Australia Gold Coast Premier League | |||
2019-07-16 09:00:00 | Komala | 1 - 1 | Ni La |
Australia U20 | |||
2019-07-16 10:00:00 | Sydney FC U20 | 2 - 0 | Sydney Olympic U20 |
Bangladesh Premier League | |||
2019-07-16 10:00:00 | Bashundhara Kings | 5 - 0 | Brothers Union |
2019-07-16 10:00:00 | Muktijoddha SKC | 1 - 1 | Arambagh KS |
2019-07-16 10:00:00 | Nofel Sporting Club | 0 - 4 | Sheikh Russel KC |
2019-07-16 10:35:00 | Rahmatganj MFS | 3 - 2 | Team BJMC |
2019-07-16 13:00:00 | Mohammedan Dhaka | 4 - 0 | Abahani Limited |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2019-07-16 18:00:00 | Flamengo RJ U20 | 3 - 0 | Portuguesa RJ U20 |
2019-07-16 20:00:00 | Atletico Acreano U20 | 2 - 2 | Sao Francisco BA Youth |
Brazil Serie B | |||
2019-07-16 22:15:00 | Coritiba PR | 2 - 1 | Sao Bento |
Brazil Youth | |||
2019-07-16 18:00:00 | Ponte Preta (Youth) | 0 - 1 | Vasco da Gama (Youth) |
Chile Cup | |||
2019-07-16 20:00:00 | Santiago Morning | 0 - 2 | Univ Catolica |
Chinese Super League | |||
2019-07-16 10:00:00 | Guangzhou City | 2 - 1 | Tianjin Tigers |
2019-07-16 11:35:00 | Shanghai Shenhua | 3 - 2 | Henan Songshan Longmen |
2019-07-16 12:00:00 | Guangzhou FC | 4 - 1 | Dalian Pro |
CONCACAF Women Under 20 | |||
2019-07-16 00:30:00 | Antigua Barbuda (w) U20 | 0 - 2 | Guyana (w) U20 |
Council of East and Central Africa Football Associ | |||
2019-07-16 10:00:00 | Rayon Sports FC | 1 - 2 | Kampala City Council FC |
2019-07-16 14:00:00 | TP Mazembe Englebert | 1 - 2 | Azam |
Denmark Reserve League | |||
2019-07-16 11:00:00 | Midtjylland Reserve | 7 - 1 | Esbjerg FB Reserve |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2019-07-16 21:00:00 | Club Atletico Porteno | 0 - 2 | CDS Santa Rita |
Ecuador Cup | |||
2019-07-16 20:30:00 | Club Social y Deportivo Alianza | 0 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito |
European Women | |||
2019-07-16 15:00:00 | Norway (w) U19 | 0 - 5 | Netherlands (w) U19 |
2019-07-16 15:00:00 | Spain (w) U19 | 2 - 0 | Belgium (w) U19 |
2019-07-16 18:30:00 | Scotland (w) U19 | 1 - 2 | France (w) U19 |
2019-07-16 18:30:00 | England (w) U19 | 1 - 2 | Germany (w) U19 |
FFSA SLR | |||
2019-07-16 10:55:00 | Western Strikers Reserves | 1 - 2 | Seaford Rangers Reserves |
Germany Landespokal | |||
2019-07-16 17:00:00 | VFB Lubeck | 6 - 0 | TSV Bordesholm |
Iceland 4 Deild | |||
2019-07-16 20:00:00 | Stokkseyri | 0 - 4 | Hamar Hveragerdi |
Iceland Division 1 | |||
2019-07-16 18:00:00 | Keflavik | 0 - 3 | Magni |
2019-07-16 18:00:00 | Thor Akureyri | 2 - 1 | UMF Njardvik |
2019-07-16 19:15:00 | Fjolnir | 3 - 1 | Fram Reykjavik |
2019-07-16 19:15:00 | Vikingur Olafsvik | 2 - 0 | Haukar Hafnarfjordur |
2019-07-16 19:15:00 | Leiknir Reykjavik | 3 - 2 | Afturelding |
2019-07-16 19:15:00 | Throttur Reykjavik | 0 - 1 | Grotta Seltjarnarnes |
Iceland Women's Premier League | |||
2019-07-16 18:00:00 | Breidablik (w) | 9 - 2 | IBV Vestmannaeyjar (w) |
2019-07-16 19:15:00 | KR Reykjavik (w) | 4 - 2 | HK Vikingur (w) |
Indonesia Liga 1 | |||
2019-07-16 06:30:00 | Persipura Jayapura | 1 - 0 | Madura United |
2019-07-16 08:30:00 | Persikabo 1973 | 5 - 3 | Persija Jakarta |
2019-07-16 11:30:00 | Arema Malang | 4 - 1 | Perseru Serui |
2019-07-16 11:30:00 | Persib Bandung | 2 - 0 | Kalteng Putra FC |
Indonesia Liga 3 | |||
2019-07-16 07:10:00 | PS Kota Kupang | 4 - 2 | PS Kabupaten Kupang |
2019-07-16 10:00:00 | Persebata Lembata | 1 - 2 | Persada Sumba Barat Daya |
2019-07-16 12:00:00 | Pers Soe | 2 - 0 | PSKN Kefemenanu |
International Club Friendly | |||
2019-07-16 01:05:00 | Correcaminos UAT | 1 - 3 | Deportivo Saprissa |
2019-07-16 01:10:00 | Colorado Rapids | 0 - 3 | Arsenal |
2019-07-16 07:35:00 | AEK Athens | 1 - 1 | Stal Stalowa Wola |
2019-07-16 08:00:00 | Atletico Malagueno | 0 - 0 | Reading |
2019-07-16 08:30:00 | Dempo | 1 - 3 | Sporting Clube de Goa |
2019-07-16 09:00:00 | Capalaba Bulldogs | 3 - 2 | Eagles FC Cochin |
2019-07-16 09:30:00 | Adelaide United | 3 - 1 | Metrostars SC |
2019-07-16 09:30:00 | Penafiel | 2 - 2 | Santa Clara |
2019-07-16 09:30:00 | Odra Opole | 0 - 1 | Walsall |
2019-07-16 10:00:00 | Bechem United | 0 - 2 | Aduana Stars |
2019-07-16 10:30:00 | Tweed United III | 1 - 2 | Nerang Red |
2019-07-16 12:55:00 | Lori Vanadzor | 1 - 1 | Spartaki Tskhinvali |
2019-07-16 13:00:00 | PFC Oleksandria | 0 - 2 | AEL Limassol |
2019-07-16 14:00:00 | Balkany Zorya | 0 - 1 | Desna Chernihiv |
2019-07-16 14:00:00 | Metalist 1925 Kharkiv | 3 - 1 | Kremin Kremenchuk |
2019-07-16 14:00:00 | Olimpic Donetsk | 1 - 2 | FK Avanhard Kramatorsk |
2019-07-16 14:00:00 | PFC Nyva Vinnytsia | 0 - 1 | Podillya Khmelnytskyi |
2019-07-16 14:00:00 | Metalurh Zaporizhya | 5 - 1 | Nikopol-NPGU |
2019-07-16 14:00:00 | Genclerbirligi | 1 - 1 | Antalyaspor |
2019-07-16 14:00:00 | Peykan | 0 - 0 | Gol Gohar FC |
2019-07-16 14:10:00 | Mashin Sazi | 1 - 2 | Navad Urmia |
2019-07-16 14:30:00 | Carl Zeiss Jena | 4 - 2 | Germania Halberstadt |
2019-07-16 14:50:00 | Baia Zugdidi | 1 - 1 | FC Noah |
2019-07-16 15:00:00 | Chrobry Glogow | 1 - 3 | Hapoel Tel Aviv |
2019-07-16 15:00:00 | MFK Kosice | 1 - 2 | West Ham U23 |
2019-07-16 15:00:00 | FC Minaj | 2 - 3 | Ahrobiznes TSK Romny |
2019-07-16 15:00:00 | FC Oss | 0 - 1 | RKC Waalwijk |
2019-07-16 15:00:00 | Drava | 0 - 0 | Nyiregyhaza |
2019-07-16 15:00:00 | Videoton Puskas Akademia | 2 - 0 | FK Zarkovo |
2019-07-16 15:00:00 | FC Karpaty Lviv | 0 - 1 | Kolos Kovalyovka |
2019-07-16 15:00:00 | Esteghlal Tehran | 3 - 1 | Petrolul Ploiesti |
2019-07-16 15:15:00 | Roskilde | 4 - 0 | Bronshoj |
2019-07-16 15:30:00 | Boulogne | 1 - 3 | Quevilly |
2019-07-16 15:30:00 | FC Magna Wiener Neustadt | 1 - 5 | SC Freiburg (Youth) |
2019-07-16 15:30:00 | Zob Ahan | 0 - 0 | Shahr Khodrou |
2019-07-16 15:55:00 | Paris FC | 0 - 1 | Dijon |
2019-07-16 15:59:00 | NK Belisce | 0 - 2 | NK Osijek II |
2019-07-16 15:59:00 | Guingamp | 2 - 1 | Cholet So |
2019-07-16 15:59:00 | Metz | 2 - 1 | Charleroi |
2019-07-16 15:59:00 | SC Pinkafeld | 0 - 9 | Rapid Wien |
2019-07-16 15:59:00 | Slaven Koprivnica | 0 - 1 | Bodajk FC Siofok |
2019-07-16 15:59:00 | Slovan Bratislava B | 1 - 0 | Austria Wien (Youth) |
2019-07-16 15:59:00 | Slovan Velvary | 1 - 2 | Bohemians 1905 |
2019-07-16 15:59:00 | FC Wacker Innsbruck Amateure | 0 - 7 | Genoa |
2019-07-16 15:59:00 | SK St.Andra | 2 - 4 | Wolfsberger AC Amateure |
2019-07-16 15:59:00 | FC Hanau 93 | 6 - 0 | FCE Oberrodenbach |
2019-07-16 15:59:00 | Blau-Weiss Neustadt | 1 - 5 | Freiburg II |
2019-07-16 15:59:00 | Maritimo | 0 - 0 | SC Farense |
2019-07-16 16:30:00 | Troyes | 1 - 1 | Nancy |
2019-07-16 16:30:00 | DSG Sele Zell | 1 - 1 | KAC 1909 |
2019-07-16 16:30:00 | Eintracht Northeim | 1 - 4 | SC Paderborn 07 |
2019-07-16 16:30:00 | FC 1980 Wien | 1 - 3 | Favoritner AC |
2019-07-16 16:30:00 | FC Liefering | 4 - 0 | SV Grodig |
2019-07-16 16:30:00 | Galanta | 5 - 0 | Blava Jaslovske Bohunice |
2019-07-16 16:30:00 | SV Elversberg | 0 - 1 | Alemannia Aachen |
2019-07-16 16:30:00 | SV Frauental | 0 - 5 | Sturm Graz (Youth) |
2019-07-16 16:30:00 | SV Heimschuh | 2 - 6 | SV Weinburg |
2019-07-16 16:45:00 | TuS Rein | 4 - 3 | AK Liebherr GAK (Youth) |
2019-07-16 17:00:00 | Groningen | 2 - 2 | Emmen |
2019-07-16 17:00:00 | Wiener SC | 2 - 3 | SV St Margarethen |
2019-07-16 17:00:00 | Yverdon | 2 - 3 | Grenoble |
2019-07-16 17:00:00 | TB Uphusen | 0 - 6 | BSV Rehden |
2019-07-16 17:00:00 | Kriens | 5 - 2 | SC Cham |
2019-07-16 17:00:00 | Raeren | 1 - 1 | KAS Eupen |
2019-07-16 17:00:00 | St. Pauli | 1 - 0 | ETSV Weiche Flensburg |
2019-07-16 17:00:00 | ASKO Gmund | 6 - 1 | SC Landskron |
2019-07-16 17:00:00 | Avranches | 0 - 2 | Chelsea U21 |
2019-07-16 17:00:00 | Aves | 2 - 0 | Agueda |
2019-07-16 17:00:00 | Heracles Almelo | 0 - 2 | Excelsior SBV |
2019-07-16 17:00:00 | Hvidovre IF | 2 - 0 | BK Frem |
2019-07-16 17:00:00 | Langenrohr | 0 - 5 | Team Wiener Linien |
2019-07-16 17:00:00 | SK Werndorf | 1 - 2 | SV Wildon |
2019-07-16 17:00:00 | SV Lebring | 2 - 4 | SU Straden |
2019-07-16 17:00:00 | SV Straelen | 1 - 2 | VVV Venlo |
2019-07-16 17:00:00 | TUS Heiligenkreuz | 4 - 1 | SV Pachern |
2019-07-16 17:00:00 | Usv Hengsberg | 3 - 0 | SC Unterpremstatten |
2019-07-16 17:00:00 | VfB Dillingen | 2 - 3 | SV Elversberg II |
2019-07-16 17:00:00 | Zulte-Waregem | 1 - 1 | Oostende |
2019-07-16 17:00:00 | Halifax Town | 1 - 1 | Doncaster Rovers |
2019-07-16 17:00:00 | St. Anna am Aigen | 4 - 0 | Gleinstatten |
2019-07-16 17:00:00 | ATSV Wolfsberg | 4 - 2 | NK Aluminij |
2019-07-16 17:30:00 | CF Peralada | 0 - 6 | RCD Espanyol |
2019-07-16 17:30:00 | Koln Am | 5 - 3 | Hurth |
2019-07-16 17:30:00 | Extremadura | 0 - 1 | Reading |
2019-07-16 17:30:00 | SV Leithaprodersdorf | 7 - 0 | UFC Tadten |
2019-07-16 17:30:00 | Simmeringer SC | 4 - 1 | ASK Elektra |
2019-07-16 17:30:00 | FC Brunninghausen | 2 - 2 | Hombrucher SV U17 |
2019-07-16 18:00:00 | AFC Wimbledon | 2 - 3 | Bournemouth AFC |
2019-07-16 18:00:00 | Sporting Braga | 2 - 1 | Millwall |
2019-07-16 18:00:00 | Chorley FC | 0 - 2 | Preston North End |
2019-07-16 18:00:00 | Undy Athletic | 2 - 4 | Newport County |
2019-07-16 18:20:00 | Dynamo Dresden | 1 - 6 | Paris Saint Germain (PSG) |
2019-07-16 18:30:00 | Scunthorpe United | 0 - 1 | Leicester City |
2019-07-16 18:30:00 | Olympiakos Piraeus | 3 - 0 | Nottingham Forest |
2019-07-16 18:30:00 | AFC Telford United | 0 - 1 | Solihull Moors |
2019-07-16 18:30:00 | Boreham Wood | 2 - 1 | Queens Park Rangers (QPR) |
2019-07-16 18:30:00 | Carrick Rangers | 1 - 0 | Lisburn Distillery |
2019-07-16 18:30:00 | Chester FC | 0 - 0 | Carlisle United |
2019-07-16 18:30:00 | Eastbourne Borough | 0 - 2 | Millwall U23 |
2019-07-16 18:30:00 | Ebbsfleet United | 2 - 1 | Charlton Athletic |
2019-07-16 18:30:00 | Eccleshill United | 1 - 2 | Bradford City |
2019-07-16 18:30:00 | Harrogate Town | 1 - 0 | Guiseley |
2019-07-16 18:30:00 | Northampton Town | 0 - 4 | Sheffield Wednesday |
2019-07-16 18:30:00 | Torquay United | 3 - 1 | Plymouth Argyle |
2019-07-16 18:30:00 | Wealdstone FC | 0 - 3 | Colchester United |
2019-07-16 18:30:00 | Weston Super Mare | 0 - 3 | Exeter City |
2019-07-16 18:30:00 | Loughgall FC | 2 - 3 | Glenavon Lurgan |
2019-07-16 18:30:00 | Maidenhead United | 1 - 0 | Kuwait |
2019-07-16 18:30:00 | Eastleigh | 3 - 0 | Oxford United |
2019-07-16 18:30:00 | Matlock Town | 1 - 2 | Chesterfield |
2019-07-16 18:30:00 | Blyth Spartans | 2 - 4 | Morpeth Town |
2019-07-16 18:40:00 | Braintree Town | 0 - 4 | Brentford B |
2019-07-16 18:45:00 | Barnet | 6 - 2 | Crystal Palace |
2019-07-16 18:45:00 | Dungannon Swifts | 0 - 2 | Portadown |
2019-07-16 18:45:00 | Salisbury FC | 1 - 6 | Swindon Town |
2019-07-16 18:45:00 | Burton Albion | 2 - 1 | Sheffield United |
2019-07-16 18:45:00 | AFC Fylde | 0 - 2 | Blackpool |
2019-07-16 18:45:00 | Atherton Collieries | 2 - 2 | Altrincham |
2019-07-16 18:45:00 | Barrow | 2 - 0 | Morecambe |
2019-07-16 18:45:00 | Basingstoke Town | 2 - 7 | Luton Town |
2019-07-16 18:45:00 | Bath City | 0 - 2 | Bristol Rovers |
2019-07-16 18:45:00 | Bedford Town | 1 - 0 | Kettering Town |
2019-07-16 18:45:00 | Biggleswade Town | 2 - 0 | St Albans City |
2019-07-16 18:45:00 | Bognor Regis Town | 1 - 2 | Portsmouth |
2019-07-16 18:45:00 | Brackley Town | 1 - 5 | Milton Keynes Dons |
2019-07-16 18:45:00 | Curzon Ashton FC | 1 - 5 | Crewe Alexandra |
2019-07-16 18:45:00 | Dartford | 1 - 2 | Gillingham |
2019-07-16 18:45:00 | Dulwich Hamlet | 1 - 1 | Bromley |
2019-07-16 18:45:00 | Hampton Richmond Borough | 1 - 5 | Chesham United |
2019-07-16 18:45:00 | Lincoln United | 0 - 1 | Alfreton Town |
2019-07-16 18:45:00 | Shildon | 3 - 7 | Spennymoor Town |
2019-07-16 18:45:00 | Stevenage Borough | 1 - 1 | Peterborough United |
2019-07-16 18:45:00 | Tonbridge Angels | 1 - 2 | Sutton United |
2019-07-16 18:45:00 | Witton Albion | 0 - 3 | Crewe XI |
2019-07-16 18:45:00 | Woking | 2 - 3 | Wycombe Wanderers |
2019-07-16 18:45:00 | Yeovil Town | 1 - 6 | Swansea City |
2019-07-16 18:45:00 | Dover Athletic | 3 - 0 | Maidstone United |
2019-07-16 18:45:00 | Longford Town | 1 - 3 | Warrenpoint Town |
2019-07-16 18:45:00 | Hamworthy Utd | 0 - 2 | Winchester City |
2019-07-16 18:45:00 | Herne Bay | 0 - 4 | Hemel Hempstead Town |
2019-07-16 19:00:00 | Central Cordoba | 2 - 0 | Banfield La Banda |
2019-07-16 19:00:00 | Athlone Town U19 | 1 - 3 | Shelbourne U19 |
2019-07-16 19:30:00 | FC Porto | 1 - 0 | Fulham |
2019-07-16 20:00:00 | Curico Unido | 1 - 0 | Deportes Santa Cruz |
2019-07-16 21:00:00 | Once Lobos Chalchuapa | 1 - 3 | CD FAS |
2019-07-16 21:10:00 | Presidente Hayes | 1 - 2 | River Plate (PAR) |
2019-07-16 22:00:00 | Nacional AM U19 | 2 - 0 | Sul America AM U19 |
International Friendly | |||
2019-07-16 14:30:00 | India | 1 - 1 | Syrian |
Iraqi Premier League | |||
2019-07-16 16:15:00 | Naft Al Junoob | 2 - 4 | Naft Misan |
Liga Super Malaysia | |||
2019-07-16 13:00:00 | Johor Darul Takzim | 0 - 1 | MISC-MIFA |
2019-07-16 13:00:00 | Melaka | 1 - 1 | Selangor PKNS |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2019-07-16 01:00:00 | Tigres (w) | 2 - 1 | Chivas Guadalajara (w) |
2019-07-16 01:00:00 | Saint Louis Athletica (w) | 1 - 6 | Atlas (w) |
2019-07-16 02:00:00 | Santos Laguna (w) | 1 - 4 | Pachuca (w) |
New Zealand Cup | |||
2019-07-16 07:30:00 | Selwyn United | 0 - 3 | Christchurch United |
Northern NSW U20 League | |||
2019-07-16 10:00:00 | Adamstown Rosebud U20 | 0 - 0 | Charlestown City Blues U20 |
Norway Division 4 | |||
2019-07-16 17:00:00 | Arvoll | 0 - 5 | Sparta Sarpsborg B |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2019-07-16 00:30:00 | Aguilas Doradas | 1 - 3 | Cucuta |
Primera Division de Ecuador | |||
2019-07-16 00:15:00 | Sociedad Deportivo Quito | 1 - 1 | Olmedo Riobamba |
Russia Division 2 | |||
2019-07-16 10:10:00 | FK Ural-2 | 2 - 0 | Nosta Novotroitsk |
2019-07-16 13:00:00 | Strogino Moscow | 2 - 1 | FK Ryazan |
2019-07-16 14:00:00 | FC Ararat Moscow | 8 - 2 | Saturn Moscow |
2019-07-16 14:00:00 | Rotor Volgograd B | 0 - 1 | FK Kaluga |
2019-07-16 14:00:00 | Olimp Khimki | 0 - 0 | FC Pskov 747 |
2019-07-16 14:00:00 | Zvezda Perm | 1 - 1 | Chelyabinsk |
2019-07-16 14:00:00 | Lada SOK Dimitrovgrad | 0 - 1 | Akron Togliatti |
2019-07-16 14:00:00 | Alania Vladikavkaz | 0 - 1 | Legion Dynamo |
2019-07-16 14:00:00 | Stavropolye-2009 | 3 - 0 | Inter Cherkessk |
2019-07-16 14:00:00 | Tyumen | 3 - 2 | KAMAZ Naberezhnye Chelny |
2019-07-16 14:30:00 | Spartak Nalchik | 1 - 1 | Anzhi Makhachkala |
2019-07-16 14:30:00 | FK Makhachkala | 1 - 0 | Spartak Vladikavkaz |
2019-07-16 14:30:00 | FK Zenit Izhevsk | 5 - 0 | Ufa B |
2019-07-16 15:00:00 | FK Khimik Novomoskovsk | 1 - 2 | Khimki (R) |
2019-07-16 15:00:00 | Zorkyi Krasnogorsk | 0 - 4 | Salyut-Energia Belgorod |
2019-07-16 15:00:00 | Sokol | 0 - 1 | Dinamo Briansk |
2019-07-16 15:00:00 | Dolgiye Prudy | 5 - 0 | Zvezda Sint Petersburg |
2019-07-16 15:00:00 | Znamya Truda | 1 - 2 | Luki Energiya |
2019-07-16 15:00:00 | Krasnodar III | 1 - 1 | FK Biolog |
2019-07-16 15:00:00 | Mashuk-KMV | 0 - 1 | Druzhba Maykop |
2019-07-16 15:00:00 | Volgar-Gazprom Astrachan | 2 - 0 | PFK Kuban |
2019-07-16 15:05:00 | FC Lada Togliatti | 1 - 0 | Volga Ulyanovsk |
2019-07-16 15:30:00 | Kvant Obninsk | 0 - 2 | Metallurg Lipetsk |
2019-07-16 15:30:00 | FK Leningradets | 2 - 2 | Rodina Moskva |
2019-07-16 15:30:00 | FC Murom | 0 - 2 | Zenit-2 St.Petersburg |
2019-07-16 15:30:00 | Chernomorets Novorossiysk | 0 - 1 | SKA Rostov |
Russia Division 3 | |||
2019-07-16 14:00:00 | Lada Dimitrovgrad | 0 - 1 | Akron Tolyatti |
Scotland League Cup | |||
2019-07-16 18:30:00 | Stenhousemuir | 1 - 2 | Dundee United |
2019-07-16 18:45:00 | Cowdenbeath | 0 - 2 | Heart of Midlothian |
2019-07-16 18:45:00 | Brechin City | 0 - 4 | Ross County |
2019-07-16 18:45:00 | Montrose | 1 - 0 | Saint Johnstone |
2019-07-16 18:45:00 | Alloa Athletic | 3 - 3 | Elgin City |
2019-07-16 18:45:00 | Peterhead | 0 - 0 | Inverness |
2019-07-16 18:45:00 | Greenock Morton | 6 - 1 | Dumbarton |
2019-07-16 18:45:00 | Queen of South | 3 - 3 | Annan Athletic |
2019-07-16 18:45:00 | Queen's Park | 1 - 2 | Partick Thistle |
2019-07-16 18:45:00 | Falkirk | 1 - 0 | Stranraer |
2019-07-16 18:45:00 | Livingston | 2 - 1 | Ayr United |
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra | |||
2019-07-16 15:00:00 | Degerfors IF U21 | 4 - 2 | Brommapojkarna U21 |
Sweden Folksam U21 Superettan | |||
2019-07-16 15:00:00 | Helsingborg U21 | 1 - 1 | Osters U21 |
Sweden Superettan | |||
2019-07-16 17:00:00 | Vasteras SK FK | 2 - 2 | Jonkopings Sodra IF |
UEFA Champions League | |||
2019-07-16 15:00:00 | FK Shkendija 79 | 1 - 2 | Nomme JK Kalju |
2019-07-16 17:30:00 | FC Saburtalo Tbilisi | 1 - 3 | Sheriff Tiraspol |
2019-07-16 18:00:00 | Valletta FC | 1 - 1 | F91 Dudelange |
2019-07-16 18:00:00 | HB Torshavn | 2 - 2 | HJK Helsinki |
2019-07-16 18:45:00 | Crvena Zvezda | 2 - 1 | Suduva |
2019-07-16 18:45:00 | KF Feronikeli | 0 - 1 | The New Saints |
UEFA Europa League | |||
2019-07-16 15:00:00 | Urartu | 0 - 5 | Cukaricki Stankom |
2019-07-16 17:00:00 | KI Klaksvik | 0 - 0 | FK Riteriai |
2019-07-16 18:30:00 | OFK Titograd | 0 - 0 | CSKA Sofia |
USA National Premier Soccer League | |||
2019-07-16 23:20:00 | Miami FC | 2 - 0 | Chattanooga |
Vietnamese professional league | |||
2019-07-16 10:00:00 | Song Lam Nghe An | 2 - 2 | Sai Gon FC |