Angola Girabola League | |||
2018-06-23 14:00:00 | Sagrada Esperanca | 2 - 1 | Interclube Luanda |
2018-06-23 14:00:00 | Sporting Cabinda | 3 - 1 | Recreativo Caala |
Argentina Torneo B | |||
2018-06-23 18:00:00 | Coronel Aguirre | 0 - 3 | CA Federacion |
2018-06-23 19:30:00 | Sportivo Las Parejas | 5 - 0 | CA Belgrano Arequito |
Aruba Division Di Honor | |||
2018-06-23 23:00:00 | SV Britannia | 0 - 3 | SV Dakota |
Australia Brisbane Capital League 2 | |||
2018-06-23 05:00:00 | Canberra White Eagles | 4 - 1 | ANU |
Australia Brisbane Premier League | |||
2018-06-23 07:00:00 | Acacia Ridge | 1 - 2 | Albany Creek |
2018-06-23 07:00:00 | Taringa Rovers | 2 - 4 | Bayside United FC |
2018-06-23 07:40:00 | Virginia United | 1 - 3 | The Gap BPL |
Australia Brisbane Premier League Reserves | |||
2018-06-23 05:00:00 | Taringa Rovers Reserve | 1 - 6 | Bayside United FC Reserve |
2018-06-23 05:00:00 | Acacia Ridge Reserves | 0 - 3 | Albany Creek Reserve |
2018-06-23 05:00:00 | Virginia United Reserves | 3 - 0 | The Gap FC Reserve |
Australia Capital Gatorade Premier League | |||
2018-06-23 05:00:00 | Gungahlin United | 0 - 1 | Riverina Rhinos |
2018-06-23 07:30:00 | Belconnen United | 1 - 1 | West Canberra Wanderers |
Australia New South Wales League 2 | |||
2018-06-23 09:00:00 | St George Saints | 2 - 0 | Ted Reiter Mountain City Rovers |
2018-06-23 09:00:00 | Hills Brumbies | 3 - 4 | Canterbury Bankstown FC |
2018-06-23 09:00:00 | Blacktown Spartans | 0 - 2 | Spirit FC |
2018-06-23 09:00:00 | Rydalmere Lions FC | 4 - 2 | Western Sydney Wanderers AM |
Australia Northern NSW Premier League | |||
2018-06-23 04:30:00 | Cooks Hill United | 4 - 2 | Thornton Redbacks FC |
Australia Queensland State Women's Premier League | |||
2018-06-23 07:00:00 | Sunshine Coast (w) | 4 - 3 | Weston Pud(w) |
2018-06-23 07:55:00 | Eastern Suburbs SC (w) | 2 - 2 | Queensland Lions?w? |
2018-06-23 08:00:00 | Mitchelton (w) | 0 - 2 | Moreton Bay United (w) |
Australia Tasmania Super League Women | |||
2018-06-23 06:00:00 | Hobart Zebras ?w? | 3 - 4 | Kingborough Lions (w) |
Australia U20 | |||
2018-06-23 05:00:00 | ECU Joondalup U20 | 4 - 1 | Perth Glory FC U20 |
2018-06-23 07:00:00 | Wollongong Wolves U20 | 0 - 3 | Hakoah Sydney City East U20 |
2018-06-23 07:00:00 | Bonnyrigg White Eagles U20 | 0 - 0 | Sydney FC U20 |
2018-06-23 07:30:00 | Sydney Olympic U20 | 2 - 1 | Marconi Stallions U20 |
2018-06-23 07:30:00 | Sydney United 58 U20 | 1 - 0 | Sutherland Sharks U20 |
Australia U20 League | |||
2018-06-23 03:00:00 | Moreland City U20 | 1 - 3 | Murray United FC U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Balcatta U20 | 2 - 0 | Forrestfield United U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Bayswater U20 | 3 - 0 | Cockburn City U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Inglewood United U20 | 3 - 2 | Armadale SC U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Joondalup United U20 | 1 - 3 | FloreatAthena U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Stirling Lions U20 | 1 - 1 | Sorrento F.C. U20 |
2018-06-23 05:00:00 | Subiaco U20 | 2 - 2 | Pires U20 |
Australia Victoria State League | |||
2018-06-23 05:20:00 | South Springvale SC | 1 - 0 | Eltham Redbacks |
Australia Victoria State League 1 Reserves | |||
2018-06-23 03:20:00 | South Springvale Reserves | 1 - 4 | Eltham Redbacks Reserves |
Australia Victorian Premier League U21 | |||
2018-06-23 02:30:00 | Avondale FC U21 | 2 - 4 | Port Melbourne Sharks SC U21 |
2018-06-23 03:00:00 | Northcote City U20 | 0 - 1 | Bentleigh greens U21 |
2018-06-23 05:15:00 | Green Gully Cavaliers U21 | 2 - 0 | Dandenong Thunder U21 |
Australian cloth | |||
2018-06-23 05:00:00 | New Farm | 2 - 3 | Annerley FC |
2018-06-23 08:00:00 | Ipswich City | 1 - 1 | North Star |
2018-06-23 08:15:00 | Caboolture FC | 2 - 3 | Moggill FC |
Belarus Division 3 | |||
2018-06-23 09:00:00 | FK Bumprom | 0 - 3 | Energosbyt BSATU |
Belarus Pershaya Liga | |||
2018-06-23 14:30:00 | Slavia Mozyr | 3 - 0 | FC Belshina Babruisk |
2018-06-23 14:30:00 | Volna Pinsk | 0 - 2 | Energetik-BGU Minsk |
2018-06-23 15:00:00 | Zabudova-2007 | 0 - 1 | FC Baranovichi |
2018-06-23 15:00:00 | Khimik Svetlogorsk | 0 - 0 | FK Lida |
2018-06-23 15:00:00 | Smorgon FC | 1 - 1 | Zhitkovichi? |
2018-06-23 15:00:00 | Kommunalnik Slonim | 1 - 1 | Granit Mikashevichi |
2018-06-23 15:30:00 | Lokomotiv Gomel | 0 - 2 | Naftan Novopolock |
Belarus Reserve League | |||
2018-06-23 09:48:05 | Bate Borisov Reserves | 3 - 1 | Shakhter Soligorsk Reserves |
Belarusian Premier League | |||
2018-06-23 13:45:00 | Smolevichy-STI | 0 - 1 | Neman Grodno |
2018-06-23 15:45:00 | FC Minsk | 0 - 2 | FC Gomel |
BRA D4 | |||
2018-06-23 20:00:00 | Camboriu SC | 2 - 1 | Almte Barosso SC |
Brasileiro, Serie C | |||
2018-06-23 19:00:00 | Tupi Juiz de Fora MG | 0 - 3 | Bragantino |
2018-06-23 19:30:00 | Cuiaba | 3 - 0 | Volta Redonda |
2018-06-23 21:00:00 | Botafogo SP | 3 - 1 | Luverdense |
2018-06-23 23:00:00 | Juazeirense | 2 - 2 | ABC RN |
Brazil Campeonato Gaucho 2 | |||
2018-06-23 18:45:00 | Real SC Massama | 1 - 0 | Novo Horizonte |
Brazil Campeonato Mineiro U20 | |||
2018-06-23 13:00:00 | Cruzeiro (Youth) | 1 - 0 | Coimbra EC U20 |
2018-06-23 17:45:00 | Betis FC U20 | 1 - 1 | Villa Nova-MG (Youth) |
Brazil Campeonato Paulista Youth | |||
2018-06-23 15:59:00 | America-RJ U20 | 3 - 0 | Sampaio Correa RJ U20 |
2018-06-23 15:59:00 | Angra Dos Reis RJ U20 | 0 - 1 | Santa Cruz PE U20 |
2018-06-23 18:00:00 | Bragantino SP Youth | 0 - 5 | Ituano (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Penapolense (Youth) | 0 - 1 | Gremio Novorizontin (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Gremio Osasco Youth | 0 - 3 | Portuguesa (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Guarani SP (Youth) | 2 - 0 | Juventus-AC (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | EC Sao Bernardo U20 | 2 - 3 | Palmeiras (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Inter de Limeira (Youth) | 2 - 1 | Rio Branco (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Manthiqueira Youth | 0 - 2 | Corinthians Paulista (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Monte Azul SP (Youth) | 0 - 1 | Rio Preto (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Nacional AC SP (Youth) | 0 - 0 | Sao Paulo (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | OSTO youth team | 1 - 3 | Desportivo Brasil Youth |
2018-06-23 18:00:00 | Red Bull Brasil SP (Youth) | 0 - 2 | Ponte Preta (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Santo Andre (Youth) | 2 - 0 | Agua Santa SP Youth |
2018-06-23 18:00:00 | Santos FC U20 | 6 - 0 | Sao Bernardo (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Uniao Barbarense (Youth) | 1 - 1 | XV de Piracicaba (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Novo Hamburgo RS U20 | 0 - 0 | Gremio (Youth) |
2018-06-23 18:00:00 | Anpaao SP U23 | 2 - 3 | Guarulhos SP Youth |
2018-06-23 18:00:00 | Flamengo-SP (Youth) | 1 - 0 | Paulista SP U23 |
2018-06-23 18:00:00 | Mauaense SP U23 | 1 - 4 | Elosport SP U23 |
2018-06-23 18:30:00 | Amellia SPU23 | 4 - 1 | Catanduva/SP Youth |
2018-06-23 19:00:00 | Gremio Prudente/SP U23 | 2 - 2 | Andradina SP U23 |
2018-06-23 20:00:00 | Independente SP Youth | 1 - 1 | Franca SP U23 |
2018-06-23 20:00:00 | Inter Bebedouro SP Youth | 0 - 1 | Fernandopolis/SP U23 |
Brazil L | |||
2018-06-23 18:00:00 | Itaborai RJ | 0 - 3 | Bonsucesso |
2018-06-23 18:00:00 | America-RJ | 2 - 0 | Sampaio Correa (RJ) |
2018-06-23 18:00:00 | Angra Dos Reis RJ | 1 - 2 | Belford Roxo RJ |
2018-06-23 18:00:00 | Artsul RJ | 1 - 2 | Americano RJ |
2018-06-23 18:00:00 | Barcelona RJ | 1 - 2 | Barra da Tijuca |
2018-06-23 18:00:00 | Duque de Caxias RJ | 2 - 1 | AA Carapebus |
2018-06-23 18:00:00 | Friburguense RJ | 2 - 1 | Serrano BA |
2018-06-23 18:00:00 | Serra Macaense | 1 - 3 | Goncalense |
2018-06-23 18:15:00 | Audax Rio RJ | 1 - 0 | Tigres Brasil |
Brazil Paulista Serie B | |||
2018-06-23 13:00:00 | Sao Jose Dos Campos/SP | 4 - 1 | Atletico Mogi SP |
2018-06-23 18:00:00 | Anpaao | 2 - 3 | Guarulhos SP |
2018-06-23 18:00:00 | Mauaense SP | 1 - 4 | Elosport SP |
2018-06-23 18:00:00 | Flamengo (AA) | 1 - 0 | Paulista(SP) |
2018-06-23 18:30:00 | America SP | 4 - 1 | Catanduva FC |
2018-06-23 19:00:00 | Osvaldo Cruz/SP | 0 - 0 | Talentos |
2018-06-23 19:00:00 | Santacruzense SP | 2 - 2 | Andradina |
2018-06-23 20:00:00 | Inter Bebedouro/SP | 0 - 1 | Fernandopolis |
2018-06-23 20:00:00 | Independente SP | 1 - 1 | Francana |
Brazil Paulista Women's League | |||
2018-06-23 18:00:00 | Sao Jose dos Campos (w) | 2 - 1 | Juventus/SP (w) |
2018-06-23 18:00:00 | Ponte Preta (w) | 5 - 0 | Embu das Artes (w) |
2018-06-23 18:00:00 | Santos (w) | 5 - 0 | Taubate(w) |
2018-06-23 18:00:00 | SC Corinthians Paulista (w) | 3 - 0 | Portuguesa(w) |
Brazil Serie B | |||
2018-06-23 21:30:00 | Coritiba PR | 1 - 1 | Figueirense |
2018-06-23 22:00:00 | Boa Esporte Clube | 0 - 2 | Vila Nova |
2018-06-23 22:00:00 | Sampaio Correa | 2 - 3 | Atletico Clube Goianiense |
2018-06-23 22:00:00 | Sao Bento | 0 - 1 | Londrina PR |
2018-06-23 22:00:00 | Fortaleza | 1 - 2 | Oeste |
Brazil Serie D | |||
2018-06-23 18:00:00 | Sao Jose PoA RS | 2 - 0 | Atletico Tubarao SC |
2018-06-23 19:00:00 | Altos/PI | 2 - 4 | Ferroviario CE |
2018-06-23 21:00:00 | Manaus (AM) | 0 - 1 | Rio Branco AC |
2018-06-23 22:30:00 | Gremio Novorizontin | 2 - 2 | Linense(BRA) |
Cameroon Elite two | |||
2018-06-23 12:30:00 | Renaissance Ngoumou | 1 - 0 | Ngaoundere University FC |
2018-06-23 14:15:00 | Canon Yaounde | 3 - 1 | AS Matelots |
2018-06-23 14:15:00 | National Polytechnic FC | 1 - 2 | Lion Blesse |
2018-06-23 14:30:00 | AS Etoa Meki | 1 - 1 | Dynamo de Douala |
2018-06-23 14:30:00 | Panthere Sportive du Nde | 1 - 0 | Racing de Bafoussam |
Canadian Premier Soccer League | |||
2018-06-23 22:30:00 | London City | 4 - 2 | SC Waterloo |
Chile Cup | |||
2018-06-23 20:30:00 | Cobreloa | 6 - 0 | San Marcos de Arica |
2018-06-23 23:00:00 | Audax Italiano | 2 - 0 | Union Espanola |
Chile Primera D | |||
2018-06-23 19:00:00 | Brujas | 0 - 1 | Deportes Limache |
2018-06-23 19:30:00 | San Antonio Unido | 1 - 5 | Fernandez Vial |
2018-06-23 22:00:00 | Deportes Santa Cruz | 1 - 0 | Malleco Unido |
2018-06-23 23:00:00 | CD Rancagua Sur | 0 - 1 | CD Rengo Unido |
Chinese Football Association Yi League | |||
2018-06-23 07:30:00 | Qingdao Manatee | 1 - 0 | Dalian Chanjoy |
2018-06-23 07:30:00 | Jinlin Baijia FC | 0 - 1 | Baoding Rongda FC |
2018-06-23 08:00:00 | Shenyang City Public | 1 - 1 | Yinchuan Helanshan |
2018-06-23 08:00:00 | Hebei Zhuoao | 1 - 2 | Shanxi Chang An Athletic FC |
2018-06-23 08:00:00 | Inner Mongolia Caoshangfei F.C | 3 - 0 | ShenYang DongJin |
2018-06-23 08:00:00 | Shanghai Sunfun | 0 - 1 | Shenzhen Pengcheng |
2018-06-23 08:30:00 | Hunan Billows | 3 - 3 | Nantong Zhiyun |
2018-06-23 11:30:00 | Shenzhen Renren | 0 - 2 | Hainan Boying Seamen |
2018-06-23 11:30:00 | Sichuan Longfor | 5 - 0 | Suzhou Dongwu |
2018-06-23 11:30:00 | Fujian Tianxin | 1 - 1 | Jiangxi Liansheng FC |
2018-06-23 11:30:00 | Zhengjiang Huasa FC | 1 - 1 | Sichuan Jiuniu |
2018-06-23 11:35:00 | Zibo Cuju F.C. | 1 - 0 | Yanbian Beiguo |
Chinese Taipei Intercity League | |||
2018-06-23 10:00:00 | NTUPES | 2 - 2 | Hang Yuen FC |
2018-06-23 12:10:00 | Taiwan Power Company | 1 - 0 | Tatung FC |
Colombia U20 League | |||
2018-06-23 14:00:00 | Orsomarso U20 | 6 - 2 | Club River Soccer U20 |
2018-06-23 15:59:00 | Atletico Cali FC U20 | 4 - 3 | Alianza Tolima U20 |
2018-06-23 15:59:00 | Deportivo Pasto U20 | 0 - 0 | Academia Tolimense U20 |
2018-06-23 19:00:00 | Real Cartagena U20 | 1 - 3 | Amigos de la Pecosa U20 |
2018-06-23 20:00:00 | Valledupar FC U20 | 3 - 0 | Atletico Bucaramanga U20 |
Cuban Championship | |||
2018-06-23 19:30:00 | Sancti Spiritus | 3 - 3 | Camaguey |
2018-06-23 20:00:00 | Ciego de Avila | 3 - 1 | Granma |
2018-06-23 20:00:00 | Santiago de Cuba | 4 - 0 | Pinar del Rio |
Denmark Woman League Divison 2 | |||
2018-06-23 11:00:00 | Herlufsholm GF (w) | 1 - 2 | Naesby BK (w) |
Dominican Republic Liga | |||
2018-06-23 20:00:00 | Jarabacoa FC | 0 - 1 | Atletico De San Francisco |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2018-06-23 00:30:00 | Liga de Loja | 1 - 0 | Manta FC |
2018-06-23 20:30:00 | Sociedad Deportivo Quito | 1 - 3 | Olmedo Riobamba |
2018-06-23 21:00:00 | Pottu Via Ho | 0 - 0 | Gualaceo SC |
2018-06-23 21:00:00 | Mushuc Runa | 3 - 0 | CD Clan Juvenil |
Ecuador Reserve League | |||
2018-06-23 17:30:00 | Guayaquil City Reserves | 1 - 1 | Independiente del Valle Reserves |
Europe BSWCP | |||
2018-06-23 10:45:00 | Switzerland Beach Soccer | 10 - 2 | Germany Beach Soccer |
2018-06-23 12:00:00 | Portugal Beach Soccer | 5 - 3 | France Beach Soccer |
2018-06-23 13:15:00 | Italy Beach Soccer | 2 - 2 | Ukraine Beach Soccer |
2018-06-23 14:30:00 | Azerbaijan Beach Soccer | 1 - 4 | Belarus Beach Soccer |
Faroe Islands Division 1 | |||
2018-06-23 14:00:00 | HBTorshavn II | 2 - 0 | Vikingur Gota II |
2018-06-23 14:00:00 | KI Klaksvik II | 2 - 2 | IF Fuglafjordur |
Faroe Islands Formuladeildin | |||
2018-06-23 16:30:00 | TB Tuoroyri | 1 - 4 | HB Torshavn |
FFSA PL | |||
2018-06-23 04:30:00 | The Cove FC | 4 - 3 | Adelaide Blue Eagles |
2018-06-23 04:30:00 | White City Woodville | 0 - 1 | Noarlunga United |
2018-06-23 05:30:00 | Salisbury United | 2 - 1 | Cumberland United FC |
2018-06-23 05:30:00 | Adelaide Raiders SC | 1 - 0 | Poet Adelarde Pirates |
2018-06-23 05:30:00 | Modbury Jets | 3 - 0 | Western Strikers SC |
2018-06-23 09:30:00 | Seaford Rangers | 1 - 1 | Fulham United FC |
FFSA Premier League | |||
2018-06-23 05:30:00 | Sturt Lions | 2 - 0 | Adelaide Comets FC |
2018-06-23 08:30:00 | Campbelltown City SC | 2 - 0 | Para Hills Knlghts SC |
2018-06-23 08:30:00 | Adelaide Olympic | 3 - 0 | Metrostars SC |
FFSA SLR | |||
2018-06-23 03:30:00 | Sturt Lions Reserves | 2 - 1 | Adelaide Comets Reserve |
2018-06-23 06:30:00 | Campbelltown City Reserve | 0 - 2 | Para Hills Reserves |
2018-06-23 07:15:00 | Adelaide Olympic Reserve | 1 - 1 | North Eastern MetroStars Reserve |
FIFA World Cup | |||
2018-06-23 12:00:00 | Belgium | 5 - 2 | Tunisia |
2018-06-23 15:00:00 | Korea Republic | 1 - 2 | Mexico |
2018-06-23 18:00:00 | Germany | 2 - 1 | Sweden |
Fiji National League | |||
2018-06-23 01:00:00 | Dreketi FC | 0 - 0 | Rewa FC |
2018-06-23 03:00:00 | Labasa FC | 0 - 0 | Suva FC |
Georgia Division | |||
2018-06-23 14:00:00 | WIT Georgia Tbilisi | 4 - 1 | FC Shevardeni |
Georgia Primera Division | |||
2018-06-23 14:00:00 | Samtredia | 0 - 1 | Chikhura Sachkhere |
2018-06-23 15:59:00 | Dinamo Tbilisi | 2 - 1 | FC Sioni Bolnisi |
2018-06-23 17:00:00 | Torpedo Kutaisi | 1 - 2 | FC Saburtalo Tbilisi |
Georgia U19 League | |||
2018-06-23 12:40:00 | Dila Gori U19 | 2 - 1 | Sioni Bolnisi U19 |
2018-06-23 13:05:00 | Norchi Dinamo Tbilisi U19 | 1 - 4 | FC Rustavi U19 |
Iceland 3 Deild | |||
2018-06-23 14:00:00 | Augnablik Kopavogur | 2 - 0 | Einherji |
2018-06-23 14:00:00 | Dalvik Reynir | 3 - 1 | Vaengir Jupiters |
Iceland Division 2 | |||
2018-06-23 14:00:00 | UMF Vidir | 1 - 1 | Huginn |
2018-06-23 14:00:00 | Vestri | 1 - 0 | KF Fjardabyggd |
2018-06-23 14:00:00 | Hottur Egilsstadir | 4 - 1 | Kari Akranes |
2018-06-23 14:00:00 | Afturelding | 2 - 2 | Grotta Seltjarnarnes |
2018-06-23 14:00:00 | Volsungur husavik | 2 - 1 | Throttur Vogum |
Iceland Women's Division 1 | |||
2018-06-23 14:00:00 | Fylkir (w) | 4 - 1 | IA Akranes (w) |
2018-06-23 15:59:00 | Hamrarnir (w) | 4 - 3 | Fjolnir (w) |
International Club Friendly | |||
2018-06-23 00:05:00 | FC Santa Rosa | 3 - 0 | Petit Valley |
2018-06-23 08:00:00 | Hradec Kralove | 2 - 7 | Bohemians 1905 |
2018-06-23 08:00:00 | Lech Poznan | 2 - 0 | Warta Poznan |
2018-06-23 08:00:00 | MFK Karvina | 2 - 4 | Cracovia Krakow |
2018-06-23 08:00:00 | MFK Skalica | 1 - 1 | FC Artmedia Petrzalka |
2018-06-23 08:00:00 | FK Ural-2 | 3 - 0 | FK Ural Youth |
2018-06-23 08:30:00 | Sport Podbrezova | 1 - 2 | Poprad |
2018-06-23 08:30:00 | Slavoj Trebisov | 0 - 2 | Lokomotiva Kosice |
2018-06-23 08:30:00 | SV Wals-Grunau | 2 - 4 | TSV Buchbach |
2018-06-23 09:00:00 | Sigma Olomouc | 3 - 1 | Tatran LM |
2018-06-23 09:00:00 | Banik Ostrava | 1 - 0 | MFK Ruzomberok |
2018-06-23 09:00:00 | Dynamo Ceske Budejovice | 2 - 1 | Marila Pribram |
2018-06-23 09:00:00 | Sparta Praha | 1 - 2 | Trencin |
2018-06-23 09:00:00 | Slovan Liberec | 1 - 2 | Usti nad Labem |
2018-06-23 09:00:00 | Vysocina jihlava | 1 - 1 | Pardubice |
2018-06-23 09:00:00 | Korona Kielce | 2 - 0 | Rakow Czestochowa |
2018-06-23 09:00:00 | Koln Am | 1 - 1 | Fortuna Koln |
2018-06-23 09:00:00 | NK Publikum Celje | 5 - 0 | Sampion Celje |
2018-06-23 09:00:00 | Zlate Moravce | 2 - 1 | KFC Komarno |
2018-06-23 09:00:00 | Jagiellonia Bialystok | 1 - 3 | Wisla Plock |
2018-06-23 09:00:00 | Nitra | 2 - 2 | Inter Bratislava |
2018-06-23 09:00:00 | TSV Schwabmünchen | 1 - 1 | Gundelfingen |
2018-06-23 10:00:00 | AC Horsens | 2 - 0 | Sonderjyske |
2018-06-23 10:00:00 | Randers FC | 1 - 4 | Silkeborg |
2018-06-23 10:00:00 | Odra Opole | 1 - 0 | Puszcza Niepolomice |
2018-06-23 10:00:00 | Spartak Moscow II | 0 - 5 | FC Lokomotiv-Kazanka Moscow |
2018-06-23 10:15:00 | Mlada Boleslav | 2 - 2 | Slovan Bratislava |
2018-06-23 10:30:00 | Nordsjaelland | 4 - 0 | Nykobing FC |
2018-06-23 11:00:00 | Indonesia U23 | 1 - 2 | Korea U23 |
2018-06-23 11:00:00 | LKS Nieciecza | 5 - 2 | Podbeskidzie Bielsko-Biala |
2018-06-23 11:00:00 | VfL Wolfsburg (Youth) | 0 - 2 | Hertha BSC Berlin Youth |
2018-06-23 12:00:00 | Aalborg | 2 - 3 | Viborg |
2018-06-23 12:00:00 | Bazenheid | 1 - 1 | St. Gallen |
2018-06-23 12:00:00 | Torpedo Armavir | 1 - 0 | Stavropolye-2009 |
2018-06-23 12:00:00 | Sparta Praha | 4 - 2 | Trencin |
2018-06-23 12:00:00 | Tarup Paarup IF | 0 - 3 | Odense BK |
2018-06-23 12:00:00 | Wiedenbruck | 1 - 1 | Sportfreunde Lotte |
2018-06-23 12:10:00 | Victoria ciclester U19 | 1 - 0 | PPA U19 |
2018-06-23 12:30:00 | Crusaders | 1 - 2 | Connahs Quay Nomads FC |
2018-06-23 12:30:00 | TJ Klatovy | 0 - 6 | FC Viktoria Plzen |
2018-06-23 12:40:00 | Hradec Kralove | 1 - 1 | Slovan Bratislava |
2018-06-23 13:00:00 | Aarhus AGF | 1 - 3 | Midtjylland |
2018-06-23 13:00:00 | Opava | 2 - 1 | Vitkovice |
2018-06-23 13:00:00 | Wolfsberger AC | 5 - 6 | TSV Hartberg |
2018-06-23 13:00:00 | VV Sint Bavo | 0 - 7 | AFC Ajax |
2018-06-23 13:00:00 | Stadlau | 1 - 5 | SV Horn |
2018-06-23 13:00:00 | Proleter | 1 - 1 | FK Zvijezda 09 |
2018-06-23 13:00:00 | SE Freising | 2 - 3 | TSV 1860 Munchen |
2018-06-23 13:00:00 | Volyn | 2 - 1 | Arsenal Kyiv |
2018-06-23 13:30:00 | SV Schalding Heining | 2 - 1 | SK Vorwarts Steyr |
2018-06-23 14:00:00 | Luzern | 3 - 1 | Winterthur |
2018-06-23 14:00:00 | Lafnitz | 1 - 0 | Deutschlandsberger SC |
2018-06-23 14:00:00 | Piast Gliwice | 0 - 2 | GKS Belchatow |
2018-06-23 14:00:00 | Pogon Szczecin | 1 - 0 | Chojniczanka Chojnice |
2018-06-23 14:00:00 | FSV Mainz 05 (Youth) | 3 - 0 | FC Kaan-Marienborn |
2018-06-23 14:00:00 | Spartak Moscow | 3 - 0 | Chertanovo Moscow |
2018-06-23 14:05:00 | VfR Garching | 1 - 1 | TuS Holzkirchen |
2018-06-23 14:30:00 | Stranraer | 0 - 1 | Glenavon Lurgan |
2018-06-23 14:30:00 | Mlada Boleslav | 0 - 0 | Bohemians 1905 |
2018-06-23 15:00:00 | ASK Voitsberg | 2 - 3 | Sturm Graz |
2018-06-23 15:00:00 | Botev Plovdiv | 4 - 0 | Botev Galabovo |
2018-06-23 15:00:00 | putnok Vse | 2 - 8 | Vasas |
2018-06-23 15:00:00 | FC Egg | 0 - 6 | Rheindorf Altach |
2018-06-23 15:00:00 | Macva Sabac | 1 - 1 | Yanbian |
2018-06-23 15:00:00 | Grasshopper | 1 - 2 | Aarau |
2018-06-23 15:00:00 | Zemun | 0 - 1 | Krylya Sovetov |
2018-06-23 15:30:00 | FC Dunav Ruse | 1 - 1 | Etar |
2018-06-23 15:30:00 | Wellen | 0 - 6 | Sint-Truidense |
2018-06-23 15:30:00 | FC Wacker Innsbruck | 2 - 0 | Terek Grozny |
2018-06-23 15:30:00 | KVE Drongen | 1 - 3 | KAA Gent |
2018-06-23 15:30:00 | Ludogorets Razgrad | 1 - 1 | Qarabag |
2018-06-23 15:30:00 | FC Zurich | 1 - 2 | FC Rapperswil-Jona |
2018-06-23 15:30:00 | CSKA Sofia | 3 - 0 | V-Varen Nagasaki |
2018-06-23 15:30:00 | Cukaricki Stankom | 2 - 0 | FK Backa Backa Palanka |
2018-06-23 15:59:00 | LASK Linz | 2 - 1 | Apollon Limassol FC |
2018-06-23 15:59:00 | Maribor | 3 - 0 | Ural Sverdlovsk Oblast |
2018-06-23 15:59:00 | KFC Eppegem | 0 - 7 | Mechelen |
2018-06-23 15:59:00 | FC Blau Weiss Linz | 1 - 2 | Dunajska Streda |
2018-06-23 15:59:00 | Thun | 1 - 2 | Neuchatel Xamax |
2018-06-23 15:59:00 | Domzale | 1 - 1 | FK Shkendija 79 |
2018-06-23 15:59:00 | Opava | 1 - 0 | MSK Zilina |
2018-06-23 15:59:00 | Dinamo Zagreb | 4 - 0 | Rabotnicki Skopje |
2018-06-23 15:59:00 | FC Tagerwilen | 0 - 8 | FC Wil 1900 |
2018-06-23 16:45:00 | ZNK Osijek | 2 - 1 | Fehervar Videoton |
2018-06-23 17:00:00 | KFC Vrasene | 0 - 4 | Red Star Waasland |
2018-06-23 17:00:00 | Sprimont | 2 - 5 | Standard Liege |
2018-06-23 17:00:00 | KSK Heist | 1 - 1 | Anderlecht |
2018-06-23 17:00:00 | Hoogstraten VV | 1 - 5 | Royal Antwerp |
2018-06-23 17:05:00 | Jiangsu Suning FC | 0 - 4 | Guangzhou FC |
2018-06-23 18:00:00 | Central Cordoba | 3 - 1 | Ateneo Pablo VI |
2018-06-23 18:00:00 | Union Sunchales | 2 - 0 | San Lorenzo De Tostado |
2018-06-23 18:30:00 | ABC Na Tai U19 | 1 - 1 | Pottiga U19 |
2018-06-23 22:50:00 | Silver Sands FC | 0 - 8 | UWI Blackbirds |
2018-06-23 23:00:00 | UTT FC | 1 - 0 | Club Sando II |
International Friendly | |||
2018-06-23 15:15:00 | Syrian | 1 - 2 | NK Rudar Velenje |
Iraqi Premier League | |||
2018-06-23 13:45:00 | Al Bahri | 2 - 1 | AI Kahrabaa |
2018-06-23 13:45:00 | Al-Naft | 2 - 1 | Al-Hudod |
2018-06-23 13:45:00 | AL Najaf | 1 - 2 | Al Zawraa |
2018-06-23 13:45:00 | Al Quwa Al Jawiya | 2 - 0 | Al Diwaniya |
2018-06-23 13:45:00 | Baghdad | 0 - 3 | Al Shorta |
2018-06-23 13:45:00 | Naft Misan | 5 - 1 | Al Hussein |
Ireland Leinster Senior League | |||
2018-06-23 15:00:00 | Shelbourne (w) | 2 - 0 | Galway LFC (w) |
2018-06-23 18:30:00 | Limerick (w) | 1 - 5 | Wexford Youths (w) |
J-League Division 2 | |||
2018-06-23 09:00:00 | Matsumoto Yamaga FC | 4 - 2 | JEF United Ichihara Chiba |
2018-06-23 09:00:00 | Tokyo Verdy | 3 - 0 | Tochigi SC |
2018-06-23 09:00:00 | Kamatamare Sanuki | 1 - 0 | Fagiano Okayama |
2018-06-23 09:00:00 | FC Gifu | 2 - 2 | Renofa Yamaguchi |
2018-06-23 09:00:00 | Kyoto Sanga | 0 - 3 | Omiya Ardija |
2018-06-23 10:00:00 | Oita Trinita | 1 - 0 | Avispa Fukuoka |
2018-06-23 10:00:00 | Ehime FC | 0 - 1 | Mito Hollyhock |
2018-06-23 10:00:00 | Montedio Yamagata | 3 - 2 | Tokushima Vortis |
2018-06-23 10:00:00 | Zweigen Kanazawa FC | 0 - 0 | Roasso Kumamoto |
J-League Division 3 | |||
2018-06-23 08:00:00 | SC Sagamihara | 1 - 0 | FC Tokyo U23 |
2018-06-23 08:00:00 | Yokohama SCC | 0 - 1 | AC Nagano Parceiro |
2018-06-23 09:00:00 | FC Ryukyu | 1 - 0 | Azul Claro Numazu |
2018-06-23 09:00:00 | Kataller Toyama | 1 - 3 | Grulla Morioka |
2018-06-23 10:00:00 | Cerezo Osaka U23 | 1 - 2 | Fujieda MYFC |
Japan Challenge League Women | |||
2018-06-23 04:00:00 | FC Yamato Sylphid (w) | 1 - 1 | Niigata University H W (w) |
Japan Football League | |||
2018-06-23 04:00:00 | Honda FC | 2 - 0 | Honda Lock SC |
2018-06-23 04:00:00 | Osaka FC | 3 - 0 | Cobar Torre Onagawa |
Japan Futsal League | |||
2018-06-23 07:00:00 | Fuchu Athletic FC Futsal | 3 - 5 | Peace Does Machida Futsal |
Japan Women League Cup | |||
2018-06-23 04:00:00 | Vegalta Sendai (w) | 0 - 1 | INAC (w) |
2018-06-23 05:30:00 | Nippon Sport Science Universit (w) | 2 - 2 | Urawa Red Diamonds (w) |
2018-06-23 06:00:00 | Albirex Niigata (w) | 0 - 3 | NTV Beleza (w) |
Japanese women's Cup 2 | |||
2018-06-23 04:00:00 | Okayama Yunogo Belle (w) | 0 - 4 | IGA Kunoichi (w) |
Kazakhstan Premier League | |||
2018-06-23 12:00:00 | FC Shakhtyor Karagandy | 3 - 0 | FK Atyrau |
2018-06-23 12:00:00 | Tobol Kostanai | 2 - 3 | FK Aktobe Lento |
2018-06-23 12:00:00 | FC Zhetysu Taldykorgan | 2 - 1 | Kyzylzhar Petropavlovsk |
2018-06-23 13:00:00 | Irtysh Pavlodar | 0 - 1 | Kaisar Kyzylorda |
2018-06-23 13:00:00 | Ordabasy | 2 - 1 | Akzhayik Oral |
Kenya Premier League | |||
2018-06-23 12:00:00 | Ulinzi Stars Nakuru | 0 - 2 | Gor Mahia |
Korea Challengers League | |||
2018-06-23 07:00:00 | FC Uijeongbu | 3 - 3 | Pyeongchang FC |
2018-06-23 07:00:00 | Buyeo SC | 1 - 2 | Yeoju Sejong |
2018-06-23 07:00:00 | Seoul United | 0 - 0 | Yangju Citizen |
2018-06-23 07:00:00 | Gyeongju Citizen | 2 - 3 | Pocheon FC |
2018-06-23 07:00:00 | Jungnang Chorus Mustang FC | 1 - 2 | Gimpo FC |
2018-06-23 07:00:00 | Chuncheon Citizen | 3 - 2 | Yangpyeong |
2018-06-23 07:00:00 | Jeonju Citizen FC | 0 - 1 | Cheongju Jikji |
2018-06-23 08:00:00 | Chungju Citizen | 1 - 0 | Busan |
2018-06-23 08:00:00 | Cheongju City FC | 1 - 1 | Pyeongtaek Citizen |
2018-06-23 08:00:00 | Icheon Citizen | 1 - 1 | Hwaseong FC |
2018-06-23 09:00:00 | Paju Citizen FC | 1 - 2 | Siheung City |
Liga de Elite | |||
2018-06-23 10:30:00 | Macao Alfandega | 0 - 3 | Hang Sai |
2018-06-23 12:30:00 | Chao Pak Kei | 1 - 1 | Sporting de Macau |
Lithuania - 2.Division | |||
2018-06-23 10:00:00 | Stumbras II | 0 - 4 | Banga Gargzdai |
2018-06-23 10:00:00 | FK Zalgiris Vilnius B | 1 - 3 | FC Pakruojis |
Lithuania cup | |||
2018-06-23 10:00:00 | FK Riteriai | 0 - 3 | Suduva |
2018-06-23 10:00:00 | kupiskis | 1 - 7 | Kauno Zalgiris |
Malawi Premier League | |||
2018-06-23 12:30:00 | EPAC United | 3 - 2 | Red Lions FC |
2018-06-23 12:30:00 | Kamuzu Barracks | 1 - 2 | Be Forward Wanderers |
Malaysia President Cup | |||
2018-06-23 13:00:00 | Pahang | 1 - 1 | Perak FA II |
2018-06-23 13:00:00 | Selangor | 4 - 0 | Selangor PKNS |
Moldova Division 2 | |||
2018-06-23 15:30:00 | FC Cahul-2005 | 0 - 3 | FC Singerei |
2018-06-23 15:30:00 | Spatakihine U | 1 - 0 | Saxan Ceadir Lunga |
2018-06-23 15:30:00 | Codru Lozova | 3 - 1 | Victoria Bardar |
Myanmar Professional League | |||
2018-06-23 09:00:00 | Shan United | 0 - 0 | YANGON UNITED |
2018-06-23 09:00:00 | Ayeyawady united | 4 - 1 | Magway |
2018-06-23 09:30:00 | Zwekapin United | 2 - 1 | Yadanabon FC |
National Premier Leagues Western Australia | |||
2018-06-23 07:00:00 | ECU Joondalup | 3 - 5 | Perth Glory (Youth) |
2018-06-23 07:00:00 | Bayswater City | 1 - 2 | Cockburn City |
2018-06-23 07:00:00 | Balcatta FC | 2 - 0 | Forrestfield United |
2018-06-23 07:00:00 | Stirling Lions | 1 - 2 | Sorrento F.C. |
2018-06-23 07:00:00 | Inglewood United | 3 - 2 | Armadale SC |
2018-06-23 07:00:00 | Subiaco AFC | 1 - 1 | Perth SC |
2018-06-23 07:00:00 | Joondalup United | 0 - 4 | Floreat Athena |
National Primera Division Western Australia | |||
2018-06-23 07:00:00 | FC Ashfield | 2 - 2 | Joondalup City |
New Zealand Cup | |||
2018-06-23 02:00:00 | Manukau United | 3 - 0 | Three Kings United |
2018-06-23 02:00:00 | Melville United | 6 - 2 | Hibiscus Coast |
2018-06-23 02:00:00 | Roslyn Wakari | 3 - 1 | Mosgiel AFC |
2018-06-23 02:00:00 | Waterside Karori | 3 - 3 | Western Suburbs |
2018-06-23 02:00:00 | East Coast Bays | 5 - 0 | Bucklands Beach |
2018-06-23 02:00:00 | North Shore United | 0 - 1 | Mt Albert Ponsonby |
2018-06-23 02:20:00 | North Wellington AFC | 3 - 2 | Upper Hutt City |
2018-06-23 02:30:00 | Coastal Spirit | 0 - 0 | Cashmere Technical |
2018-06-23 05:45:00 | Wellington Olympic | 0 - 5 | Wairarapa United |
New Zealand Mainland Premier Reserves | |||
2018-06-23 00:30:00 | Nomads United Reserves | 2 - 1 | FC Twenty 11 Reserves |
2018-06-23 00:30:00 | Universities of Canterbury Reserves | 0 - 5 | Western AFC Reserves |
Northern NSW U20 League | |||
2018-06-23 02:30:00 | Weston Workers U20 | 1 - 1 | Lambton Jaffas U20 |
2018-06-23 07:00:00 | Blacktown Spartans U20 | 2 - 2 | Spirit FC U20 |
2018-06-23 07:00:00 | St.George Saints U20 | 1 - 3 | Mt Druitt Town Rangers U20 |
Norway 2.Liga | |||
2018-06-23 12:00:00 | Brattvag | 0 - 3 | Kjelsas |
2018-06-23 12:00:00 | Vidar | 2 - 1 | Nardo FK |
2018-06-23 14:00:00 | Baerum SK | 5 - 0 | Fram Larvik |
2018-06-23 14:00:00 | Elverum | 1 - 1 | Honefoss BK |
2018-06-23 14:00:00 | Grorud | 1 - 3 | Moss |
2018-06-23 14:00:00 | FK Arendal | 0 - 1 | Skeid Oslo |
2018-06-23 14:00:00 | Bryne | 0 - 2 | KFUM Oslo |
2018-06-23 14:00:00 | Raufoss | 5 - 0 | Odd Grenland 2 |
2018-06-23 15:00:00 | Hodd | 2 - 1 | Flekkeroy |
Norway Division 1 Women | |||
2018-06-23 12:00:00 | Grei (w) | 3 - 2 | Byasen Toppfotball (w) |
2018-06-23 14:00:00 | Floya (w) | 0 - 3 | Amazon Grimstad (w) |
Norway Division 4 | |||
2018-06-23 11:00:00 | Forde | 1 - 3 | Vardeneset |
2018-06-23 12:00:00 | Byasen Toppfot | 1 - 0 | Gjovik |
2018-06-23 12:00:00 | Krakeroy IL | 4 - 0 | Vestfossen |
2018-06-23 14:00:00 | Madla IL | 4 - 2 | Donn |
2018-06-23 14:00:00 | Selbak | 2 - 3 | Skjetten Fotball |
2018-06-23 14:00:00 | Fyllingsdalen | 2 - 0 | Lysekloster |
Norwegian Junior U19 | |||
2018-06-23 15:59:00 | Bodo Glimt U19 | 0 - 2 | Start Kristiansand U19 |
Norwegian Tippeligaen | |||
2018-06-23 15:59:00 | Molde | 3 - 0 | Stabaek |
NSW Premier League | |||
2018-06-23 09:00:00 | Bonnyrigg White Eagles | 1 - 2 | Sydney FC (Youth) |
2018-06-23 09:00:00 | Wollongong Wolves | 2 - 1 | Hake Ya Dong in Sydney City |
2018-06-23 09:40:00 | Sydney United | 3 - 1 | Sutherland Sharks |
2018-06-23 09:50:00 | Sydney Olympic | 2 - 1 | Marconi Stallions |
NSW-N Premier League | |||
2018-06-23 04:30:00 | Weston Workers FC | 0 - 0 | Lambton Jarvis |
Paraguayan Division 2 | |||
2018-06-23 19:00:00 | Club Fernando de la Mora | 4 - 2 | Ovetense FC |
Philippines UFL | |||
2018-06-23 08:00:00 | Davao Aguilas FC | 3 - 4 | Kaya FC |
2018-06-23 11:00:00 | United City FC | 0 - 2 | JP Voltes FC |
Poland Division 4 | |||
2018-06-23 15:00:00 | Ruch Wysokie Mazowieckie | 0 - 2 | Bron Radom |
Primera Division de Ecuador | |||
2018-06-23 01:00:00 | Deportivo Cuenca | 2 - 0 | Club Sport Emelec |
2018-06-23 20:30:00 | Sociedad Deportiva Aucas | 0 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito |
2018-06-23 23:00:00 | Universidad Catolica | 4 - 0 | Tecnico Universitario |
QLD Division 1 | |||
2018-06-23 08:00:00 | Wide bay Pirates | 1 - 5 | Capalaba Bulldogs |
2018-06-23 08:00:00 | Holland Park Hawks FC | 1 - 5 | Logan Lightning |
2018-06-23 08:00:00 | Brisbane Wolves | 1 - 5 | Mitchelton FC |
2018-06-23 08:15:00 | Rochedale Rovers | 2 - 1 | Sunshine Coast Wanderers FC |
QLD Premier League | |||
2018-06-23 04:00:00 | Sunshine Coast FC | 1 - 8 | Western Pride |
2018-06-23 07:00:00 | SWQ Thunder | 2 - 3 | Brisbane Olympic United FC |
2018-06-23 08:00:00 | Queensland Lions SC | 5 - 0 | Magpies Crusaders |
2018-06-23 08:00:00 | Gold Coast United | 0 - 4 | Brisbane Strikers |
2018-06-23 08:30:00 | Brisbane City | 1 - 3 | Cairns FC |
2018-06-23 09:00:00 | North Queensland Fury | 2 - 3 | Moreton Bay United |
Queensland U20 League | |||
2018-06-23 02:00:00 | Sunshine Coast U20 | 0 - 4 | Western Pride U20 |
2018-06-23 04:30:00 | SWQ Thunder U20 | 4 - 0 | Brisbane Olympic United FC U20 |
2018-06-23 06:00:00 | Gold Coast United U20 | 3 - 4 | Brisbane Strikers (U20) |
Russia Division 3 | |||
2018-06-23 08:50:00 | Sshor Balashikha | 1 - 0 | FC Schelkovo |
2018-06-23 08:50:00 | Olimpik Mytischi | 0 - 2 | Chayka Korolev |
2018-06-23 09:00:00 | Tyumen D | 1 - 3 | FK Metallurg Magnitogorsk |
2018-06-23 09:00:00 | Gorki 2 Odintsovo | 3 - 1 | SSH Odintsovo |
2018-06-23 09:00:00 | Oka Stupino | 1 - 2 | Dinamo Zaraysk |
2018-06-23 09:00:00 | SK Khimik Voskresensk | 2 - 1 | Legion-Khoroshovo Nepetsino |
2018-06-23 09:05:00 | Smerch Zvenigorod | 3 - 2 | FC Krasnoznamensk |
2018-06-23 09:05:00 | Olimp Fryazino | 3 - 3 | Kotelniki |
2018-06-23 09:05:00 | A multi GARP reserve | 2 - 3 | FK Istra |
2018-06-23 09:05:00 | Vityaz Gazprom Tran UFA | 1 - 0 | FK Metallurg Asha |
2018-06-23 09:05:00 | Zvezda Lyubertsy | 2 - 2 | Kristall Elektrostal |
2018-06-23 10:09:10 | Mashtekh | 0 - 1 | Laz St Petersburg |
2018-06-23 12:00:00 | Tobol Kurgan | 0 - 1 | Irtysh D Omsk |
2018-06-23 12:05:00 | Fiztekh Dolgoprudny | 5 - 0 | SK Khimik Klin |
2018-06-23 14:00:00 | FC Olimpik Novaya Usman | 1 - 0 | Spartak Rossosh |
2018-06-23 15:05:00 | Zorkiy-2 Krasnogorsk | 0 - 1 | Orbita-Junior Dzerzhinskiy |
2018-06-23 15:05:00 | Volna Dubna | 1 - 0 | Legion Ivanteevka |
2018-06-23 15:05:00 | UOR-5 Egoryevsk | 0 - 2 | Vityaz Podolsk |
2018-06-23 15:05:00 | FC Vidnoe | 1 - 2 | Sdyusshor Bronnitsy |
2018-06-23 15:05:00 | Zvezda Serpukhov | 2 - 0 | Sdyussh Meteor Balas |
2018-06-23 15:05:00 | Titan Klin | 2 - 0 | Peresvet Domodedovo |
2018-06-23 15:05:00 | Metallist Korolev | 2 - 1 | Saturn-M Ramenskoye |
2018-06-23 15:05:00 | Lyubertsy | 11 - 1 | Lobnya Sports Center |
2018-06-23 15:10:00 | FC Maksima | 1 - 0 | Neva-Legirus St Petersburg |
Russian Matches | |||
2018-06-23 09:55:00 | Druzhba-MCC Krasnoje Selo | 1 - 0 | Konstantinovskoe |
2018-06-23 10:05:00 | Motor Akademiya Kazan | 5 - 1 | Dush3-Zelenodolsk |
2018-06-23 12:15:00 | Pobeda St Petersburg | 0 - 7 | Kolomyagi 47 |
2018-06-23 13:05:00 | Volgar Astrakhan II | 1 - 7 | Ikryaninsky |
2018-06-23 13:05:00 | Severo Zapad | 6 - 1 | Neva |
2018-06-23 14:55:00 | Transgaz 2-DUSSH 1 | 2 - 2 | Leki Astrakhan |
Singapore League | |||
2018-06-23 09:30:00 | Young Lions | 1 - 1 | Lion City Sailors |
2018-06-23 09:30:00 | Singapore Warriors | 3 - 0 | Balestier Khalsa FC |
Spanish Bizkaia-Tercera Division | |||
2018-06-23 17:00:00 | Unionistas de Salamanca | 3 - 1 | Suokuaili Moss |
Spanish Segunda Division B | |||
2018-06-23 16:30:00 | Villarreal B | 2 - 1 | Elche |
TAS Premier Championship | |||
2018-06-23 02:30:00 | Launceston City B | 2 - 1 | Burnie United |
2018-06-23 04:00:00 | Glenorchy Knights FC | 5 - 0 | Taroona |
TAS Premier League | |||
2018-06-23 04:00:00 | Devonport City | 1 - 0 | South Hobart |
2018-06-23 06:45:00 | Launceston City | 4 - 1 | Olympia Warriors |
2018-06-23 08:15:00 | Hobart Zebras | 4 - 3 | Kingborough Lions |
Thai Division 1 League | |||
2018-06-23 11:00:00 | Lampang FC | 2 - 2 | Khonkaen FC |
2018-06-23 12:00:00 | Ang Thong FC | 1 - 1 | Nong Bua Lamphu |
2018-06-23 13:00:00 | Krabi FC | 1 - 0 | Rayong FC |
Thai Division 2 League | |||
2018-06-23 09:00:00 | Raj Pracha FC | 0 - 2 | Chamchuri United FC |
2018-06-23 11:30:00 | Ayutthaya United | 2 - 1 | Kalasin |
Thai Futsal | |||
2018-06-23 07:00:00 | ThaiPort Futsal | 1 - 1 | BTS Bangkok Futsal |
2018-06-23 09:00:00 | Sisaket Futsal | 1 - 1 | Department of Highways Futsal |
2018-06-23 11:00:00 | Surat Thani Futsal | 6 - 4 | Rajnavy Futsal |
Thai Premier League | |||
2018-06-23 10:45:00 | Chainat FC | 4 - 2 | Sukhothai |
2018-06-23 11:00:00 | Bangkok United FC | 1 - 1 | Ratchaburi FC |
2018-06-23 12:00:00 | Air Force Central | 0 - 2 | Ubon UMT United |
2018-06-23 13:00:00 | Chonburi Shark FC | 2 - 0 | Suphanburi FC |
The women's league of Argentina | |||
2018-06-23 18:00:00 | Boca Juniors (w) | 2 - 1 | San Lorenzo (w) |
Trinidad and Tobago Pro League | |||
2018-06-23 20:00:00 | San Fernando Giants | 0 - 0 | Trinidad Tobago Police FC |
Ukraine Division 3 | |||
2018-06-23 07:00:00 | FC Ingul | 1 - 1 | Oleksandria-Ametist |
Ukraine Regional League | |||
2018-06-23 11:30:00 | Bashtanka | 4 - 1 | FC Novyi Bug |
2018-06-23 13:50:00 | FC Seredne | 4 - 0 | FC Obolon Hust |
2018-06-23 13:50:00 | Desna Pogreby | 0 - 2 | Patriot Baryshevka |
2018-06-23 13:55:00 | FC Brovary | 0 - 0 | Zorya Vladislavka |
2018-06-23 13:55:00 | Juniors Shpitki | 4 - 0 | Shevchenkivske |
2018-06-23 13:55:00 | FC Lyubomyr Stavyshe | 1 - 2 | Sokol Mikhailivka-Rubezhivka |
2018-06-23 14:00:00 | Teteriv Chudniv | 0 - 5 | Fortuna Andrushivka |
2018-06-23 14:00:00 | Energetik Netishin | 2 - 0 | Polon Polonne |
2018-06-23 14:05:00 | Avangard Bziv | 3 - 1 | Dinaz Vyshgorod |
2018-06-23 14:30:00 | Motor Zaporizhia | 5 - 0 | Portovik Mariupol |
2018-06-23 14:55:00 | FC Technopol | 8 - 1 | Zorya Gaivoron |
2018-06-23 14:55:00 | FC Mezhyhiria | 1 - 0 | FC Muzychi |
2018-06-23 14:55:00 | Golden Kolos | 4 - 0 | OTG Vashkivtsi |
2018-06-23 15:55:00 | FC Legion Nova Odessa | 2 - 2 | FK Olgopil |
Uruguay U19 League | |||
2018-06-23 13:00:00 | Penarol U19 | 2 - 4 | Rentistas U19 |
2018-06-23 13:30:00 | CA Juventud U19 | 0 - 1 | Atenas U19 |
2018-06-23 14:00:00 | Nacional De Football U19 | 2 - 1 | Santiago Wanderers U19 |
USA Major League Soccer | |||
2018-06-23 21:00:00 | Philadelphia Union | 4 - 0 | Vancouver Whitecaps |
2018-06-23 22:00:00 | New York Red Bulls | 3 - 0 | FC Dallas |
USA National Premier Soccer League | |||
2018-06-23 01:00:00 | C Lola Pred U23 | 4 - 1 | Albuquerque Sol |
2018-06-23 02:00:00 | Portland Timbers U23 | 0 - 2 | Seattle Sounders U23 |
2018-06-23 02:10:00 | Golden State Force | 2 - 3 | ASC San Diego |
2018-06-23 20:00:00 | TSF FC | 0 - 0 | New York Athletic Club |
2018-06-23 21:00:00 | Bradenton Academics | 1 - 4 | SIMA Aguilas |
2018-06-23 22:00:00 | Buxmont Torch FC | 0 - 4 | FC Monmouth |
2018-06-23 22:50:00 | Saint Louis FC | 0 - 0 | Chicago Fire Premier |
2018-06-23 23:00:00 | Lakeland Tropics | 3 - 1 | Miami City Championship |
2018-06-23 23:00:00 | Bostong | 1 - 1 | Seacoast United Mariners |
2018-06-23 23:00:00 | New York universe B team | 5 - 0 | Elm City Express |
2018-06-23 23:00:00 | Saint Louis Club Atletico | 2 - 0 | Wichita |
2018-06-23 23:00:00 | Weston | 4 - 2 | North shire |
2018-06-23 23:00:00 | Dayton Dutch Lions | 0 - 2 | Holland Cincinnati lion |
2018-06-23 23:30:00 | Detroit City | 1 - 1 | Kalamazoo |
2018-06-23 23:30:00 | Peachtree City | 1 - 1 | Memphis City |
2018-06-23 23:30:00 | Westchester Flames | 2 - 3 | Boston |
2018-06-23 23:30:00 | Hurricane FC | 2 - 1 | Miami FC |
2018-06-23 23:30:00 | Chattanooga | 2 - 4 | Georgia Revolution |
USA Women | |||
2018-06-23 00:30:00 | Houston Dash (w) | 1 - 3 | Portland Thorns FC (w) |
2018-06-23 20:00:00 | OL Reign Reign (w) | 1 - 4 | North Carolina (w) |
2018-06-23 23:05:00 | Washington Spirit (w) | 0 - 1 | Orlando Pride (w) |
USA Women Premier League | |||
2018-06-23 02:00:00 | ISC Gunners FC (w) | 1 - 2 | OSA (w) |
2018-06-23 02:30:00 | San Francisco Nighthawks (w) | 4 - 2 | MaLin Eliane (w) |
2018-06-23 17:00:00 | Chicago Red Stars Reserves (w) | 2 - 0 | Fire SC 98 (w) |
2018-06-23 18:00:00 | Old Dominion Cesena (w) | 1 - 3 | Virginia Beach City (w) |
2018-06-23 19:00:00 | Philly Fever (w) | 0 - 0 | Buxmont Torch (w) |
2018-06-23 19:00:00 | Feeley Faye Weil (w) | 0 - 0 | Buxmont Torch FC (w) |
2018-06-23 19:30:00 | New Jersey Wildcats (w) | 2 - 3 | Susa FC (w) |
2018-06-23 20:00:00 | San Diego Parceiro (w) | 4 - 0 | Phoenix Del Sol (w) |
2018-06-23 20:00:00 | Long Island Fury (w) | 1 - 1 | Rod Nyders (w) |
2018-06-23 21:00:00 | Cincinnati Sirens (w) | 4 - 2 | Pittsburgh Steel City FC (w) |
2018-06-23 21:30:00 | Carolina Lady Dynamo (w) | 1 - 3 | Oak City United?w? |
USL Championship | |||
2018-06-23 23:00:00 | Charleston Battery | 0 - 0 | Pittsburgh Riverhounds |
2018-06-23 23:00:00 | North Carolina | 2 - 2 | Louisville City FC |
2018-06-23 23:00:00 | Richmond Kickers | 1 - 1 | Charlotte Independence |
VIC Premier League | |||
2018-06-23 05:00:00 | Northcote City | 0 - 0 | Bentleigh greens |
2018-06-23 05:00:00 | Avondale FC | 0 - 1 | Port Melbourne |
2018-06-23 08:00:00 | Green Gully Cavaliers | 2 - 3 | Dandenong Thunder |
VIC Women’s Premier League | |||
2018-06-23 04:00:00 | South Melbourne (w) | 8 - 0 | Southern United (w) |
2018-06-23 04:00:00 | Senior NTC (w) | 0 - 1 | Geelong Galaxy (w) |
2018-06-23 05:30:00 | Calder United SC (w) | 1 - 1 | Box Hill (w) |
Victorian State League Division 1 | |||
2018-06-23 05:00:00 | Springvale White Eagles | 1 - 0 | Dandenong City SC |
2018-06-23 05:00:00 | Melbourne Heart (Youth) | 2 - 3 | Eastern Lions SC |
2018-06-23 05:00:00 | Moreland City | 0 - 0 | Murray United FC |
2018-06-23 05:00:00 | North Geelong Warriors | 3 - 1 | Whittlesea Ranges |
2018-06-23 05:00:00 | Moreland Zebras | 2 - 4 | Werribee City |
2018-06-23 05:00:00 | Brunswick City | 2 - 0 | Melbourne Victory FC (Youth) |
2018-06-23 08:00:00 | Ballarat Red Devils | 1 - 2 | St Albans Saints |
2018-06-23 08:30:00 | Altona Magic | 3 - 1 | Sunshine Georgies |
2018-06-23 09:00:00 | Goulburn Valley Suns | 1 - 1 | Langwarrin |
Vietnamese First Division | |||
2018-06-23 09:00:00 | Dong Thap | 1 - 0 | Viettel FC |
2018-06-23 09:30:00 | Huda Hue | 3 - 0 | Binh Dinh |
Vietnamese professional league | |||
2018-06-23 10:00:00 | Song Lam Nghe An | 1 - 0 | Can Tho |
2018-06-23 11:00:00 | CLB TPHCM | 1 - 2 | Nam Dinh FC |
2018-06-23 12:00:00 | T T Hanoi | 5 - 2 | SHB Da Nang |
Women Norwegian Toppserien | |||
2018-06-23 12:00:00 | Kolbotn (w) | 2 - 0 | Avaldsnes (w) |
2018-06-23 12:00:00 | Stabaek (w) | 0 - 1 | Klepp (w) |
2018-06-23 12:00:00 | Roa (w) | 3 - 2 | Sandviken (w) |
2018-06-23 13:00:00 | Lyn (w) | 2 - 3 | Trondheims Orn (w) |
2018-06-23 13:00:00 | Arna Bjornar (w) | 3 - 2 | Valerenga (w) |
Zambia Super League | |||
2018-06-23 10:30:00 | Nkana FC | 0 - 2 | Lusaka Dynamos |
2018-06-23 10:30:00 | Power Dynamos | 1 - 0 | Buildcon FC |
2018-06-23 13:00:00 | Kabwe Warriors | 0 - 1 | Kitwe United |
2018-06-23 13:00:00 | New Monze Swallows | 0 - 1 | Nakambala Leopards |
2018-06-23 13:00:00 | Zanaco | 2 - 1 | Nkwazi |
2018-06-23 13:00:00 | National Assembly FC | 1 - 2 | Forest Rangers |