- ALL MATCH
- Australia
- Algeria
- Argentina
- Armenia
- Austria
- Azerbaijan
- Belarus
- Belgium
- Bolivia
- Brazil
- International
- Bulgaria
- Canada
- China
- Italy
- Croatia
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- England
- Estonia
- Finland
- France
- Germany
- Netherlands
- Hungary
- Indonesia
- Ireland
- Israel
- Japan
- South Korea
- Kazakhstan
- Lithuania
- Malaysia
- Mexico
- Northern Ireland
- Norway
- Panama
- Peru
- Poland
- Portugal
- Chile
- Colombia
- Uruguay
- Venezuela
- Qatar
- Romania
- Russia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Sweden
- Switzerland
- Thailand
- Turkey
- Ukraine
- United States
- Uzbekistan
- Vietnam
ACT Premier League | |||
2018-08-11 07:15:00 | Riverina Rhinos | 1 - 2 | Woden Valley |
Algeria U20 Youth League | |||
2018-08-11 08:00:00 | ASO Chlef U21 | 2 - 1 | ASM Oran U21 |
2018-08-11 09:00:00 | JS Kabylie U21 | 3 - 0 | JS Saoura U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2018-08-11 15:59:00 | OM Medea | 2 - 4 | MO Bejaia |
2018-08-11 15:59:00 | CR Belouizdad | 0 - 3 | AS Ain Mlila |
2018-08-11 18:00:00 | JS kabylie | 0 - 0 | JS Saoura |
2018-08-11 19:00:00 | ES Setif | 3 - 0 | USM Bel Abbes |
2018-08-11 20:00:00 | MC Oran | 1 - 1 | CA Bordj Bou Arreridj |
Argentine Division 1 | |||
2018-08-11 16:15:00 | Gimnasia La Plata | 1 - 0 | Argentinos juniors |
2018-08-11 18:30:00 | Union Santa Fe | 1 - 0 | Aldosivi Mar del Plata |
2018-08-11 20:45:00 | Patronato Parana | 0 - 0 | Colon de Santa Fe |
2018-08-11 23:00:00 | Belgrano | 0 - 0 | San Martin San Juan |
Armenia Premier League | |||
2018-08-11 13:00:00 | FC Artsakh | 1 - 0 | Banants |
2018-08-11 15:00:00 | FC Avan Academy | 1 - 2 | Ararat Yerevan |
Australia Brisbane Capital League 2 | |||
2018-08-11 05:00:00 | Brindabella Blues FC | 1 - 3 | Queanbeyan City |
2018-08-11 05:00:00 | Canberra Olympic II | 1 - 4 | OConnor Knights |
2018-08-11 05:00:00 | Monaro Panthers II | 2 - 2 | Narrabundah |
Australia Brisbane Premier League | |||
2018-08-11 07:00:00 | Acacia Ridge | 2 - 1 | University of Queensland |
2018-08-11 08:00:00 | Albany Creek | 4 - 1 | Mount Gravatt Hawks |
2018-08-11 08:05:00 | North Pine United | 7 - 1 | Virginia United |
2018-08-11 08:05:00 | The Gap | 1 - 2 | Taringa Rovers |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2018-08-11 05:45:00 | Albany Creek Reserve | 12 - 0 | Mount Gravatt Hawks SC (R) |
2018-08-11 06:00:00 | The Gap FC Reserve | 3 - 3 | Taringa Rovers Reserve |
2018-08-11 06:00:00 | North Pine United Reserve | 4 - 2 | Virginia United Reserves |
Australia Capital Territory Premier League Women | |||
2018-08-11 07:20:00 | Belconnen United Women | 2 - 0 | Canberra FC Women |
Australia Gold Coast Premier League | |||
2018-08-11 05:00:00 | Murwillumbah | 0 - 8 | Gold Coast Knights |
Australia New South Wales League 2 | |||
2018-08-11 09:00:00 | Hills Brumbies | 1 - 0 | Blacktown Spartans |
2018-08-11 09:00:00 | Canterbury Bankstown FC | 1 - 2 | PCYC Parramatta Eagles |
2018-08-11 09:00:00 | Ted Reiter Mountain City Rovers | 1 - 2 | Spirit FC |
2018-08-11 09:00:00 | Western Sydney Wanderers AM | 1 - 2 | Macarthur Rams |
2018-08-11 09:00:00 | St George Saints | 2 - 2 | Northern Tigers |
2018-08-11 09:00:00 | Rydalmere Lions FC | 3 - 4 | Mounties Wanderers |
Australia Northern NSW Premier League | |||
2018-08-11 04:30:00 | West Wallsend SC | 3 - 1 | Belmont Swansea United SC |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2018-08-11 05:30:00 | Dare southwest Queensland (w) | 3 - 2 | Mudgeeraba SC Women |
2018-08-11 07:00:00 | Sunshine Coast?W? | 2 - 2 | Logan Lightning (W) |
2018-08-11 08:00:00 | Eastern Suburbs SC Women | 5 - 0 | Weston Pud(w) |
2018-08-11 08:00:00 | Mitchelton (W) | 2 - 1 | Souths United SC (w) |
2018-08-11 08:10:00 | Queensland Lions Women | 0 - 8 | The Gap NPL (w) |
Australia Tasmania Super League Women | |||
2018-08-11 04:30:00 | Northern Rangers Women | 3 - 0 | Launceston United Women |
Australia U20 | |||
2018-08-11 05:00:00 | Subiaco U20 | 2 - 1 | Forrestfield United U20 |
2018-08-11 05:00:00 | Cockburn City U20 | 5 - 1 | FloreatAthena U20 |
2018-08-11 05:00:00 | Stirling Lions U20 | 5 - 0 | Joondalup United U20 |
2018-08-11 05:00:00 | Balcatta U20 | 0 - 4 | ECU Joondalup U20 |
2018-08-11 05:00:00 | Pires U20 | 4 - 2 | Inglewood United U20 |
Australia U20 League | |||
2018-08-11 05:00:00 | Bayswater U20 | 3 - 1 | Sorrento F.C. U20 |
Australia Victoria State League 1 Reserves | |||
2018-08-11 03:00:00 | South Springvale Reserves | 0 - 3 | St Kilda SC Reserves |
Australia Victorian Premier League U20 | |||
2018-08-11 02:30:00 | Avondale FC U20 | 5 - 2 | Bentleigh greens U20 |
2018-08-11 03:00:00 | Northcote City U20 | 0 - 1 | FC Bulleen Lions U20 |
2018-08-11 06:15:00 | Hume City U20 | 3 - 1 | Oakleigh Cannons U20 |
Australian cloth | |||
2018-08-11 05:00:00 | Oxley United | 2 - 5 | North Star |
2018-08-11 08:00:00 | Moggill FC | 3 - 1 | Annerley FC |
Austria Erste Division | |||
2018-08-11 11:00:00 | Kapfenberg | 1 - 2 | SV Ried |
2018-08-11 12:30:00 | FC Wacker Innsbruck Amateure | 1 - 3 | FC Blau Weiss Linz |
2018-08-11 18:00:00 | WSG Wattens | 1 - 1 | SG Austria Klagenfurt |
Austrian Bundesliga | |||
2018-08-11 15:00:00 | Rheindorf Altach | 1 - 2 | FC Wacker Innsbruck |
2018-08-11 15:00:00 | Red Bull Salzburg | 2 - 0 | Austria Wien |
2018-08-11 15:00:00 | TSV Hartberg | 4 - 2 | Mattersburg |
Azerbaijan Premier League | |||
2018-08-11 15:59:00 | Standard Sumqayit | 0 - 2 | FC Neftci Baku |
Belarus Cup | |||
2018-08-11 15:00:00 | FK Vitebsk | 0 - 0 | FC Torpedo Zhodino |
Belgian Pro League | |||
2018-08-11 15:59:00 | Standard Liege | 0 - 0 | Cercle Brugge |
2018-08-11 18:00:00 | Zulte-Waregem | 4 - 0 | KAS Eupen |
2018-08-11 18:00:00 | Sint-Truidense | 1 - 1 | Lokeren |
2018-08-11 18:30:00 | Mouscron Peruwelz | 0 - 1 | Royal Antwerp |
Belgian Second Division | |||
2018-08-11 15:00:00 | Roeselare | 2 - 2 | Mechelen |
2018-08-11 18:30:00 | KVSK Lommel | 2 - 2 | Tubize |
Bolivia Primera Division | |||
2018-08-11 23:30:00 | Club Guabira | 3 - 2 | Destroyers |
BRA SPC | |||
2018-08-11 14:00:00 | Santos B | 1 - 0 | Ah so Santa SP |
2018-08-11 18:00:00 | Desportivo Brasil SP | 1 - 0 | XV de Piracicaba |
2018-08-11 18:00:00 | Rio Claro | 1 - 3 | Inter de Limeira |
2018-08-11 18:00:00 | Taubate | 0 - 0 | Sao Caetano |
2018-08-11 18:00:00 | Atibaia | 1 - 2 | Portuguesa Desportos |
2018-08-11 18:00:00 | Audax Sao Paulo | 1 - 1 | Juventus SP |
Brasileiro, Serie C | |||
2018-08-11 20:00:00 | Bragantino | 2 - 1 | Cuiaba |
2018-08-11 20:00:00 | Luverdense | 1 - 0 | Operario MS |
2018-08-11 20:00:00 | Tombense | 0 - 0 | Botafogo SP |
2018-08-11 20:00:00 | Volta Redonda | 0 - 0 | Joinville SC |
2018-08-11 20:00:00 | Ypiranga(RS) | 5 - 1 | Tupi Juiz de Fora MG |
2018-08-11 22:30:00 | ABC RN | 0 - 1 | Atletico Acreano |
2018-08-11 22:30:00 | Botafogo PB | 2 - 2 | Juazeirense |
2018-08-11 22:30:00 | Confianca SE | 0 - 0 | Globo |
2018-08-11 22:30:00 | Remo Belem (PA) | 1 - 1 | Nautico (PE) |
2018-08-11 22:30:00 | Santa Cruz PE | 1 - 0 | Salgueiros AC |
Brazil Serie A | |||
2018-08-11 19:00:00 | Ceara | 0 - 0 | Atletico Paranaense |
2018-08-11 22:00:00 | Bahia BA | 1 - 0 | America MG |
Brazil Serie B | |||
2018-08-11 00:30:00 | Coritiba PR | 0 - 0 | Sampaio Correa |
2018-08-11 19:30:00 | Guarani SP | 2 - 3 | Fortaleza |
2018-08-11 19:30:00 | Sao Bento | 1 - 1 | Brasil de Pelotas |
2018-08-11 19:30:00 | CRB AL | 0 - 1 | Oeste |
2018-08-11 19:30:00 | Criciuma | 1 - 1 | Atletico Clube Goianiense |
2018-08-11 22:00:00 | Juventude | 0 - 0 | Figueirense |
BSWCP | |||
2018-08-11 05:00:00 | Master Group Beach | 5 - 16 | Zvezdy Dinamo Beach |
Bulgaria Premier League | |||
2018-08-11 15:45:00 | Beroe Stara Zagora | 2 - 1 | Botev Plovdiv |
2018-08-11 18:00:00 | FC Dunav Ruse | 1 - 2 | Levski Sofia |
Calcutta Football League | |||
2018-08-11 09:30:00 | West Bengal Police | 0 - 3 | Peerless SC |
2018-08-11 11:00:00 | Mohammedan SC | 1 - 0 | Rainbow SC |
Canadian Premier Soccer League | |||
2018-08-11 00:30:00 | Real Mississauga | 1 - 5 | FC Vorkuta |
Central Premier League | |||
2018-08-11 02:30:00 | Wellington United | 1 - 4 | Western Suburbs |
2018-08-11 03:00:00 | Manukau United | 2 - 1 | Bay Olympic |
2018-08-11 03:30:00 | Lower Hutt City | 5 - 3 | Wellington Olympic |
China Reserves League | |||
2018-08-11 06:30:00 | Tianjin Teda (R) | 0 - 1 | HENAN JIANYE (R) |
Chinese Football Association Jia League | |||
2018-08-11 11:00:00 | Dalian Chaoyue | 0 - 2 | Shijiazhuang YongChang FC |
2018-08-11 11:30:00 | Liaoning FC | 1 - 0 | Beijing BeiKong |
2018-08-11 11:30:00 | Heilongjiang Lava Spring | 0 - 0 | Wuhan ZALL |
2018-08-11 11:30:00 | Zhejiang Yiteng FC | 2 - 1 | Qingdao Huanghai F.C. |
2018-08-11 11:35:00 | Inner Mongolia Zhongyou | 1 - 0 | Yanbian |
2018-08-11 12:00:00 | Xinjiang Tianshan Leopard | 1 - 4 | Shenzhen JiaZhaoye |
2018-08-11 12:00:00 | Meizhou Hakka | 2 - 1 | Meizhou Meixian Techand |
Chinese Football Association Yi League | |||
2018-08-11 07:30:00 | Qingdao Zhongneng | 2 - 0 | Baotou southern |
2018-08-11 07:30:00 | Jiangsu Yancheng | 3 - 0 | Yanbian Beiguo |
2018-08-11 08:00:00 | Bei Li Gong | 3 - 4 | Dalian Boyang |
2018-08-11 08:00:00 | Yinchuan Helanshan | 3 - 0 | ShenYang DongJin |
2018-08-11 08:30:00 | Shenyang City Public | 2 - 3 | Jinlin Baijia FC |
2018-08-11 08:30:00 | Hainan Boying Seamen | 1 - 0 | Shenzhen Pengcheng |
2018-08-11 11:30:00 | Hunan Billows | 3 - 0 | Anhui Hefei Guiguan |
2018-08-11 11:30:00 | Sichuan Annapurna | 6 - 0 | Fujian Tianxin |
2018-08-11 11:30:00 | Shenzhen Renren | 0 - 0 | Zhengjiang Huasa FC |
2018-08-11 11:30:00 | Suzhou Dongwu | 2 - 1 | Sichuan Jiuniu |
Chinese Super League | |||
2018-08-11 10:00:00 | Changchun Yatai | 3 - 2 | Guangzhou Evergrande Taobao FC |
2018-08-11 11:35:00 | Shanghai East Asia FC | 2 - 0 | Shanghai Shenhua |
2018-08-11 11:35:00 | Hebei HX Xingfu | 1 - 0 | Guizhou Hengfeng Zhicheng |
2018-08-11 11:35:00 | Chongqing SWM Motors | 0 - 2 | Shandong Luneng |
Coppa Italia | |||
2018-08-11 18:00:00 | Udinese | 1 - 1 | Benevento |
2018-08-11 19:15:00 | Genoa | 4 - 0 | Lecce |
Croatia 1.Division | |||
2018-08-11 15:30:00 | HNK Gorica | 2 - 3 | Inter Zapresic |
2018-08-11 19:00:00 | NK Lokomotiva Zagreb | 1 - 0 | Rudes |
Czech Group D League | |||
2018-08-11 08:15:00 | Tatran Rakovnik | 1 - 2 | SK Motorlet Praha |
Czech Republic 2.Liga | |||
2018-08-11 08:15:00 | Chrudim | 4 - 1 | SC Znojmo |
2018-08-11 08:15:00 | Trinec | 1 - 2 | Pardubice |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2018-08-11 08:15:00 | Radotin | 0 - 1 | Jiskra Usti nad Orlici |
2018-08-11 08:15:00 | Loko Vltavin | 1 - 0 | Zivanice |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2018-08-11 15:00:00 | Marila Pribram | 4 - 0 | Dukla Prague |
2018-08-11 15:00:00 | Opava | 1 - 1 | Slovan Liberec |
2018-08-11 15:00:00 | Baumit Jablonec | 4 - 1 | MFK Karvina |
2018-08-11 17:00:00 | FC Viktoria Plzen | 1 - 0 | Tescoma Zlin |
Czech Republic U19 League | |||
2018-08-11 08:15:00 | Dukla Praha (U19) | 1 - 5 | Slavia Praha U19 |
2018-08-11 08:15:00 | Pardubice U19 | 0 - 3 | Sparta Praha U19 |
2018-08-11 09:00:00 | Sigma Olomouc U19 | 2 - 2 | Slovacko U19 |
Czech Republic U21 League | |||
2018-08-11 08:30:00 | Mlada BoleslavU21 | 3 - 2 | Hradec KraloveU21 |
Denmark - 2.Liga | |||
2018-08-11 11:00:00 | Vanlose | 3 - 0 | Hillerod Fodbold |
2018-08-11 11:00:00 | Skovshoved | 1 - 2 | B93 Copenhagen |
2018-08-11 11:00:00 | Tarup Paarup IF | 0 - 1 | Skive IK |
2018-08-11 12:00:00 | Middelfart G og | 1 - 2 | HIK Hellerup |
2018-08-11 12:00:00 | Dalum | 2 - 0 | Ringkobing |
2018-08-11 12:00:00 | Odder IGF | 3 - 1 | Kjellerup |
2018-08-11 12:00:00 | Jammerbugt | 1 - 1 | Aarhus Fremad |
2018-08-11 13:00:00 | Bronshoj | 4 - 3 | BK Avarta |
2018-08-11 13:25:00 | FC Sydvest | 0 - 1 | Brabrand |
Denmark - 4.Liga | |||
2018-08-11 09:00:00 | BSF | 1 - 0 | Taastrup FC |
Denmark Superligaen | |||
2018-08-11 14:00:00 | Hobro | 3 - 2 | Odense BK |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2018-08-11 21:00:00 | Faure Za Amarilla | 0 - 3 | Orense SC |
England Championship | |||
2018-08-11 14:00:00 | Aston Villa | 3 - 2 | Wigan Athletic |
2018-08-11 14:00:00 | Blackburn Rovers | 0 - 0 | Millwall |
2018-08-11 14:00:00 | Bolton Wanderers | 2 - 2 | Bristol City |
2018-08-11 14:00:00 | Middlesbrough | 1 - 0 | Birmingham City |
2018-08-11 14:00:00 | Norwich City | 3 - 4 | West Bromwich(WBA) |
2018-08-11 14:00:00 | Nottingham Forest | 1 - 0 | Reading |
2018-08-11 14:00:00 | Queens Park Rangers (QPR) | 1 - 2 | Sheffield United |
2018-08-11 14:00:00 | Rotherham United | 1 - 0 | Ipswich Town |
2018-08-11 14:00:00 | Sheffield Wednesday | 1 - 1 | Hull City |
2018-08-11 14:00:00 | Stoke City | 1 - 1 | Brentford |
2018-08-11 14:00:00 | Swansea City | 1 - 0 | Preston North End |
2018-08-11 16:30:00 | Derby County | 1 - 4 | Leeds United |
England Conference | |||
2018-08-11 11:35:00 | Wrexham | 3 - 0 | Boreham Wood |
2018-08-11 14:00:00 | Barnet | 1 - 2 | Eastleigh |
2018-08-11 14:00:00 | Bromley | 1 - 1 | Harrogate Town |
2018-08-11 14:00:00 | Chesterfield | 1 - 0 | Braintree Town |
2018-08-11 14:00:00 | Dagenham Redbridge | 2 - 2 | Maidenhead United |
2018-08-11 14:00:00 | Gateshead | 2 - 1 | Dover Athletic |
2018-08-11 14:00:00 | Halifax Town | 3 - 0 | Maidstone United |
2018-08-11 14:00:00 | Hartlepool United | 0 - 1 | Ebbsfleet United |
2018-08-11 14:00:00 | Havant Waterlooville | 1 - 1 | AFC Fylde |
2018-08-11 14:00:00 | Leyton Orient | 2 - 2 | Barrow |
2018-08-11 14:00:00 | Solihull Moors | 1 - 0 | Aldershot Town |
2018-08-11 14:00:00 | Sutton United | 2 - 1 | Salford City |
England League 1 | |||
2018-08-11 14:00:00 | AFC Wimbledon | 0 - 0 | Coventry City |
2018-08-11 14:00:00 | Blackpool | 1 - 2 | Portsmouth |
2018-08-11 14:00:00 | Bradford City | 0 - 2 | Barnsley |
2018-08-11 14:00:00 | Bristol Rovers | 1 - 2 | Accrington Stanley |
2018-08-11 14:00:00 | Charlton Athletic | 2 - 1 | Shrewsbury Town |
2018-08-11 14:00:00 | Doncaster Rovers | 3 - 0 | Wycombe Wanderers |
2018-08-11 14:00:00 | Gillingham | 3 - 1 | Burton Albion |
2018-08-11 14:00:00 | Luton Town | 1 - 1 | Sunderland A.F.C |
2018-08-11 14:00:00 | Oxford United | 0 - 2 | Fleetwood Town |
2018-08-11 14:00:00 | Plymouth Argyle | 1 - 1 | Southend United |
2018-08-11 14:00:00 | Rochdale | 1 - 4 | Peterborough United |
2018-08-11 14:00:00 | Scunthorpe United | 1 - 1 | Walsall |
England League 2 | |||
2018-08-11 14:00:00 | Cambridge United | 3 - 2 | Notts County |
2018-08-11 14:00:00 | Carlisle United | 2 - 2 | Northampton Town |
2018-08-11 14:00:00 | Colchester United | 2 - 0 | Port Vale |
2018-08-11 14:00:00 | Crawley Town | 1 - 3 | Stevenage Borough |
2018-08-11 14:00:00 | Forest Green Rovers | 1 - 1 | Oldham Athletic |
2018-08-11 14:00:00 | Lincoln City | 4 - 1 | Swindon Town |
2018-08-11 14:00:00 | Macclesfield Town | 0 - 2 | Grimsby Town |
2018-08-11 14:00:00 | Milton Keynes Dons | 1 - 0 | Bury |
2018-08-11 14:00:00 | Morecambe | 0 - 2 | Exeter City |
2018-08-11 14:00:00 | Newport County | 1 - 0 | Crewe Alexandra |
2018-08-11 14:00:00 | Tranmere Rovers | 1 - 0 | Cheltenham Town |
2018-08-11 14:00:00 | Yeovil Town | 2 - 2 | Mansfield Town |
English Premier League | |||
2018-08-11 11:30:00 | Newcastle United | 1 - 2 | Tottenham Hotspur |
2018-08-11 14:00:00 | Fulham | 0 - 2 | Crystal Palace |
2018-08-11 14:00:00 | Bournemouth AFC | 2 - 0 | Cardiff City |
2018-08-11 14:00:00 | Huddersfield Town | 0 - 3 | Chelsea |
2018-08-11 14:00:00 | Watford | 2 - 0 | Brighton Hove Albion |
2018-08-11 16:30:00 | Wolves | 2 - 2 | Everton |
Estonia Champions League | |||
2018-08-11 13:00:00 | Levadia Tallinn | 6 - 1 | Trans Narva |
2018-08-11 13:00:00 | Tartu JK Maag Tammeka | 1 - 0 | Viljandi Tulevik |
FFSA PL | |||
2018-08-11 05:00:00 | Noarlunga United | 3 - 4 | Cumberland United FC |
2018-08-11 05:30:00 | Adelaide Raiders SC | 1 - 0 | Adelaide Blue Eagles |
2018-08-11 10:00:00 | White City Woodville | 1 - 2 | Modbury Jets |
FFSA Premier League | |||
2018-08-11 05:00:00 | Metrostars SC | 0 - 0 | Adelaide Olympic |
2018-08-11 05:30:00 | Adelaide Comets FC | 1 - 3 | Adelaide United FC (Youth) |
2018-08-11 08:30:00 | Adelaide City FC | 0 - 0 | Campbelltown City SC |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2018-08-11 14:00:00 | JaPS | 3 - 0 | PK Keski Uusimaa |
2018-08-11 14:00:00 | LPS Helsinki | 1 - 2 | NJS |
2018-08-11 14:00:00 | Viikingit | 0 - 0 | Gnistan Helsinki |
2018-08-11 14:00:00 | TP47 Tornio | 3 - 2 | SC KuFu-98 |
2018-08-11 14:00:00 | TPV | 4 - 1 | JS Hercules |
2018-08-11 14:00:00 | SalPa | 4 - 0 | HJS Akatemia |
2018-08-11 14:00:00 | FC Espoo | 1 - 1 | HIFK 2 |
2018-08-11 14:00:00 | MuSa | 2 - 0 | Kaarinan Pojat |
Finland Championship U20 | |||
2018-08-11 09:00:00 | HJK Helsinki U20 | 3 - 2 | FC Espoo U20 |
Finland Veikkausliga | |||
2018-08-11 14:00:00 | Vaasa VPS | 0 - 2 | SJK Seinajoen |
2018-08-11 14:00:00 | Honka Espoo | 3 - 0 | TPS Turku |
Finland Ykkonen | |||
2018-08-11 14:00:00 | AC Kajaani | 0 - 1 | Jyvaskyla JK |
2018-08-11 14:00:00 | Jaro | 0 - 1 | KTP Kotka |
2018-08-11 14:00:00 | KPV | 2 - 2 | HIFK |
France Ligue 1 | |||
2018-08-11 15:00:00 | Nantes | 1 - 3 | Monaco |
2018-08-11 18:00:00 | Angers | 3 - 4 | Nimes |
2018-08-11 18:00:00 | Lille | 3 - 1 | Rennes |
2018-08-11 18:00:00 | Montpellier | 1 - 2 | Dijon |
2018-08-11 18:00:00 | Nice | 0 - 1 | Reims |
2018-08-11 18:00:00 | Saint Etienne | 2 - 1 | Guingamp |
France Ligue 2 | |||
2018-08-11 13:00:00 | Clermont | 2 - 3 | Metz |
France Ligue 3 | |||
2018-08-11 13:00:00 | Concarneau | 2 - 1 | USL Dunkerque |
German 3.Liga | |||
2018-08-11 12:00:00 | Hallescher FC | 2 - 0 | Kaiserslautern |
2018-08-11 12:00:00 | SV Meppen | 1 - 0 | Vfr Aalen |
2018-08-11 12:00:00 | SG Sonnenhof Grossaspach | 0 - 0 | VfL Osnabruck |
2018-08-11 12:00:00 | Unterhaching | 2 - 1 | Hansa Rostock |
2018-08-11 12:00:00 | SV Wehen Wiesbaden | 3 - 3 | Eintracht Braunschweig |
2018-08-11 12:00:00 | Zwickau | 1 - 0 | Fortuna Koln |
German Bundesliga 2 | |||
2018-08-11 11:00:00 | MSV Duisburg | 0 - 2 | VfL Bochum |
2018-08-11 13:30:00 | Arminia Bielefeld | 2 - 1 | Dynamo Dresden |
Germany Oberliga NOFV | |||
2018-08-11 11:00:00 | VfB 1921 Krieschow | 0 - 1 | BSG Wismut Gera |
2018-08-11 12:00:00 | Hansa Rostock II | 3 - 0 | Altludersdorf |
Germany Regionalliga | |||
2018-08-11 11:30:00 | ETSV Weiche Flensburg | 1 - 1 | Hannover 96 Am |
2018-08-11 11:30:00 | VfB Auerbach | 2 - 0 | Germania Halberstadt |
2018-08-11 11:30:00 | SV Babelsberg 03 | 4 - 0 | Budissa Bautzen |
2018-08-11 11:30:00 | Berliner FC Dynamo | 0 - 3 | Berliner AK 07 |
2018-08-11 11:30:00 | FC Oberlausitz | 3 - 1 | VSG Altglienicke |
2018-08-11 12:00:00 | FC Augsburg II | 1 - 1 | Schweinfurt 05 FC |
2018-08-11 12:00:00 | VfR Garching | 3 - 1 | Wacker Burghausen |
2018-08-11 12:00:00 | Fortuna Dusseldorf (Youth) | 1 - 1 | SV Straelen |
2018-08-11 12:00:00 | FC Kaan-Marienborn | 1 - 4 | Rot-Weiss Essen |
2018-08-11 12:00:00 | Koln (Youth) | 3 - 3 | TV Herkenrath |
2018-08-11 12:00:00 | Wuppertaler SV Borussia | 1 - 2 | SV Lippstadt |
2018-08-11 12:00:00 | SV Elversberg | 0 - 1 | VfB Stuttgart II |
2018-08-11 12:00:00 | FSV Mainz 05 (Youth) | 2 - 0 | VfR Wormatia Worms |
2018-08-11 12:00:00 | Saarbrucken | 1 - 0 | Eintracht Stadtallendorf |
2018-08-11 12:00:00 | Astoria Walldorf | 0 - 3 | FC 08 Hombrug |
2018-08-11 13:00:00 | Oldenburg | 2 - 0 | St Pauli II |
2018-08-11 14:00:00 | SSV Jeddeloh | 1 - 1 | Lupo-Martini Wolfsburg |
Guyana Elite League | |||
2018-08-11 01:00:00 | Buxton United | 1 - 1 | Western Tigers |
Holland Eredivisie | |||
2018-08-11 16:30:00 | AFC Ajax | 1 - 1 | Heracles Almelo |
2018-08-11 16:30:00 | Willem II | 0 - 1 | VVV Venlo |
2018-08-11 18:45:00 | PSV Eindhoven | 4 - 0 | FC Utrecht |
2018-08-11 18:45:00 | Excelsior SBV | 1 - 1 | Fortuna Sittard |
Hungary Borsodi Liga | |||
2018-08-11 17:30:00 | Szombathelyi Haladas | 2 - 1 | Videoton Puskas Akademia |
2018-08-11 17:30:00 | Varda SE | 0 - 2 | Ferencvarosi TC |
2018-08-11 17:30:00 | MTK Hungaria | 1 - 0 | Diosgyor VTK |
India Shillong Premier League | |||
2018-08-11 10:30:00 | Langsning SC | 4 - 1 | Malki SC |
Indonesia Division 1 | |||
2018-08-11 08:00:00 | Martapura FC | 0 - 0 | Kalteng Putra FC |
2018-08-11 08:30:00 | Gresik United | 1 - 1 | PSBK Blitar |
Indonesia Super League | |||
2018-08-11 08:30:00 | Sriwijaya FC | 1 - 2 | Madura United |
2018-08-11 11:30:00 | Arema Malang | 2 - 2 | Pusamania Borneo FC |
2018-08-11 11:30:00 | Pstni | 1 - 0 | Persipura Jayapura |
International Champions Cup | |||
2018-08-11 19:05:00 | Atletico Madrid | 0 - 1 | Inter Milan |
International Club Friendly | |||
2018-08-11 07:30:00 | NK Maribor U20 | 2 - 1 | Feyenoord U19 |
2018-08-11 08:00:00 | Malaga | 1 - 0 | Cordoba |
2018-08-11 08:30:00 | Arenas Club de Getxo | 1 - 2 | CD Vitoria(SPA) |
2018-08-11 09:00:00 | Granada CF B | 0 - 1 | Real Jaen CF |
2018-08-11 09:15:00 | FC Kobenhavn U19 | 0 - 1 | Croatia U19 |
2018-08-11 10:00:00 | CDEF Logrono (w) | 2 - 3 | Racing de Santander (w) |
2018-08-11 11:00:00 | Las Palmas Llamoro Women | 1 - 5 | UD Granadilla Tenerife B (w) |
2018-08-11 12:30:00 | Werder Bremen | 2 - 3 | Villarreal |
2018-08-11 13:00:00 | Mamelodi Sundowns | 2 - 0 | Lamontville Golden Arrows |
2018-08-11 13:30:00 | Hannover 96 | 2 - 0 | Athletic Bilbao |
2018-08-11 13:30:00 | TSG Hoffenheim | 1 - 1 | Eibar |
2018-08-11 13:30:00 | Borussia Monchengladbach | 1 - 3 | RCD Espanyol |
2018-08-11 13:30:00 | Nurnberg | 1 - 0 | Real Valladolid |
2018-08-11 14:00:00 | Schalke 04 | 3 - 0 | Fiorentina |
2018-08-11 14:00:00 | Lincoln United | 1 - 1 | Gainsborough Trinity |
2018-08-11 14:30:00 | Alki Larnaka FC | 0 - 1 | AEL Limassol |
2018-08-11 15:00:00 | VfB Stuttgart | 1 - 0 | Real Sociedad |
2018-08-11 15:30:00 | Lamia | 1 - 0 | Levadiakos |
2018-08-11 15:30:00 | OFI Crete | 2 - 1 | Apollon Smirnis |
2018-08-11 15:45:00 | Asteras Tripolis | 1 - 1 | PAE Atromitos |
2018-08-11 15:59:00 | Kaizer Chiefs | 3 - 0 | Free State Stars |
2018-08-11 15:59:00 | Gubbio | 1 - 1 | Ascoli |
2018-08-11 15:59:00 | Cultural Leonesa | 1 - 2 | Racing Santander |
2018-08-11 16:00:00 | SKODA Xanthi | 0 - 1 | Aris Thessaloniki |
2018-08-11 16:45:00 | Numancia | 0 - 2 | Real Madrid Castilla |
2018-08-11 17:00:00 | SD Huesca | 2 - 1 | Alaves |
2018-08-11 17:00:00 | Deportivo La Coruna | 1 - 1 | Real Oviedo |
2018-08-11 17:30:00 | VfL Wolfsburg | 3 - 1 | Napoli |
2018-08-11 17:30:00 | Celta Vigo | 1 - 2 | FSV Mainz 05 |
2018-08-11 18:00:00 | Getafe | 3 - 3 | Girona |
2018-08-11 18:00:00 | Ejido | 0 - 1 | Real Murcia |
2018-08-11 18:00:00 | Ontinyent CF | 2 - 0 | Jumilla |
2018-08-11 18:00:00 | Recreativo Huelva | 1 - 0 | Sevilla Atletico |
2018-08-11 18:00:00 | Leganes | 2 - 0 | Rayo Vallecano |
2018-08-11 18:30:00 | Orlando Pirates | 2 - 2 | Supersport United |
2018-08-11 18:30:00 | Mallorca | 3 - 2 | AD Alcorcon |
2018-08-11 19:00:00 | Real Madrid | 3 - 1 | AC Milan |
2018-08-11 19:00:00 | Real Zaragoza | 1 - 1 | Levante |
2018-08-11 19:00:00 | Tenerife | 0 - 0 | Celta vigo b |
2018-08-11 19:30:00 | Valencia | 3 - 0 | Bayer Leverkusen |
2018-08-11 20:45:00 | Real Betis | 4 - 0 | Las Palmas |
Ireland FAI Cup | |||
2018-08-11 18:45:00 | Sligo Rovers | 0 - 1 | Longford Town |
Israel Ligat Al Toto Cup | |||
2018-08-11 17:30:00 | Hapoel Hadera | 0 - 2 | Hapoel Kiryat Shmona |
2018-08-11 17:30:00 | Bnei Yehuda Tel Aviv | 3 - 3 | Ashdod MS |
J-League Division 1 | |||
2018-08-11 04:00:00 | Consadole Sapporo | 1 - 1 | Cerezo Osaka |
2018-08-11 09:00:00 | Nagoya Grampus | 4 - 2 | Kashima Antlers |
2018-08-11 09:00:00 | Shimizu S-Pulse | 1 - 2 | Kawasaki Frontale |
2018-08-11 10:00:00 | Kashiwa Reysol | 0 - 2 | Vegalta Sendai |
2018-08-11 10:00:00 | Sagan Tosu | 1 - 0 | Urawa Red Diamonds |
2018-08-11 10:00:00 | Hiroshima Sanfrecce | 2 - 0 | V-Varen Nagasaki |
2018-08-11 10:00:00 | Shonan Bellmare | 0 - 1 | Yokohama Marinos |
2018-08-11 10:00:00 | Vissel Kobe | 2 - 1 | Jubilo Iwata |
J-League Division 2 | |||
2018-08-11 09:00:00 | Montedio Yamagata | 2 - 1 | Tokyo Verdy |
2018-08-11 09:00:00 | Kamatamare Sanuki | 0 - 1 | Matsumoto Yamaga FC |
2018-08-11 09:00:00 | FC Gifu | 2 - 3 | Kyoto Sanga |
2018-08-11 09:00:00 | Avispa Fukuoka | 2 - 0 | Mito Hollyhock |
2018-08-11 10:00:00 | Zweigen Kanazawa FC | 1 - 2 | Ventforet Kofu |
2018-08-11 10:00:00 | Oita Trinita | 4 - 1 | Fagiano Okayama |
2018-08-11 10:00:00 | Albirex Niigata | 0 - 3 | Tochigi SC |
2018-08-11 10:00:00 | Roasso Kumamoto | 3 - 5 | Yokohama FC |
K League Challenge League | |||
2018-08-11 10:00:00 | FC Anyang | 0 - 1 | Daejeon Citizen |
2018-08-11 10:00:00 | Seoul E-Land FC | 0 - 5 | Busan I Park |
Kazakhstan Premier League | |||
2018-08-11 13:00:00 | Tobol Kostanai | 1 - 0 | FC Zhetysu Taldykorgan |
2018-08-11 15:00:00 | FK Aktobe Lento | 3 - 1 | Kaisar Kyzylorda |
Korea Challengers League | |||
2018-08-11 07:00:00 | Chuncheon Citizen | 1 - 1 | Cheongju City FC |
Korea League | |||
2018-08-11 10:00:00 | Daegu FC | 2 - 1 | Incheon United |
2018-08-11 10:00:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | 3 - 1 | Gangwon FC |
2018-08-11 10:00:00 | Jeju United | 0 - 0 | Pohang Steelers |
Korea National League | |||
2018-08-11 09:00:00 | Gyeongju KHNP | 1 - 0 | Changwon City |
2018-08-11 10:00:00 | Busan Transportation Corporation | 2 - 2 | Mokpo City |
2018-08-11 10:00:00 | Daejeon Korail | 1 - 2 | Gangneung City |
2018-08-11 10:30:00 | Gimhae City | 2 - 0 | Cheonan City |
Lithuania - 1.Division | |||
2018-08-11 10:00:00 | Kauno Zalgiris | 0 - 2 | Stumbras |
2018-08-11 10:00:00 | FK Palanga | 2 - 0 | Atlantas Klaipeda |
Malaysia Cup | |||
2018-08-11 12:15:00 | Sabah | 1 - 0 | PKNP FC |
2018-08-11 13:00:00 | Perak | 3 - 4 | Terengganu |
2018-08-11 13:00:00 | Melaka | 3 - 3 | Selangor PKNS |
2018-08-11 13:00:00 | Selangor | 0 - 2 | Pahang |
Mexico Primera Divison A | |||
2018-08-11 01:00:00 | Atletico San Luis | 0 - 0 | Zacatepec |
2018-08-11 02:00:00 | Venados FC | 1 - 1 | Celaya FC |
National Premier Leagues Western Australia | |||
2018-08-11 07:00:00 | Bayswater City | 2 - 2 | Sorrento F.C. |
2018-08-11 07:00:00 | Cockburn City | 0 - 3 | Floreat Athena |
2018-08-11 07:00:00 | Perth SC | 2 - 1 | Inglewood United |
2018-08-11 07:00:00 | Balcatta FC | 1 - 2 | ECU Joondalup |
2018-08-11 07:00:00 | Stirling Lions | 5 - 0 | Joondalup United |
2018-08-11 07:00:00 | Subiaco AFC | 2 - 1 | Forrestfield United |
2018-08-11 07:00:00 | Armadale SC | 1 - 3 | Perth Glory (Youth) |
National Primera Division Western Australia | |||
2018-08-11 07:00:00 | Fremantle City | 0 - 3 | Morley Windmills |
2018-08-11 07:00:00 | Joondalup City | 0 - 1 | South West Phoenix |
2018-08-11 07:00:00 | FC Ashfield | 1 - 1 | Dianella White Eagles |
New Zealand Mainland Premier League | |||
2018-08-11 02:45:00 | FC Twenty 11 | 2 - 3 | Selwyn United |
New Zealand Mainland Premier Reserves | |||
2018-08-11 00:30:00 | Cashmere Technical Reserves | 2 - 2 | FC Twenty 11 Reserves |
New Zealand South Premier League | |||
2018-08-11 02:00:00 | Coastal Spirit | 1 - 2 | Ferrymead Bays |
2018-08-11 02:30:00 | Nomads | 1 - 3 | Cashmere Technical |
2018-08-11 02:45:00 | Dunedin Technical | 1 - 3 | Queenstown Rovers |
Northern Ireland Premier League | |||
2018-08-11 14:00:00 | Warrenpoint Town | 2 - 4 | Glenavon Lurgan |
2018-08-11 14:00:00 | Cliftonville | 1 - 2 | Coleraine |
2018-08-11 14:00:00 | Ards FC | 0 - 2 | Glentoran FC |
2018-08-11 14:00:00 | Crusaders | 2 - 2 | Ballymena United |
Northern New Zealand League | |||
2018-08-11 03:00:00 | Waitakere City | 2 - 4 | East Coast Bays |
Northern NSW U20 League | |||
2018-08-11 02:30:00 | Adamstown Rosebud U20 | 0 - 0 | Valentine Phoenix U20 |
2018-08-11 02:30:00 | Lambton Jaffas U20 | 3 - 5 | Maitland FC U20 |
2018-08-11 07:00:00 | Hills Brumbies U20 | 1 - 3 | Blacktown Spartans U20 |
2018-08-11 07:00:00 | St.George Saints U20 | 3 - 3 | Northern Tigers U20 |
Norway 2.Liga | |||
2018-08-11 12:00:00 | Vard Haugesund | 1 - 2 | Hodd |
2018-08-11 14:00:00 | Baerum SK | 1 - 2 | Elverum |
2018-08-11 14:00:00 | Honefoss BK | 0 - 3 | Alta |
2018-08-11 14:00:00 | Mjolner | 1 - 1 | Asker |
2018-08-11 14:00:00 | Kjelsas | 2 - 0 | Flekkeroy |
2018-08-11 14:00:00 | Stjordals Blink | 0 - 1 | FK Arendal |
2018-08-11 15:00:00 | Nardo FK | 1 - 0 | Skeid Oslo |
Norway Division 4 | |||
2018-08-11 10:00:00 | Lyn Oslo | 5 - 1 | IF Floya |
2018-08-11 11:00:00 | Egersund 2 | 0 - 7 | Halsen |
2018-08-11 11:00:00 | Rosenborg B | 3 - 0 | Gjøvik-Lyn |
NSW-N Premier League | |||
2018-08-11 04:30:00 | Adamstown Rosebuds FC | 3 - 2 | Valentine |
2018-08-11 04:30:00 | Lambton Jarvis | 0 - 1 | Maitland |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2018-08-11 01:00:00 | Leones de America FC | 0 - 0 | Atletico Veraguense |
2018-08-11 02:00:00 | SD Atletico Nacional | 0 - 0 | Colon C 3 |
2018-08-11 02:00:00 | San Francisco FC | 1 - 2 | CA Independente |
Peru Primera Division | |||
2018-08-11 18:00:00 | EM Deportivo Binacional | 3 - 1 | Sport Rosario |
2018-08-11 20:00:00 | UTC Cajamarca | 2 - 1 | Comerciantes Unidos |
2018-08-11 20:30:00 | Inti Gas Deportes | 0 - 1 | Sporting Cristal |
2018-08-11 22:30:00 | Sport Huancayo | 0 - 0 | Sport Boys |
POL WD1 | |||
2018-08-11 09:00:00 | AZS PWSZ Walbrzych (w) | 2 - 1 | UKS Lodz (w) |
2018-08-11 09:00:00 | AZS UJ Krakow (w) | 0 - 4 | Czarni Sosnowiec (w) |
2018-08-11 09:00:00 | AZS Wroclaw (w) | 1 - 1 | MKS Olimpia Szczecin (w) |
2018-08-11 09:00:00 | TS Mitech Zywiec (w) | 6 - 3 | Polonia Pozna Women's |
Poland Ekstraklasa | |||
2018-08-11 15:59:00 | Pogon Szczecin | 1 - 1 | Cracovia Krakow |
2018-08-11 18:30:00 | Arka Gdynia | 1 - 1 | Gornik Zabrze |
Poland Liga 2 | |||
2018-08-11 14:00:00 | Bytovia Bytow | 1 - 2 | Stal Mielec |
2018-08-11 15:00:00 | LKS Lodz | 1 - 0 | OKS Stomil Olsztyn |
2018-08-11 15:00:00 | Wigry Suwalki | 0 - 1 | Chrobry Glogow |
2018-08-11 15:45:00 | GKS Jastrzebie | 0 - 0 | Chojniczanka Chojnice |
2018-08-11 15:59:00 | Podbeskidzie Bielsko-Biala | 0 - 0 | Garbarnia Krakow |
2018-08-11 17:00:00 | GKS Tychy | 2 - 1 | LKS Nieciecza |
2018-08-11 17:00:00 | Puszcza Niepolomice | 0 - 1 | Warta Poznan |
2018-08-11 17:10:00 | Sandecja Nowy Sacz | 1 - 0 | GKS Katowice |
Portugal Primera Liga | |||
2018-08-11 15:30:00 | Vitoria Setubal | 2 - 0 | Aves |
2018-08-11 18:00:00 | CD Tondela | 0 - 1 | Belenenses |
2018-08-11 20:00:00 | FC Porto | 5 - 0 | GD Chaves |
Portugal Segunda Liga | |||
2018-08-11 10:15:00 | Estoril | 4 - 0 | Porto B |
2018-08-11 15:59:00 | SC Farense | 1 - 0 | FC Famalicao |
2018-08-11 17:00:00 | SL Benfica B | 2 - 1 | Leixoes |
2018-08-11 17:00:00 | Oliveirense | 1 - 1 | Academica Coimbra |
Primera Division de Chile | |||
2018-08-11 15:59:00 | Palestino | 1 - 1 | Deportes Temuco |
2018-08-11 19:00:00 | Union La Calera | 2 - 2 | Univ Catolica |
2018-08-11 21:30:00 | Union Espanola | 1 - 4 | Universidad de Chile |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2018-08-11 00:45:00 | Deportes Tolima | 2 - 2 | Jaguares de Cordoba |
2018-08-11 19:00:00 | Deportivo Rionegro | 0 - 1 | Atletico Bucaramanga |
2018-08-11 21:00:00 | Aguilas Doradas | 1 - 0 | Boyaca Chico |
2018-08-11 23:00:00 | Patriotas FC | 0 - 0 | America de Cali |
2018-08-11 23:00:00 | Independiente Santa Fe | 4 - 0 | Alianza Petrolera |
Primera Division de Ecuador | |||
2018-08-11 01:00:00 | Tecnico Universitario | 1 - 3 | CD El Nacional |
2018-08-11 20:30:00 | Universidad Catolica | 0 - 1 | Macara |
2018-08-11 23:00:00 | Independiente Jose Teran | 3 - 1 | Club Sport Emelec |
Primera Division de Mexico | |||
2018-08-11 02:00:00 | Mazatlan FC | 2 - 1 | Necaxa |
2018-08-11 22:00:00 | Lobos BUAP | 0 - 0 | Atlas |
Primera Division de Uruguay | |||
2018-08-11 18:00:00 | Cerro Montevideo | 1 - 2 | Nacional Montevideo |
2018-08-11 18:00:00 | Racing Club Montevideo | 0 - 1 | Torque |
2018-08-11 18:00:00 | Wanderers FC | 2 - 2 | CA Atenas |
Primera Division de Venezuela | |||
2018-08-11 19:30:00 | Estudiantes Caracas SC | 1 - 1 | Atletico Venezuela |
2018-08-11 20:00:00 | Portuguesa FC | 1 - 1 | Deportivo Anzoategui |
2018-08-11 21:00:00 | Carabobo FC | 0 - 2 | Zamora Barinas |
2018-08-11 22:00:00 | Monagas SC | 1 - 0 | Zulia FC |
Qatar League | |||
2018-08-11 14:30:00 | Al-Garrafa | 2 - 1 | Al-Sailiya |
2018-08-11 16:40:00 | Al Duhail | 6 - 0 | Al Khor SC |
QLD Division 1 | |||
2018-08-11 06:00:00 | Logan Lightning | 0 - 2 | Peninsula Power |
2018-08-11 07:00:00 | Wide bay Pirates | 0 - 3 | Brisbane Wolves |
2018-08-11 08:05:00 | Holland Park Hawks FC | 0 - 2 | Rochedale Rovers |
2018-08-11 08:15:00 | Capalaba Bulldogs | 1 - 1 | Sunshine Coast Wanderers FC |
2018-08-11 09:15:00 | Souths United | 2 - 0 | Mitchelton FC |
QLD Premier League | |||
2018-08-11 08:00:00 | Brisbane Strikers | 1 - 2 | Brisbane Olympic United FC |
2018-08-11 08:30:00 | Cairns FC | 0 - 6 | Queensland Lions SC |
2018-08-11 09:00:00 | Redlands United FC | 3 - 2 | Magpies Crusaders |
2018-08-11 09:20:00 | Brisbane Roar (Youth) | 1 - 5 | Western Pride |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2018-08-11 08:00:00 | FC Clinceni | 5 - 0 | Juventus Bucuresti |
2018-08-11 08:00:00 | ACS Sirineasa | 2 - 1 | FC Timisoara |
2018-08-11 08:00:00 | Luceafarul Oradea | 2 - 2 | Ripensia Timisoara |
2018-08-11 08:00:00 | Metaloglobus | 1 - 1 | CS Aerostar Bacau |
2018-08-11 08:00:00 | Sportul Snagov | 2 - 0 | CS Mioveni |
2018-08-11 10:00:00 | FC UT Arad | 4 - 2 | Farul Constanta |
2018-08-11 12:30:00 | Pandurii Targu-Jiu | 1 - 1 | SCM Argesul Pitesti |
Romania Liga I | |||
2018-08-11 15:00:00 | Concordia Chiajna | 2 - 0 | AFC Hermannstadt |
2018-08-11 18:00:00 | Sepsi | 3 - 0 | CSM Studentesc Iasi |
Russia Division 2 | |||
2018-08-11 10:00:00 | Ufa B | 0 - 1 | FC Lada Togliatti |
2018-08-11 11:00:00 | Torpedo moskva | 1 - 0 | FK Ryazan |
Russia Premier League | |||
2018-08-11 13:30:00 | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 1 | CSKA Moscow |
2018-08-11 15:59:00 | Spartak Moscow | 1 - 0 | Anzhi Makhachkala |
2018-08-11 18:30:00 | Rostov FK | 0 - 1 | Kryliya Sovetov |
Russia Youth Championship League | |||
2018-08-11 11:00:00 | FK Orenburg Youth | 0 - 2 | Lokomotiv Moscow Youth |
2018-08-11 12:00:00 | Arsenal Tula Youth | 1 - 0 | FC Terek Groznyi Youth |
2018-08-11 12:00:00 | FK Rostov Youth | 1 - 0 | Krylya Sovetov Samara Youth |
Scottish Championship | |||
2018-08-11 14:00:00 | Inverness | 0 - 0 | Ayr United |
2018-08-11 14:00:00 | Alloa Athletic | 0 - 2 | Greenock Morton |
2018-08-11 14:00:00 | Queen of South | 1 - 2 | Dundee United |
2018-08-11 14:00:00 | Partick Thistle | 2 - 1 | Falkirk |
2018-08-11 14:00:00 | Dunfermline Athletic | 1 - 3 | Ross County |
Scottish Division One | |||
2018-08-11 14:00:00 | Airdrie United | 0 - 1 | Montrose |
2018-08-11 14:00:00 | Arbroath | 3 - 1 | Stranraer |
2018-08-11 14:00:00 | Brechin City | 1 - 0 | East Fife |
2018-08-11 14:00:00 | Dumbarton | 0 - 2 | Forfar Athletic |
2018-08-11 14:00:00 | Raith Rovers | 2 - 0 | Stenhousemuir |
Scottish Premier League | |||
2018-08-11 11:30:00 | Heart of Midlothian | 1 - 0 | Celtic FC |
2018-08-11 14:00:00 | Motherwell | 0 - 1 | Hamilton Academical |
2018-08-11 14:00:00 | Livingston | 0 - 0 | Kilmarnock |
2018-08-11 14:00:00 | Dundee | 0 - 1 | Aberdeen |
Serbian Superliga | |||
2018-08-11 17:00:00 | Proleter | 1 - 1 | FK Napredak Krusevac |
2018-08-11 18:00:00 | Macva Sabac | 0 - 0 | Vojvodina Novi Sad |
2018-08-11 18:00:00 | FK Backa Backa Palanka | 1 - 1 | Cukaricki Stankom |
2018-08-11 18:00:00 | FK Rad Beograd | 3 - 1 | Radnik Surdulica |
2018-08-11 18:00:00 | Dinamo Vranje | 1 - 3 | Mladost Lucani |
Slovak Super Liga | |||
2018-08-11 17:00:00 | SKF Sered | 2 - 0 | Zlate Moravce |
2018-08-11 17:00:00 | FK Senica | 1 - 1 | Sport Podbrezova |
2018-08-11 17:00:00 | Spartak Trnava | 3 - 0 | Michalovce |
2018-08-11 17:00:00 | Dunajska Streda | 2 - 2 | MFK Ruzomberok |
Slovenia 1.Liga | |||
2018-08-11 18:00:00 | Krsko Posavlje | 1 - 1 | NK Publikum Celje |
Sweden Damallsvenskan | |||
2018-08-11 13:00:00 | IFK Kalmar (w) | 0 - 3 | Vittsjo GIK (w) |
2018-08-11 13:15:00 | Vaxjo FF (w) | 1 - 0 | Linkopings (w) |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2018-08-11 10:00:00 | IFK Ostersund | 8 - 0 | Gallivare Malmbergets FF |
2018-08-11 10:00:00 | Ytterhogdal IK | 4 - 1 | Taftea IK |
2018-08-11 11:00:00 | Hittarps IK | 3 - 0 | Vinbergs IF |
2018-08-11 11:30:00 | Savedalens IF | 5 - 0 | Assyriska BK |
2018-08-11 12:00:00 | Valbo FF | 0 - 2 | Karlbergs BK |
2018-08-11 12:00:00 | Skiljebo SK | 1 - 1 | IFK Lidingo FK |
2018-08-11 12:00:00 | Vanersborgs IF | 0 - 3 | Stenungsunds IF |
2018-08-11 12:00:00 | Torslanda IK | 0 - 4 | FC Trollhattan |
2018-08-11 12:00:00 | IFK Malmo FK | 1 - 0 | IS Halmia |
2018-08-11 12:00:00 | Kvarnby IK | 0 - 1 | Lindome GIF |
2018-08-11 13:00:00 | Hassleholms IF | 4 - 1 | Raslatt SK |
2018-08-11 13:00:00 | Rappe GOIF | 3 - 1 | Asarums IF FK |
Sweden Superettan | |||
2018-08-11 12:00:00 | Halmstads | 1 - 2 | Gefle IF |
2018-08-11 14:00:00 | Varbergs BoIS FC | 1 - 1 | AFC Eskilstuna |
2018-08-11 14:00:00 | IK Brage | 0 - 4 | Oster |
Swedish Allsvenskan | |||
2018-08-11 15:59:00 | Orebro | 0 - 1 | Brommapojkarna |
Swiss Challenge League | |||
2018-08-11 15:30:00 | FC Wil 1900 | 2 - 0 | Aarau |
2018-08-11 15:59:00 | Winterthur | 1 - 1 | Kriens |
2018-08-11 17:00:00 | Lausanne Sports | 1 - 0 | FC Rapperswil-Jona |
Swiss Super League | |||
2018-08-11 17:00:00 | Lugano | 2 - 2 | Grasshopper |
2018-08-11 17:00:00 | Neuchatel Xamax | 1 - 5 | Thun |
TAS Premier Championship | |||
2018-08-11 04:30:00 | Beach City | 2 - 2 | University of Tasmania SC |
2018-08-11 04:30:00 | Glenorchy Knights FC | 1 - 0 | Hobart United |
2018-08-11 04:30:00 | Launceston City B | 0 - 6 | Somerset |
TAS Premier League | |||
2018-08-11 04:00:00 | Olympia Warriors | 2 - 1 | Launceston City |
2018-08-11 06:30:00 | Northern wandering | 3 - 0 | Clarence United |
Thai Division 1 League | |||
2018-08-11 11:00:00 | Ang Thong FC | 2 - 1 | Lampang FC |
2018-08-11 13:20:00 | Sisaket FC | 1 - 0 | Krabi FC |
Turkey 2 Ligi A | |||
2018-08-11 16:30:00 | Boluspor | 1 - 0 | Osmanlispor FC |
2018-08-11 18:45:00 | Adanaspor | 1 - 1 | Elazigspor |
2018-08-11 18:45:00 | Altay Spor Kulubu | 1 - 0 | Umraniyespor |
Turkish Super Liga | |||
2018-08-11 16:30:00 | Caykur Rizespor | 2 - 3 | Kasimpasa |
2018-08-11 16:30:00 | Sivasspor | 1 - 0 | Alanyaspor |
2018-08-11 18:45:00 | Fenerbahce | 2 - 1 | Bursaspor |
Ukraine Regional League | |||
2018-08-11 06:55:47 | FC Lozovatka | 3 - 0 | FC Petrikovka |
Ukraine U21 Liga | |||
2018-08-11 08:00:00 | Chernomorets Odessa U21 | 1 - 0 | Desna Chernihiv U21 |
Ukrainian Premier League | |||
2018-08-11 16:30:00 | FC Shakhtar Donetsk | 4 - 1 | FC Vorskla Poltava |
USA Major League Soccer | |||
2018-08-11 23:30:00 | New England Revolution | 2 - 3 | Philadelphia Union |
2018-08-11 23:30:00 | Columbus Crew | 1 - 0 | Houston Dynamo |
USL Championship | |||
2018-08-11 00:30:00 | Nashville | 2 - 0 | Ottawa Fury |
Uzbek League | |||
2018-08-11 13:00:00 | Sogdiana Jizak | 1 - 3 | OTMK Olmaliq |
Venezuela Segunda Division | |||
2018-08-11 21:00:00 | Urena SC | 3 - 0 | CD Hermanos Colmenares |
VIC Premier League | |||
2018-08-11 05:00:00 | Avondale FC | 1 - 2 | Bentleigh greens |
2018-08-11 05:00:00 | Northcote City | 2 - 4 | FC Bulleen Lions |
2018-08-11 09:00:00 | Hume City | 0 - 2 | Oakleigh Cannons |
Victorian State League Division 1 | |||
2018-08-11 05:00:00 | Moreland City | 5 - 3 | Dandenong City SC |
2018-08-11 05:00:00 | Murray United FC | 3 - 0 | Langwarrin |
2018-08-11 05:00:00 | Brunswick City | 0 - 2 | Altona Magic |
2018-08-11 05:00:00 | Sunshine Georgies | 2 - 1 | Ballarat Red Devils |
2018-08-11 05:00:00 | Whittlesea Ranges | 2 - 1 | Werribee City |
2018-08-11 05:15:00 | North Geelong Warriors | 0 - 0 | Whittlesea Zebras |
2018-08-11 09:00:00 | Goulburn Valley Suns | 3 - 3 | Melbourne Heart (Youth) |
Vietnam Championship U21 | |||
2018-08-11 08:00:00 | Hoang Anh Gia Lai U21 | 2 - 2 | Dong Thap U21 |
2018-08-11 08:00:00 | Binh Phuoc U21 | 3 - 1 | Dong Nai U21 |
2018-08-11 08:00:00 | Sanna Khanh Hoa U21 | 5 - 0 | SQC Binh Dinh U21 |
2018-08-11 08:00:00 | Song Lan - yi U21 | 1 - 1 | Dak Lak U21 |
2018-08-11 08:00:00 | Longan U21 | 4 - 2 | Tien Giang U21 |
Women Norwegian Toppserien | |||
2018-08-11 12:00:00 | Valerenga (w) | 1 - 0 | Sandviken (w) |