Africa Cup of Nations | |||
2018-10-16 11:30:00 | Madagascar | 1 - 0 | Equatorial Guinea |
2018-10-16 12:00:00 | Comoros | 2 - 2 | Morocco |
2018-10-16 12:30:00 | Malawi | 0 - 0 | Cameroon |
2018-10-16 13:00:00 | Burundi | 1 - 1 | Mali |
2018-10-16 13:00:00 | South Sudan | 0 - 1 | Gabon |
2018-10-16 13:00:00 | Swaziland | 0 - 2 | Egypt |
2018-10-16 13:30:00 | Seychelles | 0 - 0 | South Africa |
2018-10-16 13:30:00 | Rwanda | 1 - 1 | Guinea |
2018-10-16 14:00:00 | Central African Republic | 0 - 0 | Cote D Ivoire |
2018-10-16 14:00:00 | Tanzania | 2 - 0 | Cape Verde |
2018-10-16 15:00:00 | Benin | 1 - 0 | Algeria |
2018-10-16 15:10:00 | Niger | 1 - 2 | Tunisia |
2018-10-16 15:59:00 | Lesotho | 0 - 2 | Uganda |
2018-10-16 16:30:00 | Gambia | 0 - 1 | Togo |
2018-10-16 17:00:00 | Zimbabwe | 1 - 1 | Democratic Rep Congo |
2018-10-16 17:00:00 | Botswana | 0 - 0 | Burkina Faso |
2018-10-16 17:00:00 | Mauritania | 1 - 0 | Angola |
2018-10-16 17:00:00 | Namibia | 1 - 0 | Mozambique |
2018-10-16 17:30:00 | Sudan | 0 - 1 | Senegal |
2018-10-16 18:00:00 | Libya | 2 - 3 | Nigeria |
2018-10-16 18:00:00 | Liberia | 2 - 1 | Congo |
Argentina group C Tebolidun League Manchester | |||
2018-10-16 23:00:00 | Sportivo Italiano | 0 - 0 | Deportivo Merlo |
Argentina Prim C Metropolitana | |||
2018-10-16 00:35:00 | Estudiantes de Caseros | 2 - 1 | Club Atletico Acassuso |
2018-10-16 15:59:00 | CA San Miguel | 1 - 0 | Uhl Que Sa |
Argentina Reserve League | |||
2018-10-16 13:00:00 | Deportivo Riestra Reserves | 3 - 1 | Barracas Central Reserves |
2018-10-16 15:00:00 | Excursionistas Reserves | 1 - 1 | Deportivo Armenio Reserves |
Austria Amateur cup | |||
2018-10-16 16:45:00 | Gleinstatten | 0 - 2 | Deutschlandsberger SC |
Azadegan League | |||
2018-10-16 11:45:00 | Aluminium Arak | 2 - 2 | Shahin Bushehr |
2018-10-16 11:45:00 | Shahrdari Tabriz | 1 - 2 | Karoun Ahvaz |
2018-10-16 13:45:00 | Shahrdari Mahshahr | 2 - 1 | Malavan |
Bahrain Division | |||
2018-10-16 15:00:00 | Al-Tadhmon | 2 - 3 | Busaiteen |
2018-10-16 15:00:00 | Al-Ittihad(BHR) | 4 - 0 | Qalali |
2018-10-16 15:00:00 | Sitra | 1 - 3 | Isa Town |
Bosnia erzegovina 1st League | |||
2018-10-16 15:00:00 | Borac Banja Luka | 3 - 1 | Sutjeska Foca |
Brazil Copa Gaucho | |||
2018-10-16 22:00:00 | Avenida RS | 0 - 0 | Gremio B |
Brazil Serie B | |||
2018-10-16 22:15:00 | Coritiba PR | 1 - 1 | Centro Sportivo Alagoano |
Brazil Serie D | |||
2018-10-16 18:30:00 | Atletico GO (Youth) | 3 - 1 | Aparecidense U19 |
2018-10-16 18:30:00 | Goias U19 | 2 - 1 | Trindade U19 |
BSWCP | |||
2018-10-16 18:30:00 | Admiral Beach | 3 - 9 | Zvezda St Petersburg Beach |
CONCACAF Nations League | |||
2018-10-16 23:00:00 | Martinique | 4 - 0 | British Virgin Islands |
2018-10-16 23:00:00 | Canada | 5 - 0 | Dominica |
Danish 1st Division | |||
2018-10-16 16:30:00 | Roskilde | 1 - 1 | Naestved |
England Johnstone | |||
2018-10-16 18:45:00 | Bury | 2 - 1 | Leicester City U21 |
2018-10-16 18:45:00 | Port Vale | 2 - 0 | Middlesbrough U21 |
England Northern League Division One | |||
2018-10-16 18:45:00 | Cleethorpes Town | 1 - 1 | Brighouse Town |
England Northern Premier League | |||
2018-10-16 18:45:00 | Farsley Celtic | 3 - 2 | Bamber Bridge |
2018-10-16 18:45:00 | Grantham Town | 2 - 3 | Nantwich Town |
2018-10-16 18:45:00 | Hednesford Town | 0 - 1 | Lancaster City |
2018-10-16 18:45:00 | Hyde F.C. | 4 - 1 | South Shields |
2018-10-16 18:45:00 | Mickleover Sports | 0 - 0 | Matlock Town |
2018-10-16 18:45:00 | Scarborough | 4 - 0 | Buxton FC |
2018-10-16 18:45:00 | Workington | 1 - 2 | Whitby Town |
England Reserves League | |||
2018-10-16 12:00:00 | Mansfield Town Reserve | 1 - 0 | Grimsby Am (R) |
2018-10-16 12:00:00 | Cheltenham Am | 1 - 7 | Exeter City Reserve |
2018-10-16 12:00:00 | AFC Wimbledon Reserve | 4 - 0 | Southend Utd Am. |
2018-10-16 13:00:00 | Plymouth (R) | 3 - 0 | Bristol Rovers Reserve |
2018-10-16 13:00:00 | Notts County (R) | 2 - 4 | Rotherham United (R) |
England Ryman Cup | |||
2018-10-16 18:45:00 | Corinthian Casuals | 5 - 0 | Croydon Athletic |
England Ryman(Isthmian) League | |||
2018-10-16 18:45:00 | Chipstead FC | 5 - 0 | Egham Town |
England Ryman(Isthmian) League Premier Division | |||
2018-10-16 18:45:00 | Bognor Regis Town | 2 - 4 | Folkestone |
2018-10-16 18:45:00 | Burgess Hill Town | 0 - 1 | Wingate Finchley |
2018-10-16 18:45:00 | Enfield Town | 0 - 0 | Brightlingsea Regent |
2018-10-16 18:45:00 | Hornchurch | 1 - 5 | lewes |
England Southern League Central Division | |||
2018-10-16 18:45:00 | Barwell | 2 - 1 | Banbury United |
2018-10-16 18:45:00 | Leiston FC | 1 - 5 | Kings Lynn |
2018-10-16 18:45:00 | Needham Market | 1 - 0 | Lowestoft Town |
2018-10-16 18:45:00 | Redditch United | 2 - 1 | Rushall Olympic |
2018-10-16 18:45:00 | Royston Town | 5 - 0 | St Neots Town |
2018-10-16 18:45:00 | St Ives Town | 0 - 1 | Biggleswade Town |
2018-10-16 18:45:00 | Tamworth | 0 - 0 | Kettering Town |
England Southern Premier League | |||
2018-10-16 18:45:00 | Beaconsfield SYCOB | 7 - 0 | Chesham United |
2018-10-16 18:45:00 | Dorchester Town | 1 - 2 | Taunton Town |
2018-10-16 18:45:00 | Gosport Borough | 3 - 2 | Poole Town |
2018-10-16 18:45:00 | Salisbury City | 2 - 0 | Merthyr Town |
2018-10-16 18:45:00 | Swindon Supermarine | 4 - 2 | Farnborough Town |
2018-10-16 18:45:00 | Tiverton Town | 1 - 2 | Weymouth |
2018-10-16 18:45:00 | Walton Casuals | 3 - 1 | Staines Town |
2018-10-16 18:45:00 | Wimborne Town | 3 - 2 | Frome Town |
Estonia cup (w) | |||
2018-10-16 15:00:00 | Ajax Tallinna (w) | 4 - 1 | Tallinna JK Legion (w) |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2018-10-16 19:00:00 | Levante Futsal | 2 - 3 | F.C.Barcelona Futsal |
German 3.Liga | |||
2018-10-16 17:00:00 | Hallescher FC | 0 - 1 | Hansa Rostock |
Germany Landespokal | |||
2018-10-16 15:59:00 | FV Illertissen | 1 - 1 | Wurzburger Kickers |
2018-10-16 17:00:00 | VfL Primstal | 1 - 3 | Saarbrucken |
2018-10-16 17:30:00 | TSV 1881 Gau-Odernheim | 2 - 2 | TSV Schott Mainz |
Germany Oberliga NOFV | |||
2018-10-16 17:30:00 | Werder Bremen III | 2 - 3 | SC Borgfeld |
Holland Reserve League | |||
2018-10-16 16:30:00 | NAC Breda Reserve | 1 - 5 | Fortuna Sittard Reserve |
Indonesia Division 1 | |||
2018-10-16 08:30:00 | PSIM Yogyakarta | 3 - 2 | Madura FC |
International Club Friendly | |||
2018-10-16 08:00:00 | Radnik Sesvete | 1 - 4 | HNK Gorica |
2018-10-16 10:00:00 | Alashkert | 2 - 1 | Ararat Yerevan |
2018-10-16 12:00:00 | Hapoel Migdal HaEmek | 1 - 0 | Maccabi Basmat Tivo |
2018-10-16 15:30:00 | NK Posavac Ruscica | 2 - 2 | HNK Cibalia |
2018-10-16 17:00:00 | SC Kapellen | 0 - 2 | Monchengladbach AM. |
2018-10-16 17:00:00 | Wacker Burghausen | 1 - 0 | SV Kirchanschoring |
International Friendly | |||
2018-10-16 10:00:00 | Bahrain | 4 - 1 | Palestine |
2018-10-16 10:35:00 | Japan | 4 - 3 | Uruguay |
2018-10-16 11:00:00 | Korea Republic | 2 - 2 | Panama |
2018-10-16 11:30:00 | Indonesia | 1 - 1 | Hong Kong |
2018-10-16 11:30:00 | Cambodia | 1 - 2 | Singapore |
2018-10-16 11:30:00 | Laos | 1 - 4 | Mongolia |
2018-10-16 12:00:00 | China | 2 - 0 | Syrian |
2018-10-16 12:45:00 | Malaysia | 0 - 1 | Kyrgyzstan |
2018-10-16 14:00:00 | Uzbekistan | 2 - 0 | Qatar |
2018-10-16 14:00:00 | Germany U20 | 3 - 2 | Switzerland U20 |
2018-10-16 15:00:00 | Czech Republic U19 | 0 - 0 | Portugal U19 |
2018-10-16 15:00:00 | United Arab Emirates | 0 - 2 | Venezuela |
2018-10-16 15:30:00 | Oman | 0 - 0 | Ecuador |
2018-10-16 15:59:00 | Iran | 2 - 1 | Bolivia |
2018-10-16 15:59:00 | Italy U20 | 1 - 2 | Portugal U20 |
2018-10-16 15:59:00 | Kuwait U23 | 4 - 2 | Saudi Arabia U23 |
2018-10-16 16:15:00 | Bahrain | 4 - 1 | Myanmar |
2018-10-16 17:00:00 | Holland U20 | 4 - 1 | Poland U20 |
2018-10-16 18:00:00 | Brazil | 1 - 0 | Argentina |
2018-10-16 18:00:00 | USA U17 | 2 - 1 | Russia U17 |
2018-10-16 18:00:00 | England U17 | 3 - 1 | Brazil U17 |
2018-10-16 18:45:00 | Sweden | 1 - 1 | Slovakia |
2018-10-16 18:45:00 | Denmark | 2 - 0 | Austria |
2018-10-16 18:45:00 | Belgium | 1 - 1 | Netherlands |
Israel C League | |||
2018-10-16 12:30:00 | Maccabi Tzeirei Shefaram | 0 - 2 | FC Ahva Arraba |
2018-10-16 12:30:00 | Tzeirey Kafr Kana | 0 - 1 | FC Alnada Nazareth |
2018-10-16 12:30:00 | Hapoel Kfar Qasm Shuaa | 1 - 2 | Ironi Beit Dagan |
Italy C1 | |||
2018-10-16 12:30:00 | Rieti | 0 - 1 | Vibonese |
2018-10-16 16:30:00 | Catanzaro | 0 - 3 | Juve Stabia |
2018-10-16 18:30:00 | Bisceglie 1913 | 0 - 0 | ASD Sicula Leonzio |
2018-10-16 18:30:00 | Catania | 3 - 1 | Trapani |
2018-10-16 18:30:00 | Cavese | 3 - 1 | Matera |
2018-10-16 18:30:00 | AC Monopoli | 3 - 0 | Paganese |
J-League Division 2 | |||
2018-10-16 10:00:00 | Tokushima Vortis | 0 - 1 | Ventforet Kofu |
Jamaica Premier League | |||
2018-10-16 01:35:00 | Waterhouse FC | 2 - 2 | Cavalier FC |
Kosovo Superliga | |||
2018-10-16 12:45:00 | KF Flamurtari Pristina(KOS) | 0 - 3 | KF Drenica Skenderaj |
2018-10-16 12:45:00 | KF Liria Prizren | 0 - 4 | KF Trepca 89 |
Malta Women Division 1 | |||
2018-10-16 18:15:00 | Birkirkara (w) | 2 - 0 | Hibernians (w) |
2018-10-16 18:15:00 | Mgarr (w) | 6 - 0 | Figura (w) (w) |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2018-10-16 02:00:00 | Tijuana (w) | 0 - 2 | Lobos BUAP (w) |
Nicaragua Apertura league | |||
2018-10-16 22:00:00 | Juventus Managua | 2 - 1 | Diriangen |
Northern Ireland shield cup | |||
2018-10-16 18:45:00 | Ballymena United | 5 - 0 | HW Welders |
Panama Reserve League | |||
2018-10-16 19:00:00 | Tauro Reserves | 2 - 1 | Santa Gema Reserves |
2018-10-16 22:00:00 | San Francisco Reserves | 1 - 1 | Alianza FC Reserves |
Poland Division 4 | |||
2018-10-16 13:00:00 | KP Starogard Gdanski | 2 - 1 | Wda Swiecie |
Primera Division de Paraguay | |||
2018-10-16 22:30:00 | Cerro Porteno | 0 - 1 | Libertad |
Saudi Arabia Division 1 | |||
2018-10-16 14:55:00 | Al Khaleej Club | 0 - 0 | Al-Nahdha |
2018-10-16 14:55:00 | Al-adalh | 1 - 2 | Al mojzel |
2018-10-16 15:05:00 | Al-Kawkab | 3 - 2 | Al-Shoalah |
2018-10-16 15:25:00 | Al-Tai | 1 - 0 | Al-Orubah |
2018-10-16 15:25:00 | Dhamk | 1 - 1 | AL-Rbeea Jeddah |
Scotland Reserve Cup | |||
2018-10-16 13:00:00 | Motherwell FC U20 | 5 - 1 | Dunfermline Athletic U20 |
2018-10-16 19:00:00 | Livingston Reserves | 3 - 0 | Berwick Rangers U20 |
Serbia U19 League | |||
2018-10-16 12:40:00 | Cukaricki U19 | 3 - 0 | FK Vozdovac U19 |
Slovakia Cup | |||
2018-10-16 15:59:00 | Sokol Dolna Zdana | 2 - 3 | SKF Sered |
Southern League Cup | |||
2018-10-16 18:45:00 | Alvechurch | 2 - 4 | Stratford Town |
2018-10-16 18:45:00 | Metropolitan Police | 1 - 0 | Hendon |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2018-10-16 15:30:00 | Real Betis B | 1 - 1 | CD Utrera |
Spanish Copa Del Rey | |||
2018-10-16 18:00:00 | Elche | 1 - 4 | Cordoba |
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra | |||
2018-10-16 14:00:00 | IFK Goteborg U21 | 0 - 1 | Varbergs BoIS U21 |
Sweden Folksam U21 Superettan | |||
2018-10-16 15:00:00 | Helsingborg U21 | 5 - 1 | Utsiktens BK U21 |
UEFA - EURO U21 Qualifying | |||
2018-10-16 12:30:00 | North Macedonia U21 | 6 - 1 | Gibraltar U21 |
2018-10-16 14:00:00 | Montenegro U21 | 5 - 1 | Kazakhstan U21 |
2018-10-16 15:00:00 | Israel U21 | 3 - 0 | Kosovo U21 |
2018-10-16 15:00:00 | Malta U21 | 1 - 1 | Cyprus U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Estonia U21 | 2 - 2 | Albania U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Denmark U21 | 3 - 0 | Faroe Islands U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Finland U21 | 0 - 2 | Lithuania U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Poland U21 | 3 - 0 | Georgia U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Austria U21 | 3 - 2 | Russia U21 |
2018-10-16 15:59:00 | Serbia U21 | 0 - 0 | Armenia U21 |
2018-10-16 16:15:00 | Germany U21 | 2 - 0 | Ireland U21 |
2018-10-16 16:15:00 | Norway U21 | 1 - 1 | Azerbaijan U21 |
2018-10-16 16:30:00 | Andorra U21 | 0 - 0 | Latvia U21 |
2018-10-16 16:30:00 | Netherlands U21 | 3 - 0 | Ukraine U21 |
2018-10-16 16:30:00 | Scotland U21 | 0 - 2 | England U21 |
2018-10-16 16:30:00 | Hungary U21 | 1 - 2 | Turkey U21 |
2018-10-16 16:30:00 | Sweden U21 | 0 - 3 | Belgium U21 |
2018-10-16 16:45:00 | Iceland U21 | 2 - 7 | Spain U21 |
2018-10-16 16:45:00 | France U21 | 1 - 1 | Slovenia U21 |
2018-10-16 17:00:00 | Wales U21 | 3 - 1 | Switzerland U21 |
2018-10-16 17:00:00 | Luxembourg U21 | 1 - 0 | Bulgaria U21 |
2018-10-16 18:00:00 | Portugal U21 | 4 - 2 | Bosnia-Herzegovina U21 |
2018-10-16 18:00:00 | Romania U21 | 4 - 0 | Liechtenstein U21 |
2018-10-16 18:30:00 | Northern Ireland U21 | 1 - 0 | Slovakia U21 |
UEFA European U-17 Football Championship | |||
2018-10-16 13:00:00 | Bosnia U17 | 2 - 3 | Ukraine U17 |
2018-10-16 13:00:00 | Gibraltar U17 | 0 - 8 | Iceland U17 |
2018-10-16 15:45:00 | Portugal U17 | 5 - 1 | Wales U17 |
2018-10-16 15:45:00 | Kazakhstan U17 | 1 - 2 | Belarus U17 |
UEFA European U-19 Football Championship | |||
2018-10-16 12:00:00 | Denmark U19 | 0 - 1 | Italy U19 |
2018-10-16 12:00:00 | Estonia U19 | 0 - 0 | Finland U19 |
2018-10-16 12:00:00 | Slovakia U19 | 1 - 4 | Ukraine U19 |
2018-10-16 12:00:00 | Albania U19 | 0 - 1 | Norway U19 |
2018-10-16 12:00:00 | Republic of Ireland U19 | 2 - 1 | Netherlands U19 |
2018-10-16 12:00:00 | Faroe Islands U19 | 1 - 2 | Bosnia U19 |
2018-10-16 13:30:00 | Hungary U19 | 2 - 1 | Austria U19 |
2018-10-16 13:30:00 | Kosovo U19 | 1 - 4 | Slovenia U19 |
2018-10-16 15:59:00 | Switzerland U19 | 1 - 2 | Spain U19 |
2018-10-16 15:59:00 | Andorra U19 | 0 - 2 | Belarus U19 |
UEFA Nations League | |||
2018-10-16 14:00:00 | Kazakhstan | 4 - 0 | Andorra |
2018-10-16 15:59:00 | Armenia | 4 - 0 | North Macedonia |
2018-10-16 18:45:00 | France | 2 - 1 | Germany |
2018-10-16 18:45:00 | Ukraine | 1 - 0 | Czech |
2018-10-16 18:45:00 | Ireland | 0 - 1 | Wales |
2018-10-16 18:45:00 | Slovenia | 1 - 1 | Cyprus |
2018-10-16 18:45:00 | Norway | 1 - 0 | Bulgaria |
2018-10-16 18:45:00 | Latvia | 0 - 3 | Georgia |
2018-10-16 18:45:00 | Gibraltar | 2 - 1 | Liechtenstein |
Uganda Premier League | |||
2018-10-16 13:00:00 | Uganda Police FC | 1 - 3 | Express FC |
2018-10-16 13:30:00 | BUL FC | 3 - 0 | Paidha Black Angels |
2018-10-16 13:30:00 | Tooro United | 1 - 2 | Kirinya Jinja SS |
Uruguay Reserve League | |||
2018-10-16 13:00:00 | Liverpool Montevideo Reserve | 1 - 0 | Defensor Sporting Reserve |
2018-10-16 13:00:00 | Wanderers FC Reserve | 2 - 1 | Racing Club de Montevideo Reserves |
2018-10-16 13:00:00 | Penarol Reserve | 4 - 0 | Atletico Fenix Reserves (RUR) |
2018-10-16 14:00:00 | Atenas Reserves | 3 - 3 | Rampla Juniors Reserves |
2018-10-16 18:00:00 | Boston River Reserve | 2 - 0 | Nacional de Montevideo Reserves |
USA National Premier Soccer League | |||
2018-10-16 22:00:00 | Michigan State | 1 - 2 | University of Notre Dame |
Welsh Premier League | |||
2018-10-16 18:45:00 | Connahs Quay Nomads FC | 3 - 1 | Newi Cefn Druids |