ACT Premier League
2019-09-14 08:15:00 Cooma Tigers 0 - 5 Gungahlin United
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2019-09-14 18:30:00 Argentino de Rosario 0 - 1 Claypole
2019-09-14 18:30:00 Central Ballester 0 - 1 Liniers
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-09-14 14:00:00 Club Lujan 2 - 3 General Lamadrid
2019-09-14 15:00:00 Deportivo Merlo 0 - 3 Sportivo Dock Sud
2019-09-14 18:30:00 Central Cordoba De Rosario 2 - 2 Berazategui
Argentina Prim C Metropolitana
2019-09-14 16:05:00 Almirante Brown 1 - 0 San Telmo
2019-09-14 18:30:00 Club Atletico Acassuso 2 - 2 Villa San Carlos
2019-09-14 22:00:00 Talleres Rem de Escalada 1 - 2 Uhl Que Sa
Argentine Division 1
2019-09-14 16:15:00 Arsenal de Sarandi 4 - 1 Union Santa Fe
2019-09-14 18:30:00 Godoy Cruz Antonio Tomba 0 - 1 Argentinos juniors
2019-09-14 18:30:00 Central Cordoba SDE 1 - 2 Defensa Y Justicia
2019-09-14 20:45:00 Colon de Santa Fe 2 - 1 San Lorenzo
2019-09-14 23:00:00 CA Huracan 0 - 4 River Plate
Argentine Division 2
2019-09-14 00:10:00 Estudiantes de Caseros 1 - 0 Deportivo Moron
2019-09-14 18:30:00 Alvarado Mar del Plata 2 - 0 CA Platense
2019-09-14 18:30:00 CA Brown Adrogue 0 - 3 Instituto
2019-09-14 18:30:00 Defensores de Belgrano 3 - 2 Gimnasia Jujuy
2019-09-14 18:30:00 Sarmiento Junin 1 - 0 Villa Dalmine
2019-09-14 20:05:00 Nueva Chicago 2 - 2 Atletico Atlanta
Argentine Torneo A
2019-09-14 01:00:00 CA Guemes 1 - 0 Gimnasia C. Uruguay
2019-09-14 19:00:00 Sansinena 1 - 0 Club Circulo Deportivo
2019-09-14 19:00:00 Sportivo Penarol 0 - 0 Ferro Carril Oeste Gral Pico
2019-09-14 21:00:00 Estudiantes de San Luis 2 - 2 Club Cipolletti
Armenia Premier League
2019-09-14 12:00:00 Shirak 0 - 0 Gandzasar Kapan
Australia Brisbane Premier League Reserves
2019-09-14 07:00:00 Toowong Reserves 2 - 2 Centenary Stormers Reserves
Australia New South Wales League 2
2019-09-14 06:00:00 North Shore Marin 3 - 6 Hills Brumbies
Australia New South Wales NPL Women
2019-09-14 07:00:00 West Adelaide (w) 1 - 1 Adelaide City (w)
Australia Queensland State Women's Premier League
2019-09-14 08:00:00 Queensland Lions?w? 1 - 1 Gold Coast city (w)
Australia U20
2019-09-14 04:15:00 Perth Glory FC U20 1 - 3 Pires U20
Austria Erste Division
2019-09-14 12:30:00 FC Wacker Innsbruck 2 - 0 Grazer AK
2019-09-14 14:00:00 FC Dornbirn 1913 2 - 2 FC Liefering
Austrian 3.Liga
2019-09-14 13:00:00 USK Anif 1 - 1 SV Seekirchen
2019-09-14 14:00:00 ATSV Stadl Paura 0 - 5 SC Gleisdorf
2019-09-14 14:00:00 FC Wacker Innsbruck Amateure 2 - 2 FC Zirl
2019-09-14 14:00:00 SC Austria Lustenau B 4 - 1 FC Wolfurt
2019-09-14 14:00:00 Dornbirner SV 5 - 2 FC Lauterach
2019-09-14 14:30:00 FC Magna Wiener Neustadt 1 - 2 Neusiedl
2019-09-14 15:00:00 SV Austria Salzburg 0 - 3 FC Pinzgau Saalfelden
2019-09-14 15:00:00 Langenegg 5 - 1 RW Rankweil
2019-09-14 15:00:00 Rheindorf Altach B 4 - 0 VfB Hohenems
2019-09-14 15:59:00 Team Wiener Linien 2 - 1 SV Mattersburg Amateure
2019-09-14 17:00:00 Santa Ana 0 - 0 FC Wels
Austrian Bundesliga
2019-09-14 15:00:00 Mattersburg 0 - 2 WSG Wattens
2019-09-14 15:00:00 Red Bull Salzburg 7 - 2 TSV Hartberg
2019-09-14 15:00:00 Sturm Graz 0 - 2 LASK Linz
Austrian Frauen Bundesliga
2019-09-14 12:00:00 SKV Altenmarkt (w) 0 - 5 Neulengbach (w)
Azerbaijan Premier League
2019-09-14 14:00:00 Standard Sumgayit 1 - 2 Zira FK
2019-09-14 15:59:00 Sabah FK 0 - 1 FK Gilan Gabala
Belarus Pershaya Liga
2019-09-14 13:00:00 Naftan Novopolock 2 - 2 FC Rukh Brest
2019-09-14 13:00:00 FC Belshina Babruisk 4 - 0 FC Baranovichi
2019-09-14 13:00:00 Granit Mikashevichi 2 - 2 FK Vigvam Smolevichy
2019-09-14 14:00:00 Sputnik 1 - 0 Khimik Svetlogorsk
2019-09-14 15:00:00 Volna Pinsk 1 - 1 Kommunalnik Slonim
Belarusian Premier League
2019-09-14 13:00:00 FC Torpedo Zhodino 1 - 0 Neman Grodno
2019-09-14 15:30:00 Dinamo Brest 3 - 0 FC Torpedo Minsk
2019-09-14 17:45:00 BATE Borisov 2 - 1 FK Gorodeya
Belgian Pro League
2019-09-14 15:59:00 Oostende 1 - 4 Standard Liege
2019-09-14 18:00:00 KAS Eupen 1 - 1 Zulte-Waregem
2019-09-14 18:00:00 Sint-Truidense 1 - 1 Red Star Waasland
2019-09-14 18:30:00 Cercle Brugge 0 - 2 Club Brugge
Belgian Second Division
2019-09-14 15:00:00 Saint Gilloise 1 - 1 Oud Heverlee
2019-09-14 18:30:00 KFCO Wilrijk 2 - 0 KVSK Lommel
Bolivia Nacional B
2019-09-14 19:30:00 Deportivo Escara 2 - 2 EM Huanuni
2019-09-14 19:30:00 Municipal De Vinto 2 - 1 Deportivo FATIC
Bolivia Primera Division
2019-09-14 19:00:00 The Strongest 6 - 2 Real Potosi
2019-09-14 21:15:00 Aurora 1 - 1 Always Ready
2019-09-14 23:30:00 Sport Boys Warnes 1 - 2 Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina Premier League
2019-09-14 14:30:00 FK Velez Mostar 1 - 1 FK Zeljeznicar
2019-09-14 14:30:00 Radnik Bijeljina 1 - 0 HSK Zrinjski Mostar
2019-09-14 14:30:00 NK Celik 1 - 0 Mladost Doboj Kakanj
2019-09-14 18:00:00 Sloboda 3 - 1 Borac Banja Luka
Botola 2
2019-09-14 15:00:00 USK US Sidi Kacem 1 - 1 Wydad Temara
2019-09-14 15:00:00 Olympique Dcheira 1 - 0 Club Salmi
2019-09-14 15:00:00 Chabab Atlas Khenifra 1 - 3 Wydad Fes
2019-09-14 15:00:00 ASS Association Sportive de Sa 0 - 0 KAC de Kenitra
Botola Pro 1
2019-09-14 15:00:00 Olympique de Safi 1 - 1 OCK Olympique de Khouribga
2019-09-14 17:00:00 Maghrib Association Tetouan 2 - 0 FAR Forces Armee Royales
2019-09-14 19:00:00 Union Touarga Sport Rabat 1 - 0 IRT Itihad de Tanger
BRA D4
2019-09-14 18:00:00 Fluminense SC 1 - 1 Joinville SC
2019-09-14 19:00:00 Jaragua SC 1 - 0 Morrinhos FC
BRA SPC
2019-09-14 13:00:00 Atibaia 1 - 2 EC Sao Bernardo/SP
2019-09-14 21:00:00 Ferroviaria SP 2 - 1 Taubate
Brasileiro, Serie C
2019-09-14 20:00:00 Confianca SE 0 - 2 Sampaio Correa
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-09-14 18:00:00 Mirassol FC (Youth) 0 - 1 Ituano (Youth)
2019-09-14 18:00:00 Palmeiras (Youth) 3 - 2 XV de Piracicaba (Youth)
2019-09-14 18:00:00 America PE Youth 0 - 0 Sport Club Recife (Youth)
2019-09-14 18:00:00 Retro FC Brasil U20 1 - 0 Vitoria PE U20
2019-09-14 18:00:00 Corinthians Paulista (Youth) 2 - 0 Botafogo-SP (Youth)
Brazil Copa Gaucho
2019-09-14 18:00:00 Cruzeiro RS 1 - 2 GE Bage
Brazil L
2019-09-14 18:00:00 Itaborai RJ 0 - 2 America-RJ
2019-09-14 18:00:00 Barra da Tijuca 3 - 3 Artsul RJ
2019-09-14 18:00:00 Bonsucesso 1 - 0 Goytacaz RJ
2019-09-14 18:00:00 Duque de Caxias RJ 2 - 0 Goncalense
2019-09-14 18:00:00 Friburguense RJ 1 - 0 Olaria
2019-09-14 18:00:00 Serra Macaense 0 - 0 Audax Rio RJ
2019-09-14 18:00:00 Tigres Brasil 0 - 1 Angra Dos Reis RJ
Brazil Paulista Serie B
2019-09-14 18:00:00 Anpaao 1 - 2 Paulista(SP)
2019-09-14 18:00:00 Catanduva FC 1 - 0 Francana
2019-09-14 18:00:00 Itapirense/SP 1 - 1 Flamengo (AA)
2019-09-14 18:00:00 Maua FC 1 - 0 Rio Branco(SP)
Brazil Serie A
2019-09-14 20:00:00 Flamengo 1 - 0 Santos
2019-09-14 22:00:00 Chapecoense SC 1 - 2 Vasco da Gama
2019-09-14 22:00:00 Palmeiras 1 - 0 Cruzeiro (MG)
Brazil Serie B
2019-09-14 00:30:00 Atletico Clube Goianiense 1 - 1 Bragantino
2019-09-14 14:00:00 Londrina PR 2 - 1 Coritiba PR
2019-09-14 19:30:00 Vitoria BA 0 - 1 Guarani SP
2019-09-14 22:00:00 Parana PR 0 - 0 Cuiaba
Brazil women's League
2019-09-14 17:00:00 Kindermann (w) 1 - 1 Ferroviaria SP (w)
Bulgaria B PFG
2019-09-14 14:00:00 Chernomorets Pomorie 1 - 3 Lokomotiv Sofia
2019-09-14 15:00:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 3 - 2 Botev Galabovo
2019-09-14 15:00:00 Chernomorets Balchik 1 - 0 Kariana Erden
2019-09-14 15:59:00 Pirin Blagoevgrad 2 - 2 Spartak Varna
2019-09-14 16:30:00 Litex Lovech 1 - 1 Neff supporting Simic
Bulgaria Premier League
2019-09-14 14:30:00 Botev Plovdiv 0 - 1 CSKA Sofia
2019-09-14 17:00:00 Ludogorets Razgrad 2 - 0 Etar
CAF Champions League
2019-09-14 12:00:00 Cote d'Or 0 - 5 Mamelodi Sundowns
2019-09-14 13:00:00 FC Platinum 1 - 0 UD Songo
2019-09-14 13:00:00 Young Africans 1 - 1 ZESCO United Ndola
2019-09-14 13:00:00 Green Eagles 1 - 2 Primeiro de Agosto
2019-09-14 15:00:00 Petro Atletico de Luanda 0 - 0 Kampala City Council FC
2019-09-14 15:59:00 Cano Sport 0 - 2 EL Ahly
2019-09-14 18:00:00 Generation Foot 2 - 1 Zamalek
2019-09-14 18:30:00 JS kabylie 2 - 0 Horoya AC
CAF Confederation Cup
2019-09-14 12:00:00 Bandari 2 - 0 US Ben Guerdane
2019-09-14 13:00:00 AS Kigali 1 - 1 Proline FC
2019-09-14 13:30:00 Young Buffaloes 1 - 0 Bidvest Wits
2019-09-14 14:30:00 Pelicans SC 2 - 1 Enugu Rangers International
2019-09-14 15:00:00 Ashanti Gold 3 - 2 Renaissance Sportive de Berkane
2019-09-14 15:59:00 Maranatha Fiokpo 1 - 2 Djoliba
2019-09-14 18:00:00 Pyramids FC 1 - 1 CR Belouizdad
Calcutta Football League
2019-09-14 09:00:00 Peerless SC 2 - 2 Calcutta Customs
2019-09-14 09:00:00 Mohammedan SC 1 - 0 BSS Sporting Club
Canadian Premier League
2019-09-14 19:00:00 Pacific FC 1 - 0 FC Edmonton
Canadian Premier Soccer League
2019-09-14 01:00:00 CSC Mississauga 3 - 2 Serbian White Eagles
Chile Primera B
2019-09-14 15:00:00 CD Magallanes 1 - 2 Melipilla
2019-09-14 18:30:00 Union San Felipe 0 - 0 CD Copiapo S.A.
2019-09-14 23:00:00 Santiago Wanderers 4 - 1 Deportes La Serena
2019-09-14 23:00:00 Deportes Santa Cruz 0 - 1 Barnechea
Chile Primera D
2019-09-14 15:00:00 Deportes Recoleta 1 - 2 Iberia Los Angeles
Chile Tercera
2019-09-14 19:00:00 Deportes Rengo 1 - 0 CD Municipal Mejillones
2019-09-14 20:00:00 Linares Unido 2 - 0 Deportes Union Companias
Chinese Champions League
2019-09-14 07:30:00 Xian Hi-Tech Zone 3 - 0 Yanbian Hailanjiang
Chinese Football Association Jia League
2019-09-14 07:30:00 Heilongjiang Lava Spring 3 - 2 Shijiazhuang YongChang FC
2019-09-14 09:30:00 Xinjiang Tianshan Leopard 2 - 3 Zhejiang Greentown
2019-09-14 11:30:00 Liaoning FC 1 - 2 Changchun Yatai
2019-09-14 11:30:00 Inner Mongolia Zhongyou 1 - 1 Nantong Zhiyun
2019-09-14 11:30:00 Qingdao Huanghai F.C. 1 - 0 Meizhou Hakka
2019-09-14 11:30:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng 1 - 2 Sichuan Longfor
2019-09-14 11:30:00 Shanghai Shenxin 1 - 2 Beijing BeiKong
Chinese Super League
2019-09-14 11:35:00 Henan Jianye 4 - 1 Hebei HX Xingfu
2019-09-14 11:35:00 Guangzhou Fuli FC 2 - 1 Tianjin Tianhai
Colombia Copa Premier
2019-09-14 20:00:00 Valledupar FC 1 - 0 Barranquilla FC
2019-09-14 20:00:00 Orsomarso 2 - 0 Fortaleza F.C
2019-09-14 20:00:00 Leones 1 - 0 Cortulua
Costa Rica Primera Division
2019-09-14 02:00:00 Alajuelense 2 - 1 Guadalupe FC
Croatia 1.Division
2019-09-14 14:30:00 Inter Zapresic 3 - 1 Slaven Koprivnica
2019-09-14 17:00:00 HNK Gorica 0 - 0 NK Lokomotiva Zagreb
Croatia 2.HNL
2019-09-14 14:00:00 NK Dubrava Zagreb 1 - 1 Hajduk Split II
2019-09-14 14:30:00 HNK Cibalia 0 - 3 NK Dugopolje
2019-09-14 14:30:00 NK Orijent Rijeka 1 - 0 HNK Sibenik
2019-09-14 14:30:00 NK Solin 3 - 0 Medjimurje
Croatia U19
2019-09-14 12:00:00 ZNK Osijek U19 1 - 1 Sesvete U19
2019-09-14 14:30:00 Rijeka U19 3 - 1 NK Rudes U19
Cyprus 1 Division
2019-09-14 15:30:00 APOEL Nicosia 3 - 0 AEL Limassol
2019-09-14 17:00:00 Apollon Limassol FC 3 - 2 AEP Paphos
Czech Group D League
2019-09-14 08:15:00 Boskovice 6 - 2 SK Krumvir
2019-09-14 08:15:00 FK Kolin 2 - 0 SK Polaban Nymburk
2019-09-14 08:15:00 Havlickuv Brod 5 - 1 Polna
2019-09-14 08:15:00 Velke Hamry 2 - 1 Austratt
2019-09-14 08:30:00 FK Jindrichuv Hradec 0 - 0 SK Senci Doubravka
Czech Republic 2.Liga
2019-09-14 08:15:00 Pardubice 3 - 1 Dukla Prague
2019-09-14 08:15:00 Vysehrad 1 - 2 Trinec
2019-09-14 11:00:00 Brno 2 - 0 Lisen
2019-09-14 15:00:00 SK Prostejov 3 - 2 SK Slovan Varnsdorf
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-09-14 07:30:00 Slavia Prague B 4 - 0 Sokol Hostoun
2019-09-14 08:15:00 FK Zbuzany 1953 1 - 0 Jablonec B
2019-09-14 08:15:00 Loko Vltavin 1 - 0 Domazlice
2019-09-14 08:30:00 FK Prepere 2 - 1 Slovan Velvary
2019-09-14 14:00:00 Uhersky Brod 3 - 2 Odra Petrkovice
2019-09-14 14:00:00 Vrchovina 0 - 1 Slovan Rosice
2019-09-14 14:00:00 Vyskov 0 - 2 Slavia Kromeriz
2019-09-14 14:00:00 Pardubice B 3 - 1 Sokol Brozany
2019-09-14 14:30:00 Zivanice 1 - 0 Chlumec nad Cidlinou
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-09-14 14:30:00 Slovan Liberec 1 - 1 Teplice
2019-09-14 14:30:00 Mlada Boleslav 6 - 0 Marila Pribram
2019-09-14 17:00:00 Slavia Praha 3 - 0 Synot Slovacko
Czech Republic U19 League
2019-09-14 08:30:00 Marila Pribram U19 2 - 3 Tescoma Zlin U19
2019-09-14 09:00:00 Meteor Praha(U19) 1 - 4 Hradec Kralove U19
2019-09-14 09:00:00 Viktoria Plzen U19 1 - 0 Dynamo Ceske Budejovice U19
2019-09-14 09:45:00 Slavia Praha U19 1 - 3 Opava U19
2019-09-14 11:00:00 Pardubice U19 0 - 1 Banik Ostrava U19
2019-09-14 11:00:00 Sparta Praha U19 0 - 2 Slovacko U19
Danish 1st Division
2019-09-14 14:00:00 Fremad Amager 1 - 2 Viborg
Denmark - 2.Liga
2019-09-14 11:00:00 Vanlose 1 - 0 BK Avarta
2019-09-14 11:30:00 VSK Arhus 0 - 2 Naesby
2019-09-14 11:45:00 FA 2000 3 - 1 Hillerod Fodbold
2019-09-14 12:00:00 Aarhus Fremad 2 - 0 Middelfart G og
2019-09-14 12:00:00 Brabrand 4 - 4 AB Copenhagen
2019-09-14 12:00:00 Dalum 3 - 3 Ringkobing
2019-09-14 13:00:00 B93 Copenhagen 0 - 0 Skovshoved
2019-09-14 13:00:00 Bronshoj 2 - 1 Helsingor
Denmark Womans League
2019-09-14 11:00:00 Nordsjaelland (w) 5 - 0 Kolding B (w)
2019-09-14 11:00:00 Odense BK (w) 1 - 1 VSK Aarhus(w)
Ecuador Campeonato Serie B
2019-09-14 15:45:00 CDS Santa Rita 4 - 0 CD Clan Juvenil
England Championship
2019-09-14 11:30:00 Fulham 1 - 1 West Bromwich(WBA)
2019-09-14 14:00:00 Charlton Athletic 0 - 1 Birmingham City
2019-09-14 14:00:00 Swansea City 0 - 1 Nottingham Forest
2019-09-14 14:00:00 Stoke City 1 - 2 Bristol City
2019-09-14 14:00:00 Middlesbrough 1 - 0 Reading
2019-09-14 14:00:00 Hull City 2 - 2 Wigan Athletic
2019-09-14 14:00:00 Queens Park Rangers (QPR) 3 - 2 Luton Town
2019-09-14 14:00:00 Preston North End 2 - 0 Brentford
2019-09-14 14:00:00 Blackburn Rovers 2 - 0 Millwall
England Conference
2019-09-14 14:00:00 Barnet 1 - 0 Maidenhead United
2019-09-14 14:00:00 Barrow 3 - 0 Solihull Moors
2019-09-14 14:00:00 Chesterfield 1 - 0 Torquay United
2019-09-14 14:00:00 Dagenham Redbridge 3 - 1 Hartlepool United
2019-09-14 14:00:00 Dover Athletic 1 - 1 Chorley FC
2019-09-14 14:00:00 Eastleigh 1 - 1 Bromley
2019-09-14 14:00:00 Harrogate Town 0 - 0 Boreham Wood
2019-09-14 14:00:00 Notts County 1 - 0 Halifax Town
2019-09-14 14:00:00 Stockport County 1 - 2 Aldershot Town
2019-09-14 14:00:00 Woking 2 - 2 Ebbsfleet United
2019-09-14 14:00:00 Yeovil Town 3 - 2 AFC Fylde
2019-09-14 16:20:00 Wrexham 1 - 1 Sutton United
England Conference North Division
2019-09-14 14:00:00 AFC Telford United 1 - 3 Chester FC
2019-09-14 14:00:00 Bradford Park Avenue 1 - 1 Spennymoor Town
2019-09-14 14:00:00 Curzon Ashton FC 0 - 4 Brackley Town
2019-09-14 14:00:00 Darlington 0 - 2 York City
2019-09-14 14:00:00 Gateshead 3 - 0 Boston United
2019-09-14 14:00:00 Guiseley 3 - 0 Hereford United
2019-09-14 14:00:00 Kettering Town 2 - 1 Alfreton Town
2019-09-14 14:00:00 Kidderminster Harriers 2 - 0 Altrincham
2019-09-14 14:00:00 Kings Lynn 2 - 2 Gloucester City
2019-09-14 14:00:00 Leamington 0 - 3 Farsley Celtic
2019-09-14 14:00:00 Southport FC 2 - 0 Blyth Spartans
England Conference South Division
2019-09-14 14:00:00 Bath City 2 - 2 Eastbourne Borough
2019-09-14 14:00:00 Chelmsford City 3 - 3 Chippenham Town
2019-09-14 14:00:00 Concord Rangers 0 - 2 Dartford
2019-09-14 14:00:00 Dorking 3 - 1 Maidstone United
2019-09-14 14:00:00 Dulwich Hamlet 2 - 3 Hungerford Town
2019-09-14 14:00:00 Havant Waterlooville 1 - 3 Braintree Town
2019-09-14 14:00:00 Oxford City 2 - 2 Billericay Town
2019-09-14 14:00:00 Slough Town 3 - 1 Hampton Richmond Borough
2019-09-14 14:00:00 St Albans City 1 - 4 Weymouth
2019-09-14 14:00:00 Tonbridge Angels 0 - 2 Hemel Hempstead Town
2019-09-14 14:00:00 Welling United 1 - 2 Wealdstone FC
England Johnstone
2019-09-14 11:30:00 Portsmouth 3 - 1 Norwich City U21
England League 1
2019-09-14 14:00:00 Burton Albion 0 - 0 Coventry City
2019-09-14 14:00:00 Accrington Stanley 1 - 3 Sunderland A.F.C
2019-09-14 14:00:00 Blackpool 0 - 3 Milton Keynes Dons
2019-09-14 14:00:00 Rotherham United 6 - 1 Bolton Wanderers
2019-09-14 14:00:00 Southend United 3 - 3 Fleetwood Town
2019-09-14 14:00:00 Lincoln City 0 - 1 Bristol Rovers
2019-09-14 14:00:00 AFC Wimbledon 1 - 1 Shrewsbury Town
2019-09-14 14:00:00 Ipswich Town 0 - 0 Doncaster Rovers
2019-09-14 14:00:00 Peterborough United 6 - 0 Rochdale
2019-09-14 14:00:00 Oxford United 3 - 0 Tranmere Rovers
2019-09-14 14:00:00 Gillingham 2 - 0 Wycombe Wanderers
England League 2
2019-09-14 14:00:00 Walsall 0 - 1 Bradford City
2019-09-14 14:00:00 Oldham Athletic 2 - 2 Grimsby Town
2019-09-14 14:00:00 Crawley Town 1 - 0 Mansfield Town
2019-09-14 14:00:00 Exeter City 2 - 2 Leyton Orient
2019-09-14 14:00:00 Salford City 0 - 2 Cheltenham Town
2019-09-14 14:00:00 Northampton Town 2 - 0 Newport County
2019-09-14 14:00:00 Stevenage Borough 2 - 3 Carlisle United
2019-09-14 14:00:00 Swindon Town 3 - 0 Macclesfield Town
2019-09-14 14:00:00 Port Vale 1 - 0 Plymouth Argyle
2019-09-14 14:00:00 Crewe Alexandra 2 - 3 Cambridge United
2019-09-14 14:00:00 Scunthorpe United 3 - 0 Morecambe
2019-09-14 14:00:00 Forest Green Rovers 1 - 0 Colchester United
England U23 Premier League
2019-09-14 11:30:00 Arsenal U23 2 - 1 Leicester City U23
2019-09-14 12:00:00 Manchester City U23 1 - 2 Wolves U23
2019-09-14 14:00:00 Liverpool U23 3 - 3 Derby County U23
English Premier League
2019-09-14 11:30:00 Liverpool 3 - 1 Newcastle United
2019-09-14 14:00:00 Tottenham Hotspur 4 - 0 Crystal Palace
2019-09-14 14:00:00 Brighton Hove Albion 1 - 1 Burnley
2019-09-14 14:00:00 Wolves 2 - 5 Chelsea
2019-09-14 14:00:00 Manchester United 1 - 0 Leicester City
2019-09-14 14:00:00 Sheffield United 0 - 1 Southampton
2019-09-14 16:30:00 Norwich City 3 - 2 Manchester City
Estonia Champions League
2019-09-14 10:00:00 FC Kuressaare 0 - 3 Flora Paide
2019-09-14 10:00:00 Levadia Tallinn 1 - 1 Viljandi Tulevik
2019-09-14 13:00:00 Nomme JK Kalju 2 - 2 Trans Narva
Estonia Esi Liiga
2019-09-14 10:00:00 Rakvere FC Flora 1 - 4 Tartu JK Maag Tammeka B
2019-09-14 10:00:00 JK Tallinna Kalev II 0 - 1 Tallinna JK Legion
2019-09-14 15:00:00 Flora Tallinn II 1 - 1 JK Welco Elekter
Estonia Teine Liiga
2019-09-14 10:00:00 Vandra JK Vaprus 9 - 0 Pohja-Tallinna JK Volta
2019-09-14 10:00:00 FC Nomme United 4 - 2 Parnu JK
FFSA PL
2019-09-14 04:45:00 Modbury Jets 1 - 3 Cumberland United FC
FFSA Premier League
2019-09-14 10:00:00 Campbelltown City SC 3 - 0 Adelaide Comets FC
Finland - Kakkonen Lohko
2019-09-14 10:00:00 Klubi 04 Helsinki 4 - 3 Lahden Reipas
2019-09-14 11:00:00 Jazz Pori 0 - 2 P-Iirot
2019-09-14 12:00:00 KaPa 3 - 1 Tampere United
2019-09-14 12:00:00 EPS Espoo 1 - 1 Honka Akatemia
2019-09-14 12:00:00 Ilves Tampere II 1 - 7 Gnistan Helsinki
2019-09-14 12:00:00 SalPa 2 - 1 FC Espoo
2019-09-14 12:00:00 SJK Akatemia 2 - 2 FC Vaajakoski
2019-09-14 12:00:00 SC KuFu-98 2 - 0 VPS J Akatemia
2019-09-14 12:00:00 VIFK 1 - 0 GBK Kokkola
2019-09-14 12:00:00 Viikingit 1 - 0 MiPK Mikkeli
2019-09-14 14:00:00 JIPPO 1 - 3 NJS
2019-09-14 14:00:00 Kiffen Helsinki 1 - 1 Vantaa
Finland Championship U20
2019-09-14 12:15:00 HJK Helsinki U20 0 - 1 VJS Vantaa U20
Finland Kolmonen
2019-09-14 10:00:00 OTP 4 - 1 SoPa
2019-09-14 11:00:00 FC Kontu 4 - 2 Viikingit 2
2019-09-14 11:00:00 Roi United 2 - 6 PS Kemi Academy
2019-09-14 11:00:00 Korsnas FF 0 - 1 KPS
2019-09-14 12:00:00 PeKa 2 - 0 HaPK
2019-09-14 14:00:00 HIFK 2 1 - 0 BK-46 Karis Karjaa
2019-09-14 14:00:00 TPK 0 - 1 Aland
Finland Veikkausliga
2019-09-14 14:00:00 Lahti 3 - 0 RoPS Rovaniemi
Finland Ykkonen
2019-09-14 12:00:00 Mypa 3 - 2 MuSa
2019-09-14 12:00:00 AC Kajaani 4 - 5 KTP Kotka
2019-09-14 12:00:00 Jaro 1 - 3 FC Haka
2019-09-14 12:00:00 AC Oulu 0 - 0 TPS Turku
2019-09-14 12:00:00 Ekenas IF Fotboll 1 - 0 TPV Tampere
Finland Ykkonen Women
2019-09-14 10:00:00 FC Hertta (W) 0 - 1 Turun Weikot (w)
2019-09-14 12:00:00 PK Keski Uusimaa (w) 0 - 0 Ilves/2 (w)
France Ligue 1
2019-09-14 15:30:00 Paris Saint Germain (PSG) 1 - 0 Strasbourg
2019-09-14 18:00:00 Bordeaux 2 - 0 Metz
2019-09-14 18:00:00 Stade Brestois 0 - 0 Rennes
2019-09-14 18:00:00 Dijon 0 - 0 Nimes
2019-09-14 18:00:00 Montpellier 2 - 1 Nice
France Ligue 2
2019-09-14 12:45:00 Clermont 0 - 2 Lorient
French Feminines D1
2019-09-14 12:30:00 Marseille (w) 0 - 3 Reims (w)
2019-09-14 12:30:00 Guingamp (w) 1 - 3 ASJ Soyaux (w)
2019-09-14 12:30:00 Bordeaux (w) 1 - 0 Montpellier (w)
2019-09-14 18:40:00 Paris FC (w) 2 - 2 FC Metz (w)
Futsal Russia Division De Honor
2019-09-14 10:00:00 Berkut Futsal 4 - 1 Novali Futsal
2019-09-14 10:00:00 TTG-Ugra Yugorsk Futsal 8 - 3 Dynamo Samarra Futsal
2019-09-14 11:00:00 MFK Tyumen Futsal 4 - 4 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal
2019-09-14 11:00:00 MFK CPRF Futsal 6 - 1 Norilsky Nickel Futsal
Futsal Spain Division De Honor
2019-09-14 16:30:00 Jaen Paraiso Interior Futsal 3 - 3 Vaidepenas Futsal
2019-09-14 18:00:00 Paruro five foot 3 - 2 EiPozo Murcia Turistica Futsal
2019-09-14 18:30:00 CD Burela FS Pescados Ruben Futsal 1 - 3 Catgas Energia Futsal
Georgia Primera Division
2019-09-14 14:00:00 Dila Gori 0 - 0 FC Metalurgi Rustavi
2019-09-14 15:59:00 Dinamo Batumi 2 - 1 Lokomotiv Tbilisi
German 3.Liga
2019-09-14 12:00:00 SG Sonnenhof Grossaspach 2 - 2 Bayern Munchen (Youth)
2019-09-14 12:00:00 SV Waldhof Mannheim 1 - 2 Wurzburger Kickers
2019-09-14 12:00:00 SV Meppen 6 - 1 Kaiserslautern
2019-09-14 12:00:00 Preuben Munster 2 - 3 Viktoria koln
2019-09-14 12:00:00 Zwickau 1 - 2 Uerdingen KFC 05
2019-09-14 12:15:00 TSV 1860 Munchen 3 - 1 Carl Zeiss Jena
German Bundesliga
2019-09-14 13:30:00 Borussia Dortmund 4 - 0 Bayer Leverkusen
2019-09-14 13:30:00 Augsburg 2 - 1 Eintracht Frankfurt
2019-09-14 13:30:00 FC Koln 0 - 1 Borussia Monchengladbach
2019-09-14 13:30:00 Union Berlin 1 - 2 Werder Bremen
2019-09-14 13:30:00 FSV Mainz 05 2 - 1 Hertha Berlin
2019-09-14 16:30:00 RB Leipzig 1 - 1 Bayern Munchen
German Bundesliga 2
2019-09-14 11:00:00 Hannover 96 0 - 2 Arminia Bielefeld
2019-09-14 11:00:00 Heidenheimer 3 - 0 Holstein Kiel
2019-09-14 11:00:00 Jahn Regensburg 2 - 3 VfB Stuttgart
Germany Oberliga NOFV
2019-09-14 11:00:00 BTS Neustadt 2 - 6 Blumenthaler SV
2019-09-14 11:00:00 Tus Dassendorf 2 - 0 Niendorfer TSV
2019-09-14 12:00:00 FSV 08 Bissingen 5 - 3 SV Oberachern
2019-09-14 12:00:00 FV Ravensburg 1 - 1 Villingen
2019-09-14 12:00:00 Goppinger SV 2 - 0 VfB Stuttgart II
2019-09-14 12:00:00 Sandhausen II 1 - 3 Nottingen
2019-09-14 12:00:00 Stuttgarter Kickers 5 - 1 Sportfreunde Dorfmerkingen
2019-09-14 12:00:00 FC Ismaning 0 - 2 Türkspor Augsburg
2019-09-14 12:00:00 Brandenburger SC Sud 05 0 - 2 TeBe Berlin
2019-09-14 12:00:00 Torgelower SV Greif 2 - 0 SV Tasmania Berlin
2019-09-14 12:00:00 FSV Martinroda 2 - 2 VFL 05 Hohenstein-Ernstthal
2019-09-14 12:00:00 VfB 1921 Krieschow 2 - 1 VFC Plauen
2019-09-14 12:00:00 Hallen 0 - 0 Eilenburg
2019-09-14 12:00:00 Wacker Nordhausen II 3 - 1 FC Oberlausitz
2019-09-14 12:00:00 Eintracht Trier 3 - 2 TuS Koblenz
2019-09-14 12:30:00 Freiburger FC 1 - 4 TSV Ilshofen
2019-09-14 12:30:00 Aumund-Vegesack 1 - 3 Bremer SV
2019-09-14 12:30:00 TSV Schott Mainz 5 - 1 Hertha Wiesbach
2019-09-14 13:00:00 Hansa Rostock II 4 - 1 Greifswalder FC
2019-09-14 13:00:00 SpVgg Ansbach 0 - 1 SV Seligenporten
2019-09-14 13:00:00 SV Kirchanschoring 3 - 1 TSV Dachau 1865
2019-09-14 13:30:00 Neckarsulmer Sport-Union 4 - 0 Rielasingen Arlen
2019-09-14 13:30:00 SV Linx 3 - 0 SSV Reutlingen 05
2019-09-14 13:30:00 TSV Nördlingen 1 - 4 SV Donaustauf
2019-09-14 13:30:00 TSV Schwaben Augsburg 1 - 4 FC Deisenhofen
2019-09-14 13:30:00 Arminia Ludwigshafen 0 - 3 TSG Pfeddersheim
2019-09-14 13:30:00 FC Karbach 0 - 4 Kaiserslautern (Youth)
2019-09-14 13:30:00 FV Dudenhofen 3 - 1 SV Rochling Volkling
2019-09-14 13:30:00 VfR Wormatia Worms 3 - 2 TUS Mechtersheim
2019-09-14 14:00:00 1. FC Sand 5 - 0 TSV Karlburg
2019-09-14 14:00:00 ASV Cham 0 - 0 Eintracht Bamberg
2019-09-14 14:00:00 ATSV Erlangen 2 - 4 DJK Ammerthal
2019-09-14 14:00:00 DJK Gebenbach 1 - 0 Würzburger FV
2019-09-14 14:00:00 TSV Abtswind 0 - 2 DJK Don Bosco Bamberg
2019-09-14 14:00:00 Grossbardorf 2 - 2 Bayern Hof
2019-09-14 14:00:00 SpVgg Hankofen-Hailing 2 - 1 FC Ingolstadt 04 Am
2019-09-14 14:00:00 SSVg Velbert 1 - 1 VfB Hilden
2019-09-14 15:00:00 TSV Kottern 1 - 2 TSV Schwabmünchen
Germany Regionalliga
2019-09-14 11:00:00 Hamburger SV (Youth) 0 - 1 Werder Bremen (Youth)
2019-09-14 11:30:00 VfB Auerbach 5 - 2 FSV Optik Rathenow
2019-09-14 12:00:00 TSV Buchbach 3 - 2 Schweinfurt 05 FC
2019-09-14 12:00:00 VfR Garching 2 - 2 SV Schalding Heining
2019-09-14 12:00:00 Te Cu Kukuh Atta Seip 0 - 1 VfB Eichstatt
2019-09-14 12:00:00 SpVgg Bayreuth 2 - 2 TSV Aubstadt
2019-09-14 12:00:00 FV Illertissen 2 - 0 Wacker Burghausen
2019-09-14 12:00:00 Bonner 0 - 3 Bergisch Gladbach 09
2019-09-14 12:00:00 Koln (Youth) 0 - 3 Borussia Dortmund (Youth)
2019-09-14 12:00:00 TSG Hoffenheim (Youth) 0 - 1 FC 08 Hombrug
2019-09-14 12:00:00 Rot-Weiss Koblenz 1 - 4 Bahlinger
2019-09-14 12:00:00 TSV Steinbach 1 - 0 Kickers Offenbach
2019-09-14 12:00:00 FK Pirmasens 1 - 3 SV Elversberg
2019-09-14 12:00:00 Saarbrucken 0 - 2 Bayern Alzenau
2019-09-14 12:00:00 TSG Balingen 1 - 2 SC Freiburg (Youth)
2019-09-14 12:00:00 FSV Frankfurt 0 - 4 Vfr Aalen
2019-09-14 12:00:00 TuS Haltern 1 - 5 SV Rodinghausen
2019-09-14 12:00:00 Heider SV 0 - 1 Havelse
2019-09-14 13:00:00 BSV Rehden 1 - 0 VFB Lubeck
2019-09-14 14:00:00 VfL Wolfsburg (Youth) 1 - 1 SSV Jeddeloh
Germany Youth U19 League
2019-09-14 09:00:00 Ingolstadt U19 3 - 0 Kaiserslautern U19
2019-09-14 09:00:00 MSV Duisburg U19 1 - 1 Wuppertaler SV Borussia U19
2019-09-14 09:00:00 Monchengladbach U19 1 - 4 Alemannia Aachen U19
2019-09-14 09:00:00 RW Oberhausen U19 1 - 1 Schalke 04 U19
2019-09-14 09:00:00 Viktoria koln U19 0 - 2 Borussia Dortmund U19
2019-09-14 09:00:00 Holstein Kiel U19 1 - 3 Hertha Berlin U19
2019-09-14 09:00:00 RB LeipzigU19 3 - 0 Niendorfer TSV U19
2019-09-14 09:00:00 St. Pauli U19 3 - 0 Chemnitzer U19
2019-09-14 09:00:00 Werder Bremen U19 3 - 0 MagdeburgU19
2019-09-14 09:00:00 VfL Wolfsburg U19 2 - 0 Energie Cottbus U19
2019-09-14 09:00:00 SC Freiburg U19 0 - 2 FSV Mainz 05 U19
2019-09-14 10:00:00 Dynamo Dresden U19 4 - 6 Hannover 96 U19
2019-09-14 10:00:00 Koln U19 1 - 1 VfL Bochum U19
2019-09-14 11:00:00 Greuther Furth U19 1 - 1 Hoffenheim U19
2019-09-14 11:00:00 Eintracht Frankfurt U19 3 - 0 Karlsruher SC U19
2019-09-14 11:00:00 Bayer Leverkusen U19 0 - 0 Preuben Munster U19
2019-09-14 12:00:00 Bayern Munchen U19 1 - 3 FC Heidenheim U19
2019-09-14 13:00:00 Stuttgarter Kickers Sv U19 3 - 0 SSV Ulm U19
2019-09-14 13:30:00 Arminia Bielefeld U19 0 - 1 Fortuna Dusseldorf U19
Greece Amateur Cup
2019-09-14 13:00:00 Panelefsiniakos 2 - 4 Apollon Pontion
2019-09-14 14:00:00 Finikas Ag Sofias 1 - 0 Hatzikyriakiou 1953
Greece Cup
2019-09-14 13:00:00 Aetos Orfanou 2 - 1 Thesprotos
2019-09-14 13:00:00 Elassona FC 0 - 0 Aspropyrgos Enosis
Greece National A
2019-09-14 15:59:00 Atromitos Athens 2 - 3 PAOK Saloniki
2019-09-14 16:15:00 OFI Crete 3 - 1 Panaitolikos Agrinio
2019-09-14 18:30:00 Olympiakos Piraeus 5 - 0 Volos NFC
Greece U19
2019-09-14 07:25:00 Atromitos U19 3 - 3 PAOK Saloniki U19
2019-09-14 08:00:00 OFI Crete U19 2 - 3 Panaitolikos U19
2019-09-14 08:00:00 Xanthi U19 4 - 2 Asteras Tripolis U19
2019-09-14 09:30:00 AEK Athens U19 5 - 0 PAS Lamia U19
2019-09-14 10:00:00 Aris Thessaloniki U19 1 - 2 Panathinaikos U19
2019-09-14 14:00:00 Panionios U19 1 - 2 AEL Larisa U19
Guatemala D2
2019-09-14 02:00:00 Petapa 1 - 1 Deportivo Mictlan
Holland Eredivisie
2019-09-14 16:30:00 AZ Alkmaar 5 - 1 Sparta Rotterdam
2019-09-14 16:30:00 AFC Ajax 4 - 1 SC Heerenveen
2019-09-14 17:45:00 VVV Venlo 2 - 1 Groningen
2019-09-14 18:45:00 PSV Eindhoven 5 - 0 Vitesse Arnhem
2019-09-14 18:45:00 FC Utrecht 3 - 1 Emmen
Holland Jupiler League
2019-09-14 17:45:00 FC Oss 1 - 2 Go Ahead Eagles
Hong Kong Premier League
2019-09-14 06:55:00 Guangzhou R F U19 0 - 4 Eastern A.A Football Team
2019-09-14 09:30:00 Kitchee 2 - 2 Yuen Long FC
Hungary Borsodi Liga
2019-09-14 15:00:00 Diosgyor VTK 1 - 0 ZalaegerzsegTE
2019-09-14 15:00:00 Budapest Honved 0 - 1 Fehervar Videoton
2019-09-14 15:00:00 Varda SE 1 - 2 Mezokovesd Zsory
2019-09-14 15:00:00 Videoton Puskas Akademia 2 - 0 Kaposvar
2019-09-14 15:00:00 Ujpesti 3 - 2 Debrecin VSC
2019-09-14 17:30:00 Paksi SE Honlapja 0 - 4 Ferencvarosi TC
Hungary U19 A League
2019-09-14 08:00:00 Illes Akademia Haladas U19 1 - 3 Gyori ETO U19
2019-09-14 08:00:00 MTK Budapest U19 1 - 4 Ferencvarosi U19
Iceland Cup
2019-09-14 17:00:00 Vikingur Reykjavik 1 - 0 Hafnarfjordur
Iceland Division 1
2019-09-14 14:00:00 Magni 3 - 1 Throttur Reykjavik
2019-09-14 14:00:00 Haukar Hafnarfjordur 3 - 1 Keflavik
2019-09-14 14:00:00 UMF Njardvik 1 - 2 Grotta Seltjarnarnes
2019-09-14 14:00:00 Afturelding 0 - 1 Vikingur Olafsvik
2019-09-14 14:00:00 Fjolnir 1 - 1 Leiknir Reykjavik
2019-09-14 14:00:00 Fram Reykjavik 3 - 0 Thor Akureyri
Indonesia Division 1
2019-09-14 06:10:00 Persewar Waropen 2 - 0 Persik Kediri
2019-09-14 08:30:00 Persatu Tuban 1 - 0 Persiba Balikpapan
Indonesia Liga 3
2019-09-14 06:30:00 Persija Muda 2 - 2 Villa 2000 B
Indonesia Super League
2019-09-14 08:30:00 Madura United 2 - 2 Barito Putera
2019-09-14 11:15:00 Pstni 1 - 1 Persib Bandung
International Club Friendly
2019-09-14 12:00:00 LD Maputo 1 - 3 Desportivo de Nacala
2019-09-14 13:30:00 Imitos 1 - 1 Panionios Kesarianis
2019-09-14 14:00:00 Panionios Keratsiniou 1 - 3 Thiella Ag Dimitriou
2019-09-14 15:00:00 Al Shorta 1 - 1 Al Zawraa
2019-09-14 18:00:00 Al-Jaish Damascus 2 - 0 Al Wathbah
2019-09-14 18:00:00 Foz do Iguacu PR U23 0 - 1 Independiente FSJ U23
2019-09-14 18:00:00 Juventude Desportiva Lajense 1 - 3 SC Angrense
2019-09-14 19:30:00 Cunupia FC 3 - 0 Morvant Caledonia Utd
2019-09-14 20:00:00 Union Monroe FC 3 - 4 LSA Pro
2019-09-14 20:00:00 Juventud Minera 1 - 0 Chacaritas SC
2019-09-14 20:00:00 Parma FC Machala 2 - 1 Independiente de Pindal
2019-09-14 22:00:00 La Horquetta SA 0 - 2 Trinidad Tobago Police FC
Ireland First Division
2019-09-14 18:30:00 Longford Town 1 - 2 Bray Wanderers
Ireland League Cup
2019-09-14 19:00:00 Derry City 2 - 2 Dundalk
Israel B League
2019-09-14 12:00:00 Hapoel Kafr Kanna 0 - 0 Hapoel Kaukab
2019-09-14 17:30:00 Hapoel Bnei Zalfa 1 - 1 Hapoel Bnei Arrara Ara
Israel Premier League
2019-09-14 15:00:00 Maccabi Haifa 2 - 0 Hapoel Kiryat Shmona
2019-09-14 15:59:00 Hapoel Tel Aviv 1 - 1 Sectzya Nes Ziona
2019-09-14 15:59:00 Hapoel Hadera 4 - 0 Hapoel Raanana
2019-09-14 17:30:00 Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-09-14 08:15:00 Lecce U20 1 - 1 Benevento (Youth)
2019-09-14 09:00:00 Napoli U20 1 - 0 Torino U20
2019-09-14 09:00:00 Livorno Youth 1 - 3 Ascoli U20
2019-09-14 11:00:00 Juventus U20 3 - 0 Empoli U20
2019-09-14 12:00:00 Cosenza Calcio Youth 0 - 1 Trapani Youth
2019-09-14 13:00:00 Cagliari U20 1 - 1 Genoa U20
2019-09-14 13:00:00 US Cremonese U20 0 - 1 Verona U20
2019-09-14 13:00:00 AC Milan U20 1 - 1 Spezia U20
2019-09-14 13:00:00 Spal U19 2 - 1 Brescia U20
2019-09-14 13:00:00 Udinese U20 4 - 0 Cittadella U20
2019-09-14 13:00:00 Venezia F.C. Youth 0 - 2 Pordenone Youth
2019-09-14 13:00:00 Virtus Entella U20 2 - 2 Parma U20
2019-09-14 13:00:00 Crotone U20 1 - 1 Sha LAN U19
2019-09-14 13:00:00 Frosinone U20 4 - 1 Juve Stabia U20
2019-09-14 15:00:00 Sampdoria U20 2 - 3 Atalanta U20
Italian Serie A
2019-09-14 13:00:00 Fiorentina 0 - 0 Juventus
2019-09-14 15:59:00 Napoli 2 - 0 Sampdoria
2019-09-14 18:45:00 Inter Milan 1 - 0 Udinese
Italian Serie B
2019-09-14 13:00:00 Cittadella 2 - 0 Trapani
2019-09-14 13:00:00 ACD Virtus Entella 1 - 0 Frosinone
2019-09-14 13:00:00 Perugia 0 - 0 Juve Stabia
2019-09-14 13:00:00 Ascoli 2 - 0 Livorno
2019-09-14 15:59:00 Venezia 0 - 2 Chievo
Italian Women Division 1
2019-09-14 13:00:00 Bari (w) 3 - 3 Sassuolo (w)
2019-09-14 13:00:00 Inter Milan (w) 2 - 2 AGSM Verona (w)
2019-09-14 13:00:00 Orobica (w) 1 - 1 Tavagnacco (w)
2019-09-14 18:45:00 Juventus (w) 2 - 1 Empoli (w)
Italy C1
2019-09-14 18:45:00 Monza 1 - 0 Pro Vercelli
2019-09-14 18:45:00 Gubbio 1 - 1 Alma Juventus Fano
2019-09-14 18:45:00 US Casertana 1908 6 - 1 Rieti
J-League Division 1
2019-09-14 05:00:00 Consadole Sapporo 1 - 3 Vegalta Sendai
2019-09-14 09:00:00 Oita Trinita 2 - 1 Shonan Bellmare
2019-09-14 10:00:00 Kashima Antlers 2 - 0 FC Tokyo
2019-09-14 10:00:00 Kawasaki Frontale 2 - 0 Jubilo Iwata
2019-09-14 10:00:00 Gamba Osaka 1 - 0 Sagan Tosu
2019-09-14 10:00:00 Vissel Kobe 2 - 1 Matsumoto Yamaga FC
2019-09-14 10:00:00 Yokohama Marinos 3 - 0 Hiroshima Sanfrecce
J-League Division 2
2019-09-14 04:00:00 Shizuoka Sangyo University (W) 0 - 1 Yamato Sylphid (w)
2019-09-14 04:00:00 Ehime FC (w) 2 - 0 Bunnys Kyoto (w)
J-League Division 3
2019-09-14 08:00:00 FC Tokyo U23 2 - 4 Thespa Kusatsu
Japan Football League
2019-09-14 04:00:00 Run Mel Aomori 2 - 2 Maruyasu Industries
2019-09-14 06:00:00 Osaka FC 1 - 0 Mio Biwako Shiga
2019-09-14 06:00:00 Honda Lock SC 1 - 0 Matsue City FC
2019-09-14 09:00:00 Honda FC 2 - 0 Sony Sendai
K League Challenge League
2019-09-14 08:00:00 Jeonnam Dragons 3 - 3 Busan I Park
2019-09-14 10:00:00 Daejeon Citizen 1 - 0 Seoul E-Land FC
Kenya Super League
2019-09-14 10:00:00 Nzoia United 1 - 2 SoNy Sugar
2019-09-14 11:00:00 Tusker 1 - 1 Mathare United
2019-09-14 12:00:00 Ulinzi Stars Nakuru 0 - 0 Sofapaka FC
2019-09-14 12:00:00 Weston Shitima 0 - 0 Wazito FC
2019-09-14 13:15:00 Posta Rangers 1 - 1 Kakamega Homeboyz
Korea League
2019-09-14 08:00:00 Gyeongnam FC 3 - 3 Ulsan Hyundai FC
2019-09-14 10:00:00 Daegu FC 0 - 0 Pohang Steelers
2019-09-14 10:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 2 - 1 Sangju Sangmu Phoenix
Kuwaiti Premier League
2019-09-14 16:35:00 Al-Salmiyah 3 - 3 Al-Arabi Club (KUW)
Laos Division 1
2019-09-14 09:00:00 Lao Army FC 2 10 - 0 KPS FC
2019-09-14 09:00:00 Lao Police FC 2 4 - 2 Trinity FC
Latvian Higher League
2019-09-14 11:00:00 FK Ventspils 1 - 1 Jelgava
2019-09-14 13:00:00 BFC Daugavpils 2 - 2 FK Valmiera
2019-09-14 14:45:00 Riga FC 5 - 0 Metta/LU Riga
Liga Nacional de Guatemala
2019-09-14 19:00:00 Antigua GFC 1 - 0 Siquinala FC
2019-09-14 21:00:00 CSD Municipal 3 - 2 Coban Imperial
Lithuania - 1.Division
2019-09-14 12:00:00 FK Palanga 2 - 3 Kauno Zalgiris
Lithuania - 2.Division
2019-09-14 10:00:00 Taip 3 - 1 Baltijos Futbolo Akademija
2019-09-14 11:00:00 kupiskis 2 - 3 Siauliai
2019-09-14 11:00:00 FC Pakruojis 0 - 1 Atomsfera Mazeikiai
Luxembourg National Division
2019-09-14 15:00:00 Hostert 1 - 0 F91 Dudelange
Malawi Premier League
2019-09-14 12:30:00 Be Forward Wanderers 1 - 0 Ntopwa United FC
2019-09-14 12:30:00 EPAC United 1 - 0 Azam Tigers FC
Malaysia Cup
2019-09-14 12:15:00 Sabah 2 - 0 Pulau Pinang
2019-09-14 13:00:00 Perak 3 - 1 Pahang
2019-09-14 13:00:00 Felda United 1 - 0 PDRM
2019-09-14 13:00:00 Selangor 1 - 1 Melaka
Malta Premier League
2019-09-14 15:59:00 Gzira United 1 - 1 Sliema Wanderers FC
2019-09-14 15:59:00 Sirens 2 - 1 Hibernians FC
2019-09-14 18:00:00 Birkirkara FC 3 - 3 Balzan FC
2019-09-14 18:15:00 Senglea Athletic 2 - 1 Mosta FC
Mexico Primera Divison A
2019-09-14 01:05:00 Correcaminos UAT 1 - 1 CSyD Dorados de Sinaloa
2019-09-14 22:00:00 Alebrijes de Oaxaca 2 - 1 Zacatepec
Mexico Segunda Division
2019-09-14 02:00:00 Coras De Nayarit 1 - 1 Atletico Reynosa
2019-09-14 15:59:00 Universidad Guadalajara II 1 - 2 U.A. Zacatecas
2019-09-14 21:00:00 CD Nuevo Chimalhuacan 2 - 1 Ciervos FC
2019-09-14 21:00:00 CD Albinegros Orizaba 1 - 1 CD Cruz Azul Hidalgo
2019-09-14 22:00:00 Correcaminos II 1 - 1 Atletico Bahia CF
2019-09-14 22:00:00 Sporting Canamy 2 - 2 Club Canoneros Marina
2019-09-14 22:15:00 Intel Paja 0 - 2 Tlaxcala FC
Mexico Youth U20
2019-09-14 15:59:00 Club America U20 0 - 0 Pumas U20
National Premier Leagues Western Australia
2019-09-14 07:00:00 Inglewood United 1 - 2 Perth SC
Nicaragua Apertura league
2019-09-14 21:00:00 Jalapa 0 - 0 Diriangen
2019-09-14 22:00:00 Juventus Managua 3 - 0 Real Madriz FC
Northern Ireland Premier League
2019-09-14 13:00:00 Institute FC 1 - 4 Larne FC
2019-09-14 14:00:00 Ballymena United 1 - 1 Coleraine
2019-09-14 14:00:00 Crusaders 3 - 2 Glenavon Lurgan
2019-09-14 14:00:00 Dungannon Swifts 0 - 4 Cliftonville
2019-09-14 14:00:00 Linfield FC 1 - 0 Glentoran FC
2019-09-14 14:00:00 Warrenpoint Town 0 - 3 Carrick Rangers
Norway 2.Liga
2019-09-14 14:00:00 Nardo FK 2 - 1 Byasen Toppfot
2019-09-14 14:00:00 Floro 3 - 3 Baerum SK
2019-09-14 14:00:00 Kjelsas 1 - 2 Asker
2019-09-14 14:00:00 Oppsal 1 - 1 Grorud
Norway Adeccoligaen
2019-09-14 13:30:00 Kongsvinger 1 - 1 Aalesund FK
Norway Division 4
2019-09-14 11:00:00 Storms BK 1 - 4 Brodd
2019-09-14 11:30:00 Krakeroy IL 1 - 0 Traff
2019-09-14 12:00:00 Ready 2 - 1 FK Tonsberg
2019-09-14 12:00:00 Orkla 1 - 2 Gjøvik-Lyn
2019-09-14 12:00:00 Tiller 1 - 3 Strindheim IL
2019-09-14 13:00:00 Orn-Horten 3 - 1 Lokomotiv Oslo
2019-09-14 13:00:00 Djerv 1919 3 - 1 Os Turn Fotball
2019-09-14 13:00:00 Lysekloster 3 - 4 Fyllingsdalen
2019-09-14 14:00:00 SK Herd 1 - 0 Arvoll
2019-09-14 14:00:00 Drobak-Frogn IL 0 - 3 Grei
2019-09-14 14:00:00 Follo 5 - 0 Halsen
2019-09-14 14:00:00 Fjora 4 - 2 Vestfossen
2019-09-14 14:00:00 Stord IL 1 - 4 Vard Haugesund
2019-09-14 14:00:00 Brumunddal 3 - 1 Melhus
2019-09-14 15:00:00 Ullensaker/Kisa B 4 - 1 Leknes
2019-09-14 17:00:00 Flint 1 - 3 Flekkeroy
Norwegian Tippeligaen
2019-09-14 15:59:00 Rosenborg 3 - 1 Lillestrom
Oman Professional League
2019-09-14 13:40:00 Al-Nahda Muscat 2 - 2 Bahla
Panama Liga Nacional de Ascenso
2019-09-14 01:00:00 San Francisco FC 0 - 0 Plaza Amador
2019-09-14 23:00:00 Tauro FC 1 - 2 CD Universitario
2019-09-14 23:00:00 Atletico Chiriqui 1 - 0 CD Arabe Unido
Persian Gulf Pro League
2019-09-14 14:30:00 Mashin Sazi 0 - 1 Padideh Mashhad
2019-09-14 15:15:00 Foolad Khozestan 0 - 0 Sepahan
Peru B League
2019-09-14 20:30:00 CD Coopsol 0 - 0 Atletico Grau
Peru Primera Division
2019-09-14 15:59:00 Molinos El Pirata 0 - 0 Alianza Universidad
2019-09-14 18:15:00 Dep.San Martin 1 - 1 FBC Melgar
2019-09-14 20:30:00 UTC Cajamarca 1 - 1 Alianza Lima
2019-09-14 22:45:00 Academia Deportiva Cantolao 1 - 0 Univ.Cesar Vallejo
POL WD1
2019-09-14 10:00:00 Czarni Sosnowiec (w) 9 - 1 AZS Wroclaw (w)
2019-09-14 10:00:00 GKS Gornik Leczna (w) 3 - 0 AZS PWSZ Walbrzych (w)
2019-09-14 13:00:00 GKS Katowice (w) 9 - 0 Biedrzychowice Women
2019-09-14 13:00:00 UKS Lodz (w) 4 - 0 AZS UJ Krakow (w)
Poland Division 2
2019-09-14 13:00:00 Elana Torun 2 - 4 Lech II Poznan
2019-09-14 13:00:00 Stal Rzeszow 2 - 1 Stal Stalowa Wola
2019-09-14 14:00:00 Resovia Rzeszow 2 - 0 Skra Czestochowa
2019-09-14 15:59:00 Bytovia Bytow 1 - 0 Stargard Szczecinski
2019-09-14 15:59:00 GKS Katowice 3 - 1 KS Legionovia Legionowo
2019-09-14 17:00:00 Gornik Polkowice 1 - 1 Pogon Siedlce
2019-09-14 17:10:00 Widzew lodz 1 - 1 Garbarnia Krakow
Poland Division 4
2019-09-14 10:00:00 Jutrzenka Giebultow 1 - 1 Stal Krasnik
2019-09-14 11:00:00 Zaglebie Lubin B 1 - 1 Gawin Sleza Wroclaw
2019-09-14 12:00:00 Unia Skierniewice 2 - 1 Pelikan Lowicz
Poland Ekstraklasa
2019-09-14 13:00:00 Rakow Czestochowa 2 - 0 Arka Gdynia
2019-09-14 15:30:00 Lechia Gdansk 2 - 1 Lech Poznan
2019-09-14 18:00:00 Korona Kielce 1 - 1 Wisla Krakow
Poland Liga 1
2019-09-14 14:00:00 Radomiak Radom 2 - 1 Zaglebie Sosnowiec
2019-09-14 15:59:00 Puszcza Niepolomice 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biala
2019-09-14 15:59:00 GKS Tychy 2 - 1 Wigry Suwalki
2019-09-14 17:00:00 GKS Jastrzebie 1 - 0 Chrobry Glogow
2019-09-14 17:00:00 LKS Nieciecza 1 - 1 Warta Poznan
Portugal Primera Liga
2019-09-14 15:30:00 FC Famalicao 4 - 2 Pacos de Ferreira
2019-09-14 18:00:00 Benfica 2 - 0 Gil Vicente
2019-09-14 20:30:00 Vitoria Guimaraes 5 - 1 Aves
Portugal Segunda Liga
2019-09-14 10:00:00 Estoril 2 - 1 Porto B
2019-09-14 15:00:00 Varzim 2 - 1 Cova Piedade
2019-09-14 17:15:00 Feirense 1 - 0 GD Chaves
2019-09-14 17:15:00 SC Farense 3 - 0 Vilafranquense
Portugal U23
2019-09-14 10:00:00 Coimbra EC U23 1 - 2 Feirense U23
2019-09-14 10:00:00 Maritimo U23 3 - 2 Famalicao U23
2019-09-14 10:00:00 Sporting Lisbon Sad U23 4 - 3 Portimonense U23
2019-09-14 13:00:00 Aves U23 3 - 1 Leixoes U23
Primera Division de Chile
2019-09-14 15:30:00 Palestino 2 - 0 Coquimbo Unido
2019-09-14 18:00:00 Municipal Iquique 1 - 3 Audax Italiano
2019-09-14 20:30:00 Union Espanola 1 - 1 Universidad de Chile
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-09-14 00:30:00 Atletico Bucaramanga 2 - 0 Aguilas Doradas
2019-09-14 20:15:00 Union Magdalena 1 - 2 Deportes Tolima
2019-09-14 22:00:00 Deportiva Once Caldas 0 - 1 Independiente Santa Fe
2019-09-14 22:30:00 La Equidad 1 - 0 Patriotas FC
Primera Division de Ecuador
2019-09-14 01:00:00 Deportivo Cuenca 2 - 1 Olmedo Riobamba
2019-09-14 18:00:00 Mushuc Runa 3 - 0 Faure Za Amarilla
2019-09-14 20:15:00 Delfin SC 1 - 2 Barcelona SC(ECU)
2019-09-14 22:30:00 Sociedad Deportiva Aucas 3 - 0 Sociedad Deportivo Quito
Primera Division de El Salvador
2019-09-14 21:30:00 Once Municipal 0 - 3 CD Chalatenango
2019-09-14 21:30:00 CD El Vencedor 1 - 1 Santa Tecla
Primera Division de Honduras
2019-09-14 21:30:00 C.D. Real de Minas 2 - 1 Real Sociedad Tocoa
Primera Division de Mexico
2019-09-14 02:00:00 Veracruz 0 - 0 CDSyC Cruz Azul
2019-09-14 02:05:00 Club Tijuana 1 - 1 Tigres UANL
2019-09-14 22:00:00 Monterrey 0 - 2 Necaxa
Primera Division de Paraguay
2019-09-14 20:00:00 Libertad 2 - 1 Cerro Porteno
2019-09-14 22:30:00 Sol de America 0 - 1 Guarani CA
Primera Division de Uruguay
2019-09-14 19:00:00 Centro Atletico Fenix 2 - 2 CA Juventud
2019-09-14 19:00:00 CA River Plate 3 - 1 Wanderers FC
2019-09-14 19:00:00 Cerro Montevideo 1 - 0 Racing Club Montevideo
2019-09-14 22:00:00 CA Penarol 1 - 0 Defensor Sporting Montevideo
Primera Division de Venezuela
2019-09-14 15:00:00 Deportivo Metropolitano 2 - 1 Estudiantes Merida FC
Qatar League
2019-09-14 13:55:00 Al Shahaniya 0 - 2 Al-Wakra
2019-09-14 16:05:00 Qatar SC 1 - 3 Al-Garrafa
Romania - Liga 2 Seria
2019-09-14 08:00:00 Scolar Resita 1 - 1 Voin Tate Numa Glenn
2019-09-14 08:00:00 Gloria Buzau 2 - 0 Juventus Bucuresti
2019-09-14 08:00:00 Luceafarul Oradea 0 - 0 Concordia Chiajna
2019-09-14 08:00:00 Metaloglobus 0 - 1 Pandurii Targu-Jiu
2019-09-14 08:00:00 FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 - 2 Ripensia Timisoara
2019-09-14 08:30:00 Dunarea Calarasi 3 - 2 Universitaea Cluj
2019-09-14 11:00:00 FC Timisoara 0 - 0 Farul Constanta
Romania Liga 1 Women
2019-09-14 14:00:00 Luceafarul Filiasi Women 1 - 4 Heniu Prundu Bargaului (w)
Romania Liga I
2019-09-14 15:30:00 Chindia Targoviste 0 - 0 Sepsi
2019-09-14 18:00:00 Dinamo Bucuresti 1 - 1 Botosani
Russia Division 2
2019-09-14 11:00:00 FK Kaluga 1 - 1 Dinamo Briansk
2019-09-14 11:00:00 Zenit-2 St.Petersburg 1 - 0 Rodina Moskva
2019-09-14 11:00:00 Zvezda Sint Petersburg 0 - 1 Olimp Khimki
2019-09-14 12:00:00 Spartak Vladikavkaz 1 - 1 Legion Dynamo
2019-09-14 12:30:00 FK Makhachkala 2 - 2 Chernomorets Novorossiysk
2019-09-14 13:00:00 Strogino Moscow 1 - 0 Rotor Volgograd B
2019-09-14 13:00:00 FK Khimik Novomoskovsk 1 - 2 Sokol
2019-09-14 13:00:00 Kvant Obninsk 0 - 2 Saturn Moscow
2019-09-14 13:00:00 Mashuk-KMV 1 - 0 Krasnodar III
2019-09-14 13:00:00 Stavropolye-2009 1 - 3 Alania Vladikavkaz
2019-09-14 13:00:00 Inter Cherkessk 2 - 2 Spartak Nalchik
2019-09-14 13:30:00 Volgar Astrakhan 2 - 0 Anzhi Makhachkala
2019-09-14 13:30:00 Druzhba Maykop 2 - 3 SKA Rostov
2019-09-14 14:00:00 Metallurg Lipetsk 2 - 0 Salyut-Energia Belgorod
2019-09-14 14:00:00 FK Ryazan 2 - 3 FC Ararat Moscow
2019-09-14 14:00:00 Urozhay Krasnodar 1 - 0 FK Biolog
2019-09-14 15:59:00 FC Murom 3 - 0 FC Pskov 747
Russia Premier League
2019-09-14 13:30:00 Spartak Moscow 1 - 2 Ural Sverdlovsk Oblast
2019-09-14 15:59:00 FK Sochi 0 - 1 Lokomotiv Moscow
Russia Youth Championship League
2019-09-14 10:00:00 FK Orenburg Youth 0 - 1 Rubin Kazan (R)
2019-09-14 10:00:00 FC Tambov Youth 1 - 1 CSKA Moscow (R)
Russian National Football League
2019-09-14 07:00:00 Luch Energiya 0 - 0 FK Nizhny Novgorod
2019-09-14 10:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 2 - 2 Baltika Kaliningrad
2019-09-14 11:00:00 Tom Tomsk 2 - 2 Spartak Moscow II
2019-09-14 13:00:00 Neftekhimik Nizhnekamsk 2 - 2 Shinnik Yaroslavl
2019-09-14 13:00:00 Tekstilshchik Ivanovo 3 - 1 SKA Khabarovsk
2019-09-14 14:00:00 Avangard 2 - 2 Mordovya Saransk
2019-09-14 14:00:00 Rotor Volgograd 2 - 0 Fakel
2019-09-14 15:00:00 Khimki 1 - 0 FK Chayka K-SR
2019-09-14 15:00:00 Torpedo moskva 2 - 1 FK Krasnodar II
Saudi Professional League
2019-09-14 15:40:00 Al Hilal 1 - 1 Al-Feiha
2019-09-14 15:50:00 Abha 1 - 1 Al Raed
2019-09-14 17:35:00 Al Ahli Jeddah 1 - 2 Al Wehda Mecca
Scottish Championship
2019-09-14 14:00:00 Ayr United 2 - 0 Dundee United
2019-09-14 14:00:00 Dundee 2 - 1 Alloa Athletic
2019-09-14 14:00:00 Dunfermline Athletic 0 - 1 Inverness
2019-09-14 14:00:00 Queen of South 1 - 0 Greenock Morton
Scottish Division One
2019-09-14 14:00:00 Clyde 6 - 1 Stranraer
2019-09-14 14:00:00 Dumbarton 0 - 1 Airdrie United
2019-09-14 14:00:00 Falkirk 3 - 0 Forfar Athletic
2019-09-14 14:00:00 Montrose 1 - 3 East Fife
2019-09-14 14:00:00 Raith Rovers 4 - 0 Peterhead
Scottish Division Two
2019-09-14 14:00:00 Brechin City 2 - 4 Cove Rangers
2019-09-14 14:00:00 Edinburgh City 4 - 0 Annan Athletic
2019-09-14 14:00:00 Queen's Park 1 - 1 Albion Rovers
2019-09-14 14:00:00 Stenhousemuir 0 - 3 Cowdenbeath
2019-09-14 14:00:00 Stirling Albion 1 - 0 Elgin City
Scottish Premier League
2019-09-14 11:00:00 Hamilton Academical 0 - 1 Celtic FC
2019-09-14 14:00:00 Aberdeen 1 - 1 Saint Johnstone
2019-09-14 14:00:00 Heart of Midlothian 2 - 3 Motherwell
2019-09-14 14:00:00 Kilmarnock 2 - 0 Hibernian
2019-09-14 14:00:00 Glasgow Rangers 3 - 1 Livingston
2019-09-14 14:00:00 Ross County 2 - 1 Saint Mirren
Serbian Superliga
2019-09-14 15:59:00 Crvena Zvezda 2 - 1 Indjija
2019-09-14 17:00:00 Radnik Surdulica 1 - 4 FK Napredak Krusevac
2019-09-14 17:00:00 Habitpharm Javor 3 - 0 FK Rad Beograd
2019-09-14 18:00:00 FK Vozdovac Beograd 2 - 2 Cukaricki Stankom
2019-09-14 18:30:00 Proleter 0 - 3 Partizan Belgrade
Singapore League
2019-09-14 09:30:00 Tampines Rovers FC 3 - 3 Balestier Khalsa FC
2019-09-14 12:15:00 DPMM FC 3 - 0 Singapore Warriors
Slovak Super Liga
2019-09-14 12:00:00 Sokol Dolna Zdana 0 - 3 Nitra
2019-09-14 17:00:00 FK Senica 0 - 1 Dunajska Streda
2019-09-14 17:00:00 MFK Ruzomberok 1 - 1 SKF Sered
2019-09-14 17:00:00 Michalovce 2 - 1 Trencin
2019-09-14 17:00:00 Zlate Moravce 0 - 0 MSK Zilina
Slovakia 2. Liga
2019-09-14 14:00:00 Dukla Banska Bystrica 2 - 1 Tatran LM
2019-09-14 14:00:00 Partizan Bardejov 2 - 0 Slovan Bratislava B
2019-09-14 14:00:00 MFK Dubnica nad Vahom 2 - 1 MFK Skalica
2019-09-14 14:00:00 KFC Komarno 0 - 0 FK Kosice
2019-09-14 15:00:00 Sport Podbrezova 3 - 0 Slavoj Trebisov
Slovenia 1.Liga