- ALL MATCH
- Algeria
- Argentina
- Asia
- Australia
- Austria
- Belgium
- Brazil
- International
- Bulgaria
- Africa
- Chile
- China
- Americas
- Croatia
- Czech Republic
- Denmark
- Egypt
- England
- Estonia
- Faroe
- Fiji
- Finland
- France
- Georgia
- Germany
- Netherlands
- Hungary
- Iceland
- Indonesia
- Ireland
- Japan
- Kenya
- Lithuania
- Malaysia
- Mexico
- Northern Ireland
- Norway
- Oceania
- Iran
- Poland
- Portugal
- Paraguay
- Qatar
- Romania
- Russia
- Serbia
- Sweden
- Sudan
- Switzerland
- Republic of Trinidad
- Turkey
- Europe
- Ukraine
- United States
- Uzbekistan
- Wales
- Zimbabwe
Algeria U20 Youth League | |||
2018-08-10 09:00:00 | USM Blida U21 | 1 - 3 | WA Tlemcen U21 |
2018-08-10 09:05:00 | MC Saida U21 | 0 - 1 | MC EI Eulma U21 |
2018-08-10 10:00:00 | CS Constantine U21 | 2 - 1 | NA Hussein Dey U21 |
2018-08-10 13:15:00 | JSM Skikda U21 | 1 - 1 | ES Mostaganem U21 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2018-08-10 20:00:00 | CS Constantine | 1 - 1 | NA Hussein Dey |
Algerian Ligue Professionnelle 2 | |||
2018-08-10 15:59:00 | USM EL HARRACH | 1 - 1 | MC Magra |
2018-08-10 15:59:00 | JSM Skikda | 0 - 1 | ES Mostaganem |
2018-08-10 15:59:00 | MC Saida | 0 - 0 | MC El Eulma |
2018-08-10 15:59:00 | USM Blida | 0 - 0 | WA Tlemcen |
2018-08-10 15:59:00 | Biskra | 0 - 1 | USM Annaba |
2018-08-10 15:59:00 | A Bou Saada | 5 - 0 | RC Kouba |
Argentina Reserve League | |||
2018-08-10 14:45:00 | Gimnasia LP Reserves | 1 - 1 | Argentinos Jrs Reserves |
2018-08-10 15:00:00 | Velez Sarsfield Reserves | 2 - 3 | Newell's Reserves |
2018-08-10 18:05:00 | CA Patronato Reserves | 1 - 0 | Colon Reserves |
Argentine Division 1 | |||
2018-08-10 22:00:00 | Velez Sarsfield | 2 - 0 | Newells Old Boys |
Asian Games football | |||
2018-08-10 09:00:00 | Laos U23 | 1 - 3 | Hong Kong U23 |
2018-08-10 12:00:00 | Palestine U23 | 0 - 0 | Chinese TaipeiU23 |
Australia Brisbane Premier League | |||
2018-08-10 10:30:00 | Brisbane Knights | 2 - 3 | Centenary Stormers |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2018-08-10 08:30:00 | Brisbane Knights Reserves | 2 - 3 | Centenary Stormers Reserves |
Australia Gold Coast Premier League | |||
2018-08-10 09:00:00 | Burleigh Heads | 2 - 2 | Broadbeach United |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2018-08-10 10:30:00 | Moreton Bay United (w) | 1 - 3 | Brisbane Roar NTC (w) |
Australia SA Cup Women | |||
2018-08-10 11:30:00 | West Adelaide (w) | 2 - 3 | Adelaide City (w) |
Australia Tasmania Super League Women | |||
2018-08-10 08:00:00 | Hobart Zebras ?w? | 2 - 0 | Kingborough Lions (w) |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2018-08-10 08:15:00 | Pascoe Vale SC U20 | 2 - 2 | Dandenong Thunder U21 |
Austria Erste Division | |||
2018-08-10 17:10:00 | SKU Amstetten | 1 - 1 | Lafnitz |
2018-08-10 17:10:00 | SV Horn | 0 - 3 | Austria Lustenau |
2018-08-10 17:10:00 | FC Liefering | 3 - 0 | Austria Wien (Youth) |
Austria Landesliga | |||
2018-08-10 15:59:00 | FC Nenzing | 3 - 3 | FC Lauterach |
2018-08-10 16:00:00 | SC Landskron | 5 - 0 | SV Greifenburg |
Austrian 3.Liga | |||
2018-08-10 15:59:00 | St.Polten Amateure | 0 - 4 | Rapid Vienna (Youth) |
2018-08-10 16:30:00 | SVG Reichenau | 1 - 2 | Rheindorf Altach B |
2018-08-10 17:00:00 | Parndorf | 0 - 0 | Team Wiener Linien |
2018-08-10 17:00:00 | Bischofshofen | 0 - 3 | St. Johann |
2018-08-10 17:00:00 | SC Schwaz | 0 - 1 | FC Kitzbuhel |
2018-08-10 17:00:00 | SV Grodig | 2 - 0 | SV Wals-Grunau |
2018-08-10 17:00:00 | Kufstein | 1 - 2 | USK Anif |
2018-08-10 17:00:00 | Worgl Obi SV | 3 - 0 | VfB Hohenems |
2018-08-10 17:00:00 | SC Weiz | 2 - 0 | Vocklamarkt |
2018-08-10 17:00:00 | Deutschlandsberger SC | 2 - 1 | Grazer AK |
2018-08-10 17:00:00 | SC Kalsdorf | 2 - 5 | WSC Hertha Wels |
2018-08-10 17:00:00 | SC Gleisdorf | 2 - 1 | Wolfsberger AC Amateure |
2018-08-10 17:00:00 | FC Wels | 1 - 2 | Allerheiligen |
2018-08-10 17:00:00 | VST Volkermarkt | 1 - 0 | Union Gurten |
2018-08-10 17:00:00 | SV Lendorf | 1 - 2 | ATSV Stadl Paura |
2018-08-10 17:30:00 | ASK Ebreichsdorf | 5 - 0 | SV Mattersburg Amateure |
2018-08-10 17:30:00 | Wiener SC | 2 - 4 | Neusiedl |
2018-08-10 17:30:00 | SC Mannsdorf | 1 - 0 | SV Schwechat |
2018-08-10 17:30:00 | Mauerwerk | 1 - 0 | SV Leobendorf |
2018-08-10 18:00:00 | Trenkwalder Admira (Youth) | 0 - 2 | ASV Bruck |
Belgian Pro League | |||
2018-08-10 18:30:00 | Club Brugge | 3 - 0 | Kortrijk |
Belgian Second Division | |||
2018-08-10 18:30:00 | Beerschot Wilrijk | 1 - 1 | Westerlo |
BRA SPC | |||
2018-08-10 23:00:00 | Penapolense | 3 - 2 | Batatais |
Brasileiro Aspirantes Sub 23 | |||
2018-08-10 00:15:00 | EC Bahia U23 | 0 - 0 | Atletico Goianiense U23 |
Brazil Campeonato Mineiro U20 | |||
2018-08-10 18:00:00 | America FC (Youth) MG | 4 - 1 | FC Betinense U20 |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2018-08-10 18:00:00 | Desportivo Brasil Youth | 1 - 1 | Botafogo-SP (Youth) |
2018-08-10 18:00:00 | Inter de Limeira (Youth) | 0 - 2 | Matonense SP Youth |
2018-08-10 18:00:00 | Audax Rio RJ U20 | 0 - 2 | Gremio Novorizontin (Youth) |
2018-08-10 18:00:00 | Ponte Preta (Youth) | 3 - 0 | Red Bull Brasil SP (Youth) |
Brazil Serie B | |||
2018-08-10 22:15:00 | Goias | 3 - 0 | Centro Sportivo Alagoano |
2018-08-10 23:30:00 | Boa Esporte Clube | 1 - 0 | Londrina PR |
Brazilian Futsal League | |||
2018-08-10 22:30:00 | AA Itapeva | 1 - 9 | Intili Hokkaido Futsal |
2018-08-10 23:00:00 | A.A.FIB | 0 - 6 | Corinthians Futsal |
2018-08-10 23:15:00 | Della Sena indoor | 2 - 3 | Saint Joss Hokkaido Futsal |
BSWCP | |||
2018-08-10 06:00:00 | FBS Kolbudy Beach | 3 - 5 | KP Lodz Beach Soccer |
2018-08-10 07:00:00 | Slupsk Adkonis Beach | 2 - 2 | San Lodz Beach |
2018-08-10 08:15:00 | Tonio Team Sosnowiec Beach | 0 - 3 | Hemako Sztutowo Beach |
2018-08-10 13:50:00 | KP Lodz Beach Soccer | 13 - 0 | Slupsk Adkonis Beach |
2018-08-10 15:00:00 | San Lodz Beach | 2 - 3 | FBS Kolbudy Beach |
2018-08-10 15:20:00 | Hemako Sztutowo Beach | 4 - 3 | Boka Gdansk beach foot |
Bulgaria Premier League | |||
2018-08-10 15:15:00 | Etar | 1 - 1 | Cherno More Varna |
2018-08-10 17:30:00 | Lokomotiv Plovdiv | 3 - 0 | Vereya |
CAF U-17 Championship | |||
2018-08-10 15:00:00 | Congo U17 | 4 - 0 | Central African Republic U17 |
2018-08-10 15:00:00 | Cameroon U17 | 2 - 0 | Equatorial Guinea U17 |
Calcutta Football League | |||
2018-08-10 11:00:00 | East Bengal | 0 - 0 | Calcutta Customs |
Chile Primera B | |||
2018-08-10 23:30:00 | Barnechea | 2 - 4 | Coquimbo Unido |
Chinese Football Association Jia League | |||
2018-08-10 11:30:00 | Shanghai Shenxin | 1 - 3 | Zhejiang Greentown |
Chinese Football Association Yi League | |||
2018-08-10 08:00:00 | Hebei Zhuoao | 1 - 1 | Zibo Cuju F.C. |
Chinese Super League | |||
2018-08-10 11:35:00 | Dalian Pro | 3 - 0 | Guangzhou City |
2018-08-10 11:35:00 | Tianjin Tigers | 2 - 0 | Henan Songshan Longmen |
2018-08-10 11:35:00 | Beijing Guoan | 3 - 1 | Jiangsu Suning FC |
Colombia U20 League | |||
2018-08-10 15:59:00 | Universitario Popayan U20 | 1 - 0 | CA Quindianos U20 |
2018-08-10 20:00:00 | Bogota FC U20 | 3 - 0 | Talento Boyacense U20 |
CONCACAF League | |||
2018-08-10 02:00:00 | Real Espana | 1 - 1 | Tauro FC |
2018-08-10 02:00:00 | Arnett Gardens | 2 - 1 | CD Arabe Unido |
Copa Libertadores | |||
2018-08-10 00:45:00 | Atletico Tucuman | 2 - 0 | Atletico Nacional Medellin |
2018-08-10 00:45:00 | Cerro Porteno | 0 - 2 | Palmeiras |
Croatia 1.Division | |||
2018-08-10 18:00:00 | Dinamo Zagreb | 2 - 1 | Slaven Koprivnica |
Czech Group D League | |||
2018-08-10 16:30:00 | FC Rokycany | 4 - 3 | SK Petrin Plzen |
Czech Republic 2.Liga | |||
2018-08-10 15:59:00 | Vysocina jihlava | 2 - 1 | FK MAS Taborsko |
2018-08-10 15:59:00 | Hradec Kralove | 0 - 0 | Vitkovice |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2018-08-10 15:00:00 | Velke Mezirici | 2 - 2 | Frydek-Mistek |
2018-08-10 15:59:00 | Slavia Kromeriz | 3 - 1 | Uhersky Brod |
2018-08-10 15:59:00 | Otrokovice | 1 - 0 | Sardice |
2018-08-10 15:59:00 | FK Kraluv Dvur | 2 - 0 | FC Pisek |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2018-08-10 16:30:00 | Mlada Boleslav | 0 - 1 | Slavia Praha |
Czech Republic U19 League | |||
2018-08-10 10:00:00 | Marila Pribram U19 | 2 - 0 | Brno U19 |
2018-08-10 12:00:00 | Banik Ostrava U19 | 0 - 2 | Hradec Kralove U19 |
Denmark - 4.Liga | |||
2018-08-10 16:30:00 | VSK Arhus | 2 - 1 | Aalborg young |
2018-08-10 16:30:00 | B 1909 Odense | 0 - 3 | Varde |
2018-08-10 16:30:00 | Oure Skolernes | 3 - 0 | Naesby |
2018-08-10 17:00:00 | Kolding BK | 0 - 1 | B 1913 Odense |
Denmark Superligaen | |||
2018-08-10 17:00:00 | Vendsyssel | 1 - 1 | Vejle |
Ecuador Reserve League | |||
2018-08-10 15:00:00 | LDU Quito Reserves | 1 - 0 | SD Aucas Reserves |
2018-08-10 15:00:00 | Tecnico Universitario Reserves | 0 - 1 | El Nacional Reserves |
2018-08-10 15:00:00 | Deportivo Cuenca Reserves | 1 - 0 | Barcelona Guayaquil Reserves |
Egyptian Premier League | |||
2018-08-10 18:00:00 | Wadi Degla SC | 0 - 2 | Petrojet |
England U23 1.Liga | |||
2018-08-10 13:00:00 | Barnsley U23 | 2 - 2 | Queens Park Rangers U23 |
2018-08-10 18:00:00 | Nottingham Forest U23 | 3 - 4 | Crystal Palace U23 |
England U23 Premier League | |||
2018-08-10 18:00:00 | Fulham U23 | 2 - 2 | Manchester United U23 |
2018-08-10 18:00:00 | Southampton U23 | 2 - 0 | Middlesbrough U23 |
2018-08-10 18:45:00 | Brighton U23 | 0 - 0 | Liverpool U23 |
English Premier League | |||
2018-08-10 19:00:00 | Manchester United | 2 - 1 | Leicester City |
Estonia Champions League | |||
2018-08-10 15:59:00 | Flora Paide | 3 - 3 | FC Flora Tallinn |
2018-08-10 16:30:00 | Nomme JK Kalju | 4 - 0 | FC Kuressaare |
Faroe Islands Formuladeildin | |||
2018-08-10 17:00:00 | B36 Torshavn | 2 - 2 | EB Streymur |
2018-08-10 17:00:00 | KI Klaksvik | 0 - 1 | HB Torshavn |
Fiji National League | |||
2018-08-10 07:30:00 | Lautoka | 4 - 0 | Dreketi FC |
2018-08-10 07:30:00 | Nadi FC | 1 - 1 | Labasa FC |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2018-08-10 15:30:00 | FC Vaajakoski | 0 - 2 | MP MIKELI |
Finland Kolmonen | |||
2018-08-10 15:00:00 | TiPS | 2 - 1 | Ponnistajat |
2018-08-10 15:30:00 | NuPS | 7 - 0 | HJK/Laajasalo |
2018-08-10 15:30:00 | PIF Parainen | 3 - 1 | Peimari United |
2018-08-10 15:30:00 | VaKP | 0 - 4 | TPV/2 |
2018-08-10 15:59:00 | Sporting Kristina | 2 - 4 | VPV Pallo-Veikot |
2018-08-10 15:59:00 | Nopsa | 2 - 1 | Toolon Taisto |
2018-08-10 15:59:00 | TuWe | 0 - 1 | Inter Turku II |
2018-08-10 15:59:00 | HPS | 4 - 1 | FC Kontu |
2018-08-10 16:15:00 | Atlantis | 3 - 1 | Korso United |
2018-08-10 16:15:00 | Puiu | 1 - 0 | Poxyt |
2018-08-10 16:15:00 | CLE | 2 - 2 | HyPS Hyvinkaa |
2018-08-10 16:30:00 | KaPa II | 3 - 1 | EPS Espoo |
France Ligue 1 | |||
2018-08-10 18:45:00 | Marseille | 4 - 0 | Toulouse |
France Ligue 2 | |||
2018-08-10 18:00:00 | Nancy | 0 - 3 | Lens |
2018-08-10 18:00:00 | Orleans US 45 | 0 - 3 | AJ Auxerre |
2018-08-10 18:00:00 | Ajaccio Gfco | 1 - 3 | Lorient |
2018-08-10 18:00:00 | Troyes | 0 - 1 | Avenir Sportif Beziers |
2018-08-10 18:00:00 | Red Star FC 93 | 0 - 1 | Le Havre |
2018-08-10 18:00:00 | Valenciennes | 1 - 1 | Chateauroux |
2018-08-10 18:00:00 | Grenoble | 1 - 0 | Chamois Niortais |
2018-08-10 18:00:00 | Stade Brestois | 1 - 1 | Paris FC |
2018-08-10 18:00:00 | Ajaccio | 2 - 3 | Sochaux |
France Ligue 3 | |||
2018-08-10 18:00:00 | Boulogne | 2 - 0 | Stade Lavallois MFC |
2018-08-10 18:00:00 | Bourg Peronnas | 1 - 0 | Drancy |
2018-08-10 18:00:00 | Le Mans | 1 - 1 | Avranches |
2018-08-10 18:00:00 | Quevilly | 1 - 1 | Lyon Duchere |
2018-08-10 18:00:00 | Rodez Aveyron | 0 - 1 | Cholet So |
2018-08-10 18:00:00 | Tours | 0 - 0 | Entente Sannois |
2018-08-10 18:00:00 | Villefranche | 1 - 1 | Marignane Gignac |
Georgia Division | |||
2018-08-10 13:30:00 | Spartaki Tskhinvali | 0 - 2 | FC Shukura Kobuleti |
2018-08-10 15:59:00 | Dinamo Batumi | 2 - 1 | WIT Georgia Tbilisi |
Georgia League Women | |||
2018-08-10 13:02:00 | Chkhorotsku?w? | 1 - 7 | Lanchkhuti (w) |
Georgia Primera Division | |||
2018-08-10 13:30:00 | Samtredia | 0 - 4 | FC Sioni Bolnisi |
German 3.Liga | |||
2018-08-10 17:00:00 | Karlsruher SC | 1 - 1 | Carl Zeiss Jena |
German Bundesliga 2 | |||
2018-08-10 16:30:00 | Ingolstadt | 1 - 1 | Greuther Furth |
2018-08-10 16:30:00 | SC Paderborn 07 | 2 - 0 | Jahn Regensburg |
2018-08-10 18:30:00 | St. Pauli | 2 - 0 | Darmstadt |
Germany Oberliga NOFV | |||
2018-08-10 16:30:00 | TSV Schwabmünchen | 3 - 1 | FC Sonthofen |
2018-08-10 16:30:00 | FSV Erlangen-Bruck | 1 - 3 | SC Eltersdorf |
2018-08-10 16:30:00 | DJK Ammerthal | 1 - 0 | ATSV Erlangen |
2018-08-10 16:45:00 | Torgelower SV Greif | 2 - 2 | FC Anker Wismar |
2018-08-10 17:00:00 | FSV luckenwalde | 1 - 1 | international Leipzig FC |
2018-08-10 17:00:00 | HSC Hannover | 4 - 1 | Arminia Hannover |
2018-08-10 17:00:00 | FSV 08 Bissingen | 2 - 1 | Pforzheim |
2018-08-10 17:30:00 | SG Union Sandersdorf | 3 - 0 | SV Blau-Weiss Zorbau |
2018-08-10 17:30:00 | Rot-Weiss Hadamar | 1 - 3 | FC Giessen |
2018-08-10 17:30:00 | SC Victoria Hamburg | 2 - 0 | Altona 93 |
2018-08-10 18:00:00 | Bad Vilbel | 0 - 1 | Bayern Alzenau |
2018-08-10 18:00:00 | FC Suderelbe | 4 - 4 | Niendorfer TSV |
Germany Regionalliga | |||
2018-08-10 15:59:00 | FC Pipinsried | 0 - 0 | Nurnberg (Youth) |
2018-08-10 16:15:00 | SV Schalding Heining | 0 - 2 | Bayern Munchen (Youth) |
2018-08-10 16:30:00 | Viktoria Aschaffenburg | 0 - 1 | Greuther Furth (Youth) |
2018-08-10 16:30:00 | SpVgg Bayreuth | 0 - 2 | VfB Eichstatt |
2018-08-10 17:00:00 | TSV Buchbach | 2 - 5 | SV Heimstetten |
2018-08-10 17:00:00 | FV Illertissen | 3 - 2 | FC Ingolstadt 04 Am |
2018-08-10 17:00:00 | TSV 1860 Rosenheim | 1 - 4 | FC Memmingen |
2018-08-10 17:00:00 | Rot-Weiss Oberhausen | 3 - 2 | Alemannia Aachen |
2018-08-10 17:00:00 | Wiedenbruck | 1 - 1 | Monchengladbach AM. |
2018-08-10 17:00:00 | SSV Ulm 1846 | 2 - 1 | Kickers Offenbach |
2018-08-10 17:30:00 | Bonner | 2 - 2 | Viktoria koln |
2018-08-10 17:30:00 | SV Rodinghausen | 0 - 0 | SC Verl |
2018-08-10 17:30:00 | VfL Wolfsburg (Youth) | 0 - 0 | VFB Lubeck |
Germany Youth U19 League | |||
2018-08-10 09:00:00 | St. Pauli U19 | 4 - 2 | RB LeipzigU19 |
2018-08-10 11:00:00 | VfL Wolfsburg U19 | 4 - 2 | Hertha Berlin U19 |
Holland Eredivisie | |||
2018-08-10 18:00:00 | PEC Zwolle | 2 - 3 | SC Heerenveen |
Hungary Borsodi Liga | |||
2018-08-10 18:00:00 | Fehervar Videoton | 1 - 1 | Debrecin VSC |
Iceland 3 Deild | |||
2018-08-10 19:00:00 | KH Hlidarendi | 1 - 1 | KF Gardabaer |
Iceland 4 Deild | |||
2018-08-10 19:00:00 | Kongarnir | 2 - 2 | Alafoss |
Iceland Division 2 | |||
2018-08-10 18:30:00 | Hottur Egilsstadir | 4 - 2 | Huginn |
2018-08-10 19:15:00 | Kari Akranes | 3 - 1 | Throttur Vogum |
2018-08-10 19:15:00 | UMF Vidir | 2 - 0 | Tindastoll Sauda |
Iceland Women's Division 1 | |||
2018-08-10 18:00:00 | Fjolnir (w) | 3 - 0 | UMF Sindri Hofn (w) |
2018-08-10 19:15:00 | IR Reykjavik (w) | 0 - 2 | Afturelding/Fram (w) |
2018-08-10 19:15:00 | Trottur Reykjavik (w) | 1 - 2 | IA Akranes (w) |
2018-08-10 19:15:00 | Keflavik (w) | 0 - 1 | Fylkir (w) |
Iceland Women's Premier League | |||
2018-08-10 18:00:00 | IBV Vestmannaeyjar (w) | 1 - 1 | Breidablik (w) |
2018-08-10 19:15:00 | HK Vikingur (w) | 1 - 2 | Valur (w) |
2018-08-10 19:15:00 | Grindavik (w) | 1 - 2 | Stjarnan (w) |
India MFA Super Cup | |||
2018-08-10 14:10:00 | Aizawal FC | 4 - 2 | Mizoram Police FC |
Indonesia Division 1 | |||
2018-08-10 08:15:00 | PS Mojokerto Putra | 4 - 1 | PSIM Yogyakarta |
2018-08-10 08:25:00 | Cilegon United | 1 - 2 | Persita Tangerang |
2018-08-10 08:30:00 | Perserang Serang | 2 - 2 | Persika Karawang |
2018-08-10 08:45:00 | PSPS Pekanbaru | 1 - 1 | Persis Solo FC |
2018-08-10 09:00:00 | PSBS Biak | 2 - 0 | Semeru FC Lumajang |
2018-08-10 09:00:00 | Madura FC | 1 - 0 | PSS Sleman |
2018-08-10 13:30:00 | Persiraja Aceh | 1 - 0 | Persibat Batang |
Indonesia Liga 1 | |||
2018-08-10 06:30:00 | Perseru Serui | 1 - 2 | Bali United |
2018-08-10 08:30:00 | Persela Lamongan | 1 - 1 | PSM Makassar |
2018-08-10 08:30:00 | Mitra Kukar | 1 - 0 | Persib Bandung |
International Club Friendly | |||
2018-08-10 06:00:00 | Hapoel Tirat Karmel | 1 - 1 | Ironi Nesher |
2018-08-10 07:15:00 | Moadon Sport Tira | 3 - 2 | Hapoel Ironi Baka El Garbiya |
2018-08-10 07:30:00 | Feyenoord U19 | 2 - 1 | FC Kobenhavn U19 |
2018-08-10 08:00:00 | CD San Roque de Lepe | 1 - 1 | Atletico Onubense |
2018-08-10 08:00:00 | Persab Brebes | 1 - 3 | PSIS Semarang |
2018-08-10 09:15:00 | Croatia U19 | 3 - 3 | NK Maribor U20 |
2018-08-10 10:40:00 | Southport Warriors | 2 - 3 | Broadbeach United Blue |
2018-08-10 11:15:00 | Jong PSV Eindhoven (Youth) | 2 - 0 | Al Nasr Dubai |
2018-08-10 12:30:00 | FC Utrecht (Youth) | 1 - 1 | FC Oss |
2018-08-10 12:30:00 | Kampala City Council FC | 4 - 2 | Azam |
2018-08-10 13:00:00 | Sancaktepe Belediye Spor | 0 - 1 | Kocaelispor |
2018-08-10 14:00:00 | Sivas Dort Eylul Belediyespor | 1 - 3 | Manisa BB Spor |
2018-08-10 14:00:00 | Menemen Belediye Spor | 3 - 2 | Bodrumspor |
2018-08-10 14:30:00 | Zaglebie Lubin U19 | 0 - 2 | Real Madrid U19 |
2018-08-10 15:00:00 | AE Zakakiou | 0 - 5 | AEL Limassol |
2018-08-10 15:00:00 | Pro Sesto | 1 - 2 | A.C. Crema 1908 |
2018-08-10 15:00:00 | AE Kalampakiou | 0 - 2 | Nestos Chrisoupolis |
2018-08-10 15:05:00 | Iraklis Zygou | 0 - 1 | Orfeas Xanthi |
2018-08-10 15:15:00 | Stade tunisien | 1 - 0 | AS Gabes |
2018-08-10 15:30:00 | Paris Saint Germain (w) | 1 - 1 | Bayern Munchen (w) |
2018-08-10 15:59:00 | Hertha Berlin | 7 - 0 | Aiginiakos FC |
2018-08-10 15:59:00 | Real Betis (w) | 1 - 0 | Everton FC (w) |
2018-08-10 16:15:00 | Dinamo Zagreb U19 | 0 - 2 | Eintracht Frankfurt U19 |
2018-08-10 17:00:00 | Mirandes | 0 - 0 | Osasuna |
2018-08-10 17:00:00 | Go Ahead Eagles | 3 - 0 | Sparta Rotterdam |
2018-08-10 17:00:00 | FC Cartagena | 2 - 3 | Al-Feiha |
2018-08-10 17:00:00 | Roda JC | 0 - 1 | Al-Baten |
2018-08-10 17:15:00 | FC Twente Enschede | 2 - 2 | Al-Taawon |
2018-08-10 17:30:00 | Volendam | 3 - 3 | AZ Alkmaar (Youth) |
2018-08-10 18:00:00 | Almere City FC | 1 - 1 | MVV Maastricht |
2018-08-10 18:00:00 | Kozakken Boys | 1 - 2 | RKC Waalwijk |
2018-08-10 18:00:00 | UD Las Zocas | 1 - 0 | Atletico Victoria |
2018-08-10 18:30:00 | Montpellier (w) | 1 - 2 | Arsenal (w) |
2018-08-10 18:30:00 | Sevilla C | 1 - 1 | Coria CF |
2018-08-10 18:30:00 | UD Marbella | 0 - 2 | Cordoba |
2018-08-10 18:40:00 | Fiorentina U19 | 2 - 2 | Bologna U20 |
2018-08-10 18:45:00 | Elche | 1 - 0 | Almeria |
2018-08-10 19:45:00 | Cadiz | 1 - 1 | Las Palmas |
International Friendly | |||
2018-08-10 09:00:00 | Russia (w) U17 | 1 - 1 | Turkey (w) U17 |
2018-08-10 12:45:00 | Malaysia U23 | 2 - 0 | United Arab Emirates U23 |
Ireland FAI Cup | |||
2018-08-10 18:45:00 | Bray Wanderers | 1 - 1 | Finn Harps |
2018-08-10 18:45:00 | Drogheda United | 1 - 0 | Shamrock Rovers |
2018-08-10 18:45:00 | Dundalk | 3 - 0 | Cobh Ramblers |
2018-08-10 18:45:00 | Shelbourne | 4 - 0 | Athlone Town |
2018-08-10 18:45:00 | UC Dublin | 2 - 0 | Pike Rovers |
2018-08-10 18:45:00 | Inchicore Athletic | 0 - 5 | St. Patricks Athletic |
2018-08-10 19:00:00 | Wexford (Youth) | 0 - 7 | Bohemians |
Ireland Leinster Senior League | |||
2018-08-10 18:45:00 | St Patricks CY | 5 - 0 | Inchicore Athletic FC |
J-League Division 1 | |||
2018-08-10 10:00:00 | Gamba Osaka | 2 - 1 | FC Tokyo |
Kenya Premier League | |||
2018-08-10 13:00:00 | Posta Rangers | 1 - 2 | Gor Mahia |
Lithuania - 2.Division | |||
2018-08-10 15:30:00 | FK Trakai II | 3 - 1 | Atletas Kaunas |
2018-08-10 15:30:00 | FK Zalgiris Vilnius B | 1 - 5 | Dziugas Telsiai |
2018-08-10 15:59:00 | Stumbras II | 3 - 0 | Koralas |
2018-08-10 15:59:00 | FK Panevezys | 1 - 1 | DFK Dainava Alytus |
Malaysia Cup | |||
2018-08-10 13:00:00 | Johor Darul Takzim | 5 - 1 | Kedah |
2018-08-10 13:00:00 | MISC-MIFA | 2 - 0 | Kelantan |
Malaysia President Cup | |||
2018-08-10 08:15:00 | Felda United U21 | 1 - 1 | Sabah U21 |
2018-08-10 08:45:00 | Terengganu U21 | 0 - 0 | Kelantan U21 |
2018-08-10 08:45:00 | Kedah U21 | 0 - 1 | PKNP FC U21 |
2018-08-10 08:45:00 | Johor Darul Takzim III | 3 - 1 | UiTM U21 |
Mexico Liga MX Femenil | |||
2018-08-10 21:00:00 | Queretaro (w) | 3 - 1 | Santos Laguna (w) |
Mexico Youth U20 | |||
2018-08-10 15:00:00 | Monarcas Morelia U20 | 1 - 2 | Necaxa U20 |
2018-08-10 17:00:00 | Puebla U20 | 1 - 1 | Veracruz U20 |
New Zealand Mainland Premier Reserves | |||
2018-08-10 23:00:00 | Selwyn United Reserves | 3 - 0 | Western AFC Reserves |
Northern Ireland IFA Championship | |||
2018-08-10 18:45:00 | Loughgall FC | 1 - 1 | Portadown |
Northern Ireland Premier League | |||
2018-08-10 18:45:00 | Linfield FC | 3 - 0 | Institute FC |
2018-08-10 18:45:00 | Newry City | 2 - 1 | Dungannon Swifts |
Norwegian Junior U19 | |||
2018-08-10 11:00:00 | Bodo Glimt U19 | 2 - 1 | Tromso U19 |
Norwegian Tippeligaen | |||
2018-08-10 17:00:00 | Sandefjord | 1 - 0 | Tromso IL |
OFC U-19 Championship | |||
2018-08-10 01:00:00 | Solomon Islands U19 | 1 - 0 | Fiji U19 |
2018-08-10 04:00:00 | New Caledonia U19 | 8 - 1 | Vanuatu U19 |
Oman Cup | |||
2018-08-10 15:59:00 | Al-Suwaiq | 0 - 0 | Al-Nasr(OMA) |
Panama Reserve League | |||
2018-08-10 23:00:00 | San Francisco Reserves | 0 - 1 | Independiente FC Reserves |
Persian Gulf Pro League | |||
2018-08-10 13:30:00 | Mashin Sazi | 1 - 1 | Sepidrood Rasht |
2018-08-10 15:30:00 | Shahr Khodrou | 1 - 0 | Sanat-Naft |
2018-08-10 15:59:00 | Esteghlal Tehran | 3 - 0 | Tractor S.C. |
2018-08-10 15:59:00 | Naft Masjed Soleyman FC | 0 - 0 | Foolad Khozestan |
2018-08-10 15:59:00 | Sepahan | 0 - 0 | Peykan |
Poland Division 2 | |||
2018-08-10 15:59:00 | Gryf Wejherowo | 3 - 1 | Elana Torun |
Poland Division 4 | |||
2018-08-10 15:00:00 | Sokol Aleksandrow Lodzki | 2 - 0 | Ursus Warszawa |
2018-08-10 15:59:00 | Swit Skolwin | 1 - 0 | Gornik Konin |
2018-08-10 17:46:00 | Kotwica Kolobrzeg | 1 - 0 | Pogon Szczecin II |
Poland Ekstraklasa | |||
2018-08-10 15:59:00 | Lechia Gdansk | 2 - 0 | Miedz Legnica |
2018-08-10 18:30:00 | Wisla Krakow | 1 - 1 | Wisla Plock |
Poland Liga 1 | |||
2018-08-10 18:30:00 | Rakow Czestochowa | 1 - 0 | Odra Opole |
Portugal Primeira Liga | |||
2018-08-10 19:30:00 | Benfica | 3 - 2 | Vitoria Guimaraes |
Primera Division de Paraguay | |||
2018-08-10 21:00:00 | General Diaz | 2 - 2 | Sportivo Luqueno |
2018-08-10 23:00:00 | FC Nacional Asuncion | 3 - 1 | Deportivo Santani |
Qatar League | |||
2018-08-10 14:30:00 | Al Rayyan | 1 - 1 | Umm Salal |
2018-08-10 16:40:00 | Al-Ahli Doha | 2 - 0 | Qatar SC |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2018-08-10 15:00:00 | CS Balotesti | 0 - 3 | Petrolul Ploiesti |
Romania Liga I | |||
2018-08-10 18:00:00 | FC Botosani | 1 - 1 | Astra Giurgiu |
Russia Division 2 | |||
2018-08-10 12:00:00 | Khimki (R) | 2 - 9 | Metallurg Lipetsk |
2018-08-10 13:00:00 | FK Leningradets | 2 - 1 | FC Pskov 747 |
2018-08-10 14:00:00 | Strogino Moscow | 0 - 1 | Salyut-Energia Belgorod |
2018-08-10 15:00:00 | Veles | 2 - 1 | Chertanovo Moscow II |
2018-08-10 15:00:00 | Torpedo Vladimir | 0 - 0 | Luki Energiya |
2018-08-10 15:00:00 | Dinamo Briansk | 0 - 1 | FK Khimik Novomoskovsk |
2018-08-10 15:30:00 | Dnepr Smolensk | 2 - 2 | FK Kolomna |
2018-08-10 15:30:00 | Tekstilshchik Ivanovo | 3 - 2 | FC Murom |
2018-08-10 15:59:00 | Kazanka Moscow | 2 - 1 | Znamya Truda |
2018-08-10 15:59:00 | Zorkyi Krasnogorsk | 4 - 1 | Kvant Obninsk |
2018-08-10 15:59:00 | Saturn Moscow | 1 - 2 | Sokol |
Russia Division 3 | |||
2018-08-10 10:00:00 | Rassvet Krasnoyarsk | 1 - 1 | Zenit Irkutsk Reserves |
2018-08-10 10:50:00 | Polimer Barnaul | 1 - 1 | Sibir-2-M Novosibirsk |
2018-08-10 13:05:00 | Start-Altair | 4 - 0 | Ufa-2001 |
Russia Premier League | |||
2018-08-10 14:30:00 | Ural Sverdlovsk Oblast | 1 - 1 | Dynamo Moscow |
Russia Womens Premier League | |||
2018-08-10 14:00:00 | Torpedo Izhevsk (w) | 0 - 2 | Zvezda 2005 (w) |
2018-08-10 15:00:00 | CSKA Moscow (w) | 1 - 1 | Lokomotiv Moscow (w) |
2018-08-10 15:00:00 | Krasnodar FK (w) | 2 - 1 | Chertanovo Moscow (w) |
2018-08-10 15:00:00 | FK Ryazan (w) | 1 - 0 | Yenisey Krasnoyarsk (w) |
Russia Youth Championship League | |||
2018-08-10 06:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk Youth | 0 - 0 | CSKA Moscow (R) |
2018-08-10 09:00:00 | Spartak Moscow Youth | 1 - 1 | FK Anzhi Youth |
Serbia Prva Liga | |||
2018-08-10 18:00:00 | Habitpharm Javor | 1 - 1 | Metalac Gornji Milanovac |
Serbian Superliga | |||
2018-08-10 18:00:00 | Radnicki Nis | 1 - 0 | FK Vozdovac Beograd |
Southern Sweden | |||
2018-08-10 16:30:00 | Qviding FIF | 5 - 0 | Ahlafors IF |
2018-08-10 17:00:00 | Hestrafors IF | 3 - 1 | IK Kongahalla |
Sudanese Premier League | |||
2018-08-10 17:30:00 | Al-Hilal Omdurman | 3 - 0 | Hilal O Baye |
Sweden 3.div Mellersta Norrland | |||
2018-08-10 17:00:00 | FBK Balkan | 2 - 4 | Malmo City FC |
2018-08-10 17:00:00 | Glomminge IF | 1 - 2 | Vaxjo United FC |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2018-08-10 17:00:00 | IFK Umea | 1 - 2 | Friska Viljor FC |
2018-08-10 17:30:00 | IFK Uddevalla | 3 - 0 | Vargarda IK |
Sweden Superettan | |||
2018-08-10 17:00:00 | Landskrona BoIS | 1 - 2 | Degerfors IF |
Swedish Allsvenskan | |||
2018-08-10 17:00:00 | Dalkurd FF | 0 - 1 | Malmo FF |
2018-08-10 17:00:00 | IFK Goteborg | 2 - 3 | IK Sirius FK |
Swiss Challenge League | |||
2018-08-10 18:00:00 | Chiasso | 2 - 1 | Schaffhausen |
Switzerland - 2.Liga | |||
2018-08-10 15:00:00 | SC Goldau | 1 - 0 | FC Luzern U21 |
TAS Premier League | |||
2018-08-10 10:00:00 | Hobart Zebras | 3 - 1 | Kingborough Lions |
Trinidad and Tobago Pro League | |||
2018-08-10 22:00:00 | San Juan Jabloteh | 0 - 0 | Point Fortin FC |
Turkey 1. Lig | |||
2018-08-10 18:45:00 | Kardemir Karabukspor | 0 - 1 | Adana Demirspor |
Turkey Super Lig | |||
2018-08-10 18:45:00 | Ankaragucu | 1 - 3 | Galatasaray |
Turkey U21 Ligi 1 | |||
2018-08-10 14:00:00 | Kardemir Karabukspor U21 | 1 - 0 | Adana Demirspor U21 |
Turkey U21 Super League | |||
2018-08-10 14:00:00 | Ankaragucu U21 | 2 - 3 | Galatasaray U21 |
UAFA Club Cup | |||
2018-08-10 15:00:00 | Salam Zgharta | 1 - 2 | Raja Casablanca Atlhletic |
2018-08-10 15:00:00 | Al-Naft | 1 - 1 | Sifakesi |
UEFA Women | |||
2018-08-10 08:00:00 | Olimpia Cluj (w) | 6 - 1 | Birkirkara (w) |
2018-08-10 09:00:00 | Elpides Karditsas (w) | 3 - 1 | USC Landhaus (w) |
2018-08-10 09:00:00 | Vllaznia Shkoder (w) | 3 - 1 | Vaprus Parnu (w) |
2018-08-10 10:00:00 | Honka Espoo (w) | 5 - 0 | FC NSA Sofia (w) |
2018-08-10 11:30:00 | Glasgow City (w) | 7 - 0 | Martve (w) |
2018-08-10 12:00:00 | FK Minsk (w) | 1 - 0 | Slovan Bratislava (w) |
2018-08-10 13:00:00 | Ajax Amsterdam (w) | 2 - 0 | Linfield (w) |
2018-08-10 14:00:00 | Cardiff Metropolitan (w) | 2 - 5 | Zhilstroy Kharkov (w) |
2018-08-10 14:00:00 | Avaldsnes (w) | 3 - 0 | ZFK Dragon 2014 (w) |
2018-08-10 15:00:00 | Anderlecht (w) | 0 - 1 | GKS Gornik Leczna (w) |
2018-08-10 15:00:00 | BIIK Shymkent (w) | 5 - 0 | Rigas Futbola Skola (w) |
2018-08-10 15:00:00 | SFK 2000 Sarajevo (w) | 5 - 0 | SS Anenii (w) |
2018-08-10 15:00:00 | Gintra Universitetas (w) | 7 - 0 | EBS/Skala (w) |
2018-08-10 15:30:00 | Slavia Praha (w) | 4 - 0 | KFF Mitrovica (w) |
2018-08-10 15:59:00 | Atasehir Belediyesi (w) | 2 - 2 | MTK Hungaria FC (w) |
2018-08-10 15:59:00 | Maccabi Kiryat Gat (w) | 0 - 3 | Basel (w) |
2018-08-10 15:59:00 | ZFK Spartak Subotica (w) | 4 - 0 | ZFK Breznica Pljevlja (w) |
2018-08-10 16:15:00 | Olimpija Ljubljana (w) | 0 - 6 | Somatio Barcelona FA (w) |
2018-08-10 18:15:00 | Sporting CP (w) | 3 - 0 | ZNK Osijek (w) |
2018-08-10 18:30:00 | Wexford FC (w) | 0 - 3 | Thor KA Akureyri (w) |
Ukraine Division 2 | |||
2018-08-10 15:00:00 | FK Avanhard Kramatorsk | 0 - 1 | Volyn |
2018-08-10 15:30:00 | Prykarpattya Ivano Frankivsk | 0 - 1 | Kolos Kovalyovka |
2018-08-10 15:30:00 | FC Sumy | 1 - 1 | Ahrobiznes TSK Romny |
Ukraine Division 3 | |||
2018-08-10 10:00:00 | SC Tavriya | 1 - 1 | Krystal |
Ukraine League Reserve | |||
2018-08-10 11:00:00 | Shakhtar Donetsk Reserves | 0 - 2 | Vorskla Poltava Reserves |
Ukraine U19 Liga | |||
2018-08-10 14:00:00 | Karpaty U19 | 3 - 0 | Olimpic Donetsk U19 |
2018-08-10 14:00:00 | Illichivec Mariupol U19 | 1 - 1 | PFK Oleksandria U19 |
2018-08-10 14:00:00 | Chernomorets Odessa U19 | 1 - 0 | FC Vorskla U19 |
2018-08-10 14:00:00 | Desna Chernihiv U19 | 1 - 10 | Dinamo KyivU19 |
Ukraine U21 Liga | |||
2018-08-10 11:00:00 | FC Shakhtar Donetsk U21 | 0 - 2 | FC Vorskla U21 |
Ukraine Women Division | |||
2018-08-10 14:00:00 | Zlagoda Dnipro (w) | 4 - 1 | FK Ladomir (w) |
Ukrainian Premier League | |||
2018-08-10 15:59:00 | Olimpic Donetsk | 1 - 1 | FC Lviv |
USL Championship | |||
2018-08-10 02:30:00 | Los Angeles Galaxy II | 2 - 1 | Fresno FC |
2018-08-10 23:00:00 | New York Red Bulls B | 4 - 6 | Louisville City FC |
Uzbekistan Second League | |||
2018-08-10 10:30:00 | Lokomotiv BFK | 1 - 2 | FK Yozyovon |
2018-08-10 12:20:00 | PFC Labsa | 1 - 2 | FK G'ijduvon |
2018-08-10 12:30:00 | Iftixor FK | 0 - 3 | Zaamin |
2018-08-10 12:30:00 | Sherdor Samarqand | 3 - 3 | Nurafshon |
Uzbekistan Youth League | |||
2018-08-10 12:35:00 | Lokomotiv Tashkent U23 | 3 - 2 | Neftchi Fargona U23 |
2018-08-10 12:55:00 | Nasaf Qarshi U23 | 1 - 0 | Bunyodkor U23 |
VIC Premier League | |||
2018-08-10 09:30:00 | Melbourne Knights | 3 - 2 | Port Melbourne |
2018-08-10 10:15:00 | Pascoe Vale SC | 3 - 1 | Dandenong Thunder |
Wales Cymru Alliance | |||
2018-08-10 18:30:00 | Holywell | 0 - 3 | Ruthin Town FC |
2018-08-10 18:30:00 | Denbigh Town | 1 - 3 | Gresford |
Welsh Football League First Division | |||
2018-08-10 18:30:00 | Cambrian Clydach | 0 - 1 | Briton Ferry Athletic |
Welsh Premier League | |||
2018-08-10 18:45:00 | Aberystwyth Town | 1 - 0 | Llandudno |
2018-08-10 18:45:00 | Bala Town F.C. | 2 - 1 | Carmarthen |
2018-08-10 19:00:00 | UWIC Inter Cardiff | 2 - 1 | Newtown AFC |
Zimbabwe Premier | |||
2018-08-10 13:00:00 | Harare City | 1 - 1 | Mutare City |