AFC Cup | |||
2020-01-29 08:30:00 | Paro United | 2 - 2 | Defenders SC |
2020-01-29 08:30:00 | PSM Makassar | 3 - 1 | Lalenok United |
2020-01-29 09:00:00 | YANGON UNITED | 3 - 1 | Indera FC |
2020-01-29 10:00:00 | Master 7 FC | 0 - 3 | Svay Rieng FC |
African Futsal Championship | |||
2020-01-29 16:30:00 | Egypt Futsal | 9 - 0 | Guinea Indoor Soccer |
2020-01-29 20:00:00 | Angola Futsal | 7 - 4 | Mozambique Futsal |
Albania Cup | |||
2020-01-29 13:00:00 | Beselidhja | 3 - 0 | Partizani Tirana |
2020-01-29 13:00:00 | Kastrioti Kruje | 1 - 3 | KF Tirana |
2020-01-29 13:00:00 | Lushnja KS | 0 - 1 | KS Perparimi Kukesi |
2020-01-29 13:00:00 | Besa Kavaje | 0 - 2 | Skenderbeu Korca |
2020-01-29 13:00:00 | Apolonia Fier | 3 - 0 | Luftetari |
2020-01-29 13:00:00 | Erzeni | 1 - 3 | Teuta Durres |
2020-01-29 13:00:00 | Vllaznia Shkoder | 2 - 2 | KF Flamurtari Pristina(KOS) |
Algeria U20 Youth League | |||
2020-01-29 11:15:00 | CS Constantine U21 | 4 - 0 | JS Saoura U21 |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2020-01-29 00:05:00 | Talleres Rem de Escalada | 1 - 1 | Tristan Suarez |
Bahraini King’s Cup | |||
2020-01-29 15:00:00 | East Riffa | 1 - 1 | Al-Riffa |
Belgian Pro League | |||
2020-01-29 19:30:00 | Charleroi | 0 - 0 | Club Brugge |
Bolivia Primera Division | |||
2020-01-29 19:00:00 | Royal Pari FC | 1 - 0 | Bolivar |
2020-01-29 22:15:00 | The Strongest | 3 - 2 | Real Potosi |
2020-01-29 22:15:00 | Nacional Potosi | 4 - 2 | Atletico Palmaflor Vinto |
Bra CaP | |||
2020-01-29 19:00:00 | Rio Branco PR | 2 - 0 | Cascavel CR |
2020-01-29 22:30:00 | Toledo Colonia Work PR | 1 - 3 | Londrina PR |
2020-01-29 23:00:00 | Coritiba PR | 1 - 1 | Operario Ferroviario PR |
2020-01-29 23:00:00 | CE Uniao PR | 1 - 0 | Parana STC PR |
BRA CGD | |||
2020-01-29 18:30:00 | Ipora EC | 1 - 0 | katalang BA |
2020-01-29 22:30:00 | Aparecidense GO | 1 - 0 | Goiania |
2020-01-29 22:30:00 | Goianesia GO | 0 - 2 | Jaragua EC |
2020-01-29 23:30:00 | AA Anapolina | 1 - 3 | Goias |
2020-01-29 23:30:00 | Atletico Clube Goianiense | 5 - 1 | Anapolis FC |
BRA CP | |||
2020-01-29 18:00:00 | CE Forca e Luz RN | 4 - 3 | Globo |
2020-01-29 23:00:00 | ASSU RN | 0 - 5 | ABC RN |
2020-01-29 23:00:00 | America FC Natal RN | 3 - 1 | Potiguar RN |
BRA D4 | |||
2020-01-29 00:30:00 | Fast Clube AM | 1 - 1 | Sao Raimundo AM |
2020-01-29 23:00:00 | Murici | 1 - 1 | Coruripe Al |
BRA SE | |||
2020-01-29 18:30:00 | America EC Pedrinhas | 3 - 2 | Frei Paulistano |
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira | |||
2020-01-29 22:30:00 | CRB AL | 1 - 0 | Santa Cruz PE |
Brazil Campeonato Baiano Division | |||
2020-01-29 22:30:00 | Vitoria BA | 2 - 2 | Juazeirense |
2020-01-29 23:30:00 | Jacobina EC | 0 - 1 | Fluminense de Feira BA |
2020-01-29 23:30:00 | EC Jacuipense | 1 - 1 | AD Atlanta Doce Mel |
2020-01-29 23:40:00 | Alagoinhas Atletico BA | 0 - 0 | Vitoria da Conquista BA |
Brazil Campeonato Carioca | |||
2020-01-29 19:00:00 | Portuguesa RJ | 4 - 1 | Macae |
2020-01-29 19:00:00 | Bangu | 0 - 1 | Volta Redonda |
2020-01-29 23:30:00 | Flamengo | 0 - 1 | Fluminense RJ |
Brazil Campeonato Catarinense Division 1 | |||
2020-01-29 22:30:00 | Chapecoense SC | 0 - 1 | Juventus SC |
Brazil Campeonato Cearense Division 1 | |||
2020-01-29 18:30:00 | Pacajus | 3 - 2 | Barbalha |
2020-01-29 23:00:00 | Ceara | 1 - 1 | Ferroviario CE |
Brazil Campeonato Gaucho | |||
2020-01-29 23:00:00 | Ypiranga(RS) | 2 - 1 | EC Pelotas(RS) |
2020-01-29 23:00:00 | Juventude | 0 - 0 | Novo Hamburgo RS |
2020-01-29 23:00:00 | Aimore RS | 0 - 1 | Caxias RS |
2020-01-29 23:30:00 | Brasil de Pelotas | 0 - 0 | Esportivo RS |
Brazil Campeonato Mineiro Division 1 | |||
2020-01-29 22:00:00 | Tombense | 0 - 0 | Boa Esporte Clube |
2020-01-29 23:00:00 | Tupynambas | 0 - 1 | America MG |
2020-01-29 23:00:00 | Uniao Recreativa dos Trabalhadores MG/URT | 1 - 0 | Caldense MG |
2020-01-29 23:00:00 | Uberlandia MG | 0 - 0 | CA Patrocinense |
Brazil Campeonato Paulista | |||
2020-01-29 19:30:00 | Santo Andre | 1 - 0 | Ah so Santa SP |
2020-01-29 22:15:00 | Ituano SP | 2 - 2 | Botafogo SP |
2020-01-29 22:15:00 | Palmeiras | 4 - 0 | Oeste |
Brazil Campeonato Paulista B | |||
2020-01-29 18:00:00 | Monte Azul SP | 1 - 1 | Juventus SP |
2020-01-29 18:00:00 | Atibaia | 2 - 0 | CA Votuporanguense SP |
2020-01-29 18:00:00 | Rio Claro | 2 - 0 | Red Bull Brasil SP |
2020-01-29 22:00:00 | Audax Sao Paulo | 0 - 2 | AA Portuguesa Santista |
2020-01-29 22:15:00 | Sao Bento | 1 - 3 | Sertaozinho |
2020-01-29 22:30:00 | Penapolense | 0 - 2 | Sao Bernardo |
2020-01-29 23:00:00 | Sao Caetano | 2 - 1 | XV de Piracicaba |
2020-01-29 23:30:00 | Portuguesa Desportos | 0 - 1 | Taubate |
Brazil Campeonato Paulista C | |||
2020-01-29 18:00:00 | Nacional SP | 4 - 1 | Olimpia SP |
2020-01-29 18:00:00 | Desportivo Brasil SP | 4 - 1 | Primavera |
2020-01-29 18:00:00 | Capie Warrero | 0 - 1 | Batatais |
2020-01-29 22:30:00 | Noroeste | 1 - 0 | Marilia Ac |
2020-01-29 23:00:00 | Barretos SP | 2 - 1 | Paulista(SP) |
2020-01-29 23:00:00 | Comercial-SP | 1 - 1 | Gremio Osasco |
2020-01-29 23:00:00 | Linense(BRA) | 1 - 1 | EC Sao Bernardo/SP |
Brazil Paraibano | |||
2020-01-29 23:15:00 | Nacional de Patos PB | 2 - 3 | Botafogo PB |
Brazil Serie D | |||
2020-01-29 19:00:00 | Altos/PI | 2 - 1 | Piaui(PI) |
2020-01-29 23:00:00 | Parnahyba PI | 1 - 0 | River PI |
Cameroon Elite One | |||
2020-01-29 11:55:00 | Panthere Sportive du Nde | 1 - 1 | APEJES Academy |
2020-01-29 12:00:00 | Avion Academy | 1 - 3 | Canon Yaounde |
2020-01-29 12:00:00 | Eding Sport FC | 0 - 0 | UMS de Loum |
2020-01-29 14:00:00 | PWD de Bamenda | 1 - 0 | AS Fortuna Mfou |
2020-01-29 14:00:00 | Bamboutos de | 1 - 0 | Colombe du Dja et Lobo |
2020-01-29 14:00:00 | Feutcheu FC | 1 - 1 | Coton Sport |
2020-01-29 14:00:00 | Stade Renard de Melong | 4 - 1 | Young Sports |
2020-01-29 14:00:00 | Tonnerre Yaounde | 2 - 1 | Fovu de Baham |
2020-01-29 14:10:00 | Dragon Club Yaounde | 0 - 2 | Union Douala |
Copa Libertadores | |||
2020-01-29 00:30:00 | Universitario De Deportes | 1 - 0 | Carabobo FC |
2020-01-29 22:15:00 | Guarani CA | 4 - 0 | San Jose |
Coppa Italia | |||
2020-01-29 19:45:00 | Inter Milan | 2 - 1 | Fiorentina |
Coppa Italia Lega PRO | |||
2020-01-29 14:00:00 | Ternana | 2 - 0 | Catania |
2020-01-29 19:00:00 | Feralpisalo | 2 - 0 | JuventusU23 |
Costa Rica Primera Division | |||
2020-01-29 21:00:00 | Universidad de Costa Rica | 2 - 1 | Limon FC |
2020-01-29 21:00:00 | AD Grecia | 1 - 0 | Jicaral |
Cyprus Cup | |||
2020-01-29 12:30:00 | Digenis Morphou | 0 - 3 | Ethnikos Achnas FC |
2020-01-29 14:30:00 | Nea Salamis | 2 - 1 | AEP Paphos |
2020-01-29 14:30:00 | APOEL Nicosia | 1 - 2 | Apollon Limassol FC |
2020-01-29 17:00:00 | Anorthosis Famagusta FC | 3 - 0 | Olympiakos Nicosia FC |
Egyptian Premier League | |||
2020-01-29 15:00:00 | EL Masry | 1 - 2 | El Gounah |
2020-01-29 17:30:00 | FC Masr | 1 - 2 | Pyramids FC |
England Continental Cup | |||
2020-01-29 19:30:00 | Arsenal (w) | 2 - 1 | Manchester City (w) |
2020-01-29 19:30:00 | Manchester United (w) | 0 - 1 | Chelsea FC (w) |
England League 1 | |||
2020-01-29 19:45:00 | Tranmere Rovers | 0 - 1 | Sunderland A.F.C |
2020-01-29 19:45:00 | Gillingham | 2 - 0 | Shrewsbury Town |
England League Cup | |||
2020-01-29 19:45:00 | Manchester City | 0 - 1 | Manchester United |
England Reserves League | |||
2020-01-29 14:00:00 | Bristol Rovers Reserve | 0 - 2 | Bournemouth (R) |
England Ryman(Isthmian) League Premier Division | |||
2020-01-29 19:45:00 | Kingstonian | 0 - 0 | East Thurrock United |
England U23 1.Liga | |||
2020-01-29 13:00:00 | Crystal Palace U23 | 2 - 3 | Cardiff City U23 |
England U23 League Cup | |||
2020-01-29 19:00:00 | Doncaster Rovers U23 | 4 - 0 | Aston Villa U23 |
English Premier League | |||
2020-01-29 19:45:00 | West Ham United | 0 - 2 | Liverpool |
Ethiopia Premier League | |||
2020-01-29 12:00:00 | Awassa Kenema | 2 - 1 | Wolaita Dicha |
2020-01-29 12:00:00 | Mekelle Kenema | 1 - 0 | Shire Endaselassie FC |
2020-01-29 13:00:00 | Ethiopia Bunna | 0 - 1 | Saint George |
FIFA Futsal World Cup qualification (UEFA) | |||
2020-01-29 15:59:00 | Russia Indoor Soccer | 7 - 1 | Slovakia Indoor Soccer |
2020-01-29 19:00:00 | Croatia Indoor Soccer | 2 - 0 | Azerbaijan Indoor Soccer |
French Championnat Amateur | |||
2020-01-29 19:00:00 | Entente Sannois | 1 - 1 | Angers II |
French Cup | |||
2020-01-29 17:30:00 | Epinal | 2 - 1 | Lille |
2020-01-29 17:30:00 | Pau FC | 0 - 2 | Paris Saint Germain (PSG) |
2020-01-29 20:05:00 | Marseille | 3 - 1 | Strasbourg |
Gambia Division 2 | |||
2020-01-29 16:30:00 | Steve Biko | 3 - 3 | 2nd Infantry Battalion Gambia |
German Bundesliga 2 | |||
2020-01-29 17:30:00 | VfB Stuttgart | 3 - 0 | Heidenheimer |
2020-01-29 19:30:00 | Holstein Kiel | 1 - 1 | Darmstadt |
2020-01-29 19:30:00 | Dynamo Dresden | 1 - 0 | Karlsruher SC |
2020-01-29 19:30:00 | VfL Osnabruck | 1 - 3 | SV Sandhausen |
Gibraltar Premier Division | |||
2020-01-29 19:30:00 | Manchester 62 FC | 5 - 0 | College 1975 FC |
Greece Amateur Cup | |||
2020-01-29 12:30:00 | AE Neapolis | 1 - 0 | Niki Sitias |
2020-01-29 12:30:00 | Pao Kroustas | 0 - 7 | Agios Nikolaos |
2020-01-29 12:40:00 | Asi Gonia | 1 - 1 | Talos Melidoniou |
2020-01-29 13:30:00 | Iraklis Elefsinas | 0 - 2 | Byzas Megaron |
Guatemala Reserve League | |||
2020-01-29 15:00:00 | Club Comunicaciones Reserves | 3 - 0 | Guastatoya Reserves |
2020-01-29 15:25:00 | Deportivo Sanarate FC Reserves | 2 - 1 | Santa Lucia FC Reserves |
2020-01-29 17:00:00 | Siquinala FC Reserves | 3 - 2 | Xelaju Reserves |
2020-01-29 21:00:00 | Deportivo Mixco Reserves | 0 - 2 | CSD Municipal Reserves |
2020-01-29 21:00:00 | Malacateco Reserves | 1 - 2 | Antigua GFC Reserves |
Iceland Pre-Season Cup | |||
2020-01-29 20:30:00 | Samherjar | 2 - 4 | Kormakur |
2020-01-29 20:45:00 | Thor Akureyri 2 | 0 - 0 | KA Akureyri 3 |
India I-League 2nd Division | |||
2020-01-29 10:00:00 | FC Goa II | 0 - 1 | FC Bengaluru United |
India League Division 1 | |||
2020-01-29 08:30:00 | Minerva Academy | 3 - 2 | Neroca |
India League Women | |||
2020-01-29 06:30:00 | Bidesh XI SC (W) | 0 - 2 | Sreebhumi FC (W) |
2020-01-29 09:30:00 | Odisha Police SC (W) | 1 - 0 | Bangalore United FC Women |
India Mumbai Elite League | |||
2020-01-29 06:15:00 | Spartans Sports Academy | 0 - 8 | Tarun Sporting |
Indian Super League | |||
2020-01-29 14:00:00 | Delhi Dynamos | 2 - 4 | FC Goa |
International Club Friendly | |||
2020-01-29 01:00:00 | Sportivo Atenas | 1 - 1 | Estudiantes Rio Cuarto |
2020-01-29 02:00:00 | Gamba Osaka | 2 - 3 | Sagan Tosu |
2020-01-29 07:50:00 | FC Shakhtar Donetsk | 0 - 1 | Proleter |
2020-01-29 08:00:00 | Adelaide Panthers | 3 - 2 | Western Strikers SC |
2020-01-29 08:00:00 | FC Torpedo Zhodino | 0 - 2 | Slutsksakhar Slutsk |
2020-01-29 08:00:00 | Chernomorets Odessa U21 | 1 - 1 | Balkany Zorya |
2020-01-29 08:15:00 | Sydney Olympic | 2 - 2 | Hake Ya Dong in Sydney City |
2020-01-29 08:30:00 | FC Bombay Gymkhana | 3 - 1 | Central Railway |
2020-01-29 08:45:00 | Adelaide Victory | 3 - 5 | Adelaide Comets FC |
2020-01-29 09:00:00 | Yaw Myay FC | 0 - 10 | Chinland |
2020-01-29 09:15:00 | Melbourne Knights | 4 - 1 | Heidelberg United |
2020-01-29 09:30:00 | FK Khimik Novomoskovsk | 2 - 0 | FK Kaluga |
2020-01-29 09:45:00 | Adelaide Blue Eagles | 0 - 1 | Para Hills Knlghts SC |
2020-01-29 10:00:00 | Mlada Boleslav B | 2 - 2 | SK Slovan Varnsdorf |
2020-01-29 10:00:00 | Sokol Dolna Zdana | 2 - 1 | KFC Komarno |
2020-01-29 10:00:00 | OFK Beograd | 1 - 1 | FK Buducnost Dobanovci |
2020-01-29 10:00:00 | FC Koper | 2 - 1 | Jadran Dekani |
2020-01-29 10:00:00 | FC Cartagena | 2 - 0 | F91 Dudelange |
2020-01-29 10:00:00 | Merani Martvili | 5 - 0 | Kolkheti 1913 Poti |
2020-01-29 10:10:00 | FK Banik Sokolov | 2 - 1 | Loko Vltavin |
2020-01-29 10:30:00 | FK Vitebsk | 3 - 2 | FK Isloch Minsk |
2020-01-29 10:30:00 | Krylia Sovetov II | 1 - 4 | Akron Tolyatti |
2020-01-29 10:30:00 | North Pine United | 5 - 3 | North Star |
2020-01-29 11:00:00 | Zaglebie Sosnowiec | 0 - 1 | Sport Podbrezova |
2020-01-29 11:00:00 | Huai Thalaeng United | 0 - 1 | Nakhon Ratchasima |
2020-01-29 11:00:00 | KS Legionovia Legionowo | 0 - 0 | Texas |
2020-01-29 11:00:00 | FK Senica | 3 - 0 | Dukla Banska Bystrica |
2020-01-29 11:00:00 | Hirnik Kryvyi Rih | 0 - 0 | PFC Oleksandria U21 |
2020-01-29 11:00:00 | Sandecja Nowy Sacz | 1 - 0 | Puszcza Niepolomice |
2020-01-29 11:00:00 | CS Sanatatea Servicii Publice Cluj | 4 - 1 | FC Zalau |
2020-01-29 11:00:00 | PFC Nesebar | 0 - 1 | FC Sozopol |
2020-01-29 11:00:00 | CS Sanatatea Cluj | 4 - 1 | FC Zalau |
2020-01-29 11:15:00 | Stal Rzeszow | 3 - 2 | Motor Lublin |
2020-01-29 11:30:00 | Riga FC | 2 - 3 | MSK Zilina |
2020-01-29 11:50:00 | FC Arges Pitesti | 1 - 0 | Unirea Bascov |
2020-01-29 12:00:00 | Randers FC | 2 - 0 | Vejle |
2020-01-29 12:00:00 | Odense BK | 0 - 0 | Rapid Wien |
2020-01-29 12:00:00 | CWKS Resovia Rzeszow | 0 - 1 | Gornik Leczna |
2020-01-29 12:00:00 | FC Dunav Ruse | 2 - 0 | Litex Lovech |
2020-01-29 12:00:00 | FC Karpaty Lviv | 1 - 1 | Slovan Sahy |
2020-01-29 12:00:00 | FC STK 1914 Samorin | 2 - 2 | SC Znojmo |
2020-01-29 12:00:00 | Botev Galabovo | 5 - 0 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa |
2020-01-29 12:00:00 | Belasitsa Petrich | 0 - 1 | Kariana Erden |
2020-01-29 12:00:00 | Vihren Sandanski | 1 - 2 | Strumska Slava |
2020-01-29 12:00:00 | FK Zeta | 0 - 0 | OFK Titograd |
2020-01-29 12:00:00 | Belasica Strumica | 1 - 1 | FC Plackovica |
2020-01-29 12:20:00 | GKS Tychy | 1 - 1 | GKS Belchatow |
2020-01-29 12:30:00 | Hibernians FC | 0 - 0 | Mlada Boleslav |
2020-01-29 12:30:00 | Triglav Gorenjska | 0 - 0 | Indjija |
2020-01-29 13:00:00 | FK MAS Taborsko | 0 - 1 | Dukla Prague |
2020-01-29 13:00:00 | Trencin | 1 - 4 | Teplice |
2020-01-29 13:00:00 | Gornik Polkowice | 3 - 0 | Slask Wroclaw II |
2020-01-29 13:00:00 | Slavia Sofia | 1 - 1 | SKF Sered |
2020-01-29 13:00:00 | Radnicki Nis | 1 - 3 | Dinamo Batumi |
2020-01-29 13:00:00 | Vitosha Bistritsa | 1 - 0 | Sileks |
2020-01-29 13:00:00 | Opava | 3 - 0 | Zlate Moravce |
2020-01-29 13:00:00 | FC Wacker Innsbruck | 1 - 2 | Wolfsberger AC |
2020-01-29 13:10:00 | U.S.Monastir | 3 - 0 | E. M. Mahdia |
2020-01-29 13:15:00 | SV Ried | 2 - 1 | Nitra |
2020-01-29 13:30:00 | NK Solin | 3 - 1 | NK Split |
2020-01-29 13:30:00 | Hrvace | 0 - 5 | HNK Sibenik |
2020-01-29 13:30:00 | KF Istogu | 1 - 1 | FK Onix Banje |
2020-01-29 13:30:00 | FK Zeljeznicar | 2 - 1 | Rudes |
2020-01-29 13:50:00 | NK Rudar Velenje | 0 - 1 | FK Indjija |
2020-01-29 13:50:00 | Triglav Gorenjska | 0 - 0 | Indjija |
2020-01-29 14:00:00 | LASK Linz | 6 - 2 | Silkeborg |
2020-01-29 14:00:00 | Ludogorets Razgrad | 6 - 0 | FC Kairat Almaty |
2020-01-29 14:00:00 | Radnik Sesvete | 1 - 2 | DUGO SELO |
2020-01-29 14:00:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | 0 - 0 | CSKA Sofia |
2020-01-29 14:00:00 | Metalac Gornji Milanovac | 1 - 0 | FK Takovo |
2020-01-29 14:00:00 | Cracovia Krakow | 0 - 0 | FK Sochi |
2020-01-29 14:00:00 | Israel U16 | 3 - 1 | Belarus U16 |
2020-01-29 14:00:00 | Johor Darul Takzim | 2 - 1 | MSK Zilina |
2020-01-29 14:30:00 | WSG Wattens | 1 - 3 | Viking |
2020-01-29 14:30:00 | Levski Sofia | 3 - 2 | FC Pyunik |
2020-01-29 14:30:00 | Piast Gliwice | 2 - 0 | Shakhter Soligorsk |
2020-01-29 14:30:00 | Crvena Zvezda | 0 - 0 | FC Vardar Skopje |
2020-01-29 14:30:00 | Radnik Surdulica | 1 - 2 | Spartak Tambov |
2020-01-29 14:30:00 | FK Vozdovac Beograd | 0 - 2 | Lou Gansike Sol |
2020-01-29 14:30:00 | Rapid Wien | 0 - 2 | Vojvodina Novi Sad |
2020-01-29 14:30:00 | Dinamo Brest | 1 - 0 | Slovan Sahy |
2020-01-29 14:30:00 | NK Vrbovec | 2 - 1 | Bjelovar |
2020-01-29 15:00:00 | Baumit Jablonec | 3 - 1 | Shonan Bellmare |
2020-01-29 15:00:00 | GKS Katowice | 0 - 2 | Gawin Sleza Wroclaw |
2020-01-29 15:00:00 | Olimpia Grudziadz | 1 - 1 | Radunia Stezyca |
2020-01-29 15:00:00 | FK Spartak Zlatibor Voda | 1 - 2 | Academy Pandev |
2020-01-29 15:00:00 | FC Dabas | 7 - 2 | Kiskunfelegyhazi HTK |
2020-01-29 15:30:00 | NK Granicar Zupanja | 2 - 0 | HNK Cibalia |
2020-01-29 15:59:00 | Brabrand | 1 - 2 | Skive IK |
2020-01-29 15:59:00 | Naestved | 1 - 2 | Nykobing FC |
2020-01-29 15:59:00 | Vendsyssel | 0 - 1 | Thisted FC |
2020-01-29 15:59:00 | Wisla Pulawy | 3 - 2 | Chelmianka Chelm |
2020-01-29 15:59:00 | FC Rapperswil-Jona | 1 - 3 | Schaffhausen |
2020-01-29 15:59:00 | NK Rogaska | 0 - 2 | Radomlje |
2020-01-29 16:05:00 | Atlanta United | 4 - 0 | Philadelphia Union |
2020-01-29 16:30:00 | NK Dubrava Zagreb | 2 - 1 | NK Zagorec Krapina |
2020-01-29 16:30:00 | Sokol Brozany | 3 - 4 | Litomerice |
2020-01-29 17:00:00 | Sparta Praha B | 1 - 0 | FK Prepere |
2020-01-29 17:00:00 | Benesov | 2 - 8 | Vysocina jihlava |
2020-01-29 17:00:00 | KS Legionovia Legionowo | 0 - 0 | Ursus Warszawa |
2020-01-29 17:15:00 | GKS Katowice | 3 - 0 | Stal Brzeg |
2020-01-29 17:30:00 | FC 1980 Wien | 2 - 2 | Union SC Perchtoldsdorf |
2020-01-29 17:30:00 | SG Austria Klagenfurt | 2 - 1 | ATSV Wolfsberg |
2020-01-29 17:30:00 | FC Blau Gelb Uberruhr | 1 - 2 | Cronenberger SC |
2020-01-29 18:00:00 | Havelse | 3 - 1 | HSC Hannover |
2020-01-29 18:00:00 | Kapfenberg | 2 - 0 | Allerheiligen |
2020-01-29 18:00:00 | VfB Hohenems | 7 - 4 | FC Brauerei Egg |
2020-01-29 18:00:00 | SC Ostbahn XI | 1 - 2 | SV Gerasdorf Stammer |
2020-01-29 18:00:00 | FV Austria XIII | 7 - 2 | SV Sieghartskirchen |
2020-01-29 18:00:00 | FC Kaan-Marienborn | 1 - 0 | SV Ottfingen |
2020-01-29 18:00:00 | Vorwarts Brigittenau | 8 - 1 | Wiener Neudorf |
2020-01-29 18:15:00 | SV Leobendorf | 5 - 2 | ASK Mannersdorf |
2020-01-29 18:15:00 | ASD San Luigi Calcio | 2 - 4 | Tabor Sezana |
2020-01-29 18:30:00 | Viktoria Aschaffenburg | 2 - 5 | Bayern Alzenau |
2020-01-29 18:30:00 | Gonsenheim | 1 - 1 | FSV Mainz 05 (Youth) |
2020-01-29 18:30:00 | Hamburger SV (Youth) | 0 - 2 | FC Teutonia 05 |
2020-01-29 18:30:00 | Rot-Weiss Koblenz | 2 - 1 | Hassia Bingen |
2020-01-29 18:30:00 | Siegburger SV 04 | 1 - 2 | Bergisch Gladbach 09 |
2020-01-29 18:30:00 | Giesenkirchen | 2 - 1 | DJK Dilkrath |
2020-01-29 18:30:00 | SC Sonnborn | 0 - 2 | FC Wulfrath |
2020-01-29 18:30:00 | SV Essling | 3 - 2 | KSV Ankerbrot |
2020-01-29 18:30:00 | FC Giessen | 6 - 2 | Bad Vilbel |
2020-01-29 19:30:00 | Athlone Town | 1 - 6 | St. Patricks Athletic |
2020-01-29 22:00:00 | Phoenix Rising FC | 0 - 3 | FC Cincinnati |
International Friendly | |||
2020-01-29 09:00:00 | Georgia U16 | 0 - 1 | Poland U16 |
2020-01-29 10:00:00 | Georgia (w) U19 | 0 - 1 | Azerbaijan (w) U19 |
Israel Premier League | |||
2020-01-29 17:00:00 | Hapoel Raanana | 1 - 1 | Hapoel Kiryat Shmona |
2020-01-29 18:15:00 | Hapoel Beer Sheva | 1 - 1 | Maccabi Tel Aviv |
Italian Women Division 1 | |||
2020-01-29 11:00:00 | AC Milan (w) | 6 - 3 | Bari (w) |
Italian Youth Cup | |||
2020-01-29 10:30:00 | Verona U20 | 3 - 1 | Frosinone U20 |
2020-01-29 11:00:00 | Atalanta U20 | 1 - 4 | AS Roma U20 |
2020-01-29 13:30:00 | Fiorentina U20 | 3 - 1 | AC Milan U20 |
Italy C1 | |||
2020-01-29 14:00:00 | USD Virtus Verona | 0 - 1 | Gubbio |
Italy Serie D | |||
2020-01-29 14:00:00 | Sanremese | 1 - 0 | US Folgore Caratese |
2020-01-29 14:30:00 | Tolentino | 1 - 1 | Citta di Fasano |
Jordan Sh Cup | |||
2020-01-29 14:00:00 | Maan | 1 - 2 | Al Hussein Irbid |
2020-01-29 16:30:00 | Shabab AlOrdon | 2 - 1 | Al-Jazeera |
Kenya Super League | |||
2020-01-29 12:00:00 | Kericho | 2 - 2 | Mathare United |
2020-01-29 13:00:00 | Gor Mahia | 2 - 1 | Sofapaka FC |
Liga Nacional de Guatemala | |||
2020-01-29 21:30:00 | Deportivo Sanarate | 1 - 0 | Santa Lucia Cotzumalguapa |
2020-01-29 21:30:00 | Siquinala FC | 4 - 1 | Xelaju MC |
Mauritania Division 2 | |||
2020-01-29 15:30:00 | Etoile Nouakchott | 0 - 1 | FC Deuz |
2020-01-29 17:30:00 | ASC Etoile Commune Arafat | 0 - 3 | AS Armee |
Mexico Torneo Interliga | |||
2020-01-29 01:00:00 | Toluca | 3 - 2 | Atlas |
2020-01-29 01:00:00 | Pachuca | 3 - 1 | Venados FC |
2020-01-29 03:10:00 | CSyD Dorados de Sinaloa | 0 - 1 | Chivas Guadalajara |
2020-01-29 03:10:00 | Club Tijuana | 1 - 0 | Atletico San Luis |
Myanmar League 2 | |||
2020-01-29 09:00:00 | Mawyawadi FC | 2 - 0 | Kachin United FC |
Nepal super | |||
2020-01-29 09:15:00 | Manang Marshyangdi Club | 3 - 0 | Sankata FC |
Northern Ireland Reserve League | |||
2020-01-29 19:45:00 | Carrick Rangers Reserves | 0 - 3 | Cliftonville Reserves |
2020-01-29 19:45:00 | Glenavon Reserves | 0 - 1 | Linfield Reserves |
2020-01-29 19:45:00 | Warrenpoint Town Reserves | 1 - 4 | Dungannon Swifts Reserves |
Olympics(N And C American) Quali-Woman | |||
2020-01-29 01:40:00 | USA (w) | 4 - 0 | Haiti (w) |
2020-01-29 22:30:00 | Canada (w) | 11 - 0 | St. Kitts and Nevis (w) |
PakistanYajia | |||
2020-01-29 23:00:00 | Princesa AM | 0 - 3 | Amazonas FC |
Palestine Football League | |||
2020-01-29 13:00:00 | Ahli Al Khalil | 1 - 1 | Markz Balata |
2020-01-29 13:00:00 | Jabal Al Mukaber | 1 - 1 | Shabab Al Am ari |
2020-01-29 13:00:00 | Al Birah | 0 - 0 | Shbab Alkhaleel |
Portugal Primera Liga | |||
2020-01-29 20:15:00 | Moreirense | 1 - 2 | Sporting Braga |
Premier League International Cup | |||
2020-01-29 19:00:00 | Wolves U23 | 2 - 2 | Liverpool U23 |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2020-01-29 01:10:00 | Deportivo Cali | 0 - 0 | Atletico Junior Barranquilla |
2020-01-29 21:05:00 | Jaguares de Cordoba | 2 - 2 | America de Cali |
2020-01-29 23:10:00 | Boyaca Chico | 1 - 0 | Patriotas FC |
Professional Tunisian League 1 | |||
2020-01-29 13:00:00 | Chebba | 1 - 2 | Esperance Sportive de Tunis |
Qatar B | |||
2020-01-29 14:45:00 | Al Markhiya | 1 - 1 | Al-Khuraitiat |
2020-01-29 14:50:00 | Al Shamal | 5 - 1 | Al Nasa(QAT) |
2020-01-29 15:00:00 | Al Bidda SC | 0 - 0 | Al Mesaimeer SC |
2020-01-29 17:00:00 | Russell City | 0 - 1 | Muaidar SC |
Saint Kitts Nevis Premier League | |||
2020-01-29 00:10:00 | Circle Newtown United | 2 - 5 | Flow 4G Cayon Rockets |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2020-01-29 12:20:00 | AL-jeel | 1 - 0 | Al-Kawkab |
2020-01-29 12:20:00 | Al-Qadasiya | 1 - 1 | Al Bukayriyah |
2020-01-29 12:30:00 | Al-Baten | 2 - 0 | Al mojzel |
2020-01-29 12:50:00 | Al-Tai | 0 - 0 | Al-Nahdha |
2020-01-29 15:45:00 | Al-Ansar | 1 - 1 | Al-Taqdom |
Scottish Highland Football League | |||
2020-01-29 19:45:00 | Formartine United | 1 - 2 | Keith |
Scottish Premier League | |||
2020-01-29 19:45:00 | Glasgow Rangers | 2 - 0 | Ross County |
2020-01-29 19:45:00 | Saint Johnstone | 0 - 3 | Celtic FC |
South Africa First League | |||
2020-01-29 13:30:00 | Steenberg United | 1 - 1 | Uthongathi FC |
South American Olympics Qualifiers | |||
2020-01-29 01:30:00 | Brazil U23 | 5 - 3 | Bolivia U23 |
Spain Youth League | |||
2020-01-29 15:00:00 | Cordoba U19 | 1 - 1 | Malaga U19 |
Spanish Copa Del Rey | |||
2020-01-29 18:00:00 | Rayo Vallecano | 0 - 2 | Villarreal |
2020-01-29 18:00:00 | Cultural Leonesa | 0 - 0 | Valencia |
2020-01-29 20:00:00 | Real Zaragoza | 0 - 4 | Real Madrid |
2020-01-29 20:00:00 | Real Sociedad | 3 - 1 | Osasuna |
2020-01-29 20:00:00 | Badajoz | 2 - 2 | Granada CF |
Tanzania Ligue 1 | |||
2020-01-29 15:59:00 | Simba Sports Club | 3 - 2 | Namungo FC |
Trinidad and Tobago Pro League | |||
2020-01-29 00:05:00 | La Horquetta Rangers FC | 5 - 1 | Point Fortin FC |
UAE Pro-League | |||
2020-01-29 13:15:00 | Al Ahli(UAE) | 1 - 0 | Hatta |
2020-01-29 13:15:00 | Al Wehda(UAE) | 2 - 1 | Ahli Al-Fujirah |
2020-01-29 15:59:00 | Khor Fakkan | 2 - 1 | Al-Sharjah |
UAE RL | |||
2020-01-29 13:15:00 | Al Nasr SC Reserves | 0 - 1 | Al-Wasl (R) |
2020-01-29 13:15:00 | Al-Jazira Reserve | 4 - 1 | Al-Dhafra (R) |
2020-01-29 13:15:00 | Baniyas SC Reserves | 3 - 1 | Ajman Reserve |
UEFA Futsal Championship | |||
2020-01-29 12:00:00 | Kosovo Futsal | 4 - 2 | Austria Futsal |
2020-01-29 14:00:00 | Hungary Indoor Soccer | 7 - 2 | Northern Ireland Futsal |
2020-01-29 15:00:00 | Bosnia and Herzegovina Indoor | 8 - 4 | Cyprus Indoor Soccer |
2020-01-29 15:00:00 | Georgia Indoor Soccer | 3 - 1 | Germany Futsal |
2020-01-29 15:30:00 | Albania Indoor Soccer | 4 - 1 | San Marino Indoor Soccer |
2020-01-29 15:59:00 | Poland Indoor Soccer | 5 - 2 | Greece Indoor Soccer |
2020-01-29 16:30:00 | Montenegro Indoor Soccer | 9 - 2 | Scotland Futsal |
2020-01-29 16:30:00 | Lithuania Indoor Soccer | 3 - 2 | Turkey Indoor Soccer |
2020-01-29 18:00:00 | Bulgaria Indoor Soccer | 2 - 1 | Andorra Indoor Soccer |
2020-01-29 18:00:00 | Switzerland Indoor Soccer | 3 - 1 | Gibraltar Indoor Soccer |
2020-01-29 19:00:00 | Malta Indoor Soccer | 4 - 6 | Sweden Indoor Soccer |
2020-01-29 19:30:00 | Belgium Indoor Soccer | 5 - 2 | Armenia Indoor Soccer |
Uganda Premier League | |||
2020-01-29 13:00:00 | SC Villa | 1 - 0 | Express FC |
2020-01-29 13:30:00 | BUL FC | 0 - 0 | Wakiso Giants FC |
2020-01-29 13:30:00 | Bright Stars | 2 - 1 | Ma Lu |
Zambia Super League | |||
2020-01-29 13:00:00 | Kabwe Warriors | 2 - 1 | ZESCO United Ndola |