- ALL MATCH
- Asia
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Iran
- Azerbaijan
- Belarus
- Belgium
- Bosnia
- Morocco
- Brazil
- International
- Bulgaria
- Burundi
- Colombia
- Americas
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- England
- Estonia
- France
- Spain
- Georgia
- Germany
- Greece
- Netherlands
- China
- Hungary
- India
- Indonesia
- Israel
- Italy
- Japan
- South Korea
- Kenya
- Kosovo
- Kuwait
- Latvia
- Guatemala
- Lithuania
- Luxembourg
- North Macedonia
- Malta
- Mexico
- Moldova
- Montenegro
- Nicaragua
- Northern Ireland
- Norway
- Africa
- Panama
- Peru
- Poland
- Portugal
- El Salvador
- Tunisia
- Qatar
- Romania
- Russia
- San Marino
- Saudi Arabia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Sweden
- Switzerland
- Turkey
- UAE
- Europe
- Ukraine
- Uruguay
- United States
- Wales
AFC Champions League | |||
2019-11-09 16:30:00 | Al Hilal | 1 - 0 | Urawa Red Diamonds |
AFC U-19 Women’s Championship | |||
2019-11-09 09:00:00 | Korea Rep (w) U19 | 9 - 1 | Australia (w) U19 |
2019-11-09 13:00:00 | Korea DPR (w) U19 | 1 - 2 | Japan (w) U19 |
Albania Super league | |||
2019-11-09 12:30:00 | KS Bylis | 2 - 3 | Skenderbeu Korca |
2019-11-09 12:30:00 | Luftetari | 0 - 0 | Teuta Durres |
Algeria U19 Youth League | |||
2019-11-09 08:00:00 | USM Blida U19 | 0 - 1 | Paradou AC U19 |
2019-11-09 08:25:00 | RC Boumerde U19 | 1 - 3 | MC Alger U19 |
2019-11-09 08:30:00 | MO Constantine U19 | 2 - 1 | AB Chelghoum Laid U19 |
Algeria U20 Youth League | |||
2019-11-09 09:00:00 | CA Bordj Bou Arreridj U21 | 1 - 2 | Paradou AC U21 |
2019-11-09 09:00:00 | Tadjenant U21 | 1 - 1 | ASM Oran U21 |
2019-11-09 09:00:00 | MC EI Eulma U21 | 2 - 0 | WA Tlemcen U21 |
2019-11-09 09:00:00 | Olympique Medea U21 | 2 - 1 | A Bou Saada U21 |
2019-11-09 09:00:00 | RC Arba U21 | 2 - 1 | JSM Bejaia U21 |
2019-11-09 10:00:00 | AS Khroub U21 | 0 - 0 | MC Saida U21 |
2019-11-09 11:00:00 | AS Ain Mlila U21 | 0 - 2 | ASO Chlef U21 |
2019-11-09 12:00:00 | CS Constantine U21 | 0 - 0 | CR Belouizdad U21 |
2019-11-09 12:00:00 | MC Oran U21 | 3 - 0 | NC Magra U21 |
2019-11-09 12:00:00 | USM Alger U21 | 3 - 1 | NA Hussein Dey U21 |
2019-11-09 13:00:00 | ES Setif U21 | 1 - 1 | USM Bel Abbes U21 |
2019-11-09 13:00:00 | JS Saoura U21 | 2 - 0 | US Biskra U21 |
2019-11-09 13:00:00 | MO Bejaia U21 | 4 - 2 | JSM Skikda U21 |
Algeria Womens League | |||
2019-11-09 08:15:00 | JF Khroub(w) | 0 - 0 | AS Surete Nationale (w) |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2019-11-09 14:00:00 | AS Ain Mlila | 1 - 0 | ASO Chlef |
2019-11-09 15:59:00 | MC Oran | 1 - 0 | MC Magra |
2019-11-09 15:59:00 | CS Constantine | 1 - 0 | CR Belouizdad |
2019-11-09 16:45:00 | USM Alger | 0 - 0 | NA Hussein Dey |
2019-11-09 17:00:00 | JS Saoura | 2 - 1 | Biskra |
2019-11-09 17:00:00 | ES Setif | 2 - 1 | USM Bel Abbes |
2019-11-09 17:20:00 | CA Bordj Bou Arreridj | 2 - 0 | Paradou AC |
Algerian Ligue Professionnelle 2 | |||
2019-11-09 14:00:00 | RC Arba | 1 - 1 | JSM Bejaia |
2019-11-09 14:00:00 | RC Relizane | 3 - 2 | OM Arzew |
2019-11-09 14:00:00 | AS Khroub | 1 - 1 | MC Saida |
2019-11-09 14:00:00 | USM Annaba | 4 - 2 | USM EL HARRACH |
2019-11-09 14:00:00 | OM Medea | 2 - 1 | A Bou Saada |
2019-11-09 17:00:00 | MC El Eulma | 2 - 1 | WA Tlemcen |
2019-11-09 17:00:00 | DRB Tadjenant | 1 - 1 | ASM Oran |
2019-11-09 17:00:00 | MO Bejaia | 1 - 0 | JSM Skikda |
Andorra Super league | |||
2019-11-09 15:00:00 | Atletic Club D Escaldes | 1 - 2 | FC Santa Coloma |
2019-11-09 17:15:00 | CE Carroi | 1 - 2 | Inter Club Escaldes |
Antigua Barbuda Premier Division | |||
2019-11-09 21:00:00 | All Saints Utd FC | 1 - 0 | Swetes FC |
2019-11-09 23:00:00 | Ottos Rangers FC | 4 - 2 | Greenbay Hoppers FC |
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester | |||
2019-11-09 15:00:00 | CA Lugano | 0 - 0 | Puerto Nuevo |
2019-11-09 18:30:00 | Argentino de Rosario | 0 - 1 | Yupanqui |
2019-11-09 18:30:00 | Sportivo Barracas | 0 - 1 | Centro Espanol |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2019-11-09 14:00:00 | Sportivo Dock Sud | 0 - 0 | Deportivo Espanol |
2019-11-09 18:30:00 | Deportivo Merlo | 0 - 0 | San Martin Burzaco |
2019-11-09 18:30:00 | Central Cordoba De Rosario | 2 - 2 | Excursionistas |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2019-11-09 18:30:00 | Argentino de Quilmes | 0 - 3 | CA Fenix Pilar |
2019-11-09 18:30:00 | Comunicaciones BsAs | 3 - 1 | Tristan Suarez |
2019-11-09 18:30:00 | CA San Miguel | 1 - 1 | Deportivo Armenio |
Argentina Regional Cup | |||
2019-11-09 19:30:00 | Argentino Penarol | 0 - 1 | Racing de Cordoba |
2019-11-09 19:30:00 | General Paz Junlors | 2 - 1 | CA Camioneros Cordoba |
Argentine Division 1 | |||
2019-11-09 00:10:00 | Union Santa Fe | 0 - 1 | Atletico Tucuman |
2019-11-09 18:30:00 | Lanus | 0 - 1 | Banfield |
2019-11-09 20:45:00 | San Lorenzo | 3 - 0 | Argentinos juniors |
2019-11-09 23:00:00 | Godoy Cruz Antonio Tomba | 1 - 2 | Independiente |
Argentine Division 2 | |||
2019-11-09 00:10:00 | Sarmiento Junin | 3 - 1 | Quilmes |
2019-11-09 00:30:00 | Estudiantes Rio Cuarto | 0 - 1 | San Martin San Juan |
2019-11-09 16:10:00 | Nueva Chicago | 2 - 1 | Estudiantes de Caseros |
2019-11-09 18:30:00 | Almagro | 1 - 0 | All Boys |
2019-11-09 18:30:00 | Villa Dalmine | 0 - 0 | Atletico Rafaela |
2019-11-09 19:00:00 | Ferrol Carril Oeste | 0 - 1 | Agropecuario de Carlos Casares |
2019-11-09 22:00:00 | Instituto | 2 - 0 | Santa Marina Tandil |
2019-11-09 23:00:00 | Alvarado Mar del Plata | 2 - 0 | Atletico Mitre de Santiago del Estero |
2019-11-09 23:10:00 | CA Platense | 0 - 1 | Temperley |
Argentine Torneo A | |||
2019-11-09 20:00:00 | Crucero del Norte | 2 - 2 | Juventud U.Gualeguaychu |
2019-11-09 20:15:00 | CA Juventud Unida San Luis | 1 - 1 | Ferro Carril Oeste Gral Pico |
Armenia Premier League | |||
2019-11-09 10:00:00 | Alashkert | 1 - 1 | Ararat Yerevan |
Australia A-League | |||
2019-11-09 06:00:00 | Newcastle Jets | 1 - 1 | Perth Glory |
2019-11-09 08:30:00 | Western United FC | 2 - 1 | Western Sydney |
Austria Erste Division | |||
2019-11-09 13:30:00 | FC Liefering | 1 - 3 | SK Vorwarts Steyr |
2019-11-09 13:30:00 | FC Dornbirn 1913 | 2 - 2 | FC Blau Weiss Linz |
Austria Landesliga | |||
2019-11-09 13:00:00 | KAC 1909 | 0 - 2 | ATUS Ferach |
2019-11-09 14:00:00 | Parndorf | 1 - 1 | FSG Oberpetersdorf |
Austrian 3.Liga | |||
2019-11-09 13:00:00 | Wolfsberger AC Amateure | 2 - 1 | Vocklamarkt |
2019-11-09 13:00:00 | FC Wels | 1 - 6 | TUS Bad Gleichenberg |
2019-11-09 13:00:00 | SV Stripfing Weiden | 2 - 1 | SC Mannsdorf |
2019-11-09 13:00:00 | FC Pinzgau Saalfelden | 1 - 0 | SV Austria Salzburg |
2019-11-09 13:00:00 | SV Grodig | 3 - 1 | SV Kuchl |
2019-11-09 13:00:00 | SV Wals-Grunau | 1 - 0 | Bischofshofen |
2019-11-09 13:00:00 | Salzburger AK 1914 | 6 - 1 | St. Johann |
2019-11-09 13:00:00 | SC Schwaz | 0 - 5 | Worgl Obi SV |
2019-11-09 13:00:00 | FC Kitzbuhel | 3 - 0 | FC Wacker Innsbruck Amateure |
2019-11-09 13:00:00 | SC Imst | 2 - 0 | SV Telfs |
2019-11-09 13:00:00 | Kufstein | 1 - 3 | SVG Reichenau |
2019-11-09 13:00:00 | FC Zirl | 0 - 3 | SV Hall |
2019-11-09 13:00:00 | RW Rankweil | 4 - 4 | Dornbirner SV |
2019-11-09 14:00:00 | SC Kalsdorf | 1 - 2 | ATSV Wolfsberg |
2019-11-09 14:00:00 | FC Lauterach | 4 - 2 | Rheindorf Altach B |
2019-11-09 14:00:00 | SC Austria Lustenau B | 1 - 1 | VfB Hohenems |
2019-11-09 14:00:00 | SC Bregenz | 5 - 1 | Langenegg |
2019-11-09 15:59:00 | Santa Ana | 9 - 0 | ATSV Stadl Paura |
2019-11-09 17:00:00 | Team Wiener Linien | 0 - 1 | Mauerwerk |
Austrian Bundesliga | |||
2019-11-09 15:59:00 | Rheindorf Altach | 0 - 3 | Rapid Wien |
2019-11-09 15:59:00 | St.Polten | 5 - 1 | WSG Wattens |
2019-11-09 15:59:00 | Sturm Graz | 3 - 1 | TSV Hartberg |
Azadegan League | |||
2019-11-09 11:00:00 | Niroye Zamini | 1 - 0 | Arman Gohar Sirjan |
Azerbaijan Premier League | |||
2019-11-09 11:00:00 | FK Gilan Gabala | 3 - 0 | Sabail |
2019-11-09 13:00:00 | Keshla FK | 2 - 1 | FC Neftci Baku |
Belarus Pershaya Liga | |||
2019-11-09 11:00:00 | Naftan Novopolock | 3 - 0 | FC Baranovichi |
2019-11-09 11:00:00 | Smorgon FC | 0 - 1 | Smolevichy-STI |
2019-11-09 11:00:00 | FC Rukh Brest | 1 - 0 | Granit Mikashevichi |
2019-11-09 11:00:00 | Krumkachy Minsk | 2 - 1 | Volna Pinsk |
2019-11-09 11:00:00 | FK Lida | 1 - 0 | Sputnik Rechitsa |
2019-11-09 11:30:00 | Lokomotiv Gomel | 6 - 1 | Khimik Svetlogorsk |
2019-11-09 12:00:00 | FK Orsha | 1 - 4 | FC Belshina Babruisk |
Belarusian Premier League | |||
2019-11-09 11:00:00 | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 0 | FK Gorodeya |
2019-11-09 13:00:00 | Shakhter Soligorsk | 5 - 1 | Slavia Mozyr |
2019-11-09 15:00:00 | FC Gomel | 1 - 0 | FC Minsk |
Belgian First Amateur Division | |||
2019-11-09 18:30:00 | Dessel Sport | 1 - 1 | KSK Heist |
2019-11-09 19:00:00 | KMSK Deinze | 2 - 0 | Thes Sport |
2019-11-09 19:00:00 | FCV Dender EH | 2 - 2 | Rupel Boom |
2019-11-09 19:00:00 | LaLouviere | 3 - 2 | RFC de Liege |
2019-11-09 19:00:00 | Lierse | 2 - 0 | Tubize |
2019-11-09 19:00:00 | Patro Eisden | 3 - 1 | URS Lixhe-Lanaye |
2019-11-09 19:00:00 | Jeunesse Molenbeek | 2 - 1 | Olympic Charleroi |
2019-11-09 19:00:00 | Seraing United | 1 - 1 | Sint-Eloois-Winkel |
Belgian Pro League | |||
2019-11-09 17:00:00 | Charleroi | 1 - 0 | KAS Eupen |
2019-11-09 19:00:00 | Cercle Brugge | 2 - 1 | Sint-Truidense |
2019-11-09 19:00:00 | Kortrijk | 1 - 3 | Red Star Waasland |
2019-11-09 19:30:00 | Oostende | 2 - 2 | Mouscron Peruwelz |
Belgium Women 1st National | |||
2019-11-09 13:00:00 | Moldavo (w) | 4 - 3 | Oud Heverlee Leuven II (w) |
Benin Ligue 1 | |||
2019-11-09 15:00:00 | ASPAC Cotonou | 1 - 0 | Buffles du Borgou |
2019-11-09 15:00:00 | Real Sports Parakou | 0 - 1 | Esae FC |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2019-11-09 12:30:00 | NK Celik | 2 - 1 | FK Zvijezda 09 |
2019-11-09 12:30:00 | Radnik Bijeljina | 1 - 1 | Sarajevo |
2019-11-09 15:00:00 | HSK Zrinjski Mostar | 4 - 0 | FK Tuzla City |
2019-11-09 15:30:00 | Sloboda | 0 - 4 | FK Zeljeznicar |
Botola 2 | |||
2019-11-09 14:00:00 | Wydad Fes | 1 - 0 | Chabab Rif Hoceima |
2019-11-09 14:00:00 | KAC de Kenitra | 2 - 1 | Wydad Temara |
2019-11-09 14:00:00 | Racing Casablanca | 2 - 0 | Kawkab de Marrakech |
2019-11-09 14:00:00 | Itihad Z. Khemisset | 0 - 0 | SCCM Chabab Mohamedia |
2019-11-09 14:00:00 | Chabab Ben Guerir | 0 - 0 | USK US Sidi Kacem |
2019-11-09 14:00:00 | ASS Association Sportive de Sa | 1 - 1 | Maghreb Fez |
2019-11-09 14:00:00 | Chabab Atlas Khenifra | 0 - 0 | Olympique Dcheira |
Botola Pro 1 | |||
2019-11-09 15:00:00 | CAYB Club Athletic Youssoufia | 3 - 2 | Raja Casablanca Atlhletic |
BRA D4 | |||
2019-11-09 22:00:00 | Retro/PE | 2 - 2 | Decisao |
BRA SPC | |||
2019-11-09 21:00:00 | XV de Piracicaba | 2 - 3 | Sao Caetano |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2019-11-09 13:00:00 | Red Bull Brasil SP (Youth) | 2 - 2 | Ituano (Youth) |
2019-11-09 18:00:00 | Nautico PE (Youth) | 2 - 1 | Petrolina PE U20 |
2019-11-09 18:00:00 | Botafogo PB (Youth) | 2 - 0 | America RN (Youth) |
2019-11-09 18:00:00 | Bahia (Youth) | 0 - 0 | Confianca SE Youth |
2019-11-09 19:00:00 | River (PI) Youth | 0 - 3 | Ceara (Youth) |
Brazil Campeonato U19 | |||
2019-11-09 18:00:00 | Coritiba U19 | 0 - 2 | Londrina (PR) U19 |
Brazil Copa Gaucho | |||
2019-11-09 19:00:00 | Sao Jose PoA RS | 3 - 0 | Internacional (RS) B |
Brazil Serie A | |||
2019-11-09 20:00:00 | Goias | 0 - 3 | Santos |
2019-11-09 22:00:00 | Palmeiras | 1 - 1 | Corinthians Paulista (SP) |
Brazil Serie B | |||
2019-11-09 00:30:00 | Figueirense | 1 - 1 | Coritiba PR |
2019-11-09 00:30:00 | Sao Bento | 1 - 2 | Cuiaba |
2019-11-09 19:30:00 | Sport Club Recife PE | 1 - 0 | Criciuma |
2019-11-09 19:30:00 | Guarani SP | 0 - 0 | Ponte Preta |
2019-11-09 22:00:00 | CRB AL | 2 - 1 | Atletico Clube Goianiense |
2019-11-09 22:00:00 | Brasil de Pelotas | 2 - 2 | Oeste |
Brazil Serie D | |||
2019-11-09 18:00:00 | Alecrim Natal RN | 1 - 1 | CE Forca e Luz RN |
2019-11-09 18:30:00 | FC Atlético Cearense U19 | 2 - 2 | Ferroviario U19 |
2019-11-09 20:00:00 | ASEEV | 1 - 4 | MineirosGO |
2019-11-09 20:00:00 | Atletico Acreano (w) | 2 - 2 | Assermurb (w) |
BSWCP | |||
2019-11-09 12:15:00 | Mexico Beach Soccer | 2 - 3 | Italy Beach Soccer |
2019-11-09 13:30:00 | Japan Beach Soccer | 7 - 2 | Egypt Beach Soccer |
2019-11-09 14:45:00 | United Arab Emirates Beach Soccer | 1 - 1 | Russia Beach Soccer |
2019-11-09 15:59:00 | Spain Beach Soccer | 3 - 6 | Iran Beach Soccer |
Bulgaria B PFG | |||
2019-11-09 10:15:00 | PFK Montana | 0 - 2 | Septemvri Sofia |
2019-11-09 12:30:00 | Ludogorets Razgrad II | 0 - 3 | FC Hebar Pazardzhik |
2019-11-09 12:30:00 | Spartak Pleven | 0 - 1 | Chernomorets Balchik |
2019-11-09 12:30:00 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 3 - 2 | Strumska Slava |
2019-11-09 14:30:00 | Botev Galabovo | 3 - 2 | Neff supporting Simic |
Bulgaria Premier League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Etar | 1 - 0 | Cherno More Varna |
2019-11-09 15:30:00 | CSKA Sofia | 1 - 0 | Slavia Sofia |
Burundi League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Ngozi City FC | 1 - 3 | Aigle Noir |
2019-11-09 13:00:00 | Vitalo | 3 - 0 | Flambeau du Centre |
2019-11-09 13:00:00 | Olympique Star | 3 - 1 | Kayanza Utd |
Chile Tercera | |||
2019-11-09 20:00:00 | CD Trasandino de Los Andes | 2 - 2 | Deportes Limache |
Colombia Copa Premier | |||
2019-11-09 20:00:00 | Deportes Quindio | 0 - 0 | Tigres Zipaquira |
2019-11-09 20:00:00 | Bogota FC | 1 - 2 | Boyaca Chico |
2019-11-09 20:30:00 | Real Cartagena | 2 - 2 | Fortaleza F.C |
Conmebol - Copa Sudamericana | |||
2019-11-09 20:30:00 | Colon de Santa Fe | 1 - 3 | Independiente Jose Teran |
Croatia 1.Division | |||
2019-11-09 14:00:00 | NK Lokomotiva Zagreb | 3 - 1 | Inter Zapresic |
2019-11-09 16:30:00 | NK Varteks Varazdin | 0 - 0 | Slaven Koprivnica |
Croatia 2.HNL | |||
2019-11-09 12:00:00 | Kustosija | 3 - 0 | HNK Cibalia |
2019-11-09 12:30:00 | NK Dugopolje | 3 - 0 | Dinamo Zagreb II |
2019-11-09 14:00:00 | NK Orijent Rijeka | 0 - 0 | Hrvatski dragovoljac |
Croatia U19 League | |||
2019-11-09 10:00:00 | Hajduk Split U19 | 3 - 2 | NK Istra 1961 U19 |
2019-11-09 12:00:00 | ZNK Osijek U19 | 5 - 2 | Slaven Belupo U19 |
Cuban Championship | |||
2019-11-09 19:00:00 | Villa Clara | 1 - 0 | Matanzas |
2019-11-09 20:00:00 | Artemisa FC | 3 - 0 | Mayabeque |
2019-11-09 20:00:00 | Camaguey | 4 - 0 | Sancti Spiritus |
2019-11-09 20:00:00 | Granma | 1 - 0 | Las Tunas |
2019-11-09 20:00:00 | Isla de la Juventud | 1 - 2 | La Habana |
2019-11-09 20:00:00 | Santiago de Cuba | 1 - 2 | Ciego de Avila |
Cyprus 1 Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | Omonia Nicosia FC | 1 - 0 | AEL Limassol |
2019-11-09 17:00:00 | Nea Salamis | 2 - 2 | Anorthosis Famagusta FC |
Cyprus 2 Division | |||
2019-11-09 12:30:00 | AE Zakakiou | 1 - 1 | Akritas Chloraka |
2019-11-09 12:30:00 | Digenis Morphou | 0 - 2 | Onisilos Sotiras |
2019-11-09 12:30:00 | Xylotympou | 0 - 2 | Othellos Athienou |
2019-11-09 12:30:00 | Karmiotissa Polemidion | 1 - 0 | Aris Limassol |
2019-11-09 12:30:00 | Asil Lysi | 2 - 0 | Dignis Yepsonas |
2019-11-09 12:30:00 | Agia Napa | 1 - 2 | Omonia Psevda |
2019-11-09 12:30:00 | Omonia Aradippou | 0 - 0 | Alki Oroklini |
Czech Group D League | |||
2019-11-09 09:15:00 | Brandys Nad Labem | 3 - 1 | Spolana Neratovice |
2019-11-09 09:15:00 | SK Kladno | 4 - 1 | SK Slany |
2019-11-09 09:15:00 | Tatran Rakovnik | 0 - 2 | Meteor Praha |
2019-11-09 09:15:00 | Ceske Budejovice B | 0 - 4 | SK Otava Katovice |
2019-11-09 09:15:00 | FC Slavia HK | 1 - 3 | SK Libcany |
2019-11-09 09:15:00 | Velke Hamry | 3 - 1 | FK OEZ Letohrad |
2019-11-09 12:30:00 | MFK Havirov | 2 - 0 | Frenstat Pod Radhostem |
2019-11-09 13:00:00 | Banik Sous | 1 - 3 | FK Louny |
2019-11-09 13:00:00 | Afk Tuchlovice | 2 - 1 | SK Kosmonosy |
Czech Republic 2.Liga | |||
2019-11-09 09:15:00 | Trinec | 1 - 1 | Lisen |
2019-11-09 09:15:00 | Chrudim | 1 - 0 | FK Banik Sokolov |
2019-11-09 09:15:00 | Vysehrad | 0 - 2 | Pardubice |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2019-11-09 09:15:00 | Banik Ostrava B | 4 - 0 | SC Znojmo |
2019-11-09 09:15:00 | FK Zbuzany 1953 | 6 - 3 | Dukla Praha B |
2019-11-09 09:15:00 | Benesov | 1 - 1 | FK Pribram B |
2019-11-09 09:15:00 | Loko Vltavin | 1 - 0 | Stechovice |
2019-11-09 09:30:00 | FK Kraluv Dvur | 1 - 1 | SK Motorlet Praha |
2019-11-09 13:00:00 | Blansko | 2 - 1 | Unicov |
2019-11-09 13:00:00 | Dolni Benesov | 1 - 1 | Frydek-Mistek |
2019-11-09 13:00:00 | Slavia Kromeriz | 2 - 0 | Hlucin |
2019-11-09 13:00:00 | Vrchovina | 1 - 4 | Otrokovice |
2019-11-09 13:00:00 | Vyskov | 3 - 2 | Uhersky Brod |
2019-11-09 13:00:00 | Jiskra Usti nad Orlici | 2 - 3 | Slovan Velvary |
2019-11-09 13:00:00 | Zivanice | 1 - 1 | FK Prepere |
2019-11-09 13:00:00 | Domazlice | 1 - 2 | FK MAS Taborsko |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2019-11-09 13:30:00 | Marila Pribram | 0 - 0 | Opava |
2019-11-09 13:30:00 | Tescoma Zlin | 1 - 0 | Sigma Olomouc |
2019-11-09 15:59:00 | Baumit Jablonec | 2 - 2 | Sparta Praha |
Czech Republic U19 League | |||
2019-11-09 09:30:00 | Hradec Kralove U19 | 3 - 2 | Sigma Olomouc U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Tescoma Zlin U19 | 1 - 1 | Slovacko U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Pardubice U19 | 3 - 3 | Brno U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Meteor Praha(U19) | 0 - 2 | Viktoria Plzen U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Sparta Praha U19 | 5 - 0 | Slavia Praha U19 |
2019-11-09 13:30:00 | Banik Ostrava U19 | 1 - 0 | Dynamo Ceske Budejovice U19 |
Danish U17 | |||
2019-11-09 11:30:00 | Sonderjyske U17 | 2 - 2 | VejleU17 |
2019-11-09 12:00:00 | Brondby IFU17 | 1 - 1 | Randers FC U17 |
2019-11-09 12:00:00 | AGF Viby U17 | 5 - 3 | Midtjylland U17 |
2019-11-09 13:00:00 | Esbjerg FB U17 | 2 - 3 | FC Kobenhavn U17 |
2019-11-09 13:30:00 | Nordsjaelland U17 | 6 - 2 | Silkeborg IF U17 |
2019-11-09 13:45:00 | LYNGBY FODBOLD CLUB U17 | 0 - 0 | AalborgU17 |
Denmark - 2.Liga | |||
2019-11-09 11:00:00 | B93 Copenhagen | 1 - 1 | HIK Hellerup |
2019-11-09 12:00:00 | Skovshoved | 2 - 1 | Vanlose |
2019-11-09 12:00:00 | Vegar | 3 - 3 | Ringkobing |
2019-11-09 12:30:00 | VSK Arhus | 3 - 0 | AB Copenhagen |
2019-11-09 13:00:00 | BK Frem | 2 - 0 | Holbaek |
2019-11-09 13:00:00 | Aarhus Fremad | 4 - 1 | Brabrand |
2019-11-09 13:00:00 | Jammerbugt | 0 - 1 | Thisted FC |
2019-11-09 13:00:00 | Middelfart G og | 2 - 1 | Naesby |
2019-11-09 13:00:00 | FC Sydvest | 3 - 2 | Dalum |
2019-11-09 14:00:00 | Bronshoj | 1 - 0 | FA 2000 |
2019-11-09 14:00:00 | B 73 Slagelse | 2 - 1 | Hillerod Fodbold |
Denmark Superligaen | |||
2019-11-09 15:00:00 | AC Horsens | 2 - 1 | Silkeborg |
Denmark Woman League Divison 2 | |||
2019-11-09 11:00:00 | JAI Fodbold (w) | 0 - 2 | Vildbjerg SF (w) |
2019-11-09 11:00:00 | FC Damso (w) | 0 - 3 | Naesby BK (w) |
2019-11-09 11:00:00 | Herlufsholm GF (w) | 8 - 0 | Frederiksberg Boldklub (w) |
2019-11-09 11:00:00 | Sundby BK (w) | 1 - 1 | Boldklubben AF 1893 (w) |
2019-11-09 12:00:00 | Osterbro IF (w) | 2 - 3 | HB Koge (w) |
2019-11-09 13:00:00 | Romalt Woman's | 1 - 1 | ASA Aarhus (w) |
Denmark Youth U19 | |||
2019-11-09 11:30:00 | Lyngby Fodbold Club U19 | 1 - 0 | Randers Freja U19 |
Dominican Republic Liga | |||
2019-11-09 22:00:00 | Atletico Pantoja | 1 - 2 | Cibao FC |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2019-11-09 20:30:00 | SC Imbabura | 2 - 0 | Esmeraldas |
2019-11-09 20:30:00 | Juventud Minera | 1 - 1 | Club Deportivo Espoli |
Ecuador Reserve League | |||
2019-11-09 17:00:00 | SD Aucas Reserves | 2 - 2 | Macara Reserves |
England Championship | |||
2019-11-09 12:30:00 | Nottingham Forest | 1 - 0 | Derby County |
2019-11-09 15:00:00 | Queens Park Rangers (QPR) | 2 - 2 | Middlesbrough |
2019-11-09 15:00:00 | Millwall | 2 - 1 | Charlton Athletic |
2019-11-09 15:00:00 | Preston North End | 3 - 1 | Huddersfield Town |
2019-11-09 15:00:00 | Birmingham City | 0 - 1 | Fulham |
2019-11-09 15:00:00 | Sheffield Wednesday | 2 - 2 | Swansea City |
2019-11-09 15:00:00 | Leeds United | 2 - 1 | Blackburn Rovers |
2019-11-09 15:00:00 | Barnsley | 2 - 4 | Stoke City |
2019-11-09 15:00:00 | Reading | 3 - 0 | Luton Town |
2019-11-09 15:00:00 | Wigan Athletic | 0 - 3 | Brentford |
2019-11-09 15:00:00 | Hull City | 0 - 1 | West Bromwich(WBA) |
England Conference | |||
2019-11-09 15:00:00 | Stockport County | 1 - 0 | Dagenham Redbridge |
England Conference North Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | Chester FC | 3 - 0 | Alfreton Town |
2019-11-09 15:00:00 | Curzon Ashton FC | 2 - 1 | AFC Telford United |
2019-11-09 15:00:00 | Farsley Celtic | 1 - 1 | Gloucester City |
2019-11-09 15:00:00 | Guiseley | 1 - 2 | Kettering Town |
2019-11-09 15:00:00 | Spennymoor Town | 1 - 0 | Southport FC |
2019-11-09 15:30:00 | Bradford Park Avenue | 2 - 3 | Kings Lynn |
England Conference South Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | Bath City | 3 - 1 | Concord Rangers |
2019-11-09 15:00:00 | Chelmsford City | 2 - 2 | Dorking |
2019-11-09 15:00:00 | Hemel Hempstead Town | 0 - 3 | Braintree Town |
2019-11-09 15:00:00 | Weymouth | 2 - 1 | Hampton Richmond Borough |
England FA Cup | |||
2019-11-09 13:00:00 | Sunderland A.F.C | 1 - 1 | Gillingham |
2019-11-09 15:00:00 | Ipswich Town | 1 - 1 | Lincoln City |
2019-11-09 15:00:00 | Oxford City | 1 - 5 | Solihull Moors |
2019-11-09 15:00:00 | Crawley Town | 4 - 1 | Scunthorpe United |
2019-11-09 15:00:00 | Colchester United | 0 - 2 | Coventry City |
2019-11-09 15:00:00 | Bolton Wanderers | 0 - 1 | Plymouth Argyle |
2019-11-09 15:00:00 | Maidstone United | 1 - 0 | Torquay United |
2019-11-09 15:00:00 | Cambridge United | 1 - 1 | Exeter City |
2019-11-09 15:00:00 | Salford City | 1 - 1 | Burton Albion |
2019-11-09 15:00:00 | Grimsby Town | 1 - 1 | Newport County |
2019-11-09 15:00:00 | AFC Wimbledon | 1 - 1 | Doncaster Rovers |
2019-11-09 15:00:00 | Shrewsbury Town | 1 - 1 | Bradford City |
2019-11-09 15:00:00 | Mansfield Town | 1 - 0 | Chorley FC |
2019-11-09 15:00:00 | Tranmere Rovers | 2 - 2 | Wycombe Wanderers |
2019-11-09 15:00:00 | Carshalton Athletic FC | 1 - 4 | Boston United |
2019-11-09 15:00:00 | Cheltenham Town | 1 - 1 | Swindon Town |
2019-11-09 15:00:00 | Accrington Stanley | 0 - 2 | Crewe Alexandra |
2019-11-09 15:00:00 | Blackpool | 4 - 1 | Morecambe |
2019-11-09 15:00:00 | Milton Keynes Dons | 0 - 1 | Port Vale |
2019-11-09 15:00:00 | Stevenage Borough | 1 - 1 | Peterborough United |
2019-11-09 15:00:00 | Stourbridge | 2 - 2 | Eastleigh |
2019-11-09 15:00:00 | Ebbsfleet United | 2 - 3 | Notts County |
2019-11-09 15:00:00 | Forest Green Rovers | 4 - 0 | Billericay Town |
2019-11-09 15:00:00 | Nantwich Town | 0 - 1 | AFC Fylde |
2019-11-09 15:00:00 | Maidenhead United | 1 - 3 | Rotherham United |
2019-11-09 15:00:00 | Walsall | 2 - 2 | Darlington |
England FA Vase | |||
2019-11-09 15:00:00 | Matlock Town | 1 - 0 | Ashton United |
2019-11-09 15:00:00 | Atherton Collieries | 2 - 1 | Morpeth Town |
2019-11-09 15:00:00 | Sutton Coldfield Town | 1 - 5 | Hednesford Town |
2019-11-09 15:00:00 | Peterborough Sports | 2 - 0 | Whitby Town |
2019-11-09 15:00:00 | South Shields | 4 - 0 | Rushden Diamonds |
2019-11-09 15:00:00 | Colney Heath | 3 - 1 | Buxton FC |
2019-11-09 15:00:00 | FC United of Manchester | 3 - 1 | Basford Utd |
2019-11-09 15:00:00 | Tamworth | 3 - 5 | Gainsborough Trinity |
2019-11-09 15:00:00 | Margate | 0 - 4 | Tooting Mitcham Unted |
2019-11-09 15:00:00 | Royston Town | 7 - 0 | Haywards Heath Town |
2019-11-09 15:00:00 | Bognor Regis Town | 3 - 1 | East Thurrock United |
2019-11-09 15:00:00 | Westfields | 1 - 1 | Hartley Wintney |
2019-11-09 15:00:00 | Basildon United | 1 - 6 | Hornchurch |
2019-11-09 15:00:00 | Haringey Borough | 2 - 1 | Canvey Island |
2019-11-09 15:00:00 | Taunton Town | 3 - 3 | Aveley |
2019-11-09 15:00:00 | Worthing | 1 - 4 | Sudbury |
2019-11-09 15:00:00 | Hastings United | 2 - 2 | Whitehawk |
2019-11-09 15:00:00 | Salisbury FC | 2 - 1 | Kings Langley |
2019-11-09 15:00:00 | Enfield Town | 5 - 0 | Thatcham Town |
2019-11-09 15:00:00 | Gosport Borough | 4 - 2 | Melksham Town |
2019-11-09 15:00:00 | Needham Market | 1 - 2 | Leatherhead |
2019-11-09 15:00:00 | Metropolitan Police | 2 - 2 | Biggleswade Town |
2019-11-09 15:00:00 | Halesowen Town | 2 - 1 | Grantham Town |
2019-11-09 15:00:00 | Runcorn Linnets | 1 - 1 | Prescot Cables |
2019-11-09 15:00:00 | leek Town | 1 - 3 | Workington |
2019-11-09 15:00:00 | Cinderford Town | 1 - 0 | Potters Bar Town |
2019-11-09 15:00:00 | Yate Town | 6 - 3 | AFC Totton |
England Northern Premier League | |||
2019-11-09 15:00:00 | Warrington Town AFC | 2 - 1 | Stafford Rangers |
2019-11-09 15:00:00 | Lancaster City | 2 - 2 | Hyde F.C. |
2019-11-09 15:00:00 | Radcliffe Borough | 3 - 1 | Scarborough |
2019-11-09 15:00:00 | Mickleover Sports | 1 - 4 | Witton Albion |
2019-11-09 15:00:00 | Bamber Bridge | 2 - 3 | Stalybridge Celtic |
England Ryman(Isthmian) League Premier Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | lewes | 1 - 2 | Wingate Finchley |
2019-11-09 15:00:00 | Cray Wanderers | 6 - 1 | Cheshunt |
2019-11-09 15:00:00 | Horsham | 4 - 0 | Bowers Pitsea |
2019-11-09 19:45:00 | Bishop's Stortford | 1 - 3 | Corinthian Casuals |
England Southern League Central Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | Banbury United | 1 - 0 | St Ives Town |
2019-11-09 15:00:00 | Rushall Olympic | 2 - 0 | Alvechurch |
2019-11-09 15:00:00 | Stratford Town | 1 - 4 | Coalville |
England Southern Premier League | |||
2019-11-09 15:00:00 | Chesham United | 2 - 0 | Farnborough Town |
2019-11-09 15:00:00 | Harrow Borough | 2 - 3 | Swindon Supermarine |
2019-11-09 15:00:00 | Hendon | 2 - 1 | Beaconsfield SYCOB |
England U23 League Cup | |||
2019-11-09 13:00:00 | Wolves U23 | 2 - 1 | Birmingham City U23 |
2019-11-09 13:00:00 | Southampton U23 | 3 - 1 | Nottingham Forest U23 |
English Premier League | |||
2019-11-09 12:30:00 | Chelsea | 2 - 0 | Crystal Palace |
2019-11-09 15:00:00 | Burnley | 3 - 0 | West Ham United |
2019-11-09 15:00:00 | Southampton | 1 - 2 | Everton |
2019-11-09 15:00:00 | Newcastle United | 2 - 1 | Bournemouth AFC |
2019-11-09 15:00:00 | Tottenham Hotspur | 1 - 1 | Sheffield United |
2019-11-09 17:30:00 | Leicester City | 2 - 0 | Arsenal |
Estonia Champions League | |||
2019-11-09 11:00:00 | FC Kuressaare | 0 - 1 | Trans Narva |
2019-11-09 11:00:00 | FC Maardu | 0 - 12 | FC Flora Tallinn |
2019-11-09 11:00:00 | Nomme JK Kalju | 2 - 3 | Tartu JK Maag Tammeka |
2019-11-09 11:00:00 | JK Tallinna Kalev | 3 - 0 | Viljandi Tulevik |
2019-11-09 11:00:00 | Flora Paide | 3 - 1 | Levadia Tallinn |
Ethiopia Cup | |||
2019-11-09 13:35:00 | Saint George | 1 - 2 | Mekelakeya |
France Youth U19 League | |||
2019-11-09 14:00:00 | Castelnau le Cres U19 | 0 - 1 | Monaco U19 |
France Ligue 1 | |||
2019-11-09 16:30:00 | Stade Brestois | 1 - 2 | Paris Saint Germain (PSG) |
2019-11-09 19:00:00 | Lille | 0 - 0 | Metz |
2019-11-09 19:00:00 | Monaco | 1 - 0 | Dijon |
2019-11-09 19:00:00 | Reims | 0 - 0 | Angers |
2019-11-09 19:00:00 | Strasbourg | 4 - 1 | Nimes |
France Ligue 2 | |||
2019-11-09 13:45:00 | Guingamp | 1 - 1 | Ajaccio |
France Ligue 5 | |||
2019-11-09 15:59:00 | Istres | 1 - 0 | OGC Nice B |
2019-11-09 18:00:00 | Boulogne-Billancourt | 0 - 2 | Aubervilliers |
French Championnat Amateur | |||
2019-11-09 14:00:00 | Bobigny A.C. | 1 - 2 | Bastia |
2019-11-09 14:00:00 | Mantes-la-Ville | 0 - 1 | Oissel |
2019-11-09 15:00:00 | Lens B | 0 - 2 | Sedan |
2019-11-09 15:00:00 | Fleury Merogis U.S. | 2 - 0 | Guingamp B |
2019-11-09 15:00:00 | CHAMALIERES | 1 - 1 | Saint-Etienne B |
2019-11-09 15:59:00 | Stade Reims II | 3 - 1 | Mulhouse |
2019-11-09 17:00:00 | Epinal | 1 - 1 | Sainte Genevieve Sports |
2019-11-09 17:00:00 | Iris Club de Croix | 0 - 1 | Lille B |
2019-11-09 17:00:00 | St. Maur Lusi | 2 - 2 | Drancy |
2019-11-09 17:00:00 | Schiltigheim | 0 - 1 | ASM Belfortaine |
2019-11-09 17:00:00 | Saint Quentin | 2 - 3 | Haguenau |
2019-11-09 17:00:00 | Angers II | 0 - 0 | Stade Briochin |
2019-11-09 17:00:00 | Granville | 1 - 0 | Entente Sannois |
2019-11-09 17:00:00 | FC Rouen | 1 - 3 | Chartres FC |
2019-11-09 17:00:00 | Saint Malo | 4 - 1 | Poissy As |
2019-11-09 17:00:00 | Andrezieux | 0 - 0 | FC Nantes B |
2019-11-09 17:00:00 | Bourges FC | 3 - 2 | Stade Bordelais |
2019-11-09 17:00:00 | Colomiers | 4 - 1 | St Pryve St Hilaire |
2019-11-09 17:00:00 | Romorantin | 1 - 3 | FC Bergerac |
2019-11-09 17:00:00 | Sete FC | 2 - 0 | Blois |
2019-11-09 17:00:00 | Frejus St-Raphael | 1 - 1 | Nimes B |
2019-11-09 17:00:00 | GRACES | 2 - 0 | Hyeres |
2019-11-09 17:00:00 | Jura Sud Foot | 2 - 1 | Marignane Gignac |
2019-11-09 17:00:00 | Louhans-Cuiseaux | 3 - 1 | Lyonnais II |
2019-11-09 17:00:00 | Martigues | 0 - 0 | Annecy |
2019-11-09 17:00:00 | Chasselay M.D. Azergues | 2 - 1 | Monaco B |
2019-11-09 17:00:00 | Saint-Priest | 5 - 1 | OLYMPIQUE DE MARSEILLE B |
2019-11-09 17:00:00 | Yzeure AS | 2 - 1 | ENDOUME |
2019-11-09 17:30:00 | Gobelins | 0 - 0 | Vitre |
2019-11-09 17:30:00 | Vannes | 0 - 1 | Lorient B |
French Cup | |||
2019-11-09 09:56:23 | AJ Saint Georges | 2 - 1 | SC Caronnese |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2019-11-09 12:00:00 | EiPozo Murcia Turistica Futsal | 5 - 4 | Xota Navarra Futsal |
2019-11-09 15:59:00 | Paruro five foot | 2 - 2 | Palma Futsal |
2019-11-09 17:00:00 | Peniscola Futsal | 5 - 2 | Catgas Energia Futsal |
2019-11-09 17:30:00 | Jaen Paraiso Interior Futsal | 5 - 3 | Rios Renovables Ribera Navarra Futsal |
2019-11-09 17:30:00 | Inter Movistar Futsal | 2 - 2 | Peinsa F.S. Cartagena Futsal |
2019-11-09 19:15:00 | Vaidepenas Futsal | 3 - 6 | Levante Futsal |
Georgia Division | |||
2019-11-09 10:00:00 | FC Shevardeni | 0 - 2 | FC Shukura Kobuleti |
Georgia Primera Division | |||
2019-11-09 10:00:00 | FC Saburtalo Tbilisi | 3 - 1 | WIT Georgia Tbilisi |
2019-11-09 10:00:00 | FC Metalurgi Rustavi | 0 - 2 | Dinamo Tbilisi |
2019-11-09 14:00:00 | Lokomotiv Tbilisi | 0 - 2 | Chikhura Sachkhere |
German 3.Liga | |||
2019-11-09 13:00:00 | SG Sonnenhof Grossaspach | 0 - 3 | SV Waldhof Mannheim |
2019-11-09 13:00:00 | Hallescher FC | 0 - 1 | TSV 1860 Munchen |
2019-11-09 13:00:00 | Hansa Rostock | 1 - 2 | MSV Duisburg |
2019-11-09 13:00:00 | Ingolstadt | 4 - 2 | Zwickau |
2019-11-09 13:00:00 | Uerdingen KFC 05 | 0 - 3 | Kaiserslautern |
2019-11-09 13:00:00 | Unterhaching | 0 - 0 | SV Meppen |
German Bundesliga | |||
2019-11-09 14:30:00 | Hertha Berlin | 2 - 4 | RB Leipzig |
2019-11-09 14:30:00 | SC Paderborn 07 | 0 - 1 | Augsburg |
2019-11-09 14:30:00 | Schalke 04 | 3 - 3 | Fortuna Dusseldorf |
2019-11-09 14:30:00 | FSV Mainz 05 | 2 - 3 | Union Berlin |
2019-11-09 17:30:00 | Bayern Munchen | 4 - 0 | Borussia Dortmund |
German Bundesliga 2 | |||
2019-11-09 12:00:00 | Holstein Kiel | 1 - 1 | Hamburger SV |
2019-11-09 12:00:00 | SV Sandhausen | 3 - 2 | Greuther Furth |
2019-11-09 12:00:00 | VfL Osnabruck | 1 - 0 | VfB Stuttgart |
Germany Oberliga NOFV | |||
2019-11-09 12:00:00 | Bremer SV | 6 - 1 | Werder Bremen III |
2019-11-09 12:00:00 | BTS Neustadt | 0 - 0 | Habenhauser |
2019-11-09 12:30:00 | VFC Plauen | 3 - 0 | Askania Bernburg |
2019-11-09 12:30:00 | VfB 1921 Krieschow | 2 - 2 | Einheit Rudolstadt |
2019-11-09 12:30:00 | VFL 05 Hohenstein-Ernstthal | 2 - 3 | FC Oberlausitz |
2019-11-09 13:00:00 | FSV 08 Bissingen | 0 - 4 | FV Ravensburg |
2019-11-09 13:00:00 | Goppinger SV | 0 - 2 | Freiburger FC |
2019-11-09 13:00:00 | Pforzheim | 2 - 3 | SV Linx |
2019-11-09 13:00:00 | Sportfreunde Dorfmerkingen | 3 - 1 | SSV Reutlingen 05 |
2019-11-09 13:00:00 | Stuttgarter Kickers | 3 - 0 | VfB Stuttgart II |
2019-11-09 13:00:00 | DJK TEUTONIA SCHALKE | 2 - 1 | ATSV Erlangen |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Abtswind | 0 - 2 | SpVgg Ansbach |
2019-11-09 13:00:00 | Grossbardorf | 4 - 0 | DJK Gebenbach |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Karlburg | 0 - 2 | SV Seligenporten |
2019-11-09 13:00:00 | FC Deisenhofen | 2 - 0 | SSV Jahn Regensburg II |
2019-11-09 13:00:00 | SpVgg Hankofen-Hailing | 3 - 2 | TSV Nördlingen |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Dachau 1865 | 1 - 4 | FC Pipinsried |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Kottern | 2 - 1 | FC Ismaning |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Schwaben Augsburg | 2 - 2 | SV Kirchanschoring |
2019-11-09 13:00:00 | LTS Bremerhaven | 1 - 3 | Union 60 Bremen |
2019-11-09 13:00:00 | Meiendorfer SV | 0 - 1 | Hamburger SV III |
2019-11-09 13:00:00 | MTV Gifhorn | 1 - 3 | SV Atlas Delmenhorst |
2019-11-09 13:00:00 | SC Staaken | 2 - 1 | Brandenburger SC Sud 05 |
2019-11-09 13:00:00 | Eintracht Trier | 1 - 1 | TSV Schott Mainz |
2019-11-09 13:00:00 | TuS Koblenz | 1 - 0 | TSG Pfeddersheim |
2019-11-09 13:30:00 | Blumenthaler SV | 2 - 1 | Brinkumer SV |
2019-11-09 13:30:00 | FC Karbach | 1 - 2 | SV Rochling Volkling |
2019-11-09 13:30:00 | Kaiserslautern (Youth) | 1 - 1 | FV Diefflen |
2019-11-09 13:30:00 | Sportfreunde Eisbachtal | 0 - 2 | FV Dudenhofen |
2019-11-09 14:30:00 | Hassia Bingen | 3 - 2 | Hertha Wiesbach |
Germany Regionalliga | |||
2019-11-09 12:00:00 | VfL Wolfsburg (Youth) | 3 - 0 | ETSV Weiche Flensburg |
2019-11-09 12:30:00 | VSG Altglienicke | 3 - 0 | Hertha BSC Berlin Youth |
2019-11-09 12:30:00 | Bischofswerdaer FV | 2 - 1 | VfB Auerbach |
2019-11-09 12:30:00 | BSG Chemie Leipzig | 0 - 2 | ZFC Meuselwitz |
2019-11-09 12:30:00 | FSV Union Furstenwalde | 3 - 3 | Energie Cottbus |
2019-11-09 13:00:00 | FC Memmingen | 1 - 1 | Nurnberg (Youth) |
2019-11-09 13:00:00 | SV Heimstetten | 3 - 1 | TSV Aubstadt |
2019-11-09 13:00:00 | SV Schalding Heining | 0 - 0 | VfB Eichstatt |
2019-11-09 13:00:00 | Viktoria Aschaffenburg | 0 - 1 | Te Cu Kukuh Atta Seip |
2019-11-09 13:00:00 | VfR Garching | 1 - 1 | SpVgg Bayreuth |
2019-11-09 13:00:00 | TSV 1860 Rosenheim | 0 - 4 | FC Augsburg II |
2019-11-09 13:00:00 | TSV Rain Am Lech | 4 - 2 | Wacker Burghausen |
2019-11-09 13:00:00 | Schweinfurt 05 FC | 1 - 0 | Greuther Furth (Youth) |
2019-11-09 13:00:00 | Alemannia Aachen | 3 - 0 | Bergisch Gladbach 09 |
2019-11-09 13:00:00 | VFB Homberg | 1 - 0 | SC Verl |
2019-11-09 13:00:00 | Koln Am | 3 - 0 | Schalke 04 (Youth) |
2019-11-09 13:00:00 | SV Rodinghausen | 2 - 1 | Bonner |
2019-11-09 13:00:00 | TuS Haltern | 0 - 1 | Fortuna Koln |
2019-11-09 13:00:00 | SSV Ulm 1846 | 5 - 0 | Bahlinger |
2019-11-09 13:00:00 | FC Giessen | 1 - 1 | Kickers Offenbach |
2019-11-09 13:00:00 | Bayern Alzenau | 1 - 2 | SV Elversberg |
2019-11-09 13:00:00 | Heider SV | 2 - 1 | Hamburger SV (Youth) |
2019-11-09 15:00:00 | SSV Jeddeloh | 3 - 3 | VFB Lubeck |
Germany Youth U17 League | |||
2019-11-09 10:00:00 | Preussen Munster U17 | 0 - 1 | FC Schalke 04 U17 |
2019-11-09 10:00:00 | FC Hennef 05 U17 | 0 - 4 | Koln U17 |
2019-11-09 10:00:00 | Fortuna Dusseldorf U17 | 1 - 2 | Dortmund U17 |
2019-11-09 10:00:00 | FSV Mainz 05 U17 | 4 - 1 | Eintracht Frankfurt U17 |
2019-11-09 10:00:00 | SC Freiburg U17 | 0 - 0 | Karlsruher SC U17 |
2019-11-09 11:00:00 | Hallescher FC U17 | 1 - 3 | Chemnitzer(U17) |
2019-11-09 11:00:00 | Werder Bremen U17 | 5 - 1 | Hamburger SV U17 |
2019-11-09 11:00:00 | RasenBallsport LeipzigU17 | 5 - 0 | Union Berlin U17 |
2019-11-09 11:00:00 | Hannover 96 U17 | 1 - 0 | Energie Cottbus U17 |
2019-11-09 12:00:00 | Wuppertaler SV Borussia U17 | 0 - 2 | SV Lippstadt U17 |
2019-11-09 12:00:00 | Aachen U17 | 3 - 0 | Arminia Bielefeld U17 |
2019-11-09 12:00:00 | SG Unterrath U17 | 0 - 3 | Bochum U17 |
2019-11-09 12:00:00 | Hoffenheim U17 | 1 - 1 | Nurnberg U17 |
2019-11-09 12:00:00 | Greuther Furth U17 | 1 - 2 | SV Darmstadt U17 |
2019-11-09 12:00:00 | Bayern Munchen U17 | 1 - 7 | Augsburg U17 |
2019-11-09 12:30:00 | Eintr. BraunschweigU17 | 1 - 1 | Hertha BSC Berlin U17 |
2019-11-09 12:30:00 | Carl Zeiss Jena U17 | 1 - 1 | Dynamo DresdenU17 |
2019-11-09 13:00:00 | Bayer Leverkusen U17 | 0 - 3 | Monchengladbach U17 |
2019-11-09 13:00:00 | SV Wehen Wiesbaden U17 | 3 - 1 | Stuttgarter Kickers U17 |
2019-11-09 13:00:00 | St. PauliU17 | 2 - 2 | VfL Wolfsburg U17 |
Germany Youth U19 League | |||
2019-11-09 10:00:00 | Augsburg U19 | 2 - 3 | Hoffenheim U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Eintracht Frankfurt U19 | 4 - 0 | SSV Ulm U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Ingolstadt U19 | 2 - 0 | Greuther Furth U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Borussia Dortmund U19 | 1 - 2 | Fortuna Dusseldorf U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Schalke 04 U19 | 0 - 0 | VfL Bochum U19 |
2019-11-09 10:00:00 | RW Oberhausen U19 | 0 - 0 | Wuppertaler SV Borussia U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Viktoria koln U19 | 1 - 3 | Monchengladbach U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Chemnitzer U19 | 2 - 2 | Niendorfer TSV U19 |
2019-11-09 10:00:00 | St. Pauli U19 | 1 - 3 | Hamburger SV U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Kaiserslautern U19 | 1 - 5 | FSV Mainz 05 U19 |
2019-11-09 11:00:00 | MSV Duisburg U19 | 0 - 1 | Arminia Bielefeld U19 |
2019-11-09 11:00:00 | Energie Cottbus U19 | 1 - 7 | Hannover 96 U19 |
2019-11-09 12:00:00 | VfB Stuttgart U19 | 2 - 0 | SC Freiburg U19 |
2019-11-09 12:00:00 | Hertha Berlin U19 | 1 - 1 | Dynamo Dresden U19 |
2019-11-09 12:00:00 | MagdeburgU19 | 1 - 4 | Union Berlin U19 |
2019-11-09 12:00:00 | Preuben Munster U19 | 0 - 0 | Alemannia Aachen U19 |
2019-11-09 13:00:00 | Karlsruher SC U19 | 1 - 0 | FC Heidenheim U19 |
2019-11-09 13:15:00 | Werder Bremen U19 | 3 - 0 | Holstein Kiel U19 |
Greece National B1 | |||
2019-11-09 13:00:00 | Trikala | 2 - 1 | Veria FC |
Greece Super League A | |||
2019-11-09 15:15:00 | Volos NFC | 3 - 2 | Panaitolikos Agrinio |
2019-11-09 17:30:00 | OFI Crete | 0 - 1 | PAOK Saloniki |
Greece U19 | |||
2019-11-09 09:00:00 | Aris Thessaloniki U19 | 2 - 1 | Asteras Tripolis U19 |
2019-11-09 09:30:00 | Volos Nps U19 | 1 - 2 | Panaitolikos U19 |
2019-11-09 09:30:00 | Xanthi U19 | 3 - 4 | Panionios U19 |
2019-11-09 12:30:00 | OFI Crete U19 | 0 - 3 | PAOK Saloniki U19 |
Holland Eredivisie | |||
2019-11-09 17:30:00 | SC Heerenveen | 2 - 1 | Sparta Rotterdam |
2019-11-09 18:45:00 | Fortuna Sittard | 1 - 0 | ADO Den Haag |
2019-11-09 19:45:00 | Heracles Almelo | 6 - 1 | VVV Venlo |
Holland Ligue 3 | |||
2019-11-09 13:30:00 | Noordwijk | 2 - 2 | AFC |
2019-11-09 13:30:00 | GVVV Veenendaal | 3 - 0 | ASWH |
2019-11-09 13:30:00 | HHC Hardenberg | 2 - 1 | TEC |
2019-11-09 13:30:00 | Excelsior Maassluis | 3 - 3 | Rijnsburgse Boys |
2019-11-09 14:00:00 | Volendam (Youth) | 1 - 2 | Kozakken Boys |
2019-11-09 14:00:00 | Spakenburg | 4 - 2 | Katwijk |
2019-11-09 14:30:00 | Jong Sparta Rotterdam (Youth) | 0 - 0 | Scheveningen |
2019-11-09 14:30:00 | Quick Boys | 2 - 1 | IJsselmeervogels |
Holland Youth Eredivisie | |||
2019-11-09 11:00:00 | Almere City FC U19 | 0 - 3 | NAC Breda U19 |
Hong Kong 2nd Division | |||
2019-11-09 10:00:00 | Kowloon City | 2 - 0 | Mutual Football Club |
Hong Kong Senior Challenge Shield | |||
2019-11-09 09:30:00 | Eastern A.A Football Team | 1 - 0 | Southern District |
Hong Kong Women Premier League | |||
2019-11-09 11:00:00 | Wofoo Tai Po (w) | 1 - 6 | Citizen AA (w) |
Hungary Borsodi Liga | |||
2019-11-09 15:59:00 | Kaposvar | 0 - 2 | Fehervar Videoton |
2019-11-09 15:59:00 | Paksi SE Honlapja | 1 - 1 | Varda SE |
2019-11-09 15:59:00 | Videoton Puskas Akademia | 1 - 3 | Ujpesti |
2019-11-09 15:59:00 | ZalaegerzsegTE | 1 - 1 | Mezokovesd Zsory |
2019-11-09 18:30:00 | Budapest Honved | 1 - 0 | Diosgyor VTK |
Hungary U19 2nd Division | |||
2019-11-09 10:00:00 | KaposvarU19 | 4 - 4 | Diosgyor VTK U19 |
Hungary U19 A League | |||
2019-11-09 09:00:00 | Gyori ETO U19 | 2 - 0 | Illes Akademia Haladas U19 |
India Bangalore Super Division | |||
2019-11-09 10:00:00 | ASC | 3 - 0 | Bangalore Independents |
India Mizoram Premier League | |||
2019-11-09 10:30:00 | Electric Veng FC | 1 - 2 | Chawnpui |
2019-11-09 13:30:00 | Chanmari FC | 0 - 1 | Chhinga Veng FC |
India Regional Cup | |||
2019-11-09 11:30:00 | Royals FC | 1 - 3 | Sikkim Himalayan SC |
India Santosh Trophy | |||
2019-11-09 09:00:00 | Tamil Nadu | 0 - 6 | Chirag United Kerala |
India Shillong Premier League | |||
2019-11-09 09:15:00 | Nangkiew Irat | 1 - 1 | Nongrim Hills |
Indian Super League | |||
2019-11-09 14:00:00 | Atletico De Kolkata | 3 - 1 | Jamshedpur FC |
Indonesia Division 1 | |||
2019-11-09 08:30:00 | Persiraja Aceh | 2 - 0 | Mitra Kukar |
2019-11-09 12:00:00 | Sriwijaya FC | 1 - 0 | Persewar Waropen |
Indonesia Liga 1 | |||
2019-11-09 08:30:00 | Persikabo 1973 | 2 - 2 | Persebaya Surabaya |
International Club Friendly | |||
2019-11-09 01:30:00 | Dagon Zone (w) | 11 - 0 | West Yangon Zone (w) |
2019-11-09 11:10:00 | Bahir Dar Kenema FC | 1 - 0 | Welkite Ketema |
2019-11-09 12:00:00 | Kvik Halden | 1 - 2 | Asane Fotball |
2019-11-09 13:00:00 | AEL Larisa U19 | 3 - 1 | PAS Lamia U19 |
2019-11-09 20:00:00 | La Horquetta Rangers FC | 5 - 2 | Point Fortin FC |
2019-11-09 22:00:00 | Club Sando | 3 - 2 | San Juan Jabloteh |
International Friendly | |||
2019-11-09 04:00:00 | Australia (w) | 2 - 1 | Chile (w) |
2019-11-09 11:00:00 | Thailand U23 | 1 - 2 | China U22 |
2019-11-09 12:00:00 | Uzbekistan | 3 - 1 | Kyrgyzstan |
2019-11-09 12:45:00 | Malaysia | 1 - 0 | Tajikistan |
2019-11-09 14:15:00 | Argentina (w) | 1 - 0 | Colombia (w) |
2019-11-09 17:30:00 | England (w) | 1 - 2 | Germany (w) |
2019-11-09 17:30:00 | Spain (w) U20 | 2 - 0 | France (w) U20 |
Iran U23 Liga | |||
2019-11-09 06:30:00 | Arvand Charkh Shemiran U23 | 2 - 0 | Peyrovan Hejazi U23 |
2019-11-09 06:30:00 | Raad Sorkh U23 | 0 - 0 | Olympic Andisheh U23 |
2019-11-09 08:30:00 | Saipa U23 | 1 - 1 | Abi Pooshan U23 |
2019-11-09 09:30:00 | Baderan Tehran U23 | 2 - 0 | Naft Iranian U23 |
2019-11-09 09:30:00 | Sorkhpooshan Pakdasht U23 | 1 - 3 | Esteghlal Tehran U23 |
2019-11-09 10:30:00 | Moghavemat Tehran U23 | 5 - 0 | Caspian Kosar U23 |
2019-11-09 10:30:00 | Niroye Zamini U23 | 1 - 0 | Oghab Tehran U23 |
2019-11-09 10:30:00 | Cypress teresopolis U23 | 0 - 0 | Paykan U23 |
Ireland Leinster Senior League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Maynooth University Town FC | 3 - 2 | Ballymun United |
2019-11-09 14:00:00 | Ringmahon Rangers | 1 - 0 | Midleton FC |
2019-11-09 17:00:00 | Castleview FC | 2 - 3 | Blarney United |
Israel B League | |||
2019-11-09 12:30:00 | Hapoel Bnei Zalfa | 0 - 1 | Hapoel Kafr Kanna |
2019-11-09 17:45:00 | SC Maccabi Ashdod | 0 - 0 | Hakoah Amidar Ramat Gan FC |
2019-11-09 18:00:00 | Hapoel Kfar Shalem | 2 - 0 | Agudat Sport Nordia Jerusalem |
Israel C League | |||
2019-11-09 09:30:00 | Bnei Bir Al Maksur | 0 - 4 | Hapoel Bueine |
2019-11-09 12:30:00 | Hapoel Bnei Pardes | 2 - 0 | Hapoel Ramot Menashe |
2019-11-09 17:30:00 | Hapoel Beit She'any | 1 - 3 | Maccabi Bnei Raina |
2019-11-09 17:30:00 | SC Beer Sheva | 2 - 0 | MS Hapoel Lod |
Israel Premier League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Hapoel Kiryat Shmona | 0 - 1 | Hapoel Tel Aviv |
2019-11-09 15:30:00 | Sectzya Nes Ziona | 2 - 1 | Hapoel Beer Sheva |
2019-11-09 16:30:00 | Maccabi Netanya | 1 - 0 | Hapoel Raanana |
2019-11-09 17:50:00 | Maccabi Tel Aviv | 3 - 0 | Hapoel Haifa |
Israel Youth League | |||
2019-11-09 08:15:00 | Gadna Tel Aviv U19 | 0 - 3 | Ironi Modiin U19 |
2019-11-09 09:00:00 | Hapoel Hadera U19 | 3 - 5 | Hapoel Tel Aviv U19 |
2019-11-09 09:00:00 | Hapoel Nof HaGalil U19 | 1 - 2 | Beitar Nes Tubruk U19 |
2019-11-09 09:00:00 | Hapoel Raanana Roei U19 | 7 - 0 | Hapoel Beer Sheva U19 |
2019-11-09 09:30:00 | Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 | 1 - 1 | Hapoel Kiryat Shmona U19 |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2019-11-09 10:00:00 | Fiorentina U20 | 0 - 4 | Genoa U20 |
2019-11-09 10:00:00 | Spezia U20 | 1 - 2 | Udinese U20 |
2019-11-09 10:00:00 | Crotone U19 | 3 - 2 | Benevento (Youth) |
2019-11-09 10:00:00 | Frosinone U20 | 2 - 1 | Lecce U20 |
2019-11-09 10:00:00 | Livorno Youth | 4 - 2 | Juve Stabia U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Trapani Youth | 3 - 0 | Pisa U19 |
2019-11-09 10:30:00 | Sha LAN U19 | 1 - 2 | Ascoli U20 |
2019-11-09 12:00:00 | Chievo U20 | 2 - 0 | Torino U20 |
2019-11-09 13:30:00 | Bologna U20 | 4 - 0 | Empoli U20 |
2019-11-09 13:30:00 | Pescara Youth | 1 - 4 | Cagliari U19 |
2019-11-09 13:30:00 | Cittadella U20 | 0 - 2 | Brescia U20 |
2019-11-09 13:30:00 | US Cremonese U20 | 1 - 0 | Virtus Entella U20 |
2019-11-09 13:30:00 | AC Milan U20 | 5 - 0 | Verona U20 |
2019-11-09 13:30:00 | Pordenone Youth | 4 - 3 | Spal U19 |
2019-11-09 13:30:00 | Venezia F.C. Youth | 1 - 0 | Parma U20 |
2019-11-09 14:00:00 | Napoli U20 | 3 - 4 | Sassuolo U20 |
Italian Serie A | |||
2019-11-09 14:00:00 | Brescia | 0 - 4 | Torino |
2019-11-09 17:00:00 | Inter Milan | 2 - 1 | Verona |
2019-11-09 19:45:00 | Napoli | 0 - 0 | Genoa |
Italian Serie B | |||
2019-11-09 14:00:00 | Perugia | 0 - 2 | Cittadella |
2019-11-09 14:00:00 | ACD Virtus Entella | 1 - 1 | Pordenone Calcio SSD |
2019-11-09 14:00:00 | Venezia | 1 - 0 | Livorno |
2019-11-09 14:00:00 | Pisa | 3 - 2 | Spezia |
2019-11-09 14:00:00 | Juve Stabia | 1 - 1 | Benevento |
2019-11-09 17:00:00 | Empoli | 1 - 2 | Pescara |
Italy C1 | |||
2019-11-09 17:30:00 | Vibonese | 5 - 1 | Rieti |
2019-11-09 19:45:00 | Monza | 2 - 2 | Carrarese |
2019-11-09 19:45:00 | Cesena | 0 - 0 | A.C. Reggiana 1919 |
J-League Division 1 | |||
2019-11-09 05:00:00 | Jubilo Iwata | 0 - 1 | FC Tokyo |
2019-11-09 05:00:00 | Kashima Antlers | 0 - 2 | Kawasaki Frontale |
2019-11-09 05:00:00 | Nagoya Grampus | 3 - 0 | Vissel Kobe |
2019-11-09 05:00:00 | Yokohama Marinos | 4 - 2 | Consadole Sapporo |
2019-11-09 06:00:00 | Cerezo Osaka | 1 - 0 | Shonan Bellmare |
J-League Division 2 | |||
2019-11-09 05:00:00 | Albirex Niigata | 2 - 0 | FC Gifu |
2019-11-09 06:00:00 | Kashiwa Reysol | 3 - 0 | Kagoshima United |
J-League Division 3 | |||
2019-11-09 04:00:00 | Grulla Morioka | 3 - 3 | Gamba Osaka U23 |
2019-11-09 05:00:00 | FC Tokyo U23 | 2 - 3 | Blaublitz Akita |
Japan Futsal League | |||
2019-11-09 03:45:00 | Shriker osaka Futsal | 3 - 4 | voscuore sendai Futsal |
2019-11-09 06:00:00 | Nagoya oceans Futsal | 10 - 3 | Nagano Futsal |
2019-11-09 06:19:22 | Peace Does Machida Futsal | 1 - 2 | Espo Lada Hokkaido Futsal |
2019-11-09 08:15:00 | Vasagey oita Futsal | 5 - 0 | fugador sumida Futsal |
2019-11-09 10:30:00 | Shonan Bellmare Futsal | 4 - 1 | Bardral Urayasu Futsal |
Japan Regional League | |||
2019-11-09 01:45:00 | Kochi United | 7 - 0 | SRC Hiroshima |
2019-11-09 01:45:00 | FC Kariya | 5 - 2 | Celeste Tokushima |
2019-11-09 04:30:00 | Fukui United | 6 - 1 | Okinawa SV |
2019-11-09 04:30:00 | Ococias Kyoto AC | 1 - 0 | Blancdieu Hirosaki FC |
K League Challenge League | |||
2019-11-09 06:00:00 | Ansan Mugunghwa FC | 1 - 4 | FC Anyang |
2019-11-09 06:00:00 | Daejeon Citizen | 3 - 1 | Gwangju Football Club |
2019-11-09 06:00:00 | Jeonnam Dragons | 2 - 1 | Ansan Greeners FC |
2019-11-09 06:00:00 | Seoul E-Land FC | 3 - 5 | Busan I Park |
2019-11-09 06:00:00 | Suwon City | 1 - 2 | Bucheon FC 1995 |
Kenya Premier League | |||
2019-11-09 11:00:00 | Posta Rangers | 3 - 0 | Chemelil Sugar |
2019-11-09 12:00:00 | Kisumu All Stars | 1 - 0 | Kariobangi Sharks |
2019-11-09 12:00:00 | KCB SC | 1 - 1 | Tusker |
Korea Challengers League | |||
2019-11-09 02:50:00 | Yangpyeong | 0 - 1 | Hwaseong FC |
Korea National League | |||
2019-11-09 06:00:00 | Gangneung City | 2 - 0 | Gyeongju KHNP |
Kosovo Superliga | |||
2019-11-09 12:00:00 | KF Llapi | 1 - 4 | Prishtina |
2019-11-09 12:00:00 | KF Feronikeli | 0 - 0 | KF Drita Gjilan |
Kuwait first Division Leagus | |||
2019-11-09 14:30:00 | Al-Jahra | 2 - 0 | Burgan SC |
2019-11-09 14:30:00 | Al-Salibikhaet | 0 - 0 | Khaitan |
Latvian Higher League | |||
2019-11-09 12:00:00 | FK Ventspils | 0 - 1 | FK Liepaja |
2019-11-09 12:00:00 | FK Valmiera | 3 - 3 | Metta/LU Riga |
2019-11-09 12:00:00 | Riga FC | 4 - 1 | FK Spartaks Jurmala |
2019-11-09 12:00:00 | BFC Daugavpils | 2 - 2 | Jelgava |
Liga Nacional de Guatemala | |||
2019-11-09 21:00:00 | CSD Municipal | 3 - 0 | Deportivo Sanarate |
Lithuania - 1.Division | |||
2019-11-09 11:00:00 | Suduva | 4 - 1 | Kauno Zalgiris |
2019-11-09 11:00:00 | FK Palanga | 2 - 2 | Banga Gargzdai |
Luxembourg Cup | |||
2019-11-09 15:59:00 | Jeunesse Junglinster | 1 - 2 | Jeunesse Esch |
2019-11-09 17:00:00 | Hamm RM Benfica FC | 1 - 2 | Swift Hesperange |
Macedonian First Football League | |||
2019-11-09 12:00:00 | Borec Veles | 1 - 1 | FK Makedonija Gjorce Petrov |
2019-11-09 12:00:00 | Renova Cepciste | 1 - 1 | Academy Pandev |
2019-11-09 12:00:00 | Sileks | 1 - 0 | FK Shkupi |
2019-11-09 12:00:00 | FC Struga Trim Lum | 2 - 1 | FC Vardar Skopje |
Malawi Challenge Cup | |||
2019-11-09 12:30:00 | Chitipa United | 0 - 3 | Kamuzu Barracks |
2019-11-09 12:30:00 | Silver Strikers | 1 - 1 | Big Bullets FC |
Malaysia FAM League | |||
2019-11-09 08:45:00 | Penjara FC | 1 - 1 | JBFA |
Malaysia University League | |||
2019-11-09 08:30:00 | UPM FC | 2 - 1 | UniSZA |
Malta First Division League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Mqabba FC | 0 - 2 | Naxxar Lions |
2019-11-09 15:15:00 | Vittoriosa Stars | 1 - 3 | Zejtun Corinthians |
Malta Premier League | |||
2019-11-09 13:00:00 | Gudja United | 3 - 2 | Tarxien Rainbows F.C |
2019-11-09 15:15:00 | Santa Lucia | 0 - 2 | Birkirkara FC |
Mauritania Division 1 | |||
2019-11-09 16:30:00 | AS Garde Nationale | 2 - 0 | JAHE |
2019-11-09 18:30:00 | King Nouakchott | 2 - 1 | ASC Tidjikja |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2019-11-09 02:00:00 | Juarez FC (w) | 0 - 2 | Club America (w) |
Mexico Primera Divison A | |||
2019-11-09 03:00:00 | Correcaminos UAT | 2 - 1 | Venados FC |
2019-11-09 23:00:00 | UAEM Potros | 0 - 2 | Tampico Madero |
Mexico Segunda Division | |||
2019-11-09 02:00:00 | Deportivo Cafessa | 0 - 2 | Real Canamy Tlayacapan |
2019-11-09 02:05:00 | Atletico Saltillo | 1 - 2 | Atletico Reynosa |
2019-11-09 17:00:00 | Mineros de Zacatecas II | 5 - 2 | Dorados B |
2019-11-09 17:00:00 | Universidad Guadalajara II | 4 - 4 | Coras De Nayarit |
2019-11-09 18:00:00 | Unam Pumas II | 1 - 4 | CD Cruz Azul Hidalgo |
2019-11-09 20:00:00 | Cancun FC | 5 - 2 | Cafetaleros de Tapachula FC II |
2019-11-09 21:00:00 | Chapulineros | 3 - 0 | Ciervos FC |
2019-11-09 21:30:00 | U.A. Zacatecas | 2 - 2 | Tepatitlan de Morelos |
2019-11-09 23:00:00 | Sporting Canamy | 0 - 2 | Deportivo Cafessa |
Mexico Youth U20 | |||
2019-11-09 15:05:00 | Chivas Guadalajara U20 | 2 - 2 | Queretaro U20 |
2019-11-09 15:59:00 | San Luis U20 | 0 - 0 | Necaxa U20 |
2019-11-09 17:15:00 | Tigres UANL U20 | 1 - 0 | Pachuca U20 |
Moldova Division 2 | |||
2019-11-09 12:00:00 | Glodeni | 4 - 1 | Iskra Stal Ribnita |
2019-11-09 12:00:00 | FC Olimpia Balti | 4 - 5 | Victoria Bardar |
2019-11-09 12:00:00 | FC Sireti | 3 - 0 | Spatakihine U |
2019-11-09 12:00:00 | FC Cahul-2005 | 4 - 0 | Drochia |
2019-11-09 12:00:00 | Real Succes | 1 - 1 | CSF Sparta |
2019-11-09 12:00:00 | Dacia-Buiucani | 1 - 2 | FC Floresti |
2019-11-09 12:00:00 | FC Tighina | 4 - 2 | FC ABUS Ungheni |
Moldova Divizia Nationala | |||
2019-11-09 11:00:00 | Dinamo-Auto | 2 - 1 | FC Sfintul Gheorghe |
2019-11-09 11:00:00 | Sheriff Tiraspol | 1 - 1 | CS Petrocub |
2019-11-09 11:00:00 | Speranta Nisporeni | 2 - 1 | FC Milsami |
2019-11-09 11:00:00 | Zimbru Chisinau | 0 - 0 | Codru Lozova |
Montenegro Prva Crnogorska Liga | |||
2019-11-09 12:00:00 | FK Rudar Pljevlja | 1 - 1 | FK Zeta |
2019-11-09 12:00:00 | FK Iskra Danilovgrad | 2 - 1 | FK Podgorica |
2019-11-09 14:00:00 | OFK Titograd | 1 - 2 | OFK Petrovac |
Morocco cup | |||
2019-11-09 14:00:00 | DHJ Difaa Hassani Jadidi | 0 - 0 | TAS de Casablanca |
New Zealand NRFL Premier Division Women | |||
2019-11-09 01:00:00 | Capital FF (w) | 0 - 2 | Northern Football (w) |
2019-11-09 23:00:00 | Southern United (w) | 3 - 0 | WaiBOP FF (w) |
New Zealand Youth League | |||
2019-11-09 22:00:00 | Canterbury United U20 | 9 - 1 | Southern United U20 |
Nicaragua Apertura league | |||
2019-11-09 22:00:00 | Managua FC | 4 - 0 | Las Sabanas |
Nicaragua Youth League | |||
2019-11-09 22:30:00 | Diriangen U20 | 2 - 1 | Jalapa U20 |
Northern German state premier league - bayern | |||
2019-11-09 13:30:00 | Rot-Weiss Hadamar | 2 - 1 | KSV Baunatal |
2019-11-09 13:30:00 | Eintracht Stadtallendorf | 3 - 1 | FC Hanau 93 |
Northern Ireland IFA Championship | |||
2019-11-09 15:00:00 | Ards FC | 3 - 2 | Ballinamallard United |
Northern Ireland Premier League | |||
2019-11-09 15:00:00 | Ballymena United | 1 - 2 | Carrick Rangers |
2019-11-09 15:00:00 | Cliftonville | 4 - 0 | Warrenpoint Town |
2019-11-09 15:00:00 | Coleraine | 4 - 0 | Glenavon Lurgan |
2019-11-09 15:00:00 | Institute FC | 1 - 1 | Glentoran FC |
Norway Adeccoligaen | |||
2019-11-09 14:30:00 | KFUM Oslo | 1 - 0 | Sogndal |
2019-11-09 14:30:00 | Notodden FK | 0 - 2 | Start Kristiansand |
2019-11-09 14:30:00 | Jerv | 0 - 2 | Kongsvinger |
2019-11-09 14:30:00 | Ham-Kam | 3 - 2 | Nest Sotra |
2019-11-09 14:30:00 | Raufoss | 4 - 5 | Skeid Oslo |
2019-11-09 14:30:00 | Aalesund FK | 3 - 1 | Sandefjord |
2019-11-09 14:30:00 | Ullensaker/Kisa IL | 2 - 0 | Tromsdalen |
2019-11-09 14:30:00 | Sandnes Ulf | 0 - 3 | Strommen |
Norwegian Junior U19 | |||
2019-11-09 11:00:00 | Rosenborg U19 | 3 - 2 | Start Kristiansand U19 |
2019-11-09 12:00:00 | Brann u19 | 3 - 2 | Valerenga U19 |
2019-11-09 15:30:00 | Stromsgodset U19 | 0 - 2 | Mjondalen U19 |
Norwegian Tippeligaen | |||
2019-11-09 17:00:00 | Haugesund | 1 - 0 | Viking |
Olympic (Preliminaries) African | |||
2019-11-09 15:00:00 | Nigeria U23 | 0 - 1 | Cote D Ivoire U23 |
2019-11-09 18:00:00 | South Africa U23 | 0 - 0 | Zambia U23 |
OP AFW | |||
2019-11-09 15:30:00 | Cote D Ivoire (w) | 0 - 0 | Cameroon (w) |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2019-11-09 23:00:00 | CA Independente | 3 - 1 | Costa Del Este |
2019-11-09 23:00:00 | Plaza Amador | 1 - 1 | San Francisco FC |
2019-11-09 23:00:00 | CD Arabe Unido | 3 - 0 | Atletico Chiriqui |
2019-11-09 23:00:00 | Alianza FC (PAN) | 1 - 2 | Sporting San Miguelito |
2019-11-09 23:00:00 | CD Universitario | 0 - 0 | Tauro FC |
Panama Reserve League | |||
2019-11-09 20:00:00 | Alianza FC Panama Reserves | 1 - 0 | Sporting San Miguelito Reserves |
2019-11-09 20:00:00 | Plaza Amador Reserves | 3 - 1 | San Francisco Reserves |
Peru Primera Division | |||
2019-11-09 18:00:00 | Molinos El Pirata | 0 - 3 | Deportivo Municipal |
2019-11-09 20:30:00 | FBC Melgar | 2 - 3 | Sporting Cristal |
Peru Reserves League | |||
2019-11-09 14:00:00 | Universitario de Deportes Reserves | 1 - 1 | Ayacucho FC Reserves |
2019-11-09 17:30:00 | FBC Melgar Reserves | 3 - 4 | Sporting Cristal Reserves |
Poland Division 2 | |||
2019-11-09 12:00:00 | Stargard Szczecinski | 2 - 2 | Lech II Poznan |
2019-11-09 12:00:00 | Resovia Rzeszow | 2 - 2 | GKS Katowice |
2019-11-09 12:30:00 | Skra Czestochowa | 1 - 2 | Stal Rzeszow |
2019-11-09 15:00:00 | Bytovia Bytow | 2 - 0 | Gornik Polkowice |
2019-11-09 15:30:00 | Pogon Siedlce | 1 - 2 | Stal Stalowa Wola |
2019-11-09 15:59:00 | Gornik Leczna | 2 - 0 | KS Legionovia Legionowo |
2019-11-09 17:00:00 | Olimpia Elblag | 1 - 1 | Garbarnia Krakow |
Poland Division 4 | |||
2019-11-09 15:59:00 | Baltyk Gdynia | 0 - 3 | Swit Skolwin |
Poland Ekstraklasa | |||
2019-11-09 14:00:00 | Wisla Plock | 0 - 0 | Cracovia Krakow |
2019-11-09 16:30:00 | Legia Warszawa | 5 - 1 | Gornik Zabrze |
2019-11-09 19:00:00 | Wisla Krakow | 0 - 1 | Arka Gdynia |
Poland Liga 1 | |||
2019-11-09 11:40:00 | OKS Stomil Olsztyn | 1 - 3 | Warta Poznan |
2019-11-09 13:00:00 | Radomiak Radom | 1 - 1 | Puszcza Niepolomice |
2019-11-09 15:00:00 | Chojniczanka Chojnice | 0 - 2 | Stal Mielec |
2019-11-09 15:00:00 | GKS Jastrzebie | 2 - 2 | Miedz Legnica |
2019-11-09 15:59:00 | GKS Belchatow | 1 - 4 | GKS Tychy |
2019-11-09 15:59:00 | Odra Opole | 2 - 0 | LKS Nieciecza |
2019-11-09 17:00:00 | Zaglebie Sosnowiec | 2 - 0 | Wigry Suwalki |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2019-11-09 10:00:00 | Arka Gdynia (Youth) | 3 - 3 | Cracovia Krakow (Youth) |
2019-11-09 10:00:00 | Zaglebie Lubin (Youth) | 3 - 2 | Korona Kielce (Youth) |
2019-11-09 11:00:00 | SMS Lodz Youth | 0 - 3 | Gornik Zabrze (Youth) |
2019-11-09 11:00:00 | Lech Poznan (Youth) | 2 - 1 | Slask Wroclaw U21 |
2019-11-09 11:00:00 | Wisla Krakow (Youth) | 1 - 5 | Legia Warszawa (Youth) |
2019-11-09 14:00:00 | Lechia Gdansk (Youth) | 1 - 2 | Pogon Szczecin(Youth) |
Portugal Campeonato Nacional | |||
2019-11-09 13:30:00 | Sintra Football | 0 - 1 | Sintrense |
2019-11-09 19:30:00 | Agueda | 1 - 3 | Marinhense |
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 | |||
2019-11-09 15:00:00 | Tondela U19 | 1 - 2 | Sacavenense U19 |
2019-11-09 15:00:00 | Alverca U19 | 1 - 2 | Belenenses U19 |
2019-11-09 15:00:00 | GD Estoril-Praia U19 | 2 - 1 | Amora FC U19 |
2019-11-09 15:00:00 | Vilafranquense U19 | 0 - 6 | Sporting Lisbon U19 |
2019-11-09 15:00:00 | Vitoria FC Setubal U19 | 0 - 2 | Benfica U19 |
2019-11-09 15:00:00 | FC Porto U19 | 0 - 2 | Vitoria SC Guimaraes U19 |
2019-11-09 15:00:00 | Vizela U19 | 2 - 0 | Leixoes U19 |
2019-11-09 15:00:00 | Aves U19 | 2 - 2 | FC Famalicao U19 |
2019-11-09 15:59:00 | Academica Coimbra U19 | 5 - 0 | Uniao Leiria U19 |
2019-11-09 15:59:00 | Nacional U19 | 2 - 2 | Feirense U19 |
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2 | |||
2019-11-09 17:30:00 | oeiras U19 | 1 - 0 | Casa Pia AC U19 |
Portugal Primeira Liga | |||
2019-11-09 15:30:00 | Rio Ave | 1 - 0 | Vitoria Setubal |
2019-11-09 18:00:00 | Santa Clara | 1 - 2 | Benfica |
2019-11-09 20:30:00 | FC Famalicao | 3 - 3 | Moreirense |
Portugal Segunda Liga | |||
2019-11-09 11:00:00 | CD Mafra | 3 - 1 | Porto B |
2019-11-09 15:00:00 | Academica Coimbra | 1 - 2 | SC Farense |
2019-11-09 17:15:00 | Feirense | 1 - 2 | Varzim |
2019-11-09 17:15:00 | Leixoes | 3 - 2 | Oliveirense |
Portugal U23 | |||
2019-11-09 11:00:00 | Benfica U23 | 1 - 1 | Leixoes U23 |
2019-11-09 11:00:00 | Feirense U23 | 1 - 1 | Rio Ave U23 |
2019-11-09 11:00:00 | Vitoria Setubal U23 | 1 - 2 | Sporting Lisbon Sad U23 |
2019-11-09 11:00:00 | Estoril U23 | 4 - 1 | Portimonense U23 |
2019-11-09 15:30:00 | Braga U23 | 2 - 1 | Aves U23 |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2019-11-09 22:00:00 | Independiente Santa Fe | 2 - 1 | America de Cali |
Primera Division de El Salvador | |||
2019-11-09 21:00:00 | Jocoro FC | 0 - 1 | A.D. Isidro Metapan |
2019-11-09 23:00:00 | Santa Tecla | 1 - 1 | Independiente San Vicente |
Primera Division de Mexico | |||
2019-11-09 01:00:00 | Mazatlan FC | 3 - 2 | Puebla |
2019-11-09 03:00:00 | Veracruz | 0 - 5 | Club America |
2019-11-09 03:10:00 | Club Tijuana | 0 - 4 | Monterrey |
2019-11-09 23:00:00 | Atletico San Luis | 0 - 2 | Necaxa |
Professional Tunisian League 1 | |||
2019-11-09 13:00:00 | Sifakesi | 2 - 0 | US Ben Guerdane |
2019-11-09 13:00:00 | U.S.Monastir | 3 - 0 | J.S. Kairouanaise |
Qatar League | |||
2019-11-09 14:10:00 | Al-Sadd | 0 - 3 | Qatar SC |
2019-11-09 16:20:00 | Al-Garrafa | 2 - 0 | Umm Salal |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2019-11-09 09:00:00 | Concordia Chiajna | 2 - 0 | Sportul Snagov |
2019-11-09 09:00:00 | Scolar Resita | 1 - 1 | Petrolul Ploiesti |
2019-11-09 09:00:00 | Farul Constanta | 5 - 0 | Pandurii Targu-Jiu |
2019-11-09 09:00:00 | Gloria Buzau | 1 - 2 | Metaloglobus |
2019-11-09 09:00:00 | ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu | 1 - 3 | Dunarea Calarasi |
2019-11-09 12:00:00 | FC Timisoara | 1 - 0 | FK Csikszereda Miercurea Ciuc |
2019-11-09 13:00:00 | Arges | 0 - 0 | UTA Arad |
Romania Liga I | |||
2019-11-09 11:00:00 | Academica Clinceni | 1 - 0 | CSM Politehnica Iasi |
2019-11-09 15:30:00 | Chindia Targoviste | 1 - 1 | CS Universitatea Craiova |
2019-11-09 18:30:00 | FC Botosani | 0 - 2 | FC Steaua Bucuresti |
Russia Division 2 | |||
2019-11-09 10:00:00 | FK Kolomna | 1 - 0 | Torpedo Vladimir |
2019-11-09 10:00:00 | Zenit-2 St.Petersburg | 2 - 0 | Zvezda Sint Petersburg |
2019-11-09 11:00:00 | FK Kaluga | 1 - 2 | Khimki (R) |
2019-11-09 11:00:00 | Salyut-Energia Belgorod | 1 - 0 | Strogino Moscow |
2019-11-09 11:00:00 | Saturn Moscow | 0 - 2 | Sokol |
2019-11-09 11:00:00 | Kvant Obninsk | 2 - 5 | FC Ararat Moscow |
2019-11-09 11:00:00 | Anzhi Makhachkala | 1 - 2 | Alania Vladikavkaz |
2019-11-09 12:00:00 | Dinamo Briansk | 1 - 1 | FK Khimik Novomoskovsk |
2019-11-09 12:00:00 | Metallurg Lipetsk | 3 - 0 | FK Ryazan |
2019-11-09 12:00:00 | FK Leningradets | 0 - 0 | Znamya Truda |
2019-11-09 12:00:00 | Rodina Moskva | 1 - 2 | Dolgiye Prudy |
Russia Premier League | |||
2019-11-09 11:00:00 | Rubin Kazan | 0 - 1 | Dynamo Moscow |
2019-11-09 13:30:00 | Rostov FK | 1 - 2 | Tambov |
2019-11-09 15:59:00 | Spartak Moscow | 2 - 0 | Krylya Sovetov |
Russia Youth Championship League | |||
2019-11-09 08:55:00 | PFC Sochi Youth | 2 - 2 | CSKA Moscow (R) |
2019-11-09 09:00:00 | Arsenal Tula Youth | 2 - 1 | Zenit St.Petersburg Youth |
2019-11-09 09:30:00 | FK Orenburg Youth | 3 - 0 | Ufa Youth |
Russian National Football League | |||
2019-11-09 04:00:00 | Luch Energiya | 0 - 2 | Neftekhimik Nizhnekamsk |
2019-11-09 05:00:00 | SKA Khabarovsk | 3 - 2 | FK Chayka Pesch |
2019-11-09 09:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 0 | Khimki |
2019-11-09 10:00:00 | Tekstilshchik Ivanovo | 1 - 0 | FK Krasnodar 2 |
2019-11-09 12:00:00 | Avangard | 3 - 2 | Tom Tomsk |
2019-11-09 12:00:00 | Mordovya Saransk | 1 - 1 | Torpedo moskva |
2019-11-09 12:00:00 | FK Nizhny Novgorod | 2 - 2 | Spartak Moscow II |
2019-11-09 12:00:00 | Rotor Volgograd | 1 - 1 | Chertanovo Moscow |
2019-11-09 13:00:00 | Torpedo Armavir | 0 - 1 | Shinnik Yaroslavl |
2019-11-09 14:00:00 | Baltika Kaliningrad | 3 - 0 | Fakel |
San Marino cup | |||
2019-11-09 14:00:00 | SP Domagnano | 0 - 0 | Fiorentino |
Saudi Kings Cup | |||
2019-11-09 12:15:00 | Jubail | 1 - 1 | Al-adalh |
2019-11-09 13:20:00 | Afief | 1 - 5 | Al-Nasr(KSA) |
2019-11-09 14:35:00 | Al Sahel | 0 - 1 | Ohod Medina |
Schleswig Holstein Liga | |||
2019-11-09 13:00:00 | VfB Lübeck II | 2 - 1 | Husumer SV |
Scottish Championship | |||
2019-11-09 15:00:00 | Alloa Athletic | 2 - 1 | Dunfermline Athletic |
2019-11-09 15:00:00 | Arbroath | 3 - 0 | Inverness |
2019-11-09 15:00:00 | Partick Thistle | 2 - 1 | Greenock Morton |
2019-11-09 15:00:00 | Queen of South | 3 - 1 | Ayr United |
Scottish Division One | |||
2019-11-09 15:00:00 | Clyde | 1 - 2 | Peterhead |
2019-11-09 15:00:00 | Dumbarton | 2 - 4 | East Fife |
2019-11-09 15:00:00 | Falkirk | 1 - 2 | Airdrie United |
2019-11-09 15:00:00 | Montrose | 3 - 0 | Forfar Athletic |
2019-11-09 15:00:00 | Raith Rovers | 3 - 1 | Stranraer |
Scottish Division Two | |||
2019-11-09 15:00:00 | Albion Rovers | 2 - 1 | Stenhousemuir |
2019-11-09 15:00:00 | Annan Athletic | 1 - 0 | Cowdenbeath |
2019-11-09 15:00:00 | Cove Rangers | 1 - 0 | Stirling Albion |
2019-11-09 15:00:00 | Edinburgh City | 1 - 1 | Elgin City |
2019-11-09 15:00:00 | Queen's Park | 5 - 2 | Brechin City |
Scottish Highland Football League | |||
2019-11-09 15:00:00 | Brora Rangers | 7 - 0 | Buckie Thistle FC |
2019-11-09 15:00:00 | Deveronvale | 0 - 3 | fraserburgh |
2019-11-09 15:00:00 | Forres Mechanics | 6 - 1 | Huntly |
2019-11-09 15:00:00 | Inverurie Loco Works | 4 - 1 | Clachnacuddin |
2019-11-09 15:00:00 | Keith | 2 - 2 | Wick Academy |
2019-11-09 15:00:00 | Lossiemouth | 0 - 0 | Nairn County |
Scottish Premier League | |||
2019-11-09 15:00:00 | Heart of Midlothian | 5 - 2 | Saint Mirren |
2019-11-09 15:00:00 | Kilmarnock | 2 - 2 | Hamilton Academical |
2019-11-09 15:00:00 | Ross County | 1 - 3 | Aberdeen |
2019-11-09 15:00:00 | Saint Johnstone | 1 - 4 | Hibernian |
Senior Cup | |||
2019-11-09 06:30:00 | R F | 2 - 1 | Sun Pegasus |
Serbia League Women | |||
2019-11-09 13:00:00 | ZFK Zemun (w) | 5 - 0 | Pozarevac (w) |
Serbia Prva Liga | |||
2019-11-09 12:30:00 | Semendrija 1924 | 0 - 1 | FK Backa Backa Palanka |
2019-11-09 12:30:00 | Dinamo Vranje | 1 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac |
2019-11-09 12:30:00 | Kabel Novi Sad | 3 - 1 | Metalac Gornji Milanovac |
2019-11-09 12:30:00 | Zemun | 1 - 1 | Zlatibor Cajetina |
2019-11-09 12:30:00 | Graficar | 3 - 1 | FK Trajal Krusevac |
2019-11-09 12:30:00 | FK Buducnost Dobanovci | 0 - 0 | Kolubara |
2019-11-09 15:59:00 | Novi Pazar | 2 - 4 | FK Zarkovo |
Serbia Srpska Liga | |||
2019-11-09 09:55:00 | GSP Polet | 2 - 1 | Radnicki Obrenovac |
2019-11-09 11:55:00 | BSK Borca | 0 - 3 | FK Brodarac |
2019-11-09 11:55:00 | FK Loznica | 1 - 0 | FK Rsk Rabrovo |
2019-11-09 12:00:00 | FK Macva Bogatic | 3 - 0 | FK Takovo |
2019-11-09 12:00:00 | FK Sloga Petrovac na Mlavi | 1 - 1 | Mladi Radnik |
2019-11-09 12:00:00 | Sloga Kraljevo | 2 - 0 | FK Tutin |
2019-11-09 12:00:00 | Sloga Pozega | 3 - 0 | Mokra Gora |
2019-11-09 12:00:00 | Trepca | 1 - 2 | Novi Pazar |
Serbia U19 League | |||
2019-11-09 08:50:00 | Partizan Belgrade U19 | 4 - 0 | OFK Belgrade U19 |
2019-11-09 09:55:00 | FK Napredak U19 | 3 - 1 | FK Graficar U19 |
Serbian Superliga | |||
2019-11-09 15:00:00 | FK Napredak Krusevac | 3 - 1 | Cukaricki Stankom |
2019-11-09 15:00:00 | FK Rad Beograd | 2 - 0 | FK Spartak Zlatibor Voda |
2019-11-09 15:00:00 | Radnik Surdulica | 0 - 1 | Mladost Lucani |
2019-11-09 17:00:00 | Macva Sabac | 0 - 1 | Vojvodina Novi Sad |
Slovak Super Liga | |||
2019-11-09 13:00:00 | MSK Zilina | 1 - 2 | MFK Ruzomberok |
2019-11-09 15:59:00 | Dunajska Streda | 3 - 1 | Trencin |
2019-11-09 15:59:00 | FK Senica | 4 - 0 | Michalovce |
2019-11-09 15:59:00 | SKF Sered | 0 - 1 | Nitra |
2019-11-09 15:59:00 | Spartak Trnava | 3 - 2 | Sokol Dolna Zdana |
Slovakia 2. Liga | |||
2019-11-09 12:00:00 | MFK Dubnica nad Vahom | 1 - 0 | MSK Zilina B |
2019-11-09 12:00:00 | Tatran LM | 1 - 0 | SKM Puchov |
2019-11-09 15:00:00 | Poprad | 1 - 2 | Sport Podbrezova |
2019-11-09 15:59:00 | MFK Skalica | 3 - 1 | Slovan Bratislava B |
Slovenia 1.Liga | |||
2019-11-09 13:45:00 | NK Rudar Velenje | 3 - 3 | NK Publikum Celje |
2019-11-09 15:55:00 | Maribor | 4 - 1 | Domzale |
Slovenia 2.Liga | |||
2019-11-09 13:00:00 | NK Brezice | 1 - 1 | Radomlje |
2019-11-09 13:00:00 | NK Fuzinar | 2 - 0 | NK Bilje |
2019-11-09 13:00:00 | Jadran Dekani | 1 - 1 | Roltek Dob |
2019-11-09 13:00:00 | ND Gorica | 3 - 0 | Koroska Dravograd |
2019-11-09 13:00:00 | Krka | 1 - 3 | Drava |
2019-11-09 13:00:00 | NK Rogaska | 0 - 2 | Krsko Posavlje |
2019-11-09 15:00:00 | NK Nafta | 2 - 2 | ND Beltinci |
South Africa First League | |||
2019-11-09 13:30:00 | Free State Stars | 2 - 2 | Steenberg United |
2019-11-09 13:30:00 | Moroka Swallows | 1 - 2 | JDR Stars |
2019-11-09 13:30:00 | TS Sporting | 1 - 0 | Marumo Gallants FC |
South Africa Premier Soccer League | |||
2019-11-09 13:30:00 | Kaizer Chiefs | 3 - 2 | Orlando Pirates |
2019-11-09 13:30:00 | Polokwane City FC | 0 - 1 | Baroka FC |
2019-11-09 13:30:00 | Stellenbosch FC | 0 - 0 | Highlands Park |
2019-11-09 18:15:00 | AmaZulu | 0 - 2 | Chippa United |
Spain Youth League | |||
2019-11-09 10:00:00 | Danok Bat U19 | 1 - 2 | Bilbao U19 |
2019-11-09 11:00:00 | Malaga U19 | 1 - 1 | Almeria U19 |
2019-11-09 12:00:00 | CF Laguna U19 | 0 - 1 | Tenerife U19 |
2019-11-09 12:30:00 | CD Maspalomas U19 | 2 - 1 | UD San Fernando U19 |
2019-11-09 14:00:00 | Elche U19 | 4 - 0 | Torre Levante U19 |
2019-11-09 15:00:00 | UD Cornella U19 | 0 - 0 | Girona U19 |
2019-11-09 18:00:00 | Valencia U19 | 1 - 1 | Albacete U19 |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2019-11-09 11:30:00 | CE Esporles | 0 - 1 | Formentera |
2019-11-09 12:00:00 | UD Tamaraceite | 1 - 3 | Tenisca |
2019-11-09 15:00:00 | Llosetense | 2 - 4 | CF Soller |
2019-11-09 15:00:00 | Real Zaragoza B | 1 - 0 | UD Fraga |
2019-11-09 15:00:00 | RSD Alcala Henares | 3 - 2 | AD Union Adarve |
2019-11-09 15:00:00 | Hercules II | 0 - 1 | Atzeneta UE |
2019-11-09 15:15:00 | Racing Villalbes | 0 - 2 | Compostela |
2019-11-09 15:30:00 | Comillas | 1 - 8 | SD Logrones |
2019-11-09 15:59:00 | Panaderia Pulido | 2 - 3 | UD Gran Tarajal ST |
2019-11-09 15:59:00 | UP Plasencia | 1 - 0 | Extremadura B |
2019-11-09 15:59:00 | CD Azuqueca | 4 - 4 | Almansa |
2019-11-09 15:59:00 | Villarreal C | 2 - 1 | Atletico Saguntino |
2019-11-09 16:15:00 | UD Collerense | 0 - 2 | CE Andratx |
2019-11-09 16:30:00 | CD Vera | 1 - 2 | Union Viera |
2019-11-09 16:30:00 | Suodu Pei | 3 - 0 | SD Deusto |
2019-11-09 17:00:00 | Ted Contois Feng | 0 - 1 | Villanovense |
2019-11-09 17:00:00 | JD Somorrostro | 1 - 2 | Portugalete |
2019-11-09 17:00:00 | CD El Alamo | 0 - 0 | ED Moratalaz |
2019-11-09 17:30:00 | UD Paiosaco | 1 - 1 | CD Arenteiro |
2019-11-09 18:00:00 | Atletico Union Guimar | 3 - 0 | CD Buzanada |
2019-11-09 18:00:00 | CD Illescas | 1 - 0 | La Solana |
2019-11-09 18:00:00 | Jove Espanol | 1 - 2 | CF Intercity |
2019-11-09 18:00:00 | CD Becerril | 0 - 2 | Arandina |
2019-11-09 18:45:00 | Urraca | 1 - 1 | CD Llanes |
2019-11-09 19:00:00 | Arosa SC | 0 - 0 | Ourense CF |
2019-11-09 19:00:00 | Arroyo Club Polideportivo | 0 - 1 | CF Trujillo |
2019-11-09 19:30:00 | Zamora CF | 2 - 1 | UD Santa Marta |
Spanish La Liga | |||
2019-11-09 12:00:00 | Alaves | 3 - 0 | Real Valladolid |
2019-11-09 15:00:00 | Valencia | 2 - 0 | Granada CF |
2019-11-09 17:30:00 | Eibar | 0 - 4 | Real Madrid |
2019-11-09 20:00:00 | FC Barcelona | 4 - 1 | Celta Vigo |
Spanish Segunda Division | |||
2019-11-09 15:00:00 | SD Huesca | 3 - 1 | Real Oviedo |
2019-11-09 15:00:00 | Mirandes | 2 - 0 | Extremadura |
2019-11-09 17:00:00 | Albacete | 0 - 1 | CD Lugo |
2019-11-09 17:00:00 | Sporting Gijon | 0 - 1 | Numancia |
2019-11-09 19:00:00 | Las Palmas | 1 - 1 | AD Alcorcon |
Spanish Segunda Division B | |||
2019-11-09 15:00:00 | Unionistas de Salamanca | 0 - 2 | Real Union Irun |
2019-11-09 15:00:00 | Cadiz B | 2 - 1 | Merida AD |
2019-11-09 15:59:00 | Marino luanco | 2 - 0 | UD San Sebastian Reyes |
2019-11-09 15:59:00 | Andorra CF | 2 - 2 | Sabadell |
2019-11-09 15:59:00 | Villarrubia CF | 2 - 2 | Recreativo Huelva |
2019-11-09 16:30:00 | Leioa | 0 - 0 | Osasuna B |
2019-11-09 17:00:00 | Real Sociedad B | 3 - 1 | CF Salmantino |
2019-11-09 17:00:00 | Badajoz | 0 - 0 | Atletico Sanluqueno |
2019-11-09 17:30:00 | Sevilla Atletico | 2 - 3 | Don Benito |
2019-11-09 18:00:00 | Haro Deportivo | 1 - 1 | Calahorra |
2019-11-09 18:00:00 | UD Logrones | 1 - 1 | Real Valladol B |
2019-11-09 18:00:00 | Cordoba | 2 - 0 | CP Villarrobledo |
Sweden Cupen | |||
2019-11-09 13:00:00 | Enskede IK | 0 - 7 | AIK Solna |
Swiss Challenge League | |||
2019-11-09 16:30:00 | FC Wil 1900 | 1 - 4 | Chiasso |
Swiss Super League | |||
2019-11-09 18:00:00 | Luzern | 1 - 2 | Servette |
2019-11-09 18:00:00 | Neuchatel Xamax | 2 - 3 | Thun |
Switzerland - 2.Liga | |||
2019-11-09 15:00:00 | FC Schotz | 2 - 3 | Biel Bienne |
2019-11-09 15:00:00 | solothurn | 1 - 0 | SC Goldau |
2019-11-09 15:00:00 | SV Muttenz | 1 - 3 | Bassecourt |
2019-11-09 15:00:00 | Wohlen | 3 - 0 | Langenthal |
2019-11-09 15:00:00 | SC Buochs | 1 - 0 | Zug 94 |
2019-11-09 15:00:00 | Delemont | 1 - 0 | Baden |
2019-11-09 15:00:00 | SV Hongg | 1 - 0 | FC Winterthur U21 |
2019-11-09 15:00:00 | FC Wettswil Bonstetten | 3 - 2 | FC St.Gallen U21 |
2019-11-09 15:00:00 | FC Balzers | 2 - 2 | FC Red Star Zurich |
2019-11-09 15:00:00 | FC Paradiso | 4 - 1 | FC Dietikon |
2019-11-09 15:00:00 | FC Kosova Zurich | 2 - 0 | FC Gossau |
2019-11-09 15:00:00 | FC Linth 04 | 5 - 0 | USV Eschen Mauren |
2019-11-09 15:00:00 | Thalwil | 0 - 2 | FC Tuggen |
2019-11-09 15:00:00 | Echallens | 5 - 1 | Bulle |
2019-11-09 15:00:00 | Young Boys U21 | 1 - 0 | Lausanne SportsU21 |
2019-11-09 15:00:00 | Vevey Sports | 1 - 3 | Grand-Lancy |
2019-11-09 15:00:00 | La Chaux-de-Fonds | 5 - 1 | Azzurri 90 |
2019-11-09 15:00:00 | Meyrin | 0 - 3 | FC Martigny Sports |
2019-11-09 15:00:00 | FC Naters | 2 - 2 | Chenois |
Switzerland 1.Liga Promotion | |||
2019-11-09 15:00:00 | Basel U21 | 0 - 0 | FC Black Stars Basel |
2019-11-09 15:00:00 | Bruhl SG | 2 - 1 | FC Zurich U21 |
The women's league of Argentina | |||
2019-11-09 18:30:00 | River Plate (w) | 6 - 1 | Rosario Central (w) |
Trinidad and Tobago Super League | |||
2019-11-09 00:35:00 | National Defense Forces | 2 - 2 | Williams Connection |
Tunisian Cup | |||
2019-11-09 12:30:00 | Sporting Ben Arous | 0 - 0 | Stade Gabesien |
2019-11-09 12:30:00 | A.S Ariana | 2 - 2 | AS Gabes |
Turkey 1. Lig | |||
2019-11-09 11:00:00 | Erzurum BB | 0 - 0 | Akhisar Bld.Geng |
2019-11-09 13:30:00 | Giresunspor | 2 - 1 | Ankaraspor FK |
2019-11-09 13:30:00 | Istanbulspor | 1 - 2 | Menemen Belediye Spor |
2019-11-09 15:59:00 | Altay Spor Kulubu | 0 - 1 | Karagumruk |
Turkey 3. Ligi B | |||
2019-11-09 10:00:00 | Yomraspor | 1 - 1 | Erzincanspor |
2019-11-09 10:30:00 | Sultanbeyli | 3 - 0 | Tire 1922 Spor |
2019-11-09 10:30:00 | Turgutluspor | 2 - 3 | Ofspor |
2019-11-09 10:30:00 | Halide Edip Adivarspor | 1 - 2 | Muglaspor |
2019-11-09 10:30:00 | Modafen Spor | 1 - 0 | Batman Petrolspor |
Turkey A2 League U19 | |||
2019-11-09 10:00:00 | Istanbulspor U19 | 2 - 0 | Menemenspor U19 |
2019-11-09 10:00:00 | Trabzonspor U19 | 5 - 1 | Alanyaspor U19 |
2019-11-09 11:00:00 | Altay Spor KulubuU19 | 1 - 2 | Erokspor U19 |
2019-11-09 11:30:00 | Fenerbahce U19 | 0 - 0 | Kasimpasa U19 |
2019-11-09 11:30:00 | Genclerbirligi U19 | 1 - 1 | Denizlispor U19 |
2019-11-09 11:30:00 | Buyuksehir BLD.Spor U19 | 0 - 0 | Ankaragucu U19 |
Turkey Super Lig | |||
2019-11-09 12:00:00 | Genclerbirligi | 2 - 1 | Kayserispor |
2019-11-09 14:30:00 | Sivasspor | 2 - 0 | Konyaspor |
2019-11-09 14:30:00 | Caykur Rizespor | 1 - 0 | Antalyaspor |
2019-11-09 17:00:00 | Gazisehir Gaziantep | 0 - 2 | Galatasaray |
Turkiye Lig3 | |||
2019-11-09 10:30:00 | Bodrumspor | 3 - 0 | Nigde Belediyespor |
2019-11-09 10:30:00 | Baskent Gozgozler | 0 - 1 | Kirklarelispor |
UAE Division 1 Group A | |||
2019-11-09 12:40:00 | Dubba Al-Husun | 2 - 0 | Masafi |
2019-11-09 12:45:00 | Al Bataeh | 1 - 0 | Al Taawon |
UAE RL | |||
2019-11-09 14:00:00 | Al Wasl SC Reserves | 1 - 2 | Al Wahda Abu Dhabi Reserves |
UEFA European Women's Championship | |||
2019-11-09 20:00:00 | France (w) | 6 - 0 | Serbia (w) |
Uganda Premier League | |||
2019-11-09 12:00:00 | BUL FC | 3 - 0 | Mbarara City |
2019-11-09 13:00:00 | Kampala City Council FC | 3 - 2 | Uganda Police FC |
2019-11-09 13:00:00 | Tooro United | 1 - 1 | Proline FC |
2019-11-09 13:35:00 | Bright Stars | 0 - 1 | SC Villa |
Ukraine Division 2 | |||
2019-11-09 12:00:00 | Ahrobiznes TSK Romny | 2 - 1 | FC Inhulets Petrove |
2019-11-09 12:00:00 | Hirnyk-Sport | 3 - 0 | Chernomorets Odessa |
2019-11-09 12:00:00 | FC Mynai | 2 - 0 | MFK Mikolaiv |
2019-11-09 12:00:00 | FK Avanhard Kramatorsk | 2 - 0 | Prykarpattya Ivano Frankivsk |
2019-11-09 17:00:00 | Volyn | 3 - 2 | Rukh Vynnyky |
Ukraine Division 3 | |||
2019-11-09 12:00:00 | Dinaz Vyshgorod | 1 - 2 | Chayka Petropavlovsk Borshchagovka |
2019-11-09 12:00:00 | Real Pharma Ovidiopol | 0 - 1 | SC Tavriya |
Ukraine U19 Liga | |||
2019-11-09 09:00:00 | Shakhtar Donetsk U19 | 2 - 0 | FC Vorskla U19 |
Ukraine U21 Liga | |||
2019-11-09 10:00:00 | Zorya U21 | 3 - 1 | Kolos Kovalivka U21 |
2019-11-09 11:00:00 | FC Shakhtar Donetsk U21 | 1 - 1 | Dinamo KyivU21 |
Ukrainian Premier League | |||
2019-11-09 12:00:00 | Desna Chernihiv | 1 - 1 | Dnipro-1 |
2019-11-09 12:00:00 | FC Mariupol | 2 - 2 | FC Karpaty Lviv |
2019-11-09 15:00:00 | FC Lviv | 2 - 0 | FC Vorskla Poltava |
Uruguay Primera Division | |||
2019-11-09 19:00:00 | Rampla Juniors FC | 0 - 1 | Plaza Colonia |
2019-11-09 19:00:00 | CA Juventud | 0 - 0 | Danubio FC |
2019-11-09 22:00:00 | CA Penarol | 1 - 0 | CA River Plate |
Uruguay Segunda | |||
2019-11-09 13:00:00 | CS Cerrito | 0 - 2 | Villa Espanola |
2019-11-09 19:00:00 | IA Sud America | 0 - 0 | Rentistas |
2019-11-09 19:00:00 | Uruguay Montevideo | 2 - 1 | Basanez |
USA National Premier Soccer League | |||
2019-11-09 01:40:00 | Lone Star Republic FC | 0 - 1 | Real Irving CD |
USL Championship | |||
2019-11-09 20:00:00 | Real Monarchs | 1 - 1 | El Paso Locomotive FC |
2019-11-09 20:00:00 | Indy Eleven | 1 - 1 | Louisville City FC |
Wales Cup | |||
2019-11-09 13:30:00 | Abertillery Bluebirds | 4 - 3 | Llanidloes Town |
2019-11-09 13:30:00 | Greenfield | 1 - 3 | Flint Town |
2019-11-09 13:30:00 | Llanefydd | 1 - 5 | Guilsfield |
2019-11-09 13:30:00 | Mold Alexandra | 8 - 1 | Llanrug |
2019-11-09 13:45:00 | Dyffryn Nantlle Vale | 0 - 1 | Colwyn Bay |
2019-11-09 14:30:00 | Ammanford | 3 - 1 | Ton Pentre |
2019-11-09 14:30:00 | Afan Lido | 2 - 1 | Aberbargoed Buds |
2019-11-09 14:30:00 | Bangor 1876 | 0 - 2 | Ruthin Town FC |
2019-11-09 14:30:00 | Bangor City FC | 0 - 3 | Prestatyn Town FC |
2019-11-09 14:30:00 | Porthmadog | 4 - 1 | Gresford |
2019-11-09 14:30:00 | Undy Athletic | 5 - 6 | Swansea University |
2019-11-09 14:30:00 | Goytre Utd | 6 - 4 | Cefn Cribwr |
2019-11-09 14:30:00 | Holyhead | 0 - 3 | Buckley Town |
2019-11-09 14:30:00 | Rhyl FC | 3 - 0 | GAP Queens Park |
2019-11-09 14:30:00 | Llanelli | 0 - 1 | Penrhyncoch |
2019-11-09 14:30:00 | Pontypridd | 1 - 0 | Llandrindod Wells |
2019-11-09 14:30:00 | Haverfordwest County | 1 - 2 | Cambrian Clydach |
Wales FAW Championship | |||
2019-11-09 14:30:00 | Llandudno | 4 - 1 | Llanfair United |
Welsh Premier League | |||
2019-11-09 14:30:00 | Barry Town United | 0 - 4 | Connahs Quay Nomads FC |
2019-11-09 14:45:00 | Airbus UK Broughton | 1 - 2 | Pen-y-Bont FC |
Zambia Super League | |||
2019-11-09 13:00:00 | NAPSA Stars | 3 - 0 | Kabwe Youth Soccer Academy |
2019-11-09 13:00:00 | Power Dynamos | 1 - 1 | Buildcon FC |