- ALL MATCH
- Asia
- Algeria
- Armenia
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belarus
- Belgium
- Morocco
- Brazil
- International
- Bulgaria
- Africa
- China
- Croatia
- Cyprus
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- England
- Estonia
- Europe
- Finland
- France
- Spain
- Germany
- Greece
- Netherlands
- Hungary
- Ireland
- Israel
- Italy
- Japan
- South Korea
- Kazakhstan
- Guatemala
- Malaysia
- Myanmar
- United States
- Northern Ireland
- Norway
- Panama
- Peru
- Poland
- Portugal
- Chile
- Colombia
- Honduras
- Mexico
- Paraguay
- Tunisia
- Qatar
- Romania
- Russia
- Saudi Arabia
- Scotland
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- South Africa
- Sweden
- Switzerland
- Turkey
- UAE
- Ukraine
- Vietnam
- Wales
AFC U-19 Women’s Championship | |||
2017-10-21 07:00:00 | Thailand (w) U19 | 2 - 2 | Uzbekistan (w) U19 |
2017-10-21 07:00:00 | China (w) U19 | 0 - 2 | Korea DPR (w) U19 |
Algerian Ligue Professionnelle 1 | |||
2017-10-21 14:00:00 | DRB Tadjenant | 1 - 1 | NA Hussein Dey |
2017-10-21 15:00:00 | biskra | 2 - 2 | MC Oran |
2017-10-21 15:00:00 | CR Belouizdad | 0 - 0 | CS Constantine |
2017-10-21 15:00:00 | OM Medea | 2 - 0 | JS Saoura |
2017-10-21 15:59:00 | USM Bel Abbes | 0 - 1 | Paradou AC |
2017-10-21 16:45:00 | MC Alger | 2 - 0 | JS kabylie |
Argentina Torneo B | |||
2017-10-21 00:30:00 | CA Juventud Unida San Luis | 1 - 1 | Gimnasia Mendoza |
Armenia Premier League | |||
2017-10-21 11:00:00 | Shirak | 0 - 0 | FC Pyunik |
Australia A-League | |||
2017-10-21 06:35:00 | Melbourne City | 1 - 0 | Wellington Phoenix |
2017-10-21 08:50:00 | Sydney FC | 2 - 2 | Western Sydney |
Austrian Bundesliga | |||
2017-10-21 14:00:00 | Sturm Graz | 3 - 2 | Mattersburg |
2017-10-21 16:30:00 | Rheindorf Altach | 3 - 2 | Wolfsberger AC |
2017-10-21 16:30:00 | SKN St. Polten | 0 - 1 | LASK Linz |
Azerbaijan Premier League | |||
2017-10-21 11:00:00 | FK Kapaz Ganca | 0 - 1 | FC Neftci Baku |
2017-10-21 13:00:00 | Standard Sumqayit | 2 - 1 | Zira FK |
Belarusian Premier League | |||
2017-10-21 11:00:00 | Naftan Novopolock | 0 - 4 | Dinamo Brest |
2017-10-21 12:10:00 | Neman Grodno | 3 - 0 | FC Gomel |
Belgian Pro League | |||
2017-10-21 15:59:00 | Lokeren | 1 - 1 | Charleroi |
2017-10-21 18:00:00 | KAS Eupen | 4 - 1 | Mechelen |
2017-10-21 18:00:00 | Sint-Truidense | 1 - 0 | Oostende |
2017-10-21 18:30:00 | Kortrijk | 1 - 1 | KAA Gent |
Belgian Second Division | |||
2017-10-21 15:00:00 | Lierse | 3 - 2 | Cercle Brugge |
2017-10-21 18:30:00 | Roeselare | 0 - 0 | Westerlo |
Botola Pro 1 | |||
2017-10-21 14:00:00 | Chabab Rif Hoceima | 1 - 2 | RCOZ Oued Zem |
Brasileiro, Serie C | |||
2017-10-21 21:00:00 | CS Alagoano | 0 - 0 | Fortaleza |
Brazil Serie A | |||
2017-10-21 19:00:00 | Vasco da Gama | 1 - 1 | Coritiba PR |
Brazil Serie B | |||
2017-10-21 18:30:00 | Criciuma | 2 - 3 | Internacional RS |
2017-10-21 19:30:00 | Vila Nova | 0 - 0 | Oeste |
2017-10-21 19:30:00 | Brasil de Pelotas | 1 - 1 | Santa Cruz PE |
2017-10-21 19:30:00 | Londrina PR | 2 - 0 | SC Paysandu Para |
2017-10-21 21:00:00 | America MG | 1 - 1 | Parana PR |
BSWCP | |||
2017-10-21 19:15:00 | USA Beach Soccer | 4 - 2 | Colombia Beach Soccer |
2017-10-21 20:30:00 | Mexico Beach Soccer | 4 - 3 | France Beach Soccer |
Bulgaria Premier League | |||
2017-10-21 13:00:00 | Levski Sofia | 2 - 2 | CSKA Sofia |
2017-10-21 17:15:00 | Lokomotiv Plovdiv | 0 - 3 | Cherno More Varna |
CAF Champions League | |||
2017-10-21 19:00:00 | Wydad Casablanca | 3 - 1 | USM Libreville |
CAF Confederation Cup | |||
2017-10-21 20:30:00 | Union Touarga Sport Rabat | 0 - 0 | TP Mazembe Englebert |
China Reserves League | |||
2017-10-21 02:00:00 | Shandong Luneng Reserves | 2 - 0 | Liaoning Hongyun Reserves |
Chinese Football Association Jia League | |||
2017-10-21 06:30:00 | Baoding Rongda FC | 3 - 2 | Qingdao Huanghai F.C. |
2017-10-21 06:30:00 | Shanghai Shenxin | 0 - 1 | Shijiazhuang YongChang FC |
2017-10-21 06:30:00 | Hangzhou Greentown | 2 - 4 | Shenzhen JiaZhaoye |
2017-10-21 06:30:00 | Meizhou Hakka | 2 - 3 | Zhejiang Yiteng FC |
2017-10-21 06:30:00 | Dalian Chaoyue | 2 - 0 | Wuhan ZALL |
2017-10-21 06:30:00 | Inner Mongolia Zhongyou | 2 - 0 | Beijing Renhe |
2017-10-21 06:30:00 | Lijiang FeiHu FC | 0 - 1 | Dalian Aerbin |
Chinese Football Association Yi League | |||
2017-10-21 07:00:00 | Heilongjiang Lava Spring | 4 - 0 | Yinchuan Helanshan |
2017-10-21 07:00:00 | Meixian Hakka | 2 - 1 | Shenzhen Renren |
Chinese Super League | |||
2017-10-21 07:30:00 | Yanbian | 1 - 2 | Henan Jianye |
2017-10-21 11:35:00 | Tianjin QuanJian | 2 - 1 | Hebei HX Xingfu |
Croatia 1.Division | |||
2017-10-21 13:00:00 | HNK Cibalia | 1 - 0 | Slaven Koprivnica |
2017-10-21 17:00:00 | Hajduk Split | 2 - 2 | Dinamo Zagreb |
Cyprus 1 Division | |||
2017-10-21 15:00:00 | Alki Oroklini | 0 - 5 | Doxa Katokopias |
2017-10-21 15:00:00 | Omonia Nicosia FC | 1 - 0 | AEL Limassol |
2017-10-21 15:59:00 | AEP Paphos | 4 - 0 | Nea Salamis |
2017-10-21 17:00:00 | Ethnikos Achnas FC | 1 - 2 | Anorthosis Famagusta FC |
2017-10-21 17:00:00 | AEK Larnaca | 3 - 1 | APOEL Nicosia |
Czech Republic 2.Liga | |||
2017-10-21 08:15:00 | Olymp.Hradec Kralove | 0 - 2 | Vitkovice |
2017-10-21 08:15:00 | Trinec | 1 - 0 | Pardubice |
2017-10-21 13:30:00 | Marila Pribram | 4 - 0 | Usti nad Labem |
2017-10-21 14:00:00 | Hradec Kralove | 0 - 1 | FK Banik Sokolov |
2017-10-21 14:15:00 | Dynamo Ceske Budejovice | 2 - 1 | Opava |
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga | |||
2017-10-21 08:15:00 | FC Pisek | 6 - 0 | SK Polaban Nymburk |
2017-10-21 08:15:00 | Slavoj Vysehrad | 2 - 4 | Loko Vltavin |
2017-10-21 08:30:00 | Otrokovice | 1 - 0 | Lisen |
2017-10-21 08:35:00 | Benesov | 1 - 4 | Jiskra Usti nad Orlici |
2017-10-21 11:30:00 | Sokol Cizova | 1 - 1 | SK Prevysov |
Czech Republic Gambrinus Liga | |||
2017-10-21 15:00:00 | Teplice | 1 - 0 | MFK Karvina |
2017-10-21 16:15:00 | Baumit Jablonec | 0 - 3 | Sparta Praha |
Czech Republic U19 League | |||
2017-10-21 09:00:00 | Hradec Kralove U19 | 2 - 0 | Mlada Boleslav U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Brno U19 | 2 - 1 | Slovacko U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Dynamo Ceske Budejovice U19 | 0 - 1 | Marila Pribram U19 |
2017-10-21 10:00:00 | Sigma Olomouc U19 | 2 - 1 | Sparta Praha U19 |
2017-10-21 10:05:00 | Frydek-Mistek U19 | 1 - 1 | Pardubice U19 |
2017-10-21 11:15:00 | Banik Ostrava U19 | 3 - 1 | Bohemians 1905 U19 |
2017-10-21 11:15:00 | Opava U19 | 1 - 3 | Slavia Praha U19 |
2017-10-21 11:15:00 | Viktoria Plzen U19 | 8 - 4 | Tescoma Zlin U19 |
Denmark Superligaen | |||
2017-10-21 13:30:00 | Silkeborg | 1 - 0 | Sonderjyske |
Ecuador Campeonato Serie B | |||
2017-10-21 01:00:00 | Tecnico Universitario | 3 - 1 | SC Imbabura |
2017-10-21 21:00:00 | Pottu Via Ho | 2 - 0 | CD Cologne |
2017-10-21 21:00:00 | Olmedo Riobamba | 2 - 1 | Manta FC |
England Championship | |||
2017-10-21 14:00:00 | Aston Villa | 2 - 1 | Fulham |
2017-10-21 14:00:00 | Barnsley | 0 - 1 | Hull City |
2017-10-21 14:00:00 | Bolton Wanderers | 1 - 1 | Queens Park Rangers (QPR) |
2017-10-21 14:00:00 | Brentford | 3 - 3 | Sunderland A.F.C |
2017-10-21 14:00:00 | Bristol City | 0 - 3 | Leeds United |
2017-10-21 14:00:00 | Derby County | 2 - 0 | Sheffield Wednesday |
2017-10-21 14:00:00 | Middlesbrough | 0 - 1 | Cardiff City |
2017-10-21 14:00:00 | Nottingham Forest | 2 - 0 | Burton Albion |
2017-10-21 14:00:00 | Sheffield United | 2 - 1 | Reading |
2017-10-21 14:00:00 | Wolves | 3 - 2 | Preston North End |
2017-10-21 16:30:00 | Millwall | 2 - 0 | Birmingham City |
England Conference | |||
2017-10-21 14:00:00 | Aldershot Town | 2 - 1 | Tranmere Rovers |
2017-10-21 14:00:00 | Bromley | 2 - 0 | Woking |
2017-10-21 14:00:00 | Chester FC | 1 - 2 | Boreham Wood |
2017-10-21 14:00:00 | Dagenham Redbridge | 0 - 1 | Wrexham |
2017-10-21 14:00:00 | Dover Athletic | 1 - 1 | Maidenhead United |
2017-10-21 14:00:00 | Eastleigh | 3 - 2 | Gateshead |
2017-10-21 14:00:00 | Ebbsfleet United | 3 - 2 | Barrow |
2017-10-21 14:00:00 | Guiseley | 4 - 2 | Solihull Moors |
2017-10-21 14:00:00 | Halifax Town | 1 - 1 | Torquay United |
2017-10-21 14:00:00 | Hartlepool United | 1 - 1 | Sutton United |
2017-10-21 14:15:00 | Leyton Orient | 0 - 1 | Macclesfield Town |
England League 1 | |||
2017-10-21 14:00:00 | AFC Wimbledon | 0 - 1 | Plymouth Argyle |
2017-10-21 14:00:00 | Blackburn Rovers | 3 - 0 | Portsmouth |
2017-10-21 14:00:00 | Blackpool | 1 - 3 | Wigan Athletic |
2017-10-21 14:00:00 | Bradford City | 0 - 1 | Charlton Athletic |
2017-10-21 14:00:00 | Doncaster Rovers | 0 - 3 | Walsall |
2017-10-21 14:00:00 | Gillingham | 1 - 2 | Northampton Town |
2017-10-21 14:00:00 | Milton Keynes Dons | 4 - 4 | Oldham Athletic |
2017-10-21 14:00:00 | Oxford United | 3 - 3 | Rotherham United |
2017-10-21 14:00:00 | Rochdale | 1 - 0 | Bristol Rovers |
2017-10-21 14:00:00 | Scunthorpe United | 2 - 1 | Peterborough United |
2017-10-21 14:00:00 | Shrewsbury Town | 1 - 0 | Fleetwood Town |
2017-10-21 14:00:00 | Southend United | 1 - 0 | Bury |
England League 2 | |||
2017-10-21 14:00:00 | Barnet | 1 - 1 | Yeovil Town |
2017-10-21 14:00:00 | Cambridge United | 2 - 1 | Chesterfield |
2017-10-21 14:00:00 | Carlisle United | 1 - 1 | Notts County |
2017-10-21 14:00:00 | Cheltenham Town | 1 - 0 | Lincoln City |
2017-10-21 14:00:00 | Coventry City | 0 - 0 | Colchester United |
2017-10-21 14:00:00 | Crawley Town | 0 - 0 | Luton Town |
2017-10-21 14:00:00 | Crewe Alexandra | 0 - 2 | Accrington Stanley |
2017-10-21 14:00:00 | Exeter City | 0 - 1 | Port Vale |
2017-10-21 14:00:00 | Morecambe | 0 - 0 | Grimsby Town |
2017-10-21 14:00:00 | Newport County | 1 - 1 | Mansfield Town |
2017-10-21 14:00:00 | Stevenage Borough | 1 - 2 | Forest Green Rovers |
2017-10-21 14:00:00 | Swindon Town | 1 - 0 | Wycombe Wanderers |
England U23 Premier League | |||
2017-10-21 10:00:00 | Manchester City U23 | 4 - 1 | Derby County U23 |
English Premier League | |||
2017-10-21 11:30:00 | Chelsea | 4 - 2 | Watford |
2017-10-21 14:00:00 | Huddersfield Town | 2 - 1 | Manchester United |
2017-10-21 14:00:00 | Manchester City | 3 - 0 | Burnley |
2017-10-21 14:00:00 | Newcastle United | 1 - 0 | Crystal Palace |
2017-10-21 14:00:00 | Stoke City | 1 - 2 | Bournemouth AFC |
2017-10-21 14:00:00 | Swansea City | 1 - 2 | Leicester City |
2017-10-21 16:30:00 | Southampton | 1 - 0 | West Bromwich(WBA) |
Estonia Champions League | |||
2017-10-21 10:00:00 | JK Sillamae Kalev | 1 - 0 | FCI Tallinn |
2017-10-21 10:00:00 | Nomme JK Kalju | 2 - 2 | Flora Paide |
European Women | |||
2017-10-21 06:00:00 | Slovenia (w) U19 | 4 - 0 | Kazakhstan (w) U19 |
2017-10-21 09:00:00 | England (w) U19 | 4 - 0 | Wales (w) U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Hungary (w) U19 | 2 - 0 | Scotland (w) U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Ireland (w) U19 | 4 - 0 | Latvia (w) U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Sweden (w) U19 | 2 - 0 | Belarus (w) U19 |
2017-10-21 11:10:00 | Turkey (w) U19 | 5 - 0 | Armenia (w) U19 |
2017-10-21 11:30:00 | Bulgaria (w) U19 | 0 - 9 | Czech (w) U19 |
FIFA U-17 World Cup | |||
2017-10-21 11:30:00 | Mali U17 | 2 - 1 | GhanaU17 |
2017-10-21 14:30:00 | USA U17 | 1 - 4 | England U17 |
Finland - Kakkonen Lohko | |||
2017-10-21 17:00:00 | Klubi 04 Helsinki | 4 - 0 | Viikingit |
Finland Ykkonen | |||
2017-10-21 12:00:00 | GrIFK Kauniainen | 2 - 1 | Haka |
2017-10-21 12:00:00 | Honka Espoo | 1 - 1 | TPS Turku |
2017-10-21 12:00:00 | KPV | 1 - 1 | OPS-jp |
2017-10-21 12:00:00 | Gnistan Helsinki | 1 - 1 | Jaro |
2017-10-21 12:00:00 | AC Oulu | 3 - 2 | Ekenas IF Fotboll |
France Youth U19 League | |||
2017-10-21 09:00:00 | Toulouse U19 | 2 - 0 | Nice U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Evian Thonon Gaillard U19 | 0 - 3 | AuxerreU19 |
2017-10-21 12:00:00 | Vaillante Sports U19 | 2 - 1 | Chateauroux U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Niort U19 | 1 - 3 | Rennes U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Nantes U19 | 2 - 1 | Laval U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Tours U19 | 2 - 1 | Alencon U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Monaco U19 | 2 - 1 | Castelnau le Cres U19 |
2017-10-21 12:00:00 | Montpellier U19 | 2 - 0 | Marseille U19 |
France Ligue 1 | |||
2017-10-21 15:00:00 | Monaco | 2 - 0 | Caen |
2017-10-21 18:00:00 | Nantes | 2 - 1 | Guingamp |
2017-10-21 18:00:00 | Rennes | 1 - 0 | Lille |
2017-10-21 18:00:00 | Metz | 1 - 2 | Dijon |
2017-10-21 18:00:00 | Angers | 0 - 1 | Toulouse |
2017-10-21 18:00:00 | Amiens | 1 - 0 | Bordeaux |
France Ligue 2 | |||
2017-10-21 13:00:00 | Lens | 0 - 1 | Reims |
Futsal Russia Division De Honor | |||
2017-10-21 10:00:00 | MFK KPRF Futsal | 6 - 1 | MFK Sinara Ekaterinburg Futsal |
2017-10-21 10:30:00 | Zenit St. Petersburg Futsal | 9 - 3 | Dnepr Smolensk Indoor Soccer |
2017-10-21 14:00:00 | Ukhta Tyumen Futsal | 0 - 5 | TTG-Ugra Yugorsk Futsal |
Futsal Spain Division De Honor | |||
2017-10-21 11:15:00 | Inter Movistar Futsal | 5 - 3 | Palma Futsal |
2017-10-21 15:59:00 | Peniscola Futsal | 2 - 5 | Caja Segovia Indoor Soccer |
2017-10-21 16:30:00 | Jaen Paraiso Interior Futsal | 7 - 4 | DKV Seguros Zaragoza Indoor So |
2017-10-21 18:00:00 | Colegios Arenas Galdar GC | 1 - 7 | Rios Renovables Ribera Navarra Futsal |
German 3.Liga | |||
2017-10-21 12:00:00 | Werder Bremen (Youth) | 1 - 1 | Sportfreunde Lotte |
2017-10-21 12:00:00 | SC Paderborn 07 | 3 - 0 | Vfr Aalen |
2017-10-21 12:00:00 | Magdeburg | 0 - 3 | Unterhaching |
2017-10-21 12:00:00 | Wurzburger Kickers | 0 - 5 | SV Wehen Wiesbaden |
2017-10-21 12:05:00 | Rot-Weiss Erfurt | 1 - 1 | Hallescher FC |
2017-10-21 12:05:00 | Preuben Munster | 1 - 1 | Karlsruher SC |
2017-10-21 12:05:00 | SV Meppen | 1 - 0 | Fortuna Koln |
German Bundesliga | |||
2017-10-21 13:30:00 | Borussia Monchengladbach | 1 - 5 | Bayer Leverkusen |
2017-10-21 13:30:00 | Eintracht Frankfurt | 2 - 2 | Borussia Dortmund |
2017-10-21 13:30:00 | Augsburg | 1 - 2 | Hannover 96 |
2017-10-21 13:30:00 | RB Leipzig | 1 - 0 | VfB Stuttgart |
2017-10-21 16:30:00 | Hamburger SV | 0 - 1 | Bayern Munchen |
German Bundesliga 2 | |||
2017-10-21 11:00:00 | Eintracht Braunschweig | 1 - 0 | VfL Bochum |
2017-10-21 11:00:00 | Union Berlin | 3 - 1 | Greuther Furth |
2017-10-21 11:00:00 | Holstein Kiel | 2 - 1 | Arminia Bielefeld |
Germany Regionalliga | |||
2017-10-21 11:00:00 | FSV Frankfurt | 4 - 1 | Hessen Kassel |
2017-10-21 11:30:00 | Hertha BSC Berlin Youth | 0 - 0 | ZFC Meuselwitz |
2017-10-21 11:30:00 | Berliner AK 07 | 1 - 1 | Germania Halberstadt |
2017-10-21 12:00:00 | SV Seligenporten | 3 - 0 | FC Pipinsried |
2017-10-21 12:00:00 | Nurnberg (Youth) | 1 - 0 | Wacker Burghausen |
2017-10-21 12:00:00 | Greuther Furth (Youth) | 1 - 2 | Unterfohring |
2017-10-21 12:00:00 | FC Ingolstadt 04 Am | 6 - 0 | VfB Eichstatt |
2017-10-21 12:00:00 | TSV 1860 Rosenheim | 1 - 0 | SpVgg Bayreuth |
2017-10-21 12:00:00 | FSV Mainz 05 (Youth) | 1 - 1 | SV Elversberg |
2017-10-21 12:00:00 | Saarbrucken | 5 - 0 | VfB Stuttgart II |
2017-10-21 12:00:00 | Eintracht Stadtallendorf | 2 - 1 | TSV Schott Mainz |
2017-10-21 12:00:00 | Stuttgarter Kickers | 1 - 4 | SV Rochling Volkling |
2017-10-21 12:00:00 | TuS Koblenz | 0 - 1 | TSG Hoffenheim (Youth) |
2017-10-21 12:00:00 | Astoria Walldorf | 0 - 2 | TSV Steinbach |
2017-10-21 12:00:00 | Borussia Dortmund (Youth) | 2 - 2 | Wuppertaler SV Borussia |
2017-10-21 12:00:00 | Erndtebruck | 3 - 1 | Koln (Youth) |
2017-10-21 12:00:00 | Viktoria koln | 7 - 0 | Wegberg-Beeck |
2017-10-21 12:00:00 | SV Rodinghausen | 2 - 0 | Wattenscheid 09 |
2017-10-21 12:00:00 | VFB Lubeck | 0 - 2 | Germania Egestorf |
2017-10-21 13:00:00 | Eutin 08 | 1 - 3 | BSV Rehden |
2017-10-21 14:00:00 | SSV Jeddeloh | 1 - 2 | ETSV Weiche Flensburg |
Germany Youth U19 League | |||
2017-10-21 09:00:00 | Union Berlin U19 | 3 - 2 | Holstein Kiel U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Hannover 96 U19 | 0 - 3 | Dynamo Dresden U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Chemnitzer U19 | 1 - 1 | Niendorfer TSV U19 |
2017-10-21 09:00:00 | SpVgg Unterhaching U19 | 2 - 2 | SC Freiburg U19 |
2017-10-21 09:00:00 | MSV Duisburg U19 | 4 - 0 | Paderborn U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Schalke 04 U19 | 5 - 1 | RW Oberhausen U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Eintracht Braunschweig U19 | 1 - 4 | RB LeipzigU19 |
2017-10-21 11:00:00 | St. Pauli U19 | 2 - 1 | VfL Wolfsburg U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Kaiserslautern U19 | 1 - 2 | Hoffenheim U19 |
GRE U20 | |||
2017-10-21 08:10:00 | AEK Athens U20 | 1 - 2 | PAE AtromitosU20 |
2017-10-21 08:30:00 | Asteras Tripolis U20 | 3 - 2 | Panionios U20 |
Greece National A | |||
2017-10-21 13:00:00 | Levadiakos | 1 - 1 | Pas Giannina |
2017-10-21 15:15:00 | Kerkyra | 1 - 0 | Panaitolikos Agrinio |
2017-10-21 17:30:00 | Lamia | 1 - 1 | Panathinaikos |
Holland Eredivisie | |||
2017-10-21 16:30:00 | NAC Breda | 0 - 2 | PEC Zwolle |
2017-10-21 17:45:00 | Excelsior SBV | 1 - 1 | Sparta Rotterdam |
2017-10-21 17:45:00 | VVV Venlo | 0 - 2 | ADO Den Haag |
2017-10-21 18:45:00 | FC Twente Enschede | 3 - 0 | Roda JC |
Holland Youth Eredivisie | |||
2017-10-21 10:00:00 | Ajax U19 | 4 - 0 | Feyenoord U19 |
Hong Kong Senior Challenge Shield | |||
2017-10-21 06:30:00 | Kitchee | 5 - 0 | Biu Chun Rangers |
2017-10-21 09:30:00 | Wofoo Tai Po | 2 - 2 | Yuen Long FC |
Hungary Borsodi Liga | |||
2017-10-21 13:30:00 | Ferencvarosi TC | 1 - 0 | Ujpesti |
2017-10-21 13:30:00 | Debrecin VSC | 1 - 1 | Szombathelyi Haladas |
2017-10-21 13:30:00 | Fehervar Videoton | 2 - 0 | Videoton Puskas Akademia |
2017-10-21 13:30:00 | Paksi SE Honlapja | 1 - 1 | Mezokovesd-Zsory |
2017-10-21 13:30:00 | Vasas | 1 - 2 | Balmazujvarosi FC |
2017-10-21 15:59:00 | Diosgyor VTK | 2 - 1 | Budapest Honved |
Hungary U19 A League | |||
2017-10-21 08:00:00 | Ferencvarosi U19 | 0 - 3 | MTK Budapest U19 |
2017-10-21 08:00:00 | Fehervar Videoton U19 | 1 - 1 | Puskas Akademia FehervarU19 |
2017-10-21 09:00:00 | Budapest Honved U19 | 3 - 2 | Illes Akademia Haladas U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Gyori ETO U19 | 1 - 2 | Debrecin VSC U19 |
International Club Friendly | |||
2017-10-21 06:30:00 | Viet Nam Futsal | 4 - 3 | China Futsal |
2017-10-21 10:00:00 | TJ Repiste | 0 - 3 | Banik OKD Doubrava |
2017-10-21 11:00:00 | CF Juventud Laguna U19 | 3 - 0 | RC Victoria U19 |
International Friendly | |||
2017-10-21 08:00:00 | Brazil (w) | 2 - 0 | Korea DPR (w) |
2017-10-21 11:35:00 | China (w) | 3 - 2 | Mexico (w) |
2017-10-21 16:30:00 | Denmark (w) U19 | 1 - 0 | Switzerland (w) U19 |
Ireland Premier Division | |||
2017-10-21 18:45:00 | Sligo Rovers | 3 - 0 | Derry City |
ISR U19 | |||
2017-10-21 08:00:00 | Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 | 1 - 1 | Ashdod MS U19 |
2017-10-21 08:00:00 | Maccabi Petach Tikva U19 | 1 - 2 | Maccabi Netanya U19 |
2017-10-21 08:00:00 | Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 | 2 - 3 | Maccabi Petach Tikva U19 |
2017-10-21 08:30:00 | Hapoel Raanana Roei U19 | 4 - 1 | Hapoel Tel Aviv U19 |
2017-10-21 09:30:00 | Hapoel Kiryat Shmona U19 | 2 - 1 | Hapoel Ashkelon U19 |
2017-10-21 10:30:00 | Bnei Sakhnin U19 | 1 - 4 | Maccabi Tel Aviv Shachar U19 |
Israel Premier League | |||
2017-10-21 13:00:00 | Bnei Yehuda Tel Aviv | 1 - 2 | Ashdod MS |
2017-10-21 15:00:00 | Hapoel Acco | 0 - 2 | Hapoel Raanana |
2017-10-21 15:15:00 | Maccabi Netanya | 3 - 1 | Hapoel Kiryat Shmona |
2017-10-21 17:30:00 | Maccabi Haifa | 1 - 2 | Beitar Jerusalem |
Italian Campionato Nazionale Primavera | |||
2017-10-21 09:00:00 | Sha LAN U19 | 1 - 3 | Cagliari U20 |
2017-10-21 09:00:00 | Ternana u20 | 2 - 2 | Foggia U19 |
2017-10-21 11:00:00 | Atalanta U20 | 1 - 1 | AC Milan U20 |
Italian Serie A | |||
2017-10-21 15:59:00 | Sampdoria | 5 - 0 | Crotone |
2017-10-21 18:45:00 | Napoli | 0 - 0 | Inter Milan |
Italian Serie B | |||
2017-10-21 13:00:00 | Pro Vercelli | 0 - 0 | Carpi |
2017-10-21 13:00:00 | Parma | 3 - 1 | ACD Virtus Entella |
2017-10-21 13:00:00 | Salernitana | 1 - 1 | Frosinone |
2017-10-21 13:00:00 | Palermo | 0 - 2 | Novara |
2017-10-21 13:00:00 | Pescara | 2 - 1 | Avellino |
2017-10-21 13:00:00 | Spezia | 4 - 2 | Perugia |
2017-10-21 13:00:00 | Cesena | 3 - 3 | Foggia |
2017-10-21 13:00:00 | Venezia | 1 - 0 | Empoli |
2017-10-21 13:00:00 | Ternana | 1 - 1 | Ascoli |
Italy C1 | |||
2017-10-21 12:30:00 | USD Akragas | 1 - 2 | Juve Stabia |
2017-10-21 12:30:00 | AC Monopoli | 1 - 1 | Reggina |
2017-10-21 12:30:00 | Rende | 1 - 0 | Paganese |
2017-10-21 14:30:00 | A.S Andria Bat | 1 - 3 | Fondi |
2017-10-21 14:30:00 | US Casertana 1908 | 0 - 1 | US Siracusa |
2017-10-21 14:30:00 | Cosenza Calcio 1914 | 2 - 1 | Bisceglie 1913 |
2017-10-21 18:30:00 | Catania | 1 - 2 | ASD Sicula Leonzio |
2017-10-21 18:30:00 | Matera | 0 - 1 | Lecce |
Italy Futsal | |||
2017-10-21 14:00:00 | Kemmer Te Milan (indoor) | 4 - 4 | Latina C5 Futsal |
2017-10-21 16:30:00 | Pescara Futsal | 7 - 4 | Amola indoor football team |
2017-10-21 16:30:00 | Luparense Futsal | 8 - 2 | Pessah Lo Fano |
J-League Division 1 | |||
2017-10-21 05:00:00 | Cerezo Osaka | 2 - 0 | Ventforet Kofu |
2017-10-21 05:00:00 | Vissel Kobe | 1 - 2 | Sagan Tosu |
2017-10-21 05:00:00 | Hiroshima Sanfrecce | 0 - 3 | Kawasaki Frontale |
2017-10-21 05:00:00 | Omiya Ardija | 1 - 1 | Kashiwa Reysol |
2017-10-21 05:00:00 | Vegalta Sendai | 0 - 0 | Shimizu S-Pulse |
2017-10-21 06:00:00 | Jubilo Iwata | 2 - 2 | Albirex Niigata |
2017-10-21 07:00:00 | FC Tokyo | 1 - 2 | Consadole Sapporo |
2017-10-21 10:00:00 | Yokohama Marinos | 3 - 2 | Kashima Antlers |
J-League Division 2 | |||
2017-10-21 05:00:00 | Matsumoto Yamaga FC | 0 - 2 | Oita Trinita |
2017-10-21 05:00:00 | Renofa Yamaguchi | 1 - 0 | Mito Hollyhock |
2017-10-21 07:00:00 | FC Gifu | 1 - 2 | Tokyo Verdy |
2017-10-21 07:00:00 | Shonan Bellmare | 1 - 0 | Ehime FC |
2017-10-21 10:00:00 | V-Varen Nagasaki | 1 - 1 | Nagoya Grampus |
J-League Division 3 | |||
2017-10-21 09:00:00 | Kagoshima United | 1 - 2 | Azul Claro Numazu |
2017-10-21 10:00:00 | FC Ryukyu | 1 - 1 | FC Tokyo U23 |
Japan Football League | |||
2017-10-21 04:00:00 | Mio Biwako Shiga | 1 - 0 | Yokogawa Musashino |
Japan Futsal League | |||
2017-10-21 04:30:00 | voscuore sendai Futsal | 1 - 4 | Shonan Bellmare Futsal |
2017-10-21 04:30:00 | Bardral Urayasu Futsal | 1 - 5 | vasagey oita Futsal |
2017-10-21 07:00:00 | fugador sumida Futsal | 2 - 0 | Agleymina Hamamatsu Futsal |
2017-10-21 07:00:00 | shriker osaka Futsal | 10 - 1 | Espo Lada Hokkaido Futsal |
2017-10-21 09:30:00 | Fuchu Athletic FC Futsal | 0 - 7 | nagoya oceans Futsal |
2017-10-21 09:30:00 | Peace Does Machida Futsal | 2 - 2 | Deucao Kobe Futsal |
Japan Youth Sahara Cup | |||
2017-10-21 02:00:00 | Sanfrecce Hiroshima (Youth) | 2 - 1 | Yokohama FC (Youth) |
2017-10-21 04:00:00 | Ventforet Kofu (Youth) | 0 - 2 | JEF United Ichihara (Youth) |
2017-10-21 04:00:00 | Kashima Antlers (Youth) | 2 - 1 | FC Machida Zelvia Am |
2017-10-21 05:00:00 | Urawa Red Diamonds (Youth) | 2 - 0 | Roasso Kumamoto (Youth) |
K League Challenge League | |||
2017-10-21 06:00:00 | Ansan Greeners FC | 1 - 1 | Seoul E-Land FC |
2017-10-21 06:00:00 | Ansan Mugunghwa FC | 2 - 3 | Gyeongnam FC |
2017-10-21 06:00:00 | Bucheon FC 1995 | 0 - 1 | Suwon City |
Kazakhstan Premier League | |||
2017-10-21 09:00:00 | FC Kairat Almaty | 2 - 1 | Akzhayik Oral |
2017-10-21 09:00:00 | Irtysh Pavlodar | 1 - 1 | FK Aktobe Lento |
2017-10-21 10:00:00 | FK Taraz | 2 - 3 | FC Shakhtyor Karagandy |
Korea League | |||
2017-10-21 06:00:00 | FC Seoul | 2 - 2 | Suwon Samsung Bluewings |
2017-10-21 06:00:00 | Daegu FC | 0 - 0 | Incheon United |
2017-10-21 06:00:00 | Chunnam Dragons | 1 - 3 | Pohang Steelers |
Liga Nacional de Guatemala | |||
2017-10-21 02:00:00 | Petapa | 3 - 0 | Siquinala FC |
Malaysia Cup | |||
2017-10-21 13:00:00 | Johor FC | 3 - 0 | Perak |
2017-10-21 13:00:00 | Kedah | 2 - 0 | Felda United |
Mexico Segunda Division | |||
2017-10-21 02:30:00 | Deportivo Tepic | 0 - 3 | Monarcas Morelia II |
Myanmar Professional League | |||
2017-10-21 09:25:00 | Chin United | 0 - 2 | Gospel for Asia Football Club |
North American Soccer League | |||
2017-10-21 19:00:00 | Puerto Rico FC | 2 - 1 | Indy Eleven |
Northern Ireland Premier League | |||
2017-10-21 14:00:00 | Cliftonville | 1 - 2 | Coleraine |
2017-10-21 14:00:00 | Ballinamallard United | 2 - 0 | Carrick Rangers |
2017-10-21 14:00:00 | Glenavon Lurgan | 4 - 0 | Ballymena United |
2017-10-21 16:30:00 | Dungannon Swifts | 0 - 2 | Glentoran FC |
Norway 2.Liga | |||
2017-10-21 11:00:00 | Brumunddal | 0 - 3 | Grorud |
2017-10-21 11:00:00 | Asker | 4 - 1 | Kjelsas |
2017-10-21 11:00:00 | Valerenga B | 0 - 3 | Ham-Kam |
2017-10-21 11:00:00 | Nybergsund IL Trysil | 2 - 3 | Raufoss |
2017-10-21 11:00:00 | Alta | 0 - 1 | Skeid Oslo |
2017-10-21 11:00:00 | Baerum SK | 2 - 2 | Follo |
2017-10-21 11:00:00 | KFUM Oslo | 2 - 0 | Finnsnes |
2017-10-21 11:00:00 | Fram Larvik | 6 - 1 | Odd Grenland 2 |
2017-10-21 11:00:00 | Vard Haugesund | 2 - 1 | Fana |
2017-10-21 11:00:00 | Egersunds IK | 1 - 2 | Hodd |
2017-10-21 11:00:00 | Honefoss BK | 0 - 3 | Nest Sotra |
2017-10-21 11:00:00 | Byasen Toppfot | 0 - 1 | Notodden FK |
2017-10-21 11:00:00 | Vindbjart | 2 - 5 | Vidar |
2017-10-21 11:00:00 | Nardo FK | 4 - 2 | Bryne |
Norway Adeccoligaen | |||
2017-10-21 13:00:00 | FK Arendal | 0 - 2 | Start IK |
Norwegian Tippeligaen | |||
2017-10-21 15:59:00 | Aalesund FK | 1 - 1 | Kristiansund BK |
Panama Liga Nacional de Ascenso | |||
2017-10-21 00:05:00 | Rio Abajo FC | 0 - 0 | Costa Del Este |
2017-10-21 01:00:00 | CD Arabe Unido | 2 - 1 | Alianza FC (PAN) |
2017-10-21 01:00:00 | Santa Gema | 1 - 1 | CA Independente |
Peru Primera Division | |||
2017-10-21 15:45:00 | Dep.San Martin | 4 - 1 | Alianza Atletico Sullana |
2017-10-21 18:00:00 | Sporting Cristal | 2 - 1 | Sport Rosario |
2017-10-21 18:15:00 | Sport Huancayo | 3 - 0 | Deportivo Municipal |
2017-10-21 20:00:00 | FBC Melgar | 5 - 0 | Academia Deportiva Cantolao |
2017-10-21 20:00:00 | Real Atletico Garcilaso | 1 - 2 | Universitario De Deportes |
Poland Ekstraklasa | |||
2017-10-21 13:30:00 | Sandecja Nowy Sacz | 1 - 1 | Cracovia Krakow |
2017-10-21 15:59:00 | Pogon Szczecin | 2 - 3 | LKS Nieciecza |
2017-10-21 18:30:00 | Lechia Gdansk | 3 - 3 | Lech Poznan |
Poland Liga 2 | |||
2017-10-21 10:30:00 | Rakow Czestochowa | 2 - 2 | GKS Tychy |
2017-10-21 13:00:00 | Odra Opole | 2 - 2 | Podbeskidzie Bielsko-Biala |
2017-10-21 15:00:00 | Chojniczanka Chojnice | 0 - 2 | Pogon Siedlce |
2017-10-21 15:00:00 | Wigry Suwalki | 2 - 2 | Bytovia Bytow |
2017-10-21 15:59:00 | Miedz Legnica | 0 - 0 | Gornik Leczna |
2017-10-21 15:59:00 | Stal Mielec | 3 - 0 | Chrobry Glogow |
Poland Mloda Ekstraklasa | |||
2017-10-21 09:00:00 | MOSP Bialystok U19 | 1 - 2 | Korona Kielce (Youth) |
2017-10-21 10:00:00 | Polonia Warszawa (Youth) | 3 - 0 | LKS Lodz (Youth) |
2017-10-21 10:00:00 | SMS Lodz Youth | 6 - 0 | Wisla Plock U19 |
2017-10-21 10:00:00 | Miedz Legnica Youth | 1 - 0 | Piast Gliwice (Youth) |
2017-10-21 10:00:00 | UKP Zielona Gora Youth | 1 - 1 | Salos Szczecin Youth |
2017-10-21 11:00:00 | Lechia Gdansk (Youth) | 2 - 1 | Warta Poznan Youth |
Portugal Primera Liga | |||
2017-10-21 15:00:00 | Feirense | 1 - 0 | Rio Ave |
2017-10-21 17:15:00 | Vitoria Setubal | 3 - 1 | Maritimo |
2017-10-21 19:30:00 | FC Porto | 6 - 1 | Pacos de Ferreira |
Portugal Segunda Liga | |||
2017-10-21 10:15:00 | Penafiel | 4 - 1 | Sporting CP B |
2017-10-21 15:00:00 | Sporting Braga II | 0 - 1 | SC Covilha |
2017-10-21 15:00:00 | FC Famalicao | 0 - 1 | Viseu |
2017-10-21 15:00:00 | Nacional da Madeira | 2 - 1 | Cova Piedade |
2017-10-21 15:00:00 | Oliveirense | 1 - 1 | Real Sport Clube |
2017-10-21 15:00:00 | Leixoes | 1 - 0 | Academica Coimbra |
Primera Division de Chile | |||
2017-10-21 15:00:00 | Municipal Iquique | 0 - 1 | Deportes Temuco |
2017-10-21 18:30:00 | Huachipato | 3 - 1 | Univ Catolica |
2017-10-21 21:00:00 | Audax Italiano | 0 - 3 | Colo Colo |
Primera Division de Colombiano-Apertura | |||
2017-10-21 20:15:00 | Envigado FC | 1 - 2 | Atletico Huila |
Primera Division de Honduras | |||
2017-10-21 21:30:00 | Marathon | 1 - 2 | CD Motagua |
Primera Division de Mexico | |||
2017-10-21 02:00:00 | Atlas | 1 - 0 | Club Tijuana |
Primera Division de Paraguay | |||
2017-10-21 21:00:00 | Libertad | 2 - 3 | Cerro Porteno |
Professional Tunisian League 1 | |||
2017-10-21 13:00:00 | Esperance Sportive de Tunis | 2 - 1 | U.S.Monastir |
2017-10-21 13:00:00 | AS Gabes | 5 - 1 | Etoile Metlaoui |
Qatar League | |||
2017-10-21 14:25:00 | Umm Salal | 1 - 4 | Al Duhail |
2017-10-21 16:35:00 | Qatar SC | 0 - 3 | Al-Ahli Doha |
Romania - Liga 2 Seria | |||
2017-10-21 08:00:00 | Metaloglobus | 2 - 1 | Metalul Resita |
2017-10-21 08:00:00 | FC Clinceni | 0 - 2 | Chindia Targoviste |
2017-10-21 08:00:00 | Afumati | 2 - 0 | Ripensia Timisoara |
2017-10-21 08:00:00 | Dunarea Calarasi | 1 - 0 | Luceafarul Oradea |
2017-10-21 08:00:00 | Olimpia Satu Mare | 2 - 0 | ACS Foresta Suceava |
2017-10-21 08:00:00 | FC UT Arad | 3 - 0 | Stiinta Miroslava |
2017-10-21 08:00:00 | Pandurii Targu-Jiu | 1 - 1 | FC Timisoara |
2017-10-21 08:00:00 | CS Balotesti | 2 - 6 | FCM Targu Mures |
Romania Liga I | |||
2017-10-21 15:00:00 | Juventus Bucuresti | 2 - 1 | Sepsi |
2017-10-21 17:45:00 | FC Viitorul Constanta | 1 - 0 | CFR Cluj |
Russia Div 3 | |||
2017-10-21 10:00:00 | Rostov-M2 | 0 - 2 | Volgodonsk |
Russia Division 2 | |||
2017-10-21 10:00:00 | Znamya Truda | 1 - 3 | Veles |
2017-10-21 10:00:00 | Chelyabinsk | 2 - 0 | FK Ural-2 |
2017-10-21 11:00:00 | FK Biolog | 3 - 2 | Stavropolye-2009 |
2017-10-21 11:00:00 | FC Pskov 747 | 2 - 1 | Tekstilshchik Ivanovo |
2017-10-21 11:00:00 | Krylia Sovetov II | 1 - 1 | Anzhi Zelenodolsk Junior |
2017-10-21 11:00:00 | Neftekhimik Nizhnekamsk | 0 - 1 | Nosta Novotroitsk |
2017-10-21 11:00:00 | Zenit-Izhevsk | 1 - 0 | KAMAZ Naberezhnye Chelny |
2017-10-21 11:00:00 | FK Kaluga | 0 - 1 | FC Ararat Moscow |
2017-10-21 11:00:00 | Sokol | 0 - 3 | FK Ryazan |
2017-10-21 11:25:00 | FK Kolomna | 2 - 0 | Dinamo St Petersburg B |
2017-10-21 11:30:00 | FK Angusht Nazran | 3 - 3 | Torpedo Armavir |
2017-10-21 11:30:00 | Legion Dynamo | 1 - 0 | Kuban Krasnodar B |
2017-10-21 11:30:00 | SKA Rostov | 0 - 1 | FK Afips |
Russia Premier League | |||
2017-10-21 08:30:00 | SKA Khabarovsk | 2 - 2 | FC Ufa |
2017-10-21 11:00:00 | FK Ruan Tosno | 1 - 1 | Rostov FK |
2017-10-21 13:30:00 | Rubin Kazan | 0 - 0 | Dynamo Moscow |
2017-10-21 15:59:00 | Spartak Moscow | 0 - 0 | Amkar Perm |
Russia Youth Championship League | |||
2017-10-21 11:00:00 | CSKA Moscow (R) | 3 - 2 | Zenit St.Petersburg Youth |
Russian National Football League | |||
2017-10-21 05:00:00 | Luch Energiya | 1 - 2 | Volga Olimpiets |
2017-10-21 10:00:00 | Yenisey Krasnoyarsk | 4 - 1 | Shinnik Yaroslavl |
2017-10-21 10:30:00 | Spartak Tambov | 4 - 1 | Sibir Novosibirsk |
2017-10-21 11:00:00 | Gazovik Orenburg | 1 - 1 | Avangard |
2017-10-21 11:00:00 | Rotor Volgograd | 2 - 0 | Tom Tomsk |
2017-10-21 13:00:00 | Baltika Kaliningrad | 3 - 2 | Dinamo St Petersburg |
2017-10-21 14:00:00 | Fakel | 0 - 1 | Khimki |
2017-10-21 14:00:00 | Kuban Krasnodar | 2 - 1 | Kryliya Sovetov |
2017-10-21 15:59:00 | Zenit-2 St.Petersburg | 1 - 2 | Volgar-Gazprom Astrachan |
Saudi Professional League | |||
2017-10-21 16:55:00 | Al Hilal | 2 - 1 | Al-Baten |
2017-10-21 16:55:00 | Al Ahli Jeddah | 3 - 0 | Al Ittihad(KSA) |
Scotland League Cup | |||
2017-10-21 11:15:00 | Hibernian | 2 - 4 | Celtic FC |
Scottish Championship | |||
2017-10-21 14:00:00 | Dunfermline Athletic | 3 - 1 | Livingston |
2017-10-21 14:00:00 | Dundee United | 0 - 2 | Inverness |
2017-10-21 14:00:00 | Greenock Morton | 1 - 1 | Dumbarton |
2017-10-21 14:00:00 | Brechin City | 0 - 1 | Queen of South |
2017-10-21 14:00:00 | Falkirk | 0 - 0 | Saint Mirren |
Scottish Division One | |||
2017-10-21 14:00:00 | Arbroath | 7 - 1 | Airdrie United |
2017-10-21 14:00:00 | Albion Rovers | 0 - 1 | Queen's Park |
2017-10-21 14:00:00 | Forfar Athletic | 0 - 5 | Ayr United |
2017-10-21 14:00:00 | Alloa Athletic | 4 - 1 | East Fife |
Scottish Premier League | |||
2017-10-21 14:00:00 | Heart of Midlothian | 1 - 0 | Saint Johnstone |
2017-10-21 14:00:00 | Partick Thistle | 2 - 1 | Dundee |
2017-10-21 14:00:00 | Ross County | 2 - 1 | Hamilton Academical |
Serbian Superliga | |||
2017-10-21 13:00:00 | Macva Sabac | 1 - 0 | Borac Cacak |
2017-10-21 13:00:00 | FK Spartak Zlatibor Voda | 0 - 0 | Cukaricki Stankom |
2017-10-21 15:00:00 | FK Napredak Krusevac | 2 - 1 | Zemun |
2017-10-21 15:00:00 | Habitpharm Javor | 1 - 0 | Radnik Surdulica |
2017-10-21 15:00:00 | FK Vozdovac Beograd | 3 - 0 | FK Rad Beograd |
Slovak Super Liga | |||
2017-10-21 13:00:00 | Dunajska Streda | 1 - 2 | Trencin |
2017-10-21 15:00:00 | Zlate Moravce | 3 - 2 | Slovan Bratislava |
2017-10-21 15:00:00 | Spartak Trnava | 2 - 0 | Sport Podbrezova |
2017-10-21 15:00:00 | FK Senica | 0 - 3 | MFK Ruzomberok |
2017-10-21 15:00:00 | Michalovce | 0 - 0 | Nitra |
Slovenia 1.Liga | |||
2017-10-21 11:00:00 | NK Publikum Celje | 1 - 2 | NK Aluminij |
2017-10-21 13:00:00 | ND Gorica | 1 - 3 | Domzale |
2017-10-21 18:20:00 | Maribor | 1 - 0 | Ankaran Hrvatini Mas Tech |
South Africa Premier Soccer League | |||
2017-10-21 13:30:00 | Lamontville Golden Arrows | 2 - 2 | Polokwane City FC |
2017-10-21 13:30:00 | Kaizer Chiefs | 0 - 0 | Orlando Pirates |
2017-10-21 18:15:00 | Ajax Cape Town | 2 - 1 | Bloemfontein Celtic |
2017-10-21 18:15:00 | Free State Stars | 1 - 1 | Platinum Stars |
2017-10-21 18:15:00 | Mamelodi Sundowns | 1 - 2 | AmaZulu |
Spanish La Liga | |||
2017-10-21 11:00:00 | Levante | 1 - 1 | Getafe |
2017-10-21 14:15:00 | Real Betis | 2 - 0 | Alaves |
2017-10-21 16:30:00 | Valencia | 4 - 0 | Sevilla |
2017-10-21 18:45:00 | FC Barcelona | 2 - 0 | Malaga |
Spanish Segunda Division | |||
2017-10-21 14:00:00 | SD Huesca | 1 - 0 | Cadiz |
2017-10-21 15:59:00 | Numancia | 1 - 3 | Granada CF |
2017-10-21 18:00:00 | La Hoya Lorca CF | 2 - 2 | Tenerife |
2017-10-21 18:30:00 | Sevilla Atletico | 2 - 2 | Real Zaragoza |
Spanish Segunda Division B | |||
2017-10-21 14:00:00 | Real Union Irun | 1 - 3 | Osasuna B |
2017-10-21 14:30:00 | Rapido de Bouzas | 1 - 2 | Fuenlabrada |
2017-10-21 15:00:00 | Pena Sport | 1 - 2 | CD Vitoria(SPA) |
2017-10-21 15:30:00 | Mirandes | 1 - 1 | Burgos CF |
2017-10-21 15:30:00 | UCAM Murcia | 2 - 2 | Ecija Balompie |
2017-10-21 15:59:00 | CD Guijuelo | 1 - 0 | Ponferradina |
2017-10-21 15:59:00 | Arenas Club de Getxo | 3 - 1 | CD Lealtad |
2017-10-21 15:59:00 | Elche | 0 - 2 | CD Alcoyano |
2017-10-21 15:59:00 | Cordoba B | 0 - 0 | Real Betis B |
SVK U19 A | |||
2017-10-21 09:00:00 | DAC Dunajska Streda U19 | 1 - 4 | MSK Zilina U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Spartak Trnava U19 | 2 - 1 | Slovan Bratislava U19 |
2017-10-21 09:00:00 | Trencin U19 | 2 - 1 | SCP RuzomberokU19 |
2017-10-21 09:00:00 | ZP Sport Podbrezova U19 | 1 - 0 | MFK Zemplin Michalovce U19 |
Sweden Division 1 | |||
2017-10-21 12:00:00 | Oskarshamns AIK | 2 - 1 | Landskrona BoIS |
2017-10-21 13:00:00 | Umea FC | 0 - 1 | Nykopings BIS |
2017-10-21 13:00:00 | Carlstad United BK | 1 - 0 | Syrianska Botkyrka IF |
2017-10-21 14:00:00 | Kristianstads FF | 2 - 1 | Skovde AIK |
2017-10-21 14:00:00 | Assyriska BK | 0 - 0 | Karlskrona AIF |
2017-10-21 14:00:00 | Husqvarna FF | 2 - 1 | IK Oddevold |
Sweden Superettan | |||
2017-10-21 12:00:00 | GAIS Goteborg | 2 - 1 | Norrby IF |
2017-10-21 12:00:00 | Gefle IF | 3 - 0 | IK Frej Taby |
2017-10-21 14:00:00 | Degerfors | 1 - 1 | Helsingborg |
2017-10-21 14:00:00 | Varbergs BoIS FC | 0 - 0 | Orgryte |
Sweden U19 | |||
2017-10-21 11:00:00 | Brommapojkarna U19 | 0 - 1 | IFK Goteborg U19 |
Swedish Allsvenskan | |||
2017-10-21 14:00:00 | AFC Alliance | 2 - 3 | Elfsborg |
Swiss Challenge League | |||
2017-10-21 17:00:00 | Servette | 2 - 1 | FC Rapperswil-Jona |
2017-10-21 17:00:00 | Chiasso | 2 - 1 | Schaffhausen |
Swiss Super League | |||
2017-10-21 17:00:00 | FC Zurich | 0 - 4 | Grasshopper |
2017-10-21 17:00:00 | Basel | 2 - 1 | Thun |
Turkey 2 Ligi A | |||
2017-10-21 10:00:00 | Denizlispor | 1 - 0 | Adana Demirspor |
2017-10-21 10:00:00 | Istanbulspor | 2 - 0 | Altinordu |
2017-10-21 16:30:00 | Gaziantepspor | 0 - 0 | Caykur Rizespor |
Turkish Super Liga | |||
2017-10-21 11:00:00 | Osmanlispor FC | 3 - 0 | Kardemir Karabukspor |
2017-10-21 13:30:00 | Akhisar Bld.Geng | 3 - 3 | Genclerbirligi |
2017-10-21 16:30:00 | Yeni Malatyaspor | 1 - 0 | Trabzonspor |
UAE Pro-League | |||
2017-10-21 13:00:00 | Emirates Club | 0 - 2 | Al Ain |
2017-10-21 15:59:00 | Al-Sharjah | 0 - 0 | Al Ahli(UAE) |
UEFA European U-17 Football Championship | |||
2017-10-21 09:00:00 | Greece U17 | 6 - 0 | Gibraltar U17 |
2017-10-21 12:30:00 | Srbija C.Gora U17 | 2 - 1 | Norway U17 |
Ukraine Division 2 | |||
2017-10-21 11:00:00 | FC Sumy | 1 - 0 | Naftovik Ukrnafta |
Ukrainian Premier League | |||
2017-10-21 11:00:00 | Olimpic Donetsk | 1 - 0 | Zirka Kirovohrad |
2017-10-21 14:00:00 | PFC Oleksandria | 1 - 1 | Veres |
2017-10-21 16:30:00 | FC Vorskla Poltava | 0 - 1 | FC Karpaty Lviv |
USL Championship | |||
2017-10-21 02:00:00 | Real Monarchs | 1 - 1 | Sacramento Republic FC |
Vietnamese professional league | |||
2017-10-21 10:00:00 | Quang Nam | 1 - 1 | Hoang Anh Gia Lai |
2017-10-21 10:00:00 | Sanna Khanh Hoa | 3 - 2 | SHB Da Nang |
2017-10-21 10:30:00 | CLB TPHCM | 1 - 1 | Becamex Binh Duong |
Welsh Premier League | |||
2017-10-21 13:30:00 | Newi Cefn Druids | 0 - 0 | Carmarthen |
2017-10-21 13:30:00 | Bala Town | 2 - 0 | Barry Town AFC |
2017-10-21 13:30:00 | UWIC Inter Cardiff | 2 - 0 | Newtown AFC |
2017-10-21 16:15:00 | Connah's QN | 1 - 1 | Llandudno |
Women World Cup Europe Qualifying | |||
2017-10-21 10:00:00 | Kazakhstan (w) | 0 - 2 | Bosnia and Herzegovina (w) |