- Americas
- Costa
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- Egypt
- England
- Estonia
- Finland
- France
- Germany
- Hungary
- Iceland
- International
- Japan
- Kazakhstan
- South Korea
- Kuwait
- Latvia
- Mexico
- Montenegro
- Myanmar
- Norway
- Poland
- Russia
- Scotland
- Slovakia
- Slovenia
- Sudan
- Sweden
- Switzerland
- Syria
- Thailand
- Tunisia
- Europe
- Ukraine
- Uruguay
- United States
- Uzbekistan
- Vietnam
Australia Gold Coast Premier League | |||
2020-09-16 08:05:00 | Musgrave Metro | 4 - 3 | Surfers Paradise White |
2020-09-16 08:05:00 | Robina City Metro | 0 - 5 | Tally Valley |
2020-09-16 08:15:00 | Southport Warriors | 2 - 2 | Surfers Paradise Blue |
2020-09-16 09:00:00 | Coomera Metro | 0 - 4 | Tamborine Mountain Eagles |
Australia New South Wales NPL Women | |||
2020-09-16 09:20:00 | Aime Rigi (w) | 1 - 4 | NWS Koala (w) |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2020-09-16 09:30:00 | Dare southwest Queensland (w) | 0 - 4 | Queensland Lions?w? |
2020-09-16 09:30:00 | Mitchelton (w) | 1 - 4 | FQ QAS (w) |
Australia U20 | |||
2020-09-16 11:00:00 | Bayswater U20 | 5 - 0 | Balcatta U20 |
Austrian 3.Liga | |||
2020-09-16 16:30:00 | SC Bregenz | 6 - 1 | RW Rankweil |
2020-09-16 17:00:00 | SV Austria Salzburg | 1 - 3 | SV Seekirchen |
2020-09-16 17:00:00 | SV Grodig | 3 - 1 | SV Wals-Grunau |
Austrian Cup | |||
2020-09-16 17:00:00 | Union Gurten | 1 - 3 | Rheindorf Altach |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2020-09-16 14:30:00 | Olimpik Sarajevo | 1 - 3 | Sarajevo |
Botola Pro 1 | |||
2020-09-16 18:15:00 | IRT Itihad de Tanger | 1 - 1 | FAR Forces Armee Royales |
2020-09-16 21:00:00 | Wydad Casablanca | 3 - 0 | Raja de Beni Mellal |
Brasil Cup | |||
2020-09-16 22:00:00 | Ponte Preta | 2 - 2 | America MG |
Brazil Campeonato Maranhense | |||
2020-09-16 22:00:00 | Sampaio Correa | 1 - 1 | Juventude MA |
Brazil Campeonato Paulista B | |||
2020-09-16 00:30:00 | Sao Bento | 1 - 1 | Taubate |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2020-09-16 13:00:00 | Fluminense U20 | 0 - 0 | Bangu U20 |
2020-09-16 13:00:00 | Madureira Youth | 3 - 1 | Macae U20 |
2020-09-16 13:00:00 | Nova Iguacu Youth | 2 - 1 | America-RJ U20 |
2020-09-16 13:00:00 | Portuguesa RJ U20 | 2 - 2 | CR Flamengo (RJ) (Youth) |
2020-09-16 18:00:00 | Friburguense RJ U20 | 1 - 1 | Botafogo RJ U20 |
2020-09-16 18:00:00 | Resende RJ U20 | 2 - 0 | Cabofriense U20 |
2020-09-16 18:00:00 | Volta Redonda U20 | 2 - 0 | Boavista SC Saquarema U20 |
Brazil Serie B | |||
2020-09-16 22:15:00 | Centro Sportivo Alagoano | 1 - 2 | Cuiaba |
Bulgaria U19 | |||
2020-09-16 14:00:00 | Cherno More U19 | 2 - 0 | Vitosha U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Neff supporting Simic U19 | 1 - 0 | Beroe U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Pirin Blagoevgrad U19 | 1 - 2 | Botev Plovdiv U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Septemvri Sofia U19 | 2 - 0 | Lokomotiv Plovdiv U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Natsional Sofia U19 | 0 - 3 | Ludogorets Razgrad U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Slavia Sofia U19 | 1 - 1 | Hebar 1918 Pazardzhik U19 |
2020-09-16 14:00:00 | Sokol Markovo U19 | 1 - 6 | Levski Sofia U19 |
Chile Primera B | |||
2020-09-16 13:00:00 | Melipilla | 1 - 1 | Cobreloa |
2020-09-16 18:00:00 | Santiago Morning | 0 - 1 | San Marcos de Arica |
Chile Primera D | |||
2020-09-16 19:00:00 | Fernandez Vial | 2 - 1 | Iberia Los Angeles |
2020-09-16 20:00:00 | Colchagua CD | 1 - 2 | D. Concepcion |
Chile Primera Division | |||
2020-09-16 15:00:00 | Palestino | 2 - 0 | Municipal Iquique |
Chinese Football Association Jia League | |||
2020-09-16 07:30:00 | Heilongjiang Lava Spring | 1 - 1 | Sichuan Jiuniu |
2020-09-16 07:30:00 | Zhejiang Greentown | 4 - 0 | Jiangxi Liansheng FC |
2020-09-16 08:00:00 | Chengdu Better City FC | 1 - 0 | Beijing BeiKong |
2020-09-16 11:35:00 | Shenyang City Public | 1 - 1 | Shanxi Chang An Athletic FC |
2020-09-16 11:35:00 | Beijing Chengfeng | 1 - 0 | Suzhou Dongwu |
2020-09-16 12:00:00 | Kunshan FC | 0 - 0 | Nantong Zhiyun |
Chinese Super League | |||
2020-09-16 10:00:00 | Qingdao FC | 0 - 3 | Chongqing Liangjiang Athletic |
2020-09-16 12:00:00 | Tianjin Tigers | 1 - 1 | Cangzhou Mighty Lions |
Copa Libertadores | |||
2020-09-16 00:30:00 | EM Deportivo Binacional | 0 - 1 | Liga Dep. Universitaria Quito |
2020-09-16 00:30:00 | Santos | 0 - 0 | Olimpia Asuncion |
2020-09-16 22:15:00 | Internacional RS | 4 - 3 | America de Cali |
2020-09-16 22:15:00 | Estudiantes Merida FC | 3 - 2 | Alianza Lima |
Costa Rica Primera Division | |||
2020-09-16 21:00:00 | Cartagines Deportiva SA | 2 - 2 | Jicaral |
Croatia 2.HNL | |||
2020-09-16 14:30:00 | Kustosija | 0 - 0 | NK Dubrava Zagreb |
2020-09-16 14:30:00 | NK Dugopolje | 0 - 1 | NK Osijek II |
2020-09-16 14:30:00 | NK Junak | 0 - 0 | NK Croatia Zmijavci |
2020-09-16 14:30:00 | Dinamo Zagreb II | 3 - 0 | Rudes |
2020-09-16 14:30:00 | Bijelo Brdo | 3 - 1 | NK Solin |
2020-09-16 17:00:00 | Inter Zapresic | 1 - 2 | NK Orijent Rijeka |
2020-09-16 17:00:00 | Medjimurje | 1 - 1 | Hrvatski dragovoljac |
Croatia 3.Division | |||
2020-09-16 14:30:00 | NK Uskok | 3 - 0 | Nk Neretvanac Opuzen |
2020-09-16 14:30:00 | NK Zagora Unesic | 0 - 0 | Zmaj Blato |
2020-09-16 14:30:00 | NK Lucko | 1 - 0 | Karlovac |
2020-09-16 14:30:00 | DUGO SELO | 2 - 3 | NK Udarnik Kurilovec |
2020-09-16 15:00:00 | NK Granicar Zupanja | 0 - 0 | NK Vihor |
2020-09-16 15:00:00 | NK Gardiska | 2 - 2 | Valpovka |
2020-09-16 15:00:00 | NK Belisce | 0 - 0 | NK Zrinski Jurjevac |
Cyprus Cup | |||
2020-09-16 15:59:00 | AEL Limassol | 5 - 0 | Omonia Psevda |
2020-09-16 15:59:00 | Agia Napa | 1 - 5 | AEP Paphos |
2020-09-16 15:59:00 | Karmiotissa Polemidion | 4 - 0 | Thoi Lakatamias |
2020-09-16 15:59:00 | Nea Salamis | 4 - 1 | Ahironas Liopetriou |
2020-09-16 15:59:00 | PAEEK | 2 - 1 | Doxa Katokopias |
Czech Group D League | |||
2020-09-16 14:00:00 | Velka Bites | 1 - 0 | SK Zdirec Nad Doubravou |
2020-09-16 14:30:00 | Banik Most Sous | 4 - 0 | SK Mondi Steti |
Czech Republic Cup | |||
2020-09-16 14:00:00 | Domazlice | 2 - 0 | Usti nad Labem |
2020-09-16 14:00:00 | SK Vysoke Myto | 1 - 2 | FK Prepere |
2020-09-16 14:00:00 | Unie Hlubina | 0 - 6 | MFK Karvina |
2020-09-16 14:00:00 | Jiskra Usti nad Orlici | 1 - 0 | Tescoma Zlin |
2020-09-16 14:00:00 | Slovan Velvary | 0 - 2 | Bohemians 1905 |
2020-09-16 14:00:00 | Frenstat Pod Radhostem | 0 - 4 | Banik Ostrava |
2020-09-16 14:00:00 | Sokol Hostoun | 0 - 1 | Mlada Boleslav |
Czech Republic U19 League | |||
2020-09-16 11:00:00 | Mlada Boleslav U19 | 2 - 2 | Banik Ostrava U19 |
Danish 1st Division | |||
2020-09-16 15:59:00 | Silkeborg | 2 - 0 | Skive IK |
2020-09-16 16:30:00 | Esbjerg | 1 - 0 | Herfolge Boldklub Koge |
2020-09-16 16:30:00 | Viborg | 4 - 2 | Kolding FC |
Denmark Woman League Divison 2 | |||
2020-09-16 15:59:00 | Boldklubben AF 1893 (w) | 2 - 1 | Frederiksberg Boldklub (w) |
Denmark Womans Cup | |||
2020-09-16 15:00:00 | FC Damso (w) | 1 - 5 | Nordsjaelland (w) |
2020-09-16 16:30:00 | Varde (w) | 0 - 3 | AGF Kvindefodbold APS (w) |
2020-09-16 16:30:00 | Stovring (w) | 2 - 4 | Billund (w) |
Denmark Youth U19 | |||
2020-09-16 15:00:00 | Horsens U19 | 1 - 6 | Midtjylland U19 |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2020-09-16 17:00:00 | Chacaritas SC | 3 - 3 | CD Puerto Quito |
2020-09-16 20:00:00 | Faure Za Amarilla | 0 - 0 | 9 de Octubre |
Egyptian Premier League | |||
2020-09-16 15:59:00 | El Gounah | 1 - 2 | Smouha SC |
2020-09-16 18:30:00 | Wadi Degla SC | 0 - 2 | Pyramids FC |
England League Cup | |||
2020-09-16 17:00:00 | West Bromwich(WBA) | 3 - 0 | Harrogate Town |
2020-09-16 18:00:00 | Ipswich Town | 0 - 1 | Fulham |
2020-09-16 18:45:00 | Bristol City | 4 - 0 | Northampton Town |
2020-09-16 18:45:00 | Leeds United | 1 - 1 | Hull City |
2020-09-16 18:45:00 | Southampton | 0 - 2 | Brentford |
2020-09-16 19:15:00 | Everton | 3 - 0 | Salford City |
England U23 1.Liga | |||
2020-09-16 12:00:00 | Sheffield Wed U23 | 2 - 3 | Wigan U23 |
Estonia Cup | |||
2020-09-16 14:45:00 | FC Kose | 0 - 8 | Viljandi Tulevik |
2020-09-16 17:30:00 | Pohja-Tallinna JK Volta | 4 - 0 | FCF Jarva-Jaani SK |
Estonia Esi Liiga | |||
2020-09-16 15:59:00 | Flora Tallinn II | 4 - 1 | Vandra JK Vaprus |
Estonia II Liiga | |||
2020-09-16 15:00:00 | Lootus Kohtla-Jarve II | 1 - 3 | FC Helios Tartu |
2020-09-16 17:00:00 | Viimsi MRJK B | 4 - 0 | Pohja Sakala |
Finland Ykkonen | |||
2020-09-16 14:00:00 | KPV | 6 - 0 | Mypa |
2020-09-16 15:30:00 | Jaro | 4 - 2 | Ekenas IF Fotboll |
2020-09-16 15:30:00 | Vaasa VPS | 1 - 2 | AC Oulu |
2020-09-16 15:30:00 | AC Kajaani | 0 - 0 | MP MIKELI |
2020-09-16 15:30:00 | KTP Kotka | 4 - 0 | Gnistan Helsinki |
2020-09-16 15:30:00 | MuSa | 3 - 2 | SJK Akatemia |
France Ligue 1 | |||
2020-09-16 19:00:00 | Paris Saint Germain (PSG) | 1 - 0 | Metz |
Germany Landespokal | |||
2020-09-16 16:30:00 | FSV Optik Rathenow | 1 - 6 | FSV Union Furstenwalde |
Germany Oberliga NOFV | |||
2020-09-16 15:30:00 | Freiburger FC | 0 - 1 | Villingen |
2020-09-16 15:30:00 | FV Ravensburg | 3 - 0 | Rielasingen Arlen |
2020-09-16 15:30:00 | Freiberg | 2 - 0 | Neckarsulmer Sport-Union |
2020-09-16 15:30:00 | Sportfreunde Dorfmerkingen | 3 - 1 | TSG Backnang |
2020-09-16 15:30:00 | TSV Ilshofen | 0 - 0 | Goppinger SV |
2020-09-16 17:00:00 | Waldgirmes | 2 - 3 | Rot-Weiss Hadamar |
2020-09-16 17:00:00 | Sandhausen II | 1 - 4 | SV Linx |
2020-09-16 17:00:00 | Stuttgarter Kickers | 4 - 2 | FSV 08 Bissingen |
2020-09-16 17:30:00 | KSV Baunatal | 1 - 3 | Buchonia Flieden |
2020-09-16 17:30:00 | Hessen Dreieich | 2 - 1 | Viktoria Griesheim |
2020-09-16 17:30:00 | TuS Dietkirchen | 2 - 1 | FSV Fernwald |
2020-09-16 17:30:00 | Gonsenheim | 2 - 4 | Engers |
2020-09-16 18:00:00 | FC Eddersheim | 2 - 1 | SV Zeilsheim |
Germany Regionalliga | |||
2020-09-16 12:00:00 | SC Freiburg (Youth) | 4 - 0 | Vfr Aalen |
2020-09-16 17:00:00 | TSG Balingen | 1 - 0 | Bahlinger |
2020-09-16 17:00:00 | TSV Steinbach Haiger | 2 - 0 | FSV Mainz 05 (Youth) |
2020-09-16 17:00:00 | VfB Stuttgart II | 2 - 1 | SV Elversberg |
2020-09-16 17:00:00 | SSV Ulm 1846 | 3 - 1 | FSV Frankfurt |
2020-09-16 17:30:00 | Bergisch Gladbach 09 | 1 - 1 | Monchengladbach AM. |
2020-09-16 17:30:00 | VFB Homberg | 1 - 3 | Fortuna Koln |
2020-09-16 17:30:00 | Koln Am | 1 - 1 | Rot-Weiss Ahlen |
2020-09-16 17:30:00 | Sportfreunde Lotte | 0 - 2 | Borussia Dortmund (Youth) |
2020-09-16 17:30:00 | SV Rodinghausen | 0 - 0 | Rot-Weiss Oberhausen |
2020-09-16 17:30:00 | SV Straelen | 1 - 2 | Preuben Munster |
2020-09-16 17:30:00 | Wegberg-Beeck | 0 - 1 | Schalke 04 (Youth) |
2020-09-16 17:30:00 | Wiedenbruck | 2 - 1 | Bonner |
2020-09-16 17:30:00 | Wuppertaler | 0 - 3 | Fortuna Dusseldorf (Youth) |
2020-09-16 17:30:00 | FC Oberneuland | 0 - 1 | Oldenburg |
2020-09-16 17:30:00 | Eintracht Norderstedt | 0 - 1 | SV Drochtersen/Assel |
Hungary NB ? | |||
2020-09-16 14:00:00 | SOROKSAR | 2 - 1 | Szombathelyi Haladas |
2020-09-16 14:00:00 | DEAC | 0 - 1 | Kazincbarcika |
2020-09-16 14:00:00 | Dorogi FC | 0 - 0 | Szentlorinc SE |
2020-09-16 14:30:00 | Kaposvar | 1 - 3 | Debrecin VSC |
2020-09-16 17:00:00 | Gyori ETO | 0 - 0 | Bekescsaba |
2020-09-16 17:00:00 | Nyiregyhaza | 2 - 1 | Csakvari TK |
2020-09-16 17:00:00 | Vasas | 1 - 1 | Szolnoki MAV FC |
2020-09-16 17:00:00 | FC Ajka | 1 - 1 | Bodajk FC Siofok |
2020-09-16 17:00:00 | Pecsi MFC | 0 - 1 | Budaorsi SC |
Hungary NB III | |||
2020-09-16 14:00:00 | Budapest Honved II | 3 - 5 | ESMTK |
Iceland Division 1 | |||
2020-09-16 16:30:00 | Thor Akureyri | 1 - 0 | Vikingur Olafsvik |
2020-09-16 19:15:00 | Throttur Reykjavik | 1 - 2 | Afturelding |
Iceland U19 League | |||
2020-09-16 19:45:00 | FH Hafnarfjordur U19 | 3 - 1 | Fjolnir U19 |
International Club Friendly | |||
2020-09-16 08:30:00 | Hercules | 2 - 1 | Baleares |
2020-09-16 08:30:00 | Madura United | 4 - 1 | Martapura FC |
2020-09-16 09:00:00 | Extremadura | 5 - 0 | Cacereno |
2020-09-16 09:30:00 | Thanh Hoa | 1 - 1 | Nam Dinh FC |
2020-09-16 09:30:00 | Quang Nam | 4 - 0 | Huda Hue |
2020-09-16 14:00:00 | Cittadella | 3 - 1 | Piacenza |
2020-09-16 14:00:00 | Venezia | 2 - 2 | Pordenone Calcio SSD |
2020-09-16 15:00:00 | Pas Giannina | 1 - 0 | Giorgos Karaiskakis |
2020-09-16 15:00:00 | HNK Gorica | 0 - 2 | Triestina |
2020-09-16 15:00:00 | Ludogorets Razgrad | 2 - 1 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa |
2020-09-16 15:30:00 | ACD Virtus Entella | 1 - 1 | Lucchese |
2020-09-16 15:59:00 | Pescara | 1 - 0 | Ternana |
2020-09-16 16:05:00 | Portugalete | 1 - 0 | CD Izarra |
2020-09-16 16:05:00 | UCAM Murcia | 2 - 2 | UD Levante B |
2020-09-16 16:05:00 | CD Mosconia | 0 - 5 | Real Oviedo B |
2020-09-16 16:25:00 | Real Titanico Laviana | 0 - 1 | CD Lealtad |
2020-09-16 16:30:00 | Gimnastic Tarragona | 1 - 0 | Real Zaragoza |
2020-09-16 16:30:00 | CF Salmantino | 0 - 0 | Atletico Astorga |
2020-09-16 17:00:00 | FC Barcelona | 3 - 1 | Girona |
2020-09-16 17:00:00 | Real Avila CF | 1 - 0 | CD Penalanda |
2020-09-16 17:00:00 | RCD Espanyol B | 3 - 0 | CF Badalona |
2020-09-16 17:30:00 | CA Bembibre | 2 - 6 | Cultural Leonesa |
2020-09-16 17:30:00 | CE Banyoles | 1 - 1 | UE Llagostera |
2020-09-16 18:00:00 | CD Guijuelo | 3 - 1 | CD Coria |
2020-09-16 18:00:00 | Orihuela CF | 0 - 1 | Real Murcia |
2020-09-16 18:00:00 | AD Llerenense | 2 - 3 | Extremadura B |
2020-09-16 18:30:00 | CP Villarrobledo | 2 - 2 | La Roda CF |
2020-09-16 18:30:00 | UD Rayo Ibense | 1 - 2 | Eldense |
2020-09-16 18:30:00 | Padiham | 2 - 2 | Clitheroe |
2020-09-16 18:35:00 | UD Rotena | 1 - 3 | Xerez Deportivo |
2020-09-16 18:45:00 | Kettering Town | 1 - 0 | Hemel Hempstead Town |
2020-09-16 18:45:00 | Montevarchi | 1 - 1 | Prato |
2020-09-16 18:45:00 | Montevarchi | 1 - 1 | Prato |
2020-09-16 19:30:00 | Figueres | 1 - 0 | UE Olot |
2020-09-16 20:00:00 | Ypiranga AP | 1 - 1 | Sao Paulo AP |
2020-09-16 23:40:00 | Santana AP | 1 - 0 | Santos Macapa |
Ireland Leinster Senior League | |||
2020-09-16 18:45:00 | Cherry Orchard | 1 - 1 | Ballymun United |
J-League Division 1 | |||
2020-09-16 10:00:00 | FC Tokyo | 2 - 3 | Oita Trinita |
2020-09-16 10:00:00 | Vissel Kobe | 0 - 1 | Cerezo Osaka |
2020-09-16 10:30:00 | Yokohama Marinos | 3 - 0 | Shimizu S-Pulse |
2020-09-16 10:30:00 | Sagan Tosu | 0 - 2 | Consadole Sapporo |
J-League Division 2 | |||
2020-09-16 10:00:00 | Omiya Ardija | 0 - 1 | Avispa Fukuoka |
Japan Emperor's Cup | |||
2020-09-16 04:00:00 | Run Mel Aomori | 2 - 1 | Sapporo University |
2020-09-16 05:00:00 | Tonan Maebashi | 2 - 3 | VONDS Ichihara |
2020-09-16 06:00:00 | Kanazawa seiryo University FC | 1 - 2 | Toyama Shinjo) |
2020-09-16 06:00:00 | Nara Club | 1 - 0 | Ococias Kyoto AC |
2020-09-16 06:00:00 | Ban Di Tesi Iwaki | 4 - 0 | Oyama SC |
2020-09-16 07:00:00 | Yokogawa Musashino | 3 - 3 | Tochigi City |
2020-09-16 08:00:00 | Institute of Fitness | 1 - 0 | Okinawa SV |
2020-09-16 09:00:00 | Bundey thuns kakogawa | 0 - 0 | Mio Biwako Shiga |
2020-09-16 10:00:00 | Internacional EV | 0 - 4 | MD Nagasaki |
2020-09-16 10:00:00 | Maruyasu Industries | 3 - 2 | Suzuka unlimited |
2020-09-16 10:00:00 | Yonago Genki SC | 0 - 5 | Matsue City FC |
2020-09-16 10:00:00 | Tongyin Yokohama University | 4 - 2 | Yamanashi Gakuin University Pegasus |
2020-09-16 10:00:00 | Verspah Oita | 2 - 2 | Miyazaki |
2020-09-16 10:00:00 | Sony Sendai | 3 - 0 | Saruta Kogyo |
2020-09-16 10:00:00 | Kumamoto Teachers Football Club | 0 - 0 | Fukuoka University |
2020-09-16 10:00:00 | Tsukuba University | 2 - 0 | Tokyo International University |
Kazakhstan Division 1 | |||
2020-09-16 09:00:00 | Akzhayik Oral | 1 - 0 | Sdyushor 8 |
Kazakhstan Premier League | |||
2020-09-16 10:00:00 | Tobol Kostanai | 0 - 4 | Ordabasy |
Korea League | |||
2020-09-16 09:00:00 | Busan I Park | 1 - 2 | Gangwon FC |
2020-09-16 10:00:00 | Incheon United | 1 - 0 | FC Seoul |
2020-09-16 10:00:00 | Suwon Samsung Bluewings | 0 - 0 | Pohang Steelers |
2020-09-16 11:00:00 | Daegu FC | 3 - 2 | Seongnam FC |
Kuwait Emir Cup | |||
2020-09-16 15:20:00 | Kazma | 3 - 1 | Al-Yarmouk |
Latvian Higher League | |||
2020-09-16 15:59:00 | FK Liepaja | 3 - 2 | FK Spartaks Jurmala |
Mauritania Division 2 | |||
2020-09-16 17:00:00 | AS Armee | 4 - 0 | FC Oasis |
2020-09-16 19:30:00 | Etoile Nouakchott | 0 - 1 | FC Souvara Riadh |
Mexico Primera Divison A | |||
2020-09-16 00:05:00 | Tepatitlan de Morelos | 2 - 0 | Venados FC |
2020-09-16 02:05:00 | Cancun FC | 1 - 1 | Mineros de Zacatecas |
2020-09-16 22:00:00 | CF Atlante | 1 - 0 | Cimarrones de Sonora |
Montenegro Division 2 | |||
2020-09-16 15:00:00 | FK Grbalj Radanovici | 1 - 1 | Bokelj Kotor |
Montenegro Prva Crnogorska Liga | |||
2020-09-16 17:00:00 | FK Zeta | 2 - 1 | FK Rudar Pljevlja |
2020-09-16 17:00:00 | FK Sutjeska Niksic | 3 - 2 | FK Iskra Danilovgrad |
Myanmar Professional League | |||
2020-09-16 09:00:00 | Shan United | 4 - 0 | YANGON UNITED |
2020-09-16 09:00:00 | Magway | 2 - 0 | Ispe FC |
National Premier Leagues Western Australia | |||
2020-09-16 11:00:00 | Floreat Athena | 2 - 1 | ECU Joondalup |
2020-09-16 11:00:00 | Perth Glory (Youth) | 5 - 1 | Rocking ham City |
2020-09-16 11:00:00 | Cockburn City | 4 - 1 | Armadale SC |
2020-09-16 11:00:00 | Inglewood United | 2 - 1 | Perth SC |
2020-09-16 11:00:00 | Sorrento F.C. | 0 - 5 | Willip |
National Primera Division Western Australia | |||
2020-09-16 11:00:00 | UWA-Nedlands FC | 4 - 1 | FC Ashfield |
2020-09-16 11:30:00 | Mandurah City | 2 - 3 | Forrestfield United |
2020-09-16 11:30:00 | Fremantle City | 0 - 2 | Western Knights |
Nicaragua Cup | |||
2020-09-16 20:00:00 | Atletico Somotillo | 1 - 1 | Managua FC |
Northern Ireland Women's Super | |||
2020-09-16 19:00:00 | Sion Swifts (w) | 8 - 0 | Derry City (w) |
2020-09-16 19:00:00 | Sion Swifts (w) | 8 - 0 | Derry City (w) |
Northern NSW U20 League | |||
2020-09-16 08:30:00 | Newcastle Jets U20 | 1 - 4 | Central Coast MarinersU20 |
Norwegian Junior U19 | |||
2020-09-16 15:59:00 | Rosenborg U19 | 4 - 4 | Kolstad U19 |
2020-09-16 17:30:00 | Strindheim TF U19 | 3 - 0 | Orkla U19 |
2020-09-16 18:00:00 | Tiller IL U19 | 4 - 0 | Verdal U19 |
2020-09-16 18:30:00 | Ranheim IL U19 | 5 - 1 | Levanger FK U19 |
Poland Division 4 | |||
2020-09-16 14:00:00 | KS Wiazownica | 0 - 1 | Stal Krasnik |
2020-09-16 14:00:00 | Pomorzanin Torun | 1 - 1 | Unia Janikowo |
2020-09-16 15:00:00 | Zaglebie Lubin B | 6 - 0 | Polonia-Stal Swidnica |
Poland Liga 1 | |||
2020-09-16 17:00:00 | Chrobry Glogow | 1 - 2 | Radomiak Radom |
2020-09-16 17:10:00 | Widzew lodz | 0 - 2 | LKS Lodz |
2020-09-16 17:45:00 | OKS Stomil Olsztyn | 0 - 1 | Odra Opole |
QLD Division 1 | |||
2020-09-16 09:30:00 | Ipswich knights SC | 1 - 3 | Logan Lightning |
QLD Premier League | |||
2020-09-16 10:00:00 | Sunshine Coast Wanderers FC | 3 - 0 | Brisbane City |
Russia Cup | |||
2020-09-16 10:00:00 | FK Leningradets | 0 - 1 | FC Ufa |
2020-09-16 13:00:00 | Mashuk-KMV | 1 - 2 | Tambov |
2020-09-16 14:00:00 | Volga Ulyanovsk | 0 - 3 | Ural Sverdlovsk Oblast |
2020-09-16 14:00:00 | Zvezda Perm | 0 - 1 | FK Sochi |
2020-09-16 15:59:00 | Chernomorets Novorossiysk | 2 - 4 | Rubin Kazan |
2020-09-16 15:59:00 | Rodina Moskva | 1 - 5 | Spartak Moscow |
Russia Youth Championship League | |||
2020-09-16 08:00:00 | Ufa Youth | 0 - 2 | Zenit St.Petersburg Youth |
2020-09-16 10:00:00 | Lokomotiv Moscow Youth | 4 - 0 | FK Ural Youth |
2020-09-16 10:00:00 | Khimki Youth | 0 - 3 | CSKA Moscow (R) |
2020-09-16 11:00:00 | Spartak Moscow Youth | 4 - 1 | FK Rostov Youth |
2020-09-16 11:00:00 | Rubin Kazan (R) | 3 - 0 | Strogino Youth |
2020-09-16 11:00:00 | Konopliev Youth | 0 - 4 | UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth |
2020-09-16 12:00:00 | FC Terek Groznyi Youth | 1 - 0 | FC Tambov Youth |
2020-09-16 12:00:00 | Rotor Volgograd Youth | 3 - 0 | Dinamo Moscow Youth |
2020-09-16 13:00:00 | FK Krasnodar Youth | 0 - 2 | Chertanovo Moscow Youth |
2020-09-16 14:00:00 | PFC Sochi Youth | 0 - 0 | Arsenal Tula Youth |
Scottish Premier League | |||
2020-09-16 18:45:00 | Saint Mirren | 1 - 2 | Celtic FC |
Serbia U19 League | |||
2020-09-16 09:00:00 | FK Radnicki Novi Belgrad U19 | 2 - 0 | FK Trayal Krusevac U19 |
Slovakia Cup | |||
2020-09-16 14:00:00 | Lokomotiva Kosice | 1 - 2 | Slavia |
2020-09-16 14:00:00 | Spisske Podhradie | 2 - 1 | Slavoj Trebisov |
2020-09-16 14:00:00 | MFK Kezmarok | 1 - 1 | Partizan Bardejov |
2020-09-16 14:00:00 | Slavoj Spiska Bela | 2 - 0 | Gerlachov |
2020-09-16 14:00:00 | Besenova | 2 - 1 | MSK Puchov |
2020-09-16 14:00:00 | Rimavska Sobota | 0 - 7 | FK Kosice |
2020-09-16 14:00:00 | Druzstevnik Zvoncin | 1 - 10 | Spartak Trnava |
2020-09-16 14:00:00 | TJ druzstevnik Jacovce | 0 - 4 | Sport Podbrezova |
2020-09-16 14:00:00 | FK Melcice-Lieskove | 0 - 3 | Galanta |
2020-09-16 14:00:00 | FC Rohoznik | 6 - 1 | Malacky |
2020-09-16 14:00:00 | Slovan Modra | 1 - 6 | KFC Komarno |
2020-09-16 14:00:00 | Pavlovce nad Uhom | 0 - 6 | TeslaStropkov |
2020-09-16 14:00:00 | Jawornik malkoff | 1 - 2 | SKF Sered |
2020-09-16 14:00:00 | Lachabadisilahua | 0 - 6 | Sokol Dolna Zdana |
2020-09-16 14:00:00 | MFK Lokomotiva Zvolen | 0 - 5 | Nitra |
2020-09-16 14:00:00 | Namestovo | 0 - 7 | MSK Zilina |
2020-09-16 17:30:00 | TJ Spartak Myjava | 0 - 2 | Trencin |
Slovenia 2.Liga | |||
2020-09-16 14:00:00 | Jadran Dekani | 1 - 2 | Triglav Gorenjska |
2020-09-16 14:00:00 | ND Beltinci | 3 - 1 | Krsko Posavlje |
2020-09-16 14:00:00 | NK Bilje | 0 - 0 | NK Primorje |
2020-09-16 14:00:00 | Roltek Dob | 5 - 0 | Brda |
2020-09-16 14:00:00 | Radomlje | 2 - 0 | NK Rudar Velenje |
2020-09-16 14:00:00 | Smartno | 0 - 10 | NK Nafta |
2020-09-16 15:59:00 | Krka | 5 - 3 | NK Fuzinar |
2020-09-16 17:00:00 | NK Brezice | 3 - 1 | Drava |
Slovenia Cup | |||
2020-09-16 13:00:00 | MNK FC Ljubljana | 0 - 6 | Domzale |
Solomon Islands S League | |||
2020-09-16 05:00:00 | Kossa FC | 6 - 2 | Malaita Kingz |
Sudanese Premier League | |||
2020-09-16 13:30:00 | El-Ahli Atbara | 2 - 2 | Amal Atbara |
2020-09-16 17:00:00 | Al Shorta Al Qadarif | 2 - 1 | Hilal El Fasher |
Sweden Cupen | |||
2020-09-16 17:00:00 | Hassleholms IF | 0 - 0 | Rappe GOIF |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2020-09-16 17:00:00 | IFK Malmo FK | 2 - 1 | Vastra Frolunda |
Sweden Superettan | |||
2020-09-16 17:00:00 | Jonkopings Sodra IF | 2 - 0 | Orgryte |
2020-09-16 17:00:00 | IK Brage | 2 - 1 | GAIS |
2020-09-16 17:00:00 | Degerfors IF | 2 - 1 | Dalkurd FF |
2020-09-16 17:00:00 | Halmstads | 4 - 0 | Umea FC |
2020-09-16 17:00:00 | GIF Sundsvall | 1 - 2 | Akropolis IF |
Switzerland - 2.Liga | |||
2020-09-16 18:00:00 | Thalwil | 1 - 1 | USV Eschen Mauren |
2020-09-16 18:00:00 | FC Paradiso | 0 - 1 | FC Tuggen |
Switzerland 1.Liga Promotion | |||
2020-09-16 17:30:00 | Stade Nyonnais | 1 - 1 | FC Zurich U21 |
2020-09-16 18:15:00 | FC Sion U21 | 0 - 1 | Breitenrain |
Syrian League | |||
2020-09-16 13:00:00 | Ha Ji lage | 4 - 0 | Al Tadamon Latakia |
Thai Division 1 League | |||
2020-09-16 10:45:00 | Chiangmai FC | 1 - 1 | Navy FC |
2020-09-16 11:00:00 | Sisaket FC | 0 - 1 | Samut Sakhon |
2020-09-16 11:00:00 | Kasetsart FC | 3 - 3 | JL Chiangmai United FC |
2020-09-16 12:00:00 | Nong Bua Lamphu | 1 - 1 | Ayutthaya United |
2020-09-16 12:00:00 | Nakhon Pathom FC | 1 - 2 | Chainat FC |
2020-09-16 12:00:00 | Ranong FC | 2 - 1 | Khonkaen FC |
2020-09-16 13:00:00 | Phrae United FC | 3 - 0 | Lampang FC |
2020-09-16 13:00:00 | Udon Thani | 2 - 0 | Customs Department FC |
Tunisian Cup | |||
2020-09-16 14:00:00 | E.Gawafel.S.Gafsa | 2 - 3 | U.S.Monastir |
2020-09-16 14:00:00 | US Tataouine | 0 - 0 | Chebba |
2020-09-16 14:05:00 | Kalaa Sport | 1 - 2 | Esperance Sportive de Tunis |
2020-09-16 14:05:00 | Etoile Metlaoui | 0 - 1 | Sifakesi |
UEFA Champions League | |||
2020-09-16 15:00:00 | Omonia Nicosia FC | 1 - 1 | Crvena Zvezda |
2020-09-16 17:00:00 | Maccabi Tel Aviv | 1 - 0 | Dinamo Brest |
2020-09-16 17:00:00 | Ferencvarosi TC | 2 - 1 | Dinamo Zagreb |
2020-09-16 17:00:00 | Qarabag | 0 - 0 | Molde |
2020-09-16 18:30:00 | Midtjylland | 3 - 0 | Young Boys |
UEFA Europa League | |||
2020-09-16 16:30:00 | Progres Niedercorn | 0 - 5 | Willem II |
2020-09-16 17:00:00 | Hammarby | 0 - 3 | Lech Poznan |
2020-09-16 18:00:00 | B36 Torshavn | 1 - 1 | The New Saints |
Ukraine Cup | |||
2020-09-16 13:00:00 | FC Victoria Mykolaivka | 0 - 0 | Dinaz Vyshgorod |
2020-09-16 13:00:00 | Niva Vinica | 2 - 2 | Krystal |
2020-09-16 13:00:00 | FC Uzhgorod | 0 - 1 | Ahrobiznes TSK Romny |
2020-09-16 13:00:00 | Kryvbas | 4 - 1 | SC Tavriya |
2020-09-16 13:00:00 | MFK Mikolaiv | 1 - 0 | Chernomorets Odessa |
2020-09-16 14:00:00 | Volyn | 0 - 1 | Prykarpattya Ivano Frankivsk |
2020-09-16 15:00:00 | Obolon Kiev | 0 - 1 | Polissya Zhytomyr |
2020-09-16 15:00:00 | Alians Lypova Dolyna | 0 - 3 | Veres |
2020-09-16 15:30:00 | Vpk Agro Magdalinovka | 2 - 2 | Kremin Kremenchuk |
Uruguay Primera Division | |||
2020-09-16 18:30:00 | Rentistas | 2 - 1 | CA River Plate |
USA National Premier Soccer League | |||
2020-09-16 23:00:00 | Chattanooga | 3 - 0 | New Amsterdam |
USL Championship | |||
2020-09-16 02:00:00 | Los Angeles Galaxy II | 3 - 2 | Las Vegas Lights |
2020-09-16 23:00:00 | Hartford Athletic | 3 - 1 | New York Red Bulls B |
2020-09-16 23:00:00 | Indy Eleven | 0 - 2 | Louisville City FC |
2020-09-16 23:30:00 | Miami FC | 0 - 4 | Birmingham Legion |
2020-09-16 23:30:00 | Atlanta United FC II | 1 - 2 | Tampa Bay Rowdies |
2020-09-16 23:30:00 | Philadelphia Union II | 4 - 0 | Loudoun United |
Uzbek League | |||
2020-09-16 12:00:00 | Kuruvchi Kokand Qoqon | 0 - 2 | Metallurg Bekobod |
2020-09-16 12:30:00 | Mashal Muborak | 1 - 2 | Kuruvchi Bunyodkor |
Vietnamese National Cup | |||
2020-09-16 11:00:00 | Than Quang Ninh | 1 - 2 | Viettel FC |
2020-09-16 12:15:00 | T T Hanoi | 5 - 1 | CLB TPHCM |