- ALL MATCH
- Albania
- Andorra
- Austria
- Belarus
- Brazil
- Bulgaria
- China
- Croatia
- Czech Republic
- Denmark
- England
- Estonia
- Finland
- Georgia
- Greece
- Iceland
- International
- Italy
- Japan
- South Korea
- Cambodia
- Kosovo
- Mexico
- Moldova
- Mongolia
- Norway
- United States
- Iran
- Poland
- Portugal
- Romania
- Russia
- Slovakia
- Slovenia
- Spain
- Sweden
- Switzerland
- Tajikistan
- Tanzania
- Turkey
- Ukraine
- Vietnam
- Australia
Albania Division 2 | |||
2020-07-05 15:30:00 | Pogradeci | 2 - 0 | Besa Kavaje |
2020-07-05 15:50:00 | Lushnja KS | 1 - 2 | Apolonia Fier |
Albania Super league | |||
2020-07-05 15:45:00 | KF Laci | 2 - 1 | Flamurtari |
2020-07-05 15:55:00 | Luftetari | 0 - 1 | Vllaznia Shkoder |
Andorra Super league | |||
2020-07-05 09:00:00 | Sant Julia | 1 - 0 | CE Carroi |
2020-07-05 09:00:00 | Atletic Club D Escaldes | 0 - 2 | UE Santa Coloma |
2020-07-05 14:30:00 | UE Engordany | 3 - 1 | FC Ordino |
2020-07-05 18:30:00 | Inter Club Escaldes | 1 - 1 | FC Santa Coloma |
Australia New South Wales NPL Women | |||
2020-07-05 04:25:00 | West Adelaide Reserve (w) | 1 - 4 | Adelaide University Reserve (w) |
2020-07-05 05:30:00 | Salisbury Inter Reserves ?w? | 0 - 4 | Adelaide City Reserve (w) |
2020-07-05 05:35:00 | Adelaide Comets Reserve (w) | 3 - 1 | Metro United FC Reserves (w) |
Austria Erste Division | |||
2020-07-05 08:30:00 | Austria Wien (Youth) | 1 - 0 | Grazer AK |
2020-07-05 18:25:00 | SKU Amstetten | 1 - 1 | Floridsdorfer AC |
Austrian Bundesliga | |||
2020-07-05 15:00:00 | LASK Linz | 0 - 3 | Red Bull Salzburg |
2020-07-05 15:00:00 | Sturm Graz | 1 - 4 | TSV Hartberg |
2020-07-05 15:00:00 | Wolfsberger AC | 3 - 1 | Rapid Wien |
Belarus Pershaya Liga | |||
2020-07-05 14:00:00 | Kommunalnik Slonim | 1 - 0 | Krumkachy Minsk |
2020-07-05 15:00:00 | Granit Mikashevichi | 2 - 1 | Khimik Svetlogorsk |
2020-07-05 15:59:00 | FK Lida | 1 - 0 | Arsenal Dzyarzhynsk |
Belarus Womens Premier League | |||
2020-07-05 13:00:00 | Bobruichanka Bobruisk (w) | 3 - 2 | ABFF U19 (w) |
2020-07-05 15:00:00 | Neman Grodno (w) | 1 - 2 | Energetik-BGU Minsk (w) |
2020-07-05 15:59:00 | FK Minsk (w) | 8 - 0 | Fk BOTSOR Brest (w) |
Belarusian Premier League | |||
2020-07-05 13:00:00 | FC Minsk | 2 - 2 | FC Belshina Babruisk |
2020-07-05 15:00:00 | FC Torpedo Zhodino | 1 - 4 | Shakhter Soligorsk |
2020-07-05 17:00:00 | FC Rukh Brest | 1 - 0 | Dinamo Minsk |
Brazil Campeonato Carioca | |||
2020-07-05 19:00:00 | Flamengo | 2 - 0 | Volta Redonda |
2020-07-05 19:00:00 | Fluminense RJ | 0 - 0 | Botafogo RJ |
Bulgaria Premier League | |||
2020-07-05 15:45:00 | Lokomotiv Plovdiv | 0 - 2 | Beroe Stara Zagora |
2020-07-05 18:00:00 | CSKA Sofia | 1 - 1 | Ludogorets Razgrad |
Bulgaria Premier League Women | |||
2020-07-05 15:00:00 | Rial Kovachevci (w) | 1 - 1 | Sevlievo (w) |
Chinese Champions League | |||
2020-07-05 06:15:00 | 1026 | 1 - 1 | JMCY |
2020-07-05 08:30:00 | Guan Shi Kuang Ye | 3 - 2 | Inter Xiamen |
Chinese Taipei Intercity League | |||
2020-07-05 08:00:00 | NTUPES | 2 - 3 | Hang Yuen FC |
2020-07-05 08:00:00 | Tatung FC | 1 - 0 | Taichung Futuro |
2020-07-05 08:00:00 | Tainan City Steel | 1 - 0 | Taicheng Lions |
2020-07-05 08:00:00 | Ming Chuan University | 0 - 3 | Taiwan Power Company |
Croatia 1.Division | |||
2020-07-05 16:55:00 | Hajduk Split | 0 - 1 | ZNK Osijek |
2020-07-05 19:10:00 | Rijeka | 2 - 0 | Dinamo Zagreb |
Croatia First League Women | |||
2020-07-05 16:30:00 | ZNK Split (w) | 2 - 1 | ZNK Osijek (w) |
2020-07-05 16:35:00 | Lepoglava (w) | 0 - 10 | ZNK Agram (w) |
Czech Republic 2.Liga | |||
2020-07-05 15:00:00 | Trinec | 2 - 1 | FK Banik Sokolov |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2020-07-05 15:00:00 | Slovan Liberec | 1 - 3 | Slavia Praha |
2020-07-05 15:00:00 | Banik Ostrava | 0 - 0 | FC Viktoria Plzen |
2020-07-05 15:00:00 | Sparta Praha | 3 - 0 | Baumit Jablonec |
Danish 1st Division | |||
2020-07-05 11:00:00 | Hvidovre IF | 1 - 1 | Herfolge Boldklub Koge |
2020-07-05 13:00:00 | Skive IK | 1 - 0 | Fredericia |
Denmark Superligaen | |||
2020-07-05 12:00:00 | Nordsjaelland | 0 - 1 | Midtjylland |
2020-07-05 14:00:00 | Hobro | 2 - 3 | Randers FC |
2020-07-05 15:59:00 | Aalborg | 2 - 0 | Brondby IF |
2020-07-05 18:00:00 | Aarhus AGF | 1 - 0 | FC Copenhagen |
Denmark Youth U19 | |||
2020-07-05 10:30:00 | Odense BK U19 | 3 - 1 | Nordsjaelland U19 |
England Championship | |||
2020-07-05 11:00:00 | Swansea City | 2 - 1 | Sheffield Wednesday |
2020-07-05 13:00:00 | Middlesbrough | 0 - 1 | Queens Park Rangers (QPR) |
2020-07-05 14:00:00 | West Bromwich(WBA) | 4 - 2 | Hull City |
English Premier League | |||
2020-07-05 11:00:00 | Burnley | 1 - 1 | Sheffield United |
2020-07-05 13:15:00 | Newcastle United | 2 - 2 | West Ham United |
2020-07-05 15:30:00 | Liverpool | 2 - 0 | Aston Villa |
2020-07-05 18:00:00 | Southampton | 1 - 0 | Manchester City |
Estonia Esi Liiga | |||
2020-07-05 15:59:00 | FC Maardu | 3 - 1 | Vandra JK Vaprus |
2020-07-05 15:59:00 | Tallinna FC Levadia B | 1 - 0 | Kohtla Jarve JK Jarve |
2020-07-05 15:59:00 | Parnu JK | 3 - 2 | Elva |
Estonia II Liiga | |||
2020-07-05 10:00:00 | JK Poseidon | 2 - 1 | FC Kose |
2020-07-05 10:00:00 | Joker Raasiku | 4 - 2 | Parnu JK Vaprus |
2020-07-05 10:00:00 | Raplamaa | 2 - 0 | FC Kuressaare II |
2020-07-05 14:00:00 | Ajax Lasnamae | 0 - 2 | Pohja-Tallinna JK Volta |
2020-07-05 14:00:00 | FC Flora Tallinn U19 | 2 - 1 | JK Piraaja Tallinn |
Estonia Teine Liiga | |||
2020-07-05 13:00:00 | JK Welco Elekter | 2 - 3 | JK Tallinna Kalev II |
2020-07-05 13:00:00 | Voru JK | 2 - 5 | Nomme JK Kalju II |
2020-07-05 13:00:00 | Paide Linnameeskond B | 4 - 0 | Laanemaa Haapsalu |
2020-07-05 15:59:00 | Rakvere FC Flora | 1 - 3 | Viimsi MRJK |
2020-07-05 15:59:00 | Keila JK | 2 - 2 | Tabasalu Charma |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2020-07-05 14:00:00 | Jazz Pori | 1 - 1 | PIF Parainen |
2020-07-05 15:30:00 | GrIFK Kauniainen | 2 - 1 | FC Espoo |
Finland Kolmonen | |||
2020-07-05 10:00:00 | OTP | 4 - 0 | RoPo |
2020-07-05 11:00:00 | Roi United | 2 - 4 | OuHu |
2020-07-05 13:00:00 | ToTe | 3 - 2 | CLE |
2020-07-05 14:00:00 | KajHa | 1 - 3 | TP47 Tornio |
Finland Ykkonen | |||
2020-07-05 15:30:00 | MP MIKELI | 1 - 2 | KPV |
2020-07-05 15:30:00 | Gnistan Helsinki | 1 - 2 | Jaro |
Finland Ykkonen Women | |||
2020-07-05 15:30:00 | TKT (w) | 2 - 2 | PaRi (w) |
Georgia Primera Division | |||
2020-07-05 17:00:00 | FC Merani Tbilisi | 0 - 2 | Torpedo Kutaisi |
Greece Super League A | |||
2020-07-05 16:15:00 | Aris Thessaloniki | 1 - 4 | AEK Athens |
2020-07-05 18:30:00 | Panathinaikos | 0 - 0 | Olympiakos Piraeus |
Iceland 3 Deild | |||
2020-07-05 19:15:00 | Tindastoll Sauda | 1 - 3 | KF Gardabaer |
Iceland 4 Deild | |||
2020-07-05 14:00:00 | Berserkir Reykjavik | 2 - 3 | Hamar Hveragerdi |
2020-07-05 14:00:00 | KA Asvellir | 3 - 2 | Skallagrimur |
2020-07-05 15:59:00 | KFB | 0 - 1 | Samherjar |
2020-07-05 16:10:00 | Uppsveitir | 1 - 0 | Afrika Reykjavik |
2020-07-05 19:00:00 | Alafoss | 2 - 3 | KFR Hvolsvollur |
Iceland Premier Division | |||
2020-07-05 15:59:00 | KA Akureyri | 2 - 2 | Breidablik |
Iceland U19 League | |||
2020-07-05 14:00:00 | Afturelding Hviti U19 | 2 - 4 | KR KV U19 |
2020-07-05 14:00:00 | Grotta Kria U19 | 3 - 3 | IR LettirU19 |
2020-07-05 15:59:00 | Fylkir/Ellidi U19 | 5 - 1 | Throttur Reykjavik U19 |
International Club Friendly | |||
2020-07-05 08:35:00 | FC Vion Zlate Moravce B | 4 - 2 | Rakytovce |
2020-07-05 12:00:00 | ASKO Mittlern | 0 - 2 | FC Eisenkappel |
2020-07-05 12:55:00 | SC Reken | 3 - 2 | SC 26 Bocholt |
2020-07-05 13:00:00 | B36 Torshavn (w) | 4 - 1 | EBS/Skala (w) |
2020-07-05 13:00:00 | FK Arendal | 1 - 1 | Eidsvold Turn |
2020-07-05 13:00:00 | Stabaek (w) | 8 - 0 | Amazon Grimstad (w) |
2020-07-05 13:30:00 | Asker | 0 - 1 | Kjelsas |
2020-07-05 15:59:00 | Zlatibor Cajetina | 2 - 3 | FK Spartak Zlatibor Voda |
2020-07-05 22:15:00 | Central Florida Mix | 4 - 4 | Diaspora United |
Italian Serie A | |||
2020-07-05 15:15:00 | Inter Milan | 1 - 2 | Bologna |
2020-07-05 17:30:00 | Parma | 1 - 2 | Fiorentina |
2020-07-05 17:30:00 | Sampdoria | 3 - 0 | Spal |
2020-07-05 17:30:00 | Cagliari | 0 - 1 | Atalanta |
2020-07-05 17:30:00 | Udinese | 2 - 2 | Genoa |
2020-07-05 17:30:00 | Brescia | 2 - 0 | Verona |
2020-07-05 19:45:00 | Napoli | 2 - 1 | AS Roma |
Italy C1 | |||
2020-07-05 18:00:00 | SudTirol | 0 - 1 | Triestina |
2020-07-05 18:30:00 | Ternana | 1 - 1 | Catania |
2020-07-05 18:30:00 | Alessandria | 3 - 2 | Robur Siena S.S.D. |
2020-07-05 18:45:00 | Potenza | 1 - 1 | Catanzaro |
2020-07-05 18:45:00 | Padova | 1 - 0 | Feralpisalo |
J-League Division 2 | |||
2020-07-05 09:00:00 | Jubilo Iwata | 1 - 1 | Fagiano Okayama |
2020-07-05 10:00:00 | Renofa Yamaguchi | 0 - 3 | Ehime FC |
2020-07-05 10:00:00 | Tochigi SC | 1 - 1 | Tokyo Verdy |
J-League Division 3 | |||
2020-07-05 04:00:00 | Vanraure Hachinohe FC | 2 - 0 | Grulla Morioka |
2020-07-05 08:00:00 | Yokohama SCC | 3 - 4 | Kataller Toyama |
2020-07-05 08:00:00 | AC Nagano Parceiro | 3 - 1 | Azul Claro Numazu |
2020-07-05 09:00:00 | Gamba Osaka U23 | 0 - 0 | Cerezo Osaka U23 |
2020-07-05 10:00:00 | Kagoshima United | 1 - 0 | Kamatamare Sanuki |
2020-07-05 10:00:00 | Gainare Tottori | 2 - 3 | FC Gifu |
K League Challenge League | |||
2020-07-05 10:00:00 | FC Anyang | 1 - 2 | Jeju United |
2020-07-05 10:00:00 | Chungnam Asan | 2 - 1 | Gyeongnam FC |
Kampuchea Super League | |||
2020-07-05 08:30:00 | Electricite du Cambodge | 2 - 2 | Cambodia Tiger FC |
2020-07-05 11:00:00 | Phnom Penh FC | 2 - 2 | Visakha FC |
2020-07-05 11:00:00 | Nagaworld FC | 4 - 1 | National DM FC |
Korea Challengers League | |||
2020-07-05 10:00:00 | Gangneung City | 1 - 1 | Daejeon Korail |
Korea League | |||
2020-07-05 10:00:00 | Gimcheon Sangmu | 1 - 0 | Jeonbuk Hyundai Motors |
2020-07-05 10:00:00 | Gwangju Football Club | 2 - 4 | Daegu FC |
2020-07-05 10:00:00 | Seongnam FC | 0 - 4 | Pohang Steelers |
Kosovo Superliga | |||
2020-07-05 15:00:00 | KF Ferizaj | 2 - 5 | KF Trepca 89 |
2020-07-05 15:00:00 | KF Llapi | 0 - 4 | KF Drita Gjilan |
Lithuania A Lyga Women | |||
2020-07-05 10:00:00 | FK Banga (w) | 5 - 1 | Utenis Utena (w) |
2020-07-05 10:00:00 | Ssg FA Siauliai (w) | 0 - 8 | MFA Zalgiris (w) |
Mexico GNP | |||
2020-07-05 02:00:00 | Chivas Guadalajara | 2 - 0 | Atlas |
Moldova Divizia Nationala | |||
2020-07-05 17:30:00 | Zimbru Chisinau | 0 - 1 | Dacia-Buiucani |
Mongolia Premier League | |||
2020-07-05 08:00:00 | Gepro FC | 0 - 13 | Erchim |
2020-07-05 11:30:00 | Ulaanbaatar City | 3 - 0 | UB Mazaalainuud |
Norwegian Tippeligaen | |||
2020-07-05 15:59:00 | Molde | 2 - 1 | Mjondalen IF |
2020-07-05 15:59:00 | Bodo Glimt | 5 - 0 | Brann |
2020-07-05 15:59:00 | Stromsgodset | 2 - 2 | Kristiansund BK |
2020-07-05 15:59:00 | Sandefjord | 0 - 3 | Sarpsborg 08 |
2020-07-05 15:59:00 | Odd Grenland | 0 - 0 | Haugesund |
2020-07-05 18:30:00 | Stabaek | 0 - 3 | Rosenborg |
NWSL Challenge Cup | |||
2020-07-05 02:00:00 | Houston Dash (w) | 2 - 0 | OL Reign Reign (w) |
2020-07-05 16:35:00 | North Carolina (w) | 1 - 0 | Chicago Red Stars (w) |
Persian Gulf Pro League | |||
2020-07-05 15:59:00 | Gol Gohar FC | 0 - 1 | Shahr Khodrou |
2020-07-05 16:30:00 | Naft Masjed Soleyman FC | 1 - 0 | Mashin Sazi |
2020-07-05 16:30:00 | Saipa | 0 - 0 | Sepahan |
Poland Division 2 | |||
2020-07-05 11:05:00 | Gornik Leczna | 1 - 0 | Olimpia Elblag |
2020-07-05 15:00:00 | Garbarnia Krakow | 1 - 0 | Znicz Pruszkow |
2020-07-05 15:00:00 | Lech II Poznan | 2 - 0 | Resovia Rzeszow |
2020-07-05 15:00:00 | Pogon Siedlce | 3 - 1 | Widzew lodz |
2020-07-05 15:00:00 | Stal Rzeszow | 2 - 1 | Bytovia Bytow |
2020-07-05 15:30:00 | Skra Czestochowa | 2 - 1 | Stargard Szczecinski |
Poland Ekstraklasa | |||
2020-07-05 13:00:00 | Pogon Szczecin | 2 - 2 | Jagiellonia Bialystok |
2020-07-05 15:30:00 | Piast Gliwice | 1 - 0 | Slask Wroclaw |
Poland Liga 1 | |||
2020-07-05 10:40:00 | Podbeskidzie Bielsko-Biala | 4 - 2 | Radomiak Radom |
2020-07-05 13:10:00 | LKS Nieciecza | 2 - 0 | OKS Stomil Olsztyn |
2020-07-05 15:40:00 | Wigry Suwalki | 2 - 0 | GKS Jastrzebie |
2020-07-05 15:59:00 | Olimpia Grudziadz | 1 - 2 | GKS Belchatow |
Portugal Primeira Liga | |||
2020-07-05 15:59:00 | Gil Vicente | 1 - 0 | Rio Ave |
2020-07-05 18:15:00 | CD Tondela | 0 - 1 | FC Famalicao |
2020-07-05 20:30:00 | FC Porto | 5 - 0 | Belenenses |
Romania Liga I | |||
2020-07-05 10:00:00 | CSM Politehnica Iasi | 3 - 1 | Sepsi OSK Sfantul Gheorghe |
2020-07-05 14:00:00 | Academica Clinceni | 1 - 3 | Dinamo Bucuresti |
2020-07-05 17:00:00 | Astra Giurgiu | 2 - 2 | CFR Cluj |
Russia Premier League | |||
2020-07-05 13:30:00 | FC Ufa | 1 - 1 | Ural Sverdlovsk Oblast |
2020-07-05 15:30:00 | Rubin Kazan | 1 - 0 | Gazovik Orenburg |
2020-07-05 17:30:00 | FC Krasnodar | 2 - 4 | Zenit St. Petersburg |
Slovakia 2. Liga | |||
2020-07-05 08:30:00 | MSK Zilina B | 4 - 0 | Poprad |
Slovenia 1.Liga | |||
2020-07-05 15:00:00 | Triglav Gorenjska | 3 - 7 | NK Olimpija Ljubljana |
2020-07-05 18:15:00 | Maribor | 3 - 2 | NK Mura 05 |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2020-07-05 19:00:00 | La Union CF | 2 - 2 | CD Algar |
Spanish La Liga | |||
2020-07-05 12:00:00 | Athletic Bilbao | 0 - 1 | Real Madrid |
2020-07-05 15:00:00 | RCD Espanyol | 0 - 1 | Leganes |
2020-07-05 17:30:00 | Osasuna | 0 - 0 | Getafe |
2020-07-05 20:00:00 | Villarreal | 1 - 4 | FC Barcelona |
Spanish Segunda Division | |||
2020-07-05 15:00:00 | Deportivo La Coruna | 2 - 1 | SD Huesca |
2020-07-05 17:30:00 | Las Palmas | 3 - 0 | Ponferradina |
2020-07-05 17:30:00 | Malaga | 0 - 0 | Albacete |
2020-07-05 19:45:00 | AD Alcorcon | 2 - 2 | CD Lugo |
Swden Women Divi.1 | |||
2020-07-05 11:00:00 | Jitex DFF (w) | 3 - 2 | Sunnana SK (w) |
2020-07-05 12:00:00 | Moron BK (w) | 1 - 2 | AIK Solna (w) |
2020-07-05 14:00:00 | Brommapojkarna (w) | 4 - 1 | Mallbackens IF (w) |
Sweden Damallsvenskan | |||
2020-07-05 13:00:00 | Vittsjo GIK (w) | 1 - 2 | Linkopings (w) |
2020-07-05 14:00:00 | Pitea IF (w) | 1 - 1 | Orebro (w) |
Sweden Division 1 | |||
2020-07-05 12:00:00 | Eskilsminne IF | 2 - 2 | Motala AIF FK |
2020-07-05 12:00:00 | Lindome GIF | 7 - 1 | Oskarshamns AIK |
2020-07-05 12:00:00 | Taby | 5 - 1 | Tegs SK |
2020-07-05 12:00:00 | Sollentuna United | 2 - 1 | IK Frej Taby |
2020-07-05 13:00:00 | FC Linkoping City | 1 - 1 | Torns IF |
2020-07-05 13:00:00 | Assyriska Turab IK JKP | 2 - 0 | IFK Varnamo |
2020-07-05 13:00:00 | Landskrona BoIS | 4 - 4 | Lunds BK |
2020-07-05 13:00:00 | Utsiktens BK | 4 - 0 | Karlskrona AIF |
2020-07-05 13:00:00 | Gefle IF | 0 - 0 | IF Sylvia |
2020-07-05 14:00:00 | Nykopings BIS | 0 - 4 | Sandvikens IF |
2020-07-05 14:00:00 | IFK Berga | 1 - 2 | Orebro Syrianska IF |
2020-07-05 14:00:00 | Karlslunds IF HFK | 3 - 0 | Haninge |
2020-07-05 15:00:00 | FC Trollhattan | 1 - 0 | Skovde AIK |
2020-07-05 15:00:00 | IF Karlstad Fotboll | 0 - 1 | IFK Lulea |
Sweden Superettan | |||
2020-07-05 12:30:00 | Vasteras SK FK | 2 - 2 | GAIS |
Swedish Allsvenskan | |||
2020-07-05 12:30:00 | Elfsborg | 1 - 0 | Malmo FF |
2020-07-05 12:30:00 | AIK Solna | 1 - 1 | Falkenberg |
2020-07-05 15:30:00 | IK Sirius FK | 2 - 1 | Orebro |
2020-07-05 15:30:00 | Hacken | 3 - 0 | Hammarby |
Swiss Super League | |||
2020-07-05 14:00:00 | St. Gallen | 2 - 1 | FC Sion |
2020-07-05 14:00:00 | Young Boys | 3 - 0 | Lugano |
2020-07-05 14:00:00 | Luzern | 3 - 0 | Thun |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
2020-07-05 12:30:00 | CSKA Pamir Dushanbe | 3 - 1 | Regar-TadAZ Tursunzoda |
2020-07-05 12:30:00 | FC Khatlon | 2 - 1 | FC Kuktosh |
Tanzania Ligue 1 | |||
2020-07-05 13:00:00 | Alliance FC | 1 - 1 | Mtibwa Sugar |
2020-07-05 13:00:00 | Ndanda FC | 0 - 0 | Simba Sports Club |
2020-07-05 15:59:00 | Azam | 7 - 0 | Singida United |
Turkey 1. Lig | |||
2020-07-05 14:30:00 | Giresunspor | 0 - 2 | Erzurum BB |
2020-07-05 14:30:00 | Hatayspor | 1 - 0 | Keciorengucu |
2020-07-05 17:00:00 | Adana Demirspor | 2 - 2 | Altay Spor Kulubu |
2020-07-05 17:00:00 | Ankaraspor FK | 3 - 2 | Umraniyespor |
Turkey Super Lig | |||
2020-07-05 15:30:00 | Kasimpasa | 0 - 0 | Sivasspor |
2020-07-05 18:00:00 | Konyaspor | 1 - 0 | Caykur Rizespor |
2020-07-05 18:00:00 | Galatasaray | 1 - 3 | Trabzonspor |
Ukraine Division 2 | |||
2020-07-05 15:59:00 | Chernomorets Odessa | 0 - 0 | MFK Mikolaiv |
Ukrainian Premier League | |||
2020-07-05 14:00:00 | Desna Chernihiv | 5 - 1 | Kolos Kovalyovka |
2020-07-05 16:30:00 | Zorya | 2 - 2 | PFC Oleksandria |
2020-07-05 16:30:00 | Olimpic Donetsk | 0 - 2 | Dnipro-1 |
Vietnamese First Division | |||
2020-07-05 10:00:00 | Khatoco Khanh Hoa | 4 - 0 | Pacifico Xining |
2020-07-05 10:00:00 | Ba Ria Vung Tau FC | 1 - 0 | Binh Dinh |
Vietnamese professional league | |||
2020-07-05 10:00:00 | Quang Nam | 2 - 1 | Song Lam Nghe An |
2020-07-05 10:00:00 | XM Hai Phong FC | 0 - 2 | Sai Gon FC |
2020-07-05 12:15:00 | Viettel FC | 1 - 1 | T T Hanoi |
WAUS WD1 | |||
2020-07-05 05:00:00 | Perth SC (w) | 2 - 1 | Fremantle City FC (w) |
2020-07-05 07:00:00 | Murdoch University Melville FC (w) | 2 - 3 | Balcatta (w) |
2020-07-05 07:00:00 | Northern Redbacks (w) | 4 - 0 | Subiaco AFC (w) |
Women Norwegian Toppserien | |||
2020-07-05 13:00:00 | Klepp (w) | 0 - 0 | Kolbotn (w) |