- ALL MATCH
- Africa
- Albania
- Angola
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Austria
- Belarus
- Belgium
- Bolivia
- Bosnia
- Brazil
- Bulgaria
- Chile
- China
- Americas
- Costa
- Croatia
- Czech Republic
- Denmark
- Egypt
- England
- Estonia
- Finland
- France
- Spain
- Georgia
- Germany
- Netherlands
- Indonesia
- International
- Ireland
- Israel
- Italy
- Japan
- South Korea
- Kosovo
- Kuwait
- North Macedonia
- Malta
- Mexico
- Mongolia
- Nicaragua
- Northern Ireland
- Oman
- Paraguay
- Peru
- Poland
- Portugal
- Colombia
- El Salvador
- Honduras
- Romania
- Russia
- Saudi Arabia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- South Africa
- Sweden
- Switzerland
- Turkey
- UAE
- Ukraine
- Uzbekistan
- Vietnam
- Wales
African Nations Championship | |||
2019-10-18 17:05:00 | Sudan | 1 - 2 | Tanzania |
Albania Super league | |||
2019-10-18 15:59:00 | Teuta Durres | 1 - 0 | Flamurtari |
Angola Girabola League | |||
2019-10-18 15:00:00 | Petro Atletico de Luanda | 2 - 1 | Progresso |
Argentina Reserve League | |||
2019-10-18 12:00:00 | Central Cordoba SdE Reserves | 1 - 1 | Estudiantes LP Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | Banfield Reserves | 3 - 1 | Atletico Tucuman Reserve |
2019-10-18 13:00:00 | CA Independiente Reserves | 1 - 1 | Argentinos Jrs Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | CA Talleres de Córdoba Reserves | 1 - 3 | Lanus Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | Colon Reserves | 0 - 2 | Godoy Cruz Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | Gimnasia LP Reserves | 1 - 1 | Union Santa Fe Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | Huracan Reserves | 2 - 2 | San Lorenzo Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | CA Patronato Reserves | 3 - 0 | Newell's Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | Rosario Central Reserves | 2 - 1 | Velez Sarsfield Reserves |
2019-10-18 13:00:00 | CA Aldosivi Reserves | 0 - 2 | Defensa y Justicia Reserves |
2019-10-18 19:00:00 | Boca Juniors Reserve | 2 - 0 | Racing Club Reserves |
Argentine Division 1 | |||
2019-10-18 22:00:00 | Arsenal de Sarandi | 3 - 3 | River Plate |
Armenia Division 2 | |||
2019-10-18 11:00:00 | FC Aragats | 3 - 2 | Urartu II |
2019-10-18 11:00:00 | Ararat-Armenia B | 3 - 0 | Pyunik B |
2019-10-18 11:00:00 | Rail Locomotive | 2 - 1 | Shirak Gjumri B |
Armenia Premier League | |||
2019-10-18 11:00:00 | FC Noah | 3 - 1 | Yerevan FC |
Australia A-League | |||
2019-10-18 08:30:00 | Melbourne Victory | 1 - 2 | Western Sydney |
Austria Erste Division | |||
2019-10-18 17:10:00 | FC Blau Weiss Linz | 2 - 3 | Floridsdorfer AC |
2019-10-18 17:10:00 | SG Austria Klagenfurt | 2 - 0 | SV Horn |
2019-10-18 17:10:00 | SKU Amstetten | 1 - 1 | Lafnitz |
2019-10-18 17:10:00 | Austria Wien (Youth) | 1 - 2 | FC Wacker Innsbruck |
2019-10-18 17:10:00 | SK Vorwarts Steyr | 3 - 1 | Austria Lustenau |
Austria Landesliga | |||
2019-10-18 17:30:00 | First Wien 1894 | 1 - 0 | Sportunion Mauer |
Austrian 3.Liga | |||
2019-10-18 17:00:00 | TUS Bad Gleichenberg | 3 - 1 | SC Kalsdorf |
2019-10-18 17:00:00 | Sturm Graz (Youth) | 6 - 0 | ATSV Stadl Paura |
2019-10-18 17:00:00 | FC Wels | 1 - 5 | SC Weiz |
2019-10-18 17:00:00 | Vocklamarkt | 2 - 2 | SC Gleisdorf |
2019-10-18 17:00:00 | Neusiedl | 2 - 0 | SV Stripfing Weiden |
2019-10-18 17:00:00 | Rapid Vienna (Youth) | 1 - 1 | Team Wiener Linien |
2019-10-18 17:00:00 | Salzburger AK 1914 | 6 - 3 | SV Seekirchen |
2019-10-18 17:00:00 | St. Johann | 2 - 2 | SV Wals-Grunau |
2019-10-18 17:00:00 | SC Schwaz | 1 - 1 | SC Imst |
2019-10-18 17:30:00 | Andelsbuch | 0 - 0 | ASK Ebreichsdorf |
2019-10-18 17:30:00 | SC Mannsdorf | 1 - 0 | ASV Bruck |
2019-10-18 17:30:00 | Traiskirchen | 2 - 4 | SV Mattersburg Amateure |
2019-10-18 17:30:00 | Worgl Obi SV | 6 - 1 | FC Zirl |
Azerbaijan Division 2 | |||
2019-10-18 10:55:00 | Keshla FK II | 4 - 0 | FC Agsu |
2019-10-18 11:00:00 | FK Kapaz Ganca | 1 - 0 | Qarabag II |
2019-10-18 11:00:00 | PFC Neftchi II | 1 - 2 | Zaqatala FK |
2019-10-18 11:00:00 | Qaradag Lokbatan | 1 - 0 | Zira FK II |
Belarus Reserve League | |||
2019-10-18 09:00:00 | Dinamo Minsk Reserves | 0 - 1 | FC Vitebsk Reserves |
2019-10-18 12:00:00 | Bate Borisov Reserves | 4 - 1 | FK Gomel Reserves |
Belgian Pro League | |||
2019-10-18 18:30:00 | Mouscron Peruwelz | 0 - 1 | Club Brugge |
Belgian Second Division | |||
2019-10-18 18:30:00 | Westerlo | 2 - 0 | Lokeren |
Belgium Women's Premier League | |||
2019-10-18 18:00:00 | Anderlecht (w) | 5 - 0 | Club Brugge (w) |
2019-10-18 18:00:00 | Standard Liege (w) | 0 - 2 | KAA Gent Ladies (w) |
2019-10-18 18:30:00 | Racing Genk (w) | 4 - 1 | Oud Heverlee Leuven (w) |
Benin Ligue 1 | |||
2019-10-18 15:00:00 | Dynamo FC | 0 - 1 | Energie FC |
Bolivia Nacional B | |||
2019-10-18 19:30:00 | Independiente Petrolero | 2 - 2 | Stormers Sporting Club |
2019-10-18 19:30:00 | Real Tomayapo | 2 - 0 | Nacional Senac |
Bolivia Primera Division | |||
2019-10-18 19:30:00 | Bolivar | 7 - 2 | Club Guabira |
2019-10-18 22:15:00 | Jorge Wilstermann | 3 - 1 | Real Potosi |
Bosnia and Herzegovina Premier League | |||
2019-10-18 15:59:00 | Sarajevo | 2 - 0 | NK Celik |
Botswana Premier League | |||
2019-10-18 17:05:00 | Molepolole City FC | 0 - 1 | Orapa United |
BRA D4 | |||
2019-10-18 18:00:00 | Ibis SC | 0 - 0 | Retro/PE |
2019-10-18 18:00:00 | Vera Cruz PE | 1 - 0 | Decisao |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2019-10-18 20:00:00 | Bandeirante U20 | 2 - 0 | Catanduva/SP Youth |
Brazil Serie B | |||
2019-10-18 00:30:00 | Cuiaba | 2 - 1 | Guarani SP |
2019-10-18 22:15:00 | Criciuma | 0 - 1 | CRB AL |
Brazil Serie D | |||
2019-10-18 18:30:00 | Raca SC | 0 - 2 | ASEEV |
2019-10-18 23:00:00 | Picos | 3 - 1 | Oeirense |
Brazil U20 Cup | |||
2019-10-18 18:30:00 | AE Olimpio U20 | 2 - 1 | Anapolina U20 |
2019-10-18 18:30:00 | Rio Verde U20 | 0 - 0 | Aparecidense U20 |
2019-10-18 18:30:00 | Vila Nova (Youth) | 4 - 1 | Santa Helena U20 |
Bulgaria B PFG | |||
2019-10-18 13:00:00 | Chernomorets Balchik | 1 - 0 | Ludogorets Razgrad II |
Bulgaria Premier League | |||
2019-10-18 14:30:00 | Vitosha Bistritsa | 0 - 2 | Cherno More Varna |
2019-10-18 17:00:00 | FC Dunav Ruse | 0 - 2 | Etar |
Bulgaria U19 | |||
2019-10-18 12:30:00 | Montana U19 | 0 - 1 | CSKA Sofia U19 |
2019-10-18 12:30:00 | Beroe U19 | 0 - 0 | Slavia Sofia U19 |
2019-10-18 12:30:00 | Ludogorets Razgrad U19 | 8 - 2 | Pirin Blagoevgrad U19 |
2019-10-18 12:30:00 | Lokomotiv Plovdiv U19 | 3 - 0 | Vereya Stara Zagora U19 |
2019-10-18 12:30:00 | Tsarsko Selo U19 | 2 - 3 | Levski Sofia U19 |
Cameroon Elite One | |||
2019-10-18 17:30:00 | Colombe du Dja et Lobo | 2 - 5 | Bamboutos de |
Chile Primera B | |||
2019-10-18 21:00:00 | Barnechea | 1 - 0 | Deportes Temuco |
2019-10-18 23:30:00 | Nublense | 2 - 0 | Puerto Montt |
Chinese Super League | |||
2019-10-18 11:35:00 | Tianjin Tianhai | 3 - 1 | Wuhan FC |
2019-10-18 11:35:00 | Shenzhen FC | 2 - 3 | Guangzhou FC |
Copa Libertadores Femenino | |||
2019-10-18 00:30:00 | Club Nanas (w) | 0 - 3 | Sportivo Limpeno (w) |
2019-10-18 00:30:00 | UAI Urquiza (w) | 2 - 1 | Independiente Medellin (w) |
2019-10-18 22:00:00 | Colo Colo (w) | 1 - 3 | Atletico Huila (w) |
2019-10-18 22:00:00 | CA Penarol (w) | 0 - 1 | Cerro Porteno (w) |
Costa Rica Primera Division | |||
2019-10-18 02:00:00 | Universidad de Costa Rica | 0 - 3 | Alajuelense |
Croatia 1.Division | |||
2019-10-18 15:59:00 | HNK Gorica | 2 - 4 | Dinamo Zagreb |
Croatia 2.HNL | |||
2019-10-18 13:00:00 | Hrvatski dragovoljac | 1 - 0 | Hajduk Split II |
2019-10-18 13:00:00 | Radnik Sesvete | 0 - 1 | NK Dugopolje |
2019-10-18 15:59:00 | Medjimurje | 0 - 0 | NK Croatia Zmijavci |
Croatia U19 | |||
2019-10-18 13:00:00 | NK Rudes U19 | 3 - 0 | Zagreb locomotive U19 |
Czech Republic 2.Liga | |||
2019-10-18 15:00:00 | Vitkovice | 0 - 3 | Dukla Prague |
2019-10-18 15:59:00 | Usti nad Labem | 2 - 0 | Chrudim |
2019-10-18 17:00:00 | Brno | 4 - 1 | SK Slovan Varnsdorf |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2019-10-18 15:59:00 | SC Znojmo | 0 - 0 | Vrchovina |
Czech Republic U19 League | |||
2019-10-18 10:00:00 | Sigma Olomouc U19 | 5 - 2 | Meteor Praha(U19) |
2019-10-18 11:00:00 | MFK Karvina U19 | 1 - 0 | Tescoma Zlin U19 |
2019-10-18 11:30:00 | Banik Ostrava U19 | 1 - 4 | Sparta Praha U19 |
Danish 1st Division | |||
2019-10-18 15:59:00 | Viborg | 5 - 0 | Fremad Amager |
2019-10-18 16:30:00 | Hvidovre IF | 1 - 1 | Vendsyssel |
Denmark - 4.Liga | |||
2019-10-18 17:00:00 | Silkeborg KFUM | 2 - 2 | Aarhus Fremad 2 |
Denmark Superligaen | |||
2019-10-18 17:00:00 | Aalborg | 1 - 0 | Odense BK |
Denmark Youth U19 | |||
2019-10-18 12:30:00 | Randers Freja U19 | 3 - 2 | FC Kobenhavn U19 |
Ecuador Reserve League | |||
2019-10-18 20:00:00 | Tecnico Universitario Reserves | 2 - 1 | Mushuc Runa Reserves |
Egyptian Premier League | |||
2019-10-18 15:30:00 | Al-Ittihad Alexandria | 1 - 1 | Wadi Degla SC |
2019-10-18 18:00:00 | Ismaily | 0 - 1 | Haras El Hedoud |
England Championship | |||
2019-10-18 18:45:00 | Cardiff City | 1 - 1 | Sheffield Wednesday |
England League 1 | |||
2019-10-18 18:45:00 | Lincoln City | 0 - 0 | Shrewsbury Town |
2019-10-18 18:45:00 | Tranmere Rovers | 1 - 1 | Southend United |
England U23 1.Liga | |||
2019-10-18 12:30:00 | Birmingham City U23 | 3 - 0 | Leeds United U23 |
England U23 Premier League | |||
2019-10-18 18:00:00 | Chelsea U23 | 3 - 1 | Arsenal U23 |
2019-10-18 18:00:00 | Derby County U23 | 4 - 1 | Everton U23 |
2019-10-18 18:00:00 | Tottenham Hotspur U23 | 0 - 2 | Leicester City U23 |
2019-10-18 18:00:00 | Middlesbrough U23 | 2 - 1 | Reading U23 |
2019-10-18 18:00:00 | Norwich City U23 | 2 - 4 | West Bromwich U23 |
Estonia Esi Liiga | |||
2019-10-18 15:59:00 | Flora Tallinn II | 2 - 0 | JK Tallinna Kalev II |
Estonia Teine Liiga | |||
2019-10-18 15:59:00 | Paide Linnameeskond B | 2 - 4 | Nomme JK Kalju II |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2019-10-18 15:59:00 | Kaarinan Pojat | 0 - 2 | Ilves Tampere II |
France Youth U19 League | |||
2019-10-18 14:00:00 | Nice U19 | 2 - 0 | Porto Vecchio U19 |
France Ligue 1 | |||
2019-10-18 18:45:00 | Nice | 1 - 4 | Paris Saint Germain (PSG) |
France Ligue 2 | |||
2019-10-18 18:00:00 | Caen | 0 - 0 | Valenciennes |
2019-10-18 18:00:00 | Troyes | 2 - 1 | Le Mans |
2019-10-18 18:00:00 | Chambly FC | 0 - 0 | Sochaux |
2019-10-18 18:00:00 | Grenoble | 0 - 0 | Orleans US 45 |
2019-10-18 18:00:00 | Ajaccio | 0 - 0 | Nancy |
2019-10-18 18:00:00 | Chateauroux | 0 - 1 | Paris FC |
2019-10-18 18:00:00 | Clermont | 0 - 1 | Rodez Aveyron |
2019-10-18 18:00:00 | Chamois Niortais | 0 - 0 | Guingamp |
France Ligue 3 | |||
2019-10-18 15:59:00 | Avranches | 2 - 1 | Toulon |
2019-10-18 18:00:00 | Bastia Borgo | 0 - 1 | Red Star FC 93 |
2019-10-18 18:00:00 | Boulogne | 2 - 0 | Quevilly |
2019-10-18 18:00:00 | Cholet So | 3 - 0 | Lyon Duchere |
2019-10-18 18:00:00 | Concarneau | 0 - 1 | Bourg Peronnas |
2019-10-18 18:00:00 | Creteil | 0 - 1 | USL Dunkerque |
2019-10-18 18:00:00 | Stade Lavallois MFC | 0 - 1 | Pau FC |
2019-10-18 18:00:00 | Le Puy Foot 43 Auvergne | 0 - 0 | Avenir Sportif Beziers |
2019-10-18 18:00:00 | Villefranche | 2 - 0 | Ajaccio Gfco |
French Championnat Amateur | |||
2019-10-18 18:00:00 | Andrezieux | 2 - 3 | Angouleme |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2019-10-18 18:45:00 | Levante Futsal | 0 - 3 | Peinsa F.S. Cartagena Futsal |
2019-10-18 19:00:00 | Peniscola Futsal | 5 - 0 | Cordoba Futsal |
2019-10-18 19:15:00 | Vaidepenas Futsal | 2 - 2 | Catgas Energia Futsal |
Georgia Division | |||
2019-10-18 11:00:00 | FC Shukura Kobuleti | 0 - 1 | FC Merani Tbilisi |
2019-10-18 11:00:00 | Spartaki Tskhinvali | 0 - 1 | FC Telavi |
2019-10-18 11:00:00 | FC Shevardeni | 0 - 1 | Samtredia |
German 3.Liga | |||
2019-10-18 17:00:00 | MSV Duisburg | 3 - 1 | Kaiserslautern |
German Bundesliga | |||
2019-10-18 18:30:00 | Eintracht Frankfurt | 3 - 0 | Bayer Leverkusen |
German Bundesliga 2 | |||
2019-10-18 16:30:00 | Erzgebirge Aue | 4 - 3 | Nurnberg |
2019-10-18 16:30:00 | Greuther Furth | 2 - 0 | Dynamo Dresden |
German Frauen Bundesliga | |||
2019-10-18 17:15:00 | Bayer Leverkusen (w) | 1 - 3 | Hoffenheim (w) |
Germany Oberliga NOFV | |||
2019-10-18 17:00:00 | SC Eltersdorf | 4 - 1 | DJK Gebenbach |
2019-10-18 17:00:00 | Engers | 0 - 2 | Kaiserslautern (Youth) |
2019-10-18 17:00:00 | Hertha Wiesbach | 2 - 2 | SV Elversberg II |
2019-10-18 17:30:00 | FC Ingolstadt 04 Am | 1 - 1 | FC Ismaning |
2019-10-18 17:30:00 | Hamm United | 1 - 1 | TSV Sasel |
2019-10-18 17:30:00 | TuS Osdorf | 1 - 1 | Uhlenhorster SC Paloma |
2019-10-18 18:00:00 | FC Suderelbe | 3 - 2 | Bramfelder SV |
2019-10-18 18:00:00 | Hamburger SV III | 4 - 3 | SC Concordia Hamburg |
2019-10-18 18:00:00 | FSV luckenwalde | 8 - 1 | SV 1899 Merseburg |
Germany Regionalliga | |||
2019-10-18 17:00:00 | SC Verl | 0 - 0 | Alemannia Aachen |
2019-10-18 17:00:00 | Rot-Weiss Erfurt | 3 - 0 | Bischofswerdaer FV |
2019-10-18 17:30:00 | FC Memmingen | 1 - 1 | TSV Buchbach |
2019-10-18 17:30:00 | SV Drochtersen/Assel | 2 - 1 | Werder Bremen (Youth) |
Holland Jupiler League | |||
2019-10-18 18:00:00 | SC Cambuur | 5 - 1 | FC Oss |
2019-10-18 18:00:00 | Den Bosch | 0 - 0 | Roda JC |
2019-10-18 18:00:00 | Dordrecht | 1 - 2 | Helmond Sport |
2019-10-18 18:00:00 | FC Eindhoven | 2 - 2 | NAC Breda |
2019-10-18 18:00:00 | Go Ahead Eagles | 3 - 0 | Volendam |
2019-10-18 18:00:00 | AZ Alkmaar (Youth) | 3 - 2 | Jong Ajax (Youth) |
2019-10-18 18:00:00 | FC Utrecht (Youth) | 2 - 2 | De Graafschap |
2019-10-18 18:00:00 | MVV Maastricht | 0 - 0 | Excelsior SBV |
2019-10-18 18:00:00 | NEC Nijmegen | 1 - 0 | Jong PSV Eindhoven (Youth) |
2019-10-18 18:00:00 | SC Telstar | 1 - 0 | Almere City FC |
India Mizoram Premier League | |||
2019-10-18 05:35:00 | Venghnuai FC | 0 - 3 | Aizawl FC |
2019-10-18 08:30:00 | Chanmari FC | 3 - 2 | Chawnpui |
India Punjab Super League | |||
2019-10-18 09:30:00 | Minerva Punjab FC | 1 - 0 | Dalbir Football Academy |
India Shillong Premier League | |||
2019-10-18 09:30:00 | Langsning SC | 6 - 2 | Nangkiew Irat |
Indonesia Liga 1 | |||
2019-10-18 08:30:00 | PSS Sleman | 1 - 0 | Kalteng Putra FC |
2019-10-18 08:30:00 | Persela Lamongan | 0 - 1 | PSIS Semarang |
2019-10-18 11:30:00 | Pusamania Borneo FC | 6 - 0 | Bali United |
2019-10-18 11:30:00 | Barito Putera | 4 - 1 | Perseru Serui |
2019-10-18 11:30:00 | Persib Bandung | 4 - 1 | Persebaya Surabaya |
Indonesia Liga 3 | |||
2019-10-18 06:00:00 | PS Gorut | 9 - 0 | PS Pohuwato |
2019-10-18 08:00:00 | Persidago Gorontalo | 1 - 0 | Panipi Raya FC |
International Club Friendly | |||
2019-10-18 15:30:00 | US Forces Armees | 1 - 0 | Majestic FC |
International Friendly | |||
2019-10-18 13:00:00 | Jordan U19 | 0 - 0 | Iraq U19 |
Ireland First Division | |||
2019-10-18 18:45:00 | Cabinteely FC | 1 - 1 | Drogheda United |
Ireland Leinster Senior League | |||
2019-10-18 18:45:00 | Hartstown Huntstown | 0 - 1 | Firhouse Clover FC |
Ireland Premier Division | |||
2019-10-18 18:45:00 | St. Patricks Athletic | 0 - 0 | Bohemians |
2019-10-18 18:45:00 | Cork City | 1 - 0 | Dundalk |
2019-10-18 18:45:00 | UC Dublin | 0 - 3 | Shamrock Rovers |
2019-10-18 19:00:00 | Finn Harps | 1 - 0 | Waterford United |
Israel B League | |||
2019-10-18 10:00:00 | Hapoel Bikat Hayarden | 1 - 3 | Maccabi Shaarayim |
2019-10-18 10:30:00 | Maccabi Ironi Kiryat Ata | 1 - 3 | Rubi Shapira |
2019-10-18 10:45:00 | Maccabi Kabilio Jaffa | 1 - 0 | Hapoel Kfar Shalem |
2019-10-18 11:00:00 | Hapoel Herzliya | 1 - 2 | Hapoel Bnei Zalfa |
2019-10-18 11:00:00 | Hakoah Amidar Ramat Gan FC | 3 - 2 | FC Ironi Or Yehuda |
2019-10-18 11:00:00 | Agudat Sport Nordia Jerusalem | 1 - 1 | AS Ashdod |
2019-10-18 11:15:00 | Hapoel Kaukab | 1 - 0 | Hapoel Migdal HaEmek |
2019-10-18 11:15:00 | Maccabi Yavne | 0 - 2 | Hapoel Holon Yaniv |
2019-10-18 11:30:00 | Hapoel Kafr Kanna | 2 - 2 | Maccabi Tzur Shalom |
2019-10-18 11:30:00 | Ironi Tiberias | 1 - 1 | Maccabi Tamra |
2019-10-18 11:30:00 | Hapoel Marmorek lrony Rehovot | 2 - 0 | Shimshon Kafr Qasim |
2019-10-18 11:30:00 | Maccabi Kiryat Gat | 0 - 6 | Hapoel Azor |
2019-10-18 12:00:00 | Moadon Sport Tira | 1 - 3 | Hapoel Iksal |
Israel C League | |||
2019-10-18 08:00:00 | Maccabi Bnei Raina | 2 - 0 | Ihud Bnei Jat |
2019-10-18 08:00:00 | Maccabi Ahva Yarka | 0 - 4 | Ironi Bnei Kabul |
2019-10-18 08:30:00 | Beitar Ironi Kiryat Gat | 3 - 3 | Moadon Zeirey Rahat |
2019-10-18 09:00:00 | Maccabi Umm Al Fahm | 1 - 2 | Maccabi Neve Shaanan Eldad |
2019-10-18 09:30:00 | Beitar Ironi Maale Adumim | 2 - 4 | Sport Club Dimona |
2019-10-18 09:30:00 | MS Hapoel Yeroham | 2 - 1 | Maccabi Lroni Kiryat Malakhi |
2019-10-18 10:00:00 | FC Tzeirey Tamra | 1 - 2 | Beitar Nahariya |
2019-10-18 10:00:00 | Hapoel Kiryat Ono | 0 - 4 | Beitar Ramat Gan |
2019-10-18 10:00:00 | Maccabi Lroni Amishav Petah Tikva | 1 - 1 | Hapoel Qalansawe |
2019-10-18 10:00:00 | SC Shicun Hamizrah | 1 - 1 | SC Beer Sheva |
2019-10-18 10:00:00 | MS Ironi Kuseife | 3 - 0 | Maccabi Ironi Netivot |
2019-10-18 10:30:00 | Ironi Beit Dagan | 4 - 1 | Beitar Petah Tikva |
2019-10-18 10:30:00 | Ironi Modiin | 2 - 0 | Hapoel Ironi Gedera |
2019-10-18 11:30:00 | Beitar Kfar Saba Shlomi | 3 - 2 | Hapoel Mahane Yehuda |
2019-10-18 12:00:00 | Hapoel Kfar Qasm Shuaa | 3 - 0 | SC Bnei Yaffo Ortodoxim |
Israel Leumit League | |||
2019-10-18 13:00:00 | Hapoel Umm Al Fahm | 3 - 1 | Maccabi Ahi Nazareth |
2019-10-18 13:00:00 | Kafr Qasim | 1 - 0 | Hapoel Afula |
2019-10-18 13:00:00 | Hapoel Akko | 3 - 0 | Hapoel Bnei Lod |
2019-10-18 13:00:00 | Hapoel Natzrat Illit | 2 - 2 | Hapoel Petah Tikva |
2019-10-18 13:00:00 | Hapoel Bnei Sakhnin FC | 2 - 0 | Hapoel Ramat Gan |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2019-10-18 12:00:00 | Pescara Youth | 3 - 1 | Juventus U20 |
2019-10-18 14:00:00 | Lazio U20 | 0 - 2 | Atalanta U20 |
Italian Serie B | |||
2019-10-18 19:00:00 | Cittadella | 1 - 3 | Cosenza Calcio 1914 |
J-League Division 1 | |||
2019-10-18 10:00:00 | Matsumoto Yamaga FC | 1 - 1 | Kashima Antlers |
2019-10-18 10:00:00 | Consadole Sapporo | 0 - 1 | Cerezo Osaka |
2019-10-18 10:30:00 | Urawa Red Diamonds | 0 - 1 | Oita Trinita |
Korea National League | |||
2019-10-18 10:00:00 | Changwon City | 0 - 1 | Gangneung City |
2019-10-18 10:30:00 | Gimhae City | 1 - 1 | Gyeongju KHNP |
Kosovo Superliga | |||
2019-10-18 12:00:00 | KF Dukagjini | 1 - 0 | Kosova Vushtrri |
2019-10-18 12:00:00 | KF Feronikeli | 1 - 2 | Gjilani |
2019-10-18 12:00:00 | KF Llapi | 4 - 1 | KF Trepca 89 |
KSCUP | |||
2019-10-18 15:30:00 | Societe Omnisports De L'Armee | 1 - 2 | Sporting Gagnoa |
2019-10-18 18:00:00 | ES Bafing | 0 - 1 | Africa Sports |
Kuwaiti Premier League | |||
2019-10-18 14:45:00 | Al-Yarmouk | 2 - 2 | Al-Nasar |
2019-10-18 17:00:00 | Al-Shabab(KUW) | 1 - 1 | Al-Arabi Club (KUW) |
Leinster Senior Cup | |||
2019-10-18 18:45:00 | Liffeys Pearse | 1 - 0 | Leixlip United |
2019-10-18 19:00:00 | Maynooth University Town FC | 0 - 0 | Bluebell United |
Macedonian First Football League | |||
2019-10-18 12:30:00 | FK Shkendija 79 | 0 - 1 | Academy Pandev |
Malaysia FAM League | |||
2019-10-18 13:00:00 | Protap FC | 1 - 4 | Kelantan United |
Malta First Division League | |||
2019-10-18 15:59:00 | Qrendi | 0 - 0 | Naxxar Lions |
2019-10-18 17:00:00 | St. Andrews | 1 - 2 | Pieta Hotspurs |
2019-10-18 18:15:00 | Pembroke Athleta | 1 - 2 | Swieqi United |
Malta Premier League | |||
2019-10-18 15:59:00 | Mosta FC | 1 - 0 | Santa Lucia |
2019-10-18 18:15:00 | Senglea Athletic | 2 - 0 | Sliema Wanderers FC |
Mauritania Division 1 | |||
2019-10-18 16:30:00 | ACS Ksar | 0 - 3 | ASC Kedia |
2019-10-18 19:00:00 | ASC Tidjikja | 1 - 1 | AS Garde Nationale |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2019-10-18 21:00:00 | Club Necaxa (w) | 1 - 2 | Toluca (w) |
Mexico Primera Divison A | |||
2019-10-18 22:00:00 | UAEM Potros | 2 - 3 | Cafetaleros de Tapachula |
Mexico Youth U20 | |||
2019-10-18 14:00:00 | Veracruz U20 | 2 - 1 | Tigres UANL U20 |
2019-10-18 15:59:00 | Santos Laguna U20 | 2 - 0 | Club Tijuana U20 |
2019-10-18 17:00:00 | Puebla U20 | 0 - 2 | Atlas U20 |
Mongolia Premier League | |||
2019-10-18 08:00:00 | Athletic 220 FC | 1 - 1 | Deren FC |
2019-10-18 11:00:00 | Ulaanbaatar City | 2 - 1 | Erchim |
Nicaragua Apertura league | |||
2019-10-18 01:00:00 | Real Esteli | 2 - 0 | Deportivo Ocotal |
Northern Ireland Premier League | |||
2019-10-18 18:45:00 | Larne FC | 2 - 3 | Glentoran FC |
Oman Professional League | |||
2019-10-18 13:00:00 | Saham | 2 - 1 | Al Oruba Sur |
2019-10-18 13:15:00 | Al-Nasr(OMA) | 3 - 2 | Fnjaa |
2019-10-18 14:15:00 | Al-Seeb | 2 - 2 | Bahla |
2019-10-18 15:15:00 | Muscat | 3 - 2 | Mrbat |
2019-10-18 15:15:00 | Al Rustaq | 0 - 1 | Oman Club |
2019-10-18 15:45:00 | Sohar Club | 1 - 0 | Al-Nahda Muscat |
2019-10-18 15:59:00 | Dhufar | 4 - 0 | Al-Suwaiq |
Palestine Football League | |||
2019-10-18 13:30:00 | Markz Balata | 2 - 2 | Shbab Alkhaleel |
Paraguayan Division 2 | |||
2019-10-18 22:00:00 | Independiente Luque | 1 - 2 | Atyra FC |
Peru Primera Division | |||
2019-10-18 20:30:00 | EM Deportivo Binacional | 7 - 0 | Alianza Universidad |
Peru Reserves League | |||
2019-10-18 15:00:00 | Alianza Lima Reserves | 2 - 1 | Carlos Mannucci Reserves |
Poland Ekstraklasa | |||
2019-10-18 15:59:00 | Zaglebie Lubin | 0 - 1 | Pogon Szczecin |
2019-10-18 18:30:00 | Wisla Krakow | 1 - 2 | Piast Gliwice |
Poland Liga 1 | |||
2019-10-18 15:59:00 | Puszcza Niepolomice | 2 - 1 | GKS Tychy |
2019-10-18 15:59:00 | Wigry Suwalki | 1 - 0 | Odra Opole |
2019-10-18 15:59:00 | Chrobry Glogow | 1 - 0 | Chojniczanka Chojnice |
2019-10-18 17:00:00 | Stal Mielec | 5 - 1 | Sandecja Nowy Sacz |
2019-10-18 18:45:00 | Miedz Legnica | 4 - 1 | OKS Stomil Olsztyn |
Portugal Campeonato Nacional | |||
2019-10-18 19:30:00 | Cova Piedade | 0 - 4 | Benfica |
Portugal U23 | |||
2019-10-18 10:00:00 | Estoril U23 | 2 - 0 | Aves U23 |
2019-10-18 14:00:00 | Belenenses U23 | 2 - 1 | Famalicao U23 |
2019-10-18 14:00:00 | Feirense U23 | 2 - 2 | Maritimo U23 |
2019-10-18 14:00:00 | Vitoria Guimaraes U23 | 1 - 1 | Leixoes U23 |
2019-10-18 15:00:00 | Rio Ave U23 | 2 - 1 | Portimonense U23 |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2019-10-18 23:00:00 | Envigado FC | 0 - 0 | La Equidad |
Primera Division de El Salvador | |||
2019-10-18 01:30:00 | Alianza San Salvador | 1 - 0 | Jocoro FC |
2019-10-18 21:15:00 | CD El Vencedor | 2 - 2 | A.D. Isidro Metapan |
Primera Division de Honduras | |||
2019-10-18 01:00:00 | Real Espana | 3 - 0 | Real Sociedad Tocoa |
2019-10-18 01:15:00 | Platense | 2 - 3 | CD Motagua |
Primera Division de Paraguay | |||
2019-10-18 23:00:00 | FC Nacional Asuncion | 0 - 0 | General Diaz |
Romania - Liga 3 Seria | |||
2019-10-18 12:00:00 | ACSO Filiasi | 3 - 3 | ACS Fortuna Becicherecu |
2019-10-18 12:00:00 | FC Ariesu Turda | 1 - 1 | ACS Unu Fotbal Club Gloria |
2019-10-18 12:00:00 | CS Balotesti | 2 - 3 | SR Brasov |
2019-10-18 12:00:00 | Cluj II | 3 - 3 | Avantul Reghin |
2019-10-18 12:00:00 | CS Soimii Lipova | 3 - 0 | ACS Dumbravita |
2019-10-18 12:00:00 | CS Universitatea Craiova B | 6 - 1 | FC Pucioasa |
2019-10-18 12:00:00 | SC Bacau | 1 - 3 | FC Ozana Targu Neamt |
2019-10-18 12:00:00 | CSS Islla Te Nagh | 2 - 2 | AFC Progresul Spartac Bucuresti |
2019-10-18 12:00:00 | FC Voluntari II | 2 - 3 | CS Blejoi |
2019-10-18 12:00:00 | Sanmartin | 5 - 1 | Unirea Dej |
2019-10-18 12:00:00 | CSM Flacara Moreni | 4 - 0 | ACS Vedita Colonesti MS |
Romania Liga I | |||
2019-10-18 15:00:00 | Hermannstadt | 0 - 0 | FC Voluntari |
2019-10-18 17:30:00 | Dinamo Bucuresti | 2 - 0 | Gaz Metan Medias |
Russia Division 2 | |||
2019-10-18 12:00:00 | Veles | 6 - 0 | FC Pskov 747 |
2019-10-18 14:00:00 | Kazanka Moscow | 5 - 1 | Rodina Moskva |
Russia Premier League | |||
2019-10-18 16:30:00 | Terek Grozny | 0 - 2 | Lokomotiv Moscow |
Russia Youth Championship League | |||
2019-10-18 09:00:00 | Zenit St.Petersburg Youth | 4 - 1 | FK Rostov Youth |
2019-10-18 10:00:00 | Spartak Moscow Youth | 1 - 0 | Rubin Kazan (R) |
2019-10-18 11:00:00 | FC Tambov Youth | 2 - 1 | FK Ural Youth |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2019-10-18 14:50:00 | Al Khaleej Club | 1 - 3 | Al-Qadasiya |
2019-10-18 15:10:00 | Al-Baten | 2 - 1 | Al-Tai |
Saudi Arabia Division 2 | |||
2019-10-18 12:10:00 | Al Sahel | 2 - 1 | Al Entesar |
2019-10-18 12:25:00 | Al-Draih | 1 - 1 | Arar FC |
2019-10-18 12:25:00 | Al-Sharq | 1 - 0 | Al Drae |
2019-10-18 12:30:00 | Al-Washm | 3 - 0 | Al-Sadd FC(SA) |
2019-10-18 12:30:00 | Afief | 0 - 2 | Al-Akhdoud |
2019-10-18 12:35:00 | Al Kholood | 2 - 1 | Hercue |
2019-10-18 12:40:00 | Al Qaisoma | 0 - 0 | Al Safa(KSA) |
2019-10-18 12:50:00 | Wajj | 2 - 3 | Jubail |
Saudi Professional League | |||
2019-10-18 14:50:00 | Al-adalh | 3 - 5 | Al-Fateh |
2019-10-18 15:05:00 | Al Hilal | 3 - 0 | Dhamk |
2019-10-18 17:00:00 | Al Ahli Jeddah | 3 - 1 | Al-Taawon |
Scotland FA Cup | |||
2019-10-18 18:05:00 | Bonnyrigg Rose | 2 - 0 | Buckie Thistle FC |
2019-10-18 18:30:00 | Edinburgh City | 3 - 1 | Banks o Dee |
Serbia Prva Liga | |||
2019-10-18 15:59:00 | FK Trajal Krusevac | 0 - 0 | Semendrija 1924 |
Serbia Srpska Liga | |||
2019-10-18 15:59:00 | FK Trayal Krusevac | 0 - 0 | FK Smederevo |
Serbian Superliga | |||
2019-10-18 15:59:00 | Cukaricki Stankom | 0 - 0 | Vojvodina Novi Sad |
2019-10-18 18:00:00 | Crvena Zvezda | 3 - 1 | FK Rad Beograd |
Slovakia 2. Liga | |||
2019-10-18 14:00:00 | Poprad | 2 - 0 | Ruzomberok B |
2019-10-18 15:00:00 | Sport Podbrezova | 5 - 2 | SKM Puchov |
2019-10-18 15:59:00 | MFK Skalica | 3 - 0 | STK Samorin |
Slovenia 3.Liga | |||
2019-10-18 17:00:00 | Tinex Sencur | 1 - 1 | MNK FC Ljubljana |
Socca World Cup | |||
2019-10-18 07:00:00 | Poland VI | 6 - 1 | Belgium VI |
2019-10-18 08:00:00 | Mexico VI | 0 - 2 | Chile VI |
2019-10-18 09:00:00 | England VI | 4 - 0 | Uruguay VI |
2019-10-18 11:00:00 | Slovenia VI | 0 - 3 | Hungary VI |
2019-10-18 12:00:00 | Oman VI | 3 - 3 | Kazakhstan VI |
2019-10-18 13:00:00 | Russia VI | 9 - 0 | Peru VI |
2019-10-18 14:00:00 | France VI | 2 - 3 | China VI |
2019-10-18 15:00:00 | India VI | 1 - 4 | Spain VI |
2019-10-18 15:59:00 | USA VI | 4 - 0 | Niger VI |
South Africa Premier League Cup | |||
2019-10-18 18:00:00 | Maritzburg United | 1 - 1 | Bidvest Wits |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2019-10-18 18:30:00 | CE Andratx | 2 - 0 | UD Alcudia |
Spanish La Liga | |||
2019-10-18 19:00:00 | Granada CF | 1 - 0 | Osasuna |
Spanish Segunda Division | |||
2019-10-18 19:00:00 | Cadiz | 2 - 0 | Las Palmas |
Sweden Superettan | |||
2019-10-18 17:00:00 | IK Frej Taby | 0 - 3 | Halmstads |
Sweden U19 | |||
2019-10-18 17:15:00 | IFK Lidingo U19 | 2 - 4 | Taby IS U19 |
Swedish Allsvenskan | |||
2019-10-18 17:00:00 | AFC Eskilstuna | 1 - 0 | GIF Sundsvall |
Swiss Challenge League | |||
2019-10-18 18:00:00 | Aarau | 1 - 3 | Lausanne Sports |
Thailand U19 League | |||
2019-10-18 08:00:00 | Chonburi U19 | 2 - 0 | Bankhai United U19 |
The lowlands of Scotland League | |||
2019-10-18 18:45:00 | East Stirlingshire | 0 - 1 | Kelty Hearts |
Turkey 1. Lig | |||
2019-10-18 15:59:00 | Akhisar Bld.Geng | 2 - 1 | Eskisehirspor |
Turkey A2 League U19 | |||
2019-10-18 10:00:00 | Galatasaray U19 | 1 - 0 | Sivasspor U19 |
Turkey Super Lig | |||
2019-10-18 17:30:00 | Galatasaray | 3 - 2 | Sivasspor |
UAE Cup | |||
2019-10-18 13:00:00 | Al-Hamriyah | 6 - 1 | Al Arabi(UAE) |
2019-10-18 13:00:00 | Al Bataeh | 2 - 0 | Masafi |
UAE Pro-League | |||
2019-10-18 14:30:00 | Al-Dhafra | 1 - 0 | Ajman |
2019-10-18 17:00:00 | Ittihad Kalba | 1 - 0 | Ahli Al-Fujirah |
Uganda Division 2 | |||
2019-10-18 13:00:00 | Doves All Stars | 1 - 1 | Bukedea TC FC |
Ukraine Division 3 | |||
2019-10-18 10:00:00 | Chernomorets Odessa II | 1 - 1 | Enerhiya Nova Kakhovka |
2019-10-18 10:00:00 | FK Avanhard Kramatorsk II | 0 - 3 | Nikopol-NPGU |
2019-10-18 11:00:00 | Obolon Brovar Kiev II | 0 - 3 | Podillya Khmelnytskyi |
Ukraine U19 Liga | |||
2019-10-18 10:00:00 | Dinamo KyivU19 | 1 - 0 | Oleksandria U19 |
2019-10-18 11:00:00 | Kolos Kovalyovka U19 | 2 - 5 | Karpaty U19 |
Ukraine U21 Liga | |||
2019-10-18 10:15:00 | Karpaty U21 | 3 - 0 | Lviv U21 |
2019-10-18 11:00:00 | Zorya U21 | 6 - 1 | Desna Chernihiv U21 |
Ukrainian Premier League | |||
2019-10-18 15:59:00 | FC Shakhtar Donetsk | 6 - 0 | Kolos Kovalyovka |
United Arab Emirates U19 | |||
2019-10-18 12:00:00 | Al Jazira Club U19 | 4 - 2 | Al Rams U19 |
2019-10-18 13:00:00 | Al Ittihad Kalba U19 | 2 - 0 | Al Dhaid U19 |
2019-10-18 13:00:00 | Al Nasr SC U19 | 1 - 1 | Al Ain SCC U19 |
2019-10-18 13:00:00 | Khor Fakkan U19 | 0 - 5 | Dibba Al Fujairah U19 |
2019-10-18 13:00:00 | Shabab Al Ahli Dubai U19 | 6 - 0 | Al Arabi Umm Al Quwain U19 |
2019-10-18 13:00:00 | Sharjah SCC U19 | 2 - 5 | Al-Wasl U19 |
USA National Premier Soccer League | |||
2019-10-18 23:00:00 | Duke | 0 - 0 | North Carolina State |
Uzbek League | |||
2019-10-18 10:15:00 | Kuruvchi Kokand Qoqon | 1 - 2 | Qizilqum Zarafshon |
2019-10-18 12:30:00 | Kuruvchi Bunyodkor | 0 - 2 | OTMK Olmaliq |
2019-10-18 12:30:00 | Metallurg Bekobod | 0 - 1 | Sogdiana Jizak |
Venezuela Segunda Division | |||
2019-10-18 19:00:00 | CA Furrial | 2 - 0 | Atletico El Vigia |
Vietnam Championship U21 | |||
2019-10-18 08:30:00 | Hong Linh Ha Tinh U21 | 0 - 1 | Pho Hien U21 |
2019-10-18 11:00:00 | T T Hanoi U21 | 1 - 0 | Dong Thap U21 |
Wales Cup | |||
2019-10-18 18:30:00 | Cambrian Clydach | 7 - 3 | Ynyshir Albions |
Welsh Premier League | |||
2019-10-18 18:45:00 | Newi Cefn Druids | 3 - 1 | Caernarfon |
2019-10-18 19:00:00 | Carmarthen | 0 - 0 | Aberystwyth Town |