Angola Girabola League | |||
2018-06-24 15:00:00 | Kabuscorp do Palanca | 3 - 0 | Desportivo JGM |
2018-06-24 15:00:00 | Estrela Clube 1 de Maio | 1 - 2 | Petro Atletico de Luanda |
2018-06-24 15:00:00 | Progresso | 1 - 1 | Domant |
Australia Brisbane Premier League | |||
2018-06-24 08:05:00 | University of Queensland | 2 - 1 | North Pine United |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2018-06-24 06:00:00 | University of Queensland FC Reserve | 5 - 3 | North Pine United Reserve |
Australia Capital Gatorade Premier League | |||
2018-06-24 05:00:00 | Monaro Panthers | 0 - 5 | Canberra Olympic |
2018-06-24 05:00:00 | Cooma Tigers | 3 - 1 | Tuggeranong United |
Australia New South Wales League 2 | |||
2018-06-24 05:00:00 | Mounties Wanderers | 5 - 0 | PCYC Parramatta Eagles |
2018-06-24 05:00:00 | Central Coast Mariners (Youth) | 1 - 0 | Northern Tigers |
2018-06-24 05:30:00 | North Shore Marin | 1 - 0 | Macarthur Rams |
Australia New South Wales NPL Women | |||
2018-06-24 03:30:00 | West Adelaide (w) | 1 - 3 | Adelaide City (w) |
2018-06-24 05:00:00 | Blacktown Spartans(w) | 2 - 4 | North Shore Mariners (w) |
2018-06-24 05:00:00 | Illawarra Stingrays (w) | 2 - 1 | Manly Utd (w) |
2018-06-24 05:00:00 | Northern Tigers FC (w) | 0 - 0 | Sutherland Shire Sharks (w) |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2018-06-24 08:00:00 | Souths United NPL(w) | 0 - 3 | The Gap NPL (w) |
Australia U20 | |||
2018-06-24 03:00:00 | Manly United U20 | 2 - 1 | Blacktown City FC U20 |
2018-06-24 03:30:00 | APIA Leichhardt Tigers U20 | 2 - 0 | Rockdale City Suns U20 |
Australia Victoria NPL2 U20 League | |||
2018-06-24 03:00:00 | Nunawading U20 | 4 - 3 | Box Hill United U20 |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2018-06-24 02:30:00 | Melbourne Knights U21 | 2 - 6 | Hume City U21 |
2018-06-24 04:00:00 | Heidelberg United U21 | 4 - 0 | Oakleigh Cannons U21 |
Australia Women Brisbane Premier League | |||
2018-06-24 07:10:12 | Holland Park Hawks FC (w) | 0 - 2 | Park Ridge (w) |
Australian cloth | |||
2018-06-24 08:00:00 | Toowong | 6 - 0 | Pine Hills |
2018-06-24 08:15:00 | St George Willawong FC | 5 - 1 | Oxley United |
Barbados Premier League | |||
2018-06-24 01:00:00 | Waterford Compton | 2 - 5 | Empire Club |
2018-06-24 20:00:00 | Weymouth Wales | 4 - 0 | Porey Springs |
2018-06-24 22:00:00 | Ellerton FC | 1 - 1 | Brittons Hill |
Belarus Reserve League | |||
2018-06-24 09:52:36 | FC Vitebsk Reserves | 1 - 1 | FC Isloch Reserves |
Belarusian Premier League | |||
2018-06-24 13:45:00 | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 1 | Dinamo Minsk |
2018-06-24 15:45:00 | BATE Borisov | 0 - 0 | Shakhter Soligorsk |
2018-06-24 17:45:00 | Luch Minsk | 1 - 3 | FC Torpedo Zhodino |
BRA D4 | |||
2018-06-24 18:00:00 | Marcilio Dias SC | 1 - 0 | Barra FC |
2018-06-24 18:00:00 | Guarani de Palhoca | 0 - 1 | Metropolitano SC |
2018-06-24 19:00:00 | Fluminense SC | 0 - 0 | Juventus SC |
Brasileiro, Serie C | |||
2018-06-24 14:00:00 | Joinville SC | 3 - 1 | Tombense |
2018-06-24 18:30:00 | Operario Ferroviario PR | 2 - 1 | Ypiranga(RS) |
2018-06-24 21:00:00 | Globo | 3 - 1 | Remo Belem (PA) |
2018-06-24 23:00:00 | Atletico Acreano | 2 - 1 | Santa Cruz PE |
Brazil Campeonato Gaucho 2 | |||
2018-06-24 18:30:00 | EC Pelotas(RS) | 4 - 0 | Aimore RS |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2018-06-24 13:00:00 | Bath SPU23 | 2 - 1 | Sweet Sao Kalle Arthur SP U23 |
2018-06-24 13:00:00 | Comercial MS (Youth) | 4 - 0 | Itapirense SP U23 |
2018-06-24 13:00:00 | Taquaritinga U23 | 1 - 2 | Jose Bonifacio SP Youth |
2018-06-24 13:00:00 | Wavor SPU23 | 1 - 0 | tupa SP U23 |
2018-06-24 13:00:00 | Ya Wu SPU23 | 4 - 0 | Jaguariuna SPU23 |
2018-06-24 13:00:00 | Gaba Kuala SP U23 | 2 - 2 | Maua/SP U23 |
2018-06-24 15:59:00 | Nova Cidade U20 | 1 - 0 | Mesquita RJ U20 |
2018-06-24 15:59:00 | Sao Cristovao U20 | 1 - 1 | Futuro Bem Próximo RJ U20 |
2018-06-24 18:00:00 | Ferroviaria SP Youth | 2 - 1 | Botafogo-SP (Youth) |
2018-06-24 18:00:00 | Matonense SP Youth | 8 - 0 | Olimpia SP U20 |
2018-06-24 18:00:00 | Sao Bento SP (Youth) | 1 - 2 | Capivariano FC SP Youth |
2018-06-24 18:00:00 | Sao Caetano (Youth) | 1 - 1 | Audax Rio RJ U20 |
2018-06-24 18:00:00 | Sao Jose SP (Youth) | 1 - 1 | Internacional RS (Youth) |
2018-06-24 18:00:00 | Itarare/SP U23 | 2 - 0 | Barcelona Esportivo Capela SP U23 |
Brazil L | |||
2018-06-24 18:00:00 | St.Cristobal RJ | 7 - 0 | Futuro Bem Próximo RJ |
2018-06-24 18:00:00 | Sao Goncalo | 1 - 3 | Olaria |
Brazil Paulista Serie B | |||
2018-06-24 13:00:00 | Brasilis FC | 2 - 1 | GD Saocarlense |
2018-06-24 13:00:00 | Uniao Mogi | 0 - 6 | Esporte Clube Sao Jose SP |
2018-06-24 18:00:00 | AA Itarare | 2 - 0 | Barcelona Esportivo Capela SP |
Brazil Serie D | |||
2018-06-24 18:15:00 | Ipora EC | 2 - 1 | Treze Campina Grande PB |
2018-06-24 19:00:00 | Caxias RS | 2 - 1 | Uberlandia MG |
2018-06-24 20:00:00 | Moto Club Sao Luis MA | 2 - 4 | Imperatriz(MA) |
Cameroon Elite One | |||
2018-06-24 14:30:00 | Dragon Club Yaounde | 1 - 1 | Aigle Royal Menoua |
2018-06-24 14:30:00 | Feutcheu FC | 3 - 1 | Eding Sport FC |
2018-06-24 14:30:00 | Fovu de Baham | 0 - 0 | Young Sports |
2018-06-24 14:30:00 | New Star De Douala | 2 - 1 | AS Fortuna Mfou |
2018-06-24 14:30:00 | Stade Renard de Melong | 1 - 0 | Les Astres FC De Douala |
2018-06-24 14:30:00 | UMS de Loum | 1 - 0 | Unisport Bafang |
2018-06-24 14:30:00 | Yafoot FC | 0 - 2 | Union Douala |
Canadian Premier Soccer League | |||
2018-06-24 00:30:00 | Brantford Galaxy SC | 0 - 2 | FC Vorkuta |
Chile Cup | |||
2018-06-24 15:59:00 | Palestino | 1 - 1 | Union La Calera |
2018-06-24 19:30:00 | Cobresal | 3 - 0 | Nublense |
2018-06-24 20:30:00 | Deportes Valdivia | 4 - 0 | Puerto Montt |
2018-06-24 23:00:00 | Universidad de Chile | 2 - 1 | Colchagua CD |
Chile Primera D | |||
2018-06-24 19:00:00 | Deportes Recoleta | 0 - 1 | Deportes Vallenar |
2018-06-24 19:30:00 | General VelAsquez | 4 - 0 | Iberia |
2018-06-24 20:00:00 | Osorno | 1 - 2 | ProvincialTalagante |
2018-06-24 20:00:00 | Real Juventud San Joaquin | 2 - 1 | Municipal Santiago |
2018-06-24 21:00:00 | Escuela Macul | 4 - 4 | CD Municipal Mejillones |
2018-06-24 21:30:00 | Tomas Greig | 1 - 1 | CD Trasandino de Los Andes |
Chinese Football Association Yi League | |||
2018-06-24 08:00:00 | Bei Li Gong | 0 - 3 | Jiangsu Luzhiying |
Dominican Republic Liga | |||
2018-06-24 22:00:00 | Cibao FC | 1 - 2 | Moca FC |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2018-06-24 21:00:00 | CDS Santa Rita | 1 - 1 | CD Puerto Quito |
2018-06-24 21:00:00 | Orense SC | 1 - 1 | Faure Za Amarilla |
Europe BSWCP | |||
2018-06-24 10:45:00 | Ukraine Beach Soccer | 4 - 3 | Germany Beach Soccer |
2018-06-24 12:00:00 | Belarus Beach Soccer | 3 - 2 | France Beach Soccer |
2018-06-24 13:15:00 | Italy Beach Soccer | 1 - 7 | Switzerland Beach Soccer |
2018-06-24 14:30:00 | Azerbaijan Beach Soccer | 0 - 6 | Portugal Beach Soccer |
FFSA Premier League | |||
2018-06-24 05:30:00 | West Adelaide SC | 1 - 3 | Adelaide City FC |
2018-06-24 05:45:00 | Adelaide United FC (Youth) | 0 - 2 | Croydon Kings |
2018-06-24 09:45:00 | West Torrens Birkalla | 0 - 1 | Adelaide Panthers |
FFSA SLR | |||
2018-06-24 01:50:00 | West Adelaide Reserve | 0 - 2 | Adelaide City Reserve |
2018-06-24 07:30:00 | West Torrens Birkalla B | 2 - 1 | South Adelaide Panthers Reserve |
FIFA World Cup | |||
2018-06-24 12:00:00 | England | 6 - 1 | Panama |
2018-06-24 15:00:00 | Japan | 2 - 2 | Senegal |
2018-06-24 18:00:00 | Poland | 0 - 3 | Colombia |
Fiji National League | |||
2018-06-24 01:00:00 | Labasa FC | 0 - 2 | Rewa FC |
2018-06-24 03:00:00 | Ba | 1 - 2 | Nadi FC |
2018-06-24 03:00:00 | Dreketi FC | 1 - 1 | Suva FC |
Georgia Division | |||
2018-06-24 14:00:00 | Gagra Tbilisi | 4 - 1 | FC Shukura Kobuleti |
2018-06-24 14:00:00 | FC Telavi | 5 - 2 | Samgurali Tskh |
2018-06-24 14:00:00 | Merani Martvili | 1 - 1 | FC Merani Tbilisi |
2018-06-24 15:59:00 | Dinamo Batumi | 3 - 0 | Spartaki Tskhinvali |
Georgia U19 League | |||
2018-06-24 11:56:00 | Wit Georgia Tbilisi U19 | 6 - 0 | FC Telavi U19 |
Iceland Division 2 | |||
2018-06-24 18:00:00 | Tindastoll Sauda | 2 - 2 | Leiknir F |
Iceland U19 League | |||
2018-06-24 11:00:00 | IBV KFS KFR U19 | 9 - 0 | Aotulan U19 |
Iceland Women's Premier League | |||
2018-06-24 15:00:00 | Hafnarfjordur (w) | 2 - 4 | Valur (w) |
2018-06-24 15:59:00 | IBV Vestmannaeyjar (w) | 1 - 1 | Grindavik (w) |
2018-06-24 15:59:00 | Thor KA Akureyri (w) | 2 - 0 | Breidablik (w) |
India Mizoram Premier League | |||
2018-06-24 20:00:00 | Cunupia FC | 4 - 0 | Bethel Utd |
International Club Friendly | |||
2018-06-24 02:10:00 | Hobart Zebras Reserves | 3 - 3 | Kingborough Lions Reserves |
2018-06-24 04:00:00 | Canberra FC (w) | 0 - 2 | Belconnen United (w) |
2018-06-24 04:00:00 | Glenorchy Knights Reserves | 5 - 1 | Clarence United Reserves |
2018-06-24 04:00:00 | Beachside FC Reserves | 0 - 4 | Olympia FC Warriors Reserves |
2018-06-24 05:00:00 | Brindabella Blues FC | 5 - 4 | Southern Tablelands United FC |
2018-06-24 08:00:00 | Obolon Kiev | 1 - 0 | Olimpic Donetsk |
2018-06-24 08:45:00 | Veles | 1 - 2 | Dolgiye Prudy |
2018-06-24 09:00:00 | FC Karpaty Lviv | 2 - 0 | Nyva Ternopil |
2018-06-24 09:00:00 | SV Mering | 1 - 2 | SV Mietingen |
2018-06-24 10:00:00 | Spartak Moscow | 2 - 0 | FK Sochi |
2018-06-24 12:30:00 | SC Olching | 1 - 0 | SV Munchen Laim |
2018-06-24 13:00:00 | Barciczanka Barcice | 0 - 6 | Hutnik Krakow |
2018-06-24 13:00:00 | Unterfohring | 1 - 2 | LAN Hu Hu |
2018-06-24 14:00:00 | Lechia Gdansk | 1 - 2 | APOEL Nicosia |
2018-06-24 14:00:00 | FC Vorskla Poltava | 0 - 0 | Dnipro-1 |
2018-06-24 14:00:00 | Hirnik Kryvyi Rih | 1 - 4 | Ingulets Petrovo |
2018-06-24 14:30:00 | Chernomorets Balchik | 0 - 8 | Dynamo Moscow |
2018-06-24 15:00:00 | Baltika Kaliningrad | 0 - 1 | OTMK Olmaliq |
2018-06-24 15:00:00 | Legia Warszawa | 3 - 2 | Stal Mielec |
2018-06-24 15:00:00 | SG Austria Klagenfurt | 4 - 0 | Tianjin Tianhai |
2018-06-24 15:00:00 | Chotebor | 1 - 9 | Slavia Praha |
2018-06-24 15:00:00 | SV Sulzemoos | 1 - 1 | tsv gersthofen |
2018-06-24 15:20:00 | Us Pergolettese | 0 - 4 | Jiangsu Suning FC |
2018-06-24 15:30:00 | Spartakus Daleszyce | 0 - 7 | FC Viitorul Constanta |
2018-06-24 15:59:00 | FK Spartak Zlatibor Voda | 1 - 0 | Mordovya Saransk |
2018-06-24 15:59:00 | V-Varen Nagasaki | 1 - 0 | CS Universitatea Craiova |
2018-06-24 15:59:00 | Zenit St. Petersburg | 1 - 0 | FC Pinzgau Saalfelden |
Ireland Leinster Senior League | |||
2018-06-24 13:00:00 | UCD Waves (w) | 1 - 1 | Cork City (w) |
J-League Division 2 | |||
2018-06-24 05:00:00 | Yokohama FC | 1 - 0 | Ventforet Kofu |
2018-06-24 09:00:00 | Machida Zelvia | 0 - 0 | Albirex Niigata |
J-League Division 3 | |||
2018-06-24 06:00:00 | Fukushima United FC | 2 - 2 | Giravanz Kitakyushu |
2018-06-24 06:00:00 | Blaublitz Akita | 1 - 1 | Kagoshima United |
Japan Challenge League Women | |||
2018-06-24 02:00:00 | Kibi International University (w) | 3 - 1 | NGU Nagoya (w) |
2018-06-24 02:00:00 | Tokiwagi Gakuen High School (w) | 2 - 2 | Norddea Hokkaido (w) |
Japan Football League | |||
2018-06-24 04:00:00 | Vanraure Hachinohe FC | 1 - 2 | Sony Sendai |
2018-06-24 04:00:00 | Imabari FC | 2 - 3 | Run Mel Aomori |
2018-06-24 04:00:00 | Nara Club | 3 - 1 | Verspah Oita |
2018-06-24 04:00:00 | Ryutsu Keizai University | 0 - 2 | Veertien Kuwana |
2018-06-24 04:00:00 | Yokogawa Musashino | 3 - 0 | Tegevajaro Miyazaki |
2018-06-24 04:00:00 | Mio Biwako Shiga | 1 - 0 | Maruyasu Industries |
Japan Futsal League | |||
2018-06-24 04:00:00 | Vasagey oita Futsal | 3 - 6 | Shriker osaka Futsal |
2018-06-24 06:00:00 | voscuore sendai Futsal | 1 - 6 | Nagoya oceans Futsal |
2018-06-24 06:00:00 | Espo Lada Hokkaido Futsal | 4 - 1 | F-League selection Futsal |
2018-06-24 07:00:00 | Shonan Bellmare Futsal | 4 - 2 | Agleymina Hamamatsu Futsal |
2018-06-24 08:00:00 | Bardral Urayasu Futsal | 3 - 5 | fugador sumida Futsal |
Japan Women League Cup | |||
2018-06-24 08:00:00 | Nagano Parceiro (w) | 2 - 1 | Kanagawa University (w) |
Japanese women's Cup 2 | |||
2018-06-24 02:00:00 | Yokohama FC Seagulls (w) | 2 - 1 | Shizuoka Sangyo University (w) |
2018-06-24 04:00:00 | Orca Kamogawa FC (w) | 3 - 1 | Setagaya Sfida (w) |
2018-06-24 07:00:00 | Bunnys Kyoto (w) | 1 - 3 | Ehime FC (w) |
Kazakhstan Division 1 | |||
2018-06-24 10:00:00 | Zhetysu II | 2 - 0 | Tarlan |
2018-06-24 12:00:00 | Kairat Academy | 3 - 2 | Ekibastuzets |
2018-06-24 12:00:00 | FK Taraz | 1 - 1 | Okzhetpes |
2018-06-24 12:00:00 | FK Kaspyi Aktau | 2 - 0 | Bulat Temirtau |
2018-06-24 12:00:00 | Baikonur | 0 - 1 | Altay FK |
2018-06-24 12:00:00 | Maktaaral | 1 - 0 | FC Aktobe-Zhas |
Kazakhstan Premier League | |||
2018-06-24 14:30:00 | FC Kairat Almaty | 1 - 2 | Lokomotiv Astana |
Kenya Cup | |||
2018-06-24 10:00:00 | Vegpro FC | 0 - 4 | Vihiga United |
2018-06-24 10:15:00 | Sofapaka FC | 3 - 0 | Baba Dogo United FC |
2018-06-24 11:00:00 | Rainforest FC | 0 - 4 | AFC Leopards |
2018-06-24 12:00:00 | Weston Shitima | 0 - 0 | Bidco United |
Liga de Elite | |||
2018-06-24 10:30:00 | Benfica de Macau | 4 - 0 | PSP Macau |
2018-06-24 12:30:00 | Cheng Fung | 2 - 1 | CD Monte Carlo |
Lithuania - 2.Division | |||
2018-06-24 11:00:00 | Utenis Utena | 1 - 2 | Dziugas Telsiai |
Lithuania cup | |||
2018-06-24 10:00:00 | Nevezis Kedainiai | 0 - 4 | FK Palanga |
Malawi Premier League | |||
2018-06-24 12:30:00 | Blue Eagles | 0 - 3 | Be Forward Wanderers |
2018-06-24 12:30:00 | Masters Security | 1 - 0 | Moyale Barracks |
Mediterranean Games - Football | |||
2018-06-24 09:00:00 | Morocco U18 | 2 - 1 | Libya U18 |
2018-06-24 18:00:00 | Spain U18 | 2 - 1 | Bosnia U18 |
2018-06-24 18:00:00 | Turkey U18 | 0 - 1 | Greece U18 |
Moldova Division 2 | |||
2018-06-24 15:30:00 | Iskra Stal Ribnita | 2 - 2 | FC Sireti |
2018-06-24 15:30:00 | FC ABUS Ungheni | 2 - 5 | Real Succes |
2018-06-24 15:30:00 | Glodeni | 2 - 0 | FC Floresti |
Moldova Divizia Nationala | |||
2018-06-24 15:30:00 | Dinamo-Auto | 2 - 2 | CS Petrocub |
2018-06-24 15:30:00 | Speranta Nisporeni | 1 - 2 | FC Milsami |
2018-06-24 15:30:00 | FC Olimpia Balti | 1 - 1 | FC Sfintul Gheorghe |
2018-06-24 15:59:00 | Zimbru Chisinau | 0 - 1 | Sheriff Tiraspol |
Myanmar Professional League | |||
2018-06-24 09:00:00 | Mahar United | 3 - 1 | Mawyawadi |
2018-06-24 09:00:00 | Southern Myanmar | 0 - 0 | Hantharwady United |
2018-06-24 09:30:00 | Gospel for Asia Football Club | 3 - 1 | Laconi Lian |
New Zealand Cup | |||
2018-06-24 02:00:00 | Glenfield Rovers | 3 - 3 | Onehunga Sports |
2018-06-24 02:00:00 | Tauranga City United | 2 - 6 | Western Springs AFC |
2018-06-24 02:00:00 | Birkenhead United | 5 - 1 | Papamoa FC |
2018-06-24 02:00:00 | Palmerston North Marist | 0 - 1 | Stop Out |
Norway 2.Liga | |||
2018-06-24 12:00:00 | Alta | 2 - 1 | Asker |
2018-06-24 12:00:00 | Nybergsund IL Trysil | 0 - 1 | Mjolner |
2018-06-24 15:59:00 | Stabaek B | 1 - 2 | Fredrikstad |
Norway Adeccoligaen | |||
2018-06-24 13:00:00 | Viking | 2 - 0 | Ham-Kam |
2018-06-24 15:59:00 | Asane Fotball | 3 - 3 | Levanger FK |
2018-06-24 15:59:00 | Ullensaker/Kisa IL | 2 - 2 | Sandnes Ulf |
2018-06-24 15:59:00 | Kongsvinger | 1 - 2 | Strommen |
2018-06-24 15:59:00 | Aalesund FK | 3 - 0 | Notodden FK |
2018-06-24 15:59:00 | Tromsdalen | 1 - 0 | Floro |
2018-06-24 18:00:00 | Sogndal | 0 - 0 | Jerv |
Norway Division 1 Women | |||
2018-06-24 14:00:00 | Nanset (w) | 0 - 0 | Ovrevoll Hosle(w) |
Norway Division 4 | |||
2018-06-24 14:00:00 | Kristiansund FK | 2 - 0 | Follo |
2018-06-24 14:00:00 | Egersund 2 | 3 - 1 | Uraedd FK |
2018-06-24 15:00:00 | Traff | 0 - 3 | Ready |
Norwegian Tippeligaen | |||
2018-06-24 15:59:00 | Start Kristiansand | 2 - 0 | Kristiansund BK |
2018-06-24 15:59:00 | Haugesund | 2 - 2 | Lillestrom |
2018-06-24 15:59:00 | Sarpsborg 08 | 2 - 3 | Tromso IL |
2018-06-24 15:59:00 | Bodo Glimt | 1 - 1 | Sandefjord |
2018-06-24 15:59:00 | Stromsgodset | 3 - 0 | Ranheim IL |
2018-06-24 18:00:00 | Rosenborg | 3 - 0 | Valerenga |
NSW Premier League | |||
2018-06-24 05:00:00 | Manly United | 1 - 1 | Blacktown City Demons |
2018-06-24 06:15:00 | A.P.I.A. Leichhardt Tigers | 4 - 1 | Rockdale City Suns |
NSW-N Premier League | |||
2018-06-24 04:30:00 | Adamstown Rosebuds FC | 2 - 2 | Maitland |
2018-06-24 04:30:00 | Edgeworth Eagles FC | 0 - 0 | Broadmeadow Magic |
2018-06-24 04:30:00 | Charleston City Blues | 0 - 3 | Lake Macquarie |
Paraguayan Division 2 | |||
2018-06-24 14:30:00 | River Plate (PAR) | 1 - 0 | Sportivo San Lorenzo |
2018-06-24 18:45:00 | RI 3 Corrales CF | 1 - 1 | resistencia SC |
2018-06-24 18:45:00 | General Caballero | 2 - 2 | Fulgencio Yegros |
2018-06-24 19:00:00 | Sportivo Iteno | 1 - 1 | Deportivo Caaguazu |
2018-06-24 19:00:00 | Rubio nu | 2 - 0 | Deportivo Liberacion |
2018-06-24 19:30:00 | 2 de Mayo PJC | 1 - 1 | Sportivo Trinidense |
Peru B League | |||
2018-06-24 18:00:00 | Juan Aurich | 4 - 0 | Deportivo Hualgayoc |
2018-06-24 20:00:00 | Atletico Grau | 5 - 1 | Willy Serrato |
2018-06-24 20:00:00 | Univ.Cesar Vallejo | 2 - 1 | Alianza Atletico Sullana |
2018-06-24 20:25:00 | Union Huaral | 3 - 2 | Alfredo Salinas FC |
2018-06-24 20:30:00 | Victoria Sports | 2 - 1 | Club Deportivo Sport Loreto |
2018-06-24 20:30:00 | CDC Santa Rosa Pucallpa | 1 - 1 | CD Coopsol |
Portugal Champions NACIONAL Juniores B | |||
2018-06-24 10:00:00 | Porto Sad U17 | 4 - 1 | Belenenses U17 |
2018-06-24 10:00:00 | Vitoria SC Guimaraes U17 | 2 - 9 | Benfica Sad U17 |
2018-06-24 10:00:00 | Spg C Braga U17 | 2 - 1 | Sporting Lisbon Sad U17 |
Primera Division de Ecuador | |||
2018-06-24 20:00:00 | Macara | 2 - 0 | CD El Nacional |
2018-06-24 22:30:00 | Barcelona SC(ECU) | 5 - 1 | Delfin SC |
QLD Division 1 | |||
2018-06-24 05:00:00 | Ipswich knights SC | 2 - 4 | Souths United |
QLD Premier League | |||
2018-06-24 08:30:00 | Brisbane Roar (Youth) | 3 - 0 | Redlands United FC |
Queensland U20 League | |||
2018-06-24 08:30:00 | Moreton Bay Jets U20 | 1 - 1 | Brisbane City U20 |
Russia Division 3 | |||
2018-06-24 09:55:06 | Rassvet Krasnoyarsk | 4 - 1 | Polimer Barnaul |
2018-06-24 11:54:00 | Tekstilschik M Ivanovo | 0 - 0 | MFK Rybinsk |
2018-06-24 15:00:00 | SKA-2-DSTU | 0 - 5 | FC Novoshakhtinsk |
2018-06-24 15:00:47 | FC Sbornaya RO Rostselmash | 1 - 0 | Dongazdobycha Sulin |
Russia Womens Premier League | |||
2018-06-24 06:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk (w) | 1 - 2 | CSKA Moscow (w) |
2018-06-24 12:00:00 | Zvezda 2005 (w) | 1 - 0 | Krasnodar FK (w) |
2018-06-24 15:00:00 | Chertanovo Moscow (w) | 3 - 0 | Torpedo Izhevsk (w) |
2018-06-24 15:00:00 | Lokomotiv Moscow (w) | 0 - 1 | FK Ryazan (w) |
Russian Matches | |||
2018-06-24 11:56:48 | Sarmat UFA | 1 - 3 | Gornyak Uchaly |
2018-06-24 15:00:00 | Transgaz Astrakhan | 1 - 3 | Volgar M Astrakhan |
Rwanda National League | |||
2018-06-24 13:30:00 | APR FC | 2 - 0 | Gicumbi FC |
2018-06-24 13:30:00 | Kiyovu FC | 1 - 0 | Mukura |
2018-06-24 13:30:00 | Bugesera | 2 - 0 | Police(RWA) |
2018-06-24 13:30:00 | Rayon Sports FC | 4 - 0 | Sunrise FC |
Scotland Football League Women | |||
2018-06-24 15:00:00 | Central Girls Football Academy (w) | 1 - 4 | Hearts (w) |
2018-06-24 15:00:00 | Kilmarnock (w) | 2 - 3 | St Johnstone (w) |
Scotland WPL | |||
2018-06-24 11:00:00 | Stirling University (w) | 2 - 0 | Spartans (w) |
2018-06-24 12:00:00 | Forfar Farmington (w) | 1 - 6 | Glasgow City (w) |
2018-06-24 12:00:00 | Hibernian (w) | 4 - 2 | Celtic (w) |
2018-06-24 13:00:00 | Glasgow Rangers (w) | 3 - 0 | Hamilton FC (w) |
Singapore League | |||
2018-06-24 09:30:00 | Geylang United FC | 0 - 3 | Albirex Niigata FC |
2018-06-24 09:30:00 | Hougang United FC | 1 - 1 | DPMM FC |
Singapore National Football League | |||
2018-06-24 09:00:00 | South Avenue FC | 0 - 2 | Balestier United RC |
2018-06-24 11:30:00 | Gymkhana FC | 2 - 4 | Admiralty Football Club |
Spain Youth Cup | |||
2018-06-24 15:59:00 | Real Madrid U19 | 1 - 3 | Atletico de Madrid U19 |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2018-06-24 09:30:00 | Almeria B | 2 - 0 | CP Villarrobledo |
2018-06-24 09:30:00 | UD Levante B | 1 - 0 | Ibiza Eivissa |
2018-06-24 10:00:00 | Cadiz B | 2 - 2 | SD Ejea |
2018-06-24 10:00:00 | Cultural de Durango | 2 - 0 | UD San Fernando |
2018-06-24 15:59:00 | Union Langreo | 1 - 0 | Orihuela CF |
2018-06-24 16:45:00 | Yeclano Deportivo | 2 - 3 | Atletico Sanluqueno |
2018-06-24 17:00:00 | Compostela | 0 - 1 | CF Salmantino |
2018-06-24 18:45:00 | Castellon | 1 - 0 | Portugalete |
Spanish Segunda Division B | |||
2018-06-24 16:30:00 | FC Cartagena | 0 - 0 | Extremadura |
Swden Women Divi.1 | |||
2018-06-24 12:00:00 | Kvarnsvedens IK (w) | 5 - 1 | Asarums IF FK (w) |
2018-06-24 13:00:00 | Assi IF (w) | 4 - 1 | IK Uppsala (w) |
2018-06-24 14:00:00 | Kungsbacka DFF (w) | 2 - 1 | AIK Solna (w) |
Sweden 3.div Mellersta Norrland | |||
2018-06-24 10:30:00 | Syrianska IF Kerbura | 5 - 1 | Uppsala-Kurd FK |
Sweden Damallsvenskan | |||
2018-06-24 11:15:00 | Vaxjo FF (w) | 0 - 1 | IF Limhamn Bunkeflo (w) |
2018-06-24 12:00:00 | Kristianstads DFF (w) | 2 - 1 | Pitea IF (w) |
2018-06-24 13:00:00 | IFK Kalmar (w) | 0 - 4 | Hammarby (w) |
Sweden Div 3 Mellersta | |||
2018-06-24 13:00:00 | IK Gauthiod | 2 - 1 | Skoftebyns IF |
2018-06-24 13:00:00 | Raslatt SK | 3 - 2 | Nassjo FF |
2018-06-24 13:00:00 | FC Rosengard | 6 - 1 | Savedalens IF |
2018-06-24 14:00:00 | Pitea IF | 1 - 1 | Kramfors-Alliansen |
2018-06-24 14:00:00 | IFK Mora FK | 1 - 4 | Gamla Upsala SK |
2018-06-24 14:30:00 | FC Gute | 3 - 1 | IFK Stocksund |
2018-06-24 15:00:00 | IK Sleipner | 1 - 1 | Enskede IK |
Sweden Division 1 | |||
2018-06-24 11:00:00 | Rynninge IK | 3 - 2 | Skelleftea FF |
2018-06-24 13:00:00 | Tegs SK | 1 - 1 | Sandvikens IF |
2018-06-24 13:00:00 | Akropolis IF | 1 - 2 | Syrianska FC |
2018-06-24 14:00:00 | Karlstad BK B | 3 - 3 | Nykopings BIS |
2018-06-24 14:00:00 | Grebbestads IF | 3 - 1 | Kristianstads FF |
2018-06-24 14:00:00 | Husqvarna FF | 2 - 2 | Eskilsminne IF |
2018-06-24 14:00:00 | Angelholms FF | 0 - 1 | Oskarshamns AIK |
2018-06-24 14:00:00 | Assyriska | 1 - 2 | Umea FC |
2018-06-24 15:00:00 | IK Oddevold | 1 - 0 | Atvidabergs |
Sweden Superettan | |||
2018-06-24 13:00:00 | Norrby IF | 1 - 0 | Landskrona BoIS |
2018-06-24 13:00:00 | Varbergs BoIS FC | 2 - 2 | GAIS |
2018-06-24 15:30:00 | Osters IF | 0 - 0 | AFC Eskilstuna |
2018-06-24 15:30:00 | Helsingborg | 1 - 0 | IFK Varnamo |
2018-06-24 15:30:00 | IK Frej Taby | 0 - 0 | Gefle IF |
Sweden U19 | |||
2018-06-24 12:00:00 | Kvarnby IK U19 | 3 - 0 | Torslanda IK U19 |
2018-06-24 13:00:00 | IFK Lidingo U19 | 1 - 3 | Skovde AIK U19 |
2018-06-24 15:00:00 | Hammarby U19 | 3 - 0 | Brommapojkarna U19 |
TAS Premier League | |||
2018-06-24 04:00:00 | Clarence United | 2 - 4 | Northern wandering |
Thai Division 1 League | |||
2018-06-24 11:00:00 | Chiangmai FC | 1 - 1 | Trat FC |
2018-06-24 11:00:00 | PTT FC Rayong | 1 - 1 | Sisaket FC |
2018-06-24 12:00:00 | Army United F.C. | 3 - 0 | Samut Songkhram FC |
Thai Division 2 League | |||
2018-06-24 09:00:00 | Bangkok | 1 - 1 | Ubon Ratchathani FC |
2018-06-24 11:00:00 | BTU United | 1 - 2 | Seemok FC |
2018-06-24 11:00:00 | Phuket FC | 2 - 1 | Surat Thani FC |
Thai Futsal | |||
2018-06-24 09:00:00 | Indoor football team of Northeastern University | 5 - 4 | Bangkok City Futsal |
2018-06-24 09:00:00 | Thakham Cold Storage Futsal | 5 - 2 | Pattaya Thai-Tech Futsal |
2018-06-24 11:00:00 | PTT Bluewave Chonburi Futsal | 6 - 2 | CAT indoor football team |
2018-06-24 11:00:00 | Samut Sakhon Futsal | 1 - 1 | Kasem Bundit Futsal |
Thai Premier League | |||
2018-06-24 11:00:00 | Port FC | 3 - 2 | BG Pathum United |
2018-06-24 11:00:00 | Prachuap Khiri Khan | 1 - 2 | Buriram United |
2018-06-24 12:00:00 | Chiangrai United | 0 - 3 | Muang Thong United |
2018-06-24 12:00:00 | Navy FC | 4 - 1 | Pattaya United |
The women's league of Argentina | |||
2018-06-24 18:10:00 | Huracan (w) | 1 - 1 | Excursionistas (w) |
2018-06-24 18:20:00 | Estudiantes LP (w) | 1 - 1 | Villa San Carlos (w) |
2018-06-24 18:20:00 | UAI Urquiza (w) | 3 - 0 | River Plate (w) |
Togo Premier Division | |||
2018-06-24 15:00:00 | Gomido FC | 4 - 1 | ASCK |
Trinidad and Tobago Pro League | |||
2018-06-24 20:00:00 | St. Ann's Rangers | 0 - 2 | Club Sando |
Ukraine Regional League | |||
2018-06-24 10:55:00 | Viktoriya Berezneguvate | 1 - 1 | FC Kazanka |
2018-06-24 13:00:00 | ODEK Orzhiv | 0 - 0 | SC Tavriya |
2018-06-24 13:00:00 | FC Zbruch Pidvolochysk | 4 - 3 | FC Vyshnivets 2 |
2018-06-24 13:00:00 | Sluch Starokonstyantyniv | 1 - 1 | Cukrovyk Starokostiantyniv |
2018-06-24 14:00:00 | Mayak Valki | 1 - 2 | Kolos Kobelyaki |
2018-06-24 14:00:00 | FC Khmelnitsky | 0 - 4 | Promin Khmelnytskyi |
2018-06-24 14:00:33 | Dynamo Reshetylivka | 0 - 0 | Standart Novi Sanzhary |
2018-06-24 14:50:00 | FC Nechayane | 2 - 1 | FC Radsad Mykolaiv |
2018-06-24 15:00:47 | Gal Vapno Galych | 0 - 1 | Karpaty Broshniv Osada |
2018-06-24 15:00:49 | FC Naftovyk Dolyna | 8 - 2 | Kolos Gorodenkivshyny |
2018-06-24 15:00:58 | NFC Burshtyn | 3 - 0 | Prydnistrovya Tlumach |
USA Major League Soccer | |||
2018-06-24 00:30:00 | FC Kansas City | 3 - 2 | Houston Dynamo |
2018-06-24 01:10:00 | Colorado Rapids | 3 - 2 | Minnesota United FC |
2018-06-24 02:00:00 | Seattle Sounders | 1 - 1 | Chicago Fire |
2018-06-24 02:00:00 | Real Salt Lake | 1 - 1 | San Jose Earthquakes |
2018-06-24 02:30:00 | Los Angeles FC | 2 - 0 | Columbus Crew |
2018-06-24 20:40:00 | Atlanta United | 1 - 1 | Portland Timbers |
2018-06-24 21:00:00 | New York City Football Club | 2 - 1 | Toronto FC |
USA National Premier Soccer League | |||
2018-06-24 01:00:00 | Ruth Portland | 4 - 1 | Kitsap Pumas |
2018-06-24 02:00:00 | Hippocampus of southern California | 1 - 2 | Orange County Blues U23 |
2018-06-24 19:00:00 | FC Columbus | 2 - 1 | Grand Rapids FC |
2018-06-24 19:00:00 | Tulsa Athletics | 6 - 0 | Joplin Demize |
2018-06-24 20:00:00 | Lansing United | 2 - 2 | West Virginia Chaos |
2018-06-24 21:00:00 | San Francisco City | 1 - 3 | Fresno FC U23 |
2018-06-24 22:00:00 | Portland Phoenix | 3 - 1 | AC Connecticut |
2018-06-24 22:00:00 | Seacoast Utd Phantoms | 0 - 0 | West Mass Pioneers |
2018-06-24 23:10:00 | Golden State Force | 2 - 1 | Santa Cruz Breakers |
USA Women Premier League | |||
2018-06-24 15:59:00 | Tampa Bay Utd (w) | 2 - 0 | Florida Tropics (w) |
2018-06-24 17:05:00 | LA Premier (w) | 2 - 3 | SoCal (w) |
2018-06-24 19:05:00 | Texas Spurs (w) | 1 - 1 | FC Tulsa Spirit (w) |
2018-06-24 20:00:00 | Milwaukee Torrent (w) | 2 - 2 | Chicago City SC (w) |
2018-06-24 20:25:00 | TSS (w) | 6 - 3 | ISC Gunners FC (w) |
2018-06-24 21:00:00 | Ajax's frame | 0 - 1 | Beach (w) |
USL Championship | |||
2018-06-24 00:30:00 | OKC Energy FC | 1 - 0 | Los Angeles Galaxy II |
2018-06-24 00:30:00 | Rio Grande Valley | 0 - 0 | Phoenix Rising FC |
2018-06-24 00:30:00 | San Antonio | 0 - 2 | Reno 1868 FC |
2018-06-24 01:00:00 | Colorado Springs Switchbacks FC | 1 - 0 | Fresno FC |
2018-06-24 02:00:00 | Orange County Blues FC | 6 - 1 | Tulsa Roughneck |
2018-06-24 03:00:00 | Sacramento Republic FC | 2 - 2 | Saint Louis FC |
2018-06-24 21:00:00 | New York Red Bulls B | 0 - 3 | Ottawa Fury |
2018-06-24 21:00:00 | Swope Park Rangers | 3 - 2 | Las Vegas Lights |
Venezuela Segunda Division | |||
2018-06-24 19:30:00 | Llaneros de Guanare FC | 1 - 1 | Diamantes de Guayana |
VIC Premier League | |||
2018-06-24 06:00:00 | Heidelberg United | 3 - 0 | Oakleigh Cannons |
2018-06-24 09:00:00 | South Melbourne | 2 - 3 | Pascoe Vale SC |
VIC Women’s Premier League | |||
2018-06-24 05:00:00 | Alamein (w) | 1 - 3 | FC Bulleen Lions (w) |
2018-06-24 07:30:00 | Bayside United (w) | 0 - 2 | Heidelberg United (w) |
Victorian State League Division 1 | |||
2018-06-24 05:00:00 | Nunawading City | 0 - 1 | Box Hill United SC |
Vietnam Second Division | |||
2018-06-24 08:30:00 | Nam Dinh FC II | 0 - 3 | Lam Dong |
2018-06-24 09:00:00 | TTBD Phu Dong | 4 - 1 | Kon Tum |
2018-06-24 11:00:00 | Pho Hien | 1 - 0 | Binh Thuan |
Women Norwegian Toppserien | |||
2018-06-24 15:00:00 | LSK Kvinner (w) | 2 - 0 | Grand Bodo (w) |
Zambia Super League | |||
2018-06-24 13:00:00 | NAPSA Stars | 0 - 1 | Red Arrows |